Page 1047 of 1402 FirstFirst ... 475479479971037104310441045104610471048104910501051105710971147 ... LastLast
Results 26,151 to 26,175 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #26151
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    O boze ........

    Posto vidim da si sklon teorijama zavjere I visokoj politici.......... ako ko spolja radi ovo sto je aktuelno danima u CG, onda to najvjerovatnije radi Zapad...... tako da Putinov uticaj (ili kako ga ti na drugoj temi nazva, "najveceg drzavnika 21.vijeka") necete gledat odje sve su prilike......na tvoju zalost, a moju radost.

    Unaprijed kazem da necu ulazit u raspravu oko Putina, jer nema tu racionalne rasprave.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ne radi se ovdje o nikakvim teorijama, već o javno iznijetim tvrdnjama agenata CIA-e koje su objavljivane makar 50 puta. Jugoslavija je razbijena čvrstom voljom velikih sila, predvođenih naravno Amerikom kao liderom. Sve ovo u CG što se dešava, od namještanja biračkih spiskova, preko žmurenja na bezbroj primjera korupcije i pljačke, dovoljno govori da Amerika ne želi vladavinu prava, ekonomski uređenu zemlju, već običnog mizernog poslušnika njenih naređenja.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  2. #26152
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A u naslovu stoji Nestala dva miliona sa računa opštine... Hakerski hard copy napad.
    Promijenili su tekst a i naslov u medjuvremenu a ostao im je originalni naslov u link-u

    Mutljavina neka iz 1 u 1.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #26153
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    https://fosmedia.me/infos/hronika/ek...i-kako-je-zbog


    Jesam li ja ovo dobro shvatio, policijski funkcioner krije kriminalca da ga ne ubiju drugi kriminalci, pa onda ti drugi kažu policajcu da su mu zamjerili zbog toga itd itd

    Što bi reka Gandalf, ovo je nervno
    A nije to samo kriminalac, nego i tadasnji momak Duskove mezimice Bojane. Zamisli kad cerka visokog policijskog funkcionera i bivseg nacelnika PJ Niksic ima momka koji je bezbjednosno interesantno lice, osudjivan za ubistvo, medju vodjama Kavackog klana (al jbg, ne bira pamet nego srce ). Dobro je poznato vecini Niksicana ko je i sta je Dusko Koprivica, rijetko koji kriminalac mu je ravan, a ni sin mu nine puno bolji. Mada ima puno gluposti odje sto su na sajt FOS medije pisali, a i pokusavaju Ranku stavit na vrat i sto jes i sto nije.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #26154
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dule ga nije sushio menschini

    InstituciE sistema hahahahahhahahahahahhahahaahahahaha

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #26155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Zašto bi se tresli? Uzeli pare za predizborne aktivnosti, obilazak glasača, održavanje sastanaka... Pare su došle od Miga, otkud oni znaju odakle pare, jesu li legalne. Pitajte Miga i ove iznad. To je objašnjenje koji svaki od tih malih može lagano da proda.
    Zato sto o tim parama traga nema u finansijskim izvjestajima koje je partija podnijela posle izbora. Sto ih cini nelegalnim, pa svako umijesan moze da fasuje optuzbu za pranje para, neplacanje poreza i sve ono sto su Medu natovarili za te iste pare dok su mislili da su njegove.

  6. #26156
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zato sto o tim parama traga nema u finansijskim izvjestajima koje je partija podnijela posle izbora. Sto ih cini nelegalnim, pa svako umijesan moze da fasuje optuzbu za pranje para, neplacanje poreza i sve ono sto su Medu natovarili za te iste pare dok su mislili da su njegove.

    Ni ti ne kapiraš. Rečeno je da će da se tresu od straha ovi koji su uzeli pare od Miga. Kad ih neko pita odakle im pare, oni samo kažu da su ih dobili od Miga, a Migo je to svakako potvrdio. Nemaju oni ništa sa porijeklom para koje im je Migo dao. Ako tebi šef da pare i kaže ti da organizuješ neku proslavu, jesi li ti kriv ako ispadne da ti je šef dao pare za koje ne može da dokaže porijeklo?

    Ovo objašnjavam zbog toga što svi treba da se okanu priče koja nema nikakvu težinu niti uporište, jer onda će validna priča biti shvaćena neozbiljno. U prevodu, čobanin koji je stalno vikao vuk. U ovom konkretnom slučaju priča je Migo koji je snimljen da uzima pare. U najboljem slučaju može da kaže da su njegove, da ih je konvertovao za svoj račun i da ih je podijelio aktivistima. Niko mu normalan neće vjerovat da je svojih 100 hiljada dolara dao za kampanju, ali eto, neka i to bude mogućnost. Ako kaže da su pare njegove, mora da dokaže njihovo porijeklo. U najgorem slučaju, po Miga i dps, naravno, ovih 100 hiljada su dio fritiranja knjiga i finansisjkih izvještaja, što nije prekršaj, nego krivično djelo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #26157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Portal Investitor vam donosi 5 ključnih faktora zbog kojih nemamo značajnih greenfield investicija sa zapada, do kojih smo došli na osnovu razgovora sa više relevantnih ulagača koji su planirali, ali na kraju odustali od ulaganja u Crnoj Gori:

    Korupcija

    Ljudi koji žive u Crnoj Gori znaju kako stvari ovdje “funkcionišu”, kada treba odraditi iole značajniji posao. To ubrzo shvate i investitori sa zapada, koji su posebno “alergični” kada dobiju (nekad skrivene nekad jasne) znake da treba “nagraditi” nekoga iz državnih institucija da bi se dobio određeni papir potreban za poslovanje ili tender.

    O korupciji se toliko priča da je faktički postala uobičajena. Uzalud i upozorenja Evropske komisije tokom pregovora o ulasku Crne Gore u EU – korupciju očigledno ovdje nema ko da iskorijeni, makar i da ublaži.

    Vladavina prava

    Kada radite i poslujete sa drugim subjektima, logično je da prije ili kasnije naiđete na neki spor. U Crnoj Gori je bilo dosta slučajeva da su strani investitori kupili neku svojinu a nakon izvjesnog vremena se ispostavi da su prevareni. Rješavanje takvih situacija se kod crnogorskih pravosudnih organa uglavnom otegne pa osim novca izgubi se i najdragocjeniji resurs – vrijeme – koje je posebno na cijeni kod investitora sa zapada.

    Nepredvidljivi poreski ambijent

    Kada kao strani investitor odlučite da negdje ulažete na dugi rok, jako vam je bitno da poreska pravila budu jasna i predvidljiva. Ponekad su poreske stope ključne pri odlučivanju o investiciji ali ako vidite da vlada neke zemlje svake godine, bez najave i konsultacija sa biznisom, uvodi nove namete – to nikako nije dobra reklama.

    Sivo tržište

    Procjena je da je više od milijardu eura u Crnoj Gori mimo zvaničnog platnog prometa. Osim novca, značajan dio usluga, proizvoda se prometuje mimo zvaničnih kanala. Investitori sa zapada teško plivaju u takvim “vodama”.

    Veličina tržišta

    Iako su male države, posebno u Evropi, po pravilu razvijene i bogate, to sa Crnom Gorom nije slučaj. Zašto? Ta komparativna prednost se u kombinaciji sa gore navedenim problemima automatski pretvara u nedostatak. Uz nerazvijene institucije, nedosljedno sprovođenje zakona i spore procedure, slabe putne povezanosti sa drugim tržištima, nestabilnim poslovnim ambijentom, činjenica da smo mali još nas više čini “nevidljivijima” na investitorskoj mapi Evrope i svijeta.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #26158
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/dukanovic-...-diskredituju/

    Pa kaže javio sam se u banku da platim dug.

  9. #26159
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Kad lopova uhvate sa plijenom i lopov smatra da je vraćanjem plijena problem riješen. Nema štete, nema ni kazne.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #26160
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Mislim da smo dosad apslovirali da su muslimanski funkcioneri SD-a, BS-a i drugih jednako go..vna kao i srpski i crnogorski. Uostalom, kao i u svim partijama. Govnjivost ne poznaje vjere i nacije, svi oni imaju jednog boga a taj bog se ukazuje zaokružen na dvije decimale.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #26161
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    https://m.cdm.me/politika/dukanovic-...-diskredituju/

    Pa kaže javio sam se u banku da platim dug.
    Kad priznaje da su kartice njegove Knezevic treba samo da objavi listing u zadnjih X godina, da se vidi koliko je novca proslo kroz taj/te racun/e
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #26162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Mislim da smo dosad apslovirali da su muslimanski funkcioneri SD-a, BS-a i drugih jednako go..vna kao i srpski i crnogorski. Uostalom, kao i u svim partijama. Govnjivost ne poznaje vjere i nacije, svi oni imaju jednog boga a taj bog se ukazuje zaokružen na dvije decimale.
    Tako je..


    Izmedju ostalog:

    Milo Djukanovic u defanizvi po prvi put u 30 godina... Sad ih treba jebati



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #26163
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Ovo je da covjek ne povjeruje



    REAGOVAO NA TEKST Đukanović: Za dug sam saznao iz "Vijesti"

    "Nakon provjere, zavisno od rezultata, pokrenuću postupak pred nadležnim organima protiv odgovornih lica uključenih u ovu prljavu akciju ..."



    23 January 2019, 19:26 h
    Predsjednik Crne Gore i DPS-a, Milo Đukanović, reagovao je na tekst Knežević preko Atlas banke pokrivao i Milove lične račune, objavljen u "Vijetsima".
    "Iako sam od starta znao da se radi o udruženom spinovanju, trebalo mi je vremena da provjerim određene činjenice", ističe Đukanović.
    Đukanović navodi da je tačno da je bio korisnik Master i Viza Gold kreditnih kartica u Atlas banci od 2007. do 2015.

    "Radi se o revolving karticama koje su imale odobreni limit do 30.000€. Sve svoje obaveze po osnovu njihovog korišćenja uredno sam izmirivao. Za navodni dug od 16.741,24€, (od čega 4.592,08€ redovne i zatezne kamate) saznao sam prvi put juče. Tendenciozna konstrukcija da je „samo jedno zaduženje aktuelnog predsjednika države“ iznosilo toliko, sugeriše valjda da ih je bilo još. S obzirom da za dug nijesam znao, niti sam o njemu od banke ikada obavještavan, samim tim nijesam nikome mogao ni dati odobrenje da ga u moje ime izmiri. Već sam u kontaktu s bankom u kojoj provjeravam vjerodostojnost informacije o dugu, i tražim instrukciju na koji način da izvršim tu svoju obavezu, ako ona stoji. Takođe, zatražio sam stručnu pomoć da se upoznam sa svim ugovorima koji se pominju i sa cjelokupnom dokumentacijom, na bazi koje je plasirana pomenuta senzacionalistička vijest. Unaprijed želim da saopštim da pouzdano znam da nijesam učestvovao u bilo kakvim transakcijama poslovnih subjekata pominjanih u jučerašnjem tekstu".
    Đukanović, takođe, najavljuje:
    "Nakon provjere, zavisno od rezultata, pokrenuću postupak pred nadležnim organima protiv odgovornih lica uključenih u ovu prljavu akciju smišljenu radi moje političke i moralne diskreditacije, u pokušaju skrivanja kriminalnih radnji vlasnika Atlas banke."
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  14. #26164
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kad priznaje da su kartice njegove Knezevic treba samo da objavi listing u zadnjih X godina, da se vidi koliko je novca proslo kroz taj/te racun/e
    Pa mislim da to nije tako lako , ne mozes ti sa tudjim racunima da radis sta zelis, u ovom slucaju da uzimas listing.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  15. #26165
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Mogu li kako ja izvadit ovu karticu da trošim koliko oću, a da me niko ne cima za dug...?

    Lomi se pravda, nijesam mislio da ćemo do toga doć...
    #fakenews

  16. #26166
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    https://m.cdm.me/politika/dukanovic-...-diskredituju/

    Pa kaže javio sam se u banku da platim dug.
    A maxe, ne moze ovo axaxaxa, ovo je Matrix kunem vam se ljudi, ovo vec lagano prelazi u pisanje po sirotinji i medijima, u stvari po vaskolikoj CG...
    Forever young, i want to be forever young

  17. #26167
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Ja bih da se otvori sms linija, da svi pošaljemo po poruku, dvije da nam Šefa ne prozivaju za dug

  18. #26168
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Pa mislim da to nije tako lako , ne mozes ti sa tudjim racunima da radis sta zelis, u ovom slucaju da uzimas listing.
    Za tebe, mene, novinare i ostalo stanovnistvo nije lako. Za Knezevica to nije problem.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #26169
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Pa mislim da to nije tako lako , ne mozes ti sa tudjim racunima da radis sta zelis, u ovom slucaju da uzimas listing.
    Ne je li?
    A mogu neoblašćenk audio snimci, ili video zapis sa bivšim gradinačelnikom...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #26170
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Pa mislim da to nije tako lako , ne mozes ti sa tudjim racunima da radis sta zelis, u ovom slucaju da uzimas listing.
    Jedna optužnica više manje ništa ne znači

  21. #26171
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne je li?
    A mogu neoblašćenk audio snimci, ili video zapis sa bivšim gradinačelnikom...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............

    Mislim da se ne razumijemo.
    Jedno je sto licno snima, ili uzima Dusko Knezevic ili radi na svoju ruku.

    Druga je stvar da ce mu bilo koji sluzbenik banke uraditi to, jer bi mogao da dobije krivicnu prijavu (sa te tacke sam naveo gore napisano)...
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  22. #26172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Mislim da se ne razumijemo.
    Jedno je sto licno snima, ili uzima Dusko Knezevic ili radi na svoju ruku.

    Druga je stvar da ce mu bilo koji sluzbenik banke uraditi to, jer bi mogao da dobije krivicnu prijavu (sa te tacke sam naveo gore napisano)...
    Ovo je iz CBCG procurelo. Zato su im juce povadili prntscreen dugmad iz tastature makli usb portove i onemogucili da se uloguju na mail ili salju dokumente ikako bez sluzbenim mailom hahahahahahahahah

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #26173
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Čak i za banku koja postoji samo na papiru?
    Čsk i za osobu koja ima prav pristupa svakom zaposlenom ili klijentu?

    Misliš da nema VPN ka svojoj centrali? Da nema dizaster lokaciju van CG? Da nema backup neđe na Kipar...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #26174
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Je li ovo pokušavaju da obezvrijede novu obajavu DK
    Javni servis sa informer naslovima.
    " Afera nad aferama", srušila se kao kula od karata
    Last edited by Markys; 23-01-19 at 19:13.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  25. #26175
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Je li ovo pokušavaju da obezvrijede novu obajavu DK
    Javni servis sa informer naslovima.
    " Afera nad aferama", srušila se kao kula od karata
    10 minuta pricaju kako je pala optuznica. Doveli su sex skandal Ivanisevica da prica.

    Niko ne kaze da je ta istraga otvorena 2001 a da je u toku vise istraga od kojih najvaznija 2009

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 1047 of 1402 FirstFirst ... 475479479971037104310441045104610471048104910501051105710971147 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •