Page 743 of 1402 FirstFirst ... 2436436937337397407417427437447457467477537938431243 ... LastLast
Results 18,551 to 18,575 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #18551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Sad ce oni biti otpusteni najvjerovatnije a posto ne znaju nista da rade morace se okrenuti jedinom zanimanju za mlade pandure udaljene iz sluzbe zbog prekomjerne upotrebe sile- postace klasicni kriminalci.
    Otkud ti ta prevazidjena ideja da se nasi policajci okrenu kriminalu tek kad ih udalje iz sluzbe?

  2. #18552
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Trebalo bi uvesti policijski čas i ćao, zdravo.
    Ču poslije 3am biti van kuće/skloništa... Zna se da je od 3-3:15 Vještičji čas.

    Nego, da dozovemo El Rea...

  3. #18553
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pamti goldfinger policijske casove po PG. Pijanke u Njegosev. Ubstvo u njegosev blizu svjetiljke kod viseceg. Stara skola ***** ti

  4. #18554
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mi smo zemja čuda...nenormalno je pravdati silu na ovakav način, što neko reče ne znam što da su dobacivali i mlatili ovi momci, čak ako je možda onaj jedan bio nasilan prema onoj curi...tj nasrtao a ona e branila, nema opravdanja za silu...nekako mi je cudno što nju zaobiđoše specijalci... prvo mi je palo na pamet da je curu nešto maltretirao...e sad tu dolazimo do moje poente....ovako od oka bez suštine djeluje da su policajci ulećeli i počeli da mlate, i svi kreću hajku na policiju (s razlogom da se razumijemo)...znam sasvim sigurno, da se kojim slučajem nađe neko ko zna da je ova cura bila "napadana" od ovog momka, mislim da ne bi ni najcrnji um mogao da smisli toliku količinu gadosti koje bi mu radili, mi mirotvorci i protivnici agresivnosti bilo koje vrste sa ovoga foruma...bodrili bi narodnu miliciju da udari jače! Pa to smo isti mi, oni koji smo do juče htjeli na trg da čerečimo i koji smo tu istu policiju pljuvali što ne mlati onoga nesoja i dragu mu, što dijete prebi do smrti. Od dna do očaja
    ili da je možda taj momak silovao bebu jednoroga?!
    She is only here to annoy herself!

  5. #18555
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Pamti goldfinger policijske casove po PG. Pijanke u Njegosev. Ubstvo u njegosev blizu svjetiljke kod viseceg. Stara skola ***** ti
    On, shomi i misko djukic

  6. #18556
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ili da je možda taj momak silovao bebu jednoroga?!
    makse đaole...dobro je to Suština je da ti isti podržavaš batinanje i bahaćenje policije po onome ko napravi nešto što ti se ne dopada...mislim, princip bi treb'o da je isti...<3
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #18557
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mi smo zemja čuda...nenormalno je pravdati silu na ovakav način, što neko reče ne znam što da su dobacivali i mlatili ovi momci, čak ako je možda onaj jedan bio nasilan prema onoj curi...tj nasrtao a ona e branila, nema opravdanja za silu...nekako mi je cudno što nju zaobiđoše specijalci... prvo mi je palo na pamet da je curu nešto maltretirao...e sad tu dolazimo do moje poente....ovako od oka bez suštine djeluje da su policajci ulećeli i počeli da mlate, i svi kreću hajku na policiju (s razlogom da se razumijemo)...znam sasvim sigurno, da se kojim slučajem nađe neko ko zna da je ova cura bila "napadana" od ovog momka, mislim da ne bi ni najcrnji um mogao da smisli toliku količinu gadosti koje bi mu radili, mi mirotvorci i protivnici agresivnosti bilo koje vrste sa ovoga foruma...bodrili bi narodnu miliciju da udari jače! Pa to smo isti mi, oni koji smo do juče htjeli na trg da čerečimo i koji smo tu istu policiju pljuvali što ne mlati onoga nesoja i dragu mu, što dijete prebi do smrti. Od dna do očaja
    Prvo i osnovno je da probamo od degenerika napravit pristojno čeljade !!! Prvo je bila priča na ovom forumu od strane jednog forumaša da nije kriv sistem zbog smrti one djevojčice nego otac koji je napravio dijete jer nema posao da ga izdržava na što sam ja napisao da to dijete nije njegovo vlasništvo i da društvo mora voditi brigu o maloljetnim licima jer je po njegovoj ocjeni ispalo da bi ga mogao ubit !!! Posle toga dolazi ovaj tragičan slučaj dje se zapravo to desilo i ti koji traže da policija treba da bije osobu koja je usmrtila svoje dijete su takodje degenerici jer njemu nije potrebna tortura već je za društvo potrebno da ta osoba ima ograničeno kretanje jer je sigurno mnogo opasna !!! E sad konkretno o ovom slučaju moramo da opet pokažemo kako ne postoji razlog da se neko u uniformi ponaša na siledzijski način već da mora poštovati proceduru posla kojim se bavi !!!
    Last edited by night_silence; 20-02-18 at 23:54.
    deuscroix

  8. #18558
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    makse đaole...dobro je to Suština je da ti isti podržavaš batinanje i bahaćenje policije po onome ko napravi nešto što ti se ne dopada...mislim, princip bi treb'o da je isti...<3
    kad sam ja to podržao?!
    She is only here to annoy herself!

  9. #18559
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kad sam ja to podržao?!
    ma ono više metaforićno ba Ne bih se sjetila, ni da sam ja a ne da se sjetim da si ti, nego je manir forumaša generalno da pozivaju na linc, ili ako neko recimo uleti na crveno i prošiša raskrsnicom, ili kamion na kružni uleti ne zaustavljajći se, mi komentarišemo "e što ga neće sad milicija ufatiti i izbit ka konja...to sam 'tela reći...nemo' me više pitat ništa slušam eurosong
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #18560
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Prvo i osnovno je da probamo od degenerika napravit pristojno čeljade !!! Prvo je bila priča na ovom forumu od strane jednog forumaša da nije kriv sistem zbog smrti one djevojčice nego otac koji je napravio dijete jer nema posao da ga izdržava na što sam ja napisao da to dijete nije njegovo vlasništvo i da društvo mora voditi brigu o maloljetnim licima jer je po njegovoj ocjeni ispalo da bi ga mogao ubit !!! Posle toga dolazi ovaj tragičan slučaj dje se zapravo to desilo i ti koji traže da policija treba da bije osobu koja je usmrtila svoje dijete su takodje degenerici jer njemu nije potrebna tortura već je za društvo potrebno da ta osoba ima ograničeno kretanje jer je sigurno mnogo opasna !!! E sad konkretno o ovom slučaju moramo da opet pokažemo kako ne postoji razlog da se neko u uniformi ponaša na siledzijski način već da mora poštovati proceduru posla kojim se bavi !!!
    potpuno sam saglasna
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #18561
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Biti policajac je posao kao i svaki drugi posao i zna se tačno što treba raditi u odredjenim situacijama ( često i mnogo opasnim ali zbog toga oni imaju benificirani radni staž zbog stresa koji doživljavaju ) i nikako ne postoji opravdanje za izlazak iz okvira ( koji su i osmišljeni da ih štite ) !!! Ne može doktor kome loše krene operacija pacijenta uzet motornu šegu i svoga ga iskasapit jer se iznervirao !!! Zbog toga je jako bitno stvari posmatrati na pravi način i shodno tome donosit prave zaključke što je u ovom slučaju i učinjeno ali se plašim je to bio više iznudjen potez nego stvarna namjera da se ta profesija zbilja dovede u red !!!
    deuscroix

  12. #18562
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mi smo zemja čuda...nenormalno je pravdati silu na ovakav način, što neko reče ne znam što da su dobacivali i mlatili ovi momci, čak ako je možda onaj jedan bio nasilan prema onoj curi...tj nasrtao a ona e branila, nema opravdanja za silu...nekako mi je cudno što nju zaobiđoše specijalci... prvo mi je palo na pamet da je curu nešto maltretirao...e sad tu dolazimo do moje poente....ovako od oka bez suštine djeluje da su policajci ulećeli i počeli da mlate, i svi kreću hajku na policiju (s razlogom da se razumijemo)...znam sasvim sigurno, da se kojim slučajem nađe neko ko zna da je ova cura bila "napadana" od ovog momka, mislim da ne bi ni najcrnji um mogao da smisli toliku količinu gadosti koje bi mu radili, mi mirotvorci i protivnici agresivnosti bilo koje vrste sa ovoga foruma...bodrili bi narodnu miliciju da udari jače! Pa to smo isti mi, oni koji smo do juče htjeli na trg da čerečimo i koji smo tu istu policiju pljuvali što ne mlati onoga nesoja i dragu mu, što dijete prebi do smrti. Od dna do očaja
    dužan sam ti +

    Policajci sigurno nisu iz čista mira prišli nekim momcima i krenuli da ih biju. Ni ludi ne bi krenuo da bije nekoga ako mu se ne dopada marka patika koji neko nosi.
    Možda su momci napadali cure i ja u toj situaciji zbilja ne vidim kakvu drugu moguću reakciju od strane policije. Najbolje bi bilo da im se obrate sa "Momci, nemojte, nije u redu" i to umilnim glasom da im ne bi napregli bubne opne više nego što je potrebno

    Možda su momci traženi zbog nečega
    i sl.
    Last edited by Rakun; 21-02-18 at 00:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #18563
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    E sad konkretno o ovom slučaju moramo da opet pokažemo kako ne postoji razlog da se neko u uniformi ponaša na siledzijski način već da mora poštovati proceduru posla kojim se bavi !!!

    Zakonom je definisano kada i kako se smiju koristiti sredstva i akcije prinude - tacka


    To sto je neko svinja na steroide kojoj ne moze da se digne pimpek, bilda po cijeli dan i zivotna mu je zelja da nekoga prebije to je druga stvar. To mogu da rade djilkoshi i krimosi ali policija nikako.

    Policija je tu da sluzi i stiti - tacka


    Nego kao sto je kod nas sve naopako i preko veze tako je i ovaj segment. Ima dobrih ljudi tu... ne sporim. Ali vecina ih misli jer su zaduzili palicu i pistolj da drze boga za muda.

    Za sve postoje zakoni i uredbe samo moraju da se postuju. Ako su ti djilkosi psovali policiju imamo ovo :

    Član 11
    Ko ometa ili omalovažava službeno lice državnog organa ili organizacije, ustanove ili drugog pravnog lica, koje na osnovu zakona vrši javna ovlašćenja u vezi sa vršenjem poslova iz njihove nadležnosti, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom od 500 eura do 1.500 eura ili kaznom zatvora do 60 dana.


    Ako su pak odbili da se legitimisu ili odbili da postupe po naredjenju napali sluzbena lica ili se udruzili da ih napadnu imamo ovako nesto :


    Član 12
    Ko ne postupi po naređenju ovlašćenog policijskog službenika o zabrani kretanja, pristupa ili zadržavanja na određenom mjestu ili u vezi sa vršenjem drugih poslova iz njegove nadležnosti, u uslovima kad je ugrožen javni red i mir ili bezbjednost, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom od 200 eura do 2.000 eura ili kaznom zatvora do 30 dana.


    Sprječavanje službenog lica u vršenju službene radnjeČlan 375
    (1) Ko silom ili prijetnjom da će neposredno upotrijebiti silu spriječi službeno lice u vršenju službene radnje koju preduzima u okviru svojih ovlašćenja ili ga na isti način prinudi na vršenje službene radnje, kazniće se zatvorom od tri mjeseca do tri godine.

    Napad na službeno lice u vršenju službene dužnostiČlan 376
    (1) Ko napadne ili prijeti da će napasti službeno lice u vršenju službene dužnosti, kazniće se zatvorom do tri godine.

    Učestvovanje u grupi koja spriječi službeno lice u vršenju službene radnjeČlan 377
    (1) Ko učestvuje u grupi ljudi koja zajedničkim djelovanjem spriječi službeno lice u vršenju službene radnje ili ga na isti način prinudi na vršenje službene radnje, kazniće se za samo učestvovanje zatvorom do dvije godine.
    (2) Za pokušaj će se kazniti.
    (3) Kolovođa grupe koja izvrši djelo iz stava 1 ovog člana, kazniće se zatvorom od šest mjeseci do pet godina.



    sve ostalo je prdnjava... Svi trebaju da dobiju otkaz i svi trebaju da odgovaraju - tacka







    One Ring to Rule them all...

  14. #18564
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zakonom je definisano kada i kako se smiju koristiti sredstva i akcije prinude - tacka
    .
    .
    .
    sve ostalo je prdnjava... Svi trebaju da dobiju otkaz i svi trebaju da odgovaraju - tacka
    Princip srazmjernosti

    Ĉlan 26



    Primjena policijskog ovlašćenja mora biti srazmjerna potrebi zbog koje se preduzima.

    Primjena policijskog ovlašćenja ne smije izazvati štetne posljedice veće od onih koje bi
    nastupile da policijsko ovlašćenje nije primijenjeno.
    Između više policijskih ovlašćenja primijeniće se ono kojim se zadatak može izvršiti sa
    najmanje štetnih posljedica i gubljenja vremena.
    Prilikom primjene sredstava prinude njihova upotreba treba da bude postupna, od najlakšeg prema
    težem sredstvu prinude ako je to moguće i, u svakom slučaju, uz minimum
    neophodne sile.


    PRAVNA POMOĆ U VEZI SA UPOTREBOM SREDSTAVA PRINUDE
    Ĉlan 60


    Kad se utvrdi da su sredstva prinude upotrijebljena u granicama
    zakonom utvrđenih
    ovlašćenja, isključena je odgovornost policijskog službenika koji ih je upotrijebio.
    Kad se protiv policijskog službenika vodi krivični postupak zbog upotrebe sredstava
    prinude iz stava 1 ovog člana ili preduzimanja drugih radnji u obavljanju službenog posla,
    Ministarstvo će mu obezbijediti besplatnu pravnu pomoć u tom postupku.
    Ministarstvo će obezbijediti besplatnu pravnu pomoć i licu koje je pružilo pomoć
    ovlašćenom službenom licu, ako je protiv njega pokrenut krivični postupak zbog radnje učinjene u
    vezi sa pružanjem pomoći.


    FIZIĆKA SNAGA
    Ĉlan 61


    Upotrebom fizičke snage, u smislu ovog zakona, smatra se upotreba različitih zahvata
    borilačkih vještina ili njima sličnih postupaka na tijelu drugog lica, kojima je cilj odbijanje napada
    ili savlađivanje otpora lica uz nanošenje najmanje štetnih posljedica.
    Napadom se smatra svaka radnja preduzeta da se napadnuti povrijedi ili liši života, da se
    nasilno uđe u objekat ili prostor oko objekta u koji je ulaz zabranjen ili da se policijski službenik
    omete ili spriječi u izvršenju službene radnje.
    Otporom se smatra svako suprostavljanje zakonitim službenim mjerama i radnjama koje se
    može vršiti oglušavanjem ili zauzimanjem klečećeg, sjedećeg, ležećeg ili sličnog položaja,
    (pasivni otpor)
    ili zaklanjanjem ili držanjem za lice ili predmet, otimanjem, stavljanjem u izgled
    da će se lice napasti ili preduzimanjem slične radnje (aktivni otpor).

    Fizička snaga upotrebljava se u skladu sa pravilima vještine samoodbrane, a sa upotrebom
    se prestaje čim prestane napad ili otpor lica prema kojem je upotrijebljena.





    U K A Z O PROGLAŠENJU ZAKONA O UNUTRAŠNJIM POSLOVIMA


    Ne treba da dobiju ništa dok se ne utvrdi šta je predhodilo mlaćenju.
    S'toga ako su momci traženi, ako su napadali cure i usput odbili da se legitimišu policija PO ZAKONU ima pravo da koristi fizičku snagu. Sve ostalo je kako ti reče "prdnjava"


    PS.
    Što se tiče tvoje priče o steroidnim sivonjama jedan je đak generacije
    http://www.vijesti.me/vijesti/milos-...ademije-945601
    Tako da je tvoja priča o sivonjama na steroidima da opet upotrebim tvoj izraz "prdnjava"
    Last edited by Rakun; 21-02-18 at 01:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #18565
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zakonom je definisano kada i kako se smiju koristiti sredstva i akcije prinude - tacka


    To sto je neko svinja na steroide kojoj ne moze da se digne pimpek, bilda po cijeli dan i zivotna mu je zelja da nekoga prebije to je druga stvar. To mogu da rade djilkoshi i krimosi ali policija nikako.

    Policija je tu da sluzi i stiti - tacka


    Nego kao sto je kod nas sve naopako i preko veze tako je i ovaj segment. Ima dobrih ljudi tu... ne sporim. Ali vecina ih misli jer su zaduzili palicu i pistolj da drze boga za muda.

    Za sve postoje zakoni i uredbe samo moraju da se postuju. Ako su ti djilkosi psovali policiju imamo ovo :

    Član 11
    Ko ometa ili omalovažava službeno lice državnog organa ili organizacije, ustanove ili drugog pravnog lica, koje na osnovu zakona vrši javna ovlašćenja u vezi sa vršenjem poslova iz njihove nadležnosti, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom od 500 eura do 1.500 eura ili kaznom zatvora do 60 dana.


    Ako su pak odbili da se legitimisu ili odbili da postupe po naredjenju napali sluzbena lica ili se udruzili da ih napadnu imamo ovako nesto :


    Član 12
    Ko ne postupi po naređenju ovlašćenog policijskog službenika o zabrani kretanja, pristupa ili zadržavanja na određenom mjestu ili u vezi sa vršenjem drugih poslova iz njegove nadležnosti, u uslovima kad je ugrožen javni red i mir ili bezbjednost, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom od 200 eura do 2.000 eura ili kaznom zatvora do 30 dana.


    Sprječavanje službenog lica u vršenju službene radnjeČlan 375
    (1) Ko silom ili prijetnjom da će neposredno upotrijebiti silu spriječi službeno lice u vršenju službene radnje koju preduzima u okviru svojih ovlašćenja ili ga na isti način prinudi na vršenje službene radnje, kazniće se zatvorom od tri mjeseca do tri godine.

    Napad na službeno lice u vršenju službene dužnostiČlan 376
    (1) Ko napadne ili prijeti da će napasti službeno lice u vršenju službene dužnosti, kazniće se zatvorom do tri godine.

    Učestvovanje u grupi koja spriječi službeno lice u vršenju službene radnjeČlan 377
    (1) Ko učestvuje u grupi ljudi koja zajedničkim djelovanjem spriječi službeno lice u vršenju službene radnje ili ga na isti način prinudi na vršenje službene radnje, kazniće se za samo učestvovanje zatvorom do dvije godine.
    (2) Za pokušaj će se kazniti.
    (3) Kolovođa grupe koja izvrši djelo iz stava 1 ovog člana, kazniće se zatvorom od šest mjeseci do pet godina.



    sve ostalo je prdnjava... Svi trebaju da dobiju otkaz i svi trebaju da odgovaraju - tacka







    Verbalni delikt je jako teško dokazat i u osnovi nije nešto što bi trebalo forsirat pošto može osoba biti pjana a kao što znamo alkoholna pića se legalno prodaju !!! Opiranje pri privodjenju je već ozbiljan prekršaj ili napad na policajca !!! Ono što je sigurno da nekom policajcu teže pada verbalni delikt nego da ga osoba napane ili se opire privodjenju što je zapravo i problem u većini slučajeva iako ima onih koji to profesionalno odradjuju !!!
    deuscroix

  16. #18566
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zvončice pitam se da li bi ovako komentarisala da je neko tvoj bio u pitanju, znamo da batine po tuđoj guzichi ne bole.
    Kako lagano od momaka napravi siledžije i silovatelje, imaš li to možda neke informacije koje nisu objavljene?

  17. #18567
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Zvončice pitam se da li bi ovako komentarisala da je neko tvoj bio u pitanju, znamo da batine po tuđoj guzichi ne bole.
    Kako lagano od momaka napravi siledžije i silovatelje, imaš li to možda neke informacije koje nisu objavljene?
    Ima iste informacije koje imaš i ti pa je došla do zaključka koji je validan koliko i tvoj.
    Last edited by Rakun; 21-02-18 at 02:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #18568
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Onda bi neko od vas dvoje trebalo da javi direktoru i ministru policije da je njihova reakcija na ovaj slučaj pogrešna.

  19. #18569
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Da, Ministar policije dao nalog da se otpusti vođu interventne jedinice. Sve da su policajci najpraviji Ministar bi morao da da takvu izjavu
    Da ne pominjemo da policajci PO ZAKONU imaju pravo na sudskog zastupnika
    PRAVNA POMOĆ U VEZI SA UPOTREBOM SREDSTAVA PRINUDE
    Ĉlan 60


    Kad se utvrdi da su sredstva prinude upotrijebljena u granicama
    zakonom utvrđenih
    ovlašćenja, isključena je odgovornost policijskog službenika koji ih je upotrijebio.
    Kad se protiv policijskog službenika vodi krivični postupak zbog upotrebe sredstava
    prinude iz stava 1 ovog člana ili preduzimanja drugih radnji u obavljanju službenog posla,
    Ministarstvo će mu obezbijediti besplatnu pravnu pomoć u tom postupku.
    Ministarstvo će obezbijediti besplatnu pravnu pomoć i licu koje je pružilo pomoć
    ovlašćenom službenom licu, ako je protiv njega pokrenut krivični postupak zbog radnje učinjene u
    vezi sa pružanjem pomoći.


    Šta mislite koliko će policajcima trebati da počnu da zanemaruju svoje dužnosti ? Onda će na polomljene izloge i opljačkane radnje biti kuku i lele
    - oštećeni "lopov me je opljačkao, a policajac je bio udaljen 5m!!!"
    - policajac "Neću da prođem kao moje kolege"

    Opet kažem
    Imam informacije koje imaju i svi drugi koji nisu umješani
    Naravno postoji mogućnost da je neki od mlaćenih nekad autom presjekao put nekome od policajaca koji je kreten
    ali pošto je jedan od policajaca koji su mlatili đak generacije sumljam da je mlaćenje bilo iz nekog glupog razloga

    Glavna stvar koja mi budi sumlju u opravdanost pljuvačine od strane vlasti je to što i pored toga što znamo sve o policajcima ne znamo ko su momci koji su popili batine
    Last edited by Rakun; 21-02-18 at 03:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #18570
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Ja sam za to da se narod bije.
    Nikad više poltrona nije šetalo junačkom Crnom Gorom nego sad.Nisu pogriješili, ovim putem pozdravljam čuvare gospodarevog reda i samo udrite.
    Last edited by Markys; 21-02-18 at 05:52.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  21. #18571
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Zvončice pitam se da li bi ovako komentarisala da je neko tvoj bio u pitanju, znamo da batine po tuđoj guzichi ne bole.
    Kako lagano od momaka napravi siledžije i silovatelje, imaš li to možda neke informacije koje nisu objavljene?
    tesko da bi joj isti komentar bio...

    mozda su ovi momci opljackali dvije banke, zaplili tri auta , pretukli pet ljudi, mozda... A mozda su i samo taksi cekali...

  22. #18572
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    O RISTU I HRISTU


    Piše: Marko Vešović


    1.Jednom sam, više ne pamtim gdje, pročitao dvije rečenice, i još mi stoje u mozgu, jer to se lako ne zaboravlja: “Šta je NATO pakt nego Četvrti rajh?“ To je izjavio natpop Risto Radović, iz koga, otkako mu je prkno sjelo na tron Svetog Petra Cetinjskog, Treći rajh ne prestaje da arlauče kao paščad iz papljanskih noći kad sam bio mali, natmušnijih noći na planeti. Ovo je, mislim se, pravi Monetenegrinjac koji se drži osveštanog pravila: što bi on trebao da reče meni, to ću ja reći njemu.
    “Ovakva Evropa – zločinačka, tiranska, koja gazi sirotinju – je li to Evropa koja nam treba?" – retorički se pitao isti onaj natpop po čijoj su naredbi sveštenici SPC u crkvenoj opštini Stari grad nasilno ušli i iselili apoteku Tatjane Ostojić iz prizemlja Parohijalnog doma na trgu Belavista u Herceg Novom.

    Da su popovi SPC policija Gospoda Boga, onog sa Chichinim cvikerom i šubarom, to je meni jasno, ali ne razumijem zašto tu pobješnjelu populjinu iz Morače – pas mu se mesa napoteza, dodali bi u Papama iz mog djetinjstva – gospodar Nezavisne pušta da radi šta mu je kurcu ćejf.
    U redu je ako je procijenio da i bjesnilo Rista Sotone crnogorske đikane drži podalje od vlasti, ali, pošto niko ne zna šta od šta može biti, kako je često volio reći Miladin Bulatović iz Čeoča, rođak mojih Simonovića, neće me mnogo začuditi ako natpop Risto, najmoćniji političar u Crnoj Gori, kao apotekarku Tatjanu Ostojić, jednog dana i Mila Đukanovića deložira iz crnogorskog Parlamenta. I nemote potlje da bidne da vi nijesam reko.

    2.Kad se pomene Isus Hrist iz Nazareta, često mi na um padne Amfi, jedan od onih koji, kako reče Seren Kjerkegor, „ žive od toga što je jedan čovjek bio razapet prije devetnaest stoljeća“, i žive odlično, a nek valaj i žive, što ne bi kad im već more biti, ali Mitropolit SPC u CG zlikovac je sa kamilavkom koji se stoput popišao na Isusov nauk a da mu se ni oko nije namrdilo, i ne vjerujem da je u Crnoj Gori narod ikad spjevao i o kome išta istinitije od stihova:
    Nema većeg antihrista od zloglasnog popa Rista!
    Zato je suva šteta što Boga nema i što vladika Amfi neće biti nogom ćušnut u lijepi džehenem, što rekli u Bosni, onaj Amfi kome će Isus, ako onaj svijet ipak postoji, jamačno reći kad ga ugleda: “Đe si, Rile, kevi ti ga fašističkoj spotapiknem“.

    Ako Boga uistinu ima, natpop Risto će, kao da ovim očima gedam, pokušati da izvrda pakao, zato je odlučio da živi barem 120 godina. Pričeknuće da se stiša jarost u Jehovi, kako bi mu mogao prodavati “kuke i zavrake i mudrine neke iz dubine“, što rekao Njegošev iguman Teodosija Mrkojević.
    Ali mislim da se na nebu vrijeme mjeri drukše no u nas i da gospodnji gnjev traje eonima, a život Amfijev, ma koliko dug, ima da proleti dok kažeš "Subhankellahumme-ve-bi-hamdike-ve-tebarekesmuke-ve-teala-džedduke-ve-la-ilahe-gajruke-Allah-uekhber", a onda nipošto ne bih bio u koži toga zlikavca, kako veli beha puk.
    I dodajem, parafraziranu, rečenicu iz jedne priče Vladana Desnice: ako mu Boga i uspije preveslati, ne misli zar da će prevariti nas ovdje, koji ga znamo kao šupalj groš?

    3.Znamo i da pod Ristovom kamilavkom sjedi Đavao, jedan od najrepatijih, i nagovara ga na sve ono nesojsko i nečojsko što govori i čini. Okorjeli sam ateist, dok je Amfi turbo vjernik, ali je Mitropolit SPC trideset puta veći bezbožnik od mene, ponajprije zato što Jevrejin Ješua Ga Nokri, u mojim očima, spada u najveće ljude koji su zemljom hodali.
    Karl Gustav Jung mi je objasnio zato su primjerke ljudske vrste u koje ide Hrist često i mnogi dovodili u vezu sa Bogom. Vidjeli ih kao božje sinove. Tako djeluje Ličnost. Jer biti Ličnost, to je najveća sreća koju su bogovi namijenili zemnicima, veli Gete.

    Po Jungu ličnost, čitaj: čovjek sa maksimalno razvijenim ljudskim obilježjima, uvijek djeluje kao nešto božansko. Maksim Gorki, gledajući staroga Tolstoja u kojem je ličnost čudovišno nabujala, vidio je u njemu samog Boga. Jer je bio i suviše Tolstoj. I Židov iz Nazareta toliko je bio čovjek da je morao biti proglašen Bogom, eto zašto je bio i ostao moj nadređeni, unatoč tomu, ili baš zato što je gdjekad moralnu letvicu dizao toliko visoko da je može preskočiti on jedini, možda i još ponetko.
    Jer ko mene kamenom, ja ću njega sa dva, a beskrajno se divim tome Jevrejinu koji se lebom koristio kao ratnim projektilom. I ko mene po obrazu, ja ću njega bakandžom u krsta, a Isusu koji agresoru nudi i drugi obraz nekad velim: zar u tome možda nema maličak mazohizma, Spasitelju?
    Prihvatam njegovo učenje, ali uvijek sam točno znao dokle mogu ići za njim, a odakle mu moram skinuti kapu, pokloniti mu se do zemlje, čak dublje, i kazati: “Tebi svaka čast i čest, ali ja ni u skoku s motkom ne bih mogao preskočiti oni što ti, od šale i od prve, preskačeš skokom uvis“. Što ti je kondicija.

    Sa Serenom Kjerkegorom vjerujem da je u moralu koji nam je nametnut Biblijom letvica često dignuta toliko visoko da je može preskočiti, osim Iskupitelja, tek poneki Franjo Asiški, poneka majka Tereza i slični, moral za osobe sklone rekordima. Moral za koji moraš imati vrhunsku kondiciju, a kome je do kondicije u zemaljskom paklu'? Moral ne za svakoga već za pet posto.
    Na svijetu su milijarde vjernika, a pet posto njih imaju istinski talenat za Boga. Zato su pravi vjernici rijetki kao i pravi pjesnici. Ostali ili hine da vjeruju, a takvih, vjerujem, ima najviše, ili su uobrazili da vjeruju, ili vjeru upražnjavaju kao običaj, još češče kao džoging, ne pitajući se ni ima li te, ni nema li te, Savaote.

    4. A kad slušam natpopa Rista, dođe mi da zategbirim. Jeste, oba mi oka. Tekbiriti znači izgovarati Alahuegber (Bog je velik). Ili da bar jednom kažem “Alahuegber“ i time upalim poziciono svjetlo kako bi se, u tome mraku svetosavskom koji Risto iz sebe ispušta kao sipa mastilo, barem znalo đe sam.
    Treba li reći da ne bih ni tramvaj čekao sa Ristovim Hristom, a kamoli od njega tražio utjehu? Ali se mora dodati da Isus, kako ga Amfi tumači, meni više liči na “zvijer iz bezdana“ nego na jedno od najviših otjelovorenja ljudskosti u istoriji.

    SPC u CG, bar po meni, nije Hristova crkva već zbornica Sotonina, rečeno jezikom Biblije, a činjenica da je Risto njezin mitropolit dovoljan je dokaz da Boga nema i da mu nikad, ni na kraj pameti, nije bila pomisao da bi ga, možda, trebalo biti.
    Mada nije isključena mogućnost da Savaot, u jednom od nastupa nama dobro poznatoga gnjeva, sebe stvori, jer je svemoguć, kako bi opandrčio Amfiija i onakve kao on. Ne bih nagađao šta će mu Adonaj raditi ako ga Risto svojim nesojstvom nagna na postojanje, ali pamtim predratni vic povodom skraćenice POLITPROP: “Šta polit? Polit ga pa zapalit!“ Ovog se sjetim kad novinari ispišu Amfijevu titulu Mitropolit SPC u CG, potom pomislim na Boga i kažem: bićeš ništačoek ako u dan kad pop Risto mandrkne ne pošalješ depešu svetome Petru: “Amfijevu mitru polit pa zapalit“.
    Jednog mudrog čoeka iz moga kraja pitali su: kako mu uspije da vazda o svemu kaže pametnu riječ? Ja prvo, veli, zamislim šta bi se najgluplje moglo o nekoj stvari kazati, a onda rečem nešto skroz suprotno. U sličnu svrhu Amfi služi Marku Darinom, kako su ga zvali Papljani kad je bio mali. Kad vidim šta Amfi radi i čujem šta govori, zamislim nešto skroz suprotno i dobijem Isusa Hrista. Eto zašto mi je natpop Rile bukvalni Antihrist. Ne samo meni. Ne samo on. Amfi je zajednička imenica, jer takvih histoprodavaca, dobro, ne baš takvih, ali tu su negdje, i u Srbiji i u Hrvatskoj i u BiH ima toliko ti duša išće. Ako ću pravo, ovaj tekst je sročen da se javno upitam: lako ćemo sa Hristom, ali šta ćemo sa natpopom Ristom, i njemu sličnim, to vi meni kažite.
    Pišući ove retke, imao sam na umu i Svetog Avgustina: “Moć država se zasniva na moći grijeha“, što po Isidori Sekulić kazuje “prokletstvo od kojega vidimo da i danas nema spasenja“, a iz velikosrpskog državotvorca Rista Sotone više od četvrt vijeka laje država koje će biti kad miš kukurikne, što rekli braća Rusi.

    No što je očitije da je krepala, ova moračka popeskara, koja se pridržava Njegoševa stiha “Neka bude što biti ne može“, čak ga je citirao kad je komentirao Briselski sporazum o Kosovu, postaje sve bješnja, psi mu se mesa nabili, dodali bi u BiH. I zato kad se taj natpop, u čijim rukama kadilo kojim maše čini ukradenim, kad se taj majmun pod kamilavkom pozove na časni krst na kojem je izdahnuo Isus, sav se naježim, jer znam da se Ješua Ga Nokri zaludu dao razapeti.

    P. S. Citat na arapskom, čije značenje ne znam, ni je li pravi ili lažni, prepisao sam od Borisa Dežulovića.

  23. #18573
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    tesko da bi joj isti komentar bio...

    mozda su ovi momci opljackali dvije banke, zaplili tri auta , pretukli pet ljudi, mozda... A mozda su i samo taksi cekali...

    Onako po slobodnoj proceni, nešto su ti momci uradili što je izazvalo ovu reakciju policije.
    I tačno se vidi da očekuju dolazak policije, pa je jedan prigrlio neku random drugaricu misleći da će ga to spasti, a drugi koji nije imao šta da prigrli,on kao neobavezno ćaska sa nekim parom.

    Nekog djavla su sami tražili...zbog čega su dobili par ćuški.
    Kako je odjeknulo u medijima, ja sam mislio da su im bubrege odbili.

  24. #18574
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Odbili, veliš...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #18575
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Pamti goldfinger policijske casove po PG. Pijanke u Njegosev. Ubstvo u njegosev blizu svjetiljke kod viseceg. Stara skola ***** ti
    Nije to ništa što sam ja po Italiji radio:-D
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

Page 743 of 1402 FirstFirst ... 2436436937337397407417427437447457467477537938431243 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •