Thread: Iz raznih novina III

Default Iz raznih novina III

Pa vidis ne pominjem bracu Djukanovic. Nego im ti svugdje vidis neprijatelje, ali dobro.
    Poreska uprava nema softver kojim provjerava svaku fakturu, ali ima trgovacku knjigu u kojoj je svaki dokument zaveden.
    Firma koja ne izmiruje poreske obaveze je duzna da po slovu zakona, poslije 6 mjeseci ide u stecaj, i to na zahtjev PU. A ako ti mozes da godinama to ne placas, a da te niko ne dira, pa onda otjeras firmu u stecaj, dje ti kao upravnik ispred Privrednog suda zazmuris na papire firme, mora da su srbi krivi....i HAARP....
    Sad cu ja tebe pitati je li tesko ustati ujutru i mrziti nekoga ko dira u tekovine AB revolucije....po cio dan se neko drzne da pljuje tvoje .. i da sa sjetom gledas na vremena kada si takve mogao da posaljes na goli otok....mora da ti suza krene
    Last edited by Hell Raiser; 13-05-19 at 12:18.

Nije tesko ustat jer spava na jedno oko, pita se je li sledeci

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

"Patronizam" je i kad MAirlines nastavlja da radi i gomila milione duga pritom gazeci sve pozitivne propise poslovanja.

Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kad TUZILASTVO CG odradi svoj posao, jedino jos ostane krvna osveta, hvala jos jednom tuzilastvu!

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa vidis ne pominjem bracu Djukanovic. Nego im ti svugdje vidis neprijatelje, ali dobro.
    Poreska uprava nema softver kojim provjerava svaku fakturu, ali ima trgovacku knjigu u kojoj je svaki dokument zaveden.
    Firma koja ne izmiruje poreske obaveze je duzna da po slovu zakona, poslije 6 mjeseci ide u stecaj, i to na zahtjev PU. A ako ti mozes da godinama to ne placas, a da te niko ne dira, pa onda otjeras firmu u stecaj, dje ti kao upravnik ispred Privrednog suda zazmuris na papire firme, mora da su srbi krivi....i HAARP....
    Sad cu ja tebe pitati je li tesko ustati ujutru i mrziti nekoga ko dira u tekovine AB revolucije....po cio dan se neko drzne da pljuje tvoje .. i da sa sjetom gledas na vremena kada si takve mogao da posaljes na goli otok....mora da ti suza krene
    Pa to je to. Sluzbenica iz poreske kad udje u sistem po Pib-u vidi da je to firma povezana sa bracom djukanovic i kaze ove ne kontrolisi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Acs, ozbiljno i konstruktivno kao i uvijek

Nema sto gledati PIB, odje je sve povezano sa njima, svi smo mi njihovi

E to zaboravih

Zao mi je zbog kolege, raspon razmisljanja mu je tacno za tekstove deja lakica u borbu i recenicu - sto ne hapsite mila nego mene.

Tu je vec suludno i probat da se objasni da konkretno u ovom slucaju ( i dva veca predmeta prije) stvarno funkcionisu drugacije ( poreska stecajni postupci itd). Odnosno fakture, pdv, podizanje i racunovodstvo.

f6

Ne znam sto ulazis u polemiku uopste sa nekim ko ne priznaje da kriminal postoji i ko glasa partiju koja stalno ima vecinu u ZIKS

Ko ne priznaje da su ovi iz A kopa godinama 2 miliona duzni drzavi i da su utajili ko zna koliko preko toga.

Zna svako u PG ko su i cime se bave i za koga su i koga finansiraju samo acs i tuzilastvo ne znau
    Brzo su se i Marovica i DK odrekli jer - pojedinac a ne partia

Moramo sacuvati tekovine 21 maia i gospodara MDJ njegovog prestolonasljednika i carske familje.

Bez obzira na sve

Meanwhile

Last edited by Gandalf_White; 13-05-19 at 14:00.
    One Ring to Rule them all...

Pa trudim se da kroz polemiku sa njima objasnim da to sto oni pokusavaju da predstave kao kvantnu fiziku, u stvari nije. Da makar jedan ovdje nesto ukapira i malo se edukuje.
    Ne pricam o njima. Ako jedno ovdje ukljuci mozak i pocne da razmislja o ekonomiji bar na osnovnom nivou, onda je i to uspjeh. Jer vidim da se samo oko zastave i jezika i nacije svi razumiju. Ali oko onoga od cega zive, “a to je komplikovano, ne razumijem ja to”, to ih nikoga ne zanima.
    Da svi konacno prihvatimo da ako kazem da je 1,3 milijarde za “brzu cestu” kojoj mi tepamo auto-put(ne postoje zaustavne trake na cijeloj dionici), da nismo protiv gradnje vec protiv toga da neko uzme 10-15 miliona na racun toga od budzeta drzave

Tojica ubijena i četvrti teško ranjen, sprdnja.

https://www.antenam.net/drustvo/1200...c-tesko-ranjen

Quote Originally Posted by acs View Post
    E to zaboravih

Zao mi je zbog kolege, raspon razmisljanja mu je tacno za tekstove deja lakica u borbu i recenicu - sto ne hapsite mila nego mene.

Tu je vec suludno i probat da se objasni da konkretno u ovom slucaju ( i dva veca predmeta prije) stvarno funkcionisu drugacije ( poreska stecajni postupci itd). Odnosno fakture, pdv, podizanje i racunovodstvo.

Pa evo potrudi se da objasnis, bez uplitanja Djukanovica i srba.
    Pa sam vise voljan da saslusam sta imas da kazes o ovome. Ja sam makar svoje misljenje o ovome iznio. Ti kazes da nije tako, pa bih volio da cujem kako nije

A ja ga priupitah nedje sto misli o poslovanju AD Pomorski saobracaj I kako moze biti u interesu drzave I nas gradjana da se proda firma po hitnom postupku za ispod milion eura, a na racunu je imala preko toga na dan prodaje. Ta ista firma je samo prosle godine zaradila 2.1 milion prije oporezivanja (1.9m neto).

Da li ti koji su donijeli tako stetnu odluku za nas sve treba da odgovaraju I zasto ne?? Jel zato sto su dali kes kolateral, u privatnom I ukrivanom aranzmanu, su zasluzili da im se za kikiriki proda visokoprofitabilna drzavna firma??

Ali oni ne vole da odgovore na ovakva pitanja, okrenu glavu I racunaju proci ce.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Default Iz raznih novina III

Na stranu to. Interesuje me bas ovo. Jer sam radio za dio stranog drustva, koje je zatvorilo kancelariju kada se projekat zbog kojeg su bili u CG zavrsio. Pa su imali zakonski osnov za povrat PDV-a.
    Tu su se svaki papiric precesljao. Ljudi su kasnili 3 mjeseca sa zatvaranjem kancelarije. Svako malo su me cimali sa drugog posla da im izvlacim neke podatke iz ERP-a koji su koristili. Da bi dali pozitivno misljenje za zatvaranje ovog posla u CG.
    A sad ispade da mozes da otvaras firme i tjeras ih u stecaj, a da te niko nista ne pita.
    Pa da cujem kako to ide jednostavno. Mozda mi zatreba u zivotu

Da svi konacno prihvatimo da ako kazem da je 1,3 milijarde za “brzu cestu” kojoj mi tepamo auto-put(ne postoje zaustavne trake na cijeloj dionici), da nismo protiv gradnje vec protiv toga da neko uzme 10-15 miliona na racun toga od budzeta drzave
    Појасни ово.Ђе нема зауставних трака конкретно?

Колико ја знам зауставних трака обично нема у тунелима, и на великим мостовима, да би се смањила цијена градње и ту је брзина често смањена у односу на класичних 120/130 км/х.
    Али на отвореној траси би по сваком нормалном резону требало да постоје.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Acs, ozbiljno i konstruktivno kao i uvijek

Nema sto gledati PIB, odje je sve povezano sa njima, svi smo mi njihovi
    Dezurni apologeta mada sve je utrnulo,evo u Berlinu izresetase 4 ovdasnja mladica a nama je to sasvim uobicjena vijest.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

E pa kakvih goveda. Cus, bez obzira sto mislili o meni

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/knezevic-ambasadorki-sad-podrzali-ste-optuznicu-u-kojoj-je-najmanje-petorica-vasih-drzavljana

...Tako ste indirektno učestvovali u ponižavanju prvog Ustava u svijetu donesenog na Ustavotvornoj Skupštini 17. septembra 1787. godine u Filadelfiji. Bez obzira što mislili o meni, moja je dužnost da branim principe zakonitosti i demokratije i u Vašoj zemlji, jer vjerovali ili ne, ja izuzetno volim američki narod, američku književnost, istoriju, kulturu, a imam i određene simpatije prema politici predsjednika Trampa. Znam da sad nije trenutak da Vam pišem o Vitmenu, Belou, Fokneru, Frostu, Louelu, Dikinson, Singeru,Masterzu, Krejnu....
    [translated from english]

Quote Originally Posted by BAR View Post
    Појасни ово.Ђе нема зауставних трака конкретно?

Колико ја знам зауставних трака обично нема у тунелима, и на великим мостовима, да би се смањила цијена градње и ту је брзина често смањена у односу на класичних 120/130 км/х.
    Али на отвореној траси би по сваком нормалном резону требало да постоје.
    Ovo mi je ostalo nedje iz rasprave na TV-kada je poceo da se gradi. Uzmi sa rezervom ipak. Ne postoji link sa detaljnom specifikacijom puta. Tipa traka 2x xyzmetara+zaustavna traka xyz metara.
    Prica je bila jer je dionica projektovana za max 100kmh i da ima dosta dionica sa nagibom od 5% gdje je brzina ogranicena na 80kmh.
    I pricam o dionici Smokovac-Matesevo. Ne ostale

Ovo mi je ostalo nedje iz rasprave na TV-kada je poceo da se gradi. Uzmi sa rezervom ipak. Ne postoji link sa detaljnom specifikacijom puta. Tipa traka 2x xyzmetara+zaustavna traka xyz metara.
    Prica je bila jer je dionica projektovana za max 100kmh i da ima dosta dionica sa nagibom od 5% gdje je brzina ogranicena na 80kmh.
    I pricam o dionici Smokovac-Matesevo. Ne ostale
    Колико ја знам говорило се само о просјечној брзини.Али можда нисам испратио.

У Хрватској, која је поставила норме и у Ервопи, што се путева тиче, зауставних трака нема у тунелима као што је Свети Рок, Мала Капела, или на Новом Масленичком мосту, па је то свеједно аутопут.
    У Србији у Грделичкој клисури, не само да нема зауставних трака у тунелима (иначе то су, за сад, најдужи тунели у Србији), већ су и коловозне траке уже, односно 3м, па је то опет аутопут.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Može se autoputem nazvati i put rezervisan za motorna vozila, atraktivno zvuči. Tehničke norme su, pak, precizne i zna se šta je šta.

Sent from my Motorola 8400

Nema tu para..Oce osjecaj i pricu..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Nije do mentaliteta, no do sredjene nam drzave, do lopova na vlasti. Da sa zavrsenim fakultetom imas pocetnu platu od 700-800 eura, ne bi razmisljao o kriminalnu, da jedan doktor ima 1500-2000, da jedan nastavnik u osnovnoj skoli prima 900 eura, da jedan profesor na fakultetu ima 1200-1500, da jedan obican radnik u Voli ima 450-500 eura, ne bi se 90% njih osvrtalo na brzu zaradu, ali kad nemas 'leba da jedes, onda moras, oni koji imaju malo obraza, casti idu u inostranstvo, oni koji imaju manjak sive mase i ovoga ostalog se obrcu brzoj zaradi i preranoj smrti.

Jes, sve ovi sa fakultetom trce put kriminala

Quote Originally Posted by acs View Post
    slazem se sa Hell. providna krimi sema brace Djukanovic dje oni preko svojih ljudi peru pare koje kasnije koriste da naskode opozicionim aktivistima. provaljeni su, krece crnogorsko proljece.

naravno sve uz aminovanje poreske uprave- poreska uprava ima softwear koji prijavi kad je fiktivna faktura placena

LOL. Pretpostavljam da na papiru radi nedje u javni sektor, pun ih je ovakvih sa UDG diplomom. Samo gospodara ne dirajte, ostalo sta god.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Soft wear jesen/zima donja gorica

Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

Page 1143 of 1252 FirstFirst ... 143643104310931133113911401141114211431144114511461147115311931243 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)