Thread: Iz raznih novina III

  1. #31626
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Medo, svjestan sam vecine toga sto si napisao.
    Hedino mi nije jasno cekanje uputa par mjeseci, al nebitno.
    Privatni zdravstveni sistem, hm, vidimo kako to funcionise u USA. Bogati zive, siromasni umiru od najobicnijih bolesti.
    Nije samo vezano za zdravstvo i skolstvo, sta cemo za puteve?
    Prvi ja pljujem stanje nasih puteva, za ovu vlast da ne pricam, al opet se iz drzavnog novca placa odrzavanje istih.
    Mislis li da bi se ljudi sami sjetili da zakrpe neku rupu?
    Kakav je narod, mogla bi svaka rupa stajat 100 god, samo bi je svi zaobilazili.
    Mislis li da je tvojoj tetki bolje sa tih 130e penzije ili da ne prima centa?


    @osvajac da, za neke preglede se placa anticipacija od par eura.
    Da nema fonda, tj da moras da placas direktno, najobicniji pregled, npr kad prehladis bi te kostao 30-40e.
    Privatni univerziteti antipod drzavnim? Cime to, znanjem?
    A nemojmo molim te?
    Ogromna je polarizacija drustva, sto se samo vidi kroz ovu tvoju pricu. I nije ovo samo tvoja prica, nego jos stotina hiljada ljudi, sto je najgore. Znaci bolje 130e nego nista? Kako se to prolazi mjesec sa 130 eura?
    Znaci bolje i raspala skola i zdravstvo nego nista? Svake godine nekoliko hiljada eura uplacujem na ime zdravstvenog osiguranja, a svake godine makar nekoliko stotina potrosim na privatnike, jer nemam vremena da cekam mjesecima po nasim domovima zdravlja. Vrijeme je previse bitno da bi se bacalo, zamisli one kukavce sto ne mogu da plate. Kod nas hiljade ljudi prijevremeno umire, jer nema doktor kad da ih primi.

    Samo neka si ti zdravo, ostalo ti nista pametno nemam rec.

  2. #31627
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Oce li ovo imat ikakvog uticaja na glasace... Vjerovatno ce porast rejting dps-u.
    Ne kapiram, mislis da ce BS i SDu da pane rejting???
    Mislim da ce da im poraste jos vise, evo poruke da njihovi kadrovi i njihovi glasaci najbolje prolaze...
    A za njih je narod inace glasao zbog ubjedjenja i partijske ideologije...

    Danas mi se desila jedna jako interesantna scena...
    Ja na bulevar, na semafor crveno svijetlo, cekam u srednju traku...
    Kad pored mene u lijevu traku uparkira se nova G klasa C63AMG... stvarno dobar autic, motor brunda, crvena kozna sjedista unutra, digao mi se bio... par sekundi poslije toga, u deanu traku se uparkira novi BMW X5 M50...
    Turiraju oni motore, a ja siromah izmedju njih... i taman pomislih jos samo Audi fali, kad vidim u retrovizor jednu tranju A6 od piisljivih 20 hiljada...

    Sto znam brate, nije ovdje tako lose, pusti pricu...

  3. #31628
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Ne da nije lose nego je top, ipak smo mi ekonomski tigar na Balkanu.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  4. #31629
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Poslodavac br. 1 - drzava
    Poslodavac br. 2 - Voli


    Gassy drzavy

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #31630
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne kapiram, mislis da ce BS i SDu da pane rejting???
    Mislim da ce da im poraste jos vise, evo poruke da njihovi kadrovi i njihovi glasaci najbolje prolaze...
    A za njih je narod inace glasao zbog ubjedjenja i partijske ideologije...

    Danas mi se desila jedna jako interesantna scena...
    Ja na bulevar, na semafor crveno svijetlo, cekam u srednju traku...
    Kad pored mene u lijevu traku uparkira se nova G klasa C63AMG... stvarno dobar autic, motor brunda, crvena kozna sjedista unutra, digao mi se bio... par sekundi poslije toga, u deanu traku se uparkira novi BMW X5 M50...
    Turiraju oni motore, a ja siromah izmedju njih... i taman pomislih jos samo Audi fali, kad vidim u retrovizor jednu tranju A6 od piisljivih 20 hiljada...

    Sto znam brate, nije ovdje tako lose, pusti pricu...
    Hahahaa ti si brat moj. Slažem se potpuno. Ima žena koje voze takve dzipove, po njemačkoj bi im pozavidjeli ali zato glave ka da su od veprova pozajmili...Nije sve ni u autima, ođe je veća bolest duhovno siromaštvo, nepostojanje intelektualaca koji su se svi prodali, stihijski je sve... Košuta je patrioJota. Bateeee

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  6. #31631
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Moguce da ste u pravu, ne znam, moje je misljenje da bi neko hipoteticko neplacanje bilo kakvih dazbina drzavi dovelo do potpune anarhije, mada moguce da bi se iz toga lakse iscupali nego iz kandzi drps kancera.
    Po meni je prva pretpostavka za bilo kakav sistemski napredak sut u dupe ovoj vlasti, da se svima dokaze da je vlast promjenjiva.
    Tada mozemo pricati i o popularizaciji preduzetnickog duha, skidanju raznih uhljebskih nameta, ali uz sve to treba da dodje i potpuna porezna kontrola.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #31632
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Lako je palamudit kao tip gore kad nemas pojma sta je realni sektor.

    Zabljak :

    Po bukingu ima oko 5000 kreveta

    Od toga je registrovano oko 3000

    Od to 3000 - 2600 kreveta je smjestaj u domacinstvu...
    Oni placaju 13 eur mjesecno pausal. Ne placaju doprinose, pdv ili bilo kakve dadzbine.


    Maximalno mogu da registruju 15 kreveta iako neki of njih imaju i po 80-100.

    Inspekcije im ne mogu nista, kazne fizickim licima su male (ako ih nadju u objektu u 99% slucajeva samo pisu da ih nisu nasli).

    Od to 6-7 hotela sto je tamo 2 rade legalno ostalo sve na crno i duguju po 150-200 000 eur poreza.


    Od 28 tur. agencija u gradu registrovane su samo 2.
    Ostale nesmetano obavljaju djelatnost agencija iako su registrovani kao suvenirnice gdje se 'besplatno dijele informacije o turama'

    Od 30 restorana full legalna su samo 2....


    Odes u aprilu maju junu ili sredinom septembra i ti isti sto placaju paushal mjesecno 13eur i ni centa vise - daju jednosoban stan za 20eur ili cijeli bungalov za 12.

    Itd itd


    I dodje tip da mi soli pamet... Jebo te bog te jebo.
    Drugari, nesto razmisjam iako sam malcice glup da dajem neke ekonomske i makroekonomske prognoze, da ih tako nazovem...
    Kazete da je drzava najveci poslodavac, glasaci dps su uhlebi, sluge rezima, koji nista ne rade nego primaju plate od krvavo zaradjenih para radnog i vrijednog naroda koji se nije prodao nego posteno zaradjuje tu koru hleba...
    E zamislite sad da se promijeni vlast...
    Ne da dodje df i ekipa, nego dodje prava vlast koja bi sve iz korijena da promijeni, onako kako treba, sve po peesu...
    I kazu, do kraja godine ima da otpustimo 30000 uhleba i parazita sto nista ne rade, oni su visak...
    Dovidjenja, prijatno, mrš...

    Sto bi bilo onda sa tim uhlebima i parazitima?
    To je jedno 100-150 hiljada ljudi kad racunas i njihove familije...
    Ne vjerujem da bi se ubili a ne bi ni krepali od gladi...

    Oni bi onda poceli necim da se bave...
    Onaj pravnik bi otisao u advokate...
    Onaj ekonomista u racunovodje...
    Onaj sofer u taksiste...
    Ili bi otvorili nesto drugo...
    Pa bi na Zabljak imao 10000 kreveta i 60 turistickih agencija...
    Pa bi se dobar dio vratio po tih sela, od otpremnine sredio kucu i imanje, stavio to na booking...
    Pa bi nesto proizvodili...
    Imao bi duplo vise frizerki...
    Duplo vise kafana i ugostitelja...
    Narod bi iz kuce dostavljao hranu sto majka i baba spreme...
    Trgovina na veliko i malo, preprodaja svih vrsta, kupi jeftino pa prodaj skupo i tako, od igle do lokomotive...

    Uglavnom, kukate kako ne mozete da zivite i normalno poslujete, a onda bi vam konkurencija bila duplo veca...
    I to konkurencija koja bi stalno obarala cijene, tek onda bi se radilo na crno...

    A da dodje prava vlast, pa krene ozbiljno poreze da ubira...
    Mislim da se u Crnoj Gori naplati jedva 10-20 posto poreza i ostalih dazbina...
    Svima su usta puna nekakvog postenja, a ovamo svako gleda da ukrade, pardon, ustedi dje moze...
    E sad, ja bih dao ubiranje poreza inspektorima koji bi imali procenat od svake naplate...
    Kazna za racun ti je 3800e... 5 posto od toga je 190e...
    Neka im bude i manji procenat, da imaju 50e na platu, napisu 20 kazni dnevno, to je 1000e...
    E sad, od ovih uhleba koji bi poceli da muljaju na crno i da se snalaze, naplatio bi .I., on i nema firmu, ili bi je zatvorio i sjutra otvorio novu na majku, sestru ili svastiku...
    Pa bi se sve to na vas slomilo...
    Ali neka na kraju taj inspektor naplati 3-4 kazne, eto mu 200e dnevnica, a drzavi 10000... da su mu proste...
    Ih, kako bi prezali i lovili, ja vjerujem da bi angazovali citavu familiju da sjedi po lokala i da im javlja...
    Tako za svaku vrstu inspekcija...
    Da ne pricam kako bi tek onda ti uhlebi (jer im obraz nije jaca strana, je li) spijali konkurenciju...a oni mozda vatali veze kod kolega sa kojima su do juce zajedno radili...
    Pa tek onda kad bi morali STVARNO da placate svaku mogucu taksu, onda bi vidjeli kako je to biti gazda...
    A konkurencija vam duplo veca...
    I onda bi vidjeli kakva je sadasnja Crna Gora, kakva je ovo ljepota od zemlje...
    Dje sa 1000e mozes da zivis fino, a ako si imalo sposoban, mozes da napravis tj ukrades milione...

    Pustite pricu jadni ne bili, nema ljepse drzave od ove, nemojte da rusite ravnotezu u svemiru, sve je onako kako treba da bude...
    uhlebi zivotare sa 500-600 e, oni sposobni rade privatno, prave pare i obrcu milione, oni manje sposobni stalno nesto kukaju i krive nekoga drugoga, i tako...
    Prastajte drugari, popio sam litar vina sad uz rucak, a kucam sa telefona pa sam malo konfuzan, ali nadam se da ste shvatili sho ocu da recem...
    Last edited by karamazov; 14-09-19 at 18:30.

  8. #31633
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Kako se pojedini trigeruju cim im se pomene uhljebski sektor.
    Kad bi dosla normalna vlast, pa se radilo na prihvatanju preduzetnistva kod ljudi koji su se zakacili na drzavnu sisu, pa uz to bi dobili neke otpremnine, moglo bi se dobro prolaziti i u realnom sektoru cak i u ovakvom sistemu, da ne peicamo o nekom hipotetickom uredjenom.
    Pa se npr otvori malo preduzece (svaka sredjena ekonomija pociva na malim i srednjim preduzecima) za peoizvodnju pvc/alu stolarije, zasto bi morao VHM da uzima milione, a ima i sad malih preduzetnika u toj bransi, ima mjesta za jos 2x toliko.
    Pa cjela drzava kuburi sa dobrim majstorima, moramo ih uvozit iz Alb, Makedonije itd., pa se osmisli neki normalni program prekvalifikacije da se uci uz majstore zanat.
    Pa onda neko na imanje posadi jabuke i sljive, neko jagode, pa se organizuhe obavezni drzavni otkup, ili se organizuhe otkup kod velikih lanaca tipa Voli, HDL i slicno.
    Inace je drzava bogom dana za poljoprivredu i stocarstvo, al ne, oce razni Fjodori, Dimitriji, Alekseji itd da se zavuku u kancelarije, zakace na drzavnu sisu i ne razmisljaju oce li firma poslovati u plusu, o raznim troskovima rada itd, sve na grbacu drugoga.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #31634
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A nemoj druze, ubo si me u bolnu tacku...
    Ja sam uhleb i zakacio sam se na drzavnu sisu i pojma nemam o cemu govorite... ok, u pravu si, raskrinkao si me potpuno...

    Znaci, privatnici sa foruma se zale kako ima masu uhleba koje bi trebalo otpustit i rasteretiti drzavni budzet...
    A posla ima dovoljno za sve, ona stara - posla ima ko oce da radi... neka izadju slobodno na trziste, jos bolje, konkurencija moze i da koristi...
    Pa dobro onda, nijesam znao da je takva situacija u realnom sektoru, ne vidim nista iz kancelarije u koju sam se zavukao sa jos uhleba...
    Onda je sve super, nema sto nego da zavrsavamo diskusiju oko ovoga...

  10. #31635
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Nema ko sta da mi prica, vodim se primjerima iz okruzenja koje vidim.
    Dodjes u opstinu u bilo koji sektor administracije, njih 6 piju kafu i jedno ti se onako bezvoljno ustane da pita sta je trebalo, ostane njih 5 da sjedi.
    Drug mi radi u drzacno preduzece, dodje na posao samo kad mora da pregleda nesto sto mu je vezano za posa, otprilike 1 sat u smjenu od 12 sati, znaci 1 sat je tu u firmu a 11 po gradu aveu toku smjene.
    Insteuktor voznje mi je prije 10 godina jos pricao kako je sao. inzinjer u opstinu, dodje ujutru potpise se i trk preko vrata da obucava kandidate u njegovu, privatnu firmu.
    Mislim smjesna je prica uopste, samo uporediti velicinu administracije procentualno kod nas i nekih normalnih, zdravih ekonomija, nema sta vise da pricamo.
    Zamisli ti nekomunisticku zemlju dje je drzava najveci poslodavac.
    Lock.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #31636
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    U državnim službama imaš jednog radnika koji radi za tri ili četiri fantoma, ako dođe do otpuštanja prvi će da lete ovi što rade.

  12. #31637
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,088
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default


  13. #31638
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nema ko sta da mi prica, vodim se primjerima iz okruzenja koje vidim.
    Dodjes u opstinu u bilo koji sektor administracije, njih 6 piju kafu i jedno ti se onako bezvoljno ustane da pita sta je trebalo, ostane njih 5 da sjedi.
    Drug mi radi u drzacno preduzece, dodje na posao samo kad mora da pregleda nesto sto mu je vezano za posa, otprilike 1 sat u smjenu od 12 sati, znaci 1 sat je tu u firmu a 11 po gradu aveu toku smjene.
    Insteuktor voznje mi je prije 10 godina jos pricao kako je sao. inzinjer u opstinu, dodje ujutru potpise se i trk preko vrata da obucava kandidate u njegovu, privatnu firmu.
    Mislim smjesna je prica uopste, samo uporediti velicinu administracije procentualno kod nas i nekih normalnih, zdravih ekonomija, nema sta vise da pricamo.
    Zamisli ti nekomunisticku zemlju dje je drzava najveci poslodavac.
    Lock.
    Pa vidis li da je problem sto ti ljudi nemaju elementarne uslove za rad, nego ih po petoro u kancelariju sjedi...
    Pod hitno treba graditi nove zgrade i obezbijedit im normalne prostorije za nesmetan rad...
    I sto bi ti kralju, malo je jedan, nego treba svih petoro da ustanu da pitaju sto ti treba???
    I nijeau mrzovoljni, samo su ozbiljni, kako i prilici jednoj ozbiljnoj ustanovi, nije to pozoriste da ti se keze i smiju...
    Onda bi bila prica, sjede njih petorica i zajeebavaju se na radnom mjestu...

    Sad ozbiljno legendo, kako to da ti takvo stanje ne odgovara...
    Radis li ti ista, idje...
    Evo ja bih volio da se svaki kolega iz moje struke zaposli u opstinu ili bilo dje drugo na drzavnu sisu... ne zbog toga sto me strah konkurencije ili da mi ista smeta, ali je fakat da bi onda vise posla bilo za mene...

    Nego na 5 zadnjih stranica svaki komentar od ljudi koji se bave privatnim poslom i to mahom ugostiteljstvom, svodi se na to da oni hrane neradnike i uhljebe... time sto placaju obaveze prema drzavi...!!!
    A ja ti kazem, 50 posto ljudi iz drzavne uprave, minimum, da ostanu bez posla i uzmu otpremninu, te bi pare ulozili u ugostiteljstvo...
    Nema logike, samo o tome pricam...
    Ili se kuka o tome kako vlast nista ne valja... to je tacno, katastrofa, ali ne daj boze da je normalna vlast, da svi privatnici, i ovi manji, moraju svaku dazbinu da placaju...
    Pitaj ove magove biznisa sa foruma koliko radnika zaposljavaju, kolike plate im daju, da li im placaju sve doprinose, na puni iznos, rade li im radnici cijele godine i imaju li namjeru da ih zaposle za stalno...
    Ja vjerujem da bi se isposravilo da je Lucke dpsovac najbolji poslodavac...
    Nego valjda misle da bi neka nova normalna vlada trebala svoju politiku da zasniva na poreskim olaksicama i otklanjanju biznis barijera... a dje kralju, ja vjerujem da dodju novi ljudi sa namjerom da napune drzavnu kasu, neka sto bi podigli ove obaveze nego bi izmislili duplo vise drugih nameta...
    A ko zna, mozda ovi preduzetnici nijesu sposobni da zarade pare, pa zavide ili se mozda nadaju da ce nakad oni postat uhlebi na drzavnu sisu, platica, vikend slobodan, praznici slobodni, godisnji odmor placen, neko bolovanje tu i ramo, pusti jadan, sto ces vise, lezi lebu da te jede...
    Nego, kako niko ne razumije ili nece da razumije ovo o cemu govorim, nema sto dalje da komentarisem...
    Uglavnom, vi ste u pravu a ja u krivu...
    Last edited by karamazov; 14-09-19 at 19:51.

  14. #31639
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Šteta je da ti neotkriveni talenti i magovi biznisa iz državne uprave propadaju po memljivim kancelarijama, treba da krenu u privatnike i povedu državu naprijed.

  15. #31640
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vala u Centralnu banku od ove nazovi elite, nema ko nije zaposlio brata, sestru, kuma druga...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  16. #31641
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nema ko sta da mi prica, vodim se primjerima iz okruzenja koje vidim.
    Dodjes u opstinu u bilo koji sektor administracije, njih 6 piju kafu i jedno ti se onako bezvoljno ustane da pita sta je trebalo, ostane njih 5 da sjedi.
    Drug mi radi u drzacno preduzece, dodje na posao samo kad mora da pregleda nesto sto mu je vezano za posa, otprilike 1 sat u smjenu od 12 sati, znaci 1 sat je tu u firmu a 11 po gradu aveu toku smjene.
    Insteuktor voznje mi je prije 10 godina jos pricao kako je sao. inzinjer u opstinu, dodje ujutru potpise se i trk preko vrata da obucava kandidate u njegovu, privatnu firmu.
    Mislim smjesna je prica uopste, samo uporediti velicinu administracije procentualno kod nas i nekih normalnih, zdravih ekonomija, nema sta vise da pricamo.
    Zamisli ti nekomunisticku zemlju dje je drzava najveci poslodavac.
    Lock.
    Sjede 2 čovjeka u kafani i pricaju, ja sto do njih, čekam tehnički da se završi za auto, pijem kafu, listam mailove na tel i slušam kako se jedan od njih žali ovome kako je direktor zaposlio bratanića, dao mu kanc, uz radni sto i kožni trosjed, pa taj momčić kada dođe iz večernjeg provoda, zaključa se i legne da zaspi...kad se probudi izađe na kafu i vrati se pred kraj radnog vremena...nisam čuo o kojem državnom preduzeću je riječ ali sam držao ruku preko usta da ne vide da se smijem...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  17. #31642
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dobro jutro Gorchani..


    Sta ste vi ucili u skolama ?

    Jel milo heroi ?



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #31643
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Sjećam se u NK gimnaziji, vazda se izbjegavalo par poslednjih lekcija, koje su vazda bile o SFRJ ratovima, da se ne bi talasalo, plus kraj godine. Osnovne se ne sjećam ali pretpostavljam da je bilo slično.

    Većina djece tada izlazilo iz škole znajući da su ratovi bili 90ih i toeto, a ne znajući nikakve detalje - aktere, uzroke, posledice, ništa.

  19. #31644
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar knjige istorije ne proucavaju Istoriju. A ona kao takva ne moze biti validna dok se ne otvore svi arhivi i zivi svjedoci tih dogadjaja ne utihnu. Dok neutralni naucnici pocnu sklapati dokumenta. Istorija od bivseg druga Peca Popovica iz Narodne Stranke, danas putopisca Djukanovica je pamflet
    Djukanovic je devedesetih isao na saecesca vojnika poginulih na dubrovacnom ratistu, postrojavao ih na Lukovu u ljeto 1991-ve, snadbijevao Vojsku Republike Srpske, bio clan savjeta odbrane. Sve mu je to od Zapada oprosteno. Jasno je i zasto.

  20. #31645
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Dešavanja od prije 20+ godina jesu istorija. Imamo generaciju koja je postala punoljetna i može da glasa, a ne pamti ni prvu polovinu 2000-itih a kamoli 90-te.
    To što imamo nesreću da akteri tih dešavanja i dalje vladaju crnogorskom političkom scenom je druga priča.

    Pozitivna stvar je što imamo internet, pa hoće da sazna što se dešavalo ima načina.
    Last edited by ASC; 15-09-19 at 13:17.

  21. #31646
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default


    22. 9. 2019.god u minut do 12h, održaće se protest prosvetnih radnika ispred Ministarstva prosvjete, u organizaciji Prosvjetne zajednice Crne Gore.
    Drage kolege, dođite, probudite se, ne bojte se. Priznajte sebi i drugima da jedva sastavljamo kraj s krajem. Ne možemo više ovako. Plata se nije povećala 11godina. Sistem obrazovanja se urušava. Moraju čuti naš glas. Svi dobrobamjerni građani su dobrodošli da nas podrže.
    Ovo su naši zahtjevi. Bice ih još. Predškolsko obrazovanje, visokošolsko obrazovanje ce dati jos zahtjeva...
    Dođite da održimo LEKCIJU BR. 1!
















    One Ring to Rule them all...

  22. #31647
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Gandashu jesi li ti organozator? Ako nisi, ja ga necu dolazit jer ce se svi drugi prodat eto samo da Vam javim.
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  23. #31648
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by REALista_05 View Post
    Gandashu jesi li ti organozator? Ako nisi, ja ga necu dolazit jer ce se svi drugi prodat eto samo da Vam javim.
    Nisam prosvetar

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #31649
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Nista onda. Propanuce akcija. Pozivam ljudove da ne gube time
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  25. #31650
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    22. 9. 2019.god u minut do 12h, održaće se protest prosvetnih radnika ispred Ministarstva prosvjete, u organizaciji Prosvjetne zajednice Crne Gore.
    Drage kolege, dođite, probudite se, ne bojte se. Priznajte sebi i drugima da jedva sastavljamo kraj s krajem. Ne možemo više ovako. Plata se nije povećala 11godina. Sistem obrazovanja se urušava. Moraju čuti naš glas. Svi dobrobamjerni građani su dobrodošli da nas podrže.
    Ovo su naši zahtjevi. Bice ih još. Predškolsko obrazovanje, visokošolsko obrazovanje ce dati jos zahtjeva...
    Dođite da održimo LEKCIJU BR. 1!
















    Ima li medju ovima onih koji vjecito "vuku" neko bolovanje, a drze casove privatno i zbog kojih mnogo njih ne mogu dobiti zvanje redovnog profesora 10godina, jer su im zamjena? Ima li onih sto nece u penziju da idu da bi pruzili mladjima priliku da rade?

    zabahatili su i oni kao sluzbenici.
    Cast izuzecima.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 1266 of 1402 FirstFirst ... 266766116612161256126212631264126512661267126812691270127613161366 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •