Page 1022 of 1402 FirstFirst ... 225229229721012101810191020102110221023102410251026103210721122 ... LastLast
Results 25,526 to 25,550 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #25526
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    koji ministar? Nikoji


    hmmm pa ja se nešto i ne sjećam da je ovdje brisano nešto što ima veze sa politikom, ovo je politicki pdf Buducnost Crne Gore i kačite tekstove, komentrišete....što je ovo aktuelno pa stalno nova dešavanja to je drug stvar...briše se kad napišete deset strana pri tome se svađajući, povodom stare vijesti iako je deset novih okačeno...prijeti se infrakcijama kad zalud brišem...ali nećemo prijetiti, pošto vam je tako lakše
    Mozda nije mjesto, ali mislim da bi valjalo da povecate moderaciju, pa makar samo za odredjene podforume. Ne znaci nista to sto neko od vas udje posle 10 dana i pobrise postove, potrebno je neko da pravovremeno zaustavi trovanje topika i podforuma. Tragicno je na sta lice ovaj dio i dio sport, konkretno kosarkaski topici.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  2. #25527
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Država gori od emitovanja 4 nastavka Radojičićevog Kuma, a on bira Veskobara za predsjednika KSCG. “To je bilo prije snimka”, reći će za odbranu vazda spremni Grk Drale i Nova Ivana. “Prije snimka” će tako ostati da se bilježi kao ono BC! Before Christ. A onda after snimka - ništa više neće biti isto




    www.vijesti.me/kolumne/milo-abu-dabi-i-vjestacka-inteligencija

  3. #25528
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Vole malo da romanizuju stvari,što jesjes.
    Đe ga je Dik jutros?

  4. #25529
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Gospodar stvara sve vecu grupu neprijatelja izvan granica CG i sto moze biti problem to su ljudi teski vise desetina miliona eura tipa Marovic,Knezevic sasvim je lako moguce da im se pridruzi i Mugosa - to ce vec biti ozbiljna opozicija za razliku od ove grupe gradjana koje djeluju pod tim imenom na politickoj sceni.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  5. #25530
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ne postoji ni jedan nezavistan medij u CG koji objektivno izvjestava. Apsolutno ni jedan jedini. Do nekog licnog, ispravnog zakljucka se jedino moze doci ako se procitaju svi i izvuce poenta.
    Ista stvar kao u Srbiju, imas N1 (kod nas Vijesti) - koji su neobjektivno protiv vlasti i svi ostali koji gaze na Vucicevu (Milovu) stranu.
    Ali je razlika sto se kod njih ubise od price i protesta zbog toga, a kod nas nista, valjda smo se kao ona zaba u lonac, navikli i prepustili toku.

  6. #25531
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Gospodar stvara sve vecu grupu neprijatelja izvan granica CG i sto moze biti problem to su ljudi teski vise desetina miliona eura tipa Marovic,Knezevic sasvim je lako moguce da im se pridruzi i Mugosa - to ce vec biti ozbiljna opozicija za razliku od ove grupe gradjana koje djeluju pod tim imenom na politickoj sceni.
    Iskreno ako su alternativa Marovic, Knezevic, Mugosa ... glasam DPS bez razmisljanja - tako da se nadam da od te price nema nista

  7. #25532
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Pa ako zaplijenis visemilionsku imovinu nekome ko je sa tobom pljackao vise decenija i zna sto si ti radio a uz to se taj sklonio izvan CG sa ko zna koliko para po raznim racunima mislim da je logicno da taj lik ostatak svoga zivota posveti projektu da tebe koji si mu napravio od zivota pakao dovede u slicno ili gore stanje.
    Po principu neprijatelj moga neprijatelja moj je prijatelj oni ce se lako povezati i vidjecemo kako ce to sve da izgleda.

    Ti ces svakako glasati za DPS kako god da okrenes tako da u tom smjeru nece biti nikakvih promjena
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  8. #25533
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    DPS bez alternative glasam,ne iteresuje me ova boranija
    NATO approve

  9. #25534
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Pa ako zaplijenis visemilionsku imovinu nekome ko je sa tobom pljackao vise decenija i zna sto si ti radio a uz to se taj sklonio izvan CG sa ko zna koliko para po raznim racunima mislim da je logicno da taj lik ostatak svoga zivota posveti projektu da tebe koji si mu napravio od zivota pakao dovede u slicno ili gore stanje.
    Po principu neprijatelj moga neprijatelja moj je prijatelj oni ce se lako povezati i vidjecemo kako ce to sve da izgleda.

    Ti ces svakako glasati za DPS kako god da okrenes tako da u tom smjeru nece biti nikakvih promjena
    Koliko nelogicnosti u istoj recenici: sklonio dovoljno para u inostranstvu da krene na Mila, Milo mu napravio pakao od zivota (iako ovaj ima para da ne zna sto ce snjim no ide udarat na Mila i pri tom zivi u zapadno-evropskim drzavama) - i on ce taj lagodan zivot da rizikuje da bi se obracunavao sa Milom, iako je do sad sve rizikova sa samo jednim ciljem da sebi obezbijedi lagodan zivot ? kakva konstrukcija zabolje me glava.

    Marovic je Milov i bice Milov sve dok ne prica nista, zbog toga ga niko ni ne dira u Srbiji (i zbog toga su ga pustili da ode iz CG).
    Knezevicu zapljenise imovinu + ce da traze njegovo izrucenje i u zatvor da ga smjeste, zato se i pobunio.
    Mugosa mimo sebe ima i familiju koja je upletena u svakakve poslove, tako da se on nikad protiv DPS-a nece okrenut, eventualno ce rasprodat imovinu i pobjec da zive nedje u inostranstvo, kakv crni Mugi protiv DPS-a,
    nidje veze.

    Dog god se ljudi kao ti nadaju da ce kriminalci da ih spase od kriminalaca, uvijek ce nam isto bit

  10. #25535
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Mene niko ne treba da spasava pa se samim tim i ne nadam da ce me bilo ko spasiti-ne znam odakle ti takva ideja?
    Istorija se ponavlja u svakoj zemlji ovakvoga tipa vrlo slicno pa tako i kod nas-sve veci broj Milovih partnera i ortaka dolazi pod led,sklanja se izvan zemlje a ovdje gube milionske prihode.
    Potpuno je prirodno da se oni povezu jer im je najveci dusmanin isti i taj se scenario odigrava svuda na svijetu od kad je ljudi.
    Sto se mene tice nikad jos nisam glasao za vlast niti cu,mislim da imam mrvu licnog dostojanstva a takvi ljudi su svuda i uvjek u manjini.
    Ja dakle ne ocekujem da cu ikad pripadati vecini.
    Sto se Mila i njegovog rezima tice,broj neprijatelja mu raste geometrijskom progresijom a mislim da de i njegova paranoja takodje da raste.
    Siguran je ocigledno samo u pripadnike manjina a to i u njegovoj partiji sve vise smeta ambicioznim pojedincima jer ne zaboravimo pad Marovica,Mugose,Knezevica ne znaci samo njihov pad nego i jos desetina drugih likova koji vise ne kradu stotine hiljada nego samo po desetak mozda.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  11. #25536
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Mene niko ne treba da spasava pa se samim tim i ne nadam da ce me bilo ko spasiti-ne znam odakle ti takva ideja?
    Istorija se ponavlja u svakoj zemlji ovakvoga tipa vrlo slicno pa tako i kod nas-sve veci broj Milovih partnera i ortaka dolazi pod led,sklanja se izvan zemlje a ovdje gube milionske prihode.
    Potpuno je prirodno da se oni povezu jer im je najveci dusmanin isti i taj se scenario odigrava svuda na svijetu od kad je ljudi.
    Sto se mene tice nikad jos nisam glasao za vlast niti cu,mislim da imam mrvu licnog dostojanstva a takvi ljudi su svuda i uvjek u manjini.
    Ja dakle ne ocekujem da cu ikad pripadati vecini.
    Sto se Mila i njegovog rezima tice,broj neprijatelja mu raste geometrijskom progresijom a mislim da de i njegova paranoja takodje da raste.
    Siguran je ocigledno samo u pripadnike manjina a to i u njegovoj partiji sve vise smeta ambicioznim pojedincima jer ne zaboravimo pad Marovica,Mugose,Knezevica ne znaci samo njihov pad nego i jos desetina drugih likova koji vise ne kradu stotine hiljada nego samo po desetak mozda.
    Ajmo da analiziramo malo te neprijatelje:

    Marovic, jesi ga ikad cuo da je rijec rekao protiv Mila i posle ovog progona, nadam se da ti je jasno zasto. Prvi put ako ista progovori ili napravi bilo kakvu akciju protiv Mila, bice izrucen Crnog Gori, ovo je valjda svima jasno.

    Mugosa: on i njegova familija ne znaju sto ce sa parama, vidji ih kakva kola voze, sto Mugi sto sinovi i vidji im nekretnine. Zasto bi to sve rizikovali? jedan razlog mi daj.

    Knezevic: koji je udario na Mila i vidimo kako prolazi, garantujem da ce za par mjeseci biti zaboravljen ili ce zavrsiti u zatvor.

    Sjetimo se i velikog Ratka Knezevica, koji se takodje usudio da krene na Mila i sad je skroz zaboravljen, odbjegao u inostranstvo, trosi pare koje ima ... nikoga vise ne dira i niko ga ne dira.

    Sjecate li se price da su Markovic i Milo u nezboru, samo sto ne pukne medju njima, pa odmah posle toga na predsjednicke izbore vidis Duska dje nosi potpise Milu za kandidaturu.
    Tim gestom je Milo svima pokazao dje je Markovic a dje je on. Oni se mozda potajno ne vole i poklace se medjusobno jedino u situaciji kad padnu sa vlasti, do tada to su samo puste zelje.
    Last edited by djordjije; 15-01-19 at 11:26.

  12. #25537
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    Ajmo da analiziramo malo te neprijatelje:

    Marovic, jesi ga ikad cuo da je rijec rekao protiv Mila i posle ovog progona, nadam se da ti je jasno zasto. Prvi put ako ista progovori ili napravi bilo kakvu akciju protiv Mila, bice izrucen Crnog Gori, ovo je valjda svima jasno.

    Mugosa: on i njegova familija ne znaju sto ce sa parama, vidji ih kakva kola voze, sto Mugi sto sinovi i vidji im nekretnine. Zasto bi to sve rizikovali? jedan razlog mi daj.

    Knezevic: koji je udario na Mila i vidimo kako prolazi, garantujem da ce za par mjeseci biti zaboravljen ili ce zavrsiti u zatvor.

    Sjetimo se i velikog Ratka Knezevica, koji se takodje usudio da krene na Mila i sad je skroz zaboravljen, odbjegao u inostranstvo, trosi pare koje ima ... nikoga vise ne dira i niko ga ne dira.

    Sjecate li se price da su Markovic i Milo u nezboru, samo sto ne pukne medju njima, pa odmah posle toga na predsjednicke izbore vidis Duska dje nosi potpise Milu za kandidaturu.
    Tim gestom je Milo svima pokazao dje je Markovic a dje je on. Oni se mozda potajno ne vole i poklace se medjusobno jedino u situaciji kad padnu sa vlasti, do tada to su samo puste zelje.
    Milo - supermen i betmen u jednoj osobi...

    aoooH

  13. #25538
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Milo - supermen i betmen u jednoj osobi...

    aoooH
    To vise govori o nama, nego o Milu.

  14. #25539
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Predsjednik Atlas grupe Duško Knežević poručio je vrhovnom državnom tužiocu (VDT) Ivici Stankoviću da smijeni specijalnog državnog tužioca (SDT) Milivoja Katnića i da ide do kraja u aferi "DPS koverta".
    Iz Vrhovnog državnog tužilaštva na čijem čelu se nalazi Stanković, juče je saopšteno da će Državno tužilaštvo Crne Gore, u skladu sa Ustavom i zakonom, preduzeti sve neophodne mjere i radnje kako bi se u slučaju, javnosti poznatom kao "afera Atlas" utvrdile sve neophodne činjenice.
    Saopštenje Kneževića prenosimo u cjelosti.
    "Poštovani g. Stankoviću,
    Napokon ste otvorili usta, ali pogrešno jer zamjenjujete teze. Afera nije Atlas nego je afera "DPS koverta". Preko deset puta sam vam pisao pisma. Kako ja, tako i advokati stranih firmi kojima je Specijalni tužilac blokirao novac pod smiješnom optužbom o pranju novca preko e-commerce servisa Atlas banke i tako ih onemogućio da posluju. Nijednom nijeste ni javno ni formalno odgovorili.
    Nekoliko puta sam vas prozivao da smijenite g. Katnića i uđete u istoriju kao častan čovjek koji je hobotnici otkinuo jedan krak. Imate šansu da sačuvate svoj kredibilitet i, što je još važnije, sačuvate tužilaštvo kao jedan od najvažnijih državnih organa od upliva kriminalnih klanova uvezanih sa političkim centrima moći.
    To se radi poštovanjem Zakona i profesionalne savjesti, a ne progonom Atlas banke. Ako ne učinite što je do vas, učestvujete u urušavanju ambijenta za poslovanje i postaje jasno da u Crnoj Gori nema ni elementarne pravne sigurnosti. Posljedica je što niko od stranih investitora više neće htjeti da posluje u Crnoj Gori jer zna da i njihova imovina jednog dana može postati plijen kriminalne hobotnice povezane sa dijelom vlasti. Niko više nije siguran.
    Da bi oteli imovinu Atlas Grupe oni dovode u pitanje kompletnu, ionako krhku, prezaduženu crnogorsku ekonomiju kojoj prijeti bankarski kolaps zbog nepovjerenja u bankarski sistem i izazvanih afera. Specijalni tužilac progoni Atlas banku, a štiti tri banke koje peru novac pod kišobranom režima. Riječ je o Prvoj banci, Hipotekarnoj banci i Universal capital banci.
    Specijalno tužilaštvo je oruđe u rukama klana oko prve familije. Prvo su uhapsili moje vozače i optužili ih za pranje novca, pokušavajući da me natjeraju da svjedočim protiv DF-a u aferi državni udar. Kada se ispostavilo da su sami sebi napravili štetu jer je to bio novac za finansiranje DPS-a, odjednom su odustali od tog slučaja. Pa su potom blokirali desetine inostranih firmi koje posluju preko Atlas banke, koristeći naš sofisticirani servis za e-commerce. Zamrzli su im preko 80 miliona eura njihovog novca.
    Optužili su banku za utaju poreza, pa kada su shvatili da je to neodrživo, odlučili su se za još komičniju optužbu - pranje novca preko e-commerca. Onda su ustanovili da se to sve radi u saradnji sa Visa, Mastercardom i Union Pay-om, i da je Centralna banka u opširnom nalazu konstatovala da je ama baš sve u skladu sa propisima. Našli su se u čudu i te optužnice nema niti ona može da se održi ako je bude. Istovremeno, CBCG je bez osnova oduzela dozvolu za rad IBM banci.
    G. Stankoviću, nadam se da ćete se baviti svojim poslom i više pažnje posvetiti vaspitavanju svoje djece i njihovom socijalnom životu. Kao što znate, Katnića ne možete maći "gumicom". Ne čini život “staro za novo”, pratnja, obezbjeđenje i “tinu ninu” sirene", poručio je Knežević Stankoviću.
    One Ring to Rule them all...

  15. #25540
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Pa samim nazivanjem dogadjaja AFERA ATLAS a i slikanjem naslednika sa jednim od aktera i porukom o njegovim ljudskim kvalitetima otklanja svaku dilemu kakva ce istraga biti - ovo sve pod uslovom da postoji i jedan od 620 hiljada ljudi u CG koji je mislio da ce tuzilastvo po sluzbenoj duznosti detaljno ispitati ovaj slucaj.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #25541
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Stijepovica ne dira niko.


    Ali su zato jutros u 6 uhapsili Vanju Djurisica i suprugu mu i poveli ih u Spuz, rasturili im blokadu i ostavili im maloljetnu djecu na ulicu

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...PL-eqSU8Wb03rk


    Kakva drzava ovo nema ni u Somaliji alo
    One Ring to Rule them all...

  17. #25542
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,539
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    997
    Thanked in
    439 Posts

  18. #25543
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Predsjednik Atlas grupe Duško Knežević poručio je vrhovnom državnom tužiocu (VDT) Ivici Stankoviću da smijeni specijalnog državnog tužioca (SDT) Milivoja Katnića i da ide do kraja u aferi "DPS koverta".
    Iz Vrhovnog državnog tužilaštva na čijem čelu se nalazi Stanković, juče je saopšteno da će Državno tužilaštvo Crne Gore, u skladu sa Ustavom i zakonom, preduzeti sve neophodne mjere i radnje kako bi se u slučaju, javnosti poznatom kao "afera Atlas" utvrdile sve neophodne činjenice.
    Saopštenje Kneževića prenosimo u cjelosti.
    "Poštovani g. Stankoviću,
    Napokon ste otvorili usta, ali pogrešno jer zamjenjujete teze. Afera nije Atlas nego je afera "DPS koverta". Preko deset puta sam vam pisao pisma. Kako ja, tako i advokati stranih firmi kojima je Specijalni tužilac blokirao novac pod smiješnom optužbom o pranju novca preko e-commerce servisa Atlas banke i tako ih onemogućio da posluju. Nijednom nijeste ni javno ni formalno odgovorili.
    Nekoliko puta sam vas prozivao da smijenite g. Katnića i uđete u istoriju kao častan čovjek koji je hobotnici otkinuo jedan krak. Imate šansu da sačuvate svoj kredibilitet i, što je još važnije, sačuvate tužilaštvo kao jedan od najvažnijih državnih organa od upliva kriminalnih klanova uvezanih sa političkim centrima moći.
    To se radi poštovanjem Zakona i profesionalne savjesti, a ne progonom Atlas banke. Ako ne učinite što je do vas, učestvujete u urušavanju ambijenta za poslovanje i postaje jasno da u Crnoj Gori nema ni elementarne pravne sigurnosti. Posljedica je što niko od stranih investitora više neće htjeti da posluje u Crnoj Gori jer zna da i njihova imovina jednog dana može postati plijen kriminalne hobotnice povezane sa dijelom vlasti. Niko više nije siguran.
    Da bi oteli imovinu Atlas Grupe oni dovode u pitanje kompletnu, ionako krhku, prezaduženu crnogorsku ekonomiju kojoj prijeti bankarski kolaps zbog nepovjerenja u bankarski sistem i izazvanih afera. Specijalni tužilac progoni Atlas banku, a štiti tri banke koje peru novac pod kišobranom režima. Riječ je o Prvoj banci, Hipotekarnoj banci i Universal capital banci.
    Specijalno tužilaštvo je oruđe u rukama klana oko prve familije. Prvo su uhapsili moje vozače i optužili ih za pranje novca, pokušavajući da me natjeraju da svjedočim protiv DF-a u aferi državni udar. Kada se ispostavilo da su sami sebi napravili štetu jer je to bio novac za finansiranje DPS-a, odjednom su odustali od tog slučaja. Pa su potom blokirali desetine inostranih firmi koje posluju preko Atlas banke, koristeći naš sofisticirani servis za e-commerce. Zamrzli su im preko 80 miliona eura njihovog novca.
    Optužili su banku za utaju poreza, pa kada su shvatili da je to neodrživo, odlučili su se za još komičniju optužbu - pranje novca preko e-commerca. Onda su ustanovili da se to sve radi u saradnji sa Visa, Mastercardom i Union Pay-om, i da je Centralna banka u opširnom nalazu konstatovala da je ama baš sve u skladu sa propisima. Našli su se u čudu i te optužnice nema niti ona može da se održi ako je bude. Istovremeno, CBCG je bez osnova oduzela dozvolu za rad IBM banci.
    G. Stankoviću, nadam se da ćete se baviti svojim poslom i više pažnje posvetiti vaspitavanju svoje djece i njihovom socijalnom životu. Kao što znate, Katnića ne možete maći "gumicom". Ne čini život “staro za novo”, pratnja, obezbjeđenje i “tinu ninu” sirene", poručio je Knežević Stankoviću.
    U toku cijele ove predstave, moram priznati da mi je licno najveca nedoumica da li da povucem novac iz CG bankarskog sistema. Nemoguce je imati povjerenje u CBCG kao glavnog regulatora sistema nakon ovakvih propusta. Gdje su saopstenja guvernera koja bi umirila klijente banaka? Ne mogu da vjerujem da u 2019.treba da razmisljam o cuvanju novca ispod duseka... Imate li vi slicnih bojazni?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  19. #25544
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    jedino su ti u prvu sigurne

  20. #25545
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    U toku cijele ove predstave, moram priznati da mi je licno najveca nedoumica da li da povucem novac iz CG bankarskog sistema. Nemoguce je imati povjerenje u CBCG kao glavnog regulatora sistema nakon ovakvih propusta. Gdje su saopstenja guvernera koja bi umirila klijente banaka? Ne mogu da vjerujem da u 2019.treba da razmisljam o cuvanju novca ispod duseka... Imate li vi slicnih bojazni?
    Ja sam 2015 godine povukao sve novce iz CG bankarskog sistema.
    Drzim koliko mi je dovoljno za normalno fukncionisanje firme.

    Sta cemo ako Prva banka CG propadne? Jos 200 miliona kiksa


    Fond za zastitu depozita je sa atlasom i ibm dozivio kolaps
    One Ring to Rule them all...

  21. #25546
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ako se to desi ode citav bankarski sistem u Honduras, sumljam da ce to dozvoliti.

    Ja licno mislim da su najsigurnije velike banke, koje u CG imaju svoje filijale (tipa sosiete, NLB, ...) jer one uvijek mogu da povuku novac iz matice, mada nisam bankar ni ekonomista tako da mozda grijesim.

  22. #25547
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Koliko je meni poznato podruznica banke na CG trzistu djeluje kao samostalni entitet, tj mora postovati regulativu CBCG. Bilo je price o tome u udruzenju bankara da ekspoziture ne drze novac za kolateral i osiguranje u trezoru, vec da maticna banka garantuje depozite.
    CBCG je to odbio smatrajuci da se tako stvara monopol velikih banaka(tu su u pravu), ali ako se nesto ovako desi, maticna banka ce samo pustiti ekspozituru niz vodu. Tako da se ne nadaj da ce velika banka spasavati neisplativi dio, niti postoji zakonska obaveza koja ih na to moze natjerati

  23. #25548
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ne no ce pustit da im taj smijesni dio trzista ugrozi reputaciju..
    Sjedite ekonomski analiticari zivota vam

  24. #25549
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Postoji nesto sto se zove reputacija na trzistu, od koje zavisi povjerenje u odredjenu banku, a na kome pociva cijeli bankarski sistem. Stoji sve sto je napisao Hell, ali treba imati u vidu da ce velike grupacije teze dozvoliti da im se urusi reputacija zbog tamo neke ekspoziture u CG...
    Hoce li se Hipotekarna oglasavati nakon ovih prozivki? Ipak su oni banka sa dobrom reputacijom na nasem trzistu, barem su bili, iznenadjuje me manjak reakcije ns prozivke da se preko njih pere novac...
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  25. #25550
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Postoji nesto sto se zove reputacija na trzistu, od koje zavisi povjerenje u odredjenu banku, a na kome pociva cijeli bankarski sistem. Stoji sve sto je napisao Hell, ali treba imati u vidu da ce velike grupacije teze dozvoliti da im se urusi reputacija zbog tamo neke ekspoziture u CG...
    Hoce li se Hipotekarna oglasavati nakon ovih prozivki? Ipak su oni banka sa dobrom reputacijom na nasem trzistu, barem su bili, iznenadjuje me manjak reakcije ns prozivke da se preko njih pere novac...
    Bjese li ono jedan od osnivaca HB Ćaćo Drljević?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Page 1022 of 1402 FirstFirst ... 225229229721012101810191020102110221023102410251026103210721122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •