Page 790 of 1402 FirstFirst ... 2906907407807867877887897907917927937948008408901290 ... LastLast
Results 19,726 to 19,750 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #19726
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,290
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Ono iz cista mira, ne svidja mi se njena frizura? To da bude povod?

  2. #19727
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Veli državni udar napad na novinarku.
    Veli državni udar 20 pracki i 2 zene.

  3. #19728
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,335
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    E dje mi zivimo i koga glasamo kukala nam majka ne prestajala...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  4. #19729
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Porodica Djukanovic je najbogatija familija na Balkanu
    Ni približno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #19730
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ni približno
    За то си се ухватио, јел? Нека није најбогатија, битна је суштина коментара, а она погађа право у центар.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Полакоте!

  6. #19731
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Uhvatio sam se za laž, kao i obično

    Sigurno da je među 20 najbogatijih evropskih političara ali njegova famiilija ne može da se mjeri ni sa biznismenima u Jugoslaviji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #19732
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,335
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Uhvatio sam se za laž, kao i obično

    Sigurno da je među 20 najbogatijih evropskih političara ali njegova famiilija ne može da se mjeri ni sa biznismenima u Jugoslaviji
    A zasto je jedan od najbogatijih ako znamo kolika mu je plata?
    Zato sto krade tebe, mene i sve ostale, 95% njegovog bogatstva su nase pare, ali dobro, neka nas jos malo sisa meeeee
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #19733
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    A zasto je jedan od najbogatijih ako znamo kolika mu je plata?
    Zato sto krade tebe, mene i sve ostale, 95% njegovog bogatstva su nase pare, ali dobro, neka nas jos malo sisa meeeee
    Nisam ulazio u to, samo me zabavljaju priče o Britvi kao najvećem bogatašu Evrope(ili najbogatijem političaru).
    Last edited by Rakun; 08-05-18 at 23:52.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #19734
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,335
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisam ulazio u to, samo me zabavljaju priče o Britvi kao najvećem bogatašu Evrope(ili najbogatijem političaru).
    Pa da sto tebe briga ko nas krade, tebi picousnati uzima porez.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. #19735
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Pa da sto tebe briga ko nas krade, tebi picousnati uzima porez.
    Pokrao je mene Britva više nego što je pokrao pola foruma zajedno, a za Vučinu me živo zabolje
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #19736
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    U medjuvremenu u Srbiji,
    http://www.bankar.me/2018/05/08/srbi...bodeni-poreza/


    dok odje Milo prica ko je veci Crnogorac i kako ce Putin da nam otme drzavu, dje se poreske stope samo trpaju i mnoze, :

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ako možeš da ponoviš tu vijest kad to bude stupilo na snagu :stupid:

    Može i Milo da sjutra obeća otvaranje fabrike mercedesa, čipova, veće penzije, ukidanje poreza za mlade preduzetnike itd... Da li bi se narod najeo lososa od tih obećanja ?
    Last edited by Rakun; 09-05-18 at 00:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #19737
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Ja ocekujem koliko sjutra da ce Darko Sukovic i Drasko Djuranovic da objasne neznavenom pucanstvu da je sve to normalno. Sukovic ce kao uvijek zabrinut za drzavu, a niko se kao on ne znoji za nju, uvijeno objasniti da se sada jos jace mora podrzati Djukanovic jer eto spoljni neprijatelj vrijeba a vazda poslije njegovih sporkih rijeci neki se kastig desava, znaci citaju ga, dok ce Djuranovic nonsalantno i nezainteresovano konstatovati da je i u Njemackoj nedje napadnut neki novinar, samo ne moze da se sjeti koji ali mora da i tamo novinare napadaju, i da to sve ide u rok sluzbe i Boze moj me kad se u jednoj Njemackoj to desava onda mora i kod nas, hocemo li u Evropu ili ne!? Ostali uhljebi prikriveni ili ne ce reci jesu ovi na vlasti takvi, sve je istina ali vidite kakva nam je opozicija, nikakva, jos primaju plate a ne dolaze na posao, uzas,kakve limenke, KAP i ostalo, ja bi ih sjutra promijenio ali nemam sa kim a i oni moraju da se znoje za tu drzavu kao Sukovic jer...

    Pih, i onda dodju ovi sa laznim istrazivanjima javnog mnjenja zmureci na sad i vec potpuno ocigledan nacin namicanja vecine sa pricom oko politickih kampanja i sl. i dje je ko pogrijesio i dje je DPS bi "superioran"!? Kakve crna istrazivanja i kampanje, izgubili su svaku i mi sa njima. Zemlja poharana, prezaduzena, na infuzijama i kreditima se odrzava sistem bez ijedne investicije, otvorene fabrike, radnih mjesta sa enornim brojem penzionera i nakrcanom drzavnom upravom jer su tu po cetiri glasa iz famelje, vladavina prava i postovanje pravnih propisa koje su sami donijeli je za njih tek crtica za pristupne pregovore, niko im nije rekao da se po njima mora postupati. Sve poznato, ocigledno da se ne mora ni raspravljati i onda vam neko dodje da prica o tome ko je protiv drzave!? Pa ko je protiv drzave, majku mu? Koliko treba da rasture tu drzavu da bi je sacuvali?

  13. #19738
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Ali naslov na CDM " U pucnjavi ranjena ", obraza bez.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  14. #19739
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Uhvatio sam se za laž, kao i obično

    Sigurno da je među 20 najbogatijih evropskih političara ali njegova famiilija ne može da se mjeri ni sa biznismenima u Jugoslaviji
    Ухвати се за суштину, извући ћеш поуку.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Полакоте!

  15. #19740
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako možeš da ponoviš tu vijest kad to bude stupilo na snagu :stupid:

    Može i Milo da sjutra obeća otvaranje fabrike mercedesa, čipova, veće penzije, ukidanje poreza za mlade preduzetnike itd... Da li bi se narod najeo lososa od tih obećanja ?
    Nije problem. Sama ideja je u duhu EU.


    Dok su DPS-u usta puna price o razvoju malih i srednjih preduzeca, o nekim fiktivnim pomocima u okruzenju se povlace neki pravi potezi i trebalo bi to uzeti kao primjer.


    Kod nas je stimulativna mjera IRF podrska mladim preduzetnicima dje uzmes 50k da startujes posao a moras da zalozis nekretninu on 75-100k i da ti adaptaciju prostora rade njihovi ljudi.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  16. #19741
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,553
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Preuzeto sa FB-A


    Molim sve moje prijatelje znane i neznane da seruju ovaj post.....

    Jedna rutinska radna nedelja doktorke
    u Podgorici i krvnicka borba za zivot majke i djeteta.
    13/04/2018 Povela sam dijete kod ljekara zbog povisene temperature(38-39) u Niksicku bolnicu. Uradjeni su nalazi krvi iz vene i urin, sve je bilo u granicama normale pa je prepisan Cefaleksin i Blok maks,kontrola samo ako se nastavi do 17/18. Temperatura je padala, pa se vracala s’tim sto je dijete bilo veselo i lijepo jelo.
    18/04/2018 Temperatura je 39.6 javljam se pediatru, ponovljeni nalazi krvi i urina i vise nista nije bilo dobro uvecana jetra,slezena crp, leukociti i ... odmah smo upuceni na odjeljenje. Tada se rade novi nalazi,temperatura prvi put ide do 40,dijagnoze nema , terapije nema, osim infuzije i Febriceta. Dolazi novi dan.
    19/04/2018 Snimaju se abdomeni,pluca,ponovo nalaz krvi,ekg... nista se ne zna i dalje, dijete pod konstanntnom temperaturom, uz nervozne sestre koje ga bodu,vene pucaju one krive dijete sto place i taj plac ih ometa da pronadju venu,a kada jeca i uzdise ne mogu da odrade EKG... a onda ga shalju 2 puta za redom da se modar i uplakan u groznici tusira hladnom vodom da bi oborili temperaturu kako bi se ponovio EKG...nekako prolazi i taj dan,bez dijagnoze i poboljsanja.
    20/04/2018 Petak,ponovo se rade nalazi krvi, 3 puta nam bodu dijete uz objasnjenje da ako rezultsti budu gori, moramo za Podgoricu,ali da se u Podgorici nalazi nece ponovo radit,da se ne muci dijete.Dolazi dr.Senka i Branka kazu nam da su licno kontaktirale dr.Maju Kavaric,hematologa jer su rezultati gori nego kada smo primljeni i da nas ocekuje u Podgorici kao hitan slucaj,uveravajuci me da cu taj isti dan da znam dijagnozu i da ce moje dijete dobiti odgovarajucu terapiju. Sanitetom stizemo u Podgoricu do 11 sati i sa prijemnog nas smjestaju na odjeljenje za hematologiju i onkologiju. Tu nas docekuje doktor Maja Kavaric nonsalantno prekrstenih nogu i smireno kaze sledece “ da za nju nije hitan slucaj , Petak je, ide vikend,nema vremena ni za dijagnozu niti za terapiju do ponedjka.Na moje pitanje na sta se sumnja da li je strasno doktor Maja Kavaric odg da sumnja na neku tropsku bolest i da cemo da vidimo da li je to strasno ili je strasnije . I tako mi ostajemo sami sa jednom infuzijom,jednim Longacefom i Febricetom po potrebi, temperatura prvi put ide do 41 .
    21/04/2018 Subota,22/04/2018 Nedelja, temperatura ne pada, dijete slabije jede,sestre na odeljenju divne,brizne i saosjecajne a od doktorke Maje Kavaric ni rezultata ni traga ni glasa.
    23/04/2018 Ponedeljak 4 dan od kada smo u Podgorici, dugo ocekivani,ali se u 7 ujutru umjesto doktorice Maje Kavaric pojavljuje glavna sestra i kaze de ce doktorka biti na odelenju od 15 casova . Znaci jos 8 sati agonije,straha,bijesa i nemoci. U 15.45 pojavljuje se dokotorka Maja Kavaric i kao u prolazu me obavjestava da su rezultati mog djeteta gori nego sto su bili i da danas ne moze nikakva intervencija ako su rezultati gori. Ona se laktovima naslanja na ivicu naseg kreveta i kaze “ pa kako bih vam to objasnila,nemam odgovarajuce laborante.” Ja umirem od brige tu noc dok mi dijete kopni,da docekam jutro. I konacno
    24/04/2018 Utorak, vadi konacno nalaz kostane srzi koji je trajao 6-7 minuta i sat vremena analize u labaratoriji pojavljuje se i kaze” Evo da majka ne place vise otklonjena je svaka vrsta maligniteta” izlazi iz sobe jos uvijek ne znajuci sta je mom djetetu od 3 god. Divne sestre se raduju samnom kao da smo rod rodjeni i posle pola sata mi jedna od njih a ne doktorica saopstava da se radi o bolesti koja se zove “ Kalazar” i koja se uspjesno lijeci ampulama koje treba da nabavimo iz francuske. Uz zalihe koje su imali terapija krece istog dana nastavlja se ....
    25/04/2018 Srijeda, pa dalje....
    26/04/2018 Cetvrtak, kada stizu nase ampule 4 kutije Glucantime ampula .
    27/04/2018 Petak, sve isto, terapija se daje, dijete gori, razmak izmedju temperatura isti ili manji, dijete skroz gubi apetit i malaksalo je .
    28/04/2018 Subota, stanje ne promijenjeno temperatura i dalje do 41.
    29/04/2018 Nedelja, pojavljuje se doktorka Maja Kavaric rano ujutru i kaze da ce u Ponedeljak da odradi biopsiju jer temperatura ne pada povoljsanja nema i dijete ne reaguje na terapiju.
    30/04/2018 Ponedeljak, doktorka Maja Kavaric saopstava da zbog opsteg loseg stanja djeteta nema saglasnost konzilijuma da odradi biopsiju pa nas salje bez i jedne transfuzije krvi ili infuzije za Beograd u institut za majku i dijete, a ujedno odlucuje da prekine pogresno procijenjenu terapiju ampulama koj je do tada primao.
    01/05/2018 Srijeda, vec u 9 ujutru dijete i ja smo na odelenju hematologije II, kod doktor Djokica. Iako nije dezuran taj dan a i praznik je, dolazi da nas vidi i posle prvog pregleda , sumnja u dijagnozu dokotrke Maje Kavaric ali sa sigurnoscu ne moze da tvrdi nista do cetvrtka za kada zakazuje biopsiju.
    Od tog trenutka krece lavovska borba za moje dijete,prima infuzije,krv,trombociti,albumini...i mnogo toga sto i ne znam sta je prima u rekordnom roku.prvi put za 19 dana njemu pada temperatura ispod 37 i ne vraca ae 10 sati.Mojoj sreci nema kraja,medjutim organizam koji se tako dugo drzao pod temperaturom i koji je primao pogresnu terapiju koji se borio polako posustaje,njega odnose na intezivnu njegu gdje se za njega od tog trenutka bori vise ljekara ipak , jedan od njih me upozoava na moguce komplimacije drzeci me svo vrijeme za ruku i uvjeravajuci me da se bore kao za svoje dijete ali da je jako tesko.
    Nazalost za nas je bilo prekasno..!!

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ima li ista o ovome na portalima, u novinama??

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  17. #19742
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,110
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    145 Posts

    Default

    https://radiojadran.com/hotel-plaza-...pstini-centar/

    Toliko o našoj državi, hotel se daje nekim šišnjarima, a ne onome čiji je.... ko zna ko stoji iza ovih pajaca..
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  18. #19743
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Sljedeća sjednica Vlade Crne Gore biće u Begovoj džamiji"

    Piše: Andrej Nikolaidis


    Društvene mreže su postale saveznik rasističkih i fašističkih grupa, a u Crnoj Gori ih doživljavaju kao digitalne gusle...
    Prije Cambridge Analytice, prije ruske internet-invazije na Ameriku, koja je u Bijelu Kuću dovela Donalda Trumpa, prije nego što su i najzadrtiji promicatelji takozvane "progresivne agende“ shvatili da ne samo da nema besplatnog ručka, nego nema ni besplatne slobode, naročito ne slobode govora i mišljenja, pa je sloboda na internetu sloboda životinje u, doduše, vrlo velikom zoološkom vrtu koji je vjerna kopija njenog prirodno staništa, ali zvjerku u svakom trenutku snimaju kamere – prije svega toga, Facebook je slavljen kao jedna od velikih tekovina zapadne demokratije.
    Sjećate se oduševljenih izvještaja u zapadnim medijima, koji su govorili o tome kako učesnici "Arapskog proljeća“ svoje akcije koordiniraju preko društvenih mreža, o tome kako su pred slobodarskom tehnologijom nemoćni i despotski istočnjački režimi? Ti su izvještaji, uzgred, bili do bola rasistički, jer je ushićenju prethodilo dobro skriveno iznenađenje - Arapi, zamislite, koriste internet.
    Nakon Arapskog proljeća, kao što znamo, nije stiglo ljeto, nego pomračenje.
    Internet alatke slobode u međuvremenu su razobličene kao sredstvo nadzora i manipulacije takozvanim "javnim mnenjem“ – navodnike koristim jer ne postoji grupno, još manje masovno mišljenje. Ono je, mišljenje, ili lično ili ga nije.
    Društvene mreže su, povrh svega toga, crna kutija koja svjedoči o havariji mnogih duša, o eksploziji, sudaru, padu, potopu u kojem su ljudi izgubili sve ono što se nekada, kada smo bili na daleko nižem stupnju ljudskog razvoja, smatralo vrlinom.

    Facebook, digitalne gusle

    Društvene su mreže, hoću vam reći, postale saveznik bezbrojnih desnih, rasističkih, fašističkih grupa koje su ili našle svoje političke prvake, ili će ih koliko sutra pronaći.
    Mislite o istoriji šta vas je volja (ja, recimo, ne mislim ništa dobro; ta riječ kod mene budi mračnije asocijacije od riječi "kuga“ – ova druga je proizvela manje žrtava, a i brže je prošla), ali ona nije lišena smisla za ironiju.
    Internet alatke slobode su, umjesto da demokratiju i vrijednosti „progresivne agende“ prošire na zemlje periferije i dalje, umjesto da rade protiv autokrata i desnice, na koncu pomogle ISIL-u i Donaldu Trumpu. Na koncu su demokrate postale žrtve tehnologije, a autokrata Putin onaj kojem ona najefikasnije služi.
    U Crnoj Gori, recimo, niti jedna politička skupina internet nije koristila ni približno tako uspješno u svoje svrhe kao najretrogradnija od svih - Demokratski front.
    Uz pomoć Rusa i izraelskog stručnjaka za politički marketing oni su pred posljednje parlamentarne izbore na internetu prosto zgazili, pomeli vladajuću koaliciju. To što na tim izborima nisu pobijedili nije bila stvar greške u kampanji – njihova kampanja bila je superiorna, doduše na način na koji je superioran Darth Vader – nego činjenice da je, tamo gdje su oni koristili naprednu meku, DPS koristio tradicionalnu tvrdu moć, pa Front nije uspio iskoristiti sve slabosti demokratije zahvaljujući kojima je Putinov kandidat pobijedio na američkim predsjedničkim izborima.
    Današnji svijet dokaz je da su progresivne tehnologije odličan saveznik retrogradnih politika. Lideri Fronta, koristeći tehnologiju 21. vijeka, jašu na devetnaestovjekovnoj ideologiji. Pritom stvarajući nova, iznenađujuća savezništva. Izraelski marketinški stručnjak vodi kampanju za četničkog vojvodu, čiju političku grupaciju podupire i Kadirov i danas zanemarljiv, sutra – vidjećemo koliki broj bošnjačkih političara sa sjevera Crne Gore.
    Ponekad se, ipak, čini kako Frontovci Facebook doživljavaju kao digitalne gusle.
    Pred predsjedničke izbore Nebojša Medojević guslao je o „********ma“ koji su „prodali vjeru za večeru“. Sada, kada se bliže lokalni izbori, između ostalih i u Podgorici, čak i za standarde Fronta desna Marina Jočić bljesnula je na Facebook stranici „Debatni klub Montenegro“.
    Poslanica Jočić je svojevremeno u Skupštini išamarala poslanicu Šćepanović. Kada je zbog toga privedena, kandidat Fronta za gradonačelnika Podgorice, Slaven Radunović, uz osmijeh je objasnio kako je to bila „vaspitna packa“. Da neko Radunovića zaždi nogom u stražnjicu to, dakako, ne bi bio „vaspitni volej“, nego napad na vaskoliko srpstvo.
    Vratimo se na „debatu“, koja je započela pitanjem jednog od promotera civilizovane razmjene mišljenja koja je, je li, od najvećeg značaja za zdravlje svake, pa i crnogorske demokratije: „POMOĆ... ZNA LI NEKO KAKO SE ZOVE MINISTAR OBRAZOVANJA... MINISTAR POLICIJE... MINISTAR ZDRAVLJA ... DIREKTOR ZAVODA ZA ZAPOŠLJAVANJE... DIREKTOR FONDA ZDRAVLJA... SEF PORTIRA U KOMUNALNOM... CISTO INFORMATIVNO“.

    'Njegoševska' Crna Gora

    Za neupućene: svi pobrojani su muslimani, a pitac želi sugerisati kako ih je, tih muslimana, previše u vlasti. It goes without saying: da je ovo, kako bi rekao Amfilohije, “njegoševska”, odnosno kako bi rekao Medojević, “hrišćanska, pravoslavna Crna Gora”, ne bi u vladi sjedio niti jedan musliman, a ni u državi ih ne bi bilo puno više. Ti kojih bi bilo bili bi pošteni i kooperativni, kao nekoć Miloševićev Albanac Sejdo Bajramović. A ne kao ovi danas: stalno nešto traže i vazda im malo.
    Pitac potom dodaje: "Sljedeća sjednica Vlade CG biće održana u Begovoj džamiji“.
    Rafinirana ironija ovog iskaza navela je poslanicu Demokratskog fronta Marinu Jočić da se i sama uključi u raspravu: "Kažu da cijela Vlada za godinu ne može pojesti ni jednu njegušku pršutu“. Marina nije uspjela odoljeti humoru vlasite rečenice, pa je sopstvenu lucidnost nagradila smajlićima.
    Potom njen sagovornik briljira: "Znaju da je svinjska, goveđa im skuplja...“
    Da su, umjesto Marine Jočić i duhovnog joj sabrata ovaj razgovor vodili pokojni Groucho Marx i Oscar Wilde, dva od najduhovitijih ljudi u povijesti, ne bi mu bilo mane. To je ona vrsta humora u kojoj se beskrajna naobrazba vjenča sa slobodnim duhom, ona vrsta humora koja porađa, ha-ha-ha, performanse kakav je bacanje svinjske glave u dvorište džamije i, he-he-he, mazanje zidova muslimanskih kuća svinjskom mašću – omiljene dosjetke nove evropske desnice. Ta vrsta duhovitosti je baš ono što je rekao pomenuti Groucho: “Humor je razum koji je poludio”.
    Tehnologija, rekosmo, mijenja svijet i čini to brzo. Možda će nam tehnologija pomoći i da ovaj svijet napustimo i preselimo, recimo, na Mars. Ali protiv mržnje ona ne pomaže – naprotiv.
    U koritu ili na internetu, posve je svejedno: svinjarija je svinjarija.

  19. #19744
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Andrej genijalno !
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #19745
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Prije Cambridge Analytice, prije ruske internet-invazije na Ameriku, koja je u Bijelu Kuću dovela Donalda Trumpa,




    She is only here to annoy herself!

  21. #19746
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Franović zapošljava, otpušta, troši bez kontrole i glasa u Beogradu


    Direktor Turističke organizacije Budva Mladen Franović, ostaće upamćen u Budvi kao rekorder u partijskom zapošljavanju, ali i funkcioner Demokrata koji, iako se njegova partija zalaže za suprotno, krši brojne zakone prilikom organizacije manifestacija, pišu Dnevne novine.

    Zvuči kao nevjerovatan, ali je, nažalost, istinit, podatak da je broj domaćih angažovanih firmi koje sarađuju sa Turističkom organizacijiom Budve, u zadnjih 12 mjeseci opao za preko 60 odsto, jer je većina velikih poslova rezervisana samo za firme koje ispunjavaju dva uslova - ili su donatori Demokrata ili su iz Srbije!?
    U TOB-u broj svih radnika koji su stalno i privremeno zaposleni za manje od pet mjeseci, i od kojih skoro svi imaju partijsku knjižicu Franovićeve partije - Demokrata, porastao je za nevjerovatnih 90odsto. Kako saznajemo, to je najveći porast zaposlenih u jednoj lokalnoj ustanovi u posljednjih deset godina. Broj stalno zaposlenih takođe raste za oko 80 odsto, odnosno sa 24 na 45.
    Zaposleni u TOB-u poluglasno govore da je Franović, koji je srpski državljanin i koji glasa u jednom dječjem vrtiću na Voždovcu u Beogradu, prilikom organizacije dočeka Nove godine u budvanskom Starom gradu na volšeban način podijelio nepodjeljivo i binu i video produkciju razložio na više djelova da ne bi raspisivao tender.
    I tu nije kraj, Franović je u više tendera pozvao samo firme jednog jedinog vlasnika - grupacije Skymusic! Ista grupacija Sky je van ovog projekta za razne druge posliće koji se tiču promocije i sajamskih nastupa u Srbiji dobila desetine hiljada eura isključivo direktnim pozivima od Franovića i bez ikakve šanse da se za te poslove takmiče crnogorske firme.
    Tako je Franović za realizaciju novogodišnjih konferencija potpisao ugovor isto veče kada su se i konferencije desile time dokazujućida se sve radi po njegovom diktatu i ne čekajući žalbeni rok sa već unaprijed poslatim pozivnicama i organizovanim događajem jer je, naravno, i firma bila unaprijed poznata - jedna od mnogih iz grupe Skymusic.
    Nije pomoglo ni što su se dugogodišnji crnogorski partneri Turističke organizacije Budva pobunili jer je Franović odlučio da desetine hiljada eura dodijeli stranoj i samo jednoj firmi, iako je bio dužan da pruži jednake šanse svima.

    Inače, dočcek Nove godine je plaćen mnogo više nego što je Skupština TOB dozvolila, što pokazuje ozbiljan sukob na relaciji Demokrate, kojima pripada Franović, i DF koji dominira u Skupštini TO Budva koja je opredijelila 150.000. Franović je potrošio preko 300.000 eura. Da bi se sve zataškalo po prvi put poslije 15 godina ukinut je i Odbor za organizaciju dočeka Nove godine. Tako je i izodlučivanja potpuno isključen DF, ali i kompletna turistička privreda. Demokrate su tako prigrabile ekskluzivno pravo da odlučuju o ovom velikom događaju i da sami troše preko 300.000 eura.
    Ovih dana se vode intenzivni razgovori na relaciji DF - Demokrate jer Front insistira da se Franović hitno odstrani iz TO Budva zbog nelegalnog trošenja preko 150.000 eura protivno odlukama Skupštine TO Budva i bez odluka Odbora za doček Nove 2018.godine.
    Da Franovićev problem nije samo političke prirode govori i isti zahtjev za njegovu smjenu svih najvećih hotelskih grupa u Budvi zbog diskriminacije crnogorskih firmi i zbog loše saradnje sanjima, iako mu je to primarni zadatak kao rukovodicu TO Budva...
    Direktor bez odgovora na pitanja

    Redakcija Dnevnih novina je u nekoliko navrata kontaktirala direktora TOB-a Mladena Franovića. Očigledno je da je odgovarao samo na pitanja koja su mu odgovarala i na koje je imao odgovore. Povodom današnjeg teksta nekoliko puta smo pokušavali da pitamo Franovića da nam objasni neke poteze, ali on nije odgovorio. Dnevne novine su Franoviću još 25. aprila poslale pitanja, ali odgovora nije bilo. Pitali smo: 1. Da li je istina da je broj domaćih angažovanih firmi u posljednjih godinu dana opao za 60 odsto, jer je, prema informacijama kojima raspolažemo, većina poslova rezervisana za firme koje su donatori Demokrata ili su iz Srbije? 2. Da li je tačno da broj stalno i privremeno zaposlenih u TO Budva bilježi znatan porast? 3. Da li je tačno da za binu i video produkciju, za doček Nove godine, niste raspisivali tender? 4. Da li je tačno da poslove dobijaju firme grupacije Skymusic, te da crnogorske firme ne dobijaju šansu da ih rade?

  22. #19747
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,203
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ima li ista o ovome na portalima, u novinama??

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Slabo, koliko ja vidim.

    https://volimpodgoricu.me/2018/05/08...-svacije-srce/

    Realno, za oduzimanje licence i zatvor.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #19748
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,553
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Franović zapošljava, otpušta, troši bez kontrole i glasa u Beogradu


    Direktor Turističke organizacije Budva Mladen Franović, ostaće upamćen u Budvi kao rekorder u partijskom zapošljavanju, ali i funkcioner Demokrata koji, iako se njegova partija zalaže za suprotno, krši brojne zakone prilikom organizacije manifestacija, pišu Dnevne novine.

    Zvuči kao nevjerovatan, ali je, nažalost, istinit, podatak da je broj domaćih angažovanih firmi koje sarađuju sa Turističkom organizacijiom Budve, u zadnjih 12 mjeseci opao za preko 60 odsto, jer je većina velikih poslova rezervisana samo za firme koje ispunjavaju dva uslova - ili su donatori Demokrata ili su iz Srbije!?
    U TOB-u broj svih radnika koji su stalno i privremeno zaposleni za manje od pet mjeseci, i od kojih skoro svi imaju partijsku knjižicu Franovićeve partije - Demokrata, porastao je za nevjerovatnih 90odsto. Kako saznajemo, to je najveći porast zaposlenih u jednoj lokalnoj ustanovi u posljednjih deset godina. Broj stalno zaposlenih takođe raste za oko 80 odsto, odnosno sa 24 na 45.
    Zaposleni u TOB-u poluglasno govore da je Franović, koji je srpski državljanin i koji glasa u jednom dječjem vrtiću na Voždovcu u Beogradu, prilikom organizacije dočeka Nove godine u budvanskom Starom gradu na volšeban način podijelio nepodjeljivo i binu i video produkciju razložio na više djelova da ne bi raspisivao tender.
    I tu nije kraj, Franović je u više tendera pozvao samo firme jednog jedinog vlasnika - grupacije Skymusic! Ista grupacija Sky je van ovog projekta za razne druge posliće koji se tiču promocije i sajamskih nastupa u Srbiji dobila desetine hiljada eura isključivo direktnim pozivima od Franovića i bez ikakve šanse da se za te poslove takmiče crnogorske firme.
    Tako je Franović za realizaciju novogodišnjih konferencija potpisao ugovor isto veče kada su se i konferencije desile time dokazujućida se sve radi po njegovom diktatu i ne čekajući žalbeni rok sa već unaprijed poslatim pozivnicama i organizovanim događajem jer je, naravno, i firma bila unaprijed poznata - jedna od mnogih iz grupe Skymusic.
    Nije pomoglo ni što su se dugogodišnji crnogorski partneri Turističke organizacije Budva pobunili jer je Franović odlučio da desetine hiljada eura dodijeli stranoj i samo jednoj firmi, iako je bio dužan da pruži jednake šanse svima.

    Inače, dočcek Nove godine je plaćen mnogo više nego što je Skupština TOB dozvolila, što pokazuje ozbiljan sukob na relaciji Demokrate, kojima pripada Franović, i DF koji dominira u Skupštini TO Budva koja je opredijelila 150.000. Franović je potrošio preko 300.000 eura. Da bi se sve zataškalo po prvi put poslije 15 godina ukinut je i Odbor za organizaciju dočeka Nove godine. Tako je i izodlučivanja potpuno isključen DF, ali i kompletna turistička privreda. Demokrate su tako prigrabile ekskluzivno pravo da odlučuju o ovom velikom događaju i da sami troše preko 300.000 eura.
    Ovih dana se vode intenzivni razgovori na relaciji DF - Demokrate jer Front insistira da se Franović hitno odstrani iz TO Budva zbog nelegalnog trošenja preko 150.000 eura protivno odlukama Skupštine TO Budva i bez odluka Odbora za doček Nove 2018.godine.
    Da Franovićev problem nije samo političke prirode govori i isti zahtjev za njegovu smjenu svih najvećih hotelskih grupa u Budvi zbog diskriminacije crnogorskih firmi i zbog loše saradnje sanjima, iako mu je to primarni zadatak kao rukovodicu TO Budva...
    Direktor bez odgovora na pitanja

    Redakcija Dnevnih novina je u nekoliko navrata kontaktirala direktora TOB-a Mladena Franovića. Očigledno je da je odgovarao samo na pitanja koja su mu odgovarala i na koje je imao odgovore. Povodom današnjeg teksta nekoliko puta smo pokušavali da pitamo Franovića da nam objasni neke poteze, ali on nije odgovorio. Dnevne novine su Franoviću još 25. aprila poslale pitanja, ali odgovora nije bilo. Pitali smo: 1. Da li je istina da je broj domaćih angažovanih firmi u posljednjih godinu dana opao za 60 odsto, jer je, prema informacijama kojima raspolažemo, većina poslova rezervisana za firme koje su donatori Demokrata ili su iz Srbije? 2. Da li je tačno da broj stalno i privremeno zaposlenih u TO Budva bilježi znatan porast? 3. Da li je tačno da za binu i video produkciju, za doček Nove godine, niste raspisivali tender? 4. Da li je tačno da poslove dobijaju firme grupacije Skymusic, te da crnogorske firme ne dobijaju šansu da ih rade?
    Vratiti Budvu svetu i kuljaci...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  24. #19749
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Slabo, koliko ja vidim.

    https://volimpodgoricu.me/2018/05/08...-svacije-srce/

    Realno, za oduzimanje licence i zatvor.
    Ја и даље не вјерујем да је ово истина. Ово су невјероватне ствари.

    Предлог, пребацити ово у тему да ли вјерујете љекарима из КБЦ-а.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #19750
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/ovo-je...a-uradi-987685



    Evo sta se desi kada diktator izadje i kaze da su novinari Fasisti. I to kada se pise o lukrativnom svercu cigara, o diktatorovom sinu i pljackanju drzave...
    One Ring to Rule them all...

Page 790 of 1402 FirstFirst ... 2906907407807867877887897907917927937948008408901290 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •