Thread: Iz raznih novina III

  1. #31501
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Isla jedna djevojka kod Mirasa na polaganje pravosudnog i sad Miras postavlja neka pitanja koja su manje vise osnova.... Djevojka nesto tuc muc ovamo onamo... Miras odjednom tu postavi pitanje, koleginice, nabrojte mi jednocelijske organizme. Mala stala i gleda blijedo...ne zna o cemu se radi... I Miras samo zakljucuje, koleginice, prvo se vratite u sedmi osnovne i naucite biologiju, pa kad to savladate dodjite opet. Divan covjek i velika legenda.

    Znace karamazov tu pricu sigurno, meni su je prepricali pa postoji bojazan da sam mozda ja nesto izostavio ili pogresno napisao.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. #31502
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default


  3. #31503
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #31504
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/izvrsitel...eo-tudi-novac/
    Vrlo zanimljivo, imamo znaci notarku koja je duzna pola meleona.
    Sta je ovdje nezakonito?
    Znaci ona ovaj posao radi privatno, za sebe, i ne mogu da joj se skinu novci?
    A meni i mnogima mogu.

  5. #31505
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/izvrsitel...eo-tudi-novac/
    Vrlo zanimljivo, imamo znaci notarku koja je duzna pola meleona.
    Sta je ovdje nezakonito?
    Znaci ona ovaj posao radi privatno, za sebe, i ne mogu da joj se skinu novci?
    A meni i mnogima mogu.
    To nije njen novac, mogao je biti i tvoj pa bi tada vjerovatno drugu priču pričao

  6. #31506
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nijesu njene pare na racunu za rad notarske kancelarije?

  7. #31507
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ako je ovo tačno:

    U Zakonu o notarima piše da novac koji mu je povjeren notar može da čuva u sefu ili na posebnom računu u banci ili drugoj finansijskoj organizaciji, koji ne može biti predmet prinudnog izvršenja protiv notara.
    Nema onda tu ništa nejasno.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #31508
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    To bi bolje neki pravnik objasnio, novac sa njenih privatnih računa bi trebalo da se skine.

  9. #31509
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    To upravo i pricam.

  10. #31510
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,491
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    To upravo i pricam.
    Ne pričaš... Jasno je u tekstu navedeno da to nijesu njene pare, već pare stranke iz Rusije...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  11. #31511
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    ne treba ti pravnik za ovo apsulutno nista. kao i vecina i ovaj izvrsitelj je u stvari priuceno gobedo.
    zena je privatno tuzena i izgubila. ne kao notar vec kao gradjanin(koliko vidim iz svega napisanog)
    notarski racun klijenata ne smije da se dira nikako jer to nisu pare notara, vec klijenata. da pojasnim
    kupujete nekretninu i kao kaparu ostavite 5% vrijednosti nekretnine ili na kraju krajeva cijelu svotu dok vam prodavac ne zavrsi sve papire kojima nekretnina oostaje vase vlasnistvo.
    e te pare idu na taj racun, koje je ovaj lijepo pokupio.
    zakon o izvrsiteljima treba da se mijenja ood hitno bas zbog ovakvih goveda. i kao nejasno mu je, nije dobio nalog od suda.
    a sa pocetka teksta se jasno vidi da je dobro upoznat sa zakonom


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #31512
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ne pričaš... Jasno je u tekstu navedeno da to nijesu njene pare, već pare stranke iz Rusije...

    Sent from Tapatalk
    Ok.
    Izvini sto te uvrijedih.
    Na svaku sto napisem imas odgovor
    Ovaj forum je postao vrlo neprijatno mjesto za nas nove forumase.
    Pozdrav
    Edit
    Cije su 50k
    Last edited by Oliver Nedeljkovic; 09-09-19 at 09:12.

  13. #31513
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,491
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Ok.
    Izvini sto te uvrijedih.
    Na svaku sto napisem imas odgovor
    Ovaj forum je postao vrlo neprijatno mjesto za nas nove forumase.
    Pozdrav
    Edit
    Cije su 50k
    Kad si me uvrijedio...?

    Kako misliš neprijatno mjesto, zbog čega...? Trude se ljudi da ti objasne da ne možeš radi privatnog duga otimati tuđi novac (stranke iz Rusije, i ostalih stranaka)... Što si mogao i sam zaključiti iz teksta, da si ga malo detaljnije pročitao...

    Nema na čemu, i drugi put...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  14. #31514
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Jasno mi je za tudje pare, nijesam toliko blesav.
    Ali mi nije jasno za ovo 50.
    Cije su to pare, njene ili stranaka, ja mislim njene.
    E sad to su njene kao pravnog lica? Je li tako?
    Kako ce se naplatiti ovi sto je njima duzna?
    Od plate?

  15. #31515
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Jasno mi je za tudje pare, nijesam toliko blesav.
    Ali mi nije jasno za ovo 50.
    Cije su to pare, njene ili stranaka, ja mislim njene.
    E sad to su njene kao pravnog lica? Je li tako?
    Kako ce se naplatiti ovi sto je njima duzna?
    Od plate?


    Sredstva izvršenja radi ostvarivanja novčanog potraživanja su: prodaja pokretnih stvari, prodaja nepokretnosti, prenos novčanog potraživanja, prenos potraživanja za predaju pokretnih stvari ili nepokretnosti, unovčavanje drugih imovinskih prava, prenos sredstava koja se vode na računu kod banke, prodaja akcija i prodaja udjela u privrednim društvima.
    Predmeti izvršenja su stvari i prava na kojima se po zakonu može sprovesti izvršenje radi ostvarivanja potraživanja.
    Predmeti izvršenja ne mogu biti stvari van prometa, kao ni druge stvari koje su zakonom izuzete od izvršenja.
    Predmeti izvršenja ne mogu biti objekti, oružje i oprema namijenjeni odbrani i bezbjednosti države.
    Prilikom ocjene da li neka stvar ili pravo može biti predmet izvršenja ili izvršenje na nekoj stvari ili pravu može biti ograničeno, uzimaju se u obzir okolnosti u vrijeme podnošenja predloga za izvršenje, ako ovim zakonom nije drukčije izričito određeno.

  16. #31516
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Jasno mi je za tudje pare, nijesam toliko blesav.
    Ali mi nije jasno za ovo 50.
    Cije su to pare, njene ili stranaka, ja mislim njene.
    E sad to su njene kao pravnog lica? Je li tako?
    Kako ce se naplatiti ovi sto je njima duzna?
    Od plate?
    Ista stvar kao sa brokerima.
    Brokeri I notari imaju svoje racune I klijentske racune. Ne mozes jer ti je neko od njih duzan da blokiras klijentski racun, samo njihov.

    Mislim da je tako I sa izvrsiteljima. Na razlicit racun se uplacuju naknade za rad od onog gdje idu pare povjerilaca koji utuzuju duznike.

    Dakle, moraju biti odvojeni racuni.

    Odje bi I banka morala da sprijeci blokadu racuna. Mada je I notarka kriva sto nije podnijela zalbu u postupku izvrsenja I navela da se taj odredjeni racun ne smije dirati.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  17. #31517
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/najvise-s...-u-17-opstina/

    Bijelo Polje već godinama drži neslavan rekord. Naime, iz tog crnogorskog grada stanovnici se najviše iseljavaju. Tome u prilog govore i najnovini podaci Uprave za statistiku MONSTAT. U prvih sedam mjeseci ove godine iz Bijelog Polja su, po zvaničnim podacima, otišla 433 stanovnika.Nakon Bijelog Polja građani se mahom iseljavaju i iz Nikšića, koji je za sedam mjeseci napustilo 394 građanina. Zatim slijede Berane odakle su otišla 233 stanovnika, Cetinje 153, Rožaje 156… MONSTAT vodi samo podatki o unutrašnjim migracijama.


  18. #31518
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    pa iz teksta se da zakljuciti da je izvrsitelj znao sta radi i da je trazio da mu da racune notarske agencije kao i klijentskog racuna da isti ne bi blokirao
    banka ne zna koji je koji, pa ce postupiti prema nalogu jzvrsitelja jer je to bankarska obaveza koju ne smiju da ne ispune. banka ne smije da blokira izvrsenje cak i ako zna da je pogresno ili da je skidanje tipa preko 50% vrijednosti. za to bi trebao da odgovara izvrsitelj, ali kao i sve kod nas i ti zakoni su puni korisnih nejasnoca.
    za ovakve stvari bi trebalo da se primijeni i za izvrsitelje i notare krivicna odgovornost po sluzbenoj duznosti za zloupotrebu sluzbenog polozaja i prevara u privrednom poslovanju, pa kad ogule malo zatvora i ostali ce poceti da vode racuna sta rade


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #31519
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Ili dva takva prekrsaja i da ga ugase...

  20. #31520
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Svi roditelji teze tome da im djeca budu uspjesnija i pametnija od njih samih.

    E pa Blazo je na tom planu 'obrnuo igricu'.
    Kao sina jedinca - tata veliki vodja i lice nacije i mama skromna domacica ga nijesu stedjeli.
    Morao je da radi od trece godine kako bi sa svega 18 godina postao milioner. U to vrijeme njegov tata - premijer primao je platu od svega 900eur i mucio se da na pravi put izvede Zoblu i jos 600 000 CG gradjana.
    Da bi prestigao velikog vozda i zasijenio nas sve svojom sposobnoscu do 30 godine uspio je da postane multimilioner, ali i veliki eko aktivista i istaknuti altruista.

    Da bi smanjio negativan uticaj termoelektrana i spasio planetu od globalnog zagrijevanja Blazo sa tatom i prijateljima dosao je na sjajnu ideju - proizvodice cistu energiju iz malih hidroelektrana.
    Kako bi proizveo cistu energiju pronasao je genijalan recept:

    - Tata ce mu potpisati koncesije za MHE
    - Striko ce mu pokloniti poslovne prostore koje moze da stavi pod hipoteku da bi izgradio MHE
    - A dobri drugari, prijatelji i kumovi ce ponijeti dio tereta, da se MHE vode na njihova imena cisto eto da ne bude poslije problem.

    Kada Blazo njegovi rodjaci, prijatelji, kumovi i poslovni partneri izgrade 80MHE na 50 bistrih pitkih planinskih rijeka - proizvodice neko 2% ukupne energije koja nam je potrebna sto je MNoooGOooo i znacajno.

    Ali Blazo ne moze ovo sam - TREBA MU TVOJA POMOC !!!
    Kada platis racun za el. Energiju pod stavkama OIE 1 i OIE2 i ti ucestvujes u Blazovim eko izletima, jer on bez tog novca ne moze da se bavi dobrotvornim radom.
    Zato budi ponosan/na jer pomazes jednom sjajnom decku da ostvari san i ucini CG -lijepom, cistom, ekoloskom i odrzivom a tebe kao gradjanina zadovoljnim, srecnim, zdravim i situiranim. !

    I zato nemoj da si protiv drzave i da ti je zao kad na tom prosjecnom racunu ove 2 stavke budu 5eur - jer - to je nama nasa borba dala !


    Partneri Blaža Đukanovića grade "neprimjetne" hidroelektrane
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...hidroelektrane

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #31521
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,334
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Hahahaha budi i ti kao zoBla
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  22. #31522
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,941
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,613
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Ja sam taj koji plaća političare”, kaže Joakim Holm, švedski državljanin. “I ne vidim razloga da im pružim luksuzni život.”

    Ovo može zvučati čudno ljudima koji žive u drugim zemljama, ali Švedska ne nudi nikakav luksuz ili povlastice svojim političarima. Bez službenih automobila ili privatnih vozača, švedski ministri i parlamentarci putuju u prepunim autobusima i vozovima, baš kao i građani koje zastupaju.

    Bez prava na zastupnički imunitet, njima se može suditi na sudu kao i svakoj drugoj osobi. Bez sekretara na vratima, kancelarije parlamentaraca manje su od 8 kvadratnih metara.
    Političari koji se usude da potroše javni novac na taksi putovanja, umjesto da se voze vozom, završavaju na naslovnicama novina. Čak i predsjednik parlamenta dobija karticu za korištenje javnog prevoza. Samo premijer ima pravo na trajno korišćenje automobila i lično obezbjeđenje.
    Švedski parlamentarci žive u malim stanovima u glavnom gradu, gdje peru i peglaju vlastitu odjeću u praonicama veša. To se može činiti skromnim za tako istaknute ljude, ali zapravo je puno bolje nego što je nekad bilo.

    Sve do kraja 1980-ih, svi parlamentarci su spavali na kauču u svojim kancelarijama.
    Niko u javnom životu ne zarađuje veliku platu: plata za članove Riksdaga (parlamenta) je oko dva puta veća od plate učitelja osnovne škole.
    Na opštinskom nivou, svaka želja za zapošljavanjem u politici mogla bi biti protumačena kao slučaj koji zahtijeva psihološku procjenu: jer švedski opštinski funkcioneri ne zarađuju ni platu, niti imaju pravo na kancelariju, a rade volonterski od kuće.
    Iskustvo Švedske ruši nerazumnu ideju da političarima treba dati poštovanje kao prema višoj kasti, koju čine dame i gospoda koji su slavniji od prosječnog građanina i stoga zaslužuju gotovo božansko pravo na beneficije i privilegije, ocjenjuje Buka magazin.
    To je nacija koja svoje vladine službenike i političke predstavnike tretira kao obične građane. Društvo koje je ukinulo korišćenje formalnih zamjenica šezdesetih godina i gdje se svi nazivaju “ti”. Jer, prema švedskom sistemu vrijednosti, niko nije iznad drugih.
    Još se sjećam čudnog osjećaja kada sam svjedočio vanzemaljskom fenomenu – kada sam vidio švedskog ministra vanjskih poslova i premijera koji guraju kolica za kupovinu u supermarketu u Stokholmu. Ili gradonačelnika Stokholma kako stoji u redu na autobuskoj stanici. Ili predsjednika Parlamenta koji sjedi u metrou, piše Claudia Wallin.
    Bez velikih društvenih nejednakosti, Švedska je nesumnjivo sigurnija i manje nasilna zemlja, gdje političari i građani obično ne moraju da putuju u neprobojnim automobilima. Ali, što je još važnije, ovo je društvo koje bira političare koji moraju biti u kontaktu sa svakodnevnim problemima građana. Političarima nije dopušteno da svoje lične interese stavljaju ispred opštih, u društvu koje pokazuje da se politička moć može ostvariti unutar granica pristojnosti.
    U pravosudnom sistemu logika je ista: nema sudija koji imaju pravo na službena vozila, sekretarice ili povlastice.
    Oni koji su na vlasti mogu biti pozvani na odgovornost, a sve informacije moraju biti dostupne javnosti: švedska otvorenost odražava se u samoj transparentnosti političke moći, koja se prati putem najstarijeg zakona o transparentnosti na svijetu. Godine 1766. javni pristup službenim vladinim dokumentima postao je ustavno pravo za sve građane, sadržano u posebnom poglavlju Zakona o slobodi medija u Švedskoj.
    U Švedskoj je u svakom trenutku moguće pratiti izdatke ministara, predstavnika i sudija; pročitati prijavu premijera o porezu na dohodak; provjeriti troškove povjerenika nacionalne policije ili vrhovnog komandanta oružanih snaga; pratiti kako javne agencije troše porez; i pratiti postupke, predloge i službene odluke koje donose vlasti bilo kojeg nivoa vlasti.
    Jedan od najznačajnijih političkih skandala u zemlji dogodio se 1990-ih. Potpredsjednica vlade, Mona Sahlin, kupila je čokoladu, pelene i neke druge lične predmete s kreditnom karticom Vlade i skupo je platila za to: izgubila je posao. Skandal se pojavio u analima švedske politike kao slučaja Toblerone.
    U nešto više od 100 godina, Švedska se pretvorila iz siromašnog, poljoprivrednog društva u jednu od najbogatijih, socijalno najpravednijih i najmanje korumpiranih zemalja u svijetu, gdje niko nije iznad drugih, zaključuje autorka.

    https://investitor.me/2019/09/09/gra...uksuzni-zivot/


    Eto tako. Kad vidimo balkanske nezasite politicare, i obicnog coeka koje u njih gleda kao u bogove.... Dje je Joakim, a dje je Janko...

  23. #31523
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    To bi sad kao trebalo da tvorove stavi u situaciju da se zamisle, e nece da moze, ovako kako je njima je dobro !

  24. #31524
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,412
    Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    635
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Poginuo reper Gru
    https://www.vijesti.me/zabava/muzika/poginuo-reper-gru

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  25. #31525
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,211
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default


Page 1261 of 1402 FirstFirst ... 261761116112111251125712581259126012611262126312641265127113111361 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •