Page 1001 of 1402 FirstFirst ... 501901951991997998999100010011002100310041005101110511101 ... LastLast
Results 25,001 to 25,025 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #25001
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    A njje problem sto se branimo vec kako. Znas li kako je sirok i nedefinisan pojam " osjecanje uvrijedjenosti"
    Ponovo pitam sprdate li se vi to. Jos koordinisanom akcijom rtcg. Ocemo li opet na dubrovnik, jer smo zadnji put poslije koordinisane akcije tamo zavrsili. Fino je pitao Gandalf, ako neko stavi krsta sa musolinijem, sta onda....
    Tebe mozda nije briga, ali mene jeste. Ja za razliku od vas se ne osjecam toliko ugrozenim da bih zatvarao i pendrecio, jer ocigledno nemam stav da sam crnogorac samo zato jer nisam srbin. A koliko vidom vi svoj nacionalni identitet crpite iz toga. Podsjeca me na ne toliko davno da smo srbi jer nismo hrvati.
    Ti zagovaras tiraniju zabranjivanjem tv stanica, drugih portala....
    Vidim da vam je ideal Sjeverna Koreja. Nikada ne bih ni sanjao da cu reci da je demokratija u africkim drzavama u neku ruku bolja od one u kojoj zivim

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  2. #25002
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    , jer ocigledno nemam stav da sam crnogorac samo zato jer nisam srbin.
    Ствар је јасна, или се зовеш Марко, или се зовеш Јанко.Није исто нити може бити исто.

    Једно је у оквиру свога народа, етноса, водити борбу за неке ставове у виђењу историје, око чега се можемо спорити, али сигурно не непријатељски, већ само као неистомишљеници, па и по питању назива језика.

    Сасвим је друга ствар радити против свог народа, ширити асимилацију за рачун другог народа, смањивати ионако веома ограничен потенцијал и на основу тога износити политичке захтјеве који имају за крајњи циљ, који није увјек тако отворено исказан као на скупу у Будви , али је увјек ту, нестанак Црне Горе.

    Иначе сам закон колило видим (сад погледах) није доречен, и треба га допунити јасним и веома прецизним формулацијама, које неће остављати дилему.
    Овако стварно не ваља, и више ми личи на неку политиканску а не суштинску причу.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #25003
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post

    Иначе сам закон колило видим (сад погледах) није доречен, и треба га допунити јасним и веома прецизним формулацијама, које неће остављати дилему.
    Овако стварно не ваља, и више ми личи на неку политиканску а не суштинску причу.

    Upravo tako.

    Prvo formulacija pa onda sve ostalo.

    Moglo je da dodje do dogovora, da se specifikuje sta je sta.
    Na sta ne smije.

    Recimo blacenje kralja Nikole, Njegosa... Zatvorska kazna za unistavanje zastave itd itd

    Ovo je sve samo glupi populizam

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #25004
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    O skolstvu......

    Kaz je napisao par interesantnih stvari.

    Ja bih rekao da stari sistem na fakultetima nije valjao ni za one sa potencijalom. Bilo je malo ili nimalo kontakta sa industrijom, pa su studenti izlazili nespremni za stvarne probleme.
    Problem je sto je sadasnja vlast uspjela da od tog loseg sistema napravi jos puno gori. Isto kao sto su uspjeli da budu gori od komunista po pitanju organizacije posla. A to je skoro nevjerovatno.
    Neko je to lijepo srocio u zakljucak da su komunisti od strucnjaka pokusavali da prave poslusnike, a ovi od poslusnika pokusavaju da prave strucnjake.

    Rasturanje skolstva je najveci zlocin prema sopstvenom narodu. U svakoj generaciji nase djeca gomila bistrih propadne i SVI ostvare manje nego sto su mogli.
    Ne moze nam biti bolje dok najgori djaci kasnije uce nove generacije. A zasto bi neko bistar zelio da bude nastavnik ili profesor….pa da mu ministar bude neko ne zna padeze….ili da mu vedri i oblaci neki politicki postavljen direktor zbog toga sto je guzonjinom sinu dao jedinicu.

    Sistem se nije raspao odozdo, nego odozgo….i samo tako se moze popraviti.
    Kad je u pitanju naše visokoobrazovanje smatram da su se malo pomiješali konci. Ja mislim da ovakvoj Crnoj Gori sada trenutno uopšte ne trebaju akademske ili ti naučne studije.
    Nama trebaju visoke škole ili kako to već nazvati koje će učiti ljude da umiju da rade određene poslove koji se traže na tržištu. Nema puno toga što se kod nas traži.
    Vlast je odlučila da ugasi industrije i proizvodnje, tehnologije itd. Naše društvo danas samo primjenjuje tehnologije koje proizvode Zapad i Istok.
    Ako neko hoće da se bavi naukom, država bi trebali da stipendira najbolje i da ih šalje vani na poznate univerzitete. Svaki patent koji osmisli jedan naučnik otkupiće neka strana velika tehnološka kompanija. Kod nas toga nema.
    Puno mojih kolega sa ETF-a koji su ostali da rade u CG kažu da znanje koje su stekli na akademske studije im ništa nije trebalo za posa koji danas rade.
    Ili kako to jedan kolega sa Linkedina slikovita prikaza

  5. #25005
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    E da jedna simpatična teza koju moje kolege sa ETF-a često koriste (čitaj: ponavljaju ka papagaji) da odbrane isti, jeste da fakultet nas nije naučio puno praktičnih znanja ali jeste način KAKO da rešavamo probleme.
    Interesantno, jer ja sam nekako uvjek smatrao da se ljudi rađaju više ili manje inteligentni i da se to nikakvom školom i vježbom ne može značajno promijeniti.

  6. #25006
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ствар је јасна, или се зовеш Марко, или се зовеш Јанко.Није исто нити може бити исто.

    Једно је у оквиру свога народа, етноса, водити борбу за неке ставове у виђењу историје, око чега се можемо спорити, али сигурно не непријатељски, већ само као неистомишљеници, па и по питању назива језика.

    Сасвим је друга ствар радити против свог народа, ширити асимилацију за рачун другог народа, смањивати ионако веома ограничен потенцијал и на основу тога износити политичке захтјеве који имају за крајњи циљ, који није увјек тако отворено исказан као на скупу у Будви , али је увјек ту, нестанак Црне Горе.

    Иначе сам закон колило видим (сад погледах) није доречен, и треба га допунити јасним и веома прецизним формулацијама, које неће остављати дилему.
    Овако стварно не ваља, и више ми личи на неку политиканску а не суштинску причу.
    Pa u tome je sva prica ovdje. Ja sam procitao malo vise sem naslova, pa sam eto iznio stav o tome sta je ovo.
    A eto definitivno nije zakon koji pomaze da se dobije to sto i ti zelis. Ali se ovdje odmah pocne da gusla o ugrozenosti o pravima o vjekovnim neprijateljima.
    To sto je zakon koncipiran da ga mozes primijeniti kad hoces i protiv koga hoces, to nije bitno.
    Jer 1918-ta....i odmah srbi.... odmah ugrozenost....
    To sto je zakon namjerno dizajniran da se iskoristi za pritisak na sve neistomisljenike ili i istomisljenike, ako zatreba da se skloni(svilen' gajtan) to ocigledno nikoga ne zabrinjava.


    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  7. #25007
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mnogo manje, broj ljudi koji su regularno završili fakultet je skoro isti i tada i danas, s tim što danas ima mnogo više onih koji su završili fakultet pa računaj koja je to razlika u procentu
    Drugacije je vrijeme bilo. Tad nije svako htio da zavrsava fakultet. Bilo je mnogo vise zanatlija i drugih poslova koji nisu zahtijevali fakultet a ujedno nisu u covjeku budili svakakve komplekse. Danas je dosta drugacije. Svi bi da budu na nekim visokim funkcijama ili da rade neke zajebane poslove za neke zajebane velike korporacije ili banke pa zavrsavaju fakultete. Nije njihova krivica niti je takav pristup pogresan jer svako za sebe zeli najbolje pa polazi od toga da je visoko obrazovanje jedna od odskocnih dasaka za bolji zivot.

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    od osnovne do srednje skole
    Moguce da je bas u tim institucijama najveci problem. Kad bi osnovne i srednje skole bile malo ozbiljnije i zahtjevale vise od djaka bez poklanjanja ocjena i bez ucenja svakakvih gluposti, mozda bi se djeca rano naucila nekoj akademskoj disciplini.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-12-18 at 21:59.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #25008
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    E da jedna simpatična teza koju moje kolege sa ETF-a često koriste (čitaj: ponavljaju ka papagaji) da odbrane isti, jeste da fakultet nas nije naučio puno praktičnih znanja ali jeste način KAKO da rešavamo probleme.
    Interesantno, jer ja sam nekako uvjek smatrao da se ljudi rađaju više ili manje inteligentni i da se to nikakvom školom i vježbom ne može značajno promijeniti.
    Postoji razlika izmedju inteligencije i uspjesnosti u resavanju problema. Naravno da je bolje ako si bistar, ali iskustvo i metodologija u radu cine razliku. Ova nadgradnja se stice vjezbom.
    I ja sam zavrsio taj stari ETF....kao student generacije.
    Nije tacno da se na fakultetu ucilo kako se resavaju problemi. Jedino bi se naucilo da se brzo uci. Ni danas, mnogo godina kasnije, mi nije problem da preletim preko sto stranica teksta i zapamtim sustinu.
    I nije tacno da su tada sa ETF izlazili samo dobri inzenjeri. Bilo je tu dosta njih koji su bili osrednji ili manje od toga. Ocjene nisu bile pravi pokazatelj stecenog znanja i prvenstveno potencijala koji su neki kasnije razvijali dalje a neki ne.
    Kod nas se fakultetu daje puno veca vaznost od one koju realno ima. To su samo 4 godine zivota, naspram 40-tak godina radnog vijeka koji dodje kasnije…..a oni dobri sve to vrijeme provedu svakodnevno uceci nove stvari.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  9. #25009
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Kad je u pitanju naše visokoobrazovanje smatram da su se malo pomiješali konci. Ja mislim da ovakvoj Crnoj Gori sada trenutno uopšte ne trebaju akademske ili ti naučne studije.
    profesori u školama moraju završiti akademske studije, jedino eto učitelji mogu završiti nešto što se nekada zvalo viša škola
    She is only here to annoy herself!

  10. #25010
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Evo ja cu.
    Jezik je trebalo nazvati crnogorski i zavrsiti pricu. Ali ne zatvarati ili izopstavati djecu koja kazu da pricaju srpski, sto je trenutno rjesenje

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
    Opet ta famozna ugroženost koju niko liše tvog korpusa ne vidi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #25011
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Opet ta famozna ugroženost koju niko liše tvog korpusa ne vidi
    Objasnjavati tebi kompletnu pricu i sta je ovo znacilo, je kao objasnjavati kamenu tajne univerzuma.
    Ajde uzdravlje. Pozdravi Sveta ako ga vidis dje u kladionici u Beogradu

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  12. #25012
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Istorija nije egzaktna nauka.
    Naravno da jeste, postoje samo oni koji opravdavaju/osuđuju činjenice
    E sad, činjenica je da su Njemci skoro istrijebili Ješe u Evropi grozna stvar, ali uvjek postoje maniti izuzeci koji vide to kao super stvar. Pa vidiš u toj istoj Njemačkoj fašizam je strogo zabranjen i bilo šta što ga veliča je strogo cenzurisano. Zadnji put kad sam se informisao Njemačka je i dalje izmislila demokratiju za nas

    Sa druge strane činjenica je da je Crna Gora okupirana od strane Srbije i da je svako negodovanje krvavo ugušeno Pa vidiš u toj istoj Crnoj Gori niču bilbordi i organizuju se proslave okupacije Crne Gore i klanja Crnogoraca i usput se priča o nekakvoj misterioznoj ugroženosti onih koji to slave
    Last edited by Rakun; 29-12-18 at 00:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #25013
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da jeste
    Nie

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #25014
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da jeste, postoje samo oni koji opravdavaju/osuđuju činjenice
    E sad, činjenica je da su Njemci skoro istrijebili Ješe u Evropi grozna stvar, ali uvjek postoje maniti izuzeci koji vide to kao super stvar. Pa vidiš u toj istoj Njemačkoj fašizam je strogo zabranjen i bilo šta što ga veliča je strogo cenzurisano. Zadnji put kad sam se informisao Njemačka je i dalje izmislila demokratiju za nas

    Sa druge strane činjenica je da je Crna Gora okupirana od strane Srbije i da je svako negodovanje krvavo ugušeno Pa vidiš u toj istoj Crnoj Gori niču bilbordi i organizuju se proslave okupacije Crne Gore i klanja Crnogoraca i usput se priča o nekakvoj misterioznoj ugroženosti onih koji to slave
    Milo Đukanović je zaradio milione švercom cigareta i srodnim kriminalnim radnjama.
    Nije tačno, ne postoji sudska presuda koja bi to potvrdila... dakle lažem.

    Srpska vojska je u Nikšiću po ujedinjenu zatvorila u kuću zatečene pripadnike porodice Zvicer i žive ih zapalila.
    Nije tačno, ne postoji sudska presuda koja bi to potvrdila... dakle lažem.

    Šta su činjenice? Smiju li se ovakve stvari objaviti samo na osnovu nekih svjedočenja? To je zona u koju bi ušli da se izglasa ovakav zakon.

    Sent from my Motorola 8400

  15. #25015
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Postoji razlika izmedju inteligencije i uspjesnosti u resavanju problema. Naravno da je bolje ako si bistar, ali iskustvo i metodologija u radu cine razliku. Ova nadgradnja se stice vjezbom.
    I ja sam zavrsio taj stari ETF....kao student generacije.
    Nije tacno da se na fakultetu ucilo kako se resavaju problemi. Jedino bi se naucilo da se brzo uci. Ni danas, mnogo godina kasnije, mi nije problem da preletim preko sto stranica teksta i zapamtim sustinu.
    I nije tacno da su tada sa ETF izlazili samo dobri inzenjeri. Bilo je tu dosta njih koji su bili osrednji ili manje od toga. Ocjene nisu bile pravi pokazatelj stecenog znanja i prvenstveno potencijala koji su neki kasnije razvijali dalje a neki ne.
    Kod nas se fakultetu daje puno veca vaznost od one koju realno ima. To su samo 4 godine zivota, naspram 40-tak godina radnog vijeka koji dodje kasnije…..a oni dobri sve to vrijeme provedu svakodnevno uceci nove stvari.
    Možda sam se ja malo pogrešno izrazio, uglavnom neko je uvriježeno mišljenje da se studiranjem tehničkh fakulteta i dobrim vježbanjem matematike poboljšava vještina ili inteligencija u rešavanju nekih problema. Možda i da u nekoj mjeri kad je u pitanju rešavanje matematičkih i logičkih problema. Ali postoje i druge vještine i vrste inteligencija. Nije svako rođen za matematiku, neko je dobar za umjetnost, psihologiju itd. Ali to nije suština.
    Suština je da mi time ne stičemo znanja koja će nam sjutra trebati za određeni posao. Ja sam nekako uvjek mislio da škola treba da nas nauči nešto korisno da radimo za poslove koji se traže.
    Last edited by autodijagnostika; 29-12-18 at 08:19.

  16. #25016
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    profesori u školama moraju završiti akademske studije, jedino eto učitelji mogu završiti nešto što se nekada zvalo viša škola
    E to da, u pravu si. Stim što bih i njih sla vani da se edukuju.

  17. #25017
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Gooooood morning Vilajete

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #25018
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Možda sam se ja malo pogrešno izrazio, uglavnom neko je uvriježeno mišljenje da se studiranjem tehničkh fakulteta i dobrim vježbanjem matematike poboljšava vještina ili inteligencija u rešavanju nekih problema. Možda i da u nekoj mjeri kad je u pitanju rešavanje matematičkih i logičkih problema. Ali postoje i druge vještine i vrste inteligencija. Nije svako rođen za matematiku, neko je dobar za umjetnost, psihologiju itd. Ali to nije suština.
    Suština je da mi time ne stičemo znanja koja će nam sjutra trebati za određeni posao. Ja sam nekako uvjek mislio da škola treba da nas nauči nešto korisno da radimo za poslove koji se traže.
    Kako me ova rasprava podsjeti na mog profesora elektrotehnike. On je znao da nam kaže: ,,škola nije tu da vas nauči da radite, ona je tu da vas nauči kako da koristite određenu stručnu literaturu kada se pojavi problem na poslu te vam olakša savladavanje problema".

    Sent from my Motorola 8400

  19. #25019
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo dokle su nas dovele krize identiteta i pokusavanje da se preko noci ispravi vjekovna nepravda

    Tito - Jugoslavija - Krsto zrnov- komunisti

    Rijeci nemam

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #25020
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Stvarno ne vidis ironiju odje, tj upecao si se na ovo bas kako je i trebalo.
    Ironija ala stari liberal

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #25021
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kako me ova rasprava podsjeti na mog profesora elektrotehnike. On je znao da nam kaže: ,,škola nije tu da vas nauči da radite, ona je tu da vas nauči kako da koristite određenu stručnu literaturu kada se pojavi problem na poslu te vam olakša savladavanje problema".

    Sent from my Motorola 8400
    E upravoto, tu rečenicu ponavljaju izreda. Ka da su to od jednog profesora svi učili. To je bezveze. Čuš ka da nas nisu u osnovnu naučili da čitamo i pišemo.
    Nijedan profesor me nije na fakultet učio da učim sa razumijevanjem.
    Postoje ljudi bez škole koji su se savršeno snašli u životu ali ih niko tome nije naučio.
    Last edited by autodijagnostika; 29-12-18 at 09:08.

  22. #25022
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne vidim.

    Jer ih je bilo jos, i bilo je mladjih. Bila je i jedna zelena zastava.

    I majica vuci gorski i duxeva. Tako da ovo nije izolovan slucaj

    Ne moze i jedno i drugo.

    Ne moze i chetnik i partizan
    I zelenash i bjelash
    I komita i komunista
    I Petrovici i Karadjordjevici


    Nego ili jedno ili drugo.


    Nego smo naopaki totalno, ovako to ide :


    Ili Ljubav prema Crnoj gori ili DPS/SD
    Ili zelenash ili Milov crnogorac koji je bio ****** prije 20 godina
    Ili komunjara jugosloven ili crnogorac
    Ili spomenik Titu ili spomenik zelenasima a nikako jedan dan jedan drugi dan drugi.

    Zhabe i babe se ne mijesaU


    Eo i veliki crnogorac i strasna pjesma o kvazimodu


    Kvazimodo pop


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #25023
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ...Нисам присталица таквих ратних ријешења, и није спорно да се говори о правима свих народа у ЦГ, али само онда када се ријеши питање оног у региону најмалобројнијег и најугроженијег, Црногораца...
    U 99% situacija prica ti je sasvim razumna, ali kad se nacionalnog dotaknes odes pravo u fasizam cisti.

    Sve su zivotinje jednake, ali daj da prvo garantujemo prava ovih sto su jednakije od drugih...

  24. #25024
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    ...Kod susjeda i onih koji se osjećaju kao susjedi i koji nam poriču pravo na identitet nema tih kompromisa.
    Nasao si od koga ces toleranciji da se ucis.

  25. #25025
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mene Djeljosaj odusevljava.


    Ovako se predstavlja partija i zastupaju interesi glasackog tijela

    http://rtcg.me/vijesti/politika/2259...-albanaca.html

    Pokazalo i dokazalo činjenicama da samo Albanski simbol Albanaca smeta vama, i ljudima oko vas. Krivokapić, Konjević i Popović su od sinoć nepoželjne osobe bilo gdje Albanci žive.

    I da znate vi i svi ostali, mi smo branili vašu zastavu 90-tih godina i za to smo kažnjavani, jer da nije nas bilo vi ne biste znali ni kako izgleda, jer nijeste imali ni hrabrosti za to”, poručio je Đeljošaj



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 1001 of 1402 FirstFirst ... 501901951991997998999100010011002100310041005101110511101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •