Thread: Iz raznih novina III

  1. #27676
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    nikako ,nego tebi...

  2. #27677
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja ti i ne tražim da više vjeruješ meni nego Vijestima dok sa druge strane ti od mene to tražiš
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #27678
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Pozari svuda, pakao. Kroz BD se nije moglo, iz trece sam prosao putem preko Toplisa...

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...i-na-brdu-spas

    U Ulcinju jos gore izgleda...

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tici-i-kolomzi
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #27679
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

  5. #27680
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    QQ, za koga sam ja nekad glasao
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #27681
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #27682
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Veli hoce ovoga u London da hapse, a ovi veliki CRNOGORCI i Budvani uzivaju u BeGeu i sprdaju se sa narodom i drzavom.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #27683
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja ti i ne tražim da više vjeruješ meni nego Vijestima dok sa druge strane ti od mene to tražiš
    ja ti i ne trazim da vise vjerujes meni nego Vijestima,dok sa druge strane ti to tvrdis.

  9. #27684
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Media attacks in Balkans harming EU accession hopes

    Last weekend Serbian protesters stormed their state-run TV station demanding fair coverage while Montenegrins were chucking rolls of toilet paper at theirs, as public anger at the media erupts in the Balkan states.

    From violent attacks on journalists to political and economic pressure on critical outlets, the squeezing of press freedoms in Montenegro and Serbia has been a key rallying cry of the weekly anti-government demonstrations held in the neighbouring countries.

    And it is an issue that could spell trouble for both their EU accession dreams.

    In order to reach their goal of joining the European bloc by 2025, Serbia and Montenegro must meet a raft of demands from Brussels, including the key condition of fostering a free and safe media climate.

    But so far, progress on that front has been minimal or even backwards in two countries where journalists have reason to fear for their safety.

    In December Serbian journalist Milan Jovanovic, who investigates corruption, had to flee his burning house outside Belgrade as it was reduced to ashes.

    Several suspects were arrested over the arson attack but quickly released on bail or with a fine.

    Across the border in neighbouring Montenegro, crime and corruption reporter Olivera Lakic was shot in the leg outside of her home in Podgorica in May, her second physical assault in a decade.

    No arrests were made until last month, two days before a visit from EU enlargement commissioner Johannes Hahn, who had previously said Montenegro's accession bid would be "hampered" if it did not improve media freedoms.

    - Unsolved cases -

    Those are just two assaults out of scores targeting reporters in the Balkan states in recent years. Most cases have never been solved.

    In Serbia the "media situation is the worst it's been since 1998", during the era of strongman Slobodan Milosevic, according to Ivan Protic who works for a local human rights watchdog.

    Last year seven journalists were physically attacked in Serbia and nearly 100 other media staff were threatened or put under pressure, according to the Independent Association of Journalists.

    Reporters Without Borders dropped Serbia 10 spots in its 2018 Press Freedom index, down to 76 out of 189 countries.

    The watchdog cited an "alarming number of attacks on journalists" as well as "collusion between politicians and media".

    It placed Montenegro, where "journalists are harassed and threatened by the country’s rulers," even further behind at number 103.

    Protesters in both countries place the blame on their domineering presidents, two men who have surfed the region's political turbulence in recent decades and restyled themselves as pro-EU leaders.

    While the presidents publicly hail the importance of press freedom, they also verbally attack journalists from the podium.

    Serbian President Aleksandar Vucic, who was information minister under Milosevic, routinely targets reporters in his near-daily public addresses, accusing some of working for foreign governments or the CIA.

    Under "Vucic, Serbia has become a country where it is unsafe to be a journalist," RSF's assessment said.

    His Montenegro counterpart Milo Djukanovic, who has led the country almost continuously since 1991, also lashes out at critical media.

    Before the 2018 presidential election he accused the Vijesti media group of promoting "fascist ideas" and wanting to "overthrow power at any cost".

    - Journalists 'like clay pigeons' -

    The ruling parties are also accused of silencing critics through more indirect means.

    In both countries, protesters accuse the presidents of turning public media into propaganda machines.

    In Belgrade on Saturday, clashes broke out when protesters broke into the state-run RTS TV building and demanded air-time, leading to arrests.

    RSF condemned the forceful intrusion but also criticised RTS for its "very one-sided coverage of the protests from the outset".

    Meanwhile in Podgorica, Montenegrin protesters have also targeted their public broadcaster RTCG in rallies, after authorities drew criticism last year for appointing ruling party supporters to key positions at the outlet.

    In its 2018 report, the European Commission highlighted that instance of "political interference" as a "matter of serious concern".

    Meanwhile, journalists go about their jobs "like clay pigeons' with targets on their heads, while criminals are unpunished and move freely," lamented Montenegrin reporter Tufik Softic.

    Softic, who has investigated drug trafficking, knows the dangers firsthand.

    In 2007 he was beaten up in front of his house. Six years later an explosive was planted in his yard.

    http://www.msn.com/en-xl/news/newswo...ngO?li=BBKxJ6T
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  10. #27685
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://investitor.me/2019/03/22/bud...ajvise-duguju/

    Konsolidovani dug opština iznosi oko 151,33 miliona eura, prema podacima dostavljenim od strane opština za kraj 2018. godine, kao i podacima Ministarstva finansija.To je, kako se navodi u izvještaju Ministarstva finansija koji je juče usvojila Vlada, za oko 15,64 miliona eura manje nego na kraju 2017. godine.
    Najviše duguje crnogorska metropola turzima Budva, i to 57,96 miliona.
    Slijedi Podgorica sa nešto više od 16 miliona i Nikšić sa 15 miliona duga. Bez zaduženja su Žabljak, Petnjica i Gusinje.
    https://investitor.me/2019/03/21/jav...-ili-71-bdp-a/

    Ukupni javni dug Crne Gore na dan 31.12.2018. godine, iznosi 3.268,56 miliona eura ili 70,99 odsto procijenjenog BDP-a.
    Last edited by Samo Niksic; 25-03-19 at 10:22.

  11. #27686
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ije-bilo-druge

    Zapaljene sume koje su gorjele cijeli dan... Ljudski faktor. Kako se takvi "ljudski faktori" ne zapale...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #27687
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    izgore kuca u Risan sinoc,ne javlja se nista u nijedne novine.

  13. #27688
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ije-bilo-druge

    Zapaljene sume koje su gorjele cijeli dan... Ljudski faktor. Kako se takvi "ljudski faktori" ne zapale...
    To pale ovi kreteni sto pecurke beru, otrovali se od njih
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  14. #27689
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    To pale ovi kreteni sto pecurke beru, otrovali se od njih
    Ja sam za to juce prvi put cuo... Mozak i dalje ne moze da mi prihvati tu informaciju.

    Jutros sam se razmisljao jesu li za zatvor ili psihijatriju. Sad sam vec ubijedjen da je za zatvor.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #27690
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Nevjerovatno nešto, a ponavlja se iz godine u godinu... Devastacija klasična.

  16. #27691
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Nedje oko 11 ujutru sam prosao prema Kolasinu i vatra je buktala svuda, i preko same magistrale, kuce u dimu (ako ne i u plamenu)...

    Vratio sam se poslije 22h i dalje je gorjelo sve na bar 10-ak odvojenih lokacija...

    Istrazuje li to ko? Ili ono, nema veze... Bice pecuraka da se kupi, dobro je to...



    Last edited by Fidel Castro; 25-03-19 at 13:56.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #27692
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja sam za to juce prvi put cuo... Mozak i dalje ne moze da mi prihvati tu informaciju.

    Jutros sam se razmisljao jesu li za zatvor ili psihijatriju. Sad sam vec ubijedjen da je za zatvor.
    To je za dooooobre batine, ni za sto drugo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #27693
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    To je za dooooobre batine, ni za sto drugo.
    Imaju oni dovoljno godina u prkno... Proslo je vrijeme za batine, za ovo zatvor odmaH.

    Eto se vidi i auto parkirano pored kuce. Ali kao sto rekoh, ne moze mi u glavu uc' da neko pali sve te sume radi pecuraka i rizikuje da zapali i svoju kucu i ostale u blizini...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #27694
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Svake godine je ista priča... u zatvor po 10 godina kad se nađe krivac, što je po meni realna kazna za takvu monstruoznost prema prirodi, pa da vidiš kako požara ne bi bilo uopšte..

  20. #27695
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Kod mene se ovamo znalo i ko to radi, cak se taj i falio kako dobro zaradjuje od pecuraka. Nikom nista, treba dokaz da ga neko snimio itd da to radi, drugacije nista.. A ovr godine komunalno cera smece na jedno mjesto podno Garca i tu ga oni pale. E sad zamislite kad to aminuje drzavna i opstinska firma, kakav ce narod biti.

  21. #27696
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Kod mene se ovamo znalo i ko to radi, cak se taj i falio kako dobro zaradjuje od pecuraka. Nikom nista, treba dokaz da ga neko snimio itd da to radi, drugacije nista.. A ovr godine komunalno cera smece na jedno mjesto podno Garca i tu ga oni pale. E sad zamislite kad to aminuje drzavna i opstinska firma, kakav ce narod biti.
    Šta ? Država je kriva i što je narod retardiran

    Kriva je i što debili nisu jebali 30 godina pa sad prazne frustracije i višak energije na sve nas u kompletu

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 25-03-19 at 17:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #27697
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Jasno je rekao zbog cega misli da je drzava kriva i to konkretno u slucaju paljenja smeca komunalnog preduzeca koja je drzavna firma.

    A ja bi slobodno dodao da je kriva i sto se ove nemile scene desavaju iz godinu u godinu a drzava (policija konkretno) nije uradila nista kako bi se ispitalo ovo krivicno djelo i sankcionisali odgovorni.

    Treba li i ovdje gradjani da rade posao policije? Da prati ove berace pecurki, da ih snimi kako pale sume i sve da dostavi policiji? Pitanje je i onda sto bi se uradilo i bi li prosli sa nekom opomenom "nemojte vise" i dobro je to...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #27698
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Mnog tezi slucajevi se resavaju a ne ko je sumu zapalio. Samo treba volje. I naravno da je drzava kriva, jer da je drzavu briga, lako bi se to rijesilo. Za sve ono za sto je drzavu briga, nadje se rjesenje, ali ocigledno je "makse ko ce o tome radit i odit po tim vukojebinama, izmladice se suma, i onako to nicemu ne valja." uzelo maha i za mnoge druge stvari. Tu smo dje smo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. #27699
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default


    ZADUŽENOST


    Crnogorski javni dug prošle godine rastao skoro četiri puta brže od BDP-a



    Autor/izvor: SEEbiz / investitor.me
    Datum objave: 23.03.2019. - 18:58:31

    PODGORICA - Iz Vlade je u petak saopšteno da je crnogorski BDP u 2018. godini porastao za 4,9% dok je dan ranije Vlada usvojila informaciju da javni dug na kraju 2018. godine, iznosi 3,27 milijardi eura.
    U podgoričkoj konzultantskoj agenciji Fidelity su izračunali da je javni dug u 2018. godini porastao za 18,48%, što je skoro četiri puta više od rasta BDP.
    "Da sad pretvorimo procente u brojeve – koliko je BDP porastao u eurima? Crtajući razlomke crvenom kredom po zelenoj tabli, zaključujemo da je BDP porastao tačno 210,6 miliona eura. Sa druge strane, javni dug je porastao za 509,8 miliona eura. Jednostavnim oduzimanjem ova dva broja, dolazimo da je javni dug PORASTAO čak 299 miliona eura VIŠE od rasta BDP-a", naveli su iz Fidelity-ja u svojoj FB objavi.
    Prevedeno na razumljiv jezik, kako se dodaje, to znači da je investicija u autoput, zbog koje se javni dug povećao za 180 miliona eura, nije u dovoljnoj mjeri uticala na povećanje BDP.
    "Stoga, 'ladno možemo napisati da je to i očekivano jer najveći dio radova izvode kineske i firme iz okruženja pa nema ZNAČAJNIJEG multiplikativnog efekta na našu ukupnu ekonomiju", zaključuju u ovoj agenciji.
    Ocjenjuju poraznim podatke o ličnih finansijama jer mjesečna prosječna plata porasla za 1 euro ili za 0,2%, dok je stopa inflacije iznosila 2,6%; ovo znači da je kupovna moć u 2018. godini manja za 2,4%.
    "Prevedimo ove silne procente u brojke koje život znače – građani su u 2018. godini prosječno godišnje mogli da kupe MANJE krtole, krastavaca i luka za 147,45 eura, što je zapravo ekvivalentno 3-4 prosječnih mjesečnih računa za struju, sa sve taksama za OIE i gubicima na koje plaćamo PDV, a koja će – još i da poskupi", navode iz Fidelity-ja.
    Kome ova matematika nije kristalno jasna, neka vjeruje imaginarnim saopštenjima a ne stanju na svom računu i novčaniku kojima plaća račune, zaključuju iz agencije.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  25. #27700
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Jedna mala pijaca:

    - Dobar dan.
    - Dobar dan.
    - Posto pecurka?
    - 5eura/kg
    - Primamljiva cijena, moj prijatelj vas je pohvalio da vi imate najbolje pecurke, a ja drzim par restorana na primorju pa bih zelio da kupim vece kolicine od vas ukoliko je to moguce i ukoliko se dogovorimo.
    - Moze, nije problem, imam par stotina kg zaliha, odgovara li vam ova cijena ---?
    - Odgovara, onda sjutra cu poslati kamion da preuzme robu.
    - Dogovoreno.
    ... Sjutra dan neka ura, u ovom selu dje je vatra zamalo dohvatila auto ...

    (parkira se auto inspekcije koja je vec nadlezna za te rabote)

    - Dobar dan sve zaplijenjeno, ako i sledece godine budete palili sume ici cete u zatvor, ako bude kakav pozar ovuda, kod vas prvo dolazimo, dovidjenja i sve najbolje.

    Ne prodaje 500 ljudi pecurke pa da se ne zna ko je palio i ko ih brao, odradi se ovakva stvar sa par njih pa neka pale opet.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

Page 1108 of 1402 FirstFirst ... 108608100810581098110411051106110711081109111011111112111811581208 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •