Page 11 of 1308 FirstFirst ... 78910111213141521611115111011 ... LastLast
Results 251 to 275 of 32679

Thread: Iz raznih novina III

nisam nikad niti sam pristalica zavjera, blica, kurir-a itd i medijskih konstrukcija. dosta puta u zivotu sam sreo osobe koje bas imaju neke halucinacije,teorije zavjere, mada ne sumnjam ni da neko od vas nije slusao ovakve price. medjutim, iskreno, a tice se ove vijesti upada provalnika u hotel maestral srb ministarski. ajde da stavimo na stranu njenu pricu - htio da je otruje itd itd. ali ljudi, da posle dan oni kao uhvate lopova, koji upada samo NA VISOCIJE SPRATOVE, to mu je uza specijalnost, a nemojte molim vas...
    f6

možda je alpinista...
    She is only here to annoy herself!

Čoek objasnio, može lock.

@acs
    Isto to sam pomislio, ada to je top pricha za ove koji nemaju toliko mnogo mozga, njima si ti debil
    istrajan budi.

Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Default U Crnoj Gori vise vole Vladimira Putina od Mila Djukanovica

"Više volimo Putina od Đukanovića"
    Izvor: Tanjug

Podgorica -- I Srbi i Crnogorci u Crnoj Gori više vole ruskog predsednika Vladimira Putina nego crnogorskog premijera Mila Đukanovića, kaže Dobrilo Dedeić.

Vladimir Putin (Foto: Beta/AP, arhiva)

U vladajućoj Demokratskoj partiji socijalista svesni su toga, dodao je predsednik Srpske liste Dobrilo Dedeić.

Dedić je kazao i da državni vrh Crne Gore mora najozbiljnije da shvati poruku ministra spoljnih poslova Rusije Sergeja Lavrova koji je saopštio da je ulazak u NATO provokacija Rusije.

SL je pozvala zagovornike atlantskih integracija da otvore društveni dijalog sa pristalicama koncepta vojne neutralnosti i sa onima koji se zalažu za savez sa Rusijom.

Dedeić smatra da konačna odluka o vojno-blokovskom statusu Crne Gore mora biti racionalna i plod jasnog odgovora na pitanje koji stepen i kojih integracija garantuje mir i bezbednost, objavio je podgorički portal CdM.

"Poruka koju je poslao Sergej Lavrov potvrđuje da Ruska federacija neće skrštenih ruku posmatrati plišanu NATO okupaciju regiona, konkretno Crne Gore, u kojoj ruski kapital čini više od pet odsto BDP-a. Takav stav je, sviđalo se to nekome ili ne, logičan", istakao je.

Prema njegovim rečima, poželjno je da u DPS-u povuku razumne poteze koji su saglasni društvenoj i političkoj realnosti "umesto što zaoštravaju podele i apsolutnu većinu stanovništva koja gaji rusofilska osećanja sukobljavaju sa interesnim strukturama koje su izglasale nezavisnost uz podršku Nasera Keljmendija (kosovski Albanac iz kriminogene strukture)".

Inače je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov kazao za "Dnevni avaz" da se u Moskvi doživljava kao "pogrešna politika i provokacija Severnoatlantskog vojnog saveza" mogućnost daljeg približavanja regiona zapadnog Balkana, odnosno prijema Crne Gore, Makedonije i posebno Bosne i Hercegovine u puno članstvo u NATO savez.

"Što se tiče proširenja NATO, prema mom viđenju, to je greška, čak provokacija u određenom smislu. To je, na neki način, neodgovorna politika koja potkopava opredeljenje da se gradi sistem jednake i podeljene bezbednosti u Evropi. Jednake za sve, bez obzira da li je neka zemlja članica ovog ili onog bloka, ili ne", kazao je Lavrov.

On je ukazao da su se, posle prestanka postojanja Varšavskog pakta, "pojavili neki radikalni glasovi u Evropi koji su sugerisali da treba, ako ne razmontirati NATO, onda bar promeniti odgovornost za kolektivnu bezbednost Evrope u OSCE-u ".

Da se to razmontiranje ili preorijentacija dogodila, tada bi situacija bila potpuno drugacija, dodao je Lavrov.

Struktura bi bila kompletno drugačija, jer bi svi bili jednaki partneri legalno obavezujućeg aranžmana, koji bi se bavio bezbednošću. Ali, izabrana je drugačija staza i igonirisana su obećanja da će proširenje NATO biti limitirano ili da infrastruktura neće biti raspoređena na teritoriju zemalja, novih članica, objasnio je.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=09&dd=30&nav_category=167&n av_id=905757

Pazi kad ne mogu da vjerujem

Ne znan dje sam vidio plavu tablu postavljena uz put, pise ulica Vladimira Putina. Djukanovic ne da nece ulice gledati ni na taj nacin, nego ce mu se pisati na grob oni kojima je sve dao, a ovi drugi ko zna ...?

...And I know you're shining down on me from heaven...

Eh' žene sve li zeznete.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

ovo je pakao ljudi
    f6

Seks i droga pumpaju (i) srpski BDP

Republički zavod za statistiku Srbije će danas objaviti revidirane podatke o bruto domaćem proizvodu Srbije, u koji će prvi put zvanično biti uključene i procjene o učešću sive ekonomije i nelegalnih aktivnosti u skladu sa preporukama Eurostata - izjavio je za Danas Miladin Kovačević, zamjenik direktora Zavoda.

To znači da će poslije Hrvatske, Britanije, Holandije i drugih zemalja EU i Srbija postati država koja u svoj BDP uračunava i prihode od djelatnosti kao što su prostitucija, trgovina drogom i kradenom robom.

Kovačević nije mogao da iznese podatke o tome koliki je BDP Srbije prema novoj metodologiji niti za koliko će se smanjiti udio javnog duga u BDP-u u odnosu na dosadašnji obračun. On je, međutim, objasnio da protivzakonite privredne djelatnosti (poput trgovine narkoticima i prostitucije) učestvuju sa oko pet, šest procenata u BDP-u, dok siva zona dostiže i do 15-ak procenata, a ima procjena da taj udio sada ide i do 20 odsto. Zavod za statistiku je podatke revidirao za sve godine unazad do 1995.

Eurostat, statistički biro Evropske unije, prošle godine je objavio preporuku ESA 2010 koja je ovog septembra stupila na snagu, prema kojoj prihodi od nelegalnih djelatnosti treba da budu uključeni u obračun BDP-a. Odgovarajući na kritike povodom toga što će sada statistika priznavati pozitivan doprinos mafije ekonomijama koje prihvate novu metodologiju, Eurostat konstatuje da „BDP ne mjeri moral“.
    Izvor: http://portalanalitika.me/ekonomija/...-i-srpski-bdp-
    Evo ideje kako da se smanji udio javnog duga u BDP i kod nas.

Valjda i preko pola EU ukljucuju te stavke u BDP, da bi eto nabudzili tu statistiku. To je isto ko ja kad gledam 'Minut-Dva' i odusevim se kako dobro zivimo i kako nam je banja, a onda izadjem napolje i vidim gomilu koja nema 50c u dzep.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

http://www.vijesti.me/vijesti/ivica-...tuzioca-799183

Lijepo li je kad se slože opozicija i pozicija, čovjek bi rekao sve cvjeta u ovoj našoj Černoj Gori.
    Ad astra.

Što da očekujemo mi u CG kada se u jednom Japanu dešavaju ovakve stvari
    http://www.bankar.me/2014/10/08/nagr...-je-nobelovac/

Skupština plaća 60.000 za četiri nova "renoa"

"Fluence" je nova Renoova limuzina, čija se cijena kod ovlašćenih dilera kreće od 10.0000, koliko košta model sa motorom na benzin, do 13.000 eura, koliko treba izdvojiti za model sa dizel motorom
    1615PREGLEDA
    18KOMENTARA

FOTO:AUTOR: Samir Kajošević

Skupština Crne Gore proširiće vozni park sa četiri nova automobila, koje će voziti predsjednici odbora koji do sada nijesu mogli da koriste to pravo zbog manjka vozila.
    Prema navodima skupštinske službe za odnose sa javnošću parlament će uskoro biti bogatiji za četiri "renoa", model Fluence Expression, koji će poreske obveznike koštati 59.920 eura. Kako se navodi, postupak javne nabavke je u posljednjoj fazi, a nakon isteka roka za žalbu se očekuje potpisivanje ugovora sa firmom Alliance d.o.

AUDI ili ništa
    Last edited by minjo; 09-10-14 at 09:52.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

http://www.vijesti.me/vijesti/dukano...a-firma-799510

Pozivajući se na diplomatske izvore u Briselu, Euroaktiv u tekstu “Izvještaj o proširenju kritikuje Crnu Goru”, navodi da su Njemačka, Austrija i skandinavske države posebno kritikovale zvaničnu Podgoricu, ali da je njihov stav u Izvještaju o napretku preveden na diplomatski jezik.
    "Neke od tih država predložile su korišćenje zaštitne klauzule i zamrzavanja pristupnih pregovora sa Crnom Gorom dok se stanje ne promjeni. Ali većina evropskih država smatra da bi korišćenje takve klauzule bila prevelika kazna za Podgoricu”, navodi se u tekstu Euroaktiva koji ima svoju mrežu u 12 članica EU.

I onda dodje Milo na miting ispranim mozgovima da prica o Evropskoj Crnoj Gori Znaci SHOUU "D
    One Ring to Rule them all...

zašto kao? Ovo je njegovo i kraj.
    She is only here to annoy herself!

EUROACTIV je NVO nešto kao ovaj naš isprdak od MANSA.
    Mauricio and Drobnič objasnili.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

http://www.cdm.me/politika/dukanovic...siti-crnu-goru

Znači, nema vladavine prava bez ''izdašnog investicionog okvira'',je l' ? Ako investirate,imaćete ''vladavinu prava'' ,a ako ne možemo mi ka' i do sad.
    Kako je njemu banja,jbt...
    Shit has hit the fan !

Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Što da očekujemo mi u CG kada se u jednom Japanu dešavaju ovakve stvari
    http://www.bankar.me/2014/10/08/nagr...-je-nobelovac/

Kapitalizam je svuda isti, njima je sigurno bilo zao i te 200 dolara sto su mu platili.

Najjaci koment na Vijesti o ovom izvjestaju iz EU.
    'svetlana 6 sati i 56 minuta Milo nam je kao tata koji drzi djecu gladnu- da ih ne razmazi '.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

http://www.vijesti.me/vijesti/drzava...-duguje-799906

Znaci sa 894 miliona eura tj. 29% BDP-a u 2008 dosli smo do zaduzenja od 1936 miliona ili 58% BDP-a u 2013. Znaci milijardu i sto miliona za 6 godina.

Ministarstvo finansija je odbilo da kaze koliko smo se zaduzili ove godine ali uveliko smo preshishali 60% sto je neki prag koji EU ne preporucuje da se predje.

E sad, svaka se zemlja se zaduzuje i to je normalna stvar. Ali normalne zemlje se zaduzuju kako bi investirali u infrastrukturu, proizvodnju itd., dok je CG kao Grcka pojela ove pare vracajuci dugove opstina i isplacujuci plate u javnom sektoru i penzije. Sto ce reci da se ove pare ne vracaju natrag, vec su pojedene pare. U slucaju da su ovi novci ulozeni u neki infrastrukturni projekat, dug bi se mozda i vratio. Ali ako ne ulazes i ne proizvodis ne postoji nacin da se dug vraca.
    Sada je jasno zbog cega je navalica da se napravi autoput i da udjemo jos par milijardi duga.
    Zanima me sta ce da se desi kada javni dug CG bude 100% BDP-a. Da li cemo proglasiti bankrot? Da li cemo onda mi - neprijatelji drzave biti krivi?

Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/drzava...-duguje-799906
    Zanima me sta ce da se desi kada javni dug CG bude 100% BDP-a. Da li cemo proglasiti bankrot? Da li cemo onda mi - neprijatelji drzave biti krivi?

Stoji da loše troše pozajmljeni novac.
    Ali šta uopšte procenti znače....
    Last edited by Markys; 12-10-14 at 11:51.

Ja sam gore vec rekao da se zemlje zaduzuju ali te pare pametno ulazu kako bi se vratile i same sebe vracale.

Imas recimo Ameriku ciji se nacionalni dug mjeri trilionima. Ali nije to slucaj kao sa nama. Nama kad predjemo 60% nece vise niko dati centa dok ne vratimo sta smo uzeli. A o'kle?

Page 11 of 1308 FirstFirst ... 78910111213141521611115111011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)