Page 1350 of 1402 FirstFirst ... 35085012501300134013461347134813491350135113521353135413601400 ... LastLast
Results 33,726 to 33,750 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33726
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    a isto nam malo treba da sa zemljotresa predjemo na dnevnu politiku tipa ko je Crnogorac a ko Srbin i ko koga ne podnosi više


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kad smo već kod zemljotresa...
    čuh neprovjerenu informaciju da je došlo da napuknuća na valjda petom spratu u novoj zgradi katastra, pa da je načelnik puštio ljude doma....

    Ovo mi rekoše iz jedne notarske kancelarije, ozbiljni ljudi. Vele da su prvo mislili da sprdaju sa njima, al da su zvali i potvrdili im.

    Baš bih volio da znam jel istina



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #33727
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    U katastar inače 70% zaposlenih u 13h ode kućama i bez zemljotresa...

  3. #33728
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Bitno je da smo rjesili sve ekonomske i egzistencijalne probleme pa smo se vratili na stare teme koji nikad ne izumiru - crkva, zastava, jezik i ostala identitetska pitanja.

    Tacno cu napravit' novu temu i svaki put kad krene ista, debilna prica, preusmjerit' sve post-ove i raspravu tamo.
    Ovo je podforum o politici, ako se ne varam. Ako postoji interes medju forumasima da se prica o politici, jeziku, naciji...na ovom podforumu, u cemu je problem? Naravno, prica o politici ne znaci iskljucivanje price o ekonomiji. Iako za to postoji poseban podforum. Prica o politici ne iskljucuju pricu o ekonomiji i ne vidim zasto bi se nekom odredjivalo o cemu treba da prica odje na podforumu o politici. Ima nas dosta koje interesuje i jedno i drugo. Mislim da nije dobro odredjivati forumasima o cemu treba da pricaju. Sve dok se ne krse pravila foruma moderatori ne bi trebali da se petljaju u ono o cemu sami forumasi zele da diskutuju.

  4. #33729
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Pa tehnicki... i nisi bas u pravu.

    Tema je "iz raznih novina" a Krkna je postavila neki status za drustvenih mreza ili sto vec. To nema veze ni sa kakvim novinama ni medijima uopste. Tako da je sve to moglo potpuno legitimno da se obrise i da sve bude po pravilima ili sto bi nasi nadlezni rekli "po zakonu".


    P.S. Ja inace sam to vise napisao jer se nekad cudim kako se pojedini ne umore da vrte istu plocu godinama i decenijama. A da sam htio to da uradim, uradio bi odmah, bez ikakve najave. Nego nema potrebe jer takve teme vec postoje.

    Tako da tvoje zagovaranje o "slobodi misljenja" ne pije nikakvu vodu jer postoji najmanje jedna tema o svakom pojedinacnom identitetskom pitanju koje je pomenuto, cak su sve te teme na ovom istom dijelu foruma.

    Nadam se da ne moram ovdje link-ove da postavljam.



    Elem, malo "lijepih" novosti iz obrazovanja jutros...

    https://mondo.me/Info/Crna-hronika/a...va-u-Baru.html

    https://mondo.me/Info/Drustvo/a790937/U-Rozajama-se-potukli-nastavnica-i-ucenik.html
    Last edited by Fidel Castro; 26-11-19 at 12:37.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #33730
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/blogovi/tri-musketara

    Imam ozbiljnih rezervi kad su u pitanju "musketari", a i o Radojicicu posebno. Na "samohranu" g*sku je besmisleno trositi rijeci.

    Ono sto ima smisla u javljanju "musketara" jesu dvostruki arsini. Mirnu je sud kaznio, ali nije kaznio vrlo slicne prestupe koji su dolazili od nekih vodecih ljudi SPC. Na otvoreno krsenje zakona se ili cuti, ili se, kao, prigovara. Kao premijer s izjavom da ce dovesti SPC k poznaniju prava. A i sam dobro zna da to nece uraditi. I da se radi o predstavi za narod.

    Princip dvostrukih arsina postoji/dominira u crnogorskom pravosudju i "musketari" su na to ukazali.
    Aooo, pušti sad crkvu, majka mu stara. Đe vodi to? Valjda je najbitnije da se većina naroda složi da ova država može da živi mnogo bolje. Pa to ko će u koju crkvu da ide i kojim će jezikom govoriti i nacionalno se izjašnjavati, manje je bitno.

    Naravno, državu niko ne smije dovoditi u pitanje, što znači da se Ustav mora poštovati.
    Ustav podrazumijeva mnogo toga, a zadnje kršenje Ustava, po mnogima, je uradila Vesna Medenica. Tako da ispada da bahati pojedinci ruše Ustav, a samim tim i ovu državu.

    Da, postoji tema o crkvi i jeziku, pa tamo do sjutra možemo.
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #33731
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Da je nama ljuljnuo onako ka u albaniju sinoc, ne bi danas pricali o cetnicima i partizanima, kaubojima i indijancima... nama ni 10ka ne bi pomogla da se opasuljimo.

  7. #33732
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa tehnicki... i nisi bas u pravu.

    Tema je "iz raznih novina" a Krkna je postavila neki status za drustvenih mreza ili sto vec. To nema veze ni sa kakvim novinama ni medijima uopste.
    Palo mi je bilo napamet nedje ranije da kazem da se odje najmanje pise o temama "iz raznih novina", te da bi mozda bilo ispravnije temu preiminovati u "iz raznih medija"
    No, mislim da treba zadrzati postojeci naziv iz postovanja prema postavljacu teme,a dozvoliti da se pise o temama iz medija.

  8. #33733
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Aooo, pušti sad crkvu, majka mu stara. Đe vodi to? Valjda je najbitnije da se većina naroda složi da ova država može da živi mnogo bolje.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Mislim da SPC itekako ima veze s nazivom ove teme. Po meni Crna gora ima dva karcinoma: DPS i SPC. Svak na svoj nacin dovodi u pitanje buducnost Crne Gore. Sto je najgore, radi se o kompatibilnim saveznicima koji, kao, glume neko neprijateljstvo i kore jedno drugo javno, a tajno saradjuju samo tako.

    Ko je partija koja dobija izbore? Ko je najpopularniji politicar? Koja institucija uziva najvise povjerenje gradjana Crne Gore?

    Pametnom dosta.

    Necu vise na ovu temu da ne bih iritirao one kojima ovo smeta. Mislim da nije ni fer s moje strane, jer obzirom da ne zivim u CG, ekonomske probleme u CG ne osjecam na kozi, tako da nije u redu da forsiram neke teme koje mnogim odje nijesu po volji.

  9. #33734
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Naravno, državu niko ne smije dovoditi u pitanje, što znači da se Ustav mora poštovati.
    Ustav podrazumijeva mnogo toga, a zadnje kršenje Ustava, po mnogima, je uradila Vesna Medenica. Tako da ispada da bahati pojedinci ruše Ustav, a samim tim i ovu državu.

    Da, postoji tema o crkvi i jeziku, pa tamo do sjutra možemo.
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ali ti to ne razumijes, ona "voli" Crnu Goru vise nego ti, ja ili vecina ovdje. To sto je "voli" iskljucivo iz koristi a nasim parama se i placa i bogati i placaju odstete pogresnim odlukama jer ono.. nebitna stvar.. sitnica.. kolateralna steta.

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Palo mi je bilo napamet nedje ranije da kazem da se odje najmanje pise o temama "iz raznih novina", te da bi mozda bilo ispravnije temu preiminovati u "iz raznih medija"
    No, mislim da treba zadrzati postojeci naziv iz postovanja prema postavljacu teme,a dozvoliti da se pise o temama iz medija.
    Ispravnije bi bilo "iz raznih medija" ali neka stoji ovako jer se svakako stavlja iz svih medija a nikad se nije brisalo nista sto je iz nekih drugih medija osim novina.

    Eto se cak ne brisu ni FB statusi ili tweet-ovi, tako da nemojmo o tome da moderatori guse raspravu i nema "slobode izrazavanja misljenja" ili sto vec. Mnogi ni to 'pravo' ne znaju da koristi niti su svjesni da svako 'pravo' ima i neku vrstu 'obaveze' i 'odgovornosti' ali da ne idem opet presiroko... Samo da stavimo tacno na naziv teme, sta u njoj treba da ide a sta ne. Kao i da se za odredjene diskusije koriste vec postojenje teme koje su specificno namjenjene za to.

    Nego ja znam da cu ovu pricu morat' da ponavljam jos 1000 puta.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #33735
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post

    Necu vise na ovu temu da ne bih iritirao one kojima ovo smeta. Mislim da nije ni fer s moje strane, jer obzirom da ne zivim u CG, ekonomske probleme u CG ne osjecam na kozi, tako da nije u redu da forsiram neke teme koje mnogim odje nijesu po volji.
    isto tako mene kao nekoga ko smatra da je religija bajka za neznavene, vise zanima povecanje akciza, pdv, kako se trose resursi, sta dobijamo a sta gubimo prodajama resursa.....
    jer mene to dotice. zabolje me jedna rabota sto tebe u inostranstvu dotice religija u cg

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #33736
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Jes da se religija i jezik ne mažu na ljeb, ali i dalje tvrdim da se ništa bitno neće rješavat dok se takve stvari ne riješe. Ovako ili onako.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #33737
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Te stvari su već riješene "ovako ili onako", na isti ili sličan način kao i u svim slobodnijim državama u svijetu. Konačno rješenje ne postoji i ne treba da postoji, Crna Gora nikada neće biti homogena masa, i ne treba ni da bude. Civilizovane nacije su nešto naučile iz Konačnog Rješenja sa velikim "k" i velikim "r", a mi, bar sudeći po komentarima na raznim portalima đe se priča o ovom našem "problemu", još uvijek nažalost nismo ili nismo dovoljno. Naš glavni problem je što Milačić i slični donekle uspijevaju da ubiraju glasove desno nastrojenih Srba na ovakav način, istovremeno bockajući desno nastrojene Crnogorce kako će im neko ponijet' državu u Srbiju. Idealno tlo za "odbranu države" i kontinuitet partokratije.
    Ali, nisu krivi ni jedni ni drugi, krivi smo mi sami. Kakav narod, takva i opozicija i pozicija, savršeno zaslužujemo jedni druge. Samo me jako interesuje dokle će moći ovako, da nam 99% stručnjaka ide bez povratka koliko dobije diplomu, jer ođe za njih nema ništa liše jezika i religije. Ne zvuči kao dugo održiv sistem, ali može bit' svašta.
    Edit: Jedino me je strah da griješim i da je ovo zaista najbolje što možemo. Da je ovo najproduktivniji diskurs za koji smo sposobni, i da su ljudi koji nas vode zaista prvaci i da nemamo bolje.
    Last edited by LostInHollywood; 26-11-19 at 20:16.

  13. #33738
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Nisam siguran da si razumio. Riješiti problem ovako ili onako nije nekakvo konačno rješenje, koje skoro pa podrazumijeva neko nasilje. Ovako ili onako znači ili onako kako su rješenje zamislili Crnogorci, ili onako kako su ga zamislili Srbi. Lično želim da se riješi u korist Crnogoraca, odnosno da se poništi decenijska ili vjekovna propaganda. Čuš konačno rješenje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #33739
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Edit: Jedino me je strah da griješim i da je ovo zaista najbolje što možemo. Da je ovo najproduktivniji diskurs za koji smo sposobni, i da su ljudi koji nas vode zaista prvaci i da nemamo bolje.
    Da. Na zalost grijesis. Ovo je najbolje sto mozemo. Ovi su najbolji predstavnici ovog naroda. Ako se nadas boljima, samo ces docekati tesko razocarenje i otreznjenje. Oni koji nemaju iluzija da ce biti bolje, ti su i otisli napolje. Ostali se zanose supljim pricama da je narod bolji, ali eto politicari su takvi pa je situacija ovakva.
    situacija je tacno onakva kakva vecini odgovara i predstavnici su tacno onakvi kakvi i treba da budu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  15. #33740
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Više puta citiran, ali nije zgoreg opet da se postavi:

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #33741
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nisam siguran da si razumio. Riješiti problem ovako ili onako nije nekakvo konačno rješenje, koje skoro pa podrazumijeva neko nasilje. Ovako ili onako znači ili onako kako su rješenje zamislili Crnogorci, ili onako kako su ga zamislili Srbi. Lično želim da se riješi u korist Crnogoraca, odnosno da se poništi decenijska ili vjekovna propaganda. Čuš konačno rješenje.
    Dio o konačnom rješenju je više bila reakcija na komentare po portalima nego na tvoj post. Ali da prokomentarišem i ovo tvoje, zašto bi nam trebalo rješenje različito od trenutnog? Zato što je ime predmeta u školama nezgrapno? Kad se dogovore lingvisti iz regiona kako nam se zove jezik kojim svi govorimo, promijenićemo naziv predmeta. To bi bilo naučno a ne političko rješenje, i rješenje do kojeg bi došle civilizovane države koje dijele istoriju. Do tad imamo kompromisno i pomalo nezgrapno ime.
    Što se tiče ostalih identitetskih pitanja: Zastava - riješena. Himna - riješena. Granice - riješene. Pravo na slobodu izražavanja religije - riješeno. Pravo da pripadaš kojoj god hoćeš etničkoj grupi ili naciji, čak i izmišljenoj - riješeno.
    Šta nam treba sem toga? Da se jezik u školi zove ekskluzivno crnogorskim, nakon što smo 18 puta mijenjali ime jednog te istog jezika u tim istim školama? To će po tebi da bude začeće ozbiljnih promjena u Crnoj Gori?

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da. Na zalost grijesis. Ovo je najbolje sto mozemo. Ovi su najbolji predstavnici ovog naroda. Ako se nadas boljima, samo ces docekati tesko razocarenje i otreznjenje.
    Već se desilo više puta, vidim da nisam kuckao ođe od predsjedničkih. Meni je Bojanić izgledao kao bolji predstavnik od trenutnog npr., no ne bih išao previše u offtopic, to znamo kako se završilo. Dijelom zbog naroda, a moram da priznam i dobrim dijelom zbog njega samog.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Više puta citiran, ali nije zgoreg opet da se postavi:
    Carlin je živio u već sređenoj državi. Država koja je, pored svih problema koje on nabraja, u momentu kada on ovo priča bila prva u svijetu po većini dobrih stvari. Ali lako je graditi državu sa 300 miliona ljudi i temeljima zapadnih vrijednosti.
    Koristiti Carlina kao uzor da ne treba glasati u današnjoj Crnoj Gori sa 700k ljudi je prilično neodgovorno. Ko će da glasa ako ne neko ko prati politiku i razmišlja o njoj, što ti očigledno radiš? No već smo imali par "okršaja" oko apstinencije, razumijem i taj stav.
    Last edited by LostInHollywood; 26-11-19 at 20:49.

  17. #33742
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    ...

    Uh, opet promašaj. Carlin je postavljen kao nadovezivanje na priču o tome da li je narod bolji od političara koje je iznjedrio. Jbga, klip uključuje i priču o glasanju.

    Što se tiče riješenih pitanja, najmanje sam mislio na jezik. Govorio sam uopšteno o identitetskim pitanjima i mislim da bitne stvari neće dolazit na red dok se ona ne riješe. Ovako ili onako, ili smo Crnogorci, spc nije crnogorska crkva, Srbi nisu Crnogorci, prekrojenu istoriju treba postaviti na istinite osnove, ili je ta ista istorija već postavljena na istinitim osnovama, Crnogorci su vazda bili Srbi, spc postoji jedno iljadu godina u CG a mi Crnogorci smo ti koji prekrajaju istoriju. Neka bude ili jedno ili drugo, ovako nismo ni tamo ni ovamo. Kad se to riješi, onda se izbija iz ruku svim političarima platforma koja počiva na ugroženom srpstvu/crnogorstvu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #33743
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Uh, opet promašaj. Carlin je postavljen kao nadovezivanje na priču o tome da li je narod bolji od političara koje je iznjedrio. Jbga, klip uključuje i priču o glasanju.

    Što se tiče riješenih pitanja, najmanje sam mislio na jezik. Govorio sam uopšteno o identitetskim pitanjima i mislim da bitne stvari neće dolazit na red dok se ona ne riješe. Ovako ili onako, ili smo Crnogorci, spc nije crnogorska crkva, Srbi nisu Crnogorci, prekrojenu istoriju treba postaviti na istinitim osnovama, ili je ta ista istorija već postavljena na istinitim osnovama, Crnogorci su vazda bili Srbi, spc postoji jedno iljadu godina u CG a mi Crnogorci smo ti koji prekrajaju istoriju. Neka bude ili jedno ili drugo, ovako nismo ni tamo ni ovamo. Kad se to riješi, onda se izbija iz ruku svim političarima argument o ugroženom srpstvu/crnogorstvu.
    Pa valjda ti sam znaš šta si i koja "verzija" istorije, u nedostatku bolje riječi, je po tebi tačna? Ili pričaš da su vlasti te koje moraju da "prelome", ili ne daj bože građani? Jer prvi neće jer im ovako odgovara, a drugi ne mogu jer je to nemoguće, opet priča o nehomogenosti. Imaš ljude koji vjeruju da je Zemlja ravna, naravno da ćeš imati ljude koji su učili istoriju iz različitih i sukobljenih izvora.
    Uostalom, šta mene interesuje šta je tebe učio đed ko je počeo rat, pogotovo što se ođe ratovalo i s puškom i bez puške dokle nam seže kolektivno pamćenje? Interesuje me šta znaš da radiš, koliko dobro, i treba da me interesuje kako da te smjestim da budeš od koristi sebi i okruženju. A te stvari o kojima pričaš se nisu "riješile" ni u sada sređenim državama sa turbulentnom istorijom, te stvari su jednostavno prevaziđene kao sporedne i privatne.

    Edit: Što se Carlina tiče, moja greška. Vidio sam naslov i odmah komentarisao, mislio sam da je čitav klip ovo što ide nakon minut i 40.
    Last edited by LostInHollywood; 26-11-19 at 21:15.

  19. #33744
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    U sređenim državama su prevaziđene kao sporedne i privatne... O tome i pričam, kod nas nisu. Kako će bit privatne kad su glavna tema svih političkih subjekata? Mislim da brkaš ono što bismo željeli da je realnost sa onim što jeste realnost.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #33745
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    U sređenim državama su prevaziđene kao sporedne i privatne... O tome i pričam, kod nas nisu. Kako će bit privatne kad su glavna tema svih političkih subjekata? Mislim da brkaš ono što bismo željeli da je realnost sa onim što jeste realnost.
    Nemoj sad tako, ti pričaš da treba da ih riješimo, a ne da ih prevaziđemo. Slično, ali ne i isto.
    A naravno da su glavna tema svih političkih subjekata kada mi to volimo sve da popapamo i da žvaćemo decenijama, i onda isti ti koji su papali i žvakali dođu na vlast, pa onda još jedan krug istog i tako u nedogled. Zato se i pitam do kad to može, jer ova trenutna iteracija izgleda posebno nestabilno. A definitivno miješam realnost sa željama, ta ti je dijagnoza dobra. Tako je jer mi samo nije jasno dokle. Prije 13 i po godina sam pomislio da smo završili s tim, čisto da ti dočaram sopstvenu naivnost.

  21. #33746
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Nemoj sad tako, ti pričaš da treba da ih riješimo, a ne da ih prevaziđemo. Slično, ali ne i isto.
    A naravno da su glavna tema svih političkih subjekata kada mi to volimo sve da popapamo i da žvaćemo decenijama, i onda isti ti koji su papali i žvakali dođu na vlast, pa onda još jedan krug istog i tako u nedogled. Zato se i pitam do kad to može, jer ova trenutna iteracija izgleda posebno nestabilno. A definitivno miješam realnost sa željama, ta ti je dijagnoza dobra. Tako je jer mi samo nije jasno dokle. Prije 13 i po godina sam pomislio da smo završili s tim, čisto da ti dočaram sopstvenu naivnost.
    Pa ovako će nam biti dok god narod ne počne da kažnjava na izborima one koji forsiraju nacionalne priče, a to će biti nikad.

    Dok god vlast ima sa kim da se "svadja" i potpaljuje narod oko pitanja nacije, jezika i crkve, a narod se bude primao na "svadje" dotle mi ostali možemo samo da pizdimo.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #33747
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Mada je i to pitanje. Eto je u bratskoj Srbiji nacionalno homogeno biračko tijelo, svi pričaju istim jezikom, svima je crkva ista pa ipak postoje zapadni špijuni, domaći izdajnici, bivše lopovske vlasti i sadašnje vlasti koje rade 25 sati dnevno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #33748
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Sada ne mogu naći onu karikaturu kada dva političara kradu novac, dolazi narod i viče ,,lopovi", a ovi: ,,jezik, crkva, himna, zastava, nacionalne manjine,...", tu se ovaj narod potuče međusobno, a ovaj jedan političar drugom slavobitno kaže: ,,vidiš kako svaki put upali".

    Sent from my Motorola 8400

  24. #33749
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Znaci, prvo da jednom rijesimo za vazda ko prica "pravu" istoriju, a ko je podmece i prekraja. Da buduca pokoljenja znaju pravu istinu.. Da se jednom zna tacno da li je Njegos lagao ili zborio pravo. Nema ili ili, nego laze! Da se jednom bude nacisto sa tim da li su Turci odje bili osvajaci ili humanitarci. Da se jednom podvuce linija i Crnogorcima koji misle da nikakve veze sa Srbima nemaju nametne kako i te kako imaju veze i kako su to bratski narodi. Odnosno, da se svim Crnogorcima koji vjeruju u to da cine isti narod sa Srbima podvuce kako su u zabludi i nikad nikakve veze sa njima nisu imali...

    O cemu ti pricas, druze? Ti bi takve stvari da nametnes? Pa znas li ti da npr jednog jedinog muslimana u CG neces naci koji ce iskreno reci da su Turci bili okupatori i tlačitelji ovih mrcenih balkanskih naroda? Takodje ni Srbina da isto kaze za Srbe.

    Nego, mozemo li mi da cujemo koju bi ti to istoriju?


  25. #33750
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Mada je i to pitanje. Eto je u bratskoj Srbiji nacionalno homogeno biračko tijelo, svi pričaju istim jezikom, svima je crkva ista pa ipak postoje zapadni špijuni, domaći izdajnici, bivše lopovske vlasti i sadašnje vlasti koje rade 25 sati dnevno.
    E ovo je baš jedan depresivan pregled stanja, ali mi sve više i više djeluje da je tako.

Page 1350 of 1402 FirstFirst ... 35085012501300134013461347134813491350135113521353135413601400 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •