Thread: Iz raznih novina III

  1. #27701
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,164
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post

    ZADUŽENOST


    Crnogorski javni dug prošle godine rastao skoro četiri puta brže od BDP-a



    Autor/izvor: SEEbiz / investitor.me
    Datum objave: 23.03.2019. - 18:58:31

    PODGORICA - Iz Vlade je u petak saopšteno da je crnogorski BDP u 2018. godini porastao za 4,9% dok je dan ranije Vlada usvojila informaciju da javni dug na kraju 2018. godine, iznosi 3,27 milijardi eura.
    U podgoričkoj konzultantskoj agenciji Fidelity su izračunali da je javni dug u 2018. godini porastao za 18,48%, što je skoro četiri puta više od rasta BDP.
    "Da sad pretvorimo procente u brojeve – koliko je BDP porastao u eurima? Crtajući razlomke crvenom kredom po zelenoj tabli, zaključujemo da je BDP porastao tačno 210,6 miliona eura. Sa druge strane, javni dug je porastao za 509,8 miliona eura. Jednostavnim oduzimanjem ova dva broja, dolazimo da je javni dug PORASTAO čak 299 miliona eura VIŠE od rasta BDP-a", naveli su iz Fidelity-ja u svojoj FB objavi.
    Prevedeno na razumljiv jezik, kako se dodaje, to znači da je investicija u autoput, zbog koje se javni dug povećao za 180 miliona eura, nije u dovoljnoj mjeri uticala na povećanje BDP.
    "Stoga, 'ladno možemo napisati da je to i očekivano jer najveći dio radova izvode kineske i firme iz okruženja pa nema ZNAČAJNIJEG multiplikativnog efekta na našu ukupnu ekonomiju", zaključuju u ovoj agenciji.
    Ocjenjuju poraznim podatke o ličnih finansijama jer mjesečna prosječna plata porasla za 1 euro ili za 0,2%, dok je stopa inflacije iznosila 2,6%; ovo znači da je kupovna moć u 2018. godini manja za 2,4%.
    "Prevedimo ove silne procente u brojke koje život znače – građani su u 2018. godini prosječno godišnje mogli da kupe MANJE krtole, krastavaca i luka za 147,45 eura, što je zapravo ekvivalentno 3-4 prosječnih mjesečnih računa za struju, sa sve taksama za OIE i gubicima na koje plaćamo PDV, a koja će – još i da poskupi", navode iz Fidelity-ja.
    Kome ova matematika nije kristalno jasna, neka vjeruje imaginarnim saopštenjima a ne stanju na svom računu i novčaniku kojima plaća račune, zaključuju iz agencije.
    Oćeš da kažeš da je i za ovo država kriva? :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. #27702
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Oćeš da kažeš da je i za ovo država kriva? :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Nije drzava, mi smo krivi jer smo gowna.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. #27703
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,164
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    To definition.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #27704
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Jasno je rekao zbog cega misli da je drzava kriva i to konkretno u slucaju paljenja smeca komunalnog preduzeca koja je drzavna firma.

    A ja bi slobodno dodao da je kriva i sto se ove nemile scene desavaju iz godinu u godinu a drzava (policija konkretno) nije uradila nista kako bi se ispitalo ovo krivicno djelo i sankcionisali odgovorni.

    Treba li i ovdje gradjani da rade posao policije? Da prati ove berace pecurki, da ih snimi kako pale sume i sve da dostavi policiji? Pitanje je i onda sto bi se uradilo i bi li prosli sa nekom opomenom "nemojte vise" i dobro je to...

    Nisam se dobro izrazio tj nekako sam sve ispisao kao da je poznata situacija svakom na forumu. Garač je iznad DG-a, zadnjih 20 godina makar ga jednom pale, uglavnom namjerno. Dolaze sa strane al uglavnom je to par ljudi iz DG koji su neđe ranije velike pare uzeli na smrčku i bukovači. Pečurki sad rijetko ima, šume nema uopšte al se pali redovno. Nekad bukova šuma, dje je bilo stabala po par stotina godina starih sad je svedena na draču i šipražje. Nekad je tu bilo svinja, srna, međeda itd, danas poneka lisica ili slična štetočina. Al opet se pali svake godine. Da stvar bude gora, sa te planine najveći dio DG dobija vodu. Od prošle godine su dobili dozvolu jednog od stanovnika da na njegovoj zemlji lageruju smeće. Prvo je bila priča da se tamo ćera zelenilo i zemlja, pa onda šut i građevinski otpad al u zadnje vrijeme redovno idu kamioni sa običnim smećem, kese, najloni itd. Da još bude gore to smeće svakodnevno pale. Prošlog ljeta se moglo vidjeti kako se sa tog mjesta širi požar naokolo. Sad se stalno otuda vidi dim. Samo podnožje planine. Zamislite u 2019 godini da jedno komunalno preduzeće u Evropi problem smeća rešava ne sa deponijom regularnom(treba platiti svaki kamion da se istovari na PG deponiju) nego sa prevozom na dotad nezagađenu zemlju i spaljivanjem istog. E kako da ne pale planine i šume lokalni divljaci ako opština pali smeće na takvom mjestu.

  5. #27705
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ne želim ni da zamislim što li se čini sa divljim životinjama po našoj lijepoj... Mogu mislit taj horor. Kad samo svedoci ovoga kako se odnosimo prema prirodi i nečemu što je na stotine godina raslo i oplemenjivalo ove naše kamenjare..

  6. #27706
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Znaš kako kažu neki strastveni "ribolovci", od struje ribi nije ništa, agregat je samo ošamuti i onu koju ne izvadiš ona oživi i otpliva posle. Na pitanje okle mrtva riba po Zeti, mrtve žabe i rakovi, odgovor je " Aaaaa, to kad sprovedu struju sa dalekovoda do vode" :shock:

  7. #27707
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Znaš kako kažu neki strastveni "ribolovci", od struje ribi nije ništa, agregat je samo ošamuti i onu koju ne izvadiš ona oživi i otpliva posle. Na pitanje okle mrtva riba po Zeti, mrtve žabe i rakovi, odgovor je " Aaaaa, to kad sprovedu struju sa dalekovoda do vode" :shock:
    Volio bih da se oni oporavljaju poslije dalekovoda

    Uff, sad bih volontirao na bilo kojem položaju đe se kažnjava narod.

    Po' godine ne bi prošlo da područje za koje bih bio zadužen ne postane Slovenija(što se civilizovanosti tiče). Onda bi se na CdM-u pričalo da samo punim budžet

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 26-03-19 at 16:37.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #27708
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Zasto ne omoguciti da gradjanima ide dio od kazne. To bi imalo smisla. Svako bi se onda svakog plasio. Isto tako i sa saobracajem bi napravio...

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  9. #27709
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Naravno, za zagađenje sa smećem takođe.
    Dobar dan, dobar dan, imam snimak firme ABCD koja prosipa smeće u Moraču. Dajte snimak, evo potvrda. Kad naplatimo kaznu vama ide 20% na račun. Hvala i prijatno,

    Manja potreban za inspektorima, službenim vozilima, dnevnicama itd.

  10. #27710
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Vazda sam se pitao zasto u komunalnu ne aktiviraju Viber broj? Zar ne bi bilo super da im covjek slika ili snimi nekog i posalje prijavu? Pola posla zavrseno.

    Svasta. Ja na trenutak zaboravio dje zivim. Komunalna sluzba jedva ceka da radi u sluzbi gradjana.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  11. #27711
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Nasa svijest je takva da svi kazu a necu ja da budes spijun a nije svjestan da tako pomaze svima, pa cak i tome koga je prijavio.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  12. #27712
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    To ti Bojane odmah mogu potvrditi da bi se zavrsilo kao i sa projektom Budiogovoran.me. Kod nas prosto sve sto valja ne moze lako da funkcionise. Ne postoji volja kod nadleznih da nesto radi kako treba. Znate i sami kako se zavrsavaju prijave ovog tipa.
    Tako Bojane, nije bas da nema spijuna. Ima spijuna samo ih treba motivisati i platiti.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  13. #27713
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Slušao sam jednog lovočuvara kako priča da je jedne prilike dogledom osmatrajući vidio krivolovce kako agregatom rabotaju na Zeti. Čovjek nazvao policiju da intervenišu, odgovorili mu da stiže patrola i da sačeka. Kaže da nije prošlo 10sekundi a dogledom vidi kako se u čamcu javlja tip na telefon, vade opremu, pakuju i pun gas. Iskrcavanje na obalu, u auto i zdravo. Patrola stiže sat kasnije.

  14. #27714
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Volio bih da se oni oporavljaju poslije dalekovoda

    Uff, sad bih volontirao na bilo kojem položaju đe se kažnjava narod.

    Po' godine ne bi prošlo da područje za koje bih bio zadužen ne postane Slovenija(što se civilizovanosti tiče). Onda bi se na CdM-u pričalo da samo punim budžet

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    da ti nije prezime joksimovic… takvog su ludaka morali smijeniti iz bg sto je radio po cg
    She is only here to annoy herself!

  15. #27715
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Vazda sam se pitao zasto u komunalnu ne aktiviraju Viber broj? Zar ne bi bilo super da im covjek slika ili snimi nekog i posalje prijavu? Pola posla zavrseno.

    Svasta. Ja na trenutak zaboravio dje zivim. Komunalna sluzba jedva ceka da radi u sluzbi gradjana.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Barska komunalna ima Viber, Fb profil i stranicu... Ne vjerujem da nam je od neke koristi ali eto.

    Poslato s Jadrana

  16. #27716
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,608
    Thanked in
    2,430 Posts

    Default

    Bas krenuh da napisem da komunalna u Baru ima Viber.

    Uredno prijavljujem i uredno odgovaraju. Obicno da nije u njihovoj nadleznosti ili da nemaju raspolozivih vozila, tj. zauzeti su na drugom terenu.

    Desi se nekad i da dodju i adekvatno reaguju.

    Bez nadoknade, po savjesti.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #27717
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Izgleda da je do direktora. Neki prosto nece da rade.

    https://m.cdm.me/drustvo/nema-buke-i...rili-po-dzepu/

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  18. #27718
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Milović je počeo dobro, agresivno, sa dobro idejom, samo mora to još bolje sad, ima tu privilegovanih kojima se ne pišu kazne za parkiranje. A i za smeće se moraju više potruditi.

  19. #27719
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da ti nije prezime joksimovic… takvog su ludaka morali smijeniti iz bg sto je radio po cg
    mozda nije tako bas,ali izgleda da on vec volontira,nego srecom nije mu dat status da kaznjava narod....jos

  20. #27720
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    A eto neki je pomak da recemo, al mrka je kapa to. Cus akcija 'trotoar' koja traje mjesec dana, kakva crna akcija druze, dje vidis auto na trotoar ti ga kazni. O smecu da ne pricamo.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #27721
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Ili akcija "Pojas", kao da je nevezivanje kažnjivo samo dok traje akcija ili da policajci obraćaju samo tada na to pažnju. Kažnjavaj stoku stalno.

  22. #27722
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    E pa to je ta logika, ono nidje veze. Akcija 'pojas,' mozes mlatit na telefon, bez svjetala, al ako ti je vezan pojas lagan si. Mislim, karikiram malo, al to je.to otprilike.
    Forever young, i want to be forever young

  23. #27723
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-da-sam-trudna

    Kakva sramota i kakve balege su na pozicijama.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #27724
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    To ona što je izgubila bebu? Pa ustanoviše li uzrok pobačaja, ne sjećam se da se više pričalo o tome nakon što je direktor barske bolnice izašao sa saopštenjem da će analuzirati nalaze i ustanoviti razlog pobačaja?

    Sent from my E5823 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #27725
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Evo su analizirali i podigli optuznicu protiv nje. Cojstvo i junastvo i moralne vrijednosti u punom sjaju

Page 1109 of 1402 FirstFirst ... 109609100910591099110511061107110811091110111111121113111911591209 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •