Page 924 of 1402 FirstFirst ... 4248248749149209219229239249259269279289349741024 ... LastLast
Results 23,076 to 23,100 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #23076
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Tako je. Termoleketrana po zavrsetku resursa iskljuciti. Svuda se u svijetu gase, samo bi ti da palis svijetlo sa dogradnjom jos jednog bloka (koji je neisplativ, neekoloski i neodrziv)

    Okrenuti se vjetro i solarnim elektranama i unaprijediti postojeca akumulaciona jezera.


    Nego evo su ispalili investitora i za solar na brisku goru, jedan od boljih projekata zadnje 30 godina.



    Da EU ima problema, naravno. Ali oni za razliku od nas imaju brutalne zakone koji stite biodiverzitet, zivotnu sredinu i zdravlje ljudi. Kad te bude zanimalo procitaj malo koliko su daleko u tome otisli.


    Da se u bilo kojoj zemlji eu desilo ovo sto se ovdje desilo sa Tarom, Kotorom, Valdanosom, Budvom... Pala bi vlada za manje od 24h.

    Sako kod nas umotani u oblandu patriotizma pljackaju i unistavaju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Проблем је што ти не знаш о чему причаш.Сви ти обновљиви извори енергије се не могу, или могу врло тешко, прилагодити сталном оптерећењу и са њима се не може имати стабилан електроенергетски систем.
    Да би систем био стабилам мора се имати базни извор, а то је термоелектрана.Без базног извора заборави стабилну мрежу.

    У Европи јесте донјета одлука да се у будућности изнађу ријешења за замјену термоелектрана, модернијим технологијама, проналаском нових врста генератора, но то се неће десити за наших живота.
    Колико ја знам, рудници угља по Европи се не затварају већ се шире, крче се ако треба и заштићене шуме и то у сред Њемачке.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #23077
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovako ja tebe zamisljam dok to pricas

    http://www.vijesti.me/vijesti/pa-sta...glavaca-976170


    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Колико ја знам, рудници угља по Европи се не затварају већ се шире, крче се ако треба и заштићене шуме и то у сред Њемачке.
    Bojim se stari da ti ne znas sta pricas





    Evo ti link malo se edukuj izvor je EU nadam se da ne smeta
    https://ec.europa.eu/jrc/en/news/eu-...allenges-ahead


    Proguglaj nedje kad stignes kostariku oni su otisli 100% renewable bez teslinih baterija itd
    Last edited by Gandalf_White; 27-10-18 at 18:29.
    One Ring to Rule them all...

  3. #23078
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovako ja tebe zamisljam dok to pricas

    http://www.vijesti.me/vijesti/pa-sta...glavaca-976170

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Погледајте овога трута од човјека.

    Каже да нам не требају стручњаци са стране и не разликује висибабе и инсекте. :lolblue:
    Полакоте!

  4. #23079
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Колико ја знам, рудници угља по Европи се не затварају већ се шире, крче се ако треба и заштићене шуме и то у сред Њемачке.
    Ovo je možda i tačno, ali će sve zemlje potpisnice sporazuma iz Kopenhagena tako proizvedena struja koštati kao Petra kajgana. Zar nije cijela poenta izgradnje pomorskog kabla da se struja iz prljavih izvora proizvodi kod nas i da se izvozi u Italiju za njene potrebe ili za dalji prenos? Mi nismo potpisnici sporazuma iz Kopenhagena tako da nemamo određene kvote za proizvodnju struje iz termoelektrana, niti plaćamo žestoke penale kad pređemo određeni procenat proizvodnje iz termoelektrana.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #23080
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolega BAR je last standing BOT na forumu, misli da to sto fura cirilicu i koristi se dozom forumskog populizma moze da se izvuce neprimjeceno ali ako sagledamo malo arhivu jasno je kao dan na cijoj je strani, jos poslije ove price oko Tare, pametnome dosta.

    Inace, u normalnim zemljama za ovako i slicne stvari se daje ostavka, ali posto zivimo u diktaturi... jbg

    Tuga!

  6. #23081
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ovi experti opste prakse i dramoseri kazu da je ovo kataklizma i da treba hitno da se evakuisemo iz CG , treba vjerovati. Kad kazu da nam ne treba auto put , onda ne treba. Sta ce nam putevi , kad ce u bratskoj Srbiji da proizvode letece automobile , pa cemo leceti od Bara do Berana za po ure. Treba zabraniti izgradnju puteva , elektrana , hotela , vrtica... Ne treba nam nista , samo nam dajte gusle da guslamo o Kosovu i podgorickoj skupstini. Samo spc sekta treba da gradi sta hoce i dje hoce , ostalo sve obustaviti i zabraniti.

  7. #23082
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovako ja tebe zamisljam dok to pricas

    http://www.vijesti.me/vijesti/pa-sta...glavaca-976170




    Bojim se stari da ti ne znas sta pricas

    Evo ti link malo se edukuj izvor je EU nadam se da ne smeta
    https://ec.europa.eu/jrc/en/news/eu-...allenges-ahead


    Proguglaj nedje kad stignes kostariku oni su otisli 100% renewable bez teslinih baterija itd
    Ја ти поново кажем да се о овом питању води оштра дебата у ЕУ, и да ће све ово доћи на ревизију брзих дана.Показало се да неки обновљиви извори могу да надомјесте у одређеној мјери, али опет се систем не може поуздати.
    И док год се не пронађу нове технологије које ће од обновљивих извора енергије направити и стабилне изворе, ниједна земља неће дозволити гашење стабилних извора.

    И мислим да је апсурдно поредити електроенергетски систем једне Костарике која по становнику тек троши нешто више од трећине, у односу на становника Црне Горе, или тек око петине у односу на становника Њемачке.
    Last edited by BAR; 27-10-18 at 19:09.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #23083
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Najava da će se 9. novembra u kotorskom Kulturnom centru slaviti izdaja i pokušaj zatiranja Crne Gore izazvala je nevjericu i ogorčenje građana drevnog grada u isto vrijeme. Da li je moguće da je multietnički i multikonfesionalni Kotor toliko nisko pao da je dozvolio vladajućoj desničarko-ljevičarskoj koaliciji da pod krovom institucije kulture čiji je vlasnik država, organizuje proslavu negacije Crne Gore? Da li će Crnogorci i ostali slobodoumni članovi SDP-a i URE osjetiti stid i mučninu zbog ovog sramnog čina? To su pitanja na koja teško da ima odgovora. Jer, kazao je Balašević: “Čast je čast a vlast je vlast, i sve po zakonu, tu su paragrafi pa zagrabi pošteno i za veru i za neveru“.

  9. #23084
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo jos jedan zakon za "strateske" investitore
    .. ako se nekome kojim slucajem svidi vase parce zemlje moze da ga uzme i da vam se isplati "trzisna cijena" koja je 3-10 puta manja od realne ...

    Hahahahhahahahahhah


    Logicna kulminacija privatne drzave.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #23085
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    Kad ovi experti opste prakse i dramoseri kazu da je ovo kataklizma i da treba hitno da se evakuisemo iz CG , treba vjerovati. Kad kazu da nam ne treba auto put , onda ne treba. Sta ce nam putevi , kad ce u bratskoj Srbiji da proizvode letece automobile , pa cemo leceti od Bara do Berana za po ure. Treba zabraniti izgradnju puteva , elektrana , hotela , vrtica... Ne treba nam nista , samo nam dajte gusle da guslamo o Kosovu i podgorickoj skupstini. Samo spc sekta treba da gradi sta hoce i dje hoce , ostalo sve obustaviti i zabraniti.

    Gandalfe, svaka ti cast jesi ih pritisnuo zestoko !

    Evo uvode pojacanja koja cuvaju za ne daj Boze, poslije ovoga ce mnogi tvorovi na dijetu, dozvolili su da se pise o svakojakim "uspjesima" ove vlasti ipored zidanja na Rumiji i pored polumjeseca na barjaku.

  11. #23086
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ima li bezmudijeg naroda na kugli zemaljskoj, pitam za strinu.

  12. #23087
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ima vjeruj mi,ni po cemu nismo posebni pa ne po tome
    Jednostavno je lako uspostaviti potpunu kontrolu nad 600.000 ljudi uz spoljnu pomoc i ideoloski raspoluceno gradjanstvo a uz to i kontrolu nad maltene svim novcanim tokovima u zemlji.
    Ako je u svim slucajevima ceranja pravde u 100% primjera nagrabusio onaj ko je pokusao da pravdu istjera onda imas da stasavaju mlade generacije koje apsolutno ne razmisljaju da ista mijenjaju sem svoje mjesto za sofrom drzavnom i eto nas tu gdje smo.
    Ne zna se ko je manje raspolozen za socijalna pitanja penzioner ili student.
    Od studenata se i Tito plasio laka mu crna zemlja a od ovih danasnjih veci su revolucionari oni penzioneri sto igraju betl u penzionerskim klubovima po 10 centi badzu.
    Apsolutno niko nece ni repom da mrdne jer ne vidi svrhu,nada u pozitivan ishod ne postoji.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  13. #23088
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Polako... cujete li da smo taman na izlasku iz tranzicije...

    :lolblue:

    P.S. Jel' ovaj Radulovic i prodaje ili samo kupuje? Pitam za druga...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #23089
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ad vam se svijet pretvorio a svi ljudi dps botovi. Ja sam ateista i briga me za krst i polumjesec. Ja sam liberal i briga me za vlast i opoziciju. Jedino sto je gore od ove vlasti , to je opozicija. Zato niko nece da mrdne repom. Ne pada mi na pamet da se borim da bi na vlast dosli velikosrpski klerofasisti , putlerovi placenici , medijska mafija , zvezde granta , demagozi , populisti. Nijeste odmakli dalje od 89 , odnarodjeni rezim , gladni narod , ugrozeni Srbi i naravno muslimani i Albanci kao dezurni neprijatelji. Fuj.

  15. #23090
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Evo ga jos jedan liberal koji nije imao 5 godina kad se LSCG raspao

  16. #23091
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekao je da je liberal, ne stari liberal.

  17. #23092
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Meni samo nije jasno da EU ima tako stroga pravila po pitanju rijeka i uopšte životne sredine a rijeke su im odlagališta za razne fekalije zbog čega voda nije za piće a bogomi ni za kupanje !!! Konkretno kroz glavni grad Francuske protiče Sena u koju ako se čovjek okupa treba da se dobro istušira kako bi skinuo neko crvenilo ( šta god to bilo ) !!! Da ne bude zabune ja takodje mislim da treba čuvat rijeke i to jeste prijateljski savjet ali ovaj dio vezan za Taru ne vidim kao zagadjivanje već prijagodjavanje toka potrebnoj infrastrukturi ...
    deuscroix

  18. #23093
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Meni samo nije jasno da EU ima tako stroga pravila po pitanju rijeka i uopšte životne sredine a rijeke su im odlagališta za razne fekalije zbog čega voda nije za piće a bogomi ni za kupanje !!! Konkretno kroz glavni grad Francuske protiče Sena u koju ako se čovjek okupa treba da se dobro istušira kako bi skinuo neko crvenilo ( šta god to bilo ) !!! Da ne bude zabune ja takodje mislim da treba čuvat rijeke i to jeste prijateljski savjet ali ovaj dio vezan za Taru ne vidim kao zagadjivanje već prijagodjavanje toka potrebnoj infrastrukturi ...
    Oni ne pokušavaju da se predstave kao "Ekološke države", dok mi to (na papiru) pokušavamo
    Da je znanja i ljubavi prema državi kod nas bi cvjetao eko-turizam. Stranci bi se i zimi i ljeti mimoilazili po Bjelasici i Žabljaku, bilo bi 150x više rafting tura na Tari, Morači i Skadarskom jezeru


    Mislim da nam Autoput nije bio potreban, dovoljno je bilo proširiti sadašnji pravac BAR-Dobrakovo na 4 trake. Em ne bi oštetili ljude koji žive uz sadašnji pravac drže restorane i prodaju voće, em bi sačuvali prirodne ljepote.

    Mislim da je ljepota Crne Gore vrjednija od 5h vremena uštede na putu od mora do śevera ove naše još uvjek prelijepe države
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #23094
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Rekao je da je liberal, ne stari liberal.
    Vazda me je interesovalo u čemu je razlika između starog liberala i liberala

    Ja sam glasao za LSCG od kako sam puniljetan, što je skoro pa od kad je LSCG nastao
    Da li je činjenica da sam glasao i za rakčevićev SDP (van koalicije) dovoljna da me diskvalifikuje u kvalifikaciji za titulu "starog liberala" ?


    Da li sam diskvalifikovan zato što sam dopuštio da me zajebu i Medo i Pozitivna ?
    Ili sam možda diskvalifikovan činjenicom da sam uopšte izlazio na izbore poslije gašenja LSCG-a ?
    Last edited by Rakun; 28-10-18 at 00:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #23095
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Rekao je da je liberal, ne stari liberal.
    Pura 4ever!
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #23096
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Vazda me je interesovalo u čemu je razlika između starog liberala i liberala

    Ja sam glasao za LSCG od kako sam puniljetan, što je skoro pa od kad je LSCG nastao
    Da li je činjenica da sam glasao i za rakčevićev SDP (van koalicije) dovoljna da me diskvalifikuje u kvalifikaciji za titulu "starog liberala" ?


    Da li sam diskvalifikovan zato što sam dopuštio da me zajebu i Medo i Pozitivna ?
    Ili sam možda diskvalifikovan činjenicom da sam uopšte izlazio na izbore poslije gašenja LSCG-a ?
    Kad te tako dobro ide gasnenje partija razmisli o uclanjenju u DPS.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #23097
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    hahahaha aj rakune bez mene ubaci se u dps pa da ih gasimo po novoj
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  23. #23098
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    On ih je već jednom glasao, čini mi se.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  24. #23099
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    DPS=narod tako da tu je zacementiran brak.
    Dok nas smrt ne rastavi sto vele u americkim filmovima
    Bila je srebrna svadba a i zlatna ce po svemu sudeci.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  25. #23100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Oni ne pokušavaju da se predstave kao "Ekološke države", dok mi to (na papiru) pokušavamo
    Da je znanja i ljubavi prema državi kod nas bi cvjetao eko-turizam. Stranci bi se i zimi i ljeti mimoilazili po Bjelasici i Žabljaku, bilo bi 150x više rafting tura na Tari, Morači i Skadarskom jezeru


    Mislim da nam Autoput nije bio potreban, dovoljno je bilo proširiti sadašnji pravac BAR-Dobrakovo na 4 trake. Em ne bi oštetili ljude koji žive uz sadašnji pravac drže restorane i prodaju voće, em bi sačuvali prirodne ljepote.

    Mislim da je ljepota Crne Gore vrjednija od 5h vremena uštede na putu od mora do śevera ove naše još uvjek prelijepe države
    Evo da se ja i ti slozimo oko ovog pitanja. Problem je sto za interese Bemaxa, DPS-a a ne za interes naroda unistavaju najorginalniju i jedinstvenu zivotnu sredinu.

    Autoput je najmaliciozniji projekat i tek cemo vidjeti koliki je to kamen oko vrata.

    ____________________

    Nego Nedjeljaaaaa i svi suuuuu tuuuuuuuu....


    A duskaaaa jos nemaaaa

    Drzava jos jednom nemocna protiv provokacija SPC-a kreiranih vanbracnom zajednicom SPC/DPS... Mogu nekog da natjeraju da se ustane na himnu ili veze pojas ali ne mogu nelegalnu gradnju SPC. Dok su recimo obicnim gradjanima rusili kuce, stale i ograde.

    Pa kaze... Rumale rumali, samo toooo reci mi. Rumale rumali o dule....
    https://m.cdm.me/drustvo/dan-objavio...kve-na-rumiji/
    Last edited by Gandalf_White; 28-10-18 at 08:06.
    One Ring to Rule them all...

Page 924 of 1402 FirstFirst ... 4248248749149209219229239249259269279289349741024 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •