Thread: Iz raznih novina III

  1. #27551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    "Na Orbanovu pricu van madjarske mogu da se prime ljudi izuzetno ogranicenog mentalnog kapaciteta"

    Što si zapravo želio reći sa ovim? Ti iz Crne Gore bolje znaš o Orbanovom režimu nrgo neki ograničeni mentalni sklop mađara koji ga glasaju... Ono, uvijek mi se kosa na glavi dizala od likova koji da bi sebe uzdigli(čitaj, ja Gandalf sam provalio podlu politiku i populizam Orbana i ja sam suvi genije, a ovi što ga simpatišu su ograničenog mentalnog sklopa! Pa kako bi drugačije...)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ne.

    Ali ako te vec zanima politika onda uzmes pa malo citas o talasu euroskepricizma, pa onda o porastu desnicarskih partija i uticaja, pa onda vidis da im se politike svode na isto. Pa vidis kako je AfD u Njemackoj odradio posao i na kakvom programu. Pa onda odvale trampove procitas pa onda jos ponesto.


    I onda na kraju balade doneses stav.

    Orbanovi/Trampovi glasaci su kao glasaci DPS-a ili DF-a glasaju za pricu a ne za djela. Ako ti nije jasno vrati se gore pa procitaj paralelu izmedju Orbanovog ili Milovog glasaca. Ista je to boranija, jedan dio glasa sto mora, drugi dio jer im prodaju populisticku pricu.

    Kao sto glasacu DF-a Mandic moze da proda(a glasac da proguta) gluposti kao povlacenje priznanja kosova, izlazak iz Nato-a, promjena zastave i himne.

    To su jednostavno desnicarske politike koje su kocnica progresu

    Od samog pocetka imigranti nijesu uopste htjeli da ostaju u madjarskoj vec da idu za Njemacku i zemlje Skandinavije koje za razliku od Madjarske imaju socijalni program i integraciju. I Orban stvori pricu kao imigranti zele da ostanu, da nam uniste kulturu, siluju zene i pljackaju sve da bi izvukao maximum iz EU i da bi kapitalizovao to sto je Madjarska glavna na ruti ka Njemackoj.

    Preko 2 miliona ljudi je uslo, vecina njih prosla kroz makedoniju i srbiju pa osim par izolovanih slucaja nije bilo znacajnijih incidenata. U Madjarskoj je novinarka saplitala covjeka koji nosi dijete alooooo.

    Mada kao sto rekoh desnicarska politika i prica je za ljude ogranicenih vidika i neka im je.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    "Na Orbanovu pricu van madjarske mogu da se prime ljudi izuzetno ogranicenog mentalnog kapaciteta"
    Ovim sam mislio da na lijep nacin kazem da su ljudi koji se primaju na pricu euroskepticizima, anti imigracione politike, koji se loze na Orbana, Putina, Trampa izuzetno ograniceni.
    U najboljem slucaju neinformisani ili dezinformisani, a u najgorem zaglupljeni.

    Ja ljude koji podrzavaju Orbana stavljam u isti kosh kao i zagovornike antivakcinacije, ili teorije ravne zemlje ...

    Ali to je moje misljenje pa ono sta znam, mozda nijesam u pravu a mozda jesam.
    Last edited by Gandalf_White; 16-03-19 at 10:46.
    One Ring to Rule them all...

  2. #27552
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ponavljam pitanje.
    Da li su migranti iz muslimanskih zemalja silovali i ubijali po Evropi ?

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #27553
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ponavljam pitanje.
    Da li su migranti iz muslimanskih zemalja silovali i ubijali po Evropi ?

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Ovo pitanje nije na mjestu i vrlo je banalno.

    Jer generalizacija nije dobra. Od 2+ miliona ili 4 miliona ljudi koji su usli u EU po prici desnicara ocekuje se da su silovanja na dnevnom nivou, da ljudi zene i cerke drze zakljucane. To je van svake pameti.

    Nijesu svi imigranti doktori nauka ali nijesu ni svi ubice, teroristi, silovatelji.

    Cak stavise procenat kriminalnih djela medju ovom populacijom je nizi nego kod domicilnog stanovnistva i to znatno znatno nizi. Upravo iz razloga jer se nikome ne vraca odakle je dosao niti im se lezi u zatvoru.

    E sad ako racunas u imigrante i drugu ili trecu generaciju rodjenih Belgijanaca, Francuza ili Njemaca to je tvoj problem.

    Kriminal postoji i postojace, kriminalac je kriminalac bez obzira gdje to krivicno djelo obavlja.


    Jugosloveni kao najbolji imigranti 80-90ih godina ljudi koji se vrlo lako integrisu i doprinose su o jadu crnome zabavili Njemce i Skandinavce.
    Znaci bande sa Balkana su terorisale pljackale, ubijale. Islo je do toga da su odredjene zlatare legitimisale ljude prije nego sto udju i ako imas pasos sa Balkana ne mozes unutra.
    Ubijali su se i danas se ubijaju kroz mafijaske obracune. Evo prije mjesec dana dva nasa drzavljanina ubise u sred becha u sred bijela dana l naocigled stotina prolaznika.

    I sad zamisli Austrijanci kazu, ne mozemo primati crnogorce to su sve do jednog kriminalci dosli su odje da kradu i ubijaju se po ulicama.

    U Spaniji su naseg drzavljanina koji je umijesan bio u sverc kokaina iskidali na komade i bacili u rijeku kako se sumnja nasi drzavljani, i bilo je jos par rokanja pa nam ni spanci ne zabranise ulazak.

    Desetine hiljada crnogoraca je zadnje 15 godina poslo u Njemacku na foru ekonomskog azila/emigracije pa su docekani sve sa djecom i ostali su. Isto sa albancima i kosovarima koji su o jadu zabavili i koji imaju jednu od jacih mafija na planeti.

    Da ne duzim previse skontao si sta zelim da kazem.
    Generalizovati marginalizovanu populaciju bez ikakvog znanja i primati se na price populista je izuzetno lose.

    Primjer tome najbolji je brexit kada su Boris Dzonson i Najdzel Farazh prodali populisticku pricu narodu, penzosi izasli da glasaju. I evo se sad o jadu zabavise ne smiju da izadju vidjeli su sta su sebi napravili.



    P.S.


    Nemojte me shvatiti pogresno, ne kazem ja da su imigranti bele lale, ali nije to nista strasno i u mjeri kojom se pokusava predstaviti. I na svakoj zemlji je da integrise imigrante. Ja konkretno pricam o krizi imigranata iz Sirije. Gdje moze da se napravi paralela sa izbjeglicama iz Balkana 90ih.

    Mnogo veci problem su africki imigranti is Sudana/Etiopije/centralne afrike/kongoa. Gdje velika vecina ne zeli da se integrise uopste.
    Mnoooogooo veci problem sigurnosti su kriminalci drzavljani Francuske/Njemacke/Belgije u drugoj trecoj generaciji koji su radikalizovani neuspjesnom integracijom tog stanovnistva.
    Tj. Getoizacijom ,ko je bio u kvartovima u kojim zive arapi iz Magreba po Francuskoj ili Belgiji zna o cemu pricam.


    A ti su ljudi drzavljani, roditelji ili djedovi su im dosli prije 30-50-70 godina i ostali i rasizmom i neuspjelom integracijom doveli ljude da se radikalizuju i krenu da rokaju.

    Radikalizam tj. Ekstrmizam nebitno kakav donosi jos radikalizma i ekstremizma. To je put bez povratka i nikada se dobro ne zavrsi
    Last edited by Gandalf_White; 16-03-19 at 11:22.
    One Ring to Rule them all...

  4. #27554
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://www.bokanews.me/featured/obu...dPF5I85QcuMndc

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  5. #27555
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Vidi Gando, ako si lijevo orijentisan, ne mora se ici u krajnost, vjerujuci u ideologiju kao apsolutno i jedini ispravnu i pravednu.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakve veze ima to sa narodom ?

    Ne bih rekao da su Ameri glupi pa su izabrali Trampa jednu intelektualnu amebu kojoj se program zasnivao na imigraciji i izgradnji zida ,za predsjednika.
    E ja da znam, ne postoji, da ne kazem gluplji, ali ograniceniji 'zapadni' narod od americkog, znaci znaju za USA i to je to. Malo se ta slika mjenja sa mladjim narastajima, ali mrka kapa. A zamisli koliko su bili ogorceni na politiku koju su vodile Demokrate i na protivkandidata, kad su na kraju izglasali jednog klovna Trampa.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nisu ni njemci glupi pa su u jeku ekonomske krize zbog populizma izabrali Hitlera da vodi drzavu a znamo kako se to zavrsilo.
    Hitler nije izabran, vec je dosao na vlast na isti nacin kako je danas Milo odrzava, samo pomnozis djela i zvjerstva x100. Znaci represijom, ucjenama, zatvaranjem i ubijanjem neistomisljenika, zatvaranjem i ubijanjem neposlusnih protivnickih politicara itd. Njega nije izabrao njemacki narod, nego ga je bukvalno SS doveo na vlast. Naravno da je imao uporiste u jednom solidnom broju nacionalista ogorcenih Versajskim ugovorom i ekonomskom krizom, al taj broj nike bio ni blizu preovladjujucem.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Orban je inteligentan tip koji populistickim pricama i floskulama koje nemaju utemeljenje u cinjenicama odrzava vlast.

    Na talasu euroskepticizma i antisorosoizma surfuje.

    Madjarska je jedna od najnerazvijenijih zemalja EU.
    Zemlja koja skoro pa nema islamsku imigraciju, a opet to mu je program partije, a ljudi glasaju li glasaju.
    Da li zaista mislis da euroskepticizam nema nikakvo realno uporiste, dje ti dodje Merkelova i bukvalno te tjera da primis xy broj izbjeglica, dje ti kazu da ako oces da prodajes krastavce i paradajize u EU moraju da budu x*y dimenzija i oblika (ovo me bas masovno podsjeca na ove nase namjestene tendere i oglase za zaposljavanje u drzavnim institucijama). Da se ne lazemo, budicnost Evrope jedino moze biti u nekoj uniji, ali ne u ovakvom formatu i izdanju kakav je danas.



    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Madjarska je jedna od najnerazvijenijih zemalja EU.
    Zemlja koja skoro pa nema islamsku imigraciju, a opet to mu je program partije, a ljudi glasaju li glasaju.

    Da ne zaboravimo samo da je 60-80% populacije svake zemlje izuzetno neinformisano i da kazem neobrazovano, i u takvim uslovima najlakse je prodati populisticku pricu

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Jel ovo neki podatak, il onako pausalno? Pa nije citav svijet kao yebeni Balkan zadojeni i zatucani. Nije samo u Madjarskoj euroskepticizam u rapidnom porastu, vec desnica sa takvom politikom ubrzano jaca i u Italiji i u Francuskoj, Poljskoj, cak i u jednoj Njemackoj (iako ne tako rapidno), koja je, valjda cemo se sloziti oko toga, stub EU i drzava sa jakim otklonom od fasizma i desnice (znamo valjda svi zbog cega), al se isto kod ljudi budi srdzba gledajuci sta im se desava kroz drzave. I ne, nije problem u migraciji, migracije su se uvkek desavale i desavace se, problem je u planskom i nekontrolisanom preplavljivanju Evrope ekonomskim migrantima, predstavljajuci ih isprva kao 'izbjeglice,' pa kad se vidjelo da ta prica ne pije vise vodu, sad su samo migranti.
    Last edited by technus; 16-03-19 at 11:31.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #27556
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne mogu quotovati sve pa cu ovako odjednom.

    Prvo ne mora se 100% vjerovati u ideologiju vec imas jasno zauzet stav i potkrijepis stav cinjenicama kao sto sam ja to ucinio.

    Dalje Hitler jeste izabran (nemoj da ulazimo u istorijske rasprave) i izglasao ga je njemacki narod. Sa par procenata na krilima ekonomske krize, antisemitizma i populizma vrlo brzo je postao glavni. Poslije sta se dogadjalo nije relevantno za ovu pricu.

    Sto se tice euroskepticizma naravno da je prirodno da ima pro i anti EU struja i potpuno bi legitimno bilo da se vecina "cinjenica" euroskeptika ne zasniva na poluistinama ili poluinformacijama. (Ako te zanima malo vise o obome pogledaj na cemu se zasnivala Brexit kampanja mnogo jasnije ce da ti bude)

    Sto se tice krastavaca i EU regulativa djelimicno bih se slozio, cak bih rekao da je i Madjarska platila ceh tako sto su unistavani vjekovni vinogradi naustrb francuske italije i spanije. Sta nas tek ceka ili sa cim se hrvatska srela necu ulaziti.

    Ali to su potrebni potezi, EU je savez vise desetina zemalja i zamisli kad bi svi sadili ili radili sta se njima cefne ? Zamisli da sve zemlje sade 1 kulturu voca ili povrca ili da nema to regulisano ? Dolazi do kraha trzista, isto sa industrijom.
    Kad banalizujes i gledas uze ti potezi stvarno izgledaju lose. Ali kada se sagleda sira slika mnogo je jasnije.

    EU ima svojih mana, ali je to trenutno jedina i najsigurnija opcija.

    Tako da ono, stav koji ima utemeljenje u realnosti i potkrijepljen je cinjenicama uvijek cu podrzati.
    Prdnjavljenje iz novinskih navoda zute stampe i populizam necu nikada.
    One Ring to Rule them all...

  7. #27557
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Novi Zeland je poslednja zemlja za koju bih rekao da se može ovo desiti. uvijek mi je bila jedna od država u kojoj bih živio da mi se ukaže šansa

    a pročitah i ovo

    https://www.vijesti.me/svijet/globus...ri-2016-godine

    Brenton Taranr osumnjičeni terorista za jučerašnje napade na Novom Zelandu, boravio je na Balkanu u decembru 2016, kada je posjetio Srbiju, u koju je stigao autobusom iz Crne Gore, objavili su bugarski mediji. Tarant je navodno posjetio i Bosnu i Hrvatsku.

    a kako stiže odje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #27558
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

  9. #27559
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,957
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    a kako stiže odje
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Biće je svraća do Kule Karadžića da mu narežu jedan CD

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  10. #27560
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo ne mora se 100% vjerovati u ideologiju vec imas jasno zauzet stav i potkrijepis stav cinjenicama kao sto sam ja to ucinio.
    Kojim cinjenicama, navodom da je 60-80% stanovnistva vecine drzava neinformisano i neobrazovano. :-D



    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dalje Hitler jeste izabran (nemoj da ulazimo u istorijske rasprave) i izglasao ga je njemacki narod. Sa par procenata na krilima ekonomske krize, antisemitizma i populizma vrlo brzo je postao glavni. Poslije sta se dogadjalo nije relevantno za ovu pricu. .
    Treba zaci duboko u istoriju predratne Njemacke, tj. Vajmarske republike izmedju 2 rata, pa vidjeti da nije imao vecinslo uporiste u narodu, vec je na vlast dosao represijama, ucjenama i ubistvima. Da ga je izvjestan dio naroda glasao, to da, ali ne i vecinski.



    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Sto se tice euroskepticizma naravno da je prirodno da ima pro i anti EU struja i potpuno bi legitimno bilo da se vecina "cinjenica" euroskeptika ne zasniva na poluistinama ili poluinformacijama. (Ako te zanima malo vise o obome pogledaj na cemu se zasnivala Brexit kampanja mnogo jasnije ce da ti bude)

    Sto se tice krastavaca i EU regulativa djelimicno bih se slozio, cak bih rekao da je i Madjarska platila ceh tako sto su unistavani vjekovni vinogradi naustrb francuske italije i spanije. Sta nas tek ceka ili sa cim se hrvatska srela necu ulaziti.

    Ali to su potrebni potezi, EU je savez vise desetina zemalja i zamisli kad bi svi sadili ili radili sta se njima cefne ? Zamisli da sve zemlje sade 1 kulturu voca ili povrca ili da nema to regulisano ? Dolazi do kraha trzista, isto sa industrijom.
    Kad banalizujes i gledas uze ti potezi stvarno izgledaju lose. Ali kada se sagleda sira slika mnogo je jasnije.
    Ne, ne, zamjenjujes teze. Jedno je ogranicavanje kolicina proizvodnje (a i to je pogresan potez, kao da se proizvodi iz EU ne izvoze, nego se koriste samo u okviru iste), a drugo je pretjerano uredjivanje trzista time sto ces regulisati dozvoljene dimenzije proizvoda. A zar i nije sami smisao trzista konkurencija proizvoda, pa kvalitetom doci do kupca? Tj. jedino sto bi trebalo da se regulise jeste stetnost, tj. uticaj na zdravlje svih oroizvoda. Opet kazem, nisam ja euroskeptik u smislu da ne podrzavam EU u njenoj izvornoj funkciji, ali jesam tako sto mislim da joj trebaju velike reforme.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Tako da ono, stav koji ima utemeljenje u realnosti i potkrijepljen je cinjenicama uvijek cu podrzati.
    Prdnjavljenje iz novinskih navoda zute stampe i populizam necu nikada.
    Ne mora meni niko navoditi naslove zute stampe nit je ikakav populizam u pitanju. Sto se samih 'izbjeglica' tice, srecem ih gotovo svakodnevno u Nk, vidim ko su i sta su, svi su full para, niko papira, tj. dokumenata (a svi su kao ili iz Sirije ili Palestine), 99%
    momci mojih i tvojih godina ili mladji, ostavljaju pustos za sobom dje god prodju, tako da opet ti kazem, ne treba meni nikakav populista da mi prica o cemu se radi.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #27561
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hiljade albanskih demonstranata traže ostavku vlade

    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...-ostavku-vlade
    Ovako se mijenja vlast, a ne toboze nekim setnjama. Albanci i makedonci su pokazali kako se to radi.

  12. #27562
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Technus

    Ne mogu ti odgovoriti sad vozim ostajem ti duzan odgovor


    A ti si meni duzan slike te pustosi da slikas i posaljes da napisemo jednu pricu sjajnu ako je to tako.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #27563
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Ne mogu bas sliku, jer naravno nece pravit pustos dje ima masa ljudi, al na ova prekogranicna sela itekako.
    Eo samo skorije sta je.bilo

    Mještani Banjana sumnjaju da su migranti krivi za zapaljene štale, obijene kuće...
    09 March 2019 piše: Željko Vuksanović
    Iz policije nisu odgovorili da li su baš migranti odgovorni za uništavanje imovine žitelja Banjana, ali je poznato da su nedavno procesuirali dvojicu Sirijaca koji su opljačkali Crkveno-narodni dom u jednom selu

    Zapaljena štala u Banjanima(Foto: TV Vijesti)
    Zapaljena štala u Banjanima (Foto: TV Vijesti)

    Obijene kuće i drugi objekti, zapaljene štale, samo su dio onoga što, kako sumnjaju mještani nikšićkih pograničnih sela između Crne Gore i Bosne i Hercegovine, iza sebe ostavljaju migranti.

    Mještani pograničnih sela prema BiH tvrde da upravo ovim putem prolazi najveći broj migranata. Njihova kretanja su obično noću.

    Zbog svega toga, u ovim selima u posljednjih mjesec dana je zavladao strah.


    "Od prije mjesec dana počeli su da provaljuju u kuće, da pale sijeno u štalama, da lupaju tokom noći, tako da čim sunce zađe, ne smijemo se kretati od njih. Čim mrkne, njih dovezu taksisti donekle. Iskrcaju ih, uzmu pare od njih i oni dalje idu i operišu", kaže Koviljka Komar iz Vraćenovića.

    Koviljka kaže da gotovo i ne spava od kad su prije nekoliko dana migranti provalili u kuću njenog brata od strica, koja se nalazi pored njene, gdje sama živi.

    "Ponijeli su razne stvari, garderobu, hranu, piće, svaku noć su ovuda. Šta da vam kažem. Kako me nije strah".

    I osamdesetčetvorogodišnja Ikonija Šupić iz banjskog sela Podvrš, koja sama živi pored puta Petrovići-Vraćenovići, a čija je kuća udaljena više stotina metara od prvih komšija, strahuje od migranata.

    "Noćivaju nam u štalama. U ovoj donjoj i to ne jednom, nego ko zna koliko puta. To smo vidjeli po tragovima u snijegu. Slomili su mi vrata tamo. Mora me biti strah", kaže ona.

    Da migranti ne idu samo magistralnim putem, nego i kroz dalja mjesta, tvrde mještani sela Klenak.

    "Nailaze, prolaze neke grupe, ko su šta su, ja ne znam. Nekoliko puta mi smo ih gledali pored kuće su prolazili u sred podne. Pozdrave te, mahnu.. Preko noći ja ne znam ko ide i šta ko radi", kaže Risto Baćović iz Klenaka.

    Baćoviću je prije nekoliko dana izgorjelo oko deset tona sijena, koje je bilo smješteno u štali koju mu je porodica Komnenović dala na korišćenje. Štala nije bila priključena na elektromrežu niti je te noći bilo nevrijeme.

    Zbog svega, žitelji Banjana su nedavno održali zbor sa koga su zatražili od nadležnih da ih zaštite. Iz policije nijesu odgovorili da li su migranti odgovorni za uništavanje imovine žitelja Banjana, ali je poznato da su nedavno procesuirali dvojicu državljana Sirije koji su opljačkali Crkveno-narodni dom u selu Broćanac Grahovski.





    V. KADIĆ | 02. mart 2019. 13:02 | Komentara: 1
    Žitelji Banjana u nikšićkom kraju traže pomoć od institucija Crne Gore zbog nevolja sa migrantima. U domaćinstva upadaju po grupama, kradu hranu, piće, obuću i odeću



    Risto Baćović pored izgorele štale / Foto Z. Šapurić
    Risto Baćović pored izgorele štale / Foto Z. Šapurić

    SRODNE VESTI
    Izašao izveštaj o nasilju nad migrantima u Hrvatskoj, traži se hitna reakcija
    Izašao izveštaj o nasilju nad migrantima u Hrvatskoj, traži se hitna reakcija

    Savet ministara BiH jača nadzor nad istočnim granicama
    Savet ministara BiH jača nadzor nad istočnim granicama

    Migranti pronađeni u muljačama za grožđe i ispod šasija

    SKANDAL U NEMAČKOJ: Nisu ni proveravali da li ima ratnih zločinaca među migrantima?

    Kuršumlija: Migranti obijaju kuće u Merdaru

    MEŠTANI Banjana u nikšićkoj opštini, graničnom pojasu prema Republici Srpskoj sve češće imaju probleme sa migrantima čiji putevi sa Dalekog istoka i ratom zahvaćenih područja vode preko Crne Gore i dalje ka zemljama Evropske unije. Ponašaju se bahato, a u domaćinstva upadaju po grupama, kradu, noseći sa sobom šta nađu - hranu, piće, obuću i odeću.


    Meštaninu Ristu Baćoviću iz sela Klenak pre nekoliko dana izgorelo je oko deset tona sena, koje je bilo smešteno u objektu koji mu je porodica Komnenović dala na korišćenje. Sumnja se da su požar izazvali migranti, jer štala nije bila priključena na elektromrežu, niti je te noći bilo nevreme. Priča se da su stranci najverovatnije dok su prolazili tim krajem u gluvo doba noći pokušali da nađu sklonište, ušli u štalu, a da je potom od upaljene cigarete buknula vatra.


    PROČITAJTE JOŠ: EPILOG ZLOČINA KOD PLAVA: Konataru i Šoškiću po 40 godina

    - Šteta je ogromna. Sve je stutnjelo. Mi živimo od stočarstva, izdržavamo šestoro dece. Verujte da ne znam šta da činim i kako da ih prehranim. Šta da radim sa stokom koja je ostala bez hrane? Da je pustim da ugine, ne mogu - priča ogorčeni Risto Baćović.

    Sve ovo mobilisalo je žitelje Banjana koji su zatražili od nadležnih državnih institucija da ih zaštite od najezde migranata i problema koje im gotovo svakog dana prave. U selu Petrovići, održan je zbor, sa kojeg su poslali poruku da ukoliko država ne bude mogla da ih zaštiti, da će oni biti primorani da se brane i sačuvaju svoju imovinu. Meštani su primetili da se migranti kreću uglavnom po grupama. Pre desetak dana u Vraćenovićima su provalili u kuću Zdravka Komara koji živi na primorju. Iživljavali su se, polomili kućni inventar, kao i vrata i prozore, da bi potom pobegli noseći sve vredno što su u domu Komara zatekli.


    OBILI CRKVENI DOM
    DVOJICU migranata iz Sirije policija je privela zbog sumnje da su u selu Broćanac nedaleko od Nikšića provalili u Crkveni dom, polomili stakla na dva prozora i demolirali unutrašnjost prostorije. Policija ih je zatekla u alkoholisanom sanju, a potom privela.
    - Tek ujutro videla sam pustoš koju su iza sebe ostavili. Bila sam užasnuta - kaže Komarova sestra od strica Koviljka. - Strah me je ljudi, u blizini nemamo komšije. Bojim se da ne naprave neki novi problem, zapale kuću. Tu su i dve štale, a u jednoj je seno i nekoliko mojih ovaca. Uveče nemam sna, jer strepim da migranti ne provale u kuću. Ovako se više ne može živeti. Ako država ne pomogne, ne znam šta ćemo ni kuda ćemo.

    Mira nije imala ni starica Dunja Knežević (85) koja sama živi u zaseoku Crvena Stijena. Prošlog vikenda lupali su joj na vrata i prozor, vriskali. Sve to je trajalo satima, ali baka je nekako uspela telefonom da pozove rodbinu u Nikšiću koji su potom obavestili policiju.

    - Ako država ne može ovaj problem da reši neka nam da oružje i mi ćemo se znati sačuvati - kazao je na zboru Dunjin sin Čedo Knežević.

    Skup meštana Banjana


    Predsednik Mesne zajednice Petrovići Novak Popović kaže da "noćni posetioci" Banjana odvaljuju poklopce sa bistijerni pa stanovnici strahuju od zagađenja vode.

    - Oni nemaju kontrolu, ne poznaju puteve, lutaju. Moramo uvesti straže i organizovati se na svoj način - kategoričan je Popović.


    POLICIJA

    NA zboru meštana bili su prisutni i predstavnici Granične policije Dragan Backović i Milan Vukadinović, koji su naveli da migranti po ulasku u Crnu Goru od nadležnih traže azil za šta dobijaju potvrdu za slobodno kretanje.

    - Preduzimamo sve što možemo. Tu smo da vam pomognemo. Javite nam bilo kad da ih vidite kako bismo ih priveli - kazali su policajci.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #27564
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovako se mijenja vlast, a ne toboze nekim setnjama. Albanci i makedonci su pokazali kako se to radi.
    Uh, i ja ovako poželim nekad da se vratim u osamdesete i devedesete. Not.

  15. #27565
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jer generalizacija nije dobra. To je van svake pameti.
    Ovo piše osoba koja je pisala da su Srbi genocidan narod

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Od 2+ miliona ili 4 miliona ljudi koji su usli u EU po prici desnicara ocekuje se da su silovanja na dnevnom nivou, da ljudi zene i cerke drze zakljucane.
    Nisu na dnevnom nivou, ali kolika god da su u pitanju je porast nasilja nad domicijelnim stanovništvom. Zbog čega da Njemac, Šveđanin, talijan ... trpi ?
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesu svi imigranti doktori nauka ali nijesu ni svi ubice, teroristi, silovatelji.
    Tačno !! Nisu svi imigranti iz muslimanskih zemalja teroristi, ali su svi teroristi imigranti iz arapskih zemalja
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Cak stavise procenat kriminalnih djela medju ovom populacijom je nizi nego kod domicilnog stanovnistva i to znatno znatno nizi. Upravo iz razloga jer se nikome ne vraca odakle je dosao niti im se lezi u zatvoru.
    Što je naravno lako osporiva LAŽ
    Last edited by Rakun; 16-03-19 at 15:14.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #27566
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Uh, i ja ovako poželim nekad da se vratim u osamdesete i devedesete. Not.
    Sacekaj da nastavi da se pustosi drzava jos 5-10-15 godina i venecuela scenario nam ne gine. Pa ce se i onda mirno setati.

  17. #27567
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sacekaj da nastavi da se pustosi drzava jos 5-10-15 godina i venecuela scenario nam ne gine. Pa ce se i onda mirno setati.
    Za toliko godina, kad ne ostane ama bas nista, sami ce oni poc.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #27568
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo jako braco

    https://m.facebook.com/story.php?sto...87278638345015

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  19. #27569
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/dukanovi...uoci-protesta/

    DDDDDDDDDDDD


    https://www.kurir.rs/vesti/politika/...i-u-zgradu-rts

    Žandarmerija mirno udaljila sve demonstrante, novinari i zaposleni oslobođeni DDDDDDDDDDD

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. #27570
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    https://twitter.com/GretaThunberg/st...023249922?s=19

    Kako studenti protestuju zbog klimatskih promjena...
    lol, ovako smo nekad u PG gimnaziji strajkovali jer je npr. pao snijeg...
    She is only here to annoy herself!

  21. #27571
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kako je pjan Đilas, tačno su ga izvukli sa neke sedeljke.

  22. #27572
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  23. #27573
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ne mora meni niko navoditi naslove zute stampe nit je ikakav populizam u pitanju. Sto se samih 'izbjeglica' tice, srecem ih gotovo svakodnevno u Nk, vidim ko su i sta su, svi su full para, niko papira, tj. dokumenata (a svi su kao ili iz Sirije ili Palestine), 99%
    momci mojih i tvojih godina ili mladji, ostavljaju pustos za sobom dje god prodju, tako da opet ti kazem, ne treba meni nikakav populista da mi prica o cemu se radi.
    Nemoj sad tu priču, nije popularna. Sad ti je popularno biti libtard

    Doduše u kraju đe ja uglavnom živim ih ima gomila i takođe imaju para ali nisam čuo (ni vidio) da prave probleme. Doduše u centru sam
    Valjda vide đe mogu, nisu prvi koji seru po Crnogorcima
    Last edited by Rakun; 17-03-19 at 02:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #27574
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Izuzetno lose reakcije na upad u RTS sinoc
    Last edited by Gandalf_White; 17-03-19 at 07:40.
    One Ring to Rule them all...

  25. #27575
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sve je to na psihichkoj bazi ®

Page 1103 of 1402 FirstFirst ... 103603100310531093109911001101110211031104110511061107111311531203 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •