Page 1323 of 1402 FirstFirst ... 32382312231273131313191320132113221323132413251326132713331373 ... LastLast
Results 33,051 to 33,075 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33051
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf White
    Znači iznio si mišljenje i KONSTATOVAO da se neko ponio prema kućnim finansijama neodgovorno - a da ne znaš zbog čega ili kakva je situacija.
    Ne možeš poslije toga nikako da se ogradiš i kažeš da nešto ne važi. Pri tom si mogao da vidiš izjavu njenog kolege iz sindikata koji je djelimično objasnio o čemu se radi.


    Đeda sam ti poslao da možeš da kažeš da je djed možda alkoholičar ili kockar i da je sam kriv za situaciju u kojoj se nalazi a ne država, i da se ogradiš da ukoliko je đedu penzija 180 eur a na režije i ljekove daje 250 onda to nije tako.


    Samo sam ti izveo prostu matematiku na koju nemaš odgovor, pa si počeo da se vrijeđaš i spinuješ.
    Ne priliči ti, doživljavam te potpuno drugačije. To što ne pišem često ovdje, ne znači da ne čitam redovno. A evo, sad sam krenuo da pišem pa vidim otprilike čime se bave ljudi na ovom pdf-u samo da silu na sramotu izmjere čiji je ku*ac veći.

    No da se vratim na temu, ako je plata 500 + pomoć 250, a onda od 750 ne može preteć za trošenje bez 50 onda definitivno nešto ne štima.

    Prva asocijacija mi je loše upravljanje novcem. I to je ono što i sad mislim, pri normalnim okolnostima.

    Ukoliko je žena žrtva neke prevare, krađe, podmetačine ili bilo čega drugog onda mi priča nije tačna. Ali ukoliko se ja svjesno zadužim, nagomilam račune, ostavim trajne naloge i bukvalno se ''kockam'' sa svojom egzistencijom, a ZNAM šta su mi objektivna mjesečna primanja i šta mi objektivno treba da bih makar imao redovno da jedem - ne mogu da krivim državu. Tačka.

  2. #33052
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zašto je bitno o čemu se radi, ako zakonski izvršitelji ne bi smjeli prinudno naplatiti više od pola zarade (to je bar jasno navela)...?

    Sent using Tapatalk
    A bitno je kako nije bitno. Pogledaj kolika prica o necemu dje niko pojma nema o cemu se radi plus sto se svi igraju pravnika a tek koliko je tu ispisano nidje veze sa vezom postova a sve upakovano u golo politikanstvo dezurnih promicatelja "opozicionih" misli na forumu uz vec poznate floskule i uvrede a ponavljam jos jednom niko pojma nema o cemu je rijec ali svako ima zelju da da svoj sud i izvuce poentu.

    Mene licno boli uvo sta ce ko misliti o meni kao i svi ovdje vajni opozicionari na glavu redom da se popere na glavu ne mogu biti veci opozicionari od mene i zbog toga me ne doticu njihove pljuvacke argumentacije ali ljudi moji ne moze vam Milo i DPS biti kriv za sve u zivotu ima li sto do vas da je ili vam je i na potenciju uticao.

  3. #33053
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znači, cijeli član 103 tiče se zaštite čoeka u slučaju prinudne naplate, odnosno mogućnosti da ima od nečega da živi, ali se, po tvojoj teoriji, može desit da dva izvršitelja skinu po 49.9% zarade i sve je po zakonu? Seems legit.

    Da ponovim, svi javni izvršitelji rade u okviru jednog sistema naplate, ne u okviru onolikog broja koliko je javnih izvršitelja.
    Upravo tako
    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Kao prvo, niko je ni za šta nije OPTUŽIO, samo sam ja konstatovao da se žena neodgovorno ponašala prema kućnim finansijama, čim je sebe dovela u situaciju da od čitave plate, koja sigurno nije manja od zvanične prosječne zajedno sa radnim stažom kojeg ima oho-ho, na raspolaganju ima samo 50 eura.

    To iz kojih je razloga došlo do ovoga ne mogu da komentarišem jer ne znam, ali dovesti sebe da ti od plate ostaje mjesečno 50 eura je u najmanju ruku neodgovorno vođenje kućnih finansija. Pritom, poentira da joj je plata 47eur što je u startu netačno i izmišljotina.

    Da stvari budu još gore, od svoje plate koja je, pretpostavimo ne manja od 500 eura, ne plaća niti stanarinu niti polovinu režija. Ovo je zaključak koji sam donio na osnovu jednog od komentara gdje ona kaže kako joj stanarinu i dio troškova plaća sin.

    Dakle pored plate od 500, dobija pomoć u vidu još makar 250 i opet joj ostaje da živi samo 50. Prostom računicom dolazimo do zaključka da bi i potencijalno plata od 750 eura bila nedovoljna.

    Platu od 750+ eura nema mnogo ljudi u Crnoj Gori. Jedan mizeran dio. Nadam se da oko ovoga nećemo polemisati.

    Ako ovo nije neodgovorno ponašanje prema sopstvenim i kućnim finansijama onda ne znam šta je. Naravno, moram da se ogradim i kažem da sve ovo što sam rekao ne važi ako je ženi na bilo koji način nanesena nepravda. A to ako je uzela kredit, nagomilala dug, žirirala, nadala se povećanju plate kojeg nije bilo... tražiti krivca u državi je totalno dubiozno, što bi rekao jedan naš kolega.
    Uhhh.

    Čekaj malo, moramo li mi svi biti ekonomski odgovorni? Lično jesam pa opet sam imao ekonomski teške momente u životu. Kada imaš djecu neke stvari moraš da stvoriš, pa šta košta da košta. Ne pričam o telefonima već o normalnom oblačenju i ishrani, knjigama itd.

    Žirirao sam par puta, poslije zadnjeg puta više nikad nikome.

    Da su svi ekonomski odgovorni ne bi niko dizao kredit i ne bi niko upadao u probleme.
    Realnost je da je mnogo računa blokiranl i da ima more stečajeva i licitacija imovine raznih dužnika koji ne mogu da vraćaju dugove.

    Zakon je donijet i mora se poštovati. Ili treba da se ne obrnemo ako neko skapa od gladi jer je bio "ekonomski neodgovoran"? U konkretnom slučaju zakon se ne poštuje i zbog toga trpi žena koja očigledno je sada egzistencionalno ugrožena. Ili to nema veze, baš nas briga jer ne umije da vodi kućni budžet.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #33054
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,618
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,100
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post


    Odakle đedu pare za voz?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #33055
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,516
    Thanks Thanks Given 
    7,375
    Thanks Thanks Received 
    4,440
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Busted...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  6. #33056
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,618
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,100
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    A bitno je kako nije bitno. Pogledaj kolika prica o necemu dje niko pojma nema o cemu se radi plus sto se svi igraju pravnika a tek koliko je tu ispisano nidje veze sa vezom postova a sve upakovano u golo politikanstvo dezurnih promicatelja "opozicionih" misli na forumu uz vec poznate floskule i uvrede a ponavljam jos jednom niko pojma nema o cemu je rijec ali svako ima zelju da da svoj sud i izvuce poentu.
    Upravo zbog toga što niko ne zna cijelu priču, komentariše se ono što je nezavisno od cijele priče, a to je član zakona koji je prekršen. Pod uslovom da joj se stvarno skida sve osim 47 eura. Nebitno je da li je žena dizala kredite, kupovala čizme od krokodilske kože, plaćala ljekove ili uplatila singl u kladionicu pa se poslije toga vadila. Pola plate je moralo da ostane.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #33057
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Upravo takoUhhh.

    Čekaj malo, moramo li mi svi biti ekonomski odgovorni? Lično jesam pa opet sam imao ekonomski teške momente u životu. Kada imaš djecu neke stvari moraš da stvoriš, pa šta košta da košta. Ne pričam o telefonima već o normalnom oblačenju i ishrani, knjigama itd.

    Žirirao sam par puta, poslije zadnjeg puta više nikad nikome.

    Da su svi ekonomski odgovorni ne bi niko dizao kredit i ne bi niko upadao u probleme.
    Realnost je da je mnogo računa blokiranl i da ima more stečajeva i licitacija imovine raznih dužnika koji ne mogu da vraćaju dugove.

    Zakon je donijet i mora se poštovati. Ili treba da se ne obrnemo ako neko skapa od gladi jer je bio "ekonomski neodgovoran"? U konkretnom slučaju zakon se ne poštuje i zbog toga trpi žena koja očigledno je sada egzistencionalno ugrožena. Ili to nema veze, baš nas briga jer ne umije da vodi kućni budžet.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Opet ponavljam, ukoliko su tacne konstatacije sa statusa, ona uopste ne raspolaze sa tako malo novca koliko pokusava da se spinuje.
    Dakle, profesorska plata u gimnaziji sigurno nije manja od 500 eura. Tu platu joj niko ne dira za placanje stanarine i dijela rezija u prostoru u kojem zivi, po njenom sopstvenom priznanju.
    Od te plate svakog mjeseca ostaje nepunih 50 eura za trosenje.
    Znaci 90% su obustave. TU moze da se trazi krivica drzave i institucija odnosno da se postavi pitanje ZBOG CEGA i KAKO JE TO DOZVOLJENO?
    Ako je zena svjesno zaobilazila zakon, na licni zahtjev, ostavljala trajne naloge, nadajuci se da ce moci da izvede finansijsku konstrukciju i na kraju krahirala - sama je kriva. Ne znam sta je tu nejasno i sta je ovdje napadanje, optuzivanje, pljuvanje i osudjivanje...

  8. #33058
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Odakle đedu pare za voz?
    Sigurno se vozi ilegalno, bez karte... Zbog ovakvih je Željeznički prevoz Crne Gore u dugovima i pred stečajem.

  9. #33059
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Opet ponavljam, ukoliko su tacne konstatacije sa statusa, ona uopste ne raspolaze sa tako malo novca koliko pokusava da se spinuje.
    Dakle, profesorska plata u gimnaziji sigurno nije manja od 500 eura. Tu platu joj niko ne dira za placanje stanarine i dijela rezija u prostoru u kojem zivi, po njenom sopstvenom priznanju.
    Od te plate svakog mjeseca ostaje nepunih 50 eura za trosenje.
    Znaci 90% su obustave. TU moze da se trazi krivica drzave i institucija odnosno da se postavi pitanje ZBOG CEGA i KAKO JE TO DOZVOLJENO?
    Ako je zena svjesno zaobilazila zakon, na licni zahtjev, ostavljala trajne naloge, nadajuci se da ce moci da izvede finansijsku konstrukciju i na kraju krahirala - sama je kriva. Ne znam sta je tu nejasno i sta je ovdje napadanje, optuzivanje, pljuvanje i osudjivanje...
    Ajde jadan, ne znam sto se raspravljas...
    Zivu si istinu rekao...
    Sestra od tetke mi je nastavnica, imala je masu problema dok se zaposlila, dok ispuni normu, predavala je u dvije tri skole istovremeno... sad je uspjela da dobije rjesenje za stalno, predaje u jednu skolu, plata joj je nesto oko 550 e, ima u prosjeku 3-4 casa dnevno, sve moguce odmore...
    Nije sjajno, ali daleko od toga da je to najgori posao na svijet i da je socijalno ugrozena...
    Da joj se ponudi posao nedje drugo za 1000e , trika nema da bi presla, to ona sama kaze...

    Ali je pocela neka masovna histerija, prosvjetari i doktori su najugrozeniji u drzavi...
    Doktorima je stvarno tesko, mada i tu zavisi kojom granom medicine se bavis...
    Plata im je u startu oko 600-700e, a prosjecna plata im je preko 1000e... ne racunajuci direktore...
    Da ne pominjem mito i zarade sa strane po privatnim klinikama...
    Nije im sjajno, rade najtezi i najodgovorniji posao, ali socijalno ugrozeni nijesu...
    I nista cudno nema u tome sto oce da napuste bolnice i otvore privatnu praksu... pregled je 50e, za par dana tu platu mogu da ufate...
    Samo ne vidim sto im je drzava kriva, sto treba, da im daju plate od 3000eura... malo je sto imaju zagarantovan posao i tu neku platu, kolikoa god da je... studentu iz Foce i K.Mitrovice sto je zavrsio medicinu sa 30 godina...
    Ponavljam, nema specijaliste koji sa dezurstvom i prekovremenim primi manje od 1000 eura, to sto im sindikalci laju po televiziji sve lazu... iskusnim doktorima je plata 1100-1300 e sa svim tim dodacima...
    I pored toga, potpuno podrzavam da im se plata poveca... ali sve nekakvo kukanje kako nemaju leba da jedu...
    Last edited by karamazov; 08-11-19 at 18:52.

  10. #33060
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    'ajde bilo ko od vas neka mi kaze tacnu info kolika je plata profesorici, koliko joj se odbija i za sta se odbija. Necu ici dalje da nabrajam. Pa da vidimo ko je u pravu iako to nije bitno, bitno je da zena ne gladuje sta god da je u pitanju. Ne znam kako moze bilo ko od vas da se zalaze za svoja misljenja ako ne zna cinjenice. No...zivimo u CG jel...

  11. #33061
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #33062
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    'ajde bilo ko od vas neka mi kaze tacnu info kolika je plata profesorici, koliko joj se odbija i za sta se odbija. Necu ici dalje da nabrajam. Pa da vidimo ko je u pravu iako to nije bitno, bitno je da zena ne gladuje sta god da je u pitanju. Ne znam kako moze bilo ko od vas da se zalaze za svoja misljenja ako ne zna cinjenice. No...zivimo u CG jel...
    Odlicno. Hajde da pomognemo zeni.
    Ali ipak ne mozemo. Jer ona ne trazi pomoc niti sazaljenje. One koji se sazale na nju ona ''posalje tamo gdje im je mjesto''.
    Ona nas samo informise da od plate ima 47 eura da zivi. Nista drugo. Samo da znamo.

  13. #33063
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    [/COLOR]

    Samo sam ti izveo prostu matematiku na koju nemaš odgovor, pa si počeo da se vrijeđaš i spinuješ.
    Ne priliči ti, doživljavam te potpuno drugačije. To što ne pišem često ovdje, ne znači da ne čitam redovno. A evo, sad sam krenuo da pišem pa vidim otprilike čime se bave ljudi na ovom pdf-u samo da silu na sramotu izmjere čiji je ku*ac veći.

    No da se vratim na temu, ako je plata 500 + pomoć 250, a onda od 750 ne može preteć za trošenje bez 50 onda definitivno nešto ne štima.

    Prva asocijacija mi je loše upravljanje novcem. I to je ono što i sad mislim, pri normalnim okolnostima.

    Ukoliko je žena žrtva neke prevare, krađe, podmetačine ili bilo čega drugog onda mi priča nije tačna. Ali ukoliko se ja svjesno zadužim, nagomilam račune, ostavim trajne naloge i bukvalno se ''kockam'' sa svojom egzistencijom, a ZNAM šta su mi objektivna mjesečna primanja i šta mi objektivno treba da bih makar imao redovno da jedem - ne mogu da krivim državu. Tačka.
    Nemoj da si bukvalista i nefer.

    Znaci izveo si konstrukciju i krenuo u priču o kucnom budžetu forsirajući tezu da je neko sam kriv što ostaje bez osnovnih sredstava za život - sam pao sam se ubio.

    Smatram da je to potpuno nefer i neumjesno imajući u vidu da niko ne zna o čemu se radi a činjenice koje su nam poznate su sledeće :

    - žena jede svaki drugi dan
    - ide na posao
    - ima bolesnog muža
    - iz nekog razloga se našla u situaciji u kojoj se nalazi.

    Mnogo bi više fer bilo da smo polemisali (kao što jesmo) zbog čega joj izvršitelji skidaju 95% plate i kako je do toga došlo.
    Šta je dovelo u poziciju da javno istupi na ovakav način?
    Odbila je na društvenim mrežama bilo kakvu vrstu pomoći - šta nam to govori o njoj?
    Bez da se poslije ogradjujemo jer meni ovo gore što si napisao ni malo ne zvuči lijepo - možda se ti tako izražavaš ali pročitaj još jednom šta si napisao.


    Da dam primjer iz komšiluka u NK prije nekih 15ak godina :

    Prve komšije - najbolji drugovi iz djetinjstva - drug A žirira drugu B.
    Drug A misli da drugu B žirira za par hiljada eur medjutim drug B (u tom trenutku dobrostojeći) preko veze u banci(kasnije je to došlo do suda) podiže 30 000 eur.
    Poslije godinu dana drug B izvršava samoubistvo a zbog te bankarske prevare nema kolateral osim platu druga A.
    Drugu A se 10 godina odbijalo pola plate....

    Treba li da osudimo druga A što nije upravljao budžetom kako treba?

    Imamo situacije sa kreditima u švajcarcima itd itd itd

    Samo treba biti fer i ne osuditi na prvu.
    Last edited by Gandalf_White; 08-11-19 at 19:03.
    One Ring to Rule them all...

  14. #33064
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    sinoć je žena koju prvenstveno volim i cijenim, a na drugom mjestu mi je koleginica i sapatnica, na svom profilu napisala kako objeduje svaki drugi-treći dan i kako joj plata iznosi 47 eura.
    osim što je profesorica filozofije podgoričkim gimnazijalcima, ona je neko ko se bori ne samo da filozofija u crnoj gori ostane živa, već i aktivno i kontinuirano diže glas protiv svakovrsnih nepravdi u kancerom razorenoj rodnoj mi državi. njena objava nije mi izazvala šok, niti iznenađenje, nisam pomislila: pa je li ili kako je to moguće, ne samo zbog toga što mi je njena sitacija odranije poznata, već zbog toga što sam odavno osvijestila da je, u deformisanoj okolini koja ničim ne zaslužuje da se nazove zajednicom, tako jedino moguće. nepravedno jeste, užasno jeste, nevjerovatno jeste, neprihvatljivo jeste, paradoksalno jeste, ali JESTE. zato što se naše JESTE godinama unazad razilazi od našeg TREBA. u društvu koje se odreklo etosa, koje poznaje samo situacionu etiku i instinktivni moral, ništa drukčije se ni ne može očekivati. nije mi namjera da prenosim akcenat na sebe, no zarad sapatništva i sličnoga usuda, samo par crtica: nakon stečenih zvanja i dosta godina akademske karijere i naučnog rada u crnoj gori, i sama sam ostala gladna, i realno i simbolički. sva vrata su bila i ostala zatvorena, uprkos doprinosima kulturi i nauci, nikad se nigdje nisam mogla zaposliti. posle neuspjelih borbi da bude drukčije, iz jednog grada prešla sam u drugi, veći, ali ostalo je isto: tapšanje po ramenu, divljenje liku i djelu, a svi ulazi zablindirani. pri tome, sve vrijeme okolina misli da si dobro, da imaš novca i da haraš svjetovima, samo zato što se ne žališ na sva zvona, što ne moliš, i što raspolažeš odavno zaboravljenom kategorijom bazične skromnosti. ali to je već stvar duha. duha koji se opredijelio za stamenost. svako stamenuje na svoj način. u čemu smo Jasminka i ja slične to je da ćemo, vjerujem, dok smo žive, i ljudski i filozofski stremiti k tome da JESTE i TREBA postanu jedno i isto. i da nam to bude istina jer nama filozofima, a valjda i svim mislećim bićima, istina je nešto u šta se prstom upire, što se živi, iskustvuje i za šta se časno umire. pa i od gladi ako treba. pitanje je samo da li dostojanstveno gladovanje može da vaskrsne umrlu svijest i savjest sistema i da vrati obraz obezličenima i bezobraz(ova)nima.

    (kristina bojanović, filozofkinja, prevoditeljka i teoretičarka roda, članica crnogorskog udruženja profesora filozofije; članica nacionalne komisije za odabir učenika koji crnu goru predstavljaju na međunarodnoj filozofskoj olimpijadi; na fotki su jasminka, učenik gimnazije aleksa i kristina, na olimpijadi u Rimu, maja 2019)
    One Ring to Rule them all...

  15. #33065
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Odlicno. Hajde da pomognemo zeni.
    Ali ipak ne mozemo. Jer ona ne trazi pomoc niti sazaljenje. One koji se sazale na nju ona ''posalje tamo gdje im je mjesto''.
    Ona nas samo informise da od plate ima 47 eura da zivi. Nista drugo. Samo da znamo.
    Aahahahahahahahqhqhqhqyyq

  16. #33066
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nemoj da si bukvalista i nefer.

    Znaci izveo si konstrukciju i krenuo u priču o kucnom budžetu forsirajući tezu da je neko sam kriv što ostaje bez osnovnih sredstava za život - sam pao sam se ubio.

    Smatram da je to potpuno nefer i neumjesno imajući u vidu da niko ne zna o čemu se radi a činjenice koje su nam poznate su sledeće :

    - žena jede svaki drugi dan
    - ide na posao
    - ima bolesnog muža
    - iz nekog razloga se našla u situaciji u kojoj se nalazi.

    Mnogo bi više fer bilo da smo polemisali (kao što jesmo) zbog čega joj izvršitelji skidaju 95% plate i kako je do toga došlo.
    Šta je dovelo u poziciju da javno istupi na ovakav način?
    Odbila je na društvenim mrežama bilo kakvu vrstu pomoći - šta nam to govori o njoj?
    Bez da se poslije ogradjujemo jer meni ovo gore što si napisao ni malo ne zvuči lijepo - možda se ti tako izražavaš ali pročitaj još jednom šta si napisao.


    Da dam primjer iz komšiluka u NK prije nekih 15ak godina :

    Prve komšije - najbolji drugovi iz djetinjstva - drug A žirira drugu B.
    Drug A misli da drugu B žirira za par hiljada eur medjutim drug B (u tom trenutku dobrostojeći) preko veze u banci(kasnije je to došlo do suda) podiže 30 000 eur.
    Poslije godinu dana drug B izvršava samoubistvo a zbog te bankarske prevare nema kolateral osim platu druga A.
    Drugu A se 10 godina odbijalo pola plate....

    Treba li da osudimo druga A što nije upravljao budžetom kako treba?

    Imamo situacije sa kreditima u švajcarcima itd itd itd

    Samo treba biti fer i ne osuditi na prvu.
    Vrlo je jednostavno. Drug B se ubio, drug A se nasao u nebranom grozdju. Nevjerovatan splet okolnosti na koji je bukvalno nemoguce uticati.
    Ukoliko je bilo kakva vrsta ovakve situacije u pitanju ili bilo kakve prevare na stetu ove profesorice, moja prica je netacna. Ja sam moju pricu ispricao pod pretpostavkom da zena nije pretrpjela nikakvu vrstu prevare osim sto joj je neko ucinio medvedju uslugu i dozvolio da se zaduzi preko 50% mjesecnih primanja.

    Ja sam bio svedok dosta puta gdje su ljudi bukvalno MOLILI za tu vrstu usluge. Da im se napise plata koju ne primaju, kako bi mogli da se zaduze i vracaju. I mogu ti reci da se to smatralo OZBILJNOM i VELIKOM uslugom, i dan danas se smatra. To sto na kraju ta usluga ispadne omca oko vrata, to je neka druga prica.

    Zamisli ti sljedecu situaciju: Drug A je sef racunovodstva u firmi gdje radi drug B. Drug B jednog dana kaze drugu A da hoce da digne kredit i kupi stan, ali mu je plata premala i banka nece ni da ga razmotri. Drug B takodje kaze drugu A da ce dio koji mu nedostaje da mu placa zena, i da ce kredit sigurno vracati, samo mu eto treba da mu drug A skrabne taj papir da on sa njim ode kod kreditnog referenta i zavrsi rabotu. Drug A je dobar drug i hoce da pomogne drugu B da se skuci. Svrljne mu papir. U medjuvremenu zena ostavi druga B i ne zeli vise da placa nikakve rate i kredite. Anuitet je veci od 50% primanja druga B i sada drug B zivi sa 50 eura. Moze li bit?

    Ili je kriv drug A, firma, drzava, Vlado, Gandalf, Sandor - SAMO NIJE KRIV onaj koji je ovo sve trazio i pogresno procijenio.
    Last edited by Vlado; 08-11-19 at 19:13.

  17. #33067
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,618
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,100
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Može bit, ali je šef računovodstva budala jer se žena može kao sudužnik ubacit u papire za kredit. Da je ubacio u papire, bivša žena bi mogla da ne želi više da plaća kredit, ali joj ne bi moglo bit više no što može bit bilo kom žirantu kad dužnik prestane da plaća. Pod uslovom da se žirantu ne skida više od 50% plate.
    Last edited by NHM; 08-11-19 at 19:16. Reason: r
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #33068
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ovo se zavrsava na rijec.
    Jer u svakom drugom slucaju nije usluga, ako me razumijes. Znace Gandalf o cemu pricam...

  19. #33069
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Radnik Mupa je povlasceniji od nastavnika...??????
    Koja je muka druze, to sto su ljudi dobili stan za 600 eura a ti moras da ga platis 1200...
    Je li u tome problem...

    Ova nastavnica/profesorica sto li vec, obzirom da ima dosta godina staza, a sigurno ima punu normu, ispod 600-700e mjesecno ne primi...
    U cemu je problem i koji su razlozi sto joj ostaje manje od 50 mjesecno, u to necu da ulazim...

    I vidim da se nesto solidarisete sa prosvjetnim radnicima...
    Prosjecna plata 500-600 eura, 4 slobodna mjeseca godisnje, radno vrijeme u prosjeku 4-5 casova po 45 minuta dnevno...
    Ovo pricam za nekog profesora geografije/istorije, 90% ovih sto jezike i tehnicke predmete predaju zarade jos toliko od privatnih casova...
    I poredis ih sa radnicima Mupa...
    Poznajes li mozda nekog policajca/inspektora... a ima ih itekako skolovanih, nemoj mislit da nema...
    Pa svaki dan provode po ulicama sa bagrom bjelosvjetskom, stavljajuci glavu u torbu...
    A kad se desi neko ubistvo ili slicno ******, a takvih sranja je zadnjih godina dosta, po mjesec dana ih kuci ne gledaju no su cijeli dan po terenu... od toga im isplate 10% prekovremenih
    Za tu istu platu koju primi nastavnik sto je studirao 10 godina, zaposlio se preko veze i sad prenosi to silno "znanje" na nasu djecu...
    Ali je izgleda problem sto su mupovci dobili stanove za 600 eura...
    I neko pita zbog cega su zasluzniji od nastavnika...
    Ni po cemu vala...
    Naravno da su povlašćeniji. Koji to silni posao obavlja jedan inspektor čast izuzecima kojih je malo. Vozi službena kola, ne razmišlja od 250 eura registracije kao profesor, oni koji nemaju službena uglavnom i ne registruju svoja privatna vozila. Ne plaćaju gorivo, zimske gume i ne popravljaju kola, pa samim tim uštede godišnje minimum 1000 eura. O tome kako rade svoj posao, presmiješno je komentarisat. U mom ulazu je privatno živio diler pred kojim su glave spuštali pripadnici mup-a koji žive u istom ulazu, koji su znali čime se bavi jer je svakog dana bilo po 2-3 koji su krizirali čekajući istog.
    Tvoje shvatanje profesije profesora je tipičan primjer razmišljanja osoba koje su imale problematično obrazovanje i nesppremnost ili nesposobnost kvalitetnog sticanja znanja, što se lako može i shvatiti prostim razmišljanjima koja "isijavaju" iz tebe. Doduše, čitav život se uči pa nikad nije kasno i za tebe. Jedan profesor takođe mora prenositi znanje raznoj balafurdiji, tatinim sinovima i maminim princezama koje na profesore gledaju kao na tranje, zato je i sve ovako naopako. Nije da je posao inspektora ili policajca lak , nije ni lak građevinskom radniku pa mu ne daju stanove kojima je cijena po kvadratu upola manja od tržišne. Ovdje imamo situaciju da je velika većina tih mupovaca obezbijeđena nekretninom, a ovanpride im dođe kao poklon sa čijom prodajom završavaju svoj mučan život i idu ranije u penziju od jednog profesora. Po čemu to molim te?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 08-11-19 at 19:19.

  20. #33070
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Može bit, ali je šef računovodstva budala jer se žena može kao sudužnik ubacit u papire za kredit. Da je ubacio u papire, bivša žena bi mogla da ne želi više da plaća kredit, ali joj ne bi moglo bit više no što može bit bilo kom žirantu kad dužnik prestane da plaća. Pod uslovom da se žirantu ne skida više od 50% plate.
    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Ovo se zavrsava na rijec.
    Jer u svakom drugom slucaju nije usluga, ako me razumijes. Znace Gandalf o cemu pricam...
    Apsolutno se mi razumijemo ljudi - koliko su loše proračune radili ljudi iz okruženja.

    Vjerujem da znate do skoro situaciju dje se podigne plata na 1500 eur par mjeseci da bi rata bila 750 (kolika je i plata). Pa će se ljudi snaći itd .

    Koliko je ljudi ostalo bez kuća, biznisa itd zbog loših procjena.

    Odmah sinoć Krsto sindikalac je napisao o čemu se radi. Evo noćas čekamo da gospodja napiše svoj dio priče.

    Vodili smo sličnu polemiku kada je trudnica izgubila bebu i tada nijesam mogao da vjerujem da umjesto pitanja - zašto policija razvlači ženu koja je trudna mi pričamo o tome šta će ta žena na protestima.

    Znači prije nego što udarimo po profesorici sa konstrukcijama šta bi bilo kad bi bilo hajde da je čujemo.
    Meni je mnogo žao ovu gospodju jer danas sam imao prilike da saslušam od par njenih bivših djaka i jednog kolegu.
    Ona je kapacitet i posvećena poslu i svi je obožavaju i imaju samo najljepše riječi o njoj.

    Pojedoh se i sam da saznam šta je bilo

    Ali ne priznajem da ne možemo imati empatiju prema ovakvim slučajevima
    Last edited by Gandalf_White; 08-11-19 at 19:46.
    One Ring to Rule them all...

  21. #33071
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ja samo kazem da treba sve opcije drzati otvorenim. A ne nuzno misliti da je drzava, izvrsitelj ili kreditni referent unistila profesoricu. Moramo bit malo vise otvoreni i za one opcije koje nam nisu po meraku, ako mislimo kao drustvo da krenemo naprijed. To je sustiba kritickog misljenja. Svako dobro.

  22. #33072
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Jeste...

    Pukao psihicki potpuno.

    Ali je baš maliciozan bio - on je provalio da je onaj Stamatovic novinar umro..prozivao ljude da su pedofili i cuda


    One Ring to Rule them all...

  23. #33073
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jeste...

    Pukao psihicki potpuno.

    Ali je baš maliciozan bio - on je provalio da je onaj Stamatovic novinar umro..prozivao ljude da su pedofili i cuda


    ali kad pocnu da opravdavaju ovakve stvari... "pocela sam da se bavim prostitucijom jer sam morala u par dana da vratim neke pare i ostadoh u poslu" nemojmo...

    nemoj me pogresno shvatiti, ali se svakome desava nesto, pa ne rade svi ovakve stvari. ako mu je bila potrebna strucna pomoc, dje mu je ovaj drug bio? dje mu je bila porodica?

    a nije od skora pukao, puknut je bio i na mircu prije 20godina, od tada ne patise po internetima.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #33074
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Zna li ko kakav je epilog događaja od ljetos kada je Ban pljuvao i šamarao policajca u Tivtu?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  25. #33075
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,618
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,100
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Uopšte ne znam ko je puknuti lik.

    Inače, otkad je Stamatović novinar? Ja ga se sjećam kao nacionalističkog istoričarskog smećara, novinar ne vjerujem da je ikad bio.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 1323 of 1402 FirstFirst ... 32382312231273131313191320132113221323132413251326132713331373 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •