Page 887 of 1402 FirstFirst ... 3877878378778838848858868878888898908918979379871387 ... LastLast
Results 22,151 to 22,175 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #22151
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,530
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ima li kakvih protesta ljudi, oce li padat ovaj dps vise? dje mi je Gando
    Polako, prvo gej parada, zna se sta po redu ide poslije crkve.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #22152
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #22153
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Tvrdim da će DPS i DF prije ili (malo)kasnije u koaliciju. Čisto da moje riječi ostanu zapisane
    Biće zabavno posmatrati taj proces
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #22154
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tvrdim da će DPS i DF prije ili (malo)kasnije u koaliciju. Čisto da moje riječi ostanu zapisane
    Biće zabavno posmatrati taj proces
    Ovo je daleka buducnost o kojoj svi sanjamo, da ove dvije stranke padnu ispod cenzusa pa da ga ujedinjene jedva predju zajedno. Tesko da ce ova generacija to dozivjeti.

  5. #22155
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tvrdim da će DPS i DF prije ili (malo)kasnije u koaliciju. Čisto da moje riječi ostanu zapisane
    Biće zabavno posmatrati taj proces
    SDP je sada u koaliciji sa DFom u HN,KO.BD,i odlično funkcionišu.Ali .sreću im kvare Demokrate.
    Lako će biti DPS na napravi koaliciju sa bilo kim od njih.Malo prebjega,malo sujete i svi zadovoljni.

  6. #22156
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/demokr...radnji-1004930
    Gando jel moguće ovo???
    Kažem ja, okreću se Demokrate dje su vazda skriveni bili

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #22157
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/demokr...radnji-1004930
    Gando jel moguće ovo???
    Kažem ja, okreću se Demokrate dje su vazda skriveni bili

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Pa rekao je gando da su na godisnjem odmoru glavesine partije pa misevi kolo vode u avgustu, evo sad septembar pa opet skretanje u srbovanje, bice da sad glavesine spremaju djecu za skolu pa opet misevi kolo vode. Hahahahag
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  8. #22158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nekate monsi...

    Evo da ostavimo sa strane demokrate koji nemaju oficijelni stav za Nato ali imaju za EU.
    Da li mislite da bi URA koja je full pro Nato pro EU ikada pomislila da udje u neku koaliciju sa Pravom koja je anti EU anti Nato stranka ?


    Sto se tice opozicione saradnje, to je normalno, moraju saradjivati u parlamentu i lokalnim parlamentima.


    Iskreno i licni stav ako je ovo istina i ako ce se uci u neku predizbornu koaliciju ili neku takvu saradnju to je van svake pameti.

    Chus Milacic

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #22159
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Sto se tice nato-a, tu bi se lako dogovorili, iako imaju razlicita misljenja. Jer se slazu oko procedure koja je trebalo biti ispostovana - referendum.


  10. #22160
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    2006 godine riješen je jedan državno-pravni status. Tačka. Ne, nije tačka, još uvjek rasprava, suverenista ili ne... Teška i glupa priča, valjda treba da idemo dalje... isto kao NATO, to je gotova priča (bar u periodu od dvadeset godina), idemo dalje... No, nismo sposobni da idemo dalje, očigledno. Insistiranje na revidiranje već završenih procesa samo pravi kaljugu (da ne upotrebom neku drugu riječ) i samo se ukopavamo. Dakle, ,,nikad vise 1918", ,,podgorička skupstina", ,,2006", ,,NATO", ,,Kosovo",... su teme za nekakve dokumentarne emisije a ne za partije kojr misli da budu elita političkog života... No, dobro, ,,hljeb i igara"...

  11. #22161
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nekate monsi...

    Evo da ostavimo sa strane demokrate koji nemaju oficijelni stav za Nato ali imaju za EU.
    Da li mislite da bi URA koja je full pro Nato pro EU ikada pomislila da udje u neku koaliciju sa Pravom koja je anti EU anti Nato stranka ?


    Sto se tice opozicione saradnje, to je normalno, moraju saradjivati u parlamentu i lokalnim parlamentima.


    Iskreno i licni stav ako je ovo istina i ako ce se uci u neku predizbornu koaliciju ili neku takvu saradnju to je van svake pameti.

    Chus Milacic

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Vidi da je je to postavio CDM ne bi ništa rekao, ali Vijesti .
    Mora da tu ima nešto, moguće da opipavaju puls ili ko zna.
    A sto se URE tiče, ona se odje nidje ne pominje , jedino ako se nisu i zvanično utopili u Demokrate. Što je veoma moguće.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #22162
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Gledam da su na ovaj samit u Kini , izmedju ostalih , bili i predsjednici Letonije i Estonije !!! Zbog čega naš predsjednik nema taj kredibilitet da ima zvanične posjete stranim državama i učestvuje na razne forume dje se privlače investitori nego je saopštio da će u prve 2 god. prenositi poruke Tačija a u druge 2 god. raditi na tome da od BiH napravi funkcionalnu državu !!! Moguće da DPS vodi ekonomsku politiku sklapanja poslova po kafana jer je u takvom ambijentu ugradnja najbolja a na čitav proces se stavi oznaka tajnosti na nekih 20 god. ali iz EU poručuju da smo lideri u usvajanju zapadnih vrijednosti
    deuscroix

  13. #22163
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Vala bi moga i nas gospodar dati malo subvencija pa ovorit koji pogon u Rozaje ili Berane,Bijelo Polje i slicno da zaposli koju stotinu ljudi da rade umjesto sto spijaju komsije i masu zastavama kad im se namigne.
    Ja bas ne primjecujem bilo kakve aktivnosti u vladi da se kakav mega trust privuce ovamo da otvori koje radno mjesto,mozda mi je promaklo?
    To rade sve zemlje Balkana sem mi izgleda.

  14. #22164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Vala bi moga i nas gospodar dati malo subvencija pa ovorit koji pogon u Rozaje ili Berane,Bijelo Polje i slicno da zaposli koju stotinu ljudi da rade umjesto sto spijaju komsije i masu zastavama kad im se namigne.
    Ja bas ne primjecujem bilo kakve aktivnosti u vladi da se kakav mega trust privuce ovamo da otvori koje radno mjesto,mozda mi je promaklo?
    To rade sve zemlje Balkana sem mi izgleda.
    Zbog cega da se privuce ?

    Pa to bi onda znacilo da bi ljudi morali da rade za platu !!! Alo da rade...


    A ne da cekaju od izbora do izbora hoce li im obecati posao u opstinama ili drzavnim firmama gdje nista raditi nedje i primace 300-400eur

    DPS-u BS i SD odgovara da CG bude zemlja treceg svijeta.

    Dvadeset osam godina smo mi u "tranziciji". Cak i najtvrdokornije komunisitcke drzave ispred kojih smo bili par decenija kao Poljska - Madjarska - Rumunija - Bugarska iz te tranzicije su izasle davno...

    A mi i dalje imamo domace izdajnike, Ruse na vratima itd...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. #22165
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Vala bi moga i nas gospodar dati malo subvencija pa ovorit koji pogon u Rozaje ili Berane,Bijelo Polje i slicno da zaposli koju stotinu ljudi da rade umjesto sto spijaju komsije i masu zastavama kad im se namigne.
    Ja bas ne primjecujem bilo kakve aktivnosti u vladi da se kakav mega trust privuce ovamo da otvori koje radno mjesto,mozda mi je promaklo?
    To rade sve zemlje Balkana sem mi izgleda.
    Ljudi imaju predstavu da je rad za kineske kompanije slabo plaćen jer još nisu izašli iz 90-ih ( a i kako bi izašli kad se u ambijentu koji ih okružuje nije ništa promijenilo osim našminkalo ) a evo na CNN gledam dje pričaju kako je u Americi teško naći pilota jer je razlika u godišnjoj plati 100.000 $ ( u Kini je ona u prosjeku 235.000 $ a u Americi 124.000 $ ) !!! Pričao sam sa nekim ljudima koji rade na auto-put i kažu mi da su izuzetno zadovoljni u odnosu na minuli rad za zapadne firme i ja ne vidim razlog zbog čega bi neko slagao kad zbog potencijalnih pozajmica svi kukaju !!! Treba zadržati državne firme koje mogu da ostvaruju profit ali kad smo već prodali Telekom onda bukvalno ne postoji ni jedan razlog prodati svu privredu strancima ali voditi računa da radnici imaju pristojne plate !!! Zbog toga mi nije jasno propuštanje šansi za takav aranžman jer to jeste u intresu naroda ali opet sa druge narod im je pružio povjerenje ( ta polovina koju drže evo 20 god. ) pa neka se pate zajedno sa ostatkom ...
    deuscroix

  16. #22166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/kusova...a-eura-1005011


    U normalnim zemljama i demokratijama se zbog ovoga izlazi na ulice i pada vlada...

    Kod nas da bi bio gradonacelnik 2 godine, poslusnik partije sebi potpisuje 5 godina robije u Spuz

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #22167
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    E ne znam jesu li to fabrike ili Potemkinova sela ali svaki cas u medijima javljaju te otvorena ova te ona fabrika u nekim mjestima Bogu iza nogu Vladicin Han,Lebane itd i to Njemci Japanci Turci Kanadjani Kinezi svako zivi i to po pravilu firme koje imaju vise desetina hiljada zaposlenih po svijetu-samo Leoni iz Njemacke valjda 3 fabrike ima i planira preko 10.000 radnika da bude kod njih uskoro.
    Sad ja razmisljam u Rozaje Berane i Bijelo Polje po jedna takva fabrika po hiljadarku zaposlenih covjece da se vrati zivot tamo kad moze u Lebane i Vladicin Han sto ne moze tamo u pm?
    Razumijem sto Gandalf kaze kad covjek kod stranaca radi on je tesko dostupan za spopadanja i pritiske da pise trougle na glasacke listice i streca od racuna za struju ali ipak ne moze ni drzava da funkcionise bez prihoda,ne moze se samo prodavati i kredite vracati drugim kreditima-valjda je to jasno nekome tamo?
    Prije 3 mjeseca bio je podatak da u Srbiji radi 47.500 ljudi u njemackim firmama-a sto ovdje ne bi moglo 4-5 hiljada postoji li neko razumno objasnjenje?
    Last edited by kurogane; 20-09-18 at 14:07.

  18. #22168
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    I dodje neki investitor i otvori fabriku a onda mu je ekipa zapali ka Francu ... posle bi morao čekat 20 god. da se naplati iz našeg budzeta koji je ionako pretrpan obavezama ...
    deuscroix

  19. #22169
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Država mora povećati broj zaposlenih ili će se naći u ozbiljnom problemu

    septembar 20, 2018 07:03 Crna Gora






    Ilustracija (Pixabay)Zvanični podaci da je u Crnoj Gori registrovano 188.000 zaposlenih, a 191.000 penzionera, korisnika socijalne pomoći i nezaposlenih su zabrinjavajući. Ovo je izazov koji država mora da riješi, a ne da zatvara oči pred problemom, saglasni su sagovornici CdM-a.
    Profesor na fakultetu za menadžment u Herceg Novom i ekonomski analitičar Vasilije Kostić, za CdM kaže da navedenih podatak treba, ne da zabrine, već da bude “trajna briga” dok se odnos između navedenih kategorija prvo ne preokrene u korist broja zaposlenih, a potom i odnosi u strukturi ovih kategorija znatno ne unaprijede u odnosu na sadašnje stanje.
    “Sve i da se to dogodi ne bi se moglo, čak ni tada reći, da treba da budemo bezbrižni jer u makroekonomskim relacijama stvari ne funkcionišu jednoznačno i jednosmjerno, a daleko od toga da su logične-mnogo su kompleksnije nego što to logika može da objasni. Jasno je da je za život čovjekov temeljna pretpostavka da ima posao. Druga, suštinski važna pretpostavka jeste raspodjela dohotka i treća, takođe izuzetno važna za životni standard odnosno kvalitet života, jeste proizvodna sposobnost odnosno produktivnost rada ili bolje rečeno sposobnost privrede jedne zemlje da u dugom roku povećava životni standard”, istakao je Kostić.
    On naglašava da je svima poznato da je stopa nezaposlenosti visoka (nije nimalo olakšavajuće što je i kod drugih u okruženju tako) i da je broj zaposlenih mali da podnese sav teret ostalih kategorija o kojima govorimo.
    “Uzmimo samo odnos broja zaposlenih i broja penzionera pa ćemo doći do odnosa otprilike 1:1,6 u korist zaposlenih što je apsolutno nedovoljno. Uz to, Crna Gora je, kako god to nekome izgledalo, socijalno izdašna po broju korisnika nekog oblika socijalnog davanja (bez obzira koliko to pojedinačno davanje iznosilo) što u ukupnom čini značajno dodatno opterećenje za one koji stvaraju novu vrijednost. Ako sve stavimo u kontekst produktivnosti koja je daleko ispod evropske (negdje na nivou 40 odsto) i odnosa u društvenoj raspodjeli za koje se ne može reći da su pravedni slika je prilično nevesela i naravno zabrinjavajuća”, poručuje Kostić.
    Iz ovoga, dodaje on, nedvosmisleno proizilazi da je jedan od glavnih pravaca crnogorske ekonomije rast broja radnih mjesta odnosno dinamičan rast zaposlenosti.
    “Bez sumnje je da brojke koje su navedene čine ozbiljan izazov za javne finansije koji neće biti nimalo lako prevazići ni u dugom roku, a kamoli kratkoročno”, rekao je Kostić za CdM.
    Da je postojeći ekonomsko-socijalni model u Crnoj Gori neodrživ, za CdM ističe član Predsjedništva SDP i portparol ove partije Mirko Stanić.
    “Kad pogledamo broj zaposlenih u odnosu na broj penzionera, on bi trebao da bude minimum 3-1 u korist zaposlenih da bi Fond PIO bio održiv, međutim danas je taj broj manji do 1,5-1 sa 125.000 penzionera na 188.000 radnika. Ta situacija dovodi do toga da je Fond u konastantnom minusu i da mora biti dotiran od strane države, odnosno budžeta. Očigledno je za vlast DPS-a u ranijem periodu bilo najlakše da pitanje viška zapošljenih ili neodrživosti određenih privrednih grana rješava prijevremenim penzionisanjem, tako da su mnogi građani sa samo 48 ili 50 godina u punoj životnoj snazi odlazili u penziju čija visina danas ne može podmiriti ni najosnovnije potrebe”, smatra Stanić.
    On navodi još neke zabrinjavajuće podatke. Tvrdi da broj ljudi koji rade u državnom sektoru prelazi 50.000, čime dolazimo do još poraznije statistike, da samo nešto preko 120.000 radnika u privatnom sektoru izdržava cijelu državu od 625.000 stanovnika.
    “Crnoj Gori je danas, po mišljenju nas iz SDP-a, potreban novi ekonomski model, koji će se bazirati na osnaživanju proizvodnje, kao što je bilo do početka devedesetih. Crna Gora danas ne prozivodi dovoljno ni da podmiri sopstvene potrebe, čak ni u sektoru poljoprivrede, gdje uvozimo preko 400 miliona eura hrane, dok nam je čitav izvoz nekoliko desetina miliona eura manji. Zbog toga moramo izvršiti snažan zaokret kako bi otvorili mogućnost da zaposlimo naše građane i smanjimo jednu od najvećih stopa nezaposlenih u Evropi. Da u Crnoj Gori ne brojimo nove socijalne slučaje, nego nove radnike, da dođemo u situaciju da u našim gradovima otvaramo nove fabrike, a ne narodne kuhinje”, jasan je on.
    Dodaje da poslije neuspjeha neoliberalnog koncepta u kojem veći naših radnika radi za minimalnu zaradu, treba pokrenuti reforme koje će za cilj imati razvoj industrije, IT sektora, poljoprivredne proizvodnje, razvoja energetskog i turističkog sektora u kojem će se naši mladi ljudi dobijati dobro plaćena radna mjesta i neće im glavni cilj biti odlazak iz naše zemlje.
    Da situacija u na ovom polju nije dobra smatraju i u Alternativi Crne Gore.
    Funkcioner Alternative Zarija Pavićević za CdM tvrdi da za funkcionisanje jedne ozbiljne države, sa ozbiljnim rukovodećim kadrom, statistički gledano, odnos radnika u odnosu na penzionere i socijalno ugrožene mora biti 3:1.
    “To znači da bi za normalno fukcionisanje trebalo imati minimum tri radnika na jednog penzionera ili socijalno ugroženog slučaja. Sve ispod toga je neodrživo. Sa sigurnošću mogu da kažem da je država na vjestačkim plućima i da se održava visoko kamatnim kreditima”, kaže on.
    Pavićević dodaje da u jednom trenutku, kad prestanemo da dobijamo kredite, prestaće i isplata penzija, plate u javnom sektoru će ubrzo biti mnogo manje, doći će do velikog broja otpuštanja i tada neće više biti bitno ko je na ovoj ili onoj strani.
    “Mišljenja sam da je krajnji rok totalnog bankrota 2020.godina. Sve to će izazvati otpuštanje 30. 000 radnika i dodatno otežati već prilično težak ekonomski sistem. Ako uzmemo u obzir da je zvaničan podatak nezaposljenih ljudi 181.000,kad se na to doda jos dodatnih 30.000 počeće ozbiljni problemi i učestali protesti, ali će tada biti već kasno za ispravke. Opšte je poznato da veliki broj mladih školovanih ljudi napušta državu tražeći bolje uslove zivota,tragajuci za svim onim sta drzava ne moze da ponudi”, smatra on.
    Upozorava da moramo imati u vidu da smo u ovoj godini do sada već imali tri rebalansa budžeta, odnosno, imali smo još tri ozbiljna, neplanirana zaduživanja u iznosima od nekoliko stotina miliona, izlaza je sve manje, kredita je sve više i dan kad ćemo morati proglasiti i totalnu propast je sve bliže.
    “Sve to će imati i mnogo šire posledice u vidu umiranja od gladi. Ne tako davno smo imali već jednu takvu situaciju u Beranama, tako da nam i taj dio neće postati stran. Zauzvrat, nećemo uraditi nista, opet ćemo ćutati, jer je to jedino što umijemo i da uradimo. Jedini način da se država vrati na pravi put, da pokuša da se izvuče iz ove skoro bezizlazne situacije je hitna promjena vlasti, hitno oduzimanje funkcija i pokušaj vodjenja države i institucija na pravi način, sa pravim kadrom, ozbiljnim i sposobnim ljudima, sve ostalo je totalno neprihvatljivo i vodi ka dnu ubrzanim koracima. Trebao bih naglasiti da se Alternativa svakodnevno bavi problemima radnika, da se svakodnevno bori u rješavanju problema istih i da nudi i ima plan zapošljavanja 50.000 radnika u narednoj deceniji, izuzetno precican, konkretan i finansijski održiv. Vjerujemo, borimo se i nadamo se da će usled nedostatka osnovnih zivotnih uslova i svakodnevnim viđanjem sa svojim “frižiderom”, ovaj narod morati dići svoj glas i poslati ovu višedecenijsku torturu u istoriju, da će doći kraj istoj prije nego što bude i suviše kasno”, zaključio je on.
    CdM

  20. #22170
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    2006 godine riješen je jedan državno-pravni status. Tačka. Ne, nije tačka, još uvjek rasprava, suverenista ili ne... Teška i glupa priča, valjda treba da idemo dalje... isto kao NATO, to je gotova priča (bar u periodu od dvadeset godina), idemo dalje... No, nismo sposobni da idemo dalje, očigledno. Insistiranje na revidiranje već završenih procesa samo pravi kaljugu (da ne upotrebom neku drugu riječ) i samo se ukopavamo. Dakle, ,,nikad vise 1918", ,,podgorička skupstina", ,,2006", ,,NATO", ,,Kosovo",... su teme za nekakve dokumentarne emisije a ne za partije kojr misli da budu elita političkog života... No, dobro, ,,hljeb i igara"...

    Danasnje partije u CG nemaju sta drugo da ponude, doduse za ovakav narod im i ne treba nikakva promjena.

  21. #22171
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    E ne znam jesu li to fabrike ili Potemkinova sela ali svaki cas u medijima javljaju te otvorena ova te ona fabrika u nekim mjestima Bogu iza nogu Vladicin Han,Lebane itd i to Njemci Japanci Turci Kanadjani Kinezi svako zivi i to po pravilu firme koje imaju vise desetina hiljada zaposlenih po svijetu-samo Leoni iz Njemacke valjda 3 fabrike ima i planira preko 10.000 radnika da bude kod njih uskoro.
    Sad ja razmisljam u Rozaje Berane i Bijelo Polje po jedna takva fabrika po hiljadarku zaposlenih covjece da se vrati zivot tamo kad moze u Lebane i Vladicin Han sto ne moze tamo u pm?
    Razumijem sto Gandalf kaze kad covjek kod stranaca radi on je tesko dostupan za spopadanja i pritiske da pise trougle na glasacke listice i streca od racuna za struju ali ipak ne moze ni drzava da funkcionise bez prihoda,ne moze se samo prodavati i kredite vracati drugim kreditima-valjda je to jasno nekome tamo?
    Prije 3 mjeseca bio je podatak da u Srbiji radi 47.500 ljudi u njemackim firmama-a sto ovdje ne bi moglo 4-5 hiljada postoji li neko razumno objasnjenje?
    Ne znam za sve, ali neke (u Vojvodini konkretno) su takve da to nije rad već robovanje... Nije ni čudo da je u nepune dvije godine oko 36.000 ljudi iz Vojvodine uzelo Mađarske pasoše, pa sa istim rade u Njemačkoj, Švajcarskoj, Norveškoj,... (ovo su tri najpopularnije države)

    Sent from my Motorola 8400

  22. #22172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vidi se da nijesi gladan.

    Dosta bi ljudi po sjeveru radilo za 200-300eur da im moze biti, da bi prehranili familiju. U Niksicu ima plata od 120-150eur to znam sigurno.

    A po istoku i po 100eur

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #22173
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    E radje cu raditi za 200€ 10 sati na dan no da ljubim razne guzice nadajuci se da ce mi skinut koji racun i dat kakvu socijalu a vjerujem da ima dosta takvih.
    U Rozaje ili Berane koje su druge opcije?
    Sto mogu da rade stanovnici tih mjesta?
    Da prima tamo po 1.000 ljudi 350-400€ svi bi osjetili to siguran sam.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  24. #22174
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Nisam primijetio da ijedna od ovih fabrika sto se po Srbiji otvaraju ima problema da nadje radnike.
    Ne znam koliko para daju niti kakve uslove ali sam iz matematike zapamtio da je razlika izmedju nule i jedninice veca nego izmedju bilo koja druga dva broja.
    Konkretno u Rozaje pola grada prima socijalnu pomoc ili 1.900 ljudi a nezaposlenih je oko 3.000 pa vjerujem da bi ih bilo koji bi sa radoscu poceli da rade u kakvoj fabrici za 300 eura.

  25. #22175
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Nisam primijetio da ijedna od ovih fabrika sto se po Srbiji otvaraju ima problema da nadje radnike.
    Тадић, касније и Вучић су довели велики број фабрика у Србију, тако што за свако отворено радно мјесто инвеститору плате 10.000 еура.Плате су обично јако мале, не више од 250 еура, али немају проблем са радницима због тога што су те фабрике ипак само кап у мору онога што је потребно, и постоји огромна понуда.

    Ми би свакако требали да размишљамо о таквом моделу за сјевероисток Црне Горе.Двије или три мање фабрике, можда нека намјенска индустрија.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 887 of 1402 FirstFirst ... 3877878378778838848858868878888898908918979379871387 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •