Page 1340 of 1402 FirstFirst ... 34084012401290133013361337133813391340134113421343134413501390 ... LastLast
Results 33,476 to 33,500 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33476
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i klica i ovi oko klice.

    jedan po jedan...


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ao-sinjajevinu
    One Ring to Rule them all...

  2. #33477
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  3. #33478
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Taman kukala, đe mi živimo.

  4. #33479
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Malo je Mandiću lokalne borbe, izdigao se na globalni nivo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #33480
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Provalio te je, i tebe i Medoja što ste uzeli pare, a i @NHM mi je sumnjiv, nije ga bilo čitavo ljeto. A i @remark je pun neke "pro-građanske" priče, i on mi je sumnjiv...
    I kako da zaboravim da se @kimmi baš neobično aktivirao, i on mora da je uzeo pare...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  6. #33481
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ja se stalno prijavljujem ali niko me ne kontaktira.
    Da uzmem pare pisao bih postove od skoro desetak rečenica.

  7. #33482
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    It tvojih usta u Sorošove uši pa iz njegovih džepova u naše. No da mi neko ponudi pare da pišem po forumu, vjerovatno bih mu rekao ako ću ti radit za toliko, pomamio se.

    Jbg, remark naplaćuje po broju riječi, ja po broju postova.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #33483
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Ovi iz DF vele dosta smo sa Milom rvali, rade globalno, misle lokalno

  9. #33484
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    No mi pade na pamet ona Pipunova slika đe gleda sjetno neđe u daljinu, ako ta slika ne završi na fresku kakve crkve, ništa uradio nije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #33485
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    vala ja bih čitao remarka i NHM pa sve da moram plaćat’ za to


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #33486
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Dobro je to sve dok ne plaćaju da čitaš.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #33487
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    No mi pade na pamet ona Pipunova slika đe gleda sjetno neđe u daljinu, ako ta slika ne završi na fresku kakve crkve, ništa uradio nije.
    Ako se ikad bude radila njegova freska ja sam prije za ovo:

  13. #33488
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Provalio te je, i tebe i Medoja što ste uzeli pare, a i @NHM mi je sumnjiv, nije ga bilo čitavo ljeto. A i @remark je pun neke "pro-građanske" priče, i on mi je sumnjiv...
    I kako da zaboravim da se @kimmi baš neobično aktivirao, i on mora da je uzeo pare...
    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ovi iz DF vele dosta smo sa Milom rvali, rade globalno, misle lokalno
    Nista mi jasno nije...

    Znam da ima ljudi koji se primaju na ovu pricu oko Soroša.
    U Hrvatskoj je izmedju ostalih aktivan portal tribun.hr koji za sve krivi njega. U Madjarskoj je ludilo... Itd

    Ali u ovakvoj situaciji tačno vidim da su se nedje napili on i Medojevic i napisali saopstenje, jer ovo je klasicno sprdanje sa narodom
    One Ring to Rule them all...

  14. #33489
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nista mi jasno nije...

    Znam da ima ljudi koji se primaju na ovu pricu oko Soroša.
    U Hrvatskoj je izmedju ostalih aktivan portal tribun.hr koji za sve krivi njega. U Madjarskoj je ludilo... Itd

    Ali u ovakvoj situaciji tačno vidim da su se nedje napili on i Medojevic i napisali saopstenje, jer ovo je klasicno sprdanje sa narodom
    To je fora jer se ne prihvataju EU standardi (ne mislim u smislu učlanjenja, već na standarde sloboda i prava).
    Ako neko iz opozicije fura tu priču (EU) radi za Soroša i hoće da budu Milo umjesto Mila, a oni su jedina prava opozicija, kao neka ,,tradicionalna Crna Gora".
    Znam, zvuči debilno, ali ljudi se primaju na tu priču/priče (Soroš, ravna zemlja, vakcine,...)

    Sent from my Motorola 8400

  15. #33490
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...vne-industrije

    CG RIP 2006-2019
    Pokusaj drzave koju su pojeli skakavci prije nego sto je uspjela da stane na noge.


    https://www.cdm.me/hronika/gosca-pog...k-se-tusirala/

    Za ubistvo 3 mjeseca uslovno. Nije sud u Beninu ili Gabonu u pitanju.
    Last edited by Mojsije; 18-11-19 at 09:30.

  16. #33491
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,927
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...vne-industrije

    CG RIP 2006-2019
    Pokusaj drzave koju su pojeli skakavci prije nego sto je uspjela da stane na noge.


    https://www.cdm.me/hronika/gosca-pog...k-se-tusirala/

    Za ubistvo 3 mjeseca uslovno. Nije sud u Beninu ili Gabonu u pitanju.
    Po pitanju nerazvijene drvne industrije evo jedan od razloga:
    Prije nekoliko godina moj tetak (Italijan inace) doveo svog prijatelja od tamo, koji se bavi preradom drveta u Italiji, koji je htio u Kolasin da otvori neki pogon (ne znam sto tacno, nijesam ulazio u detalje) al je neka prerada trebalo da bude definitivno.
    Sastali se sa nekoliko ljudi iz opstine i jos sa po nekim po pitanju dozvola i ostalog sto treba za pokretanje tog biznisa...
    Covjek je nakon tih susreta pobjegao glavom bez obzira.
    Bukvalno su mu na svakom koraku trazili da “podmaze” da bi se ubrzale stvari...



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #33492
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Kad on neće da podmaže, ima ko će. Makar za sječu i izvoz drva.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #33493
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    kao da je to nesto novo. svaki investitor podmazuje. ili pobjegne.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #33494
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Protest KOR-a: Prije će Klica otići sa funkcije nego što ćemo odustati
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-cemo-odustati
    One Ring to Rule them all...

  20. #33495
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Mada je taj Klica bukvalno samo simbol, e bi se svaka avetinja prihvatila te odgovornosti, iako se podrazumijeva da im je posao samo da potpisuju što im se poturi pod nos.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #33496
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Baković se kiti modnim detaljem sa potpisom "Rolex": Na ruci sat od godišnje plate?
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...godisnje-plate
    One Ring to Rule them all...

  22. #33497
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Vidim da se ne pominje i treća opcija a po meni možda i najrealnija, da su to zaplijenjeni satovi...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #33498
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Lako je to provjeriti,vishe papira imaju ti satovi ako su original no auta.
    ...

  24. #33499
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vladmir Šoć 2015 napisao :


    DESILO SE NA DANAŠNJI DAN

    14.NOVEMBAR 1992 - 14.NOVEMBAR 2015

    Povodom planirane održavanja promocije LSCG u Bijelom Polju 14.oktobra 1992.god., a kao jedan od od vođa zaduženih za obezbijeđenje pristalica LSCG sam imao kako iz ličnih tako i iz moralnih obaveza zadatak prema mojim istomišljenicima OBAVEZU da ih sačuvam i branim od eventualnih napada i davanja otpora svim onima koji biše atakovali na naše kolone i pristalice prilikom održavanja naših promocija širom Crne Gore , a kojih je bilo ne toliko dovoljno (promocija) koliko je situacija u neprosvijećenoj i podijeljenoj Crnoj gori to dozvoljavala.

    Napadi koje smo doživljavali od policijskih snaga DPS-a prilikom odlazaka na promocijama u Baru , Ulcinju , Herceg Novom...,sramotnih blaćenja , fizičkih napada , ostavljanja bez posla , gnusnih šikaniranja ...,članova i pristalica LSCG kako na TVCG tako i na svim ostalim medijima koji su tada postojali u CG (a kroz takvo sramotno širenje propagande od režima mila đukanovića) LIBERALI su bili još oklevetani i prozvani kao USTAŠE , TURCI , IZDAJNICI , HRVATI , LATINI...na svakom stubu srama...
    Poučeni takvim iskustvom znao sam da se sa Bijelim Poljem neće stvar odvijati kako treba i da treba biti jako oprezan.Slavku Peroviću sam nekoliko dana uoči održavanja promocije rekao da imam jako loš predosjećaj i instikt povodom održavanja te promocije...Slavko kao da nije dobro razumio ili shvatio tu poruku ali koliko se sjećam da se prema toj informaciji i mojoj nekoj neugodnoj slutnji ponio dosta naivno da ne kažem čak i đetinjasto.

    Samoinicijativno sam jednu moju grupu odanih momaka već poslao za Bijelo Polje da bih i ja sa još nekolicinom odanih krenuo vozom za Bijelo Polje.
    Po samom dolasku u Bijelo Polje i sali gdje je trebalo da se održi promocija LSCG sam dobio informaciju da su LIBERALI zaustavljeni na reonu Slijepca mosta i da se nikako od barikade balvana ne može proći...
    Uhvatila me panika i odmah sam shvatio da je to taj loš predosjećaj koji sam imao svo vrijeme.
    Nekim od momaka sam dao neke instrukcije ŠTO , KAKO I GDJE ...a mene je uzeo i iz istih stopa sa automobilom do mjesta BARIKADA OD BALVANA NA KAMIONU povezao izvjesni Kljajević (samo se sjećam prezimena).
    Na putu do Slijepca mosta sam vidio PRIZORE koje nijesam ni u PARTIZANSKIM filmovima mogao vidjeti.
    Na svakih nekoliko kilometara su bile policijske barikade na kojima su se nalazila puškomitraljeska gnijezda , policija pod uniformama a pored njih su bili ljudi u uniformama koje NIKAD do tada nijesam vidio sa velikim i dugim kapama ,najvjerovatnije napravljene od ovčije kože sa ČETNIČKIM obilježijima - kokardama .
    ZAPANJEN takvim prizorima , nemoćan da bilo što preuzmem samoinicijativno ...,SHVATIO sam da smo ušli u jednu VELIKU KLOPKU...
    Ostavljen bez teksta i nade što dalje ...,vozeči se vidio sam da je jedan automobil išao prema nama , Klajeviću sam rekao da odmah zaustavi auto jer sam imao namjeru da pitam dali što zna što je dolje na putu ( Slijepac mostu) ...Izašao sam iz automobila i pokušao zaustaviti taj automobil ( golf bijele boje I. CT tablica) , ali nijesam uspio , automobil je prošao dalje prema Bijelom Polju ne dajući obzir prema mojem zaustavljanju . Tako smo tu stojali par minuta u nedoumici kada sam vidio da se taj isti automobil vraće nazad .Ne znam ni sam što mi je to nampalo da uradim ali sam izvadio moj pištolj i raširenih ruku pokušavao da dam znak vozaču golfa da se zaustavi a pri tom sam bez obzira na pištolj u rucu sugestijama gledao da na njega ostavim dobronamjerni utisak , posebno kada sam vidio CT tablice.
    Golf je proletio VELIKOM brzinom i na moje iznenađenje bio je vas IZREŠETAN ...
    Rekao sam vozaču da idemo pravo dolje za njim..., ka Slijepcu mostu.
    Kada smo stigli na kritično mjesto imao sam što vidjeti...Veliki kamion sa balvanima utovaren ...,neka grupa jako visokih (ne)ljudi su stojali na domak barikade kojoj su članovi LSCG sa druge strane dobačivali i psovali se međusobno.U grupi koja je bila postavljena sa protivničke starane LSCG su bili koliko sam prepoznao visoki čelnici SRS Vojislav Šešelj a među njima je bio i jedan od braće Šćekić koji su sada SVI na visokim funkcijama u režimu mila đukanovića i ove vlasti (jedan je od njih vlasnik TV Vijesti kao i suvlasnik dnevne novine "Vijesti", jedan je direktor gimnazije u "Slobodan Škerović" u Podgorici a najopsaniji i baš rekao bih taj da je bio Slaviša Šćekić koji je u odbor za NACIONALNU BEZBIJEDNOST CG , službenik ANB-a,vlasnik na desetine poslovnih objekata po Podgorici i Crnoj Gori.

    Informacija da je kamion sa BALVANIMA pod eksplozivom i da ga je nemoguće pomjeriti i proći je izazvala i u meni neku nervozu i nedoumicu ...ŠTO SAD...?
    Imao sam samo na umu "...PROĆI BARIKADU..." ne razmišljajući kako i po koju cijenu a pri tom ako je moguće ne upotrijebiti oružje jer sam već vidio da smo kao što ranije navedoh UVUČENI U KLOPKU iz koje se ne teško već nikako ne možemo izvući.

    Uz veliku i snažnu silu sam uspio napokon uz pomoć pištolja probiti barikadu i te silne dvonoge konje koje sam tu vidio i ostaviti za sobom .
    One Ring to Rule them all...

  25. #33500
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Došavši do svojih prijatelja i ostalih učesnika koji su se našli u koloni LSCG-a,sam odmah tražio Savka Perovića .Pronašavši ga objasnio sam mu kakvo je stanje dalje i u kakvoj SMO KLOPCI UPALI , a takođe sam mu naspomenuo moju sugestiju koju sam mu dao i upozorenje nekoliko dana ranije povodom odlaska i namjere da se održi promocija u Bijelom Polju.

    NOĆ je počela da pritiska zajedno sa studenošću u tom klancu kod Slijepca Mosta đe su naši autobusi bili zaustavljeni,a sa STUDOM i neizvjesnost...
    Naime kada sam sa jednim od mojih ondašnjih prijatelja i drugara Zoranom Rašovićem podigao ceradu od jednog od VOJNIH kamiona kojih je bilo SEDAM imali smo što vidjet.
    Dakle kamioni su sa leđa primakli autobusima u kojima je bila OMLADINA CRNOGORSKA a u kamionima je bila vojska slična onoj koju sam vidio na barikadama . Bili su obučeni u vojne uniforme sa velikim bradama naoružanjem dugim cijevima koje im je bilo u rukama...

    SLIKA MI JE TADA BILA POTPUNO JASNA...

    I tu sam informaciju prenio Slavku kada je on i dao naredbu vozačima da se autobusi okrenu i da se vraćemo za Podgoricu.

    Moram navesti da su SLIČNA SCENARIJA već viđena po Bosni.U svakoj akciji đe su neistomišljenici bili (para)VOJSKA bi skočila i pomogla ondašnjem režimu koji je vodio Slobo Milošević i njegovi sluge Momir Bulatović , milo đukanvić , radovan karadžić...Tu su bile kasapnice a većinom na štetu po nenaoružanom stanovništvu sa velikim tragičnim posljedicama.

    Prilikom povratka smo se zaustavili kod motela u Mojkovcu kako bismo se sredili i prebrojali .Tu je Ranko Đonović održao neki simbolični mali govor koji smo pozdravili a kod omladine je vladala velika konfuzija i beznađe ...Ja sam tu na govor Ranka odgovorio pucanjem iz pištolja nebih li kako dao toj omladini PODSTREK I HRABROST da se ne plaše već da imaju hrabrosti da se suprostave bilo kakvoj eventualnoj situaciji koja bi bila nepoželjna i opasna po naše živote.
    Moram naspomenuti da su naši autobusi i omladina imali neko dostavljeno naoružanje ali koje je bilo jako malo i nedovoljno u situaciji NEDAJ BOŽE da je došlo do kakvog obračuna na Slijepcu mostu.Zamislite taj prosjek sedam VOJNIH kamiona punih naoružane vojske naspram sedam autobusa nenaoružane i nevješte CRNOGORSKE omladine.

    Po dolasku u Podgoricu naša omladina je već sa izgubljenim strpljenjem jedva čekala da se domogne našeg glavnog grada đe je imala svoju sigurnost i đe su imali osjećaj SVOG NA SVOME.
    Naredba je bila , ne znam iz čije glave da se ide ispred skupštine CG, što se i učinjelo.Autobusima smo napravili neku vrstu barikade ispred skupštine ...pošli smo na skupštinu i ondašnji čuvar ili čuvari su posegli za automatskom puškom...
    Kod braće blizanaca Jovović su se nalazili moji barjaci a u istom autobusu su se nalazile i naše duge cijevi koje smo htjeli upotrijebiti da je došlo do kakvog nemilog incidenta.
    Uzeo sam jedan od barjaka i sa jednim u ruci a pištoljem u drugoj sam jurnuo na milicionera koji je već bio repetirao automatsku pušku zvanu KALAŠNJIKOV.Došlo je do rvanja i tuče đe sam ga nadvladao i bacio gurnuvši nogom mu automat u suprotnu stranu a koji mu je ispao na beton prilikom rvanja . Barjak koji sam iznio iz autobusa sam zaboo u vrata od skupštine ...OMLADINA je nasrćala na vrata od skupštine a neko od njih je polomio natpis na kojem je pisalo Skupština Crne Gore.
    Tom prilikom niko nije obraćao pažnju lome li se ćirilični ili latinični natpisi , stakla , mobilijar...,a što nam je uzeto za još jedno ZLO od strane TVCG bastilje i njenog ondašnjeg glavnog urednika za propagandu protiv LSCG emila labudovića , da smo polomili ćirilična a ostavili latinična slova.
    Počeli su da govornici drže govore među njima Slavko Perović , miodrag vlahović koji je u jednom trenutku uvrijedio Miška Đukića rekavši mu ; SNIMAJ ĐUKIĆU , SNIMAJ ...ALI NE ZA NJIH , VEĆ ZA NAS...
    Miško Đukić povrijeđen tom izjavom za govornicom miodraga vlahovića spuštio je svoju kameru i uputio pogrdne riječi miodragu vlahoviću .Ne mogu se tačno sjetiti kakve su to bile tada izmjene riječi ali znam jedno da je već dobro naelektrisani i kratkog fitilja Šile Andrijašević već izvadio bio svoj pištolj i da je htio na Miška Đukića odreagovati.Kako ne znam ...,dali bi ga izudarao pištoljem ili upucao to je tajna pred BOGOM , ali znam da sam pokrio Miška Đukića svojim tijelom izvadivši svoj pištolj i rekavši Šilu ; NE ŠILE AMAN ZA AMAN OVO JE JEDINAC I NAŠ JE ČOVJEK.(Šile Andrijašević je inače bio lično obezbijeđenje Slavka Perovića )

    Odatle vidim da me više interesovanje ne vuče ka govornicima idem do jarbola đe se omladina pokupila ...Dolazimo na ideju da skinemo zastavu ondašnju sa jarbola a da razapnemo CRNOGORSKU ZASTAVU.Zbog naoružanja koje sam imao pri sebi i opterećenja na jarbol nijesam uspio da se podignem ali smo zato uspjeli podići na rukama pokojnog Sašu Raonića . On je uzpuzao se do vrha jarbola odakle je spuštio ondašnju zastavu dolje na dno jarbola kojom prilikom smo zamijenili zastave na sajlu od jarbola a koju smo potom snažno vukli jer je nešto zaštekao bio čekrk... i na kraju i uspjeli a što je bilo propraćeno VELIKIM OVACIJAMA I APLAUZIMA UZ PJESMU OJ SVIJETLA MAJSKA ZORO...
    U pomaganju dizanja preko ruka Saše Raonića su pomogli koliko se sjećam Vladimir-Loco Raičević i Zoran Đikanović (oni su bili jako brzo identifikovani i uhapšeni ...procesuirani po ovom djelu)
    U međuvremenu su pristigli policijski landroveri uz veliko pojačanje policije.
    BILI SMO POTPUNO OPKOLJENI
    Nastupilo je probijanje policijskih kordona , neorganizovano , kako se ko snađe...
    Kada sam uvidio što se dešava pokušao sam i ja da se izvučem iz te policijske opsade ...,ali mi je mnogo bilo žao mog barjaka koji se PRVI RAZAPEO ISPRED SKUPŠTINE CRNE GORE OD 1918 GODINE , A PO KOJEM SAM BIO PREPOZNATLJIV NA SVIM PROMOCIJAMA KOJE BI ODRŽAO LSCG ili CRNOGORSKI FEDERALISTIČKI POKRET PO CRNOJ GORI .
    Vratio sam se po njem ne razmišljaju o posljedicama i razjarenoj policiji koja nije birala sredstva kako tući CRNOGORSKU omladinu učesnike promocije koja nije održana u Bijelom Polju.
    Koliko se sjećam da me na silasku ubrzo sa stepeništa presreo jedan bivši školski drug inspektor sa nekoliko policajaca uhvativši me toliko naivno za ruku i pritom pitajući me ; A ŠTO SE OVO DEŠAVA IMAM TE NEŠTO PITATI...
    Odtrgao sam mu se i rukama ga uspio sam bačiti u žbunj koji se nalazio iza njega a pritom ne izpuštajući barjak . Došlo je do tuče sa policijom koja me pokušavala uhvatiti.Bio sam jako VJEŠT I BRZ i uz pomoć pojedinih jataka i učesnika promocije sam se izvukao i pobjegao spasivši moj CRNOGORSKI BARJAK...
    Znajući da smo napravili VELIKI HAOS znao sam da se na tome neće završiti, kao i to da će za nama biti VELIKA HAJKA.
    Upravo tako je i bilo.
    Prilikom mog dolaska u štab LSCG ( koji se nalazio pored same ograde kasarne u Maslinama) na samom ulasku u štab ugledao sam informaciju na TVCG koju smo SVI brižno propratili.
    Udarna vijest je bila da se ; TRAŽI VLADIMIR ŠOĆ , POD NAORUŽANJEM JE I SA KRIMINALNOM PROŠLOŠĆU , MOLE SE SVI GRAĐANI CRNE GORE DA BILO ŠTO AKO SAZNAJU JAVE PRVOJ STANICI POLICIJE...

    ZAPANJEN tom informacijom pitao sam se , ŠTO SAD...??? Osjetio sam se na momenat usamljenim...

    Moj drugar i jatak Šile mi je odmah dao prijedlog ...,pokojni Vinetu Strugar je bio za opciju koju sam Ja predložio.Rekao sam da sačekamo jutro i da vidimo kako će se situacija dalje odvijati i da se po tome usmjeravamo...mlađe momke koji su se tu zatekli a koji su nam bili jako privrženi nijesmo ih htjeli , bar u tim trenucima , RIZIKU IZLAGATI , već smo im rekli da idu svojim kućama što su oni NERADO prihvatili.
    (Šile je dao prijedlog kroz takvu informaciju koju je i on lično čuo da budemo na oprez , da dižemo ustanak ako bude do toga došlo ...,jer se JASNO iz medijskog obaviještenja viđelo da je milicija imala naredbu da puca i ubije , a on kao moj odani drugar i jatak sigurno to nebi oprostio kao što nebih ni ja da je nedaj Bože on ušao u neku tako složenu situaciju a što su takođe imali u vidu Branko -Bane Jovanović , Komita Sjekloća , Blažo Gardašević...ili bilo ko drugi koji je bio naš ODANI i PROVJERENI član i jatak.)
    u međuvremenu sam se krio kod familije CRNOGORSKE , ČASNE I POŠTENE MUSE ĐUKIĆA , oca Miška Đukića.
    Moja ondašnja cura Nataša Bošković (sudija u osnovnom sudu Podgorice),kao i malobrojni ODANI prijatelji među kojima je bila i familija ĐUKIĆ su se nagledali policijskih akcija bezuspješnog hvatanja mene lično a što mi je predstavljalo veliki problem ukoliko biše zapucali PLAŠIO sam se za njihove živote za mene nijesam imao ABERA jer sam svugdje išao spreman i voljan za obračun.
    Možda sada SVE ovo i ne izgleda toliko gledajući i čitajući iz toplih fotelja OPASNO kako je izgledalo UZBUDLJIVO na lice mjesta i suprostavljanju sili i izazovu koji su mogli biti sa tragičnim posljedicama...?

    Poslije nekoliko mjeseci USPJEŠNOG bježanja i ukrivanja , uvidio sam da se moram iz Crne Gore ukloniti.Na um mi je došlo da iskočim iz Crne Gore što sam i uradio.Boravio sam izvjesno vrijeme u Beogradu đe sam nakon nekoliko mjeseci po međunarodnoj potjernici i uhapšen u hotel "BALKAN".
    Sproveden sam do policijske ustanove "29.Novembar"đe sam zadržan nekoliko dana a potom sam sproveden do Crne Gore u čuvenu i ZLOGLASNU Betonjerku.
    Tu sam držan mimo ikakvog zakona NEĐELJU dana .Dobijao sam batine kakve malo ko ..., a da nebih umro od posljedica BATINANJA bio sam odvođen u KBC Podgorica nekoliko puta đe su mi davali infuzije i injekcije za oporavak...

    Slično sam uradio i 14.JANUARA 1998. godine kada sam sa mojim kumom Miroslavom Ćosovićem , Mijom Martinovićem i još nekolicinom istomišljenika CRNOGORACA a uz podršku VISOKOG POLICIJSKOG SLUŽBENIKA , POKOJNOG DARKA - BELOG RASPOPOVIĆA branio od napasti naš grad Podgoricu .
    Koliko mogu uvidjeti da su na VLAST OSTALI ISTI uz pomoć onih istih koji su nas CRNOGOCE PROGANJALI , HAPSILI , TAMNIČILI , TUKLI , PLJAČKALI , UBIJALI ...samo sada što to rade otvoreno pod BLAGOSLOVOM I UNIFORMAMA KOJU IM JE OBUKAO REŽIM mila đukanovića.
    One Ring to Rule them all...

  26. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


Page 1340 of 1402 FirstFirst ... 34084012401290133013361337133813391340134113421343134413501390 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •