Thread: Iz raznih novina III

  1. #28726
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Na danasnji dan smo postali samostalna drzava, a nezavisnost mozemo da sanjamo. Ako sklonimo ove sto im samo do licnog interesa te 2006 niko nije lose zelio Crnoj Gori u to sam ubijedjen. Jednostavno ljudi su imali drugacije vidjenje. Mnogi od njih se danas zajedno se bore da bolje ovoj drzavi.
    Hasta siempre!

  2. #28727
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,330
    Thanks Thanks Given 
    14,740
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    [QUOTE=BAR;5137261]Радује што осим једне шачице изгубљених људи, нико више ни не доводи у питање нити државност, нити оне политичке принципе на којима је Црна Гора референдумом постављена.Свима је јасно да је то тада био прави избор.

    Na osnovu čega je svima jasno? I koji su to politički principi?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #28728
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Радује што осим једне шачице изгубљених људи, нико више ни не доводи у питање нити државност, нити оне политичке принципе на којима је Црна Гора референдумом постављена.Свима је јасно да је то тада био прави избор.

    Чак и тај сулуди ДФ и поред своје познате агенде, гласове на изборима није добио на тему довођења тих принципа у питање, већ су успјели да уз помоћ неких медија, скупом кампањом, преваре дио опозиционог бирачког тијела, маскрајући се борбом за радничка права (Радничка партија), неким бившим суверенистима из Позитивне итд.
    Но већ на локалним изборима то бирачко тијело се вратило оним политичким програмима који су ту агенду одбацили као превазиђену нпр. Демократе.

    Због врло добре излазности на црногорским изборима, партијске рејтиге, можемо узети као тест снаге одређених полтитика у Црној Гори.

    Народ је жељан промјена, али те промјене више не укључују политичка питања.Данас народ жели сигуран посао, пристојну плату, боље здравство, боље школство, боље путеве, боље пруге, чисту околину.
    Но да би све то добио народу неће бити довољне само политичке промјене, иако оне јесу нужан корак.Сваки појединац мора да почне од себе.

    Посматрајући све изазове, понекад ипак мислим да нас Црногорце нека виша сила увјек на крају некако сачува, и од свега онога у нашем окружењу, а највише од нас самих.

    Ако ме питате да ли сам очекивао више, свакако јесам.Али морам вам рећи да моја вјера у то да ће ово друштво бити друштво срећних и задовољних људи, није ништа мања него те 2006. године.

    Живјели!
    Zasto si preskocio zelju za nezavisnim institucijama, zaustavljanje korupcije, partijskog zaposljavanja koje nam eba majku na svim nivoima I na kraju zelju da svi mozemo glasati za koga zelimo bez ucjena I pritisaka....

    Moja zelja je da sto prije kao drustvo postanemo skup slobodnih I nezavsinih pojedinaca, a tako smo daleko od toga, jwr smo partijska drzava.

    Kad prestanemo da mislimo kako partije misle, na dobrom smo putu.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  4. #28729
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolega Kimmi, ti opet sve partije svrstavas u isti kos, one koje robijaju zbog budalastina I one koje javno daju koverte od 100k. One koje zaposljavaju desetine svojih clanova u par opozicionih opstina I DPS koji zaposljava desetine hiljada po drzavnim institucijama. Isto je to tebi.

    E pa vidis, meni nije isto. Ja volim opoziciju vise nego vlast. Za razliku od tebe.

  5. #28730
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zasto si preskocio zelju za nezavisnim institucijama, zaustavljanje korupcije, partijskog zaposljavanja koje nam eba majku na svim nivoima I na kraju zelju da svi mozemo glasati za koga zelimo bez ucjena I pritisaka....

    Moja zelja je da sto prije kao drustvo postanemo skup slobodnih I nezavsinih pojedinaca, a tako smo daleko od toga, jwr smo partijska drzava.

    Kad prestanemo da mislimo kako partije misle, na dobrom smo putu.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Наравно да нам требају независне инситуције, (ткз. дубока држава) које у суштини и чине државу јаком, барем изнутра. Али то је само средство за остваривање циљева које сам навео и сличних, а не циљ сам по себи.
    Last edited by BAR; 21-05-19 at 22:28.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #28731
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post

    E pa vidis, meni nije isto. Ja volim opoziciju vise nego vlast. Za razliku od tebe.
    Ja volim Crnu Goru

    DPS prezirem. Ali ako ces poslusati starijeg kolegu, kroz 10 godina nece biti ni DPS ni SDP ni Demokrata ni SNP-a

    Postojace Crna Gora.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #28732
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,330
    Thanks Thanks Given 
    14,740
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Ti kao da prije 2006 nije postojala.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #28733
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja volim Crnu Goru

    DPS prezirem. Ali ako ces poslusati starijeg kolegu, kroz 10 godina nece biti ni DPS ni SDP ni Demokrata ni SNP-a

    Postojace Crna Gora.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Poslusacu te i razumijem da hoces zastititi druga,

    Za 10 godina ce DPS i dalje biti na vlasti,zahvaljujuci narodu koji samo gleda svoj licni interes. U skoro svim narodima je tako, ali problem je sto je Crna Gora mala zemlja pa zbog toga imamo nesmjenjivost vlasti.

  9. #28734
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    O cemu vi raspravljate, za promjene je potreban narod, neki svjesniji i hrabriji od ovog, neki posteniji koji se nece prodavati ni za vise, a ne za sicu. Znaci mi to nemamo i vas oprimizam nema osnova, bice naravno gore nego sada, sjecacete se ovoga perioda kao nekih lijepih vremena, volio bih da nijesam u pravu.

  10. #28735
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Je li gledao ko Reflektor na tv Vijesti? Kako gospodin Garovic razbio nvo sekte i pobunjenike iz Bukovice takozvane Riboterminatore. Toliko su pobunjenici bezocni da su u emisiju doveli glavnog dinamitasa xaxaxxxaxax Narodu su sad oci otvorene!

    Srecan 13 rodjendan!
    Mnoge boli sto postojis a ti vjecna da si!

  11. #28736
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Camil Euforija View Post
    Je li gledao ko Reflektor na tv Vijesti? Kako gospodin Garovic razbio nvo sekte i pobunjenike iz Bukovice takozvane Riboterminatore. Toliko su pobunjenici bezocni da su u emisiju doveli glavnog dinamitasa xaxaxxxaxax Narodu su sad oci otvorene!
    "Stidi su guzice , kad obraza nemaš"

  12. #28737
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    "Stidi su guzice , kad obraza nemaš"
    Ne brini.

    Sve jednog dana dodje na naplatu
    One Ring to Rule them all...

  13. #28738
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Kolega Kimmi, ti opet sve partije svrstavas u isti kos, one koje robijaju zbog budalastina I one koje javno daju koverte od 100k. One koje zaposljavaju desetine svojih clanova u par opozicionih opstina I DPS koji zaposljava desetine hiljada po drzavnim institucijama. Isto je to tebi.

    E pa vidis, meni nije isto. Ja volim opoziciju vise nego vlast. Za razliku od tebe.
    Kako volim ove mlade partijske aktiviste koji misle da sve znaju. Znaci sad sam DPSovac??

    Ako dozvolimo da se onog dana kada se promijeni vlast, a nadamo se da ce taj dan doci brzo, samo zamijene donosioci odluka bez promjene sistema sta smo onda uradili???

    Ako samo neko drugi bude koristio institucije sistema I poluge vlasti, ako se opet budu zaposljavali partijski aktivisti ispred ljudi od struke, sta smo uradili? Ti koji sada zaposljavaju desetine ce zaposljavati desetine hiljada.... Carinvest ce biti novi Bemax???? Jel to poenta? Covjek koji je priznao da je pravio dilove sa Gugijem I Marovicem oko Jaza, covjek koji sada radi za tajkune? Takvi su ok zato sto su Srbi I zato sto su za DF?

    Ali tebi je to ok jer ces ti dobiti posao kao partijski aktivista?? Ako si zbog toga za opoziciju, onda si iz potpuno pogresnih razloga za opoziciju.

    Pokvareni sistem se mora mijenjati.

    Interes ni jedne partije ne smije biti ispred interesa drustva I drzave, ne smije biti povlascenih, pravda mora biti jednaka za sve, to je nesto cemu treba teziti.

    Sva sreca je sto nam opozicione partije ne vjeruju jedna drugoj, pa se mogu tu iz nepovjerenja ocekivati nekakve medjusobne kontrole I prozivanja I malo teze guranje prljavstina pod tepih.

    Ako ti nije jasno sta pisem, iskuliraj me ubuduce.....



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  14. #28739
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne brini.

    Sve jednog dana dodje na naplatu

    Poslusaj ti sad mene. Nikada to nece doci na naplatu. DPS ce vladati vjecno, sto je i sustina parole "Nek je vjecna". Vladace njihovi unuci i praunuci.

    Korumpirace koliko treba kao sto su radili do sada.

  15. #28740
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako volim ove mlade partijske aktiviste koji misle da sve znaju. Znaci sad sam DPSovac??

    Ako dozvolimo da se onog dana kada se promijeni vlast, a nadamo se da ce taj dan doci brzo, samo zamijene donosioci odluka bez promjene sistema sta smo onda uradili???

    Ako samo neko drugi bude koristio institucije sistema I poluge vlasti, ako se opet budu zaposljavali partijski aktivisti ispred ljudi od struke, sta smo uradili? Ti koji sada zaposljavaju desetine ce zaposljavati desetine hiljada.... Carinvest ce biti novi Bemax???? Jel to poenta? Covjek koji je priznao da je pravio dilove sa Gugijem I Marovicem oko Jaza, covjek koji sada radi za tajkune? Takvi su ok zato sto su Srbi I zato sto su za DF?

    Ali tebi je to ok jer ces ti dobiti posao kao partijski aktivista?? Ako si zbog toga za opoziciju, onda si iz potpuno pogresnih razloga za opoziciju.

    Pokvareni sistem se mora mijenjati.

    Interes ni jedne partije ne smije biti ispred interesa drustva I drzave, ne smije biti povlascenih, pravda mora biti jednaka za sve, to je nesto cemu treba teziti.

    Sva sreca je sto nam opozicione partije ne vjeruju jedna drugoj, pa se mogu tu iz nepovjerenja ocekivati nekakve medjusobne kontrole I prozivanja I malo teze guranje prljavstina pod tepih.

    Ako ti nije jasno sta pisem, iskuliraj me ubuduce.....



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ne znam ja za koga si ti, ali vidim sto pises. Kazes da su ti isti DPS,koji vlada 70 godina, i opozicija koja drzi par opstina u drzavi.

    Ja se borim za opsti interes a ne licni interes. Zato glasam opoziciju. Da se borim za licni interes glasao bih DPS.

    Ja tebe ne razumijem sta ti zapravo pises. Vidim da se stalno pozivas na ljubav prema Crnoj Gori, da u isti kos svrstavas opoziciju i vlast. Ocigledno da imas neke nedoumice u pogledu politickog stava koga podrzati.

    Carevic uredno placa porez I obaveze prema radnicima, za razliku od recimo Brkovica kome drzava daje kredite koje on prosipa. A takvih kao on ima na stotine. Ali tebi su oni isti. Srbe si prvi ti spomenuo i ne zanimaju me nacije, koje tebe ocigledno zanimaju cim ih spominjes.

    Ustvari mislim da si DPS ilI si bivsi clan. Necu ti se vise obracati.

  16. #28741
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A nigdje ne pishe kako se sat vratio,sam...?
    A rec ce kako je bio na resrauraciju.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  17. #28742
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    "Stidi su guzice , kad obraza nemaš"
    Ali uzas sta je covjek napisao. Za zaljenje je sto postoje takve ....... nemam rijeci da opisem moralno dno kojem pripadaju.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  18. #28743
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Takvi nam nazalost kroje subdinu i vuku citavu drzavu na dno, tj. povukli su je, sad samo spartamo po dnu.

    DAE VJECNA!

  19. #28744
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,336
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Samo na kratko pogledah Reflektor, je li predsjednik opstine Savnik inace praktikuje "govedja glava" stil ili je ovo bilo specijalno za dan nezavisnosti
    Last edited by Markys; 22-05-19 at 06:19.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  20. #28745
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    O cemu vi raspravljate, za promjene je potreban narod, neki svjesniji i hrabriji od ovog, neki posteniji koji se nece prodavati ni za vise, a ne za sicu. Znaci mi to nemamo i vas oprimizam nema osnova, bice naravno gore nego sada, sjecacete se ovoga perioda kao nekih lijepih vremena, volio bih da nijesam u pravu.
    Nije daleko dan, a iznenada ce doc, kad kreditori zavrnu slavinu, i jedan mjesec se ne daju plate parazitima na drzavne jasle i penzionerima. I onda to potraje mjesecima... Pocetak kraja.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  21. #28746
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jutarnja straza dosla da zamijeni nocnu.

    Dobro jutro s Bukovice !



    One Ring to Rule them all...

  22. #28747
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    "Stidi su guzice , kad obraza nemaš"
    Ovaka vam je svaka rabota. Bukate se, ali kad treba da se potegnu argumenti nidje nista. Ako navijas za pobunjenika reci posteno je li te makar malo bilo sramota sinoc? Sve ono za sta se hvatate je dokazano kao laz, Riboterminator na kraju vadi neke posjedovne listove kako bi dokazao da je toboz na privatno pocelo da se radi i kad gospodin Garovic iznese papire na vidjelo MUK. Jos kaze kao da on ne zna cije je no mu je vlasnik dao papire I na kraju kad je vidio da je ostao bez argumenata Riboterminator kaze mi cemo da strazarimo, da branimo da se gradi, ne zanima nas cije ja zemlja. Prijeti silom javno!

  23. #28748
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Podrzavam ovo za Bukovicu, ali ljudi koji glasaju DPS, sta sad imaju da se bune?
    30 godina mi drze ove na vlasti na drzavnom nivou, a pobune se kad voda dodje do grla. Muka mi je vise od toga.
    Sjutra da budu lokalni izbori, opet ce oni DPS, kao da ovo ne radi oni. E pa cudan li smo narod, sto je ovo.

    Ne pobune se oni kad voda dodje do grla, vec se pobune kada je ugrozen njihov licni interes. Vode se seljackim principom "Dje sam ja u toj prici"?

  24. #28749
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Camil Euforija View Post
    Ovaka vam je svaka rabota. Bukate se, ali kad treba da se potegnu argumenti nidje nista. Ako navijas za pobunjenika reci posteno je li te makar malo bilo sramota sinoc? Sve ono za sta se hvatate je dokazano kao laz, Riboterminator na kraju vadi neke posjedovne listove kako bi dokazao da je toboz na privatno pocelo da se radi i kad gospodin Garovic iznese papire na vidjelo MUK. Jos kaze kao da on ne zna cije je no mu je vlasnik dao papire I na kraju kad je vidio da je ostao bez argumenata Riboterminator kaze mi cemo da strazarimo, da branimo da se gradi, ne zanima nas cije ja zemlja. Prijeti silom javno!

    Sto nama to govoris, sta nas briga za vase unutar partijske probleme? Rijesite to na Glavnom odboru DPS-a.

  25. #28750
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Kakav stil pisanja (opet), no, priznajem, poneki put bude i zanimljivo forumsko ime, ostalo... jedno te isto burgijanje koje možda promjeni (u zavisnosti od imena) smjer ili intenzitet...

    Sent from my Motorola 8400

Page 1150 of 1402 FirstFirst ... 150650105011001140114611471148114911501151115211531154116012001250 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •