Page 818 of 1402 FirstFirst ... 3187187688088148158168178188198208218228288689181318 ... LastLast
Results 20,426 to 20,450 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #20426
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ali ovaj pas je bio vezan za sajlu? Na livadi u privatnom vlasništvu? Jesam li ja dobro shvatio?
    Ja tako procitah izjavu oca od dijeteta, djeca su se malo zanjela u igri i prisli mu.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #20427
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    sad se NVO ne oglašavaju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #20428
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/boljev...a-kazne-992516


    Dajte ljudi dje ima ovo da odlezim 9 mjeseci i platim 50k a da mi ostane najmanje 350k?
    Da svi odradimo po koNbinaciu.

    Da kupi 4 gasoNjere u city kvart iznajmljujem po 400eur i zivim ka' bos...

    E zemljo

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Opet Vijesti mlate i frustriraju pošten narod. Kazna mu je zatvor 9 mjeseci, plus još da plati 50.000 eura, što nikako ne znaci da mu je ostalo 350.000. Naime, iznos od skoro 400.000 je protivpravno stečena imovinska korist i ista je oduzeta i bice uplaćeni u budzet...Dakle, sve što je zaradio ovim krivicnim djelom mu je oduzeto i još je duzan da plati 50 hiljada, a na sve to 9 mjeseci zatvora.

  4. #20429
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skubaja View Post
    Opet Vijesti mlate i frustriraju pošten narod. Kazna mu je zatvor 9 mjeseci, plus još da plati 50.000 eura, što nikako ne znaci da mu je ostalo 350.000. Naime, iznos od skoro 400.000 je protivpravno stečena imovinska korist i ista je oduzeta i bice uplaćeni u budzet...Dakle, sve što je zaradio ovim krivicnim djelom mu je oduzeto i još je duzan da plati 50 hiljada, a na sve to 9 mjeseci zatvora.
    Sacekaj sekund.

    Hoces da kazes da je pao na prvu kombinaciju?


    Da su kuce, stanovi, lokali i auta stecena posteno ? Na platu i radom ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #20430
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by skubaja View Post
    Opet Vijesti mlate i frustriraju pošten narod. Kazna mu je zatvor 9 mjeseci, plus još da plati 50.000 eura, što nikako ne znaci da mu je ostalo 350.000. Naime, iznos od skoro 400.000 je protivpravno stečena imovinska korist i ista je oduzeta i bice uplaćeni u budzet...Dakle, sve što je zaradio ovim krivicnim djelom mu je oduzeto i još je duzan da plati 50 hiljada, a na sve to 9 mjeseci zatvora.
    Koliko ja procitah iz teksta(dakle ono sto pise, da ne zalazimo koliko je tacno) on je 7 miliona i 500 hiljada prebacio iz magacina fabrike u privatni magacin. A pao je za 400 hiljada. Ostalo niko nista ne pominje gdje su zavrsile
    Kada se prica o 7,5 miliona ili 400 hiljada, prica se o maloprodajnim cijenama sa marzom fabrike, marzom veleprodaje/maloprodaje, akcizama i PDV-u. Akcize na duvan i pdv uopste nisu mala stavka koje na tu vrijednost sigurno iznose oko 2-2,5 miliona ako ne i vise. Fabricka vrijednost proizvoda ne iznosi bez mozda 1-1,5 sa svim troskovima proizvodnje i platama radnika. Da sve to na crno proda za 3 miliona zaradio je preko 200%
    Last edited by Hell Raiser; 13-06-18 at 16:45.

  6. #20431
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Kako god da okrenes, s obzirom na ove mizerne kazne, mislim da svi mozemo da se slozimo da se kriminal u Crnoj Gori jednom dijelu populacije itekako isplati.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #20432
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Kolinda: Najveća mana Europske unije je sloboda kretanja
    index.hr




    Ako je članstvo HR u EU lakmus papir balkanske stvarnosti, čini se da CG, SR, BiH &Co. onda mogu da zaborave na neke od glavnih benefita istog
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #20433
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sacekaj sekund.

    Hoces da kazes da je pao na prvu kombinaciju?


    Da su kuce, stanovi, lokali i auta stecena posteno ? Na platu i radom ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ja to nisam rekao. Ti si napisao da je nakon svega jos i dobro prosao jer je zaradio 350k. Ja sam uocio zabludu koja je posljedica nesavjesnog pisanja Vijesti i koja je za ljude koji nisu pravnici neminovna i ukazao sam na to. Ne sumnjam da je vecinu toga sto posjeduje stekao ovakvim radnjama, ali i za to postoje načini da se utvrdi i da se to oduzme. Upravo to bi novinari trebali da ispitaju i obavijeste javnost o tome.

  9. #20434
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Koliko ja procitah iz teksta(dakle ono sto pise, da ne zalazimo koliko je tacno) on je 7 miliona i 500 hiljada prebacio iz magacina fabrike u privatni magacin. A pao je za 400 hiljada. Ostalo niko nista ne pominje gdje su zavrsile
    Kada se prica o 7,5 miliona ili 400 hiljada, prica se o maloprodajnim cijenama sa marzom fabrike, marzom veleprodaje/maloprodaje, akcizama i PDV-u. Akcize na duvan i pdv uopste nisu mala stavka koje na tu vrijednost sigurno iznose oko 2-2,5 miliona ako ne i vise. Fabricka vrijednost proizvoda ne iznosi bez mozda 1-1,5 sa svim troskovima proizvodnje i platama radnika. Da sve to na crno proda za 3 miliona zaradio je preko 200%
    "I to u količini od 12.000 paketa cigareta različitih vrsta, od kojih je jedan dio, 7.876 paketa cigareta, odnosno 3.938.000 paklica cigareta, čija ukupna cijena koštanja je 397.800,00 eura, a maloprodajna cijena 7.482.200 eura, oduzeo i prisvojio tako što je predmetne cigarete, koje predstavljaju akcizne proizvode pod režimom odloženog plaćanja, suprotno čl.7 st.1 tač.3 Zakona o akcizama, transportovao iz skladišta u magacin koji je kao fizičko lice iznajmio za iznos od 5.000 eura, a kako bi ih dalje prodavao na sivom tržištu, te je na taj način izbjegao plaćanje akciza i drugih dadžbina u iznosu od više miliona eura, i time sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist od najmanje 397.800,00 eura"

  10. #20435
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kako god da okrenes, s obzirom na ove mizerne kazne, mislim da svi mozemo da se slozimo da se kriminal u Crnoj Gori jednom dijelu populacije itekako isplati.
    E zbog ovoga sam se i osvrnuo na članak, upravo mediji ovakvim izvještavanjem podstiču takve stavove. Kazna bi mogla biti strožija, i da nije bilo sporazuma sigurno bi dobio veću kaznu. Ali generalno i sa ovakvom kaznenom politikom bi se ostvarila svrha kaznjavanja kada bi svi koji se bave ovakvim radnjama bili sankcionisani.

  11. #20436
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

  12. #20437
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ali ovaj pas je bio vezan za sajlu? Na livadi u privatnom vlasništvu? Jesam li ja dobro shvatio?
    Dobro si shvatio ali trend na forumima je da dijete nikad ne može biti krivo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #20438
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Meni je ovaj detalj zanimljiv.


    Ovaj treba da odgovara za držanje psa na javnoj površini, držanje psa bez brnjice, ugrožavanje opšte bezbijednosti, povrede đeteta, fizički napad na oca...
    Treba da oguli bar 2-3 godine u Spuž i đetetu da plati odštetu za fizičke i duševne bolove.

    Propalo se ako se ova bitanga izvuče tako što će da ovjeri svog džukca. Ne znam ni zašto mu se daju samo inicijali a ocu puno ime i prezime.
    Zbilja u Spuž sa vlasnikom na 10 godina što je držao psa na svom imanju. Potpuno nevažno što je pas vezan uvjek neki retard može da mu priđe i krene da čačka

    Naravno i da se bijesna džukela ubije, šta ima u današnje vrijeme neki pas da izigrava čuvara. Ubit svako pseto koje ne može da stane u tašnicu i koje ne ide kod frizera

    Zlatila se Amerika
    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ali ovaj pas je bio vezan za sajlu? Na livadi u privatnom vlasništvu? Jesam li ja dobro shvatio?
    Dobro si shvatio ali trend na forumima je da dijete nikad ne može biti krivo
    Last edited by Rakun; 14-06-18 at 02:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #20439
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,350
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zbilja u Spuž sa vlasnikom na 10 godina što je držao psa na svom imanju. Potpuno nevažno što je pas vezan uvjek neki retard može da mu priđe i krene da čačka

    Naravno i da se bijesna džukela ubije, šta ima u današnje vrijeme neki pas da izigrava čuvara. Ubit svako pseto koje ne može da stane u tašnicu i koje ne ide kod frizera

    Zlatila se Amerika
    Nije ga vezao na svom imanju. Livada na kojoj su djeca igrala pripada nekome od komšija.
    Da mu je pas bio na njegovoj imovini pa mu ova đeca ulećela u nju ne bi mu na pamet palo da se nudi da ga uspava. Privatna svojina. Kraj priče.

    Vlasnik psa je samo podstanar koji živi tu u blizini.
    I u novinama piše da ga je vezao na obodu livade, ali da mu je ostavo dosta prostora za kretanje.

    Ne mogu djeca bit vidovita pa da znaju koliko ovaj ima prostora za kretanje ako ta sajla, ili čime je već bio vezan, leži u travi.
    Last edited by ASC; 14-06-18 at 10:15.

  15. #20440
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,242
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    pas se mora držat iza ograde sa jasnom naznakom na ogradi da je pas unutra
    She is only here to annoy herself!

  16. #20441
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Dobro si shvatio ali trend na forumima je da dijete nikad ne može biti krivo
    Trend na ulici je da se za psa koji seta bez povoca, i bez korpe vazda kaze "Nece". Prije par godina je na forumu bila rasprava o tome da li treba psima stavljati korpu. Glavni argument da nije obavezno stavljati korpu bio je tipa - ali ima dosta pasa lutalica koji mogu da napadnu mog psa. Bolio ih je kvarc ima li djece u okolini i moze li zivotinja da napadne nekog od djece.

    Testa radi, zamolio bi ove sto drze pse na ovaj nacin neka mu zgaze rep i neka snime reakciju psa na to. A onda neka ga puste tako, bez korpe, blizu male djece da seta.
    Ipak, djeca su kriva jer nisu gledala dje gaze.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #20442
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Trend na ulici je da se za psa koji seta bez povoca, i bez korpe vazda kaze "Nece". Prije par godina je na forumu bila rasprava o tome da li treba psima stavljati korpu. Glavni argument da nije obavezno stavljati korpu bio je tipa - ali ima dosta pasa lutalica koji mogu da napadnu mog psa. Bolio ih je kvarc ima li djece u okolini i moze li zivotinja da napadne nekog od djece.

    Testa radi, zamolio bi ove sto drze pse na ovaj nacin neka mu zgaze rep i neka snime reakciju psa na to. A onda neka ga puste tako, bez korpe, blizu male djece da seta.
    Ipak, djeca su kriva jer nisu gledala dje gaze.
    Ja imam 4 psa i da bilo kojeg nagazin na rep znas sta bi uradio, sklonio se od mene.
    Ne bi mu palo na pamet da zarezi a ne da krene da me ujede.
    Moji psi kad jedu a ja im pridjem oni se sklone od hrane. To je postovanje i pokazivanje pokornosti.
    Mojim psima moze prici ko god hoce od djece, dobermanu dok jede je prisla sestričina od godinu ipo pa reagovao nije.
    Mada ja to ne dozvoljavam ni mojoj djeci, cisto moraju znati da se tada pas ne dira i nije svaki pas isti pa da im ne predje u naviku.

    Kad se pas seta treba korpu staviti, pa dosta njih se boje psa pa makar iz tog razloga.
    I nije pas nikad kriv za napad nego gazda mu, jer ga je takvog napravio.
    I meni je zao sto ce ga uspavati.


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #20443
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    A đe pas gazdu da zakolje ako mu na rep stane, to bi sve zamotani ulicama išli.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  19. #20444
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/clanak/304...e-manje-mladih

    Malo o nezaposlenosti. Opada, vele.

  20. #20445
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/glavni...dinicom-992658

    Jel moguce da su ovu knjigu dali luconosama da bi se zahvalili autoru!? Pored Njegosa, Lalica, Kisa, Pekica... ti im za jednu uspomenu dajes spisak agencijskih vijesti sitnu kucanu na buljuk strana!?!?! Ovog covjeka isto za Njegosevu nagradu!

    Postoji li ista sto nisu obesmislili, obezvrijedili?

  21. #20446
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    RTCG 3 HD?

    Gledajte Mundijal na TVCG u HD rezoluciji
    rtcg.me


    Gledaoci TVCG od srijede 20. juna sve sadržaje i prenose utakmica sa Mundijala moći će da prate u HD rezoluciji na posebnom, testnom kanalu putem kablovskih operatera. HD signal će biti obezbijeđen i gledaocima koji nijesu korisnici kablovske televizije.

    "Ključna stvar je nešto što se od nas očekuje 15 godina, da smo velikim naporima tehnike i menadžmenta uspjeli da obezbijedimo da će od srijede 20. juna na testnom kanalu, dakle ne na Prvom ili Drugom, već posebnom, Trećem kanalu, gledaoci moći da vide kompletan program Svjetskog prvenstva u HD rezoluciji.
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #20447
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Barem na 3 topika smo apsolvirali priču još od jutros
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #20448
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Organizacija KOD


    Od 1. januara akcize na 1000 litara dizel goriva porasle su sa 464 € na 554 €.

    U isto vrijeme, dok ti državi daješ dodatnih 19 %, u državnu kasu se sliva svega 8 % više.

    Oni poskupljuju, mi plaćamo.

    Kao što smo omogućili 12,7 miliona u budžetskoj rezervi za koje Vlada neće da kaže kome ih poklanja - kršeći time zakon.

    Ti štediš i plaćaš - oni troše i ne štede.

    Ovo mora da se mijenja ODMAH.

    Od tebe, od nas zavisi.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #20449
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,810
    Thanks Thanks Given 
    247
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    B92: Optužbe protiv glumca:"Ošamario me polnim organom po faci" http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...nav_id=1404236

  25. #20450
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    teske tjelesne povrede


Page 818 of 1402 FirstFirst ... 3187187688088148158168178188198208218228288689181318 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 13 users browsing this thread. (0 members and 13 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •