Thread: Iz raznih novina III

  1. #27901
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ovakve izjave su samo dokaz licemjerstva visokih zvaničnika EU i zapravo itekako jasna poruka za kakva nas oni goveda smatraju. Slično je i Junker davao podršku prije par godina izjavama u kojima je impresioniran ekonomskim napretkom Crne Gore. Ovom podrškom u izjavi, mislim da je EU poslala jasnu poruku svima koji trenutno gaje iluzije da će EU podržati ovaj novi pokret i stavila je tačku na dalje naume i dalje proteste.

  2. #27902
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    EU nije licemjerna, ako malo bolje pogledaš. Oni idu na provjerenu kartu. Za njih je gora varijanta neizvjesnost koju donosi promjena u kojoj eskaliraju DF, Milačić i slični, a potencijalno progresivne snage (URA, Demokrate) izgledaju anemično, impotentno i bez kadrovskog potencijala po dubini.

    Kotor je pokazna vježba za to. Jedno je priča i kritika DPS, ali na djelu i nema neke razlike, kad se pogledaju opozicione opštine (liše Budve, đe je bilo dovoljno preći sa megalomanske pljačke na obično crnogorsko namještanje poslova, pa da izgleda kao napredak).

    To što neko bez veze ne može da se zaposli, a ima kvalitete kao ličnost, to je za tu osobu tragedija, ali za EU je svejedno radi ili u ministarstvu Marko DPS ili Milan opozicionar. Oni CG gledaju kao agregatni podatak, a nečije lične nevolje njih ne dotiču, ako se ne radi o rasi ili seksualnoj orjentaciji.

    Šta tačno EU može da dobije od Kotora na državnom nivou? Stavite se u njihovu perspektivu.

    Druga stvar je da nekog napretka ima, realno, ali ako gledate svijet kroz Daily press sive naočare + lično ne stojite najbolje, onda bogami Avganistan izgleda bolje... Recimo, komentar da je CG u regionu uradila ubjedljivo najviše na mreži magistralnih puteva, i da su makar kao Hrvatski, bi bio dočekan sa kritikama dionice Plužine - Šćepan polje, zbog onih Daily press naočara i depresije koje izazivaju, jer je postalo jeres pohvaliti nešto u medijima, odma si "vladin portal".

  3. #27903
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,416
    Thanks Thanks Given 
    14,889
    Thanks Thanks Received 
    4,181
    Thanked in
    2,115 Posts

    Default

    A koliko si ti tek licemjeran!

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #27904
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    EU nije licemjerna, ako malo bolje pogledaš. Oni idu na provjerenu kartu. Za njih je gora varijanta neizvjesnost koju donosi promjena u kojoj eskaliraju DF, Milačić i slični, a potencijalno progresivne snage (URA, Demokrate) izgledaju anemično, impotentno i bez kadrovskog potencijala po dubini.

    Kotor je pokazna vježba za to. Jedno je priča i kritika DPS, ali na djelu i nema neke razlike, kad se pogledaju opozicione opštine (liše Budve, đe je bilo dovoljno preći sa megalomanske pljačke na obično crnogorsko namještanje poslova, pa da izgleda kao napredak).

    To što neko bez veze ne može da se zaposli, a ima kvalitete kao ličnost, to je za tu osobu tragedija, ali za EU je svejedno radi ili u ministarstvu Marko DPS ili Milan opozicionar. Oni CG gledaju kao agregatni podatak, a nečije lične nevolje njih ne dotiču, ako se ne radi o rasi ili seksualnoj orjentaciji.

    Šta tačno EU može da dobije od Kotora na državnom nivou? Stavite se u njihovu perspektivu.

    Druga stvar je da nekog napretka ima, realno, ali ako gledate svijet kroz Daily press sive naočare + lično ne stojite najbolje, onda bogami Avganistan izgleda bolje... Recimo, komentar da je CG u regionu uradila ubjedljivo najviše na mreži magistralnih puteva, i da su makar kao Hrvatski, bi bio dočekan sa kritikama dionice Plužine - Šćepan polje, zbog onih Daily press naočara i depresije koje izazivaju, jer je postalo jeres pohvaliti nešto u medijima, odma si "vladin portal".
    Nisi imao potrebu da pišeš ovakve papagajski naučene rečenice s pamfleta proglasa partije zvene DPS. Mislim, zašto trošiš energiju , shvatili smo da iz tebe izbijaaju visokoumne misli peđe sekulića… Sačuvaj ovo za vaše sastanke dok ti budu aplaudirali Radeon, Đedo i slični prikriveni otovi

  5. #27905
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,949
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Košta li njega da izjavi tako nešto ?

    Misliš da bilo ko ne bi rekao "Nebo je zeleno" ako mu u zamjenu za te tri riječi ponudiš bocu odličnog viskija

    Izjave kao što je ta da ekonomija Crne Gore raste brže nego Ausrijska je identična izjavi da je Srbija prošle godine napravila više puteva od Njemačke
    Nije bitan kontekst izjave, ona je svakako politička i populistička, ali sigurno nije data zbog par iljada eura.

  6. #27906
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nisi imao potrebu da pišeš ovakve papagajski naučene rečenice s pamfleta proglasa partije zvene DPS. Mislim, zašto trošiš energiju , shvatili smo da iz tebe izbijaaju visokoumne misli peđe sekulića… Sačuvaj ovo za vaše sastanke dok ti budu aplaudirali Radeon, Đedo i slični prikriveni otovi
    U pravu si, od mog "pamfleta" je bolje objašnjenje da je Duško potplatio kancelara Austrije da pohvalno govori o napretku Crne Gore.

    Ja bih prije rekao da je u pitanju vaš nedostatak moći za apstrakciju, tj nemogućnost da zamislite kako Crna Gora izgleda nekome iz te pozicije - sa aspekta onoga što može i želi da vidi, sa aspekta svojih interesa, i sa aspekta regionalnog konteksta, iz kojeg zaključuje šta je realno moguće.

    Dakle, prvo, vidi CG kao agregatni podatak. Nezaposlenost, investicije, BDP, plate, bla, bla... To kako je meni, tebi, majkama, radnicima Dakića, to je njemu "cost of doing business". Oni će po malo da pritiskaju - sloboda medija, korupcija, OEBS, da ne bi imali posla sa klasičnom diktaturom. LGBT prava, jer je to moderno.

    Drugo, sa aspekta svojih interesa prvenstveno gleda stabilnost i spoljnu politiku CG, uz kakav/takav tempo napretka. Kurc nikad ne bi zamijenio 150€ veće plate i 35% više presuda za korupciju u CG za kolebanje oko NATO pakta, Kosova i njuškanje sa Srbijom

    Treće, stavi se u kontekst regiona - šta god pričao Perović i opozicija, Kurc zna šta je realno moguće. CG će po parametrima razvoja klizati između Srbije i Hrvatske, i tu promjena na tabeli nema. U tom prostoru između 18 i 26k EUR per capita, između 2 ili 8 presuda za visoku korupciju godišnje, nema ničeg vrijednog za narušavanje gore pomenute stabilnosti.

  7. #27907
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne, ovdje se ne radi o nikakvom nedostatku "moći za asptrakciju"(wtf? da li misliš na neke opijate i psihoaktivne supstance?) , već se radi upravo o oslikavanju realnosti. Ti nam upravo nudiš poimanje iste koja mene asocira na stari zanat koji se zove "qrvanje". Dakle , spremna sam dati svakome ko će mi obezbijediti egzistenciju i supstance koje će moju realnost učiniti boljom nego što jeste, u apstrakciji. Poznato je odavno da je Austrija tj Austrougarska tada veoma vodila računa da ovaj region drži u rasulu, upravo zato što je njima bilo stalo do našeg razvoja(kakav vic), ne i ujedinjavanja, s obzirom da je to za njih prijetnja bila u svakom pogledu. Slično Kurc priča i Vučiću ili Holindi nebitno, jasno da to ima itekako jasnu poruku za ljude ovih prostora, a ona se ogleda samo u tome da je njima prihvatljova samo snishodljiva i sluganska svijest naroda niže rase, kakvi mi jesmo u njihovim aristokratskim zapadnim očima. Ta priča o impotentnosti opozicije je stara udbaška teorija, zajedno sa teorijom o kadrovskoj "dubini". Po toj priči, kadrovski su "duboki" samo oni koji su se povinovali ovom katastrofalnom režimu i svoje "znanje" prodali za sluganski odnos prema istom. Privilegije su jasne. 4-5 nekretnina i lagodan život, a rezultati tih velikih znalaca i kadrovskih magova se vide na svakom koraku uništene države čiji napredak pominješ u svom prethodnom komentaru. Izostalo je samo da budeš konkretan, što naravno nisi, jer ti je bliža apstrakcija, da pojasniš koji je to napredak koji mi "depresivni" ne vidimo?

  8. #27908
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne, ovdje se ne radi o nikakvom nedostatku "moći za asptrakciju"(wtf? da li misliš na neke opijate i psihoaktivne supstance?) , već se radi upravo o oslikavanju realnosti.
    Apstrakcija u smislu sagledavanja realnosti iz tuđe perspektive. U ovom slučaju, iz perspektive austrijskog kancelara. Kad se staviš u njegovu poziciju, i sagledaš interes Austrije - onda je potpuno logično zašto on priča baš to što priča.

    A ne bih se ponavljao, već sam napisao moje mišljenje zašto.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Poznato je odavno da je Austrija tj Austrougarska tada veoma vodila računa da ovaj region drži u rasulu, upravo zato što je njima bilo stalo do našeg razvoja(kakav vic), ne i ujedinjavanja, s obzirom da je to za njih prijetnja bila u svakom pogledu. Slično Kurc priča i Vučiću ili Holindi nebitno, jasno da to ima itekako jasnu poruku za ljude ovih prostora, a ona se ogleda samo u tome da je njima prihvatljova samo snishodljiva i sluganska svijest naroda niže rase, kakvi mi jesmo u njihovim aristokratskim zapadnim očima.
    To šta je tebi poznato je manje važno. Riječ zapadnog funkcionera i zapadne institucije ovde ima težinu, najviše zbog percepcije da bez njih nema smjene vlasti i da nam oni kroje kapu (sve i da se promjeni vlast, da će da rovare dok opet ne nakončaju vlast koja im odgovara, pogledati Makedoniju), a dijelom i zbog "Draško u Mlecima" efekta. To radi i u kontra smjeru...nekad se sa religioznim poštovanjem izgovaralo "Italijanski tužilac Đuzepe Šelzi", a danas "Američki sud" za SEC i njihov izvještaj o Telekomu.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Izostalo je samo da budeš konkretan, što naravno nisi, jer ti je bliža apstrakcija, da pojasniš koji je to napredak koji mi "depresivni" ne vidimo?
    Pa kažem gore, nisam jedno slovo pročitao pozitivno o dešavanjima u CG u Vijestima već godinama. A Vijesti uzimam kao neki ultimativni outlet sičijaško-depresivnog pogleda na svijet.

    A ne može biti da se ništa pozitivno nije desilo. Evo bar sam se vozao po regionu, magistrale su nam nebo i zemlja u odnosu šta su bile, i pata pata sa hrvatskim. Ali Vijesti ti ne daju da pogledaš stvari na taj način, već samo ko li se sve tu ugradio, i zašto još ništa nije urađeno na nekom drugom XY pravcu.

    Takođe mislim da su Porto Montenegro, Portonovi, Luštica bay, Karisma...vrhunski projekti, ako već oćemo da živimo od turizma. Ali Vijesti-mentalitet ne može da ih gleda kao nešto o čemu se u Hrvatskoj ovako priča, već ili su neka mutna posla tu, ili tajkuni peru pare, ili ćemo postati nacija konobara.

    Evo npr jedna banalna stvar - svi koji smo iz PG svjedoci smo da se za 10ak godina potpuno promijenila kultura propuštanja pješaka - ranije si i na zelenom svijetlu morao da trčiš i da se boriš za goli život prelazeći ulicu, sad je to dosta drugačije. Stanu vozači, jbt. Da urednik zada novinaru Vijesti temu saobraćajne kulture spram pješaka, to se ne bi moglo pomenuti, već bi morali da se poredimo sa Danskom, npr. Morao bi da se istakne problem u naslovu i podnaslovu, da se uputi kritika, zatraži odgovornost.

    To su primjeri, bilo bi ih kolko oćeš, kao što bi bilo kolko oćeš mjesta za kritiku. Ali kritika se ne prećuti nikad. Kažem, ko se prikačio na negativno-depresivni bilten Vijesti kao na glavni izvor informacija + mu lično stvari ne stoje kako bi on htio - tome se ja ni ne čudim zašto je šokiran kad neko nešto pohvali, iznutra ili spolja.
    Last edited by Nije bitno...; 10-04-19 at 16:04.

  9. #27909
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Evo prodjose brze vijesti na DRS... Pominje se Kurc i kaze se da je on izjavio da je Crnogorski ekonomski rast DALEKO iznad Austrijskog.

    Zna li se sto je tacno izjavio ili ova izjava iz sata u sat ima vecu 'tezinu'?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #27910
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Može Kurc pričat šta hoće kad se priča o članstvu u EU uvjek se priča o čitavom zapadnom Balkanu. Što znači da se mora čekati
    da Srbija prizna Kosovo I postane NATO članica, do čega će doć za minimum 20 godina(15 ako Vučina baš upregne marketing).
    da se Bosna defragmentuje do čega možda nikad neće doć
    Taman dok Milo ne umre prirodnom smrću jer EU neće puštit zemlju sa njim kao državnikom


    Tako da će tek vaša đeca možda bit Evropljani, i to drugog reda
    Last edited by Rakun; 10-04-19 at 16:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #27911
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by director View Post
    poznato je odavno da je austrija tj austrougarska tada veoma vodila računa da ovaj region drži u rasulu, upravo zato što je njima bilo stalo do našeg razvoja(kakav vic), ne i ujedinjavanja, s obzirom da je to za njih prijetnja bila u svakom pogledu.
    qq !
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #27912
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Može Kurc pričat šta hoće kad se priča o članstvu u EU uvjek se priča o čitavom zapadnom Balkanu. Što znači da se mora čekati da Srbija prizna Kosovo I postane NATO članica, do čega će doć za minimum 20 godina(15 ako Vučina baš upregne marketing). Taman dok Milo ne umre prirodnom smrću jer EU neće puštit zemlju sa njim kao državnikom
    Milo, samo da ga zdravlje podrzi, moze ka Mugabe, jos 40 godina komotno, bog mu zdravlja da. To ti je 2060ta. Do tada ce Monako gledat kako da nas stigne, i sjetno se sjecat kako smo mi nekad davno njih jurili.

  13. #27913
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    E do Kurtz-a...


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  14. #27914
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Milo, samo da ga zdravlje podrzi, moze ka Mugabe, jos 40 godina komotno, bog mu zdravlja da. To ti je 2060ta.
    Sad mu i ti eba majku. To je 93 godine i 65 godina na vlasti

    PS.
    Zaboravih da će se čekati i da se Bosna defragmentuje, što se nikad desit neće


    Da ponovim

    Tako da će tek vaša đeca možda bit Evropljani, i to ne drugog već trećeg reda
    Last edited by Rakun; 10-04-19 at 17:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #27915
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Može Kurc pričat šta hoće kad se priča o članstvu u EU uvjek se priča o čitavom zapadnom Balkanu. Što znači da se mora čekati
    da Srbija prizna Kosovo I postane NATO članica, do čega će doć za minimum 20 godina(15 ako Vučina baš upregne marketing).
    da se Bosna defragmentuje do čega možda nikad neće doć
    Taman dok Milo ne umre prirodnom smrću jer EU neće puštit zemlju sa njim kao državnikom


    Tako da će tek vaša đeca možda bit Evropljani, i to drugog reda
    I što veliš, dali Kurcu hiljadarku i on propjeva pjesme No name-a i pušti suzu sreće o ekonomskom napretku CG?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #27916
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Vrlo jednostavno, kao i uvijek pozvaće nas onda kad im budemo trebali. Da li kad se budu birale strane u nekom sukobu, da li kad im zatreba radna snaga jeftina(a dosade im ovi imigranti sadašnji) ili neka druga trgovina bude u pitanju. Dotad, nemaju nikakve koristi od nas u EU. Primili su Bugarsku i Rumuniju i to im je bilo dovoljno da ne potpadnu pod Ruski uticaj, sirotinje im više zasad ne treba.

  17. #27917
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Ja odavno pricam da EU necemo gledati ni do 2030 osim ako se ne javi kakva kriza dje se moraju strane izabrati i prosiriti polje uticaja.A i mutljavinama na vlasti nije u korist da zure tamo
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  18. #27918
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tako da će tek vaša đeca možda bit Evropljani, i to drugog reda
    Pametan čovjek ne čeka državu, no sam radi na tome da uđe u EU. Bez države i bakrači.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  19. #27919
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Pametan čovjek ne čeka državu, no sam radi na tome da uđe u EU. Bez države i bakrači.
    Tako je.

    Ako budemo DPS cekali nikada uci necemo to je valjda svima jasno
    One Ring to Rule them all...

  20. #27920
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Necemo mi ni ulaziti u EU, to ce se raspanuti prije nego mi ispunimo uslove za prijem.

  21. #27921
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ovaj forum je odlican primjer kako razmisljamo dibidus crnogorski, zbog cega nam nikad nece biti bolje, dok jednom ne prelomimo ka Masan. Samo se razmislja o tome kako da se "uvalimo" u EU i cao. Da se zavrsi to, da nam neko zavrsi i kaze nam: "Zavrseno ti je to." Nekom precicom do cilja, preko nekoga, preko partije, preko reda.. Mi smo zauvjek sjebani dok se ne trsimo tog naseg prokletstva. Mi smo tako mala i perspektivna zemlja, da nam tako malo treba da napravimo raj za nas, ali mi bi da nam neko drugi to zavrsi i samo da se uvalimo nedje. Ja kazem da mi mozemo za vrlo kratko vrijeme cijeloj Evropi biti primjer za slijediti, toliko nas je Bog castio, pa ce i EU i svi doci kod nas, da ne moramo nidje mrdat. Standarde mi postavljamo sebi, a ne uvijek da gledamo kako da fingiramo, laziramo, prevarimo tudje standarde. Ovako se samo ceka ulazak, da nam i ovo malo omladine zdimi. Mi smo mrtva zemlja ako se ne krene u neku revoluciju..

    Ali mislim da sveukupno nije ni malo dobro sto zapad sve otvorenije podrzava kriminal i korupciju kao glavne osovine vlasti u jednoj predivnoj zemljici. Naravno, nikad tako direktno, ali to jeste nasa istina i podrzavajuci takav jedan sistem, oni su pljunuli na sve one vrijednosti koje promovisu kao njihove i najbolje. Vladavina prava, nezavisne institucije? Nikad!!!! I to oni podrzavaju? I ovako ih je bilo dosta, a ovo ce tek stvoriti jos jedan novi talas euroskeptika u Crnoj Gori. Milo je rekao istinu u onom zadnjem intervjuu, zivota mi, samo sto on sa drugog aspekta gleda, oportunisticki. Da se uvali samo u EU, bez ikakvih standarda, sa raspad sistemom. Inace Rusija vreba. A istina je da Rusiji i te kako odgovara sto zapad podrzava ovakav uzas od sistema. Rusija je protiv mafije, protiv kriminala, korupcije.. zapad je za sve to. Ruzna slika, jako losa reklama..


  22. #27922
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Ima dosta kandidata

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  23. #27923
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Necemo mi ni ulaziti u EU, to ce se raspanuti prije nego mi ispunimo uslove za prijem.
    Bukvalno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  24. #27924
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/tv/kompanije-...vic-3-500-eura

    Maraš je prošle godine mjesečno zarađivala 5.167 eura, te je tako samo po ovom osnovu zaradila više od 62.000 eura godišnje, pokazuje njen imovinski karton koji je dostavila Agenciji za sprječavanje korupcije (ASK).

    U odnosu na prošlogodišnji izvještaj, Maraševoj se plata povećala za 1.400 eura.
    Pored toga, kao član Odbora direktora Sosijete Ženeral banke, dobijala je 735 eura mjesečno.

    Ima tri stana i tri automobila.
    Mjesečna plata direktora "Montenegro Airlinesa" Živka Banjevića, prošle godine je iznosila 3.577 eura, a tokom juna, jula i avgusta, primio je dodatnih gotovo 1.900 eura.

  25. #27925
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Treba im povecat plate...a shto je ovo shto je ovo
    Aj nek mi neko objasni dok ne slomim laptop zashto je ovoj plata 5,000?
    ...

Page 1117 of 1402 FirstFirst ... 117617101710671107111311141115111611171118111911201121112711671217 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •