Page 1017 of 1402 FirstFirst ... 175179179671007101310141015101610171018101910201021102710671117 ... LastLast
Results 25,401 to 25,425 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #25401
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Računi Atlas banke u blokadi: Za osam godina oprano pola milijarde eura?

    Decembar 18, 2018 20:12 Kompanije
    Specijalno tužilaštvo zatražilo je od Višeg suda da stavi privremenu mjeru zabrane raspolaganja sa 63 miliona eura na računima Atlas banke jer sumnjaju da je taj novac stečen krivičnim djelom – pranje novca.
    To je potvrđeno Televiziji Vijesti iz više izvora, baš kao i da istražitelji nijesu stavili tačku na spisak osumnjičenih u slučaju Atlas banke, ali ni na iznos novca za koji se sumnja da je pribavljen krivičnim djelom a koji u ovom trenutku zvanično iznosi preko pola milijarde eura.
    Nezvanično saznajemo da se pod lupom istražitelja nalazi još tri stotine hiljada eura. Iako porijeklo ovog novca tek treba da bude utvrđeno, naš sagovornik tvrdi da je gotovo izvjesno da će se za toliko uvećati iznos stečen kriminalnim djelovanjem. Samim tim se može očekivati i da dođe do povećanja broja osumnjičenih ali i broja krivičnih djela koja su počinili.
    Zbog sumnje da su od 2011. do novembra ove godine kao članovi kriminalne organizacije, radi sticanja nezakonite dobiti, prali novac preko Atlas banke, krivične prijave do sada su podnijete protiv 174 osobe i firme među kojima je i 9 crnogorskih državljana. Među njima je i šest sadašnjih i bivših zaposlenih u Atlas banci, na menadžerskim ili operativnim pozicijama.
    Dosadašnjom istragom je utvrđeno da su osumnjičene firme otvorile račune kod „Atlas banke“ i da su ovlašćena lica korišćenjem sistema „E-komerc“ prala novac preko tih računa. Većinu para transferisali su dalje svojim osnivačima – nerezidentnim kompanijama i to na račune u Crnoj Gori, u zemlji porijekla i u „off šor“ destinacijama.
    Inače, kako saznaje TV Vijesti, u istrazi je otvoreno i pitanje da li je Centralna banka u konkretnom slučaju imala nadležnost da reaguje i spriječi izvršenje krivičnog djela ili osumnjičene možda treba tražiti i u njihovim redovima. Ubrzo nakon otvaranje ove istrage, Centralna banka uvela je prinudnu upravu u Atlas i Invest banci Montenegro koje obje kontroliše biznismen Duško Knežević. Knežević je potom poručio da neko želi da mu otme imovinu u Crnoj Gori i optužio Tužilaštvo i Centralnu banku da hoće da unište njegove banke.

  2. #25402
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Migo budala ... umjesto da kaze da su pare poslali Rusi - niko rijec ne bi rekao
    S obzirom da su dolari u pitanju vjerojatno i jesu Ruske pare, još iz vremena kad nam je Šojgu bio najbolji drug i prijatelj

  3. #25403
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    veli "formirana radna grupa za izadu Zakona o finansiranju političkih partija" :lolblue::lolblue::lolblue:

  4. #25404
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Dje se izgubise perjanice tvor demokratije sa foruma

  5. #25405
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Čekaju da Risto reaguje
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  6. #25406
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    ovoga ne bi pomenuli da skuplja plastične boce po ulici

    https://www.cdm.me/drustvo/ponosan-n...i-u-crnu-goru/
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #25407
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Stiže li sa kuvertom hahahhaha
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  8. #25408
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    ne znam, ali ne sumnjam da će da vilene oko njega
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #25409
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    U Boki se to zove kalendanje. Običaj,šta ćeš..Kalenduju se bliski rođaci,prijatelji..Ako ne uradiš to obična si štraca

  10. #25410
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post

    NEDOSTUPAN SDT-U
    Nacionalna potjernica za Kneževićem
    Mora li ga Britanija izručit ako CG zatraži, ima li njihovo državljanstvo?
    She is only here to annoy herself!

  11. #25411
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Marković,(onaj iz DANa-Vanjin) veli da Knežević ima Kiparsko državljanstvo.

  12. #25412
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    a to je ono što se dobija za "zasluge za narod" tj. deponovao je tamo par miliona,ne znam kakvu politiku Kiprani imaju kad je u pitanju ekstradicija
    She is only here to annoy herself!

  13. #25413
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    interesantno nema ni gendalfa.... moze li ko prepricat ako je vidio luckeov post sto je napisao....
    Od juce poslijepodne ne mogu da pristupim forumu sa tapatalka ne znam sta je. Bio sam u BG po instrukcie hahahahah



    Sta komentarisati jos na ovu temu a da se covjek ne istrci pred rudu kao mnogo puta prije. Kao sto rece stari bot Tatoo najavljivali smo pad 200 puta, pa se svaki put demoralisemo kada DPS odradi posao.


    Ali je propustio da kaze zbog cega se ovo desava. Pa cu objasniti i dati misljenje neko poslije svega sto sam procitao i poslije ovog sramnog DPS saopstenja.


    Da bi drzava funkcionisala ona mora imati institucije sistema koje su nezavisne. Mi institucije sistema NEMAMO ! ! !

    CG je zarobljena drzava gdje je jednacina : DPS = Institucije sistema = Drzava. DPS treba sada da uhapsi, podigne optuznicu a onda osudi i zatvori visokog funkcionera ? DPS treba da otvori istragu pa pozove Mila kako bi uzeli izjavu u svojstvu gradjanina ? Treba da otvore novu istragu pa pohapse jos tajkuna i jos politicara? Da otvore aferu Telekom ? Snimak ?

    Ljudi pricamo o drustvu gdje premijer zove slobodne medije fasistoidnim jer su pisali istinu o njegovom sinu - 20 dana kasnije novinarku ranjavaju u ulazu i jos se ne zna ko je to ucinio.
    Pricamo o drustvu dje je DPS = mafija/kriminalni milje. O drustvu paradoksa, lopova, intelektualnih ameba.
    Alo migo stijepovic je od 1991 do 2014 neprestano bio ministar - sporta, omladine, kulture i PROSVJETE. Zamislite zarobljeno drustvo ,gdje covjek intelektualnih kapaciteta koji ne moze jednu prostoprosirenu recenicu da sastavi, moze biti ministar 20+ godina i gradonacelnik glavnog grada....
    Jeste zamislili?
    Na ta mjesta ga je preporucila slijepa lojalnost a ne kompetentnost ili pamet. Kome je tesko ovo da razumije neka pogleda klip DK sa kovertom. Umjesto Dona ,naravno kao u svakom mafijaskom drustvu, prljave poslove obavljaju nize rangirani clanovi zlocinacke organizacije. Zbog toga nam je nezaposlenost 40%, zbog toga je sjever unisten, zbog toga je prosjecna plata 350eur, zbog toga smo svi zaduzeni, zbog toga ljudi preko 30 godina zive sa roditeljima, zbog toga je cg za 12 godina napustilo 120 000 gradjana, zbog toga nam broj gradjana velicine Kolasina robuje po kruzerima, zbog toga "strucnjaci" sa UDG - dopisi odje - ....

    Da se ostavim na trenutak DPS i prokomentarisem ovo oko DK...


    -----------------------


    Presrecan sam sto se ovo desava, kao sto sam bio srecan kada je Radza Kuljaca zavrsio u zatvor, kada je Sveto Marovic i kriminalna grupa oko njega pala. Meni predstavlja satisfakciju da ih gledam kako se muce, kako gube moc. Pare su nebitne potpuno. Moc, kredibilitet, sposobnost da "zavrse" nesto... To je njima glavni motivator, pare su nusprodukt toga. Ali moramo biti oprezni i ne ishitreni povodom ovog slucaja i afere. Zasto ?


    1. Ko god misli da DK radi sam a ne po necijem nalogu, grdno se vara. Cijem nalogu pitate se ? To javnost ne zna. Da li je ovo obracun Markovica i Djukanovica. Da li Djukanovic cisti svoje redove od onih najlabilnijih, najmalicioznijih (vidjeli ste da je u decembru svog kuma Brkovica pustio niz vodu)? Ne mozemo znati dok nam ne kazu.


    2. DK koliko god kao pojava (vepar klasicni) i po ovim objavama izgledao shashavo i nesposobno bankar je zadnje 30 godina po svijetu. Za to treba biti pametan i ne sumnjam da je iskoristio bankarske i biznis metode pri procjeni ovog slucaja. Tacno zna koji su rizici, sta ce izgubiti kao kolateral, sa cim raspolaze i kakvi su ocekivani benefiti. Mi ne znamo nista od ovoga i samim tim mozemo samo nagadjati.

    3. Sta mu je obecano i od koga ? Ovo se ne radi bez neke. DK ima 3 pasosa, ko zna koliko miliona spremljeno po racunima u Svajcarskoj, Mauricijusu, Sejselima. Ali ljudi su glavu gubili i za manje - sjetite se samo Duska Jovanovica. Sjetite se rezima Sloba Milosevica ciji je Milo ucenik, ubistava po zemlji i inostranstvu od tajne sluzbe. Sjetite se nestalih ili u krajnjem slucaju pogledajte kako se Vucic obracunao sa oponentom na Kosovu prije par mjeseci. Dalje to je covjek koji ima djecu a internet i dostupnost informacija cini da se sve lako sazna. Otkine se glicerin na kocnicama, bomba pod auto, nezgoda niz stepenice, provokativne fotografije. Ko ima djecu razumije da je instinkt i osnovni razlog bitisanja roditelja odrzavanje i prosperitet potomstva.
    Neko mu je izdao garancije 100000%.

    4. Ko je sledeci ? Ja tipujem na Anu Kolarevic ili Dusanku Jeknic .

    5. Kada ? Kao iskusan biznismen DK zna da ne smije sve karte otkriti odmah. Da ne smije previse karata otkriti odmah, vec da je marketing gladi najbolji put. Od prve insta objave do ovog snimka proteklo je mjesec dana. Ocekujem ako bude radio kao dobar marketing menadzer da sledeci video snimak dobijemo tek sredinom februara.



    Licno sam misljenja da je ovo pocetak razracunavanja 2 krila DPS-a o kom se prica vec godinama. Dule Markovic je bio sef tajne policije dugo vremena i stvorio dobre kontakte i lojalne ljude, ne zaboravite to. Ne iskljucujem da on ovako prosiruje manevarski prostor DPS-u sa "Zdravim krilom" i siri koalicioni potencijal. Ne bi me zacudilo da za sledece izbore imamo siroku Vladu narodnog "pomirenja" koju ce ciniti DPS-DF- SD - BS - Albanci. EU bi to bas voljela

    A tako ozdravljeni DPS ima potencijal da radi 20 godina i cistu proslost da tako kazemo. Jer kao sto su se ogradili od Marovica tako ce se ograditi i od svih ostalih. To je ta politika koju bastine.
    Last edited by Gandalf_White; 13-01-19 at 12:03.
    One Ring to Rule them all...

  14. #25414
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    ... ne oglašava se niko a evo je i Migo priznao da je snimak autentičan i da je u svojstvu kurira ( sa pozicije gradonačelnika ) radio konverziju "stranačkih" para od nepoznatog donatora po naredjenju velikog vrača od koga ima tremu ......
    Jes.... odes do Duska kuci I radis konverziju, sto bi rekli buksovci, provuces kroz Duska dolare I dobijes eure:-):-):-)



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  15. #25415
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Od juce poslijepodne ne mogu da pristupim forumu sa tapatalka ne znam sta je. Bio sam u BG po instrukcie hahahahah



    Sta komentarisati jos na ovu temu a da se covjek ne istrci pred rudu kao mnogo puta prije. Kao sto rece stari bot Tatoo najavljivali smo pad 200 puta, pa se svaki put demoralisemo kada DPS odradi posao.


    Ali je propustio da kaze zbog cega se ovo desava. Pa cu objasniti i dati misljenje neko poslije svega sto sam procitao i poslije ovog sramnog DPS saopstenja.


    Da bi drzava funkcionisala ona mora imati institucije sistema koje su nezavisne. Mi institucije sistema NEMAMO ! ! !

    CG je zarobljena drzava gdje je jednacina : DPS = Institucije sistema = Drzava. DPS treba sada da uhapsi, podigne optuznicu a onda osudi i zatvori visokog funkcionera ? DPS treba da otvori istragu pa pozove Mila kako bi uzeli izjavu u svojstvu gradjanina ? Treba da otvore novu istragu pa pohapse jos tajkuna i jos politicara? Da otvore aferu Telekom ? Snimak ?

    Ljudi pricamo o drustvu gdje premijer zove slobodne medije fasistoidnim jer su pisali istinu o njegovom sinu - 20 dana kasnije novinarku ranjavaju u ulazu i jos se ne zna ko je to ucinio.
    Pricamo o drustvu dje je DPS = mafija/kriminalni milje. O drustvu paradoksa, lopova, intelektualnih ameba.
    Alo migo stijepovic je od 1991 do 2014 neprestano bio ministar - sporta, omladine, kulture i PROSVJETE. Zamislite zarobljeno drustvo ,gdje covjek intelektualnih kapaciteta koji ne moze jednu prostoprosirenu recenicu da sastavi, moze biti ministar 20+ godina i gradonacelnik glavnog grada....
    Jeste zamislili?
    Na ta mjesta ga je preporucila slijepa lojalnost a ne kompetentnost ili pamet. Kome je tesko ovo da razumije neka pogleda klip DK sa kovertom. Umjesto Dona ,naravno kao u svakom mafijaskom drustvu, prljave poslove obavljaju nize rangirani clanovi zlocinacke organizacije. Zbog toga nam je nezaposlenost 40%, zbog toga je sjever unisten, zbog toga je prosjecna plata 350eur, zbog toga smo svi zaduzeni, zbog toga ljudi preko 30 godina zive sa roditeljima, zbog toga je cg za 12 godina napustilo 120 000 gradjana, zbog toga nam broj gradjana velicine Kolasina robuje po kruzerima, zbog toga "strucnjaci" sa UDG - dopisi odje - ....

    Da se ostavim na trenutak DPS i prokomentarisem ovo oko DK...


    -----------------------


    Presrecan sam sto se ovo desava, kao sto sam bio srecan kada je Radza Kuljaca zavrsio u zatvor, kada je Sveto Marovic i kriminalna grupa oko njega pala. Meni predstavlja satisfakciju da ih gledam kako se muce, kako gube moc. Pare su nebitne potpuno. Moc, kredibilitet, sposobnost da "zavrse" nesto... To je njima glavni motivator, pare su nusprodukt toga. Ali moramo biti oprezni i ne ishitreni povodom ovog slucaja i afere. Zasto ?


    1. Ko god misli da DK radi sam a ne po necijem nalogu, grdno se vara. Cijem nalogu pitate se ? To javnost ne zna. Da li je ovo obracun Markovica i Djukanovica. Da li Djukanovic cisti svoje redove od onih najlabilnijih, najmalicioznijih (vidjeli ste da je u decembru svog kuma Brkovica pustio niz vodu)? Ne mozemo znati dok nam ne kazu.


    2. DK koliko god kao pojava (vepar klasicni) i po ovim objavama izgledao shashavo i nesposobno bankar je zadnje 30 godina po svijetu. Za to treba biti pametan i ne sumnjam da je iskoristio bankarske i biznis metode pri procjeni ovog slucaja. Tacno zna koji su rizici, sta ce izgubiti kao kolateral, sa cim raspolaze i kakvi su ocekivani benefiti. Mi ne znamo nista od ovoga i samim tim mozemo samo nagadjati.

    3. Sta mu je obecano i od koga ? Ovo se ne radi bez neke. DK ima 3 pasosa, ko zna koliko miliona spremljeno po racunima u Svajcarskoj, Mauricijusu, Sejselima. Ali ljudi su glavu gubili i za manje - sjetite se samo Duska Jovanovica. Sjetite se rezima Sloba Milosevica ciji je Milo ucenik, ubistava po zemlji i inostranstvu od tajne sluzbe. Sjetite se nestalih ili u krajnjem slucaju pogledajte kako se Vucic obracunao sa oponentom na Kosovu prije par mjeseci. Dalje to je covjek koji ima djecu a internet i dostupnost informacija cini da se sve lako sazna. Otkine se glicerin na kocnicama, bomba pod auto, nezgoda niz stepenice, provokativne fotografije. Ko ima djecu razumije da je instinkt i osnovni razlog bitisanja roditelja odrzavanje i prosperitet potomstva.
    Neko mu je izdao garancije 100000%.

    4. Ko je sledeci ? Ja tipujem na Anu Kolarevic ili Dusanku Jeknic .

    5. Kada ? Kao iskusan biznismen DK zna da ne smije sve karte otkriti odmah. Da ne smije previse karata otkriti odmah, vec da je marketing gladi najbolji put. Od prve insta objave do ovog snimka proteklo je mjesec dana. Ocekujem ako bude radio kao dobar marketing menadzer da sledeci video snimak dobijemo tek sredinom februara.



    Licno sam misljenja da je ovo pocetak razracunavanja 2 krila DPS-a o kom se prica vec godinama. Dule Markovic je bio sef tajne policije dugo vremena i stvorio dobre kontakte i lojalne ljude, ne zaboravite to. Ne iskljucujem da on ovako prosiruje manevarski prostor DPS-u sa "Zdravim krilom" i siri koalicioni potencijal. Ne bi me zacudilo da za sledece izbore imamo siroku Vladu narodnog "pomirenja" koju ce ciniti DPS-DF- SD - BS - Albanci. EU bi to bas voljela

    A tako ozdravljeni DPS ima potencijal da radi 20 godina i cistu proslost da tako kazemo. Jer kao sto su se ogradili od Marovica tako ce se ograditi i od svih ostalih. To je ta politika koju bastine.

    Ma kakvi Gando bolan sukobi i dva krila... prica stara evo 10 godina, a nidje veze, sve je fluidno i kao i uvijek u partiji i svi izbori pobijedjeni... ovo sa politikom veze nema.

    Knezevic je prosto sebe prosuo, umijesao je prste u poslove dje nije smijeo, a posao vrijedan 4 milijarde eura neto, sa potencijalom jos 3 milijarde po zavrsetku posla. Upozoren vise puta da se skloni, ali on je bio previse pohlepan i htio je da upane u taj dil i mislio da ga ne smiju skartirat i obalit i krenuo sa ucjenama da ce da otkrije sve sto zna i sta je i kome davao. Tad je udareno na njega i nece se zaustavit dok ga totalno ne neutralisu, a on kad vec vidi da je krenulo vise nema sta da izgubi i oce da za sobom povuce koga god moze i ne bira koga ce. Necu imena da pominjem.
    Taj migo je najbolji bio sa njim od cijelog dps-a, pa cak i njega oce da povuce... da ima jace karte ili neke druge, makar bi njega zaobisao a u stvari samo je njega i imao sa konretnim snimkom. Cak ni migu ne moze nista, jer na klipu samo vidimo da je ovaj odradio konverziju i uzeo procenat, na klip se ne pominje ni ko je dao pare, ni cije su pare, i za koji povod, ali bas nista. I sta zapravo dokazuje klip?

    Ostalo su sve karikature i price bez pokrica...
    Konstrukcije i price iluzorne...

    Imam osjecaj da ce na kraju on da se izvinjava samo da ga puste da radi kao do sad ili ce nastavit da radi, bice kao nema dokaza a on nece u javnost izlazit vise

    U svakom slucaju interesantna zima, taman da imamo sta pratit tamo do proljeca da otopli, a onda zna se tradicionalno malo protesta itd
    Last edited by lucke91; 13-01-19 at 12:35.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  16. #25416
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Što se učinje od Duška i Miga, ugasiše internet, ne daj bože da Milaša upletu neće nam ni fiksne telefone ostavit.

  17. #25417
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Od juce poslijepodne ne mogu da pristupim forumu sa tapatalka ne znam sta je. Bio sam u BG po instrukcie hahahahah



    Sta komentarisati jos na ovu temu a da se covjek ne istrci pred rudu kao mnogo puta prije. Kao sto rece stari bot Tatoo najavljivali smo pad 200 puta, pa se svaki put demoralisemo kada DPS odradi posao.


    Ali je propustio da kaze zbog cega se ovo desava. Pa cu objasniti i dati misljenje neko poslije svega sto sam procitao i poslije ovog sramnog DPS saopstenja.


    Da bi drzava funkcionisala ona mora imati institucije sistema koje su nezavisne. Mi institucije sistema NEMAMO ! ! !

    CG je zarobljena drzava gdje je jednacina : DPS = Institucije sistema = Drzava. DPS treba sada da uhapsi, podigne optuznicu a onda osudi i zatvori visokog funkcionera ? DPS treba da otvori istragu pa pozove Mila kako bi uzeli izjavu u svojstvu gradjanina ? Treba da otvore novu istragu pa pohapse jos tajkuna i jos politicara? Da otvore aferu Telekom ? Snimak ?

    Ljudi pricamo o drustvu gdje premijer zove slobodne medije fasistoidnim jer su pisali istinu o njegovom sinu - 20 dana kasnije novinarku ranjavaju u ulazu i jos se ne zna ko je to ucinio.
    Pricamo o drustvu dje je DPS = mafija/kriminalni milje. O drustvu paradoksa, lopova, intelektualnih ameba.
    Alo migo stijepovic je od 1991 do 2014 neprestano bio ministar - sporta, omladine, kulture i PROSVJETE. Zamislite zarobljeno drustvo ,gdje covjek intelektualnih kapaciteta koji ne moze jednu prostoprosirenu recenicu da sastavi, moze biti ministar 20+ godina i gradonacelnik glavnog grada....
    Jeste zamislili?
    Na ta mjesta ga je preporucila slijepa lojalnost a ne kompetentnost ili pamet. Kome je tesko ovo da razumije neka pogleda klip DK sa kovertom. Umjesto Dona ,naravno kao u svakom mafijaskom drustvu, prljave poslove obavljaju nize rangirani clanovi zlocinacke organizacije. Zbog toga nam je nezaposlenost 40%, zbog toga je sjever unisten, zbog toga je prosjecna plata 350eur, zbog toga smo svi zaduzeni, zbog toga ljudi preko 30 godina zive sa roditeljima, zbog toga je cg za 12 godina napustilo 120 000 gradjana, zbog toga nam broj gradjana velicine Kolasina robuje po kruzerima, zbog toga "strucnjaci" sa UDG - dopisi odje - ....

    Da se ostavim na trenutak DPS i prokomentarisem ovo oko DK...


    -----------------------


    Presrecan sam sto se ovo desava, kao sto sam bio srecan kada je Radza Kuljaca zavrsio u zatvor, kada je Sveto Marovic i kriminalna grupa oko njega pala. Meni predstavlja satisfakciju da ih gledam kako se muce, kako gube moc. Pare su nebitne potpuno. Moc, kredibilitet, sposobnost da "zavrse" nesto... To je njima glavni motivator, pare su nusprodukt toga. Ali moramo biti oprezni i ne ishitreni povodom ovog slucaja i afere. Zasto ?


    1. Ko god misli da DK radi sam a ne po necijem nalogu, grdno se vara. Cijem nalogu pitate se ? To javnost ne zna. Da li je ovo obracun Markovica i Djukanovica. Da li Djukanovic cisti svoje redove od onih najlabilnijih, najmalicioznijih (vidjeli ste da je u decembru svog kuma Brkovica pustio niz vodu)? Ne mozemo znati dok nam ne kazu.


    2. DK koliko god kao pojava (vepar klasicni) i po ovim objavama izgledao shashavo i nesposobno bankar je zadnje 30 godina po svijetu. Za to treba biti pametan i ne sumnjam da je iskoristio bankarske i biznis metode pri procjeni ovog slucaja. Tacno zna koji su rizici, sta ce izgubiti kao kolateral, sa cim raspolaze i kakvi su ocekivani benefiti. Mi ne znamo nista od ovoga i samim tim mozemo samo nagadjati.

    3. Sta mu je obecano i od koga ? Ovo se ne radi bez neke. DK ima 3 pasosa, ko zna koliko miliona spremljeno po racunima u Svajcarskoj, Mauricijusu, Sejselima. Ali ljudi su glavu gubili i za manje - sjetite se samo Duska Jovanovica. Sjetite se rezima Sloba Milosevica ciji je Milo ucenik, ubistava po zemlji i inostranstvu od tajne sluzbe. Sjetite se nestalih ili u krajnjem slucaju pogledajte kako se Vucic obracunao sa oponentom na Kosovu prije par mjeseci. Dalje to je covjek koji ima djecu a internet i dostupnost informacija cini da se sve lako sazna. Otkine se glicerin na kocnicama, bomba pod auto, nezgoda niz stepenice, provokativne fotografije. Ko ima djecu razumije da je instinkt i osnovni razlog bitisanja roditelja odrzavanje i prosperitet potomstva.
    Neko mu je izdao garancije 100000%.

    4. Ko je sledeci ? Ja tipujem na Anu Kolarevic ili Dusanku Jeknic .

    5. Kada ? Kao iskusan biznismen DK zna da ne smije sve karte otkriti odmah. Da ne smije previse karata otkriti odmah, vec da je marketing gladi najbolji put. Od prve insta objave do ovog snimka proteklo je mjesec dana. Ocekujem ako bude radio kao dobar marketing menadzer da sledeci video snimak dobijemo tek sredinom februara.



    Licno sam misljenja da je ovo pocetak razracunavanja 2 krila DPS-a o kom se prica vec godinama. Dule Markovic je bio sef tajne policije dugo vremena i stvorio dobre kontakte i lojalne ljude, ne zaboravite to. Ne iskljucujem da on ovako prosiruje manevarski prostor DPS-u sa "Zdravim krilom" i siri koalicioni potencijal. Ne bi me zacudilo da za sledece izbore imamo siroku Vladu narodnog "pomirenja" koju ce ciniti DPS-DF- SD - BS - Albanci. EU bi to bas voljela

    A tako ozdravljeni DPS ima potencijal da radi 20 godina i cistu proslost da tako kazemo. Jer kao sto su se ogradili od Marovica tako ce se ograditi i od svih ostalih. To je ta politika koju bastine.
    DDoS napadi na tebe!

    Sestra ni brat nisu ni taknuti na aferu Telekom, kao ni brat tokom bankarske krize i afere Limenka.

    Dok god je sveto trojstvo jako, On, Sestra i Brat, bice sve kako treba. Kumovi i ostali svi mogu na lijecenje sa zahvalnicom.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  18. #25418
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ma kakvi Gando bolan sukobi i dva krila... prica stara evo 10 godina, a nidje veze, sve je fluidno i kao i uvijek u partiji i svi izbori pobijedjeni... ovo sa politikom veze nema.

    Knezevic je prosto sebe prosuo, umijesao je prste u poslove dje nije smijeo, a posao vrijedan 4 milijarde eura neto, sa potencijalom jos 3 milijarde po zavrsetku posla. Upozoren vise puta da se skloni, ali on je bio previse pohlepan i htio je da upane u taj dil i mislio da ga ne smiju skartirat i obalit i krenuo sa ucjenama da ce da otkrije sve sto zna i sta je i kome davao. Tad je udareno na njega i nece se zaustavit dok ga totalno ne neutralisu, a on kad vec vidi da je krenulo vise nema sta da izgubi i oce da za sobom povuce koga god moze i ne bira koga ce. Necu imena da pominjem.
    Taj migo je najbolji bio sa njim od cijelog dps-a, pa cak i njega oce da povuce... da ima jace karte ili neke druge, makar bi njega zaobisao a u stvari samo je njega i imao sa konretnim snimkom. Cak ni migu ne moze nista, jer na klipu samo vidimo da je ovaj odradio konverziju i uzeo procenat, na klip se ne pominje ni ko je dao pare, ni cije su pare, i za koji povod, ali bas nista. I sta zapravo dokazuje klip?

    Ostalo su sve karikature i price bez pokrica...
    Konstrukcije i price iluzorne...

    Imam osjecaj da ce na kraju on da se izvinjava samo da ga puste da radi kao do sad ili ce nastavit da radi, bice kao nema dokaza a on nece u javnost izlazit vise

    U svakom slucaju interesantna zima, taman da imamo sta pratit tamo do proljeca da otopli, a onda zna se tradicionalno malo protesta itd


    Ja mislim da niko ne konta koliko je DK u stvari opasan ! ! !


    Pogledaj samo ovo. Znaci samo da obali Branka Perovica ili Dusanku Jeknic i Milo i sva stara garda ode u PM :


    Godina 1992

    Čovjek za vezu prema italijanima je Branko Perović


    Godina 1993

    Avoni Iljušin 76 sleću na Golubovce (zahvaljujući vezama Vanje Bokana). Cigarete onda preuzima špediterska kuća ,,Zetatrans’’ u čija skladišta ulaze cigarete. Po izlasku iz skladišta plaća se taksa od 20 dolara po ,,kartonu’’ cigareta. Šef Zetatransa je Žarko Marković, a komercijalni director Čedomir Milić.
    Prema Italiji cigarete su prevožene specijalnim gliserima iz luka Zelenika, Bar i Kotor.
    Gliseri su morali točiti gorivo na benzijskoj pumpi u Herceg Novom čiji je vlasnik Aco Đukanović (koje je bilo skuplje za 1 ili 2 marke).

    Ciro Mazzarella (nadimci Princ i Ujak) pokušava da preuzme monopol nad švercom cigareta u Italiju iz Crne Gore. Branko Perović mu je isposlovao dozvolu od ,,Zetatransa’’ da on jedini uzima cigarete iz Crne Gore. Posao se odvijao preko firme ,,Gisto’’ sa sjedištem u Luganu (Švajcarska).

    27. septembra Ciro Mazzarella je uhapšen. Zbog toga kontrolu nad švercom preuzima crnogorska služba državne bezbjednosti (SDB). Glavni kontrolori su Ranko Kaluđerović i Željko Stamatović.

    Ako bi ,,italijanaima’’ nedostajalo cigara, onda bi se to popunjavalo iz firme ,,Mia’’ (Stanka Subotića) koju vode u luci Bar Duško Ban i Željko Mihailović. (Stanko Subotić je radio kod Vanje Bokana, a njega je ,,izučio'' Jovica Stanišić da bi preko njega preuzeo tržište Srbije od konkuretskih klanova)


    Godina 1995

    Ljeto, sastanak na Dedinju na kojem Stanko Subotić saopštava Srećku Kestneru da Vanja Bokan mora da napusti posao jer je tako naređeno iz vrha.
    Par mjeseci poslije toga Stanko Subotić isplaćuje Vanju Bokana (zaostalu robu).
    Preduzeće ,,Mia’’ uzima taksu od 36 dolara po ,,baksi’’ koja je deljena: 20 dolara država, 6 dolara sport, 10 dolara ,,čoveku’’ (Milo Đukanović)
    Poslije toga od profita 35% ide Srećku Kastneru, 15% Dušku Banu i Željku Mihajloviću, 50% Stanku Subotiću.
    Branko Perović upoznaje Veska Barovića sa Milom Đukanovićem.
    Sada je posao tako raspoređen da Milo Đukanović osigurava policijsku zaštitu, Jovica Stanišić je brinuo o carinskoj propustljivosti, dok je Milorad Vučelić donosio informacije od namjerama konkurencije (kriminalna organizacija Marka Miloševića)


    Godina 1996

    Veselin-Vesko Barović i Branko Vujošević (bliski prijatelji Branka Perovića), otvaraju privatnu firmu M.T.T. (Montenegrian Tobacco Transit) kako bi se pospješila kontrola šverca
    Barović, Vujošević i Đukanović odlučuju da finasiraju košarkaški klub ,,Budućnost’’ na osnovu kojeg slijede uspjesi tima. Takođe, zbog netransparetnosti poslovanja i dio novca se ,,oprao’’ na taj način.
    Dušanka Jeknić u Milanu za ime M.T.T. stupa u kontakt sa klijentima (mafijaški klanovi iz Barija i Napulja)
    U Srbiji plasiranje cigareta organuzije služba bezbednosti na čelu sa Jovicom Stanišićem čime pokušava da preuzme primat od konkurencije (Marko Milošević prije svega)


    Godina 1997

    Branko Perović postaje minister inostranih poslova Crne Gore (poslije pogibije Janka Jeknića)

    Radovan Stojćić – Badža ucjenjuje Jovicu Stanića jer Marko Milošević pokušava da preuzme monopol nad švercom cigareta.
    Kao znak podrške, a uz amin Mila Đukanovića, Darko Beli Raspopović organizuje Badžino ubistvo.

    11. aprila ubijen je Radovan Stojičić – Badža u restoranu Mama Mia u Beogradu.

    Oktobar, Momir Bulatović izjavljuje da Srećko Kestner finansira izbornu trku Mila Đukanovića. Poslije toga dolazi do reorganizacije.
    Cane kod Kastnera šalje Jovicu zvanog Kole da uči posao.
    Srećko Kastner odlazi u Švajcarsku, a Duško Ban i Željko Mihajlović u London.
    Novac se nosio na Kipar za šta je zadužen Nebojša Katić koga je Canetu preporučio Stanišić.
    Tada Cane preuzima potpunu kontrolu nad švercom duvana, a Goranu Žugiću i Svetozaru Maroviću plaća se 100.000 DEM mjesečno. Sve zna Jovica Stanišić


    Godina 1998

    Na čelu srpskog DB-a umjesto Jovice Stanišića dolazi Radomir Marković, koji je čovjek od poverenja konkurentskoj bandi pod kontrolom Marka Miloševića.
    Tada postaje ,,tesno’’ u Srbiji za Caneta, Andrija Drašković, mafijaš, dobio je zadatak da ga dovede živog ili mrtvog.
    Ostale mafijaške skupine takođe pokušavaju da uzmu dio
    ča ,,Canetove’’ grupe.

    Jusuf-Jusa Bulić, pokušava da ,,naplati dugove’’ od Stanka Subotića, a za račun Vanje Bokana.
    4. maja ubijen Jusuf-Jusa Bulić ispred kafea ,,22’’ u Novom Beogradu.

    Posao se bitno smanjio jer Marko Milošević pokušava da preuzme potpunu kontrolu, tada dolazi do prvih ,,unutrašnjih sukoba’’ jer se i profit značajno smanjio.


    Godina 1999

    Goran Žugić preuzima kontrolu nad ,,tranzitom cigareta’’ u ime državne bezbjednosti, čime iz posla izbacuje Darka Raspopovića i njegove ,,komandose’’.

    6. oktobra ubijen je Vanja Bokan u Atini.
    Ubio ga je Baja Sekulić uz logističku podršku Gorana Žugića, ralog je vjerovatno što je počeo da sarađuje sa Markom Miloševićem.

    Branko Perović podnosi ostavku zbog pritiska Italije i SAD, tako da postaje diplomatski predstavnik Crne Gore u Sloveniji.


    Godina 2000

    15. januara ubijen Željko Ražnatović Arkan u holu hotela Interkontinetal u Beogradu.

    Darko Beli Raspopović organizuje ubistvo Gorana Žugića i Baje Sekulića.

    30. maja ubijen je Goran Žugić u centru Podgorice.


    Godina 2001

    8. janura ubijen je Darko Beli Raspopović u centru Podgorice.
    Ubio ga je plaćenik iz Republike Srpske koga je angažovao Baja Sekulić.
    Vuk Bošković i Vukašin Maraš omogućavaju bjeg ,,Slobodan prolaz’’ ubici.
    Stanko Subotić Cane Baji Sekuliću kupije 25 metarsku jahtu na poklon kao znak zahvalnosti.

    Januara ubijen Branislav Lainović Dugi iz Novog Sada, navodno ga ubio Stanko Subotić cane

    11. marta ubijen Milan Đorđević zvani Bombona, kum pokojnog Željka Ražnatović Arkana i njegovi prijatelji Miloš Rokvić i Dušan Milovanović. Moguće da je Cane umješan.

    1. maja ubijen je Milan Rajković ispred televizije Pink u Beogradu.
    Nosio je značku MUP-a Crne Gore čiju je autentičnost potvrdio Vuk Maraš.
    Neposredno prije ubistva imao je susret ,,bliske vrste’’ sa Bajom Sekulićem.

    30. maja ubijen Baja Sekulić u Budvi.
    Ubijen je poslije susreta sa Vukom Boškovićem i još jednom osobom na kojem je vjerovatno procjenjeno da je psihički labilan. Ubio ga je prijatelj Belog Raspopovića iz DB-a.


    Godina 2002

    Formirana Atlas Banka čiji nominalni vlasnik je Duško Knežević (bivši prodavač palačinki na beogradskom sajmu) da bi se ,,oprao’’ novac Mila Đukanovića, Aca Đukanovića, Stanka Subotića, Veska Barovića i Branka Vujoševića.


    Godina 2004

    28 maja ubijen Duško Jovanović u Podgorici (njegove novine prenele su seriju članaka koje možete pročitati u vrhu ovog posta.


    Godina 2008

    23. oktobra ubijen Ivo Pukanić, vlasnik Nacionala


    Godina 2009

    u oktobru u Italiji počinju prva suđenja



    Odje ces vidjeti koliko on u stvari zna


    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Cak ni migu ne moze nista, jer na klipu samo vidimo da je ovaj odradio konverziju i uzeo procenat, na klip se ne pominje ni ko je dao pare, ni cije su pare, i za koji povod, ali bas nista. I sta zapravo dokazuje klip?

    Nijesi u pravu Migo je priznao da su pare oko kojih SDT vodi istragu evo vec 2ipo godine u stvari njegove. Nemoj zaboraviti da je kad je propjevao vozac i rekao da su pare umjesto DF u stvari Miga Stijepovica, istraga usla u fazu mirovanja i postala tajna
    Last edited by Gandalf_White; 13-01-19 at 12:56.
    One Ring to Rule them all...

  19. #25419
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Odje ces vidjeti koliko on u stvari zna
    Sad ga precera ispade dusko crna kutija, nidje veze brate za sve sto zna mora imati dokaze, u suprotnom ce se to zavrsiti na ispovjesti/izjavi/knjizi kao u stotinam slicnih do sad i trt pojeo vuk magarca, zaboravice se za mjesec dana...





    Nijesi u pravu Migo je priznao da su pare oko kojih SDT vodi istragu evo vec 2ipo godine u stvari njegove. Nemoj zaboraviti da je kad je propjevao vozac i rekao da su pare umjesto DF u stvari Miga Stijepovica, istraga usla u fazu mirovanja i postala tajna
    Migo je dao saopstenje, koje je dosta dvosmisleno i nekonkretno i neobavezujuce
    Izjava je vazna koju da kod tuzioca licno i koju potpise, a sta ce on tad reci vidjecemo, ako ga uopste zovne tuzioc

    Na kraju sto god oce migo neka radi, nit ga pravdam niti branim, sam ce on to.. a ja sam izniosim misljenje i info o cjelokupnoj situaciji oko di keja...

    Ako se opet ne obrisu postovi
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  20. #25420
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    manje je bitno sto je Migo rekao. Kako god dvosmisleno i neobavezujuce zvucalo.


    Ono sto je bitno i sto dokazuje koliko su instiutcije sistema zarobljene je da nije pozvan ni da da izjavu kod tuzioca u svojstvu gradjanina i da je istraga STALA kad se on pomenuo kao lik kod kog su pare zavrsile.


    Ispace na kraju da Migo nije kriv i da je u ovoj koverti 97500 dinara a ne eura.
    Samo realni da budemo.


    Dalje koliko su institucije sistema zarobljene i nemocne pred DPS-om govori i cinjenica da su dozvolili Svetu i sinu mu da prvo iznesu pare iz CG za Svajcarsku a sada i da zive u BG na visokoj nozi umjesto u spuzu. I evo danas vijest Rajko Kuljaca DPS gradonacelnik koji je osudjen na 2ipo godine jer je ostetio budzet za 820 000 eur pusten je pola godine ranije zbog "dobrog vladanja" hahahahahhaha I nije bio u obavezi da vrati ovo 820 000 koje je oteo od Budvana.

    Ne moram dalje nabrajati, ova 2 podatka govore koliko je ova drzava Privatna prcija Mila Djukanovica.
    One Ring to Rule them all...

  21. #25421
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kakva se frka napravi oko pisljivh 100 hiljada...
    Ada to svi rade...
    Kolko li su samo paruljina ovi iz DF uzeli od Rusa... Milacic da ne pricam...
    A tek Demokrate, od cega su placali kuvare i konobare da idu po terenu, za svakoga je kosulja i kravata 20e minimum, pa racunajte

  22. #25422
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    @♦Gandalph Vala prijatelju spajaš i babe i žabe.
    Last edited by Jasper; 13-01-19 at 15:23.

  23. #25423
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ispade Branka Milić jedina normalna osoba u ovim sudskim procesima pa neka nadju drugu budalu da se igraju lažnih sudija,tužioca,advokata dok ne profunkcioniše pravna država ... treba joj orden dat ka Sindji
    deuscroix

  24. #25424
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ispade Branka Milić jedina normalna osoba u ovim sudskim procesima pa neka nadju drugu budalu da se igraju lažnih sudija,tužioca,advokata dok ne profunkcioniše pravna država ... treba joj orden dat ka Sindji
    Ne vidim rjesenje osim bojkota institucija sistema.

    Znaci ako je pravda selektivna i lik koji je opljackao kladionicu po kratkom postupku za 200 eur ide godinu u zatvor, a eo treci dan se SDT ne oglasava. Sto bi vazila pravila za obicni narod a ne vaze za "elitu"?


    Ove mrcenike iz DF-a kasiraju kad hoce, a Migo pije kavu i gleda jel mu bolja opcija da odlezi par mjeseci ili da ide kod Sveta u BGd



    P.S.

    U medjuvremenu pripejd ekonomista leukemichar Drecun

    Bolje se veli zivi nego sto mislimo.
    Last edited by Gandalf_White; 13-01-19 at 14:07.
    One Ring to Rule them all...

  25. #25425
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    EKONOMIJAVoli ostvario praznični promet od 11 miliona eura

    13/01/2019 07:26
    Izvor: Pobjeda

    I za vrijeme ovih novogodišnjih i božićnih praznika u prodajnim objektima crnogorskih trgovačkih lanaca zabilježene su ogromne gužve i, prema saznanjima Pobjede, ostvareno je desetine miliona eura prometa.

    Iz najvećih crnogorskih trgovačkih lanaca ovom listu je saopšteno da su zabilježili značajno uvećanje prometa u periodu od katoličkog do pravoslavnog Božića. Anketirani građani potvrdili su da se u vrijeme pred i u toku praznika trguje znatno više nego u ostalom dijelu godine.
    U kompaniji Voli trejd zadovoljni su ostvarenim prazničnim prometom i ističu da je on rezultat ozbiljnog i predanog rada.
    “Ove godine, u navedenom periodu, naš maloprodajni lanac je ostvario 11 miliona eura prometa”, istakli su predstavnici kompanije Voli.
    Oni su naglasili da je u odnosu na prethodnu godinu praznični promet u ovom trgovačkom lancu veći za deset odsto.

    “Pripremali smo i prilagođavali ponudu i specijalne popuste, svi naši zaposleni su dali svoj doprinos da se ostvari ovaj odličan poslovni rezultat”, poručeno je iz Volija.
    U “Domaćoj trgovini”, u okviru koje posluju Aroma marketi i Konto diskonti, očekivali su značajno uvećanje prometa tokom praznika. Predstavnici ovog trgovačkog lanca naveli su da su u duhu novogodišnjih i božićnih praznika kupci prepoznali Aroma markete i Konto diskonte kao mjesto gdje mogu pronaći sve što im je potrebno za prazničnu trpezu uz, kako su saopštili, mnoge cjenovne pogodnosti i uštedu kućnog budžeta.
    Vjeruju da su zadovoljili potrebe njihovih potrošača i poručuju da su zadovoljni postignutim rezultatima, s obzirom na to da su prošle godine u istom prazničnom periodu imali uvećanje prometa od pet odsto.
    Ekonomski analitičar Predrag Drecun je komentarišući velike promete u trgovačkim lancima tokom praznika ocijenio da se radi o neočekivanim ponašanjima potrošača u odnosu na zvanične statističke podatke.
    “Veliki prometi u objektima trgovačkih lanaca govore da postoji dobar dio skrivene ekonomije, koja se ne evidentira, odnosno prihoda koji se ostvaruju van tokova statističkih evidencija. To znači da je kupovna moć stanovništva veća nego što prikazuje zvanična statistika i da se bolje živi nego što pokazuju zvanični statistički podaci”, ocijenio je Drecun.

Page 1017 of 1402 FirstFirst ... 175179179671007101310141015101610171018101910201021102710671117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •