Page 1322 of 1402 FirstFirst ... 32282212221272131213181319132013211322132313241325132613321372 ... LastLast
Results 33,026 to 33,050 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33026
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post

    a red bi bio da profesorica kaze o cemu se radi, kad se vec prosirilo ovoliko.
    čitao sam komentare na njen status i ona je odgovorila na par njih i napisala je kako će sve otkriti jer je duga priča, kao i da će raditi advokati i ombudsman.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #33027
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    i sta mislis da li je ovaj tvoj primjer po zakonu?

    Pa s'obzirom da u zakonu samo stoji da izvršitelj ne može uzeti više od pola zarade po zakonu je, jer joj niko nije skinuo više od pola plate. Tako da je sve po zakonu
    Last edited by Rakun; 08-11-19 at 15:24.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #33028
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    ako je vise izvrsitelja, onda se tu posao ne zavrsava do kraja. izvrsitelj daje resenje za blokadu, a onaj koji blokira bi trebalo da zna kolika je blokada vec (ako je ima).

    al kao svaki nas posao, dokazano u gandovom duelu, da ne moras i ne bi trebalo sve da znas iako stvari svuda, ali svuda, zavise jedna od druge.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #33029
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    mada, ako cemo realno, i zakon je malo konfuzan, tj. nije preciziran.
    vjerovatno se mislilo na ukupna izvrsenja, al nije precizirano da li su u pitanju ukupna ili pojedinacna izvrsenja.
    ono, realno bi bilo da su ukupna, al kao i svaki zakon kod nas, nije preciziran i podlozan je razlicitim tumacenjima.
    ima pravnika na forumu pa nek daju svoje vidjenje

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    To ti u racunovodstvu firme završavaju, napisu ti u posljednja tri mjeseca vecu platu, svim se sluze...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

    da, upravo tako. u obracunsku ako si dobar sa gospodjamamoze se to zavrsit, al pitam se samo jesu li svjesne osobe u racunovodstvu da samo sebi mogu problem napravit, nista drugo?
    Forever young, i want to be forever young

  5. #33030
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    mada, ako cemo realno, i zakon je malo konfuzan, tj. nije preciziran.
    vjerovatno se mislilo na ukupna izvrsenja, al nije precizirano da li su u pitanju ukupna ili pojedinacna izvrsenja.
    ono, realno bi bilo da su ukupna, al kao i svaki zakon kod nas, nije preciziran i podlozan je razlicitim tumacenjima.
    ima pravnika na forumu pa nek daju svoje vidjenje
    Došli smo do onoga što ja pričam a to je DA JE PO ZAKONU
    Na xy topica na forumu se u superlativu govori o zapadu, a tamo bi joj konfiskovali sve što ima i dugovi se prebacili na najbližu porodicu (tog sina koji je izdržava)
    Last edited by Rakun; 08-11-19 at 15:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #33031
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne saosjećam ni malo ako neko loše živi zbog toga što vraće dugove. Svi bi da se jebu, a da im ne ulazi
    Ja sam većinu života živio na granici siromaštva pa NIKAD nisam pozajmio od nekog više od 2 € (u slučaju da zaboravim novčanik) koje bi śutra dan vratio
    Sokiran sam cinjenicom da se apsolutno slazem sa Rakunom.
    Uzeli su ljudi kredite i sad kad ih ne mogu vracati na drustvenim mrezama pricaju kako jedu svaki treci dan.
    Nemam ni malo solidarnosti za ovakve ljude.
    Imas redovni posao siguran drzavni,plus jos pokojeg djaka spremis za ekstra prihod i odna zagrizes zalogaj veci nego sto mozes da progutas pa kuknjava.
    U kladionice u Pg radi se za 250 eura a svakih 14 dana ima jedan dan slobodno osiguranje na minimalac pa ne vidim da iko prica o njima kao o mucenicima.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  7. #33032
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    ako je digla kredit ili zirirala, onda njen problem.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #33033
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Došli smo do onoga što ja pričam a to je DA JE PO ZAKONU
    Na xy topica na forumu se u superlativu govori o zapadu, a tamo bi joj konfiskovali sve što ima i dugovi se prebacili na najbližu porodicu (tog sina koji je izdržava)
    veoma moguce, mada posto nisam pravnik ne bih da donosim zakljucke, al eto dajem svoje misljenje.

    dakle, zakon glasi:
    'Izvršenje na zaradi i penziji...'

    moze se zakljuciti i da se misli na pojedinacno izvrsenje.
    da npr. pise:
    'Izvršenja na zaradi i penziji...' sve bi bilo jasno i ne bi se moglo dvojako tumaciti.

    svakako, ako se kroz zakon mislilo da se zastiti stanovnistvo sa socijalniog aspekta, svakako da se trebalo obazirati na sva izvrsenja, ovako na pojedinacno nema smisla uopste i donositi takve zakone.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #33034
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Došli smo do onoga što ja pričam a to je DA JE PO ZAKONU
    Na xy topica na forumu se u superlativu govori o zapadu, a tamo bi joj konfiskovali sve što ima i dugovi se prebacili na najbližu porodicu (tog sina koji je izdržava)
    Znači, cijeli član 103 tiče se zaštite čoeka u slučaju prinudne naplate, odnosno mogućnosti da ima od nečega da živi, ali se, po tvojoj teoriji, može desit da dva izvršitelja skinu po 49.9% zarade i sve je po zakonu? Seems legit.

    Da ponovim, svi javni izvršitelji rade u okviru jednog sistema naplate, ne u okviru onolikog broja koliko je javnih izvršitelja.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #33035
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne znam u njenom slučaju što je konkretno bio povod njenom zaduživanju, iznio sam pretpostavke jer sam čuo da joj muž nije zaposlen i da je bolestan. Sa druge strane imamo jasnu sliku o plati jednog profesora koja je mizerna. Ovdje su je optužili da je nemarna i sama krivac za to što joj od plate ostane 47 eura. Ja ne govorim o tome da je država kriva jer je prezadužena ali je itekako kriva što su im plate mizerija.
    Kao prvo, niko je ni za šta nije OPTUŽIO, samo sam ja konstatovao da se žena neodgovorno ponašala prema kućnim finansijama, čim je sebe dovela u situaciju da od čitave plate, koja sigurno nije manja od zvanične prosječne zajedno sa radnim stažom kojeg ima oho-ho, na raspolaganju ima samo 50 eura.

    To iz kojih je razloga došlo do ovoga ne mogu da komentarišem jer ne znam, ali dovesti sebe da ti od plate ostaje mjesečno 50 eura je u najmanju ruku neodgovorno vođenje kućnih finansija. Pritom, poentira da joj je plata 47eur što je u startu netačno i izmišljotina.

    Da stvari budu još gore, od svoje plate koja je, pretpostavimo ne manja od 500 eura, ne plaća niti stanarinu niti polovinu režija. Ovo je zaključak koji sam donio na osnovu jednog od komentara gdje ona kaže kako joj stanarinu i dio troškova plaća sin.

    Dakle pored plate od 500, dobija pomoć u vidu još makar 250 i opet joj ostaje da živi samo 50. Prostom računicom dolazimo do zaključka da bi i potencijalno plata od 750 eura bila nedovoljna.

    Platu od 750+ eura nema mnogo ljudi u Crnoj Gori. Jedan mizeran dio. Nadam se da oko ovoga nećemo polemisati.

    Ako ovo nije neodgovorno ponašanje prema sopstvenim i kućnim finansijama onda ne znam šta je. Naravno, moram da se ogradim i kažem da sve ovo što sam rekao ne važi ako je ženi na bilo koji način nanesena nepravda. A to ako je uzela kredit, nagomilala dug, žirirala, nadala se povećanju plate kojeg nije bilo... tražiti krivca u državi je totalno dubiozno, što bi rekao jedan naš kolega.

  11. #33036
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default Iz raznih novina III

    saglasna.

    Last edited by goozica; 08-11-19 at 15:47.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #33037
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Od plate joj skida racunovodstvo njeno a ne izvrsitelj... cisto i to da dodam. Da ima 7 izvrsenja od 7 izvrisitelja - skidaju po redu naplate do polovine plate.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  13. #33038
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Došli smo do onoga što ja pričam a to je DA JE PO ZAKONU
    Na xy topica na forumu se u superlativu govori o zapadu, a tamo bi joj konfiskovali sve što ima i dugovi se prebacili na najbližu porodicu (tog sina koji je izdržava)
    Kako si tvrd, nevjerovatno...

    Potpuno je nebitno koliko ima dugova i izvršitelja... Svi zajedno ne smiju preko pola plate prinudno da naplate...

    Samo ukoliko je ona potpisala trajni nalog može, ni u jednom drugom slučaju...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  14. #33039
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Od plate joj skida racunovodstvo njeno a ne izvrsitelj... cisto i to da dodam. Da ima 7 izvrsenja od 7 izvrisitelja - skidaju po redu naplate do polovine plate.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Upravo... No ona je pomenula izvršitelje, zbog toga se i povela rasprava...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. #33040
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pa s'obzirom da u zakonu samo stoji da izvršitelj ne može uzeti više od pola zarade po zakonu je, jer joj niko nije skinuo više od pola plate. Tako da je sve po zakonu
    Nije tačno.

    Ne može izvršitelj da skida drugu polovinu plate, ako joj je već zarada opterećena administrativnom zaradom ili joj se po drugom osnovu skida sa plate polovina zarade.

    Banka ne smije da dozvoli izvršenje. Da sam advokat rado bih uzeo njen predmet i bio bih siguran da bih dobio sudske troškove od ovih koji skidaju pare.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #33041
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mislim da je akcenat na to da joj se skida sa plate više nego što je zakonom dozvoljeno a ljudi sa materijalnim problemima su svuda oko nas.
    Upravo to, i jos uvijek nemamo zakon o bankrotu.

  17. #33042
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post

    Da stvari budu još gore, od svoje plate koja je, pretpostavimo ne manja od 500 eura, ne plaća niti stanarinu niti polovinu režija. Ovo je zaključak koji sam donio na osnovu jednog od komentara gdje ona kaže kako joj stanarinu i dio troškova plaća sin.
    .

    Nije li poražavajuć podatak da osoba koja 20+ godina radi kao prosvjetni radnik nema svoj stan nego plaća stanarinu ?

    Dalje čekamo njeno reagovanje da vidimo da li je kao što se tvrdi uletjela svoje pare za organizovanje filozofijade ilie nešto drugo u pitanju.


    Pa hajde da ne budemo splačine i osudjujemo nečije sposobnosti upravljanja kućnim budžetom bez više informacija.
    One Ring to Rule them all...

  18. #33043
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Kakva se ovđe terminologija koristi, jbt...

    Optužio, osudio... još malo ću je bit izbio i polio katranom i perjem. Još ja splačina... što urade 2 TV gostovanja u 3 dana od čovjeka ccc...

  19. #33044
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Kakva se ovđe terminologija koristi, jbt...

    Optužio, osudio... još malo ću je bit izbio i polio katranom i perjem. Još ja splačina... što urade 2 TV gostovanja u 3 dana od čovjeka ccc...
    Niko ti nije rekao da si splačina, a i da jes. Eno je Alexxa Blečić kod stearog pobijedio na splačinijadu pa nije muka.

    Nego se iskuliraj malo udario si po ženi ni da ti ih iz džepa uzela.



    Znači samo ponovi sebi - profesorica filozofije (jedna od omiljenih prof. U gimnaziji) poslije 25 godina staža nema svoj stan - trudi se i prvak je u svom poslu - skidaju joj cijelu platu - jede jednom u 2 dana - ima bolesnog muža - a ja je osudjujem jer loše vodi kućni budžet a da pri tom pojma nemam o čemu se radi.

    I vidji jel to normalno

    Eo ti i ovo od juče pa popljuj i po djedu jer vodi loše kućni budžet

    Last edited by Gandalf_White; 08-11-19 at 17:20.
    One Ring to Rule them all...

  20. #33045
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Niko ti nije rekao da si splačina, a i da jes. Eno je Alexxa Blečić kod stearog pobijedio na splačinijadu pa nije muka.

    Nego se iskuliraj malo udario si po ženi ni da ti ih iz džepa uzela.

    100% radiš u neku državnu firmu epcg - plantaže ili nešto tako za 1000+ eur pa nemaš osjećaj kako je običnom čovjeku toeta buržujska priča.


    Znači samo ponovi sebi - profesorica filozofije (jedna od omiljenih prof. U gimnaziji) poslije 25 godina staža nema svoj stan - trudi se i prvak je u svom poslu - skidaju joj cijelu platu - jede jednom u 2 dana - ima bolesnog muža - a ja je osudjujem jer loše vodi kućni budžet a da pri tom pojma nemam o čemu se radi.

    I vidji jel to normalno

    Eo ti i ovo od juče pa popljuj i po djedu jer vodi loše kućni budžet
    Nakon optužbi, osuda, toga da sam splačina sad sam i popljuvao. A treba i da odem na splačinijadu. Idemo dalje, uvježbava se retorika za novi nastup, postaješ majstor SPIN-a polako, samo ne znam po čemu ćemo te onda razaznavat kad te opet kakva svijetla studija obasjaju u TV duelima.

    Ah da, zaboravih... i udario sam po ženi kao da mi ih je iz džepa uzela.

    Nemam što sebi da ponavljam, jer sam se u svakoj svojoj konstataciji ogradio govorivši da ne znamo dovoljno detalja i da sve što sam rekao ne važi u slučaju ako joj je nanešena bilo kakva nepravda, a to se pokaže kasnije. Zašto se služiš neistinama i spinuješ? Ja kapiram da je forum sad simpatičan poligon za vježbanje, ali moraš da shvatiš da si još uvijek miljama daleko od bilo kakvog majstora retorike.

    A tek ovo na kraju što si dodao, da ''popljujem'' i đeda. Pa jao, koliko si nisko otišao...

  21. #33046
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Editujem samo malu poruku stvorovima poput tebe
    "(onima koji moju zemlju nazivaju tvorevinom želim sve najgore u životu)" sam izmjenio u "(onima koji moju zemlju nazivaju tvorevinom želim česte posjete Onkologiji)"
    Razlika je izmedju zemlje i drzave, dakle zemlja ce te pokriti, a onaj koji ti drzavu naziva tvorevinom ce se na taj dio koji te pokriva vrlo rado popisati. Toliko si zasluzio, a sad mrssss !!!

  22. #33047
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Gando, to sto je neko profesor nečega, ne mora da znači da po defaultu mora da ima stan. Ja sam vrlo empatična osoba, ali me ovo iz nekog razloga nije nešto pogodilo, jer je ovo uobičajena pojava u Cg, ili odjednom svi živimo u Švajcarskoj, nego se eto potrefilo da ova gospođa ima malo bolji "marketing" od hiljadu sličnih slučajeva.
    Ma nije ovo uobičajena pojava u CG, nego u Svijetu.

  23. #33048
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ja ne znam kako se ovde na osnovu vrlo ogranicenih informacija dolazi do zakljucaka odma, na jednoj strani rakun zakljucuje da on nikad nije pozajmljivao pare pa ni ova zena nije morala a na drugoj strani prica "milo lopove".

  24. #33049
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Kao prvo, niko je ni za šta nije OPTUŽIO, samo sam ja konstatovao da se žena neodgovorno ponašala prema kućnim finansijama, čim je sebe dovela u situaciju da od čitave plate, koja sigurno nije manja od zvanične prosječne zajedno sa radnim stažom kojeg ima oho-ho, na raspolaganju ima samo 50 eura.

    To iz kojih je razloga došlo do ovoga ne mogu da komentarišem jer ne znam, ali dovesti sebe da ti od plate ostaje mjesečno 50 eura je u najmanju ruku neodgovorno vođenje kućnih finansija. Pritom, poentira da joj je plata 47eur što je u startu netačno i izmišljotina.

    Da stvari budu još gore, od svoje plate koja je, pretpostavimo ne manja od 500 eura, ne plaća niti stanarinu niti polovinu režija. Ovo je zaključak koji sam donio na osnovu jednog od komentara gdje ona kaže kako joj stanarinu i dio troškova plaća sin.

    Dakle pored plate od 500, dobija pomoć u vidu još makar 250 i opet joj ostaje da živi samo 50. Prostom računicom dolazimo do zaključka da bi i potencijalno plata od 750 eura bila nedovoljna.

    Platu od 750+ eura nema mnogo ljudi u Crnoj Gori. Jedan mizeran dio. Nadam se da oko ovoga nećemo polemisati.

    Ako ovo nije neodgovorno ponašanje prema sopstvenim i kućnim finansijama onda ne znam šta je.
    Naravno, moram da se ogradim i kažem da sve ovo što sam rekao ne važi ako je ženi na bilo koji način nanesena nepravda. A to ako je uzela kredit, nagomilala dug, žirirala, nadala se povećanju plate kojeg nije bilo... tražiti krivca u državi je totalno dubiozno, što bi rekao jedan naš kolega.
    Znači iznio si mišljenje i KONSTATOVAO da se neko ponio prema kućnim finansijama neodgovorno - a da ne znaš zbog čega ili kakva je situacija.
    Ne možeš poslije toga nikako da se ogradiš i kažeš da nešto ne važi. Pri tom si mogao da vidiš izjavu njenog kolege iz sindikata koji je djelimično objasnio o čemu se radi.


    Đeda sam ti poslao da možeš da kažeš da je djed možda alkoholičar ili kockar i da je sam kriv za situaciju u kojoj se nalazi a ne država, i da se ogradiš da ukoliko je đedu penzija 180 eur a na režije i ljekove daje 250 onda to nije tako.

    Quote Originally Posted by Vlado View Post

    Nemam što sebi da ponavljam, jer sam se u svakoj svojoj konstataciji ogradio govorivši da ne znamo dovoljno detalja i da sve što sam rekao ne važi u slučaju ako joj je nanešena bilo kakva nepravda, a to se pokaže kasnije. Zašto se služiš neistinama i spinuješ? Ja kapiram da je forum sad simpatičan poligon za vježbanje, ali moraš da shvatiš da si još uvijek miljama daleko od bilo kakvog majstora retorike.
    Na forumu pišem 15 godina. Od toga najviše na ovom dijelu foruma gdje te nijesam vidio da zalaziš previše, pa onda ne vidim odakle ovi zaključci da vježbam retoriku u nedostatku bolje odbrane.

    Zbog retorike sam sa foruma bio banovan nekih 10ak puta, i daleko od toga da sam majstor ili da se predstavljam za istog. To je neki tvoj trip.


    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Gando, to sto je neko profesor nečega, ne mora da znači da po defaultu mora da ima stan. Ja sam vrlo empatična osoba, ali me ovo iz nekog razloga nije nešto pogodilo, jer je ovo uobičajena pojava u Cg, ili odjednom svi živimo u Švajcarskoj, nego se eto potrefilo da ova gospođa ima malo bolji "marketing" od hiljadu sličnih slučajeva.
    Ma nije ovo uobičajena pojava u CG, nego u Svijetu.

    Naravno da ne mora po defaultu da ima stan - tu sam više okrenuo na ovo dodjeljivanje stanova funkcionerima i prevarama sa sindikalnim stanovima. Dje su stanove dobili oni koji već imaju po 3-4 a oni koji rade za 500eur mjesecno ne mogu dobiti ne besplatne stanove, nego makar stanove po nižim cijenama.

    Volontirao sam par puta u narodnim kuhinjama i začudili bi se svi ko tu dolazi. Prije neki dan žene iz narodne kuhinje u Baru su podijelile 176 obroka.
    Mene je izuzetno pogodilo jer je ovo izuzetna osoba - profesionalac u svom poslu i evo ako se ispostavi ovo što se danas priča biće haos. Jer joj je otprilike ministarstvo prosvjete za projekat obećalo sredstva ali su joj na kraju dali 300 eur umjesto 10 000 koliko su obećali.

    Prije neki dan sam isto volontirajući u edukativnom centru upoznao trudnu 14ogodišnjakinju iz disfunkcionalne porodice, i u razgovoru sa edukatorima kažu mi da je 5 puta bježala od kuće i da su je 5 puta socijalni radnici vraćali doma jer kažu da joj je bolje tamo nego negdje drugo i tu je država omanula.

    Neko može da kaže da je posao države ovo ili ono, i da je nadležnost ovo ili ono - ali država mora da se stara o svojim građanima. Prvo o najugroženijim i socijalnim slučajevima a onda i o onima koji se staraju o zdravlju i obrazovanju.


    @Vlado

    Možda sam preduhitrio sa zaključcima i možda nijesam trebao da odreagujem kako sam odreagovao nadam se da nećeš uzeti za zlo

    Ali sinoc i cijeli dan danas sam bio na terenu i nagledao se svega i svačega i ne mogu sebi da dodjem i onda mi je krivo kada se kritikuje osoba a ne sistem koji je doveo u tu situaciju.
    Last edited by Gandalf_White; 08-11-19 at 17:45.
    One Ring to Rule them all...

  25. #33050
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kada govorim o vjeri u bolje sjutra, to je sasvim prirodno stanje svijesti koje nas vuče naprijed. Naravno da se ne podrazumijeva pod tim ovo vezano za kredit od 100.000 eura , primjer nije adekvatan. Očigledno je da ona želi da skrene pažnju ne samo na svoj problem u koji je ko zna kako upala, već da kao profesorica je sigurno zasluživala bolji materijalni status, ovako je neka muka natjerala da se zadužuje… Ja samo mislim da nije apsolutno ljudski optuživati ženu , to je sve. Što se tiče veze države sa problemom loših plata u prosvjeti, itekako da je sasvim logično da se postavi pitanje zašto jedan profesor ima primanje manje od čistačice na aerodromima CG? Po čemu to neki DPS mladi činovnik na aerodromu ima duplo veću platu od profesorske? Kako je moguće da zaposleni na naplati parkinga na rampi ima platu kao profesor? Kako je moguće da jedan profesor ETF-a bude u nemogućnosti sebi priuštiti normalno odijelo, dok jedan Suljo Mustafić ima mogućnost da od države dobije stan koji proda, a da jedan pripadnik MUP-a dobije stan po povoljnim uslovima 600 eura za kvadrat a isto se ne omogući nastavniku? Po čemu je pripadnik MUP-a povlašćeniji u odnosu na nastavnika?

    Radnik Mupa je povlasceniji od nastavnika...??????
    Koja je muka druze, to sto su ljudi dobili stan za 600 eura a ti moras da ga platis 1200...
    Je li u tome problem...

    Ova nastavnica/profesorica sto li vec, obzirom da ima dosta godina staza, a sigurno ima punu normu, ispod 600-700e mjesecno ne primi...
    U cemu je problem i koji su razlozi sto joj ostaje manje od 50 mjesecno, u to necu da ulazim...

    I vidim da se nesto solidarisete sa prosvjetnim radnicima...
    Prosjecna plata 500-600 eura, 4 slobodna mjeseca godisnje, radno vrijeme u prosjeku 4-5 casova po 45 minuta dnevno...
    Ovo pricam za nekog profesora geografije/istorije, 90% ovih sto jezike i tehnicke predmete predaju zarade jos toliko od privatnih casova...
    I poredis ih sa radnicima Mupa...
    Poznajes li mozda nekog policajca/inspektora... a ima ih itekako skolovanih, nemoj mislit da nema...
    Pa svaki dan provode po ulicama sa bagrom bjelosvjetskom, stavljajuci glavu u torbu...
    A kad se desi neko ubistvo ili slicno ******, a takvih sranja je zadnjih godina dosta, po mjesec dana ih kuci ne gledaju no su cijeli dan po terenu... od toga im isplate 10% prekovremenih
    Za tu istu platu koju primi nastavnik sto je studirao 10 godina, zaposlio se preko veze i sad prenosi to silno "znanje" na nasu djecu...
    Ali je izgleda problem sto su mupovci dobili stanove za 600 eura...
    I neko pita zbog cega su zasluzniji od nastavnika...
    Ni po cemu vala...

Page 1322 of 1402 FirstFirst ... 32282212221272131213181319132013211322132313241325132613321372 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •