Page 1330 of 1402 FirstFirst ... 33083012301280132013261327132813291330133113321333133413401380 ... LastLast
Results 33,226 to 33,250 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33226
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Erakovic... To onaj iz GO DPS? To su hiljade i hiljade glasova iz klinickog...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  2. #33227
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ok. mamlaz sam. A sad objasni, kakve veze ima sto ima bolesnog muza sa putnim troskovima? Koiliko sam razumio, podstanar je u Baru, a putuje cetiri puta nedjeljno u Podgoricu. Ako ima bolesnog muza, valjda je bolje da se izbjegnu putovanja. Ne samo zbog putnih troskova. Vec i da bi bila pored bolesnog muza. 200 eura je vise od trecine njene plate. I vise od necije penzije.

    Stvarno mi nije jasno. Bice da sam stvarno glupi mamlaz.

  3. #33228
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ok. mamlaz sam. A sad objasni, kakve veze ima sto ima bolesnog muza sa putnim troskovima? Koiliko sam razumio, podstanar je u Baru, a putuje cetiri puta nedjeljno u Podgoricu. Ako ima bolesnog muza, valjda je bolje da se izbjegnu putovanja. Ne samo zbog putnih troskova. Vec i da bi bila pored bolesnog muza. 200 eura je vise od trecine njene plate. I vise od necije penzije.

    Stvarno mi nije jasno. Bice da sam stvarno glupi mamlaz.
    Evo i ja pokušavam da ukapiram ko je mamlaz.

  4. #33229
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Ne znam kako je u prosvjeti, ali dobar dio državnih institucija plaća prevoz po cijeni karte javnog prevoza. Ako je povratna karta do Bara 4€, onda je to osnovica za obračun prevoza.

    A muž može bit bolestan i u PG, uz manje potrošenog vremena usljed putovanja. Moguće da u Baru ima još nekog od porodice ko pomaže pa je to razlog za ostanak, ali tu informaciju nemamo.
    Last edited by NHM; 10-11-19 at 12:34.

  5. #33230
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,471
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ja pricam o moralnoj obavezi i humanosti a ti mi citiras odredbu zakona...
    Pa ljudi smo majka mu stara, je li trebalo pustit momke da se kvase po ovakvom vremenu...
    Umjesto da ste zahvalni sto su uopste dosli gore da ostave malo para, prozivate ih po novina
    Momci ? Nijesu to momci , nego *****.
    I da , trebalo ih je puštiti da kisnu.
    Jbt , diže mi pritisak od sabajle.
    Nerealno šta sam pročitao.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  6. #33231
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    problem je što je žena ostala nedorečena.

    Iskreno mi je sve nejasno i dok ne izađe i kaže šta i kako neću komentarisati više.
    A reakciju Šehovića imaćemo već sjutra ja mislim
    One Ring to Rule them all...

  7. #33232
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    moze i nvu da se oglasi, ne bi bilo lose.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #33233
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Evo i ja pokušavam da ukapiram ko je mamlaz.
    Potpuno nerazumljiva reakcija. Posebno što je moj post bio dosta neutralan, u poređenju s nekim drugim na ovoj temi, koji su isprozivali profesoricu. Ja sam samo postavio jedno sasvim logično pitanje. Pokazujući razumijevanje za njenu situaciju.

    Đe mene nađe, kako se ono zvaše ovaj lik... ovizonivizi...nešto mi poznato ime...Mislim da sam ga neđe nagazio pa sad skviči. :excitement: Sa zadrškom. Oće to:icon_cry:

  9. #33234
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    problem je što je žena ostala nedorečena.

    Iskreno mi je sve nejasno i dok ne izađe i kaže šta i kako neću komentarisati više.
    A reakciju Šehovića imaćemo već sjutra ja mislim
    Ocekujem da ce uplatiti pare...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  10. #33235
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najveci je problem sto iznosi poluinformacije, a znajuci nas narod, vrlo lako se sve okrene ns sprdnju.
    Mene zaintrigirao podatak putnih troskova, jer mjesecna vozna karta nije preko 50 e bila prije 2-3 godine bila, pa ne znam kako izlazi na 200 e putnih troskova. Eo i da nema mjesecnu, radnih 20-21 dan, puta 4 eura, 80-85e.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  11. #33236
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Može bit od autobuske/željezničke do gimnazije i nazad da je računala taksi.

  12. #33237
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Može bit od autobuske/željezničke do gimnazije i nazad da je računala taksi.
    Budi siguran. I u bar i u pg.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  13. #33238
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Najveci je problem sto iznosi poluinformacije, a znajuci nas narod, vrlo lako se sve okrene ns sprdnju.
    Mene zaintrigirao podatak putnih troskova, jer mjesecna vozna karta nije preko 50 e bila prije 2-3 godine bila, pa ne znam kako izlazi na 200 e putnih troskova. Eo i da nema mjesecnu, radnih 20-21 dan, puta 4 eura, 80-85e.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Ja mislim da je u ovoj cijeloj priči samo jedna stvar 100% sigurna.......matematika joj nije jača strana.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #33239
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    blue: blue: blue:

    Evo odjavljujem se, necu vise pisat nista jer vidim da je bas nervozno postalo.

    Samo mi je bio interesantan ovaj politicki spin i htio sam da ispratim do kraja kako bi vidio koliko smo kao drustvo spremni da padnemo ni zbog cega. Od pocetka sam nekako imao osjecaj da nesto nije u redu i stvarno se potrudio da budem objektivan. Doduse, podsjetio sam se i zasto ne pisem ovdje nikad... toliko pokusaja da se loptica prebaci na politicki teren i spinovanja s mojim postovima kako bi se predstavilo da sam rekao nesto sto nisam su dovoljan razlog. Nadam se da ce zena rijesiti svoje probleme...
    Nema političkog spina, makar ga ja ne vidim. Sem ako ne misliš na ovo uključivanje Slavena, posedujem četiri stsns i jahtu, Radunovića. Svi mi imamo neku političku ili vrijednosnu prizmu kroz koju posmatramo društvene događaje i okolnosti.

    Ne možeš svako neslaganje da doživljavaš ko napad na svoju ličnost, niti da ga odma ubacaš u neki politički kontekst. Ima svega slažem se, ali ne vidim razlog da zbog toga ne pišeš.

    Samo jednu stvar bih dodao. Može ova žena biti ekonomski i matematički funkcionalno nepismena, ipak je ovdje neko zloupotrijebio sistem. Zakon o izvršenju dovoljno jasno ukazuje da je namjera države da se onemogući bilo kome da ostane bez preko pola plate. Naravno, Rakunu to nije jasno, ali da prenebregnemo sad to. Sistem je šupalj. Neko je našao neku rupu u zakonu i to sve zaobišao.
    Takve se stvari moraju pod hitno sprječavati jer se ljudi dovode u zaista katastrofslnu egzistencijalnu situaciju.

    Ovo naravno pod pretpostavkom da ovoj ženi zaista skidaju prinudnim putem, na ovaj ili onaj način (nema veze jel to izvršitelj, trajni nalog ili adm. zabrana) preko polovine primanja. To na kraju nije baš najjasnije.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  15. #33240
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Može bit od autobuske/željezničke do gimnazije i nazad da je računala taksi.
    A mozda ide i taksijem za Tivat, pa odatle hvata carter let za Podgoricu. :lolblue:

  16. #33241
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Ne vidim drugi način da troškovi prevoza ispadnu 200 eura mjesečno. Osim ako Hamerom ne dolazi na posao, pa eto, malo više benzina mora da se uspe.

    Mene lično zanima koji je to fakultet u Novom Sadu pa je baš njega sin morao da upiše i baš taj ima opciju isključivo na samofinansiranje. Mislim, siguran sam da žena nije bila u to vrijeme u istim problemima kao sad pa je zbog toga dizala kredite za studije, ali i ja sam imao ideju šta bih da studiram pa mi nije moglo bit. Isto nije bilo u CG, a svakako bih morao na samofinansiranje jer sam bio jadan đak u srednjoj. Koliko god da sam bio dovoljno razmažen da mi nije uopšte sinulo da bih mogao sam da se pomučim tih nekoliko godina, da odem tamo đe sam htio i da radim šugave poslove da preživim dok studiram, nisam bio dovoljno razmažen da uopšte pomislim da mi se roditelji zadužuju zbog toga. Dans mi je to što mi je, nema ljeba od kukanja što mi nije moglo bit.

    Sa druge strane, pitanje je koliko je njen sin uopšte upućen bio u situaciju, e mi se čini da ga majka štiti kao generalno balkanske majke što štite svoje potomke.
    Last edited by NHM; 10-11-19 at 14:37.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #33242
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    CDM
    Sekulić: Crna Gora mora dobro da promisli o malom Šengenu

    RTCG
    Razmotrićemo inicijativu za "mali Šengen"

    Vijesti
    Rama: "Mali Šengen" da obuhvati sve zemlje Zapadnog Balkana, neophodno i prisustvo Kosova

    Al Jazeera
    Ohrid: Dogovorene četiri mjere u okviru inicijative 'mali Schengen'

    ------------------------------------------------------------------------

    Hrvatska je otvorila pregovore sa EU u oktobru 2005. i zatvorila zadnje poglavlje u junu 2011. uprkos povremenim opstrukcijama Slovenije zbog spora oko granice. 5 i po godina pregovora. Postali su punopravni član dvije godine nakon zatvaranja zadnjeg poglavlja tj. u 2013. godini.

    Crna Gora je započela počela pregovore sa EU u oktobru 2012. 7 godina kasnije i dalje imamo 29 otvorenih poglavlja.
    Istina da se EU dešavaju potresi od Brexita preko migrantske krize do komplikovanih odnosa sa Rusijom i SAD-om, koji proširenje bacaju u drugi plan ali to ne može da pokrije činjenicu da mi očigledno ne radimo svoj dio posla.

    Da smo ispratili tempo Hrvatske u pristupnom procesu, mi bismo trebali da postanemo punopravni član EU iduće godine, umjesto što nam se nude "balkanski šengeni" kao alternativa.
    Last edited by ASC; 10-11-19 at 16:29.

  18. #33243
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SVe da je ova zena pravi manipulant, a njena manipulacija je nivo nekoliko sotina eura, broj ljudi koji u njoj vide velikog negativca i nemaju osjecaja sa njom je nevjerovatno veliki na forumu.
    Kad Dusko Markovic poksloni 100 miliona naseg nova MA niko o tom probemu nece duze od jednog posta

  19. #33244
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    CDM
    Sekulić: Crna Gora mora dobro da promisli o malom Šengenu

    RTCG
    Razmotrićemo inicijativu za "mali Šengen"

    Vijesti
    Rama: "Mali Šengen" da obuhvati sve zemlje Zapadnog Balkana, neophodno i prisustvo Kosova

    Al Jazeera
    Ohrid: Dogovorene četiri mjere u okviru inicijative 'mali Schengen'

    ------------------------------------------------------------------------

    Hrvatska je otvorila pregovore sa EU u oktobru 2005. i zatvorila zadnje poglavlje u junu 2011. uprkos povremenim opstrukcijama Slovenije zbog spora oko granice. 5 i po godina pregovora. Postali su punopravni član dvije godine nakon zatvaranja zadnjeg poglavlja tj. u 2013. godini.

    Crna Gora je započela počela pregovore sa EU u oktobru 2012. 7 godina kasnije i dalje imamo 29 otvorenih poglavlja.
    Istina da se EU dešavaju potresi od Brexita preko migrantske krize do komplikovanih odnosa sa Rusijom i SAD-om, koji proširenje bacaju u drugi plan ali to ne može da pokrije činjenicu da mi očigledno ne radimo svoj dio posla.

    Da smo ispratili tempo Hrvatske u pristupnom procesu, mi bismo trebali da postanemo punopravni član EU iduće godine, umjesto što nam se nude "balkanski šengeni" kao alternativa.
    mi smo avetni ako ovo prihvatimo
    She is only here to annoy herself!

  20. #33245
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    CDM
    Sekulić: Crna Gora mora dobro da promisli o malom Šengenu

    RTCG
    Razmotrićemo inicijativu za "mali Šengen"

    Vijesti
    Rama: "Mali Šengen" da obuhvati sve zemlje Zapadnog Balkana, neophodno i prisustvo Kosova

    Al Jazeera
    Ohrid: Dogovorene četiri mjere u okviru inicijative 'mali Schengen'

    ------------------------------------------------------------------------

    Hrvatska je otvorila pregovore sa EU u oktobru 2005. i zatvorila zadnje poglavlje u junu 2011. uprkos povremenim opstrukcijama Slovenije zbog spora oko granice. 5 i po godina pregovora. Postali su punopravni član dvije godine nakon zatvaranja zadnjeg poglavlja tj. u 2013. godini.

    Crna Gora je započela počela pregovore sa EU u oktobru 2012. 7 godina kasnije i dalje imamo 29 otvorenih poglavlja.
    Istina da se EU dešavaju potresi od Brexita preko migrantske krize do komplikovanih odnosa sa Rusijom i SAD-om, koji proširenje bacaju u drugi plan ali to ne može da pokrije činjenicu da mi očigledno ne radimo svoj dio posla.

    Da smo ispratili tempo Hrvatske u pristupnom procesu, mi bismo trebali da postanemo punopravni član EU iduće godine, umjesto što nam se nude "balkanski šengeni" kao alternativa.
    Mali šengeni su realna inicijativa od strane država koje proizvode. Nama kao uvoznoj državi ovo ne odgovara.

    Mi ljudi uvozimo 40miliona€ vode godišnje. Umjesto da štitimo našu proizvodnju i unaprjeđujemo je treba da ukinemo sve barijere i dopustimo da nam turizam snadbijeva jeftina roba iz regiona. Mislim i sad je snadbijeva, ali slobodan protok robe bez carine je baš problem za našu ovakvu naopaku privredu. Da ne pričamo o zapošljavanju i radnim dozvolama.... Može naša omladina da izvrši kolektivno skakanje u nabujalu Moraču.

    A oko "progresa" u pregovaranju nema se što dodati. Zastiđe.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  21. #33246
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mali šengeni su realna inicijativa od strane država koje proizvode. Nama kao uvoznoj državi ovo ne odgovara.

    Mi ljudi uvozimo 40miliona€ vode godišnje. Umjesto da štitimo našu proizvodnju i unaprjeđujemo je treba da ukinemo sve barijere i dopustimo da nam turizam snadbijeva jeftina roba iz regiona. Mislim i sad je snadbijeva, ali slobodan protok robe bez carine je baš problem za našu ovakvu naopaku privredu. Da ne pričamo o zapošljavanju i radnim dozvolama.... Može naša omladina da izvrši kolektivno skakanje u nabujalu Moraču.

    A oko "progresa" u pregovaranju nema se što dodati. Zastiđe.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Prihod od turizma - milijardu
    Uvoz samo iz Srbije preko 500 miliona hahahahahaa
    One Ring to Rule them all...

  22. #33247
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mali šengeni su realna inicijativa od strane država koje proizvode. Nama kao uvoznoj državi ovo ne odgovara.

    Mi ljudi uvozimo 40miliona€ vode godišnje. Umjesto da štitimo našu proizvodnju i unaprjeđujemo je treba da ukinemo sve barijere i dopustimo da nam turizam snadbijeva jeftina roba iz regiona. Mislim i sad je snadbijeva, ali slobodan protok robe bez carine je baš problem za našu ovakvu naopaku privredu. Da ne pričamo o zapošljavanju i radnim dozvolama.... Može naša omladina da izvrši kolektivno skakanje u nabujalu Moraču.

    A oko "progresa" u pregovaranju nema se što dodati. Zastiđe.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ne kaze se snadbijevanje nego snabdijevanje...

  23. #33248
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prihod od turizma - milijardu
    Uvoz samo iz Srbije preko 500 miliona hahahahahaa
    https://www.in4s.net/dragicevic-o-iz...sa-gradjanima/

    Gandalfe postao si nova zvijezda na političkom nebu CG, tvoje objave se prate i objavljuju, da li je u planu osnivanje partije i zašto ne?

  24. #33249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    https://www.in4s.net/dragicevic-o-iz...sa-gradjanima/

    Gandalfe postao si nova zvijezda na političkom nebu CG, tvoje objave se prate i objavljuju, da li je u planu osnivanje partije i zašto ne?
    Čudo je to... Ne radim ništa, što nijesam radio do sad ali eo sad monitornig
    Partije neka osnivaju oni što im basta, moja je misija da ukazujem na probleme i da ih plastično spakujem da razumije svak


    Eo kako se u Baru poštuje zakon o zabrani pušenja

    Makli su slike sa insta
    One Ring to Rule them all...

  25. #33250
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Ruku na srce, ovako se poštuje svuda.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 1330 of 1402 FirstFirst ... 33083012301280132013261327132813291330133113321333133413401380 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •