Thread: Iz raznih novina III

  1. #29001
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu vjerovati da se toliko prica o spotu bez obzira kakav je. Ja ga nijesam ni pogledao. Izdrzao sam oko minut i ugasio zbog dosade.

  2. #29002
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ima li kakva novija istraživanja o partijama , koju podrsku imaju?
    Ne neka partijska, nesto sto moze biti približno realno.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #29003
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slazem se sa vecinom oko spota, bas je uzasan.

    Oko pada podrske ne bih. Mislim da nema partije kojoj brze pada podrska od DPSa. Znaci DPSovci sve vise javno, I bez okretanja da vide slusa li ih ko, pricaju kako je ovo katastrofa sto se radi, kako je privatni interes odredjenih postao preci od drzavnog Itd.

    Institucije sistema je ova vlast toliko ponizila da je to postalo degutantno. Pa Migo pije sampanjac na drzavnom prijemu umjesto da lezi u zatvoru. Ili je normalno da te snime kako uzimas 97k kesa I da za to ne odgovaras??

    Napravili su ove MHE na nacin da samo najblizi (rodbina, kumovi I zasluzni prijatelji) uzimaju pare od gradjana (30 miliona do sad, od cega oko 20 preko racuna za struju a 10 posredno preko budzeta), a rezultat su unistene planinske rijeke.

    Molio bih te za tvoj stav I o ovim pitanjima, ako nije problem.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk


    DPS svojoj birackoj bazi ni u nekom najmastovitijem SF scenariju ne moze cak ni teoretski priustiti razocarenje. To su ljudi koji materijalno zavise od vlasti, ilI skromnijih intelektualnih kapaciteta, tako da ne ocekuj kriticki stav.

  4. #29004
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,414
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    DPS svojoj birackoj bazi ni u nekom najmastovitijem SF scenariju ne moze cak ni teoretski priustiti razocarenje. To su ljudi koji materijalno zavise od vlasti, ilI skromnijih intelektualnih kapaciteta, tako da ne ocekuj kriticki stav.
    Ja ga ne ocekujem, ja ga cujem. Cak I od nekih koji imaju direktne poslove od partije. Nikad ovako nije bilo, vazda je bilo neko opravdanje, sad I oni vele nema opravdanja za ovo sto se radi.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  5. #29005
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slazem se sa vecinom oko spota, bas je uzasan.

    Oko pada podrske ne bih. Mislim da nema partije kojoj brze pada podrska od DPSa. Znaci DPSovci sve vise javno, I bez okretanja da vide slusa li ih ko, pricaju kako je ovo katastrofa sto se radi, kako je privatni interes odredjenih postao preci od drzavnog Itd.

    Institucije sistema je ova vlast toliko ponizila da je to postalo degutantno. Pa Migo pije sampanjac na drzavnom prijemu umjesto da lezi u zatvoru. Ili je normalno da te snime kako uzimas 97k kesa I da za to ne odgovaras??

    Napravili su ove MHE na nacin da samo najblizi (rodbina, kumovi I zasluzni prijatelji) uzimaju pare od gradjana (30 miliona do sad, od cega oko 20 preko racuna za struju a 10 posredno preko budzeta), a rezultat su unistene planinske rijeke.

    Molio bih te za tvoj stav I o ovim pitanjima, ako nije problem.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    O svim ovim temama koje pominjes sam komentarisao na raznim topicima milion puta, i rekao sam da nemam života da vise ponavljam i zato se odavno ni ne ukljucujem u politicke teme jer nema svrhe za tim.. prosto ne postoji kultura dijaloga, sta god da napisem koliko god to argumentovano bilo odma se od 99% forumasa docekuje na noz i ponavljaju se iste fraze i prozivke.
    Nesto slicno tome je i tvoj komentar, dje opet na temu i moj komentar o necemu dje ne pominjem dps ni u naznakama, ti lupas kontru dje 90% pricas o dps.

    Tako da neka, ljepse vam je na ovim raspravama bez mene kao i do sada, a ja cu povremeno dati misljenje o aktuelnim stvarima koje mene licno zanimaju kao sto je bilo oko crnog jezera dje sam bio protiv, oko sinjajevine dje sam bio za, oko vrtica u baru dje sam bio za i tako to, a za rasprave druge vrste vec odavno nemam ni vremena ni volje.

    Ovdje osim Ganda gotovo niko nije pokazao kulturu dijaloga. Takvo nam je i stanje u drustvu, a samim tim promjene stanja podjela nece biti. Na kraju krajeva najveca partija opoziciona koja se poziva na pobjede a ne podjele djeluje tako da je zaratila sa svima u opoziciji i vlasti a sto gotovo niko do sad nije "uspio" da uradi. A takav je i narod koji ih slijedi.

    Svako dobro.
    Last edited by lucke91; 01-06-19 at 11:47.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  6. #29006
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Crvenokravataši su prsli potpuno... Krenuli su sami sebe da proždiru iznutra... Dostigli su max podrške i sad mogu samo dolje...

    Ako se do jeseni ne profiliše neki novi pokret koji bi okupio trenutno najaktivnije građanske aktiviste, bojim se da će dps ponovo lagano osvojiti većinu u parlamentu...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  7. #29007
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,414
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    O svim ovim temama koje pominjes sam komentarisao na raznim topicima milion puta, i rekao sam da nemam života da vise ponavljam i zato se odavno ni ne ukljucujem u politicke teme jer nema svrhe za tim.. prosto ne postoji kultura dijaloga, sta god da napisem koliko god to argumentovano bilo odma se od 99% forumasa docekuje na noz i ponavljaju se iste fraze i prozivke.
    Nesto slicno tome je i tvoj komentar, dje opet na temu i moj komentar o necemu dje ne pominjem dps ni u naznakama, ti lupas kontru dje 90% pricas o dps.

    Tako da neka, ljepse vam je na ovim raspravama bez mene kao i do sada, a ja cu povremeno dati misljenje o aktuelnim stvarima koje mene licno zanimaju kao sto je bilo oko crnog jezera dje sam bio protiv, oko sinjajevine dje sam bio za, oko vrtica u baru dje sam bio za i tako to, a za rasprave druge vrste vec odavno nemam ni vremena ni volje.

    Ovdje osim Ganda gotovo niko nije pokazao kulturu dijaloga. Takvo nam je i stanje u drustvu, a samim tim promjene stanja podjela nece biti. Na kraju krajeva najveca partija opoziciona koja se poziva na pobjede a ne podjele djeluje tako da je zaratila sa svima u opoziciji i vlasti a sto gotovo niko do sad nije "uspio" da uradi. A takav je i narod koji ih slijedi.

    Svako dobro.
    Smatram da se kulturno obraćam sagovornicima, naročito na ovom PDF-u.
    Ne vidim da sam tebe prozvao za bilo šta, samo sam očekivao da, kao neko ko za sebe kaže da podržava DPS, prokomentarišeš ovaj dio oko MHE, jer je vrlo aktuelan. Upravo iz razloga što si negdje dao negativan stav oko "valorizacije" Crnog jezera zanimao me tvoj stav i oko MHE. Ne vidim razlog za odbijanje dijaloga, za to i služi valjda ovaj forum.

    Oko rejtinga partija si ti počeo, ja sam se samo nadovezao.

  8. #29008
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,414
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Crvenokravataši su prsli potpuno... Krenuli su sami sebe da proždiru iznutra... Dostigli su max podrške i sad mogu samo dolje...

    Ako se do jeseni ne profiliše neki novi pokret koji bi okupio trenutno najaktivnije građanske aktiviste, bojim se da će dps ponovo lagano osvojiti većinu u parlamentu...

    Sent from Tapatalk
    Demokrate definitivno lutaju, ne simpatišem ih previše, iako sam na posljednjim lokalnim glasao sa njih u koaliciji sa URA.
    Ovaj kravata style, marketing i ove jednoglasne podrške, odnosno jednoumlje, su mi baš nerazumljivi.

    Mislim da si u pravu da su građani spremni za neku novu priču, neka skroz građanski orjentisana, ekološka, stručna, koja bi rekla mrš i vlasti i opoziciji i tražila podršku za promjenu sistema do temelja.

  9. #29009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    ...
    O glasinama koje kruze o drugom covjek partije tj sekretaru prvenstveno, a onda i o Ljeksu, a cijela drzava bruji o tome, necu da pricam i tvrdim i da grijesim svoju dusu jer nisam vidio to svojim ocima, a svi znamo o cemu se radi...
    Klasican DPS stil... htjeli bi da ispadnu civilizovani ali im ne da sitna balkanska dusa.

  10. #29010
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Smatram da se kulturno obraćam sagovornicima, naročito na ovom PDF-u.
    Ne vidim da sam tebe prozvao za bilo šta, samo sam očekivao da, kao neko ko za sebe kaže da podržava DPS, prokomentarišeš ovaj dio oko MHE, jer je vrlo aktuelan. Upravo iz razloga što si negdje dao negativan stav oko "valorizacije" Crnog jezera zanimao me tvoj stav i oko MHE. Ne vidim razlog za odbijanje dijaloga, za to i služi valjda ovaj forum.

    Oko rejtinga partija si ti počeo, ja sam se samo nadovezao.
    Evo za MHE da ti kazem jer mislim da se nisam za to izjasnio, generalno sam protiv, vise stete nego koristi.

    Ako nam treba zelena energija prije sam za prave hidroelektrane velike, neka prave jezera vjestacka, itd pa ako mora priroda i mjestani da trpe makar da se zna zasto se to radi jer npr opste je poznato koliko struje napravi piva i koliko to doprinosi.

    MHE mi prosto nema smisla, i kao sto rekoh vise stete nego koristi.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  11. #29011
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Evo za MHE da ti kazem jer mislim da se nisam za to izjasnio, generalno sam protiv, vise stete nego koristi.

    Ako nam treba zelena energija prije sam za prave hidroelektrane velike, neka prave jezera vjestacka, itd pa ako mora priroda i mjestani da trpe makar da se zna zasto se to radi jer npr opste je poznato koliko struje napravi piva i koliko to doprinosi.

    MHE mi prosto nema smisla, i kao sto rekoh vise stete nego koristi.
    Pa nije te to pitao. Tj. nije te samo to pitao.

    Napravili su ove MHE na nacin da samo najblizi (rodbina, kumovi I zasluzni prijatelji) uzimaju pare od gradjana (30 miliona do sad, od cega oko 20 preko racuna za struju a 10 posredno preko budzeta), a rezultat su unistene planinske rijeke.
    Na ovo podvučeno si dao svoj komentar i to je OK. Međutim i mene zanima kako se ti, kao neko ko daje svoj glas ekipi i podržava ovu politiku, osjećaš znajući da je ovo sve sa MHE napravljeno na način da svakog mjeseca najbližoj rodbini, kumovima i zaslužnim prijateljima plaćaš nešto sitno. Sitno ti, sitno ja, sitno Marko i Janko, nakupi se...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #29012
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ako se do jeseni ne profiliše neki novi pokret koji bi okupio trenutno najaktivnije građanske aktiviste, bojim se da će dps ponovo lagano osvojiti većinu u parlamentu...

    Sent from Tapatalk

    DPS osvojiti vecinu? Bas hazarderska prognoza sa tvoje strane.

  13. #29013
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    DPS osvojiti vecinu? Bas hazarderska prognoza sa tvoje strane.
    Hazarderska...? Ili si možda jedan od onih koji priveske i manjine gleda odvojeno od DPS-a...? Prije će se DPS raspasti, nego što će se SD i manjine odvojiti od njih...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  14. #29014
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    DPS ce bas lagano uzeti sledece izbore,ko u to sumnja bojim se da ce se grdno razocarati.
    To je ipak masinerija koja kontrolise sve drzavne organe i 80% radnih mjesta u zemlji uz to ima apsolutnu kontrolu birackog spiska a izvan zemlje na hiljade glasaca.
    Ne mogu izgubiti izbore sve i da oce


    Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  15. #29015
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kao neko kome je religija vrlo sporedna stvar u zivotu. Cakstavise rekao bih da mi je religija potpuno nebitna stvar (religija ne vjera) spot mi se ne svidja i totalno mi je nejasna poruka koju salje. Iako razumijem sta su pokusali. Samo mislim da je backfireovalo i da nisu racunali na ovo. A ja iskreno nijesam racunao da ce da prozivaju ljudi da su udbasi i da ne trpe kritiku, kao ni da ce da prisu ljude sa FB zbog javno izrecene rijeci ili FB statusa. To mi je bilo ono wooow...

    Osvrnucu se sa politicko analitickog aspekta i sa generalnim problemom koji imamo u CG a to je apstinencija ili ti "kako natjerati inteligentne ljude da glasaju".

    Ovaj spot pali kod starijih ljudi i da kazemo prostijih ljudi. To su uglavnom ljudi koji sve gledaju crno i bijelo.
    Ljudima kojima je bitno ko je katolik, musliman, pravoslavac, albanac/katolik, albanac/musliman, bosnjak/musliman i te neke podjele koje je DPS svjesno kreirao vremenom.
    Za mene je licno najbitnije da se voli i postuje Crna Gora. Ljude dijelim na one koje vole i na one koji ne vole CG.
    najveca istina ikada je - NE MOZE SE GLASATI DPS I VOLJETI CG - tako da podjele mozemo vrsiti samo na taj nacin.

    Kao neko kome je apsolutno nebitno ko se kako preziva, kojoj religiji pripada, ili sta je po nacionalosti mene ovo ne dotice cakstavise ne osjecam se prijatno gledajuci ovaj spot.
    I to nije samo moj utisak vec i vecine mojih prijatelja, a svojim se prijateljima ponosim. To su uglavnom inteligentni ljudi od 30 - 45 godina, uglavnom uspjesni u poslu i strucnjaci u svojim poljima.

    Sve politicke partije na ovakve ljude gledaju kao na manjinu. Jer jbga, glas farmera iz okoline Andrijevice racuna se isto kao glas doktora nauka.


    Problem je sto ni jedna partija ne radi AMA BAS NISTA da udje u neko 15% ukupnog birackog tijela koje apstinira. (Ako uzmemo da neko 30% ljudi ne izlazi na glasanje, pola su ovi iz inostranstva kojima niko ne plati da dodju i glasaju a druga polovina su apstinenti koji jednostavno ne zele da glasaju jer smatraju da nemaju za koga)

    DPS nema ama bas nikakav nacin da apstinente probudi, oni su svoju glasacku masineriju davno uposlili, imaju penzionere na svojoj strani, zaposlene u drzavnoj upravi, socijalne slucajeve i ostale korisnike budzeta, tradicionalne glasace i ono sto se zove "krila pobjede" bilo koja partija da pobijedi sjutra na izborima imala bi makar 1.5% vise glasova samo iz razloga sto su "pobjednici". Narod voli pobjednike, ma ko oni bii.
    Ostale partije umjesto jasnih alternativa i ekonomskih programa guraju pricu - religija/nacija - sto mi je potpuno nejasno jer je kraj druge dekade 21 vijeka i ako nam nije bilo dosta tako nekih podjela zbog cega pricati o njima.
    Treba pokazati na djelima.


    Neko je pitao gore pa evo vam i istrazivanje javnog mnjenja od 15 aprila do 15 maja :

    DPS 36%
    SD 6%
    BS 4.5%
    Demokrate 23%
    DF 11%
    SNP 3.5%
    URA 2.5%
    SDP 2%

    Ostale partije imaju ispod 2% pojedinacno.


    --------------

    Ono sto se da zakljuciti i sto opozicija mora uraditi u periodu pred nama je ukrupnjavanje :

    Ova koalicija oko SNP-a radnicke i ostatka ce stvoriti neki sinergetski efekat pa je moguce da dodju do 5-6%.

    SDP - Milacic - DF nemaju manevarske ili koalicione sposobnosti pa ce se kroz SDP + Milacica prosuti neko 4% opozicionih glasova.

    Zao mi je URA-e jer bas tesko mogu do cenzusa a posto je saradnja sa Demokratama najv. prekinuta ne vidim sa kim bi oni mogli u koaliciju osim ako se ne napravi neka partija tj. gradjanska lista od ovih iz Odupri se. Tu ako bi doveli jos nekih 5-6-7 pametnih mladih ljudi strucnjaka mogli bi nekim sinergetskim efektom do 5-6-7%.


    Vrlo zaebana politicka situacija, i mislim da opozicija ne iskoriscava zicere koji im se namjestaju - sto mi je apsolutno nejasno.
    Imas znaci bivseg ministra/gradonacelnika i sadasnjeg sefa kabineta predsjednika drzave kako prima koverat od 100 000 eur i ti radis ? NISTA

    WTF ?
    Last edited by Gandalf_White; 01-06-19 at 13:39.
    One Ring to Rule them all...

  16. #29016
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bojan Baca je u svom statusu objasnio dosta oko ovog spota i cak nije problematika sam spot koliko odnos funkcionera ka kritici.
    Mislim da dobar dio nezavisnih intelektualaca rasmislja na isti nacin.

    Status prenosim u cjelini :




    A sad ozbiljno. Za Demokrate sam glasao, čak ih podržao javno. I opet bih, ukoliko bi bili najbolje od ponuđenog. Možda sam za njih "udbaš", "DPS bot", "najveći izdajnik Marvela i Srpstva", ali imali bi moj glas. Jopen. Nebitno je kako oni percipiraju mene, već kako ja vidim njih u datoj konstelaciji odnosa. Mislim, to je esencija suštine "političkog" u Crnoj nam Gori – to što uvijek glasamo "u odnosu na", gotovo nikada za nešto što je vrijedno samo po sebi, zar ne? A svaka pozicija u kojoj imate taj luksuz da budete "neutralni", "uvrijeđeni" i "nezainteresovani" jeste privilegovana pozicija čiji je konačni ishod, always and forever, status quo. Jebiga, morate imati osjećaj za filing za političko u Kaplji Vode.

    Ono što me pak plaši kod Demokrata jeste to što ne vidim da nude promjenu, već zamjenu. Za državu u kojoj se vlast nikada nije promijenila na izborima i zamjena je spasonosna, to stoji. Makar na nivou puke forme, kroz uvođenje principa smjenjivosti vlasti. ALI, ne podsjećaju Demokrate toliko na DPS, koliko na Vučićev SNS gdje se, da budem kratak, lojalnost stavlja ispred istine, a odbrana tog principa izgleda kao loš skeč.

    Izbacili su skaredan spot, kratkometražni film, šta li je. Nije mi jasno ko im je ciljna publika ovog uratka. Okej, sve što ste privukli kultnim "Aj polako!" spotom, već je uz vas. Ne postoji jedna duša – posebno ne ona obrazovanija! – koju bi nadražili ovom verzijom Hardijevog remek-djela. Po strani redukovanje građana na vjerske zajednice, odnosno posmatranje Crne Gore kroz jednu krajnje reakcionarnu prizmu; po strani svođenje žena na zabrađeni "Poni ekspres" u službi muškaraca i Mesije; po strani jezivo razumijevanje i još jeziviji prikaz društvenih odnosa i, iz njih izvedenog, spasenja kroz pojavu Jednog Čovjeka; sve to po strani. Ono što me brine jeste sledeće:

    (1) Demokrate nisu ni pokušale da oslušnu reakciju, da vide u čemu je problem, da shvate da su pogriješili, pa se možda i, ne znam, izvine? Razumijem ja da se u nas priznavanje greške posmatra kao ispoljavanje slabosti, ali istinska PROMJENA bi to shvatila kao šansu za refleksiju, rast, unapređenje. Ne i Demokrate. Poput DPS-a koji brani Državu od rušitelja, tako su i oni krenuli u odbranu Partije od neprijatelja. Obrazac je tu.

    (2) Demokrate imaju praksu sajentološkog "diskonekta". Ukratko: čuo sam za mnoge primjere u kome su visoki funkcioneri partije prekinuli svaki kontakt sa najbližim prijateljima zbog konstruktivne kritike. Međutim, ono što me fascinira među njima jeste – strah od Centrale. Toliko privatnih poruka od simpatizera, članova i aktivista Demokrata o spotu kao grotesknom, ali javno – muk. I podrška. Ponekad i glasovita. Obrazac je tu.

    Razumijem ja da je sukob mnogih sa Demokratama stvar ličnog, nerijetko i patologije. I to se vidi u njihovim napadima na Aleksu i ekipu. Ali, Demokrate, ne treba Crnoj Gori ni Vučić, niti vojska. A još joj manje trebaju vjernici. Nama je potrebna opozicija sastavljena od autnonomnih ličnosti – ličnosti, ne partijaca! – koji ne zvuče kao "instruction manuals" za upotrebu političkih fraza, već smjelo istupaju u javnosti tako što kritikuju i, zašto da ne, ismijavaju sopstvenu partiju kada kiksa. A kiksali ste epohalno. Ovo je cosmic jebeni event kiksa kao takvog.

    Ukratko, spot Demokrata i odbrana istog su samo simptomi. Ništa više od toga. Čega? Obrazac je tu. Izguglajte. Ne sumnjam da ćete dobiti worst case scenario.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #29017
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Prije koju godinu kad je Becic bio u emisiji kod Komnenica postavljao mu je covjek 3 puta pitanje vezano za Albance i njegovu podrsku njima (ne mogu se sjetiti pitanja). 3 puta ga je pitao i ostao je bez odgovora. Poslije je promjenio plocu i Crna Gora je postala dostupna za sve.

    Dokle god psotoje partije koje forisriaju nacionalizam u bilo kom obliku, ili partije koje forsiraju relgiju kao nacin da se prikupe glasovi , Crnoj Gori spasa nema.
    Partija ovakvih ima dosta, a Demokrate nisu nista bolje od SDP-a, BS-a i ostalih parija koje nam kroje sudbinu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #29018
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Hazarderska...? Ili si možda jedan od onih koji priveske i manjine gleda odvojeno od DPS-a...? Prije će se DPS raspasti, nego što će se SD i manjine odvojiti od njih...

    Sent from Tapatalk

    Prije ce biti smak svijeta nego sto ce DPS izgubiti izbore. A tvoju prognozu cinicno nazvah hazarderskom.


    I sad mi je smijesno kako si napisao " Bojim se da ce DPS opet uzeti vecinu", kao da je to neka novost u poslednjih 30 godina.

  19. #29019
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Zali Boze pare.

    (za spot)

  20. #29020
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Vrlo zaebana politicka situacija, i mislim da opozicija ne iskoriscava zicere koji im se namjestaju - sto mi je apsolutno nejasno.
    Imas znaci bivseg ministra/gradonacelnika i sadasnjeg sefa kabineta predsjednika drzave kako prima koverat od 100 000 eur i ti radis ? NISTA

    WTF ?
    O ovome cesto razmisljam, oni svaki put kao krenu, pomislis to je to i onda autogol.

    Svaki put im se namjeste, na svaka 2 mjeseca se pojavi skandal(da mi znamo, a sigurno toga ima jos), a opozicija nekakva pisljiva saopstenja izdaje, kao da sami sebe namjerno sabotiraju. Posle Bara i cempresa mislio sam zahuktava se, kad trt. Ponasaju se kao student kad predje 51 poen za prolaz, i onda sta god da bude, ne interesuje ga.
    Nama treba nova ideja, novi pokret, novi ljudi, a nazalost, gledajuci sanse koje ovi ne koriste, vec samo pretapaju glasove jedni od drugih, nema ljeba. Ne mogu da vjerujem da ne postoji jedna grupa ljudi u drzavi koja ce da istraje i da se stvarno potrudi i proba da uradi nesto konkretno, a ne sve polovicno, da se predje cenzus.




    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  21. #29021
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Svi moraju od nečega da žive... Većina stručnih i pametnih ljudi imaju svoje biznise ili rade kod privatnika, nije lako napuštit posao da bi se posvetio politici... Posebno ne kad vidiš da je narod stoka, koja te više cijeni ako im daš 50€ ili im učiniš sitnu uslugu, no kad žrtvuješ i posao i porodicu da bi njima pomogao...

    Koliko sam čuo komentara od sirotinje "on je lud", "šta će mu to", "lako je njemu kad ima para" i sl, za ljude koji se bore za tu istu sirotinju, a koji su sve stvorili svojim radom i znanjem... Kako onda da nastaviš borbu, kako da ostaneš psihički zdrav, vrijedi li se uopšte boriti...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  22. #29022
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Ma sirotinja nikad i ni u jednom vremenu ne radi protiv vlasti nego slusa i zivi taj svoj zivot jer za bolji ne zna niti mu se nada tako je od kad je svijeta i vijeka.
    Promjene izvode nezadovoljna ekonomska i intelektualna elita u normalnim zemljama ili na Balkanu strane obavjestajne sluzbe a najcesce idu ova dva faktora u kompletu.
    Kod nas nema ni prvog a ni drugog faktora te prema tome DPS forever.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  23. #29023
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    O ovome cesto razmisljam, oni svaki put kao krenu, pomislis to je to i onda autogol.

    Svaki put im se namjeste, na svaka 2 mjeseca se pojavi skandal(da mi znamo, a sigurno toga ima jos), a opozicija nekakva pisljiva saopstenja izdaje, kao da sami sebe namjerno sabotiraju. Posle Bara i cempresa mislio sam zahuktava se, kad trt. Ponasaju se kao student kad predje 51 poen za prolaz, i onda sta god da bude, ne interesuje ga.
    Nama treba nova ideja, novi pokret, novi ljudi, a nazalost, gledajuci sanse koje ovi ne koriste, vec samo pretapaju glasove jedni od drugih, nema ljeba. Ne mogu da vjerujem da ne postoji jedna grupa ljudi u drzavi koja ce da istraje i da se stvarno potrudi i proba da uradi nesto konkretno, a ne sve polovicno, da se predje cenzus.

    Problematika je mnogo dublja nego da "nema ljudi".
    Istina da su nam najbolji napustili drzavu, strucnjaci i kadar za primjer. Neki prije 20 neki prije par godina.

    Istina je da ljudi koji su trenutno u politici sticu tu "funkcionersku pamet" nece da se "isprljaju".

    Da je srece bilo, poslanici opozicije bi istu noc kada je snimak objavljen otisli pred skupstinu i pokrenuli nesto od sledeceg :

    - Strajk gladju
    - Blokadu saobracajnice ispred skupstine i satore tamo
    - Zatvorili bi se svi u parlament i zabranili ulazak bilo kome dok se ne rijesi situacija
    - svi do jednog vratili poslanicke mandate kao u Albaniji
    - simultanim akcijama blokirali saobracajnice u cijeloj drzavi
    - Obalili vlast u svim opstinama u kojim vrse vlast
    itd itd

    Medjutim oni ne zele da se isprljaju. Hoce da se fajtaju u bijelim rukavicama.


    Sto se tice novih pokreta ili novih ljudi u politici. Mislim da samo lud covjek moze da se poduzme neceg takvog.

    Zamisli imas kvalitetnog intelektualca, legendu, strucnjaka - nekog kao sto je Fidelity consulting. Znaci najbolji strucnjak u svom polju u CG a mozda i sire. Nemas partiju iza tebe da stane, funkcioneri opozicije ga se boje jer je pametniji i bolji od njih pa ih je strah da ce uzeti to neko mjesto koje su pikirali tokom svoje opozicione borbe i onda samo podmecu noge i zabadaju nozeve u ledja. Namjestaju te takoreci.

    Ili zamisli imas grupu gradjana koji istinski zele promjene i osnuju partiju, i oni(u glavama lidera opozicije) predstavljaju konkurenciju opoziciji. Umjesto da te ta opozicija podrzi kako bi usao u neko biracko tijelo u koje oni ne mogu, ucinili bi sve da te suspregnu.

    Zbog toga postoje politicka usmjerenja - ljevicari, desnicari, zeleni, far right, far left, socijalisti itd.

    NE POSTOJI NACIN DA JEDNA PARTIJA OKUPI SVE OPOZICIONE GLASACE ! ! !

    To je problem generalno nasih partija, jer su po defaultu majstori za sve a u stvari ni zasta :

    primjeri :

    DF - misle da okupljaju sve Srbe iza sebe medjutim sta su odradili, svojom radikalnom retorikom, pogresnim potezima i odlaskom u krajnju desnicu od sebe su otjerali umjerene srbe koji su presli u Demokrate i ostale opozicione partije
    SDP - mislili su da su oni jedina prava Crnogorska partija ali i partija Bosnjaka, htjeli su da imaju glasace i vlasti i opozicije pa su se prvo pocijepali zbog loseg rukovodstva i udbasenja a kasnije i potpuno raspali jer ne mozes na 2 stolice
    Demokrate - oni bi da ih glasaju i mladi i stari, i zanatlije i doktori nauka, i poljoprivrednici i intelektualci, i srbi i crnogorci i albanci i bosnjaci i pokusavaju da se u isto vrijeme dodvore svima sto je nemoguce. I dovodi te u situaciju kao sa ovim spotom. Ili u situaciju da ne mozes da imas jasno definisan stav po pitanju recimo NATO-a ili tako neke skakljive teme jer uvijek gledas da nekoga ne uvrijedis.
    DPS - pljackaska partija svega i svacega. Partija svastocina, njima je uspjelo da okupe sve svastocine i dzabolebarose u CG
    URA - napravila je veliku gresku sto je bukvalno copy paste sve funkcionere iz Pozitivne koja je htjela isto sto i PZP(koji se prosuo jer su izgubili kompas). Umjesto da osvjeze redove, ubace neke nove ljude njima cijelo rukovodstvo copy/paste partije koja je izdala CG.


    Partija mora da ima jasno usmjerenje i da ciljevi budu sledeci :

    - Ekoloska
    - PROEU i PRONATO
    - socio ekonomski problemi u prvi plan
    - polazi se od cinjenice da su svi gradjani CG - Crnogorci i da imaju potpuno pravo da se smatraju Srbima - albancima - vanzemaljcima to je nebitno
    - EKSPERTSKA VLADA (hvala ti kimmi sto si mi ovu ideju ugradio i zapalio vec godinama razmisljam o tome) - nista funkcioneri osim ako funkcioner nije ostvaren u svom polju da boli glava - stranac da bude ministar ekonomije ako treba, turizma cega hoces, SAMO DA BUDE NAJBOLJI a ne najlojalniji ili onaj koji se najbolje supka ili "ko je najvise zaduzio" partiju
    - Javni funkcioneri mogu biti samo ostvarene licnosti - pri tom mislim da nije dovoljno da se ima diploma fakulteta (bez dana radnog iskustva) i da si dobar momak/cura, vec da si ostvaren kao roditelj, kao radnik, kao poslodavac, kao naucnik. Da si ono jbga ostvaren da iza sebe imas godine rada, rukovodjenja ljudima. Meni je nezamislivo - ovaj sistem koji je DPS postavio. Nisi u zivotu vodio ni pekaru ni upravljao ljudima - PAF ti si direktor Aerodroma WTF ljudi ? Odakle muda tom narodu da se prihvate takvog posla alo ? Kako smijes leb te jebo ?
    - Da se garantuju ostavke u slucaju neuspjeha, korupcije itd. Ovo je vrlo vazno. Funkcioneri opozicije skoro nikada ne podnose ostavke - o funkcionerima vlasti da ne pricam. Mora da se vrati kodex casti, da odgovaras za svoje postupke. Da ako si nesto zajebao izadjes i kazes ja sam zajebao ( iako je nesto to zajebao onaj ispod tebe na tebi je odgovornost) i uvijek cu se vratiti na situaciju oko plagiranja ono za udzbenike kada NIKO nije podnio ostavku za skandal - Resad Sijaric (nikad mu ime necu zaboraviti) je odbio da podnese ostavku jer se ne smatra odgovornim, ni ministar prosvjete ni niko. To je tako proslo.
    Brajovic je MORAO da ode iz politickog zivota zbog limenke i 12 miliona eura koje je poklonio Acu Djukanovicu. A da ne pricamo o tome sta je sve zaboravljeno oko autoputa i koliko stotina miliona ce ta govedja glava da nas kosta. MORAO je da ode kada je sud presudio DA JE LAZNO SVJEDOCIO. I da ne nabrajam.


    E ovakva partija treba CG. Ali mislim da CG nije spremna za takvu partiju.
    Ovakva partija bi osvojila 0.5% glasova na izborima.

    E sad se zapitajte zasto i sta nije u redu sa nama kao drustvom.

    Nekad mi je tacno zao koliko volim ovu zemlju i koliki sam idealista.

    P.S.

    Organizacija KOD obecava i znam mnogo finih ljudi tamo, ali Srdju Perica nesto ne trpim nikako, imao sam par puta priliku da razgovaram sa njim i nekako mi je ... ne znam... odbojan
    Last edited by Gandalf_White; 01-06-19 at 15:06.
    One Ring to Rule them all...

  24. #29024
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    2,999
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Гледајући овај спот доживио сам трасфер блама, слично као са урадцима оне културне мреже, извјесног Дамјановића.

    На страну партитократија, на страну изглед и појава лидера, на страну сви овакви перформанси, Бечић и Демократе пролазе оно што је ДПС прошао 1997, а што је најбитније са њима то исто пролазе и њихови бирачи.
    То није лако, него веома веома тешко, и ја могу само рећи свака част.

    Тај процес је већ поодмакао и он је увод у нову реалност на црногорској политичкој сцени, а то је ситуација у којој политички проблеми суштински више не постоје.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #29025
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Svi moraju od nečega da žive... Većina stručnih i pametnih ljudi imaju svoje biznise ili rade kod privatnika, nije lako napuštit posao da bi se posvetio politici... Posebno ne kad vidiš da je narod stoka, koja te više cijeni ako im daš 50€ ili im učiniš sitnu uslugu, no kad žrtvuješ i posao i porodicu da bi njima pomogao...

    Koliko sam čuo komentara od sirotinje "on je lud", "šta će mu to", "lako je njemu kad ima para" i sl, za ljude koji se bore za tu istu sirotinju, a koji su sve stvorili svojim radom i znanjem... Kako onda da nastaviš borbu, kako da ostaneš psihički zdrav, vrijedi li se uopšte boriti...

    Sent from Tapatalk
    objašnjeno sve
    She is only here to annoy herself!

Page 1161 of 1402 FirstFirst ... 161661106111111151115711581159116011611162116311641165117112111261 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •