Page 823 of 1402 FirstFirst ... 3237237738138198208218228238248258268278338739231323 ... LastLast
Results 20,551 to 20,575 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #20551
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  2. #20552
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/infos/drustvo/po...0-hiljada-eura

    Изгледа да се неће скупити новац за ову дјевојку. :-(:-(:-(

  3. #20553
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Isti je slucaj bio sa lubenicama prije 6-7 godina. Jedne godine zbog suse u Albaniji cijene bile astronomske i popali se cijela CG da uzgaja lubenice. Sledece godine su ih bacali i davali dzabe...

    Isto sa malinama sad. Nema drzave da regulise koliko ce cega ko da usadi pa onda kuku lele nece niko da kupi...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #20554
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    https://fosmedia.me/infos/drustvo/po...0-hiljada-eura

    Изгледа да се неће скупити новац за ову дјевојку. :-(:-(:-(
    Vlada CG se otvorila za stipendiju 10k... Ahhahaahahahahahaa


    Neka, bolje je da Milo doda jos jednog sluzbenog mercedesa, ovih 5-6 su preko 2 godine stari, nesigurno je to beale

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #20555
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zaboravio si Komnenića. Žali bože što nije profesionalan već satire samo one koji se njemu ne dopadaju
    Od kako je političkih sučeljavanja i intervjua u Crnoj Gori jedan voditelj/novinar je bio dostojan tog zvanja, a to je Marko Novaković sa svojom emisijom "Oči u Oči".
    Covjek kome niko nije znao koliko traje emisija. Opali cetiri ure da gusla a od toga tri ure traju njegova pitanja. Toliko je smarajuca emisija bila da mu pospu ovi iz rezije a kamerman zabudali pa ne zna vise ni sta snima u onome podrumu od pet kvadrata odakle je emitovase.

  6. #20556
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

  7. #20557
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nema drzave da regulise koliko ce cega ko da usadi pa onda kuku lele nece niko da kupi...
    Čuješ ti kralja. Da vlast određuje čime će poljoprivrednici da se bave
    Da kojim slučajem vlast stvarno krene da reguliše ko će šta da uzgaja na svojoj zemlji ti bi bio prvi koji bi ih pljuvao zbog toga
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #20558
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Toliko je smarajuca emisija bila da mu pospu ovi iz rezije a kamerman zabudali pa ne zna vise ni sta snima u onome podrumu od pet kvadrata odakle je emitovase.
    Eno ti i Šuković i Komnenić imaju lijepe i prostrane studije pa se od "novinarskog" grdila ne mogu gledat
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #20559
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čuješ ti kralja. Da vlast određuje čime će poljoprivrednici da se bave
    Da kojim slučajem vlast stvarno krene da reguliše ko će šta da uzgaja na svojoj zemlji ti bi bio prvi koji bi ih pljuvao zbog toga
    Znas sta je bolno? To sto si ti bas neinformisan i ne pitas se sa vecinom stvari a bi da se ukljucis u diskusiju. I onda dolazimo u situciju da ja gubim svoje vrijeme objasnjavajuci.

    Izguglaj kako su ovo normalne zemlje rijesile i ne smaraj.


    Ne moze da sadi kako se kome digne i dje mu se digne. Moraju se znati pravila: koje sjeme, koji pesticidi, koliko koje kulture dje se sadi da ne bi doslo do zasicenja trzista itd.
    To cak i EU trazi od nas.


    Ali Milo kaze da ne zna EU nista jer jurointegrejshn ne valjaju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #20560
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad vlada izvrsnost: 'Feral' je mrtav, a 'Informer' živ i zdrav


    Piše: Andrej Nikolaidis


    Kako to da je Boris Dežulović, jedan od najvećih novinskih pisaca koji govore našim jezikom, "dobio nogu" u svakoj novini u kojoj je radio, osim u onoj koju je osnovao? Kako to da je "crkla" najbolja novina koja je ikada izlazila na našem jeziku, baš ona kojoj si mogao vjerovati, baš ona koja je edukovala, baš ona koja je objavljivala ono što drugi nisu htjeli - dakle, neisplative istine, baš ona u kojoj je koncentracija ljudi koji su genijalni u svome poslu bila veća nego u NASA-i? Kako to da su riknule obje novine koje su vodila dva najbolja bosanskohercegovačka novinara – dva Senada?

    Odgovor znaju evolutivni biolozi: inteligencija je smetnja za preživljavanje. Inteligencija vodi (samo)propitivanju, što, opet, vodi slabljenju vlastite pozicije u borbi za opstanak – svemu onome sa čim problem nema bakterija, biće sa, u poređenju sa raskošno talentovanom ljudskom osobom, superiornom sposobnošću opstanka.
    Duh i stvaralaštvo su, što se Majke prirode tiče – bolest. Ono što je inteligentno, dakle oboljelo, nema šansu da preživi. Ono što je bez uma praktično je neuništivo. Inteligencija smanjuje šanse za opstanak, u krajnjem dovodi do zaključka o izlišnosti opstanka. Inteligencija nas vodi do zaključka da opstanak nije vrhovna vrijednost. Čovjek je priroda bolesna na smrt, primijetio je, ili nije, Hegel.

    Blago onima siromašnima duhom

    Ovaj svijet ne pripada ljudima (nama, uzgred, ne pripada ništa – niko od nas nema čak ni samog sebe). On pripada bakterijama. Oni su bili tu prije nas i poslije nas će ostati. Ljudi koji će posljednji napustiti ovaj svijet biće ne oni najnadareniji, nego oni najsličniji bakteriji i virusu. Blago onima siromašnima duhom – njihovo je ne samo Carstvo nebesko, nego i ovozemaljsko.
    Liberalno-demokratsko-kapitalistička propaganda, doduše, tvrdi suprotno: po ideologiji koju ona promiče, današnja društva nisu gomile (ne zajednice, mi današnji zajednice ne trpimo, jer smetaju našoj slobodi, a naša sloboda je ime za odsustvo svake askeze) debila, čija je kolektivna inteligencija daleko ispod one virusa, nego takozvana društva izvrsnosti.
    Izvrsno, izvrsno...
    No, ako je tako, kako to da je, pored sve te vladajuće izvrsnosti, Feral mrtav, a Informer živ i zdrav? Kako to da nema na tržišnim vrijednostima zasnovane novine koja bi zaposlila (i na poslu zadržala) Dežulovića, Viktora Ivančića, dva Senada - Pećanina ili Avdića? Ako spadate u one koji imaju problem da prihvate današnjeg Petra Lukovića, evo pitanja za vas: koja bi novina danas zaposlila Lukovića in his prime, onog iz devedesetih godina prošlog vijeka?
    Je li to zato što pomenuti pretjeruju? Ali, velike umjetnosti (pa ni velikog kolumniste) nema bez ekscesa. A ekscesivnost, rekosmo, smanjuje sposobnost opstanka. Osim ekscesivne gadosti i niskosti, koje su, rekosmo li, evolutivno probitačne.

    Zašto glasamo za sve te ljude?

    Vrlina ubija, to je sva priča. Zato je ono što traje lišeno svake vrline. Pogledajte ovdašnje političke elite. Vidite li među njima i trag vrline?
    Retoričko je pitanje: zašto glasamo za sve te ljude? Odgovor glasi: zato što mislimo da su oni manje zlo – ako ne dobiju oni, dobiće oni drugi, a onda će nam biti još gore. Povijest našeg višepartizma povijest je pristajanja uz manje zlo. Izuzetak su, možda, oni prvi višestranački izbori, na koje smo izašli puni entuzijazma, i svojim glasovima za nacionalizam širom otvorili vrata za svako zlo koje nas je docnije pljunulo u lice.
    Kompleks demokratija/kapitalizam je ultimativna ponuda manjeg zla. Ona se tako, kao "manje zlo", i reklamira. Svakako ste čuli za parolu "demokratija je najmanje loš oblik vladavine". Ali, zašto "najmanje loš" kad su ovo "društva izvrsnosti"? Zašto ne "izvrstan"?
    Budući da je u toku kampanja za još jedne izbore u Bosni i Hercegovini, ja bih da sa vama provjerim je li ovako bilo: kako nam se razvijala demokratija, tako nam je propadala industrija? Ne tvrdim, božemesačuvaj, da je to povezano. Nego, tako: potrefilo se da je u našim krajevima demokratizacija značila deindustrijalizaciju. Što više partija, to manje fabrika. Što više poslanika, to manje radnika. Što više službenih limuzina i džipova, to manje bagera i dizalica. Tako je, meščini, bilo.
    Poznanik mi neku noć - onako, uz pivo - kaže kako mu nije jasno na šta tačno misle kada govore o održivom razvoju malih i srednjih preduzeća. Stani malo, kaže, za mene je razvoj kada otvoriš kombinat aluminija, veliki hotelski kompleks, željezaru, probiješ puteve, sagradiš luku, napraviš hidroelektranu... Nije razvoj, oca mu j... - tako je rekao - kada otvoriš trafiku. Pa je, znači, bilo neodrživo kada smo proizvodili i izvozili, a održivo će biti kada svi budemo sjedjeli po kioscima, reče.

    Mali i srednji partijski biznis

    Ima anegdota, ili ipak vic, koji kaže kako je izvjesni delegat na kongresu sovjetskih pisaca održao kratak subverzivan govor. Navodno je rekao: "Drugovi i drugarice, pismom su nam se javili i drugovi iz Jasne Poljane. Kažu da je sada, nakon revolucije, i kod njih sve bolje. Nekada su, kažu, imali samo jednog pisca, Tolstoja, a sada ih imaju čak petnaest..."
    Da bi se objasnilo kako stoje stvari sa kratkom i tragikomičnom poviješću naše parlamentarne demokratije, treba obrnuti pomenuti antikomunistički i antitotalitarni vic. Sada, nakon uvođenja višepartizma, stvari kod nas stoje mnogo bolje.
    Nekada smo, naime, imali jednu apsolutističku partiju, koja je, doduše, izgradila zemlju, zaposlila ljude i obezbijedila jedini – istini za volju, nepotpun i očito neuspješan – prosvjetiteljski period u našoj istoriji. Sada ih, partija, imamo oko 500. One, doduše, već četvrt vijeka ne rade ništa, osim što krčme – i još nisu uspjeli raskrčmiti – ono što je ona totalitarna partija u ono vrijeme jednoumlja stvorila, ali održivi demokratski razvoj podrazumijeva upravo to: da, umjesto jedne svemoćne, uložimo u mali i srednji partijski biznis.
    Partija, dakle, ima koliko i trafika. Nikome, doduše, nije jasno čemu te partije, ali je od najvećeg značaja da se obezbijedi pluralizam i sloboda političkog djelovanja. Zato što je bolje imati politički sistem koji čini puno nekompetentnih kretena, nego da o svemu odlučuje nekoliko ozbiljnih i pametnih ljudi – nakon četvrt vijeka života u demokratiji, to valjda nikome više nije potrebno dokazivati.

    Kad aplaudiramo svečanom otvaranju trafika

    Da se razumijemo: jeste, ja imam totalitarni um, ali prema onom vremenu nemam nostalgiju. Kao i sve drugo, i ono je propalo iz valjanih razloga. Da je moglo biti, i dalje bi bilo. Niti jedan poredak nije dobar. Sve što se ozida, pašće.
    Ali, znam da je ispod ljudskog dostojanstva da aplaudiramo svečanom otvaranju trafika i piljara. Znam, mislim, da je ispod ljudskog dostojanstva da nakon četvrt vijeka – hej, pola ljudskog vijeka! – demokratske gadosti sričemo parole i frazetine – tako slične pionirskim zakletvama - o tome kako to, eto, nije savršen, ali jeste najbolji poznati poredak.
    Pogledajte partije i kandidate koji se takmiče za vaše glasove. To su lideri društva izvrsnosti? Ne možemo bolje od toga? Sve je propalo do mjere da ljudi traže veze u partiji ne bi li dobili posao u trafici, do mjere da danas kod nas više radnih mjesta ima u politici nego u industriji, pa se ljudi po našim malim gradovima zapošljavaju u partijama ne bi li riješili egzistencijalne probleme, jer je to, višepartijski kompleks, jedino mjesto gdje još ima posla i para. I od toga nema bolje, to je najmanje loše?

    Ma to je prosto izvrsno, izvrsno...

  11. #20561
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Što jes jes, izvrsno, mora se priznati

    Liberalno-demokratsko-kapitalistička propaganda, doduše, tvrdi suprotno: po ideologiji koju ona promiče, današnja društva nisu gomile (ne zajednice, mi današnji zajednice ne trpimo, jer smetaju našoj slobodi, a naša sloboda je ime za odsustvo svake askeze) debila, čija je kolektivna inteligencija daleko ispod one virusa, nego takozvana društva izvrsnosti.
    Izvrsno, izvrsno...
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #20562
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Vlada CG se otvorila za stipendiju 10k... Ahhahaahahahahahaa


    Neka, bolje je da Milo doda jos jednog sluzbenog mercedesa, ovih 5-6 su preko 2 godine stari, nesigurno je to beale

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Postoje studije embriologije i u drugim zemljama osim u UK(Oksford, Kembridz, itd.).
    Recimo Njemacka("domovina embriologije"), Austrija, Ceska, Slovenija, Italija; gdje je ova grana nauke(embriologija) vrhunska a cijene studiranja u odnosu na UK ili USA neuporedivo manje.

  13. #20563
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    u tim državama je jezik drugačiji, za studiranje u Njemačkoj bi morala da polaže za C2 nivo koji vjerovatno ne bi mogla da spremi za manje od godinu dana tako da bi izgubila najmanje godinu

    od evropskih država u kojima se govori engleski pada mi na pamet jedino Malta gdje je studiranje sigurno jeftinije ali sumnjam da imaju embriologiju tamo
    She is only here to annoy herself!

  14. #20564
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Poslovično umjereni crnogorski premijer Duško Marković iznenadio je u nedjelju domaću javnost kada je saopštio da bi stara karaula SFRJ mogla postati prihvatni centar za migrante iz arapskih država
    http://portalanalitika.me/clanak/304...uvjerski-sklad
    Nisam u stanju da vjerujem. U CG zivu samo oko 450 tisuca ljudi. Cak i jednog talasa onih migranata i isilovaca dosta je da Crna Gora nestane sa svjetske mape.
    Stipendije vlade, tv emisije, mjedjusobna sran*a po internetu ... svega toga vise biti nece, kao sto nece biti ni interneta, ni televizije, ni prsuta, ni popeka, ni rakije, ni buksovaca, ni moderne glazbe, ni kratkih suknja....
    Samo se pitam koliko dugo ce trajati tranzicija vladajuceg vrha u pravovjerne vehabije :lolblue:

    PS
    Novčana pomoć za azilanta i stranca pod supsidijarnom zaštitom ostvaruje se kao mjesečna novčana pomoć. Visina mjesečne novčane pomoći iznosi za: - pojedinca 66,68 eura; - porodicu sa dva člana 80,08 eura; - porodicu sa tri člana 96,11 eura; - porodicu sa četiri člana 113,47 eura, i - porodicu sa pet i više članova 126,77 eura“, piše u odluci. Jasno je da bi priliv od recimo 20.000 migranata značio trošak od više desetina miliona eura, ne računajući pogoršanje bezbjednosnih prilika
    Last edited by A+A; 20-06-18 at 12:49.

  15. #20565
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa onoliko koliko bi trebala SA da im ponudi sponzorstvo za to. Ako su mogli iz komunista u kapitaliste i dosti u vjernike, moće i još jednom promijenit priču

  16. #20566
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ko bi rekao, Medo izjavio nešto smisleno
    Ma juče sam postavio, čak je Medo uvidio o čemu se radi. Kakav samoubica.

  17. #20567
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Znas sta je bolno? To sto si ti bas neinformisan i ne pitas se sa vecinom stvari a bi da se ukljucis u diskusiju. I onda dolazimo u situciju da ja gubim svoje vrijeme objasnjavajuci.

    Izguglaj kako su ovo normalne zemlje rijesile i ne smaraj.


    Ne moze da sadi kako se kome digne i dje mu se digne. Moraju se znati pravila: koje sjeme, koji pesticidi, koliko koje kulture dje se sadi da ne bi doslo do zasicenja trzista itd.
    To cak i EU trazi od nas.


    Ali Milo kaze da ne zna EU nista jer jurointegrejshn ne valjaju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Da. Mora se znati koje sjeme, koji pesticidi/herbicidi jer to utiče na okruženje van tvoje zemlje. U pola EU zemalja je zabranjeno GMO sjeme, ne zbog nemogućnosti plasiranja na tržištu već zbog zaštite okoline, ( tipa vjetar će nanjeti GMO kod komšije)
    Može da ti odredi koje sjeme i koji pesticid/herbicid ali ne može ti narediti hoćeš li lubenicu ili maline. Može te vlast opstruirati u smislu nedavanja nekog podsticaja kojeg ima neko ko sadi krompir ili smanjivanja cijena nekog povrća/voća pa čak i udariti neki porez na luksuz ali ako si ti zapeo da sadiš lubenicu na svoju štetu niko ti ništa ne može.

    Naši poljoprivrednici sade nešto za što im je vidovita Vangla rekla i Tarot potvrdio da će se isplatiti pa im je poslije đavo kriv što su izgubili
    Last edited by Rakun; 20-06-18 at 17:45.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #20568
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    PS
    Novčana pomoć za azilanta i stranca pod supsidijarnom zaštitom ostvaruje se kao mjesečna novčana pomoć. Visina mjesečne novčane pomoći iznosi za: - pojedinca 66,68 eura; - porodicu sa dva člana 80,08 eura; - porodicu sa tri člana 96,11 eura; - porodicu sa četiri člana 113,47 eura, i - porodicu sa pet i više članova 126,77 eura“, piše u odluci. Jasno je da bi priliv od recimo 20.000 migranata značio trošak od više desetina miliona eura, ne računajući pogoršanje bezbjednosnih prilika
    Ne znam ali vjerujem da su te cifre veće od socijale koju prima naš ugrožen narod
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #20569
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    naravno da su veće, nisu to pare od kojih može da se živi niti će ti migranti biti zadovojlni sa tim jer su toliko imali i u svoje države (i više) osim ako nisu baš iz bangladeša
    She is only here to annoy herself!

  20. #20570
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da. Mora se znati koje sjeme, koji pesticidi/herbicidi jer to utiče na okruženje van tvoje zemlje. U pola EU zemalja je zabranjeno GMO sjeme, ne zbog nemogućnosti plasiranja na tržištu već zbog zaštite okoline, ( tipa vjetar će nanjeti GMO kod komšije)
    Može da ti odredi koje sjeme i koji pesticid/herbicid ali ne može ti narediti hoćeš li lubenicu ili maline. Može te vlast opstruirati u smislu nedavanja nekog podsticaja kojeg ima neko ko sadi krompir ili smanjivanja cijena nekog povrća/voća pa čak i udariti neki porez na luksuz ali ako si ti zapeo da sadiš lubenicu na svoju štetu niko ti ništa ne može.

    Naši poljoprivrednici sade nešto za što im je vidovita Vangla rekla i Tarot potvrdio da će se isplatiti pa im je poslije đavo kriv što su izgubili
    Nijesi u pravu... Kada je madjarska usla u EU, drzava je prekopala hektare i hektare vingorada (nekih starih po 200-300 godina) jer ih je negdje bilo previse(uglavnom kako se niskom cijenom ne bi ubile cijene Italiji, Francuskoj, spaniji)

    Dalje, zna se sta se slaze a sta ne slaze. Samo u zemljama treceg svijeta moze biti da ljudi unistavaju zemlju sadeci krompir (cijeli sjever samo krompir sadi) koji pokupi sve minerale i hranljive materije iz zemlje i povrce je niske isplativosti...

    Mi nemamo strategiju razvoja poljoprivrede, nemamo otkupne strategije, zastitu proizvodjaca, ali zato imamo uvoznicki lobi...


    Mentalitet naroda je pogresan i iskvaren. Svi ovi malinari gledali su kako su se kolege proslih godina usrale od para (kada je grad pobio maline po srbiji) pa su svi usadili ove godine nadajuci se brzoj zaradi. Kolika je njihova greska tolika je i drzave

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #20571
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Postoji uvoznicki lobi, ali postoje i halapljivi domaci proizvodjaci koji bi cijenu voca i povrca stavili na 2-3e za kilo, da nema uvoza, jer bi jedini na trziste bili.

    Mora se nac balans i sredina, a kako nisam pametan, vjerujem da ima mozgova koji bi to rijesili da ima volje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  22. #20572
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesi u pravu... Kada je madjarska usla u EU, drzava je prekopala hektare i hektare vingorada (nekih starih po 200-300 godina) jer ih je negdje bilo previse(uglavnom kako se niskom cijenom ne bi ubile cijene Italiji, Francuskoj, spaniji)
    Mislim da si pobrkao lončiće. Mađari su za vrijeme komunizma uništavali vinograde, sad ih obnavlja
    ako zaista misliš da si u pravu može li koja referenca
    Nešto ovako:
    U predprošlom postu sam napisao da su zemlje EU uništavale GMO zasade
    Eto slučajno se desilo da je upravo Mađarska uništila hiljadu hektara Monsantovog kukuruza
    https://realfarmacy.com/hungary-dest...o-corn-fields/

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dalje, zna se sta se slaze a sta ne slaze. Samo u zemljama treceg svijeta moze biti da ljudi unistavaju zemlju sadeci krompir (cijeli sjever samo krompir sadi) koji pokupi sve minerale i hranljive materije iz zemlje i povrce je niske isplativosti...
    Naravno da se zna šta se slaže, a šta ne. Nije o tome diskusija već o tome što ti tvrdiš da vlast može da ti naredi šta od legalnog bilja možeš da sadiš
    Na tvojoj zemlji možeš da sadiš sve što je legalno, vlast može da ti ukine donacije, vlast čak može da gleda na tvoju zemlju kao na neiskorišćenu jer ne uzgajaš poželjno voće/povrće pa da ti udari porez na luksuz. Ali ne može da ti zabrani da posadiš ralo lubenica ako ti je merak
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mi nemamo strategiju razvoja poljoprivrede, nemamo otkupne strategije, zastitu proizvodjaca, ali zato imamo uvoznicki lobi...
    Tu smo se složili prije x godina
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mentalitet naroda je pogresan i iskvaren. Svi ovi malinari gledali su kako su se kolege proslih godina usrale od para (kada je grad pobio maline po srbiji) pa su svi usadili ove godine nadajuci se brzoj zaradi. Kolika je njihova greska tolika je i drzave
    Nadam se da se sprdaš.
    Kakva god da je, vlast ne može biti odgovorna zato što je nekome pukla tikva zato što je njom namjerno udarao u zid


    PS.
    Srpske poljoprivrednike je i ove godine nagrdio grad


    PPS.
    Ako ćemo da pričamo o krivici vlasti, vlast je kriva što dozvoljava uvoz kineskog (ne može da zabrani ali može da ocarini) i tako podstiče da naš poljoprivrednik uzgaja ono što je najbrže i najjeftinije za uzgoj (tipa lubenice) i jedva sastavlja kraj sa krajem

    PPPS.
    Zasadi li one lješnike ?
    Last edited by Rakun; 21-06-18 at 01:29.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #20573
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    naravno da su veće, nisu to pare od kojih može da se živi niti će ti migranti biti zadovojlni sa tim jer su toliko imali i u svoje države (i više) osim ako nisu baš iz bangladeša
    Bol koju osjećam je istog inteziteta kao bol koju su oni osjećali kad se pucalo u Jugoslaviji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #20574
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    @rakun da ne qutujem

    bbj.hu

    Thursday, July 5, 2007, 07:47

    Brussels has proposed the destruction of hundreds of thousands of acres of European vineyards in an attempt to drain the EU “wine lake” and reconquer markets lost to the New World.

    The reforms aim to maintain the €1.3 billion ($1.77 billion) subsidy of the industry from the central budget, but the circle of manufacturers will be restructured. Until now, one third of the support has been spent on damages caused by overproduction, said Mariann Fischer-Boel. The restructured system benefits French, Italian, and Spanish cellars, as they produce more wine than national consumption, but may harm domestic manufacturers, who produce the quantity consumed nationally, commented EU MP Béla Glattfelder. According to the new regulations, adding sugar to increase alcohol content or producing must will not be supported, and some vineyards will to be destroyed. Market dynamics should govern the profitability of different manufacturers by 2009. EU will spend €120 million on promoting European wine globally. (Napi Gazdaság)


    In proposals which will be hotly disputed in wine-producing countries from France to Bulgaria, Brussels wants to pay producers of unsaleable wines to “grub up” their old vines. And from 2013, national restrictions on the planting of different varieties of vines would be lifted to encourage “competitive” growers to shift to types of wine more in demand from consumers. The practice of “sugaring” immature wines or - chaptalisation - which increases yield and strength in more northerly vineyards would be banned. Part of the EU budget for supporting the wine industry would be shifted to a campaign to promote European wines on the international market. The distillation of surplus wine into industrial alcohol or disinfectants - which costs €500 million (Ł340 million, $680 million) a year - would end from 2009. The EU's annual “wine lake” of unsold wines is more than 13 million hectoliters - equivalent to about 1.7 billion standard-size bottles.

    Mariann Fischer Boel, the European commissioner for agriculture and rural development, said the proposal would “boost competition, drain the infamous wine lakes and make things more simple”. The €1.3 billion budget for the wine industry would be unchanged but would be re-directed away from propping up “failing” producers. “Until now we have been spending in an inefficient and indefensible way,” Fischer Boel said. The Commission's proposals were criticized - even before they were announced - as a lurch towards the so-called "industrial" mass production of "Coca-Cola" wines. Some wine producers' organizations in France and elsewhere said that they represented a betrayal of age-old, European wine-making traditions to market forces and “ultra-capitalism”.

    In fact, much of what the Commission is proposing is already happening, even in countries with fiercely defended local wine-making traditions such as France. The thrust of the Brussels plans is to help the lower reaches of the European wine market - not the thriving, top-quality wines - to compete with the simply labeled New World wines made from the most popular grape varieties, such as Chardonnay or Merlot. Much of the French, Spanish and Italian wine industry is already willing, in some cases eager, to take this approach. But there are fierce divisions between, and even within, wine-growing regions. The ban on the sugaring of wine would, for example, be very popular with southern French growers and disastrous for producers of cheaper red wine in Bordeaux. How much, and when, the EU plan would affect wine drinkers is unclear. The proposals will be fiercely opposed by some governments in the EU council of ministers. Much will finally depend on decisions still to be taken at national and regional level on the future of wine-making in Europe.

    Although world wine consumption is rising rapidly, European producers have been partially pushed out of their traditional markets, such as Britain, by cheap, reliable, undemanding brands from Australia, Chile and other so-called New World vineyards. Younger drinkers in particular find these wines more reliable, and easier to identify, than the jumble of château labels andappellations from France and, to a less extent, Italy and Spain. There has also been a slump in wine consumption in France and Italy, as younger people switch to beer or alcopops. The result has been a huge annual surplus of red table wines and even a glut of some low-level appellations such as Beaujolais and generic red Bordeaux.

    Fischer Boel has spent the past year touring Europe's wine regions and says, as a Danish “farmer's wife”, that she understands the producers' feeling of attachment to the land. “I realize that the wine sector is very emotional and that many will have objections to these ideas,” she said yesterday. “But if we sit on our hands and do nothing the sector will face real difficulties.” Under the “grubbing-up” proposal, producers will be paid to leave the industry or reduce their acreage of vines. To encourage early take-up, the payment will be 30% higher in the first year of the five-year scheme than the next year. The Commission says the average premium will be €7,174 ($9,770) per hectare in the first year, falling to €2,938 over five years.

    Fischer Boel rejected suggestions that some producers would be forced to give up their vines. The scheme would be entirely voluntary, like several similar schemes in the past, she said. Part of the money saved from ending the distillation of unwanted wine - about €120 million - would be used to promote EU wine sales outside Europe. This proposal was attacked by wine growers yesterday as a “drop in the ocean” of existing national, promotional budgets. In any case, they said, more of the money should be spent within the EU, in countries such as Britain which had developed a thirst for New World wines.



    Ovo je vijest iz 2007 mrzilo me da trazim dalje

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #20575
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    naravno da su veće, nisu to pare od kojih može da se živi niti će ti migranti biti zadovojlni sa tim jer su toliko imali i u svoje države (i više) osim ako nisu baš iz bangladeša
    Citava situacija IMHO ima nekoliko aspekata:
    - povecani troskovi drzave, citaj poreskih obveznika: gradnja i odrzavanje kampova (voda, struja, hrana i druga rob i td), stvaranje ifrastrukture, stvaranje sigornosno-cuvarske sluzbe, policijska pratnja tijekom kretanja migranata, opce pojacanje policijskih i sigurnosnih snaga, novcane isplate i td
    - amortizacija infrastrukture: granicnih prijelaza, cesta, nuznika, vodovoda, elektroenergetskog sustava, javnih povrsina i td, sto naravno ukljucuje i nagli porast troskova odrzavanja i obnavljanja
    - troskovi stanovnistva: osim sto pucanstvo bude indirektno platio taj citav racun, ljudi ce morati ulagati pare u vlastitu sigurnost tj u kupovanje alarmova, metalnih vrata, skura, sarplaninaca, pusaka i municije (bez zezanja pisem!)
    - moguce gubljenje statusa ekoloske drzave: vecina ljudi iz zemalja tzv "treceg svijeta" pojma nemaju o higijeni, o odrzavanju sredine, o cuvanju prirode i td
    - porast kriminala: od strane migranata prema mjestanima, a i od strane mjestana prema migranatima, pojacanje djelovanja kriminalnih klanova i narkokartelova
    - pojacanje drustvene napetosti: nezadovoljstvo mjestana stalnim prisustvom desetaka tisuca izvanjaca na podrucju CG, nezadovoljstvo mjestama izdvajanjem milijuna eura iz drzavnog proracuna ukljucajuci i one neposredne novcane isplate ljudima koji nisu nista uradili za zaraditi taj novac
    - pogorsavanje drustvene psiholoske atmosfere: porast agresije koji moze lako rezultirati porastom nasilja na ulicama i u porodicama
    - infilltracija tudje da ne kazem ekstremisticke ideologije u svijest odredjenog broja ljudi
    - gubljenje znacajnog broja turista i skracenje boravka onih stranaca koji posjeduju nepokretnost u CG sto ce nesumnjivo rezultirati znacajnim smanjenjem prihoda pojedinih crnogorskih drzavljana, crnogorskih poduzetnika i drzavnog proracuna
    Sto se tice plusova za CG i njezine stanovnike, jednostavno ne vidim niti jedan, osim mozda za dvojicu-trojicu politicara i visokih duznosnika koji ce zaraditi par poena od Merkelice i Kurca zbog "prave moderne europske multikulturnosti"

    PS Zna li itko kako bih kao stranac mogao kupiti i zakonski posjedovati pusku u CG?:wink:
    Last edited by A+A; 21-06-18 at 13:08.

Page 823 of 1402 FirstFirst ... 3237237738138198208218228238248258268278338739231323 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •