Thread: Iz raznih novina III

  1. #28801
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Reakcija DPS-a na "Koverat":

    https://www.cdm.me/politika/dps-emis...acki-projekat/

    "Sloboda medija je jedna od vrhunskih vrijednosti i tekovina savremene Crne Gore. "

    Stvarno moras biti jako bezobrazan da ovako nesto napises, a vlads Crnom Gorom zadnjih 30 godina.

    Ako je sloboda medija "jedna od vrhunskih vrijednosti i tekovina savremene Crne Gore", kako to da vlast kojoj ste na celu svo ovo vrijeme nije bila u stanju da otkrije ko je i po cijem nalogu ubio Duska Jovanovica, ko je pucao na Oliveru Lakic, bacio bombu na Vijesti, pretukao Mladena Stojovica i Tufika Softica, a vodeci covjek DPS-a proglasava fasistima novinare Vijesti jer pisu o biznisu njegovog sina. Sto reci za najgrublje vrijedjanje Milene Korac i Milke Tadic-Mijovic od strane kerbera DPS-a u Pobjedi? Lista je dugacka.

    No, u Crnoj Gori sve moze da prodje.

  2. #28802
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Pa ovaj Jelic da postoji jedna jedina nezavisna institucija u CG ili cak jedan covjek od integriteta u tuzilastvu ili sudstvu bio bi u Spuz na neodredjeno vrijeme ali ovdje u tom smislu vlada potpuni mrak.
    Cak da nekom naucnofantasticnom situacijom DPS padne sa vlasti nista se nece promijeniti na bolje jer smo u ljudskom smislu potpuno truli.
    Nema tu pomoci.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  3. #28803
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Iz raznih novina III

    A sta ima da reaguju. Pa koliko ludilo treba da budes bezocan i predlazes zakon o oduzimanju 60% plate ukoliko bojkotujes parlament(iako je legitiman stav) a sa druge strane je sledeca statistika
    Za 6 mjeseci ove godine skupstina je radila 20 dana ili ukupno nepun mjesec(racuna se da je 22 radna dana u mjesecu-vikendi slobodni)
    Od toga je indeks aktivnosti poslanika koji dolaze, za njih 30% jednak NULI. Tj dodju na skupstinu, sjede i cackaju telefon ili novine, podignu ruku i odu.
    I onda se ovdje prica kako ovi sto ne dolaze trose njihove pare, ali ovi sto presjede na poslu a i to samo 17% radnog vremena to se ne racuna. Oni ne trose nikakve pare.
    Sprdnja kao i sve ostalo
    Last edited by Hell Raiser; 27-05-19 at 15:49.

  4. #28804
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    O tome pricam,kad tebe nije sramota ovako da spamujes i vjerovatno se neces zacrvenjeti do kraja svog zivota onda nemamo o cemu da pricamo.
    Ti i tebi slicni naselili ste sve drzavne institucije i tu je kraj.
    Doduse nije CG jedino mjesto dje se zivi,to mi daje nadu i volju za zivotom-da docekam svoje potomstvo kako svoj dom stvara nedje drugo i mogu mirno da mrem .
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  5. #28805
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cu DPS nekome da govori o radu i neradu. Institucije i firme u kojima su depeesovci skoro da ne rade jer zaposleni ne dolaze na posao. Zaposljavaju ih po partijskoj liniji u zamjenu za glas. Izadju na pauzu u 10h i nakon kafe i pekare idu doma.

    Razna ministarstva, uprave, policija...to je sve primljeno po partijskoj liniji i ne moraju raditi. Niko ih ne kontrolise. I onda jos DPS zamjera opoziciji jer primaju "nezaradjenu platu". E takva im je i ljubav prema drzavi, postenje, demokratija i pravicnost koju propagiraju.

  6. #28806
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    O tome pricam,kad tebe nije sramota ovako da spamujes i vjerovatno se neces zacrvenjeti do kraja svog zivota onda nemamo o cemu da pricamo.
    Ti i tebi slicni naselili ste sve drzavne institucije i tu je kraj.
    Doduse nije CG jedino mjesto dje se zivi,to mi daje nadu i volju za zivotom-da docekam svoje potomstvo kako svoj dom stvara nedje drugo i mogu mirno da mrem .
    Pogresno si me razumio. Cinizam i bezocnost je standardna DPS mantra.
    Mada jesi negdje u pravu. Toliko je ovakvih izjava na dnevnom nivou tako da ni ne reagujemo, niti se vecina vise i pita kako mogu

  7. #28807
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A sta ima da reaguju. Pa koliko ludilo treba da budes bezocan i predlazes zakon o oduzimanju 60% plate ukoliko bojkotujes parlament(iako je legitiman stav) a sa druge strane je sledeca statistika
    Za 6 mjeseci ove godine skupstina je radila 20 dana ili ukupno nepun mjesec(racuna se da je 22 radna dana u mjesecu-vikendi slobodni)
    Od toga je indeks aktivnosti poslanika koji dolaze, za njih 30% jednak NULI. Tj dodju na skupstinu, sjede i cackaju telefon ili novine, podignu ruku i odu.
    I onda se ovdje prica kako ovi sto ne dolaze trose njihove pare, ali ovi sto presjede na poslu a i to samo 17% radnog vremena to se ne racuna. Oni ne trose nikakve pare.
    Sprdnja kao i sve ostalo
    Jeste činjenica da je barem 30% poslanika DPS-a tamo čisto da bi podigli ruku (mada ja lično mislim da je procenat veći), ali oni "rade" svoj posao dok oni koji bojkotuju seru po ljudima koji su glasali da bi bili njihovi predstavnici u parlamentu i za to kakanje po svojim biračima primaju plate.
    SDP je samo prdnuo na mene jer su se relativno brzo vratili u parlament ali time što im je palo na pamet da se seru po mom glasu su izgubili jedan glas na budućim parlametarnim izborima.
    Za razliku od toga stoka koja glasa za DF se godinama sa uživanjem kupa u onome što Vojvoda od Popeka i njegovi bijesni psi israše po njima, tu praksu su usvojili i Demokrate sa svojim priveskom koji im služi za maskiranje u građansku stranku

    Čemu uopšte služi bojkot ?
    Da Zapad vidi Crnu Goru kao jednopartijsku državu !!
    Jednopartijska je barem 20 godina pa Evropi puca ona stvar

    Bjehoše nekad sjednice parlamenta dobre, mogao si od opozicije i SDP-a čuti sve o čemu što Gandalf ođe piše i oblikovati svoje mišljenje prema tome što čuješ na jednom mjestu umjesto traženja informacija sa 300 izvora
    Last edited by Rakun; 27-05-19 at 17:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #28808
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    FUN FACT - U periodu 2012 - 2018. godine, neto bilans roba i usluga Crne Gore se konstantno pogoršava i na kraju 2018. godine dostiže rekordnu vrijednost od minus 1,11 milijarde eura.

    Pitate se - što je to neto bilans roba i usluga? Ukratko - to je razlika između uvoza svih roba i usluga sa jedne strane, kao i svih roba i usluga koje izvezemo sa druge strane. Dakle, u ovaj obračun su ušli i prihodi od turizma (usluge). Zbog toga je neto bilans roba i usluga jedan od najkompletnijih pokazatelja ukupne spoljne trgovine jedne države.

    Za 7 godina, crnogorski neto bilans roba i usluga ukupno iznosi vrtoglavih minus 5,8 milijardi eura i, na žalost, ima trend snažnog rasta koji za tih 7 godina prosječno iznosi 7,18%.

    Mada, koga realno briga za ove podatke, xexe?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    A da smo ostali u drzavi sa Srbijom sva hrana i sirovine koje sada uvozimo otuda ne bi se racunale u uvoz jel da? Bogami ste bili u pravu kad ste govorili 2006 da cemo krepati bez Srbije.

  9. #28809
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Izvini, definisi mi kakav je posao na kojem si u prosjeku sat i po ukupno, dje si mozda 20 minuta na kafi i jos 30 na rucku u skupstinskom restoranu.
    Cisto da vidim koja je razlika izmedju ne doci uopste na posao ili biti tamo cirka 10 minuta

  10. #28810
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    E kuku, ovi likovi jos pricaju o Srbiji i na svaku ukazanu anomaliju (a imamo ih na izvoz) oni pricaju o Srbiji, samo da mi je znat ko su ti likovi sto su ograniceni ko balkon, kakvi su to mozgovi i o cemu razmisljaju (pretpistavljam 95% vremena o Srbiji :-D). Kakva drps mantra, odlicno nma je dokle god nam je bolje no Srbiji. Kako je banja tim likovima u vugla.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #28811
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otese nam drzavu. Odnijese je u Sumadiju i Leskovac.

  12. #28812
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    https://investitor.me/2019/05/27/od-...avak-u-utorak/

    Od danas smo zaduženiji za 63 miliona eura, nastavak u utorak

    Pitam se samo na osnovu cega nase banke temelje pretpostavke da ce drzava biti likvidna da isplati ovo sa 5, 6, 7 godina... i ako ima eksperata koji bi mogli da daju neku ocjenu koliko se jos mozemo zaduziti... je li to 100 miliona, 200, 300, 500, 1000...

  13. #28813
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    https://investitor.me/2019/05/27/od-...avak-u-utorak/

    Od danas smo zaduženiji za 63 miliona eura, nastavak u utorak

    Pitam se samo na osnovu cega nase banke temelje pretpostavke da ce drzava biti likvidna da isplati ovo sa 5, 6, 7 godina... i ako ima eksperata koji bi mogli da daju neku ocjenu koliko se jos mozemo zaduziti... je li to 100 miliona, 200, 300, 500, 1000...
    Banke opravdavaju te plasmane na nacin sto CBCG svojom regulativom propisuje da su krediti pokriveni drzavnom garancijom (tu mislim I racunaju mjenicu drza e) I drzavne obveznice bez rizika, pa samim tim banke ne izdvajaju rezervacije za potencijalne kreditne gubitke.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  14. #28814
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Banke opravdavaju te plasmane na nacin sto CBCG svojom regulativom propisuje da su krediti pokriveni drzavnom garancijom (tu mislim I racunaju mjenicu drza e) I drzavne obveznice bez rizika, pa samim tim banke ne izdvajaju rezervacije za potencijalne kreditne gubitke.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Nismo mi bas US government, pa da je rizik od banktora ono nezamisliv... nisam ja neki ekspert veliki za ekonomiju, ali ne bi bili bi prva ni zadnja banana ekonomija koja je banktorirala, tako da ne znam na cemu temelje ovoliki optimizam. 3% je ipak kamata koja je visoka, tako da i to govori nesto...

  15. #28815
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Izvini, definisi mi kakav je posao na kojem si u prosjeku sat i po ukupno, dje si mozda 20 minuta na kafi i jos 30 na rucku u skupstinskom restoranu.
    Cisto da vidim koja je razlika izmedju ne doci uopste na posao ili biti tamo cirka 10 minuta
    Posto smo mi anomalija od drzave kod nas se moze da poslanik bojkotuje radno mjesto ili da dolazi po sat dva ili kad treba da digne ruku za glasanje, svudje u normalnim drzavama na sledecim izborima ne bi ni primirisali parlamentu ili bi isto clanstvo stranke izbacilo i rukovodstvo i poslanike iz stranke zato niko po svijetu ne koristi sa tim metodama, ovi kod nas znaju da ce kako god obrne opet potpisati zapisnike i ako ne ostvare rezultat na izborima koji im se svidja opet ce pricati kradja lopovluk, bojkot al tek kad regulisu primanja u skupstini sl. i opet ce ih glasati jer fino pricaju protiv lomija i ekipe
    Last edited by goldfinger; 27-05-19 at 18:19.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #28816
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Posto smo mi anomalija od drzave kod nas se moze da poslanik bojkotuje radno mjesto ili da dolazi po sat dva ili kad treba da digne ruku za glasanje, svudje u normalnim drzavama na sledecim izborima ne bi ni primirisali parlamentu ili bi isto clanstvo stranke izbacilo i rukovodstvo i poslanike iz stranke zato niko po svijetu ne koristi sa tim metodama, ovi kod nas znaju da ce kako god obrne opet potpisati zapisnike i ako ne ostvare rezultat na izborima koji im se svidja opet ce pricati kradja lopovluk sl. i opet ce ih glasati jer fino pricaju protiv lomija i ekipe
    Ne znam da li da se slozim ili ne....
    Ali prosudi sam. Poslanik nije radno mjesto. Poslanik je predstavnik grupe biraca i predstavlja njihovo potiticko opredeljenje. Moze on da bude najbolji “radnik” na poslu, ali on zavisi od grupe ljudi koju predstavlja a ne ispunjenja radnih obaveza. Tako da ne zavisi ni od obrazovanja, iq-a ili prethodnih profesionalnih pozicija.
    U sustini dovoljan broj ljudi moze da izglasa RainMan-a i da ga drzi tamo bez dana skole. To je poenta izbora. Jer da bi nesto imalo naziv radnog mjesta, moralo bi da ima opis radnih obaveza i obrazovanje koje je potrebno za obavljanje toga. Ovo to jednostavno nije. Jer odakle vi znate svi da 100% glasaca demokrata ne misli da je opis radnog mjesta njihovog predstavnika da ne dolazi u skupstinu.
    Zato se i ti kjudi glasaju na opstim izborima od strane svih drzavljana sa pravom glasa.
    E sad da se ne biraju partije nego da se biraju predstavnici onda bi drugacije bilo, pa bi i vodili racuna sta rade i kako zastupaju gradjane koji su im dali glas. Ovako je neki nedefinisani medju proator dje partija postavlja poslanika, a on je vlasnik mandata. Sto je tako podlozno korupciji, sto je u praksi pokazano 100 puta
    Last edited by Hell Raiser; 27-05-19 at 20:18.

  17. #28817
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Camil Euforija View Post
    A da smo ostali u drzavi sa Srbijom sva hrana i sirovine koje sada uvozimo otuda ne bi se racunale u uvoz jel da? Bogami ste bili u pravu kad ste govorili 2006 da cemo krepati bez Srbije.
    Hahahhaha

    Znaci tuga

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #28818
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Camil Euforija View Post
    A da smo ostali u drzavi sa Srbijom sva hrana i sirovine koje sada uvozimo otuda ne bi se racunale u uvoz jel da? Bogami ste bili u pravu kad ste govorili 2006 da cemo krepati bez Srbije.

    Морам ти рећи да паметно збориш. Да 'е вјечан ДПС!
    Полакоте!

  19. #28819
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/na-aukcij...-miliona-eura/

    Niti jedan komentar.?!?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  20. #28820
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Tu nema zastava, nema nacionalne pripadnosti, nema kluba koji se voli ili mrzi.... nezanimljiva vijest.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #28821
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Mogu li ja kupiti 5000€ obaveznica npr

  22. #28822
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/na-aukcij...-miliona-eura/

    Niti jedan komentar.?!?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Vidjecemo sjutra. Ukoliko se ne proda ostatak od 46% dionica, onda ni banke ni gradjani ili CG firme nemaju bas veliko povjerenje u drzavnu ekonomiju i obveznice.
    A i osjetice se pad u sredstvima budzeta. Nije bas bezazleno

  23. #28823
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Mogu li ja kupiti 5000€ obaveznica npr
    Mozes. Donji limit je 1000 eura. To su i dali jer je interesovanje iz godine u godinu manje

  24. #28824
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ja se baš ne razumijem u ove obveznice, ne znam šta znače za građane i državu, odakle, kako, kuda itd... Ne zezam se.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  25. #28825
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ja kontam da se sad drzava zaduzuje i kod gradjana posto se na sve druge strane vec zaduzila do guse...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 1153 of 1402 FirstFirst ... 153653105311031143114911501151115211531154115511561157116312031253 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •