Thread: Iz raznih novina III

  1. #28401
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Novi dk...

    Novi zupcanik iskocio iz gospodarevog mehanizma.

  2. #28402
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,070
    Thanks Thanks Given 
    507
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Uff ovaj nije puno bistar,a i nema vj dovoljno kesa da gura pricu kao DK..Tuzno kakve su se dalabu bogatile..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #28403
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nisi bas vican ovome. Zato ti je sve jednostavno. Prebacivanje novca na biznis karticu se pravda racunima i knjizi kao dobit firme, koja se takodje oporezuje po 9%. Putni troskovi su dnevnice i gorivo. Znas koliko treba do miliona. U Australiju da dva puta mjesecno ides na 20 dana. Zvuci nemoguce zar ne.
    Ovo sa Maruskom je vjerovatno ruckovi koji idu na reprezentaciju.
    A te fore poplava, kradje i obijanje, pozari.....vazi pokusaj nedje pa ces vidjeti koliko je to lako. Mjesecno i godisnje prijavljujes sve transakcije i promjene u firmi. I ako se posmnja u neregularnost, nije na tuzilastvu i policiji da dokazuje krivicu, vec tvoje da dokazes nevinost jer si duzan da 5 godina cuvas sve papire. Ako ih nemas ide optuzba za privredni kriminal, pa ti skupljaj papire koje si “zapalio”. Cujes pricu kako je to lako...
    U te firme svako malo ulaze kontrole, jer i ti mozes da prijavis da si dobio robu bez fiskalnog racuna ili da su radnici neprijavljeni.
    Tako da isto kao sa Atlasom. Svako se malo kontrolise, sve je u redu i onda odjednom milioni. I to stotine. Jer su stavili stetu za drzavu od 5 miliona. Znaci da je promet na crno oko 80-90 miliona ako ne i vise. Dje nestadose te pare. Pominje li ih iko. Ukljucujuci i SDT. Nemoj da smo djeca, da padamo na glupe price
    Podizanje s biznis kartice s bankomata, pa plaćanje kešom uz gotovinski, isto je što i plaćanje toalet papira u Voliju istom tom karticom za potrebe firme. Rashod.

    A itekako je na policiji i tužilaštvu da pribavi dokaze, ako misle da piše krivičnu prijavu. Pa ako nema papira u knjigovodstvu firme, ima s jedne strane arhiva u poreskoj, đe se čuvaju poreske prijave; ima s druge strane obaveza banaka da dostave izvode s računa pravnih lica (i povezanih fizičkih) po naredbi sudije za istragu, koja se pribavlja na zahtjev tužilaštva i policije.

    Pri ovome, treba imati na umu da su firme "korisnice usluga" imale poslovnu dokumentaciju bar u domenu knjige ulaznih faktura, tj umanjivale su PDV obavezu na osnovu ulaznog PDV-a sa primljenih fiktivnih faktura. Firme "pružaoci usluga" su fiktivne, djelo je dokazivo bez njihove dokumentacije. S tim što fino osnivačima takvih firmi, sem utaje poreza i kriminalnog udruživanja, možeš da prišiješ u sticaj i izazivanje lažnog stečaja i spriječavanje dokazivanja.

    Mada za ovakve predmete obično čim se namirišu, ide se na mjere tajnog nadzora, pa su dokazi još podržani s te strane.

    Poreska radi kontrole na osnovu tih prijava građana kad su u pitanju kafići, restorani, slični biznisi orjentisani ka građanima. Firme iz ovog predmeta (korisnice "usluga" organizatora) nisu bile toga tipa, nego građevinske i sl - tu Poreska ulazi na osnovu njihove procjene rizika.

    Elem, ja nisam vičan, a ti pričaš o pravilima poslovanja, tj limitima za reprezentaciju i putne troškove, kao da su vlasnici tih fiktivnih firmi (pružalaca "usluga") namjeravali da nastave poslovanje?

    E jedino što treba da se razjasni je kako je okončan stečaj, bez da se odradila kontrola poreske, i da su se utvrdile ove stvari ranije.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Veoma je interesantno ovo što kaže za Grebovića. Ubio se prije ove akcije, slučajnost? Da li se ubio i niko ga nije vidio a opet su ronioci odmah pošli da ga traže u Zetu? Kako ga nijesu pošli tražiti u šumu?

    Sve se zna, sve je javno, ali ovi i dalje vladaju, narod ih podržava a vidi šta rade alooooo. Ovaj narod je stoka koja sve trpi. I treba da ga gaze još jače. A na protestu 500 ljudi, ma gazi.
    Možda malo više koncentracije pri čitanju? Pošli su da ga traže nizvodno od đe mu je nađeno auto i oproštajno pismo, jbt...

    A kako to ide, "ovi" i "oni" vladaju? Bilo za ovu, ili da se sjutra promjeni vlast, biće sigurno od 50 000 ljudi u javnoj upravi, pa i među stotinama funkcionera (pomoćnici direktora itd) i lopova, po prirodi stvari. Nećemo ih početi magično uvoziti iz Švajcarske. E sad, ako vlast putem skupštinske većine postavlja i VDT, tužilački savjet, i dalje tužilaštvo, policiju; a s druge i ovoga nekog lopova - kad lopova uhapse, onda znači da s jedne strane tužilaštvo radi svoj posao, iako s druge ovaj lopov ne radi.

    Ono, da li pohvaliti tužilaštvo ili ići na protest zbog lopova, ma koja da je vlast u pitanju? Pošto nikad niko ne bi ove pohapsio da se nije krenulo iz institucija istog tog sistema. MANS i ostali ne mogu da kontrolišu privatni sektor, nemaju alatke, slobodan pristup informacijama nema kod privatnika.

    Mislim, ta dihotomija mi je nejasna, da u isto vrijeme u nekom događaju ne valja ni tužilaštvo ni lopov kog je tužilaštvo uhvatilo.
    Last edited by Nije bitno...; 13-05-19 at 00:31.

  4. #28404
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Možda malo više koncentracije pri čitanju? Pošli su da ga traže nizvodno od đe mu je nađeno auto i oproštajno pismo, jbt...

    A kako to ide, "ovi" i "oni" vladaju? Bilo za ovu, ili da se sjutra promjeni vlast, biće sigurno od 50 000 ljudi u javnoj upravi, pa i među stotinama funkcionera (pomoćnici direktora itd) i lopova, po prirodi stvari. Nećemo ih početi magično uvoziti iz Švajcarske. E sad, ako vlast putem skupštinske većine postavlja i VDT, tužilački savjet, i dalje tužilaštvo, policiju; a s druge i ovoga nekog lopova - kad lopova uhapse, onda znači da s jedne strane tužilaštvo radi svoj posao, iako s druge ovaj lopov ne radi.

    Ono, da li pohvaliti tužilaštvo ili ići na protest zbog lopova, ma koja da je vlast u pitanju? Pošto nikad niko ne bi ove pohapsio da se nije krenulo iz institucija istog tog sistema. MANS i ostali ne mogu da kontrolišu privatni sektor, nemaju alatke, slobodan pristup informacijama nema kod privatnika.

    Mislim, ta dihotomija mi je nejasna, da u isto vrijeme u nekom događaju ne valja ni tužilaštvo ni lopov kog je tužilaštvo uhvatilo.
    Tuzilastvo koje hvata sitne ribe, a zatvara oci, odnosno ne smije da hvata krupne ribe je lose tuzilastvo, oni kad uhvate ovoga od koga potrazuju nekih 100 000 eura, pod 1. ako ne vrati odlezace tipa 2 godine u zatvor, kao sto mnogi leze u Spuz, naprave par miliona, uhapse ih, odleze godinu, dvije kao begovi, i izadju trose pare koje su ukrali, samo zato sto im KRUPNE RIBE (CITAJ PORODICA DJUKANOVIC) to dozvolile, pod 2. Vratice sve koliko je duzan, dobice uslovnu kaznu, a pare koje bi trebale u budzet da podju, poci ce u dzepove koga? Pa krupnih riba.
    Da to tuzilastvo i citav sistem oko nejga sto valja, dali bi ostavke ili uhapsili prvu familiju, a ne neke Lazice, Boljevice, Mugose koji ne ostete CG budzet ni 10% koliko ga osteti PRVA FAMILJA.

  5. #28405
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Tacno sam znao da ces se dohvatiti za ovu pricu jer te naizgled podrzava u prici
    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Jedino ako nije dokumentovano i nije nastalo u svrhu obavljanja djelatnosti u suprotnom se priznaje kao rashod i smanjuje se osnovica za oporezivanje.
    Gdje je covjek u pravu i zna sta prica, samo za ovaj slucaj nije bas primjenljivo.
    Nevjerovatno je koliko branis neke odluke, a o realnim zakonima i pravilima veze nemas.
    Ne govorim ni da jesu ni da nisu krivi, vec da je prezentacija dokaza i seme od strane SDT suplja do besvijesti. I da je sramota sta su pokazali na pres konferenciji.
    Ima li krivih, vjerovatno uma, ima li tu pravih, takodje ima sigurno. Jer SDT ocigledno nema forenzickog knjigovodju koji moze da dokaze van sumnje sta se desilo.
    Za ovo ostalo sto si ispisao za banke i za poresku upravu cak nemam ni komentar. To je toliko pogresno da nedje mi je i jasno sta zbunjuje ove iz SDT-a i oko Atlasa i oko ovoga.
    Znas sta je ovdje problem i zasto ja pisem o ovim stvarima. Jer ovdje se pominju samo privatnici, a ovakva sema se bez Poreske Uprave ne moze odraditi.
    I zato i zvuci kao glupost. Jer pokusavas da izvedes dokaze o necemu, a da ne inkrimises drzavnu instituciju koja je zaduzena da se to ne desi.
    Ovako je bilo i sa Atlasom, pa je izasao Mugosa, nalupao se najstrasnijih gluposti, pa je sad mudro odlucio da cuti.
    I to je problem i zato svi slucajevi privrednog kriminala koje pokrece SDT djeluju kao DPS osveta neposlusnima, a ne pravo i pravda

  6. #28406
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default Iz raznih novina III

    slazem se sa Hell. providna krimi sema brace Djukanovic dje oni preko svojih ljudi peru pare koje kasnije koriste da naskode opozicionim aktivistima. provaljeni su, krece crnogorsko proljece.

    naravno sve uz aminovanje poreske uprave- poreska uprava ima software koji prijavi kad je fiktivna faktura placena
    Last edited by acs; 13-05-19 at 21:57.
    f6

  7. #28407
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Pa vidis ne pominjem bracu Djukanovic. Nego im ti svugdje vidis neprijatelje, ali dobro.
    Poreska uprava nema softver kojim provjerava svaku fakturu, ali ima trgovacku knjigu u kojoj je svaki dokument zaveden.
    Firma koja ne izmiruje poreske obaveze je duzna da po slovu zakona, poslije 6 mjeseci ide u stecaj, i to na zahtjev PU. A ako ti mozes da godinama to ne placas, a da te niko ne dira, pa onda otjeras firmu u stecaj, dje ti kao upravnik ispred Privrednog suda zazmuris na papire firme, mora da su srbi krivi....i HAARP....
    Sad cu ja tebe pitati je li tesko ustati ujutru i mrziti nekoga ko dira u tekovine AB revolucije....po cio dan se neko drzne da pljuje tvoje .. i da sa sjetom gledas na vremena kada si takve mogao da posaljes na goli otok....mora da ti suza krene
    Last edited by Hell Raiser; 13-05-19 at 12:18.

  8. #28408
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije tesko ustat jer spava na jedno oko, pita se je li sledeci

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  9. #28409
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

  10. #28410
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Patronizam" je i kad MAirlines nastavlja da radi i gomila milione duga pritom gazeci sve pozitivne propise poslovanja.

  11. #28411
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kad TUZILASTVO CG odradi svoj posao, jedino jos ostane krvna osveta, hvala jos jednom tuzilastvu!

  12. #28412
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa vidis ne pominjem bracu Djukanovic. Nego im ti svugdje vidis neprijatelje, ali dobro.
    Poreska uprava nema softver kojim provjerava svaku fakturu, ali ima trgovacku knjigu u kojoj je svaki dokument zaveden.
    Firma koja ne izmiruje poreske obaveze je duzna da po slovu zakona, poslije 6 mjeseci ide u stecaj, i to na zahtjev PU. A ako ti mozes da godinama to ne placas, a da te niko ne dira, pa onda otjeras firmu u stecaj, dje ti kao upravnik ispred Privrednog suda zazmuris na papire firme, mora da su srbi krivi....i HAARP....
    Sad cu ja tebe pitati je li tesko ustati ujutru i mrziti nekoga ko dira u tekovine AB revolucije....po cio dan se neko drzne da pljuje tvoje .. i da sa sjetom gledas na vremena kada si takve mogao da posaljes na goli otok....mora da ti suza krene
    Pa to je to. Sluzbenica iz poreske kad udje u sistem po Pib-u vidi da je to firma povezana sa bracom djukanovic i kaze ove ne kontrolisi.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  13. #28413
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Acs, ozbiljno i konstruktivno kao i uvijek

    Nema sto gledati PIB, odje je sve povezano sa njima, svi smo mi njihovi

  14. #28414
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    E to zaboravih

    Zao mi je zbog kolege, raspon razmisljanja mu je tacno za tekstove deja lakica u borbu i recenicu - sto ne hapsite mila nego mene.

    Tu je vec suludno i probat da se objasni da konkretno u ovom slucaju ( i dva veca predmeta prije) stvarno funkcionisu drugacije ( poreska stecajni postupci itd). Odnosno fakture, pdv, podizanje i racunovodstvo.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  15. #28415
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sad cu ja tebe pitati je li tesko ustati ujutru i mrziti nekoga ko dira u tekovine AB revolucije....po cio dan se neko drzne da pljuje tvoje .. i da sa sjetom gledas na vremena kada si takve mogao da posaljes na goli otok....mora da ti suza krene
    Ne znam sto ulazis u polemiku uopste sa nekim ko ne priznaje da kriminal postoji i ko glasa partiju koja stalno ima vecinu u ZIKS




    Ko ne priznaje da su ovi iz A kopa godinama 2 miliona duzni drzavi i da su utajili ko zna koliko preko toga.

    Zna svako u PG ko su i cime se bave i za koga su i koga finansiraju samo acs i tuzilastvo ne znau
    Brzo su se i Marovica i DK odrekli jer - pojedinac a ne partia

    Moramo sacuvati tekovine 21 maia i gospodara MDJ njegovog prestolonasljednika i carske familje.

    Bez obzira na sve

    Meanwhile





    Last edited by Gandalf_White; 13-05-19 at 14:00.
    One Ring to Rule them all...

  16. #28416
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Pa trudim se da kroz polemiku sa njima objasnim da to sto oni pokusavaju da predstave kao kvantnu fiziku, u stvari nije. Da makar jedan ovdje nesto ukapira i malo se edukuje.
    Ne pricam o njima. Ako jedno ovdje ukljuci mozak i pocne da razmislja o ekonomiji bar na osnovnom nivou, onda je i to uspjeh. Jer vidim da se samo oko zastave i jezika i nacije svi razumiju. Ali oko onoga od cega zive, “a to je komplikovano, ne razumijem ja to”, to ih nikoga ne zanima.
    Da svi konacno prihvatimo da ako kazem da je 1,3 milijarde za “brzu cestu” kojoj mi tepamo auto-put(ne postoje zaustavne trake na cijeloj dionici), da nismo protiv gradnje vec protiv toga da neko uzme 10-15 miliona na racun toga od budzeta drzave

  17. #28417
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Tojica ubijena i četvrti teško ranjen, sprdnja.

    https://www.antenam.net/drustvo/1200...c-tesko-ranjen

  18. #28418
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    E to zaboravih

    Zao mi je zbog kolege, raspon razmisljanja mu je tacno za tekstove deja lakica u borbu i recenicu - sto ne hapsite mila nego mene.

    Tu je vec suludno i probat da se objasni da konkretno u ovom slucaju ( i dva veca predmeta prije) stvarno funkcionisu drugacije ( poreska stecajni postupci itd). Odnosno fakture, pdv, podizanje i racunovodstvo.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa evo potrudi se da objasnis, bez uplitanja Djukanovica i srba.
    Pa sam vise voljan da saslusam sta imas da kazes o ovome. Ja sam makar svoje misljenje o ovome iznio. Ti kazes da nije tako, pa bih volio da cujem kako nije

  19. #28419
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    A ja ga priupitah nedje sto misli o poslovanju AD Pomorski saobracaj I kako moze biti u interesu drzave I nas gradjana da se proda firma po hitnom postupku za ispod milion eura, a na racunu je imala preko toga na dan prodaje. Ta ista firma je samo prosle godine zaradila 2.1 milion prije oporezivanja (1.9m neto).

    Da li ti koji su donijeli tako stetnu odluku za nas sve treba da odgovaraju I zasto ne?? Jel zato sto su dali kes kolateral, u privatnom I ukrivanom aranzmanu, su zasluzili da im se za kikiriki proda visokoprofitabilna drzavna firma??

    Ali oni ne vole da odgovore na ovakva pitanja, okrenu glavu I racunaju proci ce.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #28420
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Na stranu to. Interesuje me bas ovo. Jer sam radio za dio stranog drustva, koje je zatvorilo kancelariju kada se projekat zbog kojeg su bili u CG zavrsio. Pa su imali zakonski osnov za povrat PDV-a.
    Tu su se svaki papiric precesljao. Ljudi su kasnili 3 mjeseca sa zatvaranjem kancelarije. Svako malo su me cimali sa drugog posla da im izvlacim neke podatke iz ERP-a koji su koristili. Da bi dali pozitivno misljenje za zatvaranje ovog posla u CG.
    A sad ispade da mozes da otvaras firme i tjeras ih u stecaj, a da te niko nista ne pita.
    Pa da cujem kako to ide jednostavno. Mozda mi zatreba u zivotu

  21. #28421
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,992
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da svi konacno prihvatimo da ako kazem da je 1,3 milijarde za “brzu cestu” kojoj mi tepamo auto-put(ne postoje zaustavne trake na cijeloj dionici), da nismo protiv gradnje vec protiv toga da neko uzme 10-15 miliona na racun toga od budzeta drzave
    Појасни ово.Ђе нема зауставних трака конкретно?

    Колико ја знам зауставних трака обично нема у тунелима, и на великим мостовима, да би се смањила цијена градње и ту је брзина често смањена у односу на класичних 120/130 км/х.
    Али на отвореној траси би по сваком нормалном резону требало да постоје.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #28422
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Acs, ozbiljno i konstruktivno kao i uvijek

    Nema sto gledati PIB, odje je sve povezano sa njima, svi smo mi njihovi
    Dezurni apologeta mada sve je utrnulo,evo u Berlinu izresetase 4 ovdasnja mladica a nama je to sasvim uobicjena vijest.

    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  23. #28423
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    E pa kakvih goveda. Cus, bez obzira sto mislili o meni :lolblue::lolblue::lolblue:

    https://www.vijesti.me/vijesti/politika/knezevic-ambasadorki-sad-podrzali-ste-optuznicu-u-kojoj-je-najmanje-petorica-vasih-drzavljana


    ...Tako ste indirektno učestvovali u ponižavanju prvog Ustava u svijetu donesenog na Ustavotvornoj Skupštini 17. septembra 1787. godine u Filadelfiji. Bez obzira što mislili o meni, moja je dužnost da branim principe zakonitosti i demokratije i u Vašoj zemlji, jer vjerovali ili ne, ja izuzetno volim američki narod, američku književnost, istoriju, kulturu, a imam i određene simpatije prema politici predsjednika Trampa. Znam da sad nije trenutak da Vam pišem o Vitmenu, Belou, Fokneru, Frostu, Louelu, Dikinson, Singeru,Masterzu, Krejnu....
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. #28424
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Појасни ово.Ђе нема зауставних трака конкретно?

    Колико ја знам зауставних трака обично нема у тунелима, и на великим мостовима, да би се смањила цијена градње и ту је брзина често смањена у односу на класичних 120/130 км/х.
    Али на отвореној траси би по сваком нормалном резону требало да постоје.
    Ovo mi je ostalo nedje iz rasprave na TV-kada je poceo da se gradi. Uzmi sa rezervom ipak. Ne postoji link sa detaljnom specifikacijom puta. Tipa traka 2x xyzmetara+zaustavna traka xyz metara.
    Prica je bila jer je dionica projektovana za max 100kmh i da ima dosta dionica sa nagibom od 5% gdje je brzina ogranicena na 80kmh.
    I pricam o dionici Smokovac-Matesevo. Ne ostale

  25. #28425
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,992
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo mi je ostalo nedje iz rasprave na TV-kada je poceo da se gradi. Uzmi sa rezervom ipak. Ne postoji link sa detaljnom specifikacijom puta. Tipa traka 2x xyzmetara+zaustavna traka xyz metara.
    Prica je bila jer je dionica projektovana za max 100kmh i da ima dosta dionica sa nagibom od 5% gdje je brzina ogranicena na 80kmh.
    I pricam o dionici Smokovac-Matesevo. Ne ostale
    Колико ја знам говорило се само о просјечној брзини.Али можда нисам испратио.

    У Хрватској, која је поставила норме и у Ервопи, што се путева тиче, зауставних трака нема у тунелима као што је Свети Рок, Мала Капела, или на Новом Масленичком мосту, па је то свеједно аутопут.
    У Србији у Грделичкој клисури, не само да нема зауставних трака у тунелима (иначе то су, за сад, најдужи тунели у Србији), већ су и коловозне траке уже, односно 3м, па је то опет аутопут.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 1137 of 1402 FirstFirst ... 137637103710871127113311341135113611371138113911401141114711871237 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •