Page 630 of 1402 FirstFirst ... 1305305806206266276286296306316326336346406807301130 ... LastLast
Results 15,726 to 15,750 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #15726
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Aha,dobro reche karamazov,kao da si zastranio,sad ti smetaju nacije koje smetaju ovima gore pomenutim,ne znam...
    ...

  2. #15727
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne smetaju mi nacije... Nikad mi ni jedna nije smetala nego predstavnici tih nacija.

    Ljerka Dragicevic sigurno ne moze biti predstavnica hrvatske manjine kad ne moze da predje cenzus od 700 glasova nego joj pomazu iz Pljevalja.

    Niti Albanci koji su tu samo iz koristi.

    Isto kao sto smradovi Pipun i Mandic ne mogu biti jedini predstavnici srba...

    Ali yea, potpuno legitimni i fer izbori, nema sta

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #15728
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Aha,a onda me ispravi ako grijeshim,ti bi da BILO KO dodje na vlast samo da nisu ovi sadashnji?
    I josh neshto,nisu Irfan,Omer itd. politichki predstavnici nacija,cijenish li da oni nemaju mzga ili izmedju 2 opcije biraju onu koja njih ne vrijedja,ponižava...i aj da stanem sa nabrajanjem.
    ...

  4. #15729
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Aha,a onda me ispravi ako grijeshim,ti bi da BILO KO dodje na vlast samo da nisu ovi sadashnji?
    I josh neshto,nisu Irfan,Omer itd. politichki predstavnici nacija,cijenish li da oni nemaju mzga ili izmedju 2 opcije biraju onu koja njih ne vrijedja,ponižava...i aj da stanem sa nabrajanjem.
    ...

  5. #15730
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Aha,a onda me ispravi ako grijeshim,ti bi da BILO KO dodje na vlast samo da nisu ovi sadashnji?
    I josh neshto,nisu Irfan,Omer itd. politichki predstavnici nacija,cijenish li da oni nemaju mzga ili izmedju 2 opcije biraju onu koja njih ne vrijedja,ponižava...i aj da stanem sa nabrajanjem.
    Da... Apsolutno BILO KO osim DPS

    I da, mislim da preko 20% CG nije sposobno da bira ali imaju pravo glasa.

    Ne vrijedja i ponizava ?

    Jesi li bio na Vrelima ribnickim ili na brlju niksicku ili u ijednom od romskih naselja u BP, Beranama itd? Nijesi sigurno, jer veceg ponizenja nema od onog koje im je DPS donio budi siguran eto.
    Doveli su ih u takvu poziciju da su neobrazovani, zive u neljudskim uslovima i ne mare za politiku, ali kad treba donijeti 7-8 000 onda nije problem, jer eure razumiju vrlo dobro.


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 18-08-17 at 22:13.
    One Ring to Rule them all...

  6. #15731
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Nisam niti imam namjeru,ali ako je tako ispada da su oni bez i pola mozga a onaj iz Andrijevichkog okruga je pametan,hm...
    ...

  7. #15732
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Nisam niti imam namjeru,ali ako je tako ispada da su oni bez i pola mozga a onaj iz Andrijevichkog okruga je pametan,hm...
    Kao sto rekoh 20% ako ne i vise gradjana CG nije sposobno da glasa. Tu ubrajam i Caslavove odrede, cetnike, DPS-ove kerove, i razne druge vrste i podvrste...

    Meni ne moze nikako biti normalan covjek koji bi glasao Pipuna kao sto mi ne moze biti normalan covjek koji zaokruzi ime Miga stijepovica kao nosioca liste bilo cega sto nije prijemna lista za Komanski most...

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #15733
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naravno da ne.
    Eto izgleda da da. Kada su izbori treba ukinuti sve vijesti da kojim slučajem ne bi bila neka koja prikazuje nekog u lošem svjetlu

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ili u Niksicu dje je izlaznost manja od 50% ali iz nekog razloga izbori su legitimni jer - zakon...
    Postoji nešto što se zove bojkot izbora ali treba popuniti fotelje kako na opštinskom, tako i na državnom nivou

    Ona stoka koja me je povukla za nos umije da sere kako narod nije birao predstavnike na lokalnom da bi dotični ladili jaja, ali gnjida to radi na državnom gdje ga je birala čitava Crna Gora

    Nemojte se zaluđivati sa "mladim snagama" jer rkopiraju one koji treba da odu u nezasluženu penziju
    Last edited by Rakun; 19-08-17 at 00:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #15734
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Ma zbog harizme,palih garancija, vesa, limenke, ramade, zarije,draže,andrije, krsta neka ih.
    E viva.
    Last edited by Markys; 19-08-17 at 06:17.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  10. #15735
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Supruge većine članova Vlade rade u državnoj administraciji, iako Evropska komisija (EK) godinama ukazuje na problem političke protekcije i nepotizma u Crnoj Gori.

    Prema izvještajima Agencije za sprječavanje korupcije, supruge šest članova kabineta Duška Markovića primaju plate u ustanovama čiji budžet određuje Vlada.

    Podsjećajući da je Francuska nedavno usvojila zakon kojim se kažnjava zapošljavanje članova porodice političara, Damir Nikočević iz Centra za građansko obrazovanje (CGO) smatra da je nerealno očekivati takav rez u Crnoj Gori.

    Nikočević

    “To bi značilo da bi se dobar dio visokih funkcionera morao suočiti sa gubitkom svog ili partnerovog posla, ili posla člana porodice. Kod nas ne postoji u praksi ni institut odgovornosti u vidu ostavke kada je jasno da je šteta po javni interes načinjena. Nije u dogledno vrijeme za očekivati da se mijenja sistem, koji se godinama stvarao i u kojem su zapošljavane generacije porodično-partijskih sljedbenika”, smatra Nikočević.

    Zakon o moralnosti političkog života, koji je nedavno predložio francuski predsjednik Emanuel Makron, zabranjuje političarima da zapošljavaju članove svojih porodica. Zakon zabranjuje ministrima, poslanicima i članovima lokalnih vlasti da zapošljavaju vjenčane ili nevjenčane supružnike, roditelje i djecu pod prijetnjom kazne od tri godine zatvora i 45.000 eura.

    Zakonom je posebno bio pogođen predsjednički kandidat desnice Fransoa Fijon, osumnjičen da je svojoj supruzi i djeci obezbijedio fiktivne poslove parlamentarnih saradnika. Nikočević smatra da je takav zakon nemoguće primijeniti u Crnoj Gori.

    “Zakonsku inicijativu koju je Makron pokrenuo u francuskom parlamentu skoro je nemoguće preslikati na mala društva. Posebno na društva poput crnogorskog, u kojem su kumovsko-rođačke veze postale jače od profesionalnih referenci”, smatra on.

    Sudeći po dosadašnjoj praksi, crnogorski političari se ne ustručavaju da zaposle članove porodice u državnoj službi. Tako supruga premijera Nata Marković radi u Agenciji za telekomunikacije, njegov sin Predrag bio je član Odbora direktora Montenegro eirlajnsa, dok je njegova kćerka Valentina u Centralnoj banci Crne Gore.

    U Centralnoj banci radi i Sanra Dacić, kćerka potpredsjednika Vlade Rafeta Husovića, dok mu supruga Jasmina radi u Fondu PIO.

    Nataša Pažin, supruga potpredsjednika Vlade i ministra pravde Zorana Pažina, radi u Zavodu za hidrometeorologiju i seizmologiju, dok je Ljiljana Simović, supruga potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede Milutina Simovića zaposlena u Ministarstvu rada i socijalnog staranja.

    Supruga ministra unutrašnjih poslova Mevludina Nuhodžića, Aida, zaposlena je kod Zaštitnika ljudskih prava i sloboda, dok je Lejla Šehović, supruga ministra prosvete Damira Šehovića zaposlena u Radiodifuznom centru.

    Fijon izgubio zbog supruge, Jelić napredovao nakon “Snimka”

    Nikočević ističe da je praksa u Crnoj Gori pokazala da je nepotizam nekažnjiv. Za razliku od crnogorskog, smatra on, u demokratskim društvima političari gube politički rejting i položaj ukoliko su umiješani u afere.

    “Kandidat Franosa Fijon je zbog afere sa suprugom izgubio skoro sigurni ulazak u drugi krug predsjedničkih izbora, a u Crnoj Gori je bračni par Jelić godinama rukovodio Zavodom za zapošljavanje kao ključnim posrednikom između nezaposlenih građana i poslodavaca. Zoran Jelić nikad nije adekvatno procesuiran nakon afere “Snimak”, čak je i napredovao”, smatra on.

     Vukica i Zoran Jelić Foto: CIN-CG

    Iako navode da im supružnici primaju mjesečne nadoknade, ministri rada Kemal Purišić, zdravlja Kenan Hrapović, saobraćaja Osman Nurković, i ministarka bez portfelja Marija Gvozdenović nijesu dostavili podatke gdje su im partneri zaposleni.

    Nikočević smatra da porodično zapošljavanje najviše šteti izgradnji institucija.

    “Najveća opasnost po državu je da profesionalan kadar napusti javnu upravu razočaran odnosom prema njima, što se nerijetko i dešava”, smatra on.



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #15736
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da... Apsolutno BILO KO osim DPS













































































    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Aj da kažem da se slažem sa tobom,ali neshto evo uz kafu zamishljam...predsjednik CG tzv. vojvoda,premijer Pipun,miistar Mup-a Slaven-ka,ministar vanjskih poslova ludi profesor pod brkovima...e tek bi nam oni shto bi rekli braća Srbi ***ali mamu,ao kakva bi to tragikomedija bila.
    ...

  12. #15737
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Aj da kažem da se slažem sa tobom,ali neshto evo uz kafu zamishljam...predsjednik CG tzv. vojvoda,premijer Pipun,miistar Mup-a Slaven-ka,ministar vanjskih poslova ludi profesor pod brkovima...e tek bi nam oni shto bi rekli braća Srbi ***ali mamu,ao kakva bi to tragikomedija bila.
    To jes kada bi DF uspio ikada da dobije premijera ili pre$ednika skupstine. Ali to naravno nikada nece dobiti i oni su svjesni toga.


    Svakako bolje nego Migo Stijepovic ministar prosvjete - Gvozdenovic - Ivanovic - Vujica Lazovic - Ivan Brajovic... Zaebavamo li se mi ovo

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #15738
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To jes kada bi DF uspio ikada da dobije premijera ili pre$ednika skupstine. Ali to naravno nikada nece dobiti i oni su svjesni toga.


    Svakako bolje nego Migo Stijepovic ministar prosvjete - Gvozdenovic - Ivanovic - Vujica Lazovic - Ivan Brajovic... Zaebavamo li se mi ovo

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Ovo ti se primice kraj sezone pa si slobodniji da gubis vrijeme.
    Na zadnjoj listi je bilo 12 lista ili partija. I neko opravdava svoje nemanje hrabrosti da zauzmes stav sa "...jer DF..."
    Takve ni u DPS-u ne vole. Tipicni predstavnik CG glasaca. Pravljenje odstupnice i nemanje hrabrosti. Ovakvih je najvise bilo 2006. Dvije zastave u gepek pa ko pobijedi da se bude spreman, i prica uvijek sam ja bio protiv njih(kojih njih zavisi od situacije)
    Evo ces i ovdje vidjeti to, cim se desi nesto

    Gandalfe na zalost, pad DPS-a kakav ti zelis bi napravio opsti haos ovdje. Za razliku od ostatka istocne evrope mi nismo osjetili pad komunizma(jer i nismo imali isti) a mislim da bi ovdje bio tragican kao i 90tih, samo bez rata. Ali beznadje koje je tada vladalo, mislim da bi danas gore bilo

  14. #15739
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Dok god ti janko vucinic ludi banja i pipun budu u opciji da imaju bilo koju funkciju vecu od -penzionera ili bivseg poslanika -ostace dps na vlast.
    Jos dosta vremena ce ovdje na politickoj sceni bit ili ili - tako da tvoji tekstovi sto bi trebalo radit na zabljak ili navodno neutralna prica ovzijeva mogu jedino proci na forum...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  15. #15740
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo ti se primice kraj sezone pa si slobodniji da gubis vrijeme.
    Na zadnjoj listi je bilo 12 lista ili partija. I neko opravdava svoje nemanje hrabrosti da zauzmes stav sa "...jer DF..."
    Takve ni u DPS-u ne vole. Tipicni predstavnik CG glasaca. Pravljenje odstupnice i nemanje hrabrosti. Ovakvih je najvise bilo 2006. Dvije zastave u gepek pa ko pobijedi da se bude spreman, i prica uvijek sam ja bio protiv njih(kojih njih zavisi od situacije)
    Evo ces i ovdje vidjeti to, cim se desi nesto

    Gandalfe na zalost, pad DPS-a kakav ti zelis bi napravio opsti haos ovdje. Za razliku od ostatka istocne evrope mi nismo osjetili pad komunizma(jer i nismo imali isti) a mislim da bi ovdje bio tragican kao i 90tih, samo bez rata. Ali beznadje koje je tada vladalo, mislim da bi danas gore bilo
    Dje primice sad je najsladje nego telefon pa uz jutarnju kafu malo kontra balans botovima da se udari.


    DPS puca svuda i po svim savovima, smijenise se u kolasin, berane, hn, kotor i BD pa evo zivi ljudi. Jedino sto se u tim opstinama promijenilo su krivicne prijave.


    A ovi sto se nadaju da ce DPS vladati 100 godina kako bi zadrzali parazitske pozicije i benefite samo bujrum

    Svaki diktator jednom mora pasti. A dje ce onda biti neka vide

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  16. #15741
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To jes kada bi DF uspio ikada da dobije premijera ili pre$ednika skupstine. Ali to naravno nikada nece dobiti i oni su svjesni toga.


    Svakako bolje nego Migo Stijepovic ministar prosvjete - Gvozdenovic - Ivanovic - Vujica Lazovic - Ivan Brajovic... Zaebavamo li se mi ovo

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Odavno ja pricham i ovdje pishem da svi oni zajedno zaje8avaju nas,no nekome je teshko to da prihvati...
    Od ovih potencijalnih koje nabrojah,kolko znam svi su samo tako situirani,njima najmanje ide na ruku neki potencijalni sukob,no dzaba pricha jbg.
    ...

  17. #15742
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dje primice sad je najsladje nego telefon pa uz jutarnju kafu malo kontra balans botovima da se udari.


    DPS puca svuda i po svim savovima, smijenise se u kolasin, berane, hn, kotor i BD pa evo zivi ljudi. Jedino sto se u tim opstinama promijenilo su krivicne prijave.


    A ovi sto se nadaju da ce DPS vladati 100 godina kako bi zadrzali parazitske pozicije i benefite samo bujrum

    Svaki diktator jednom mora pasti. A dje ce onda biti neka vide

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Nadam se da si u pravu. Znas zasto sam ono napisao. Mi pad komunizma nismo osjetili jer ga nismo ni imali. Dok je u Poljskoj, Madjarskoj, Cekoslovackoj bilo kakva veza sa prethodnim rezimom bila automatski diskvalifikujuca za bilo kakvo bavljenje politikom, kod nas je to bio odlucujuci uslov.
    Licno smatram da mi nismo bas toliko odmakli u politickoj tranziciji, i da moze da bude psihickih/moralnih i karakternih lomova koliko volis
    I da cu na kraju ja braniti glasace DPS-a na kraju od ovih "....jer DF ...."
    Last edited by Hell Raiser; 19-08-17 at 12:21.

  18. #15743
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    JEsi se ti nana potresao tog dana puno?
    Ne, vala, osim sto mi je odmah jasno bilo u kakvu su frku, cim moraju onakav performans da izvode na dan izbora, ka' da ne postoji sjutra.. zamisli, kad ih socijal-direktori moraju spasavat..
    Ali sam zato posve siguran da si ti dobro zapjenio bio kad si vidio da su neki "divlji Srbi sa sjevera" (koji btw dobise po po godine uslovno za to ) pokusali prackama da zarobe tvog harizmaticnog vodju, sa naumom da ga na kraju likvidiraju pred kamerama sa sve peckalicama, haha


  19. #15744
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


    Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nijesam siguran, kazao je Albert Ajnštajn, jedan od najvećih umova planete. Za prvo jeste, a potvrde za to svakodnevno stižu sa svih strana zemljinog šara. Ovih dana dolazi jedna iz UNESCO-vog Kotora. Kreatorka je potpredsjednica kotorske opštine Ljiljana Popović Moškov, medijski poznatija kao madam URA (šefica URA sa jednim mandatom u lokalnom parlamentu). Slijedeći neformalnu koalicionu partnericu, prvu damu opštinske Skupštine, koja je javno izjavila da je došlo njenih pet minuta, a to u prevodu znači, dok sam vlast, radiću što god hoću, madam URA je odlučila da zavede red u kotorskim kafićima, bar što se emitovanja muzike tiče, za vrijeme trajanja tradicionalne „Bokeljske noći“. Izdala je obavezujuće upustvo ugostiteljima kojim se jasno određuje koja vrsta muzike smije da se čuje iz njihovih objekata. Za svaku drugu, slijedi drakonska kazna od 1000 do 10.000 eura. Za sprovođenje obavezujućeg upustva zadužena je kotorska Komunalna policija.
    Ovo valja pročitati više puta. Madam URA je pokazala snagu vlasti. Neće više moći kako se kome, da ne kažem što. Oćeš muziku. Nema problema. Demokratska vlast će ti dozvoliti. Moraš poći kod potpredsjednice koja će ti izdati spisak pjesama i izvođača. Ne moraš ni da razbijaš glavu što ćeš i kako ćeš. Sve ti je posloženo kao na tacni. Tvoje je samo da primijeniš obavezujuću uredbu i ništa više. Za sad je ona besplatna, ali naši građani moraju da znaju da umno naprezanje i kreacija ove vrste košta. To će neko morati da plati. A zna se i ko. Još samo da se utvrdi tarifa.
    Doduše, obavezujuće upustvo će funkcionisati samo jednu noć. Kako je u pitanju eksperimentalna faza, kada se sistem razradi, primijeniće se i na ostale dane i noći. U Kotoru će zanavijek biti protjerani bluz, džez, rok, pank, pop, rege, retro, rep. Neće biti ni uličnih svirača, osim onih koji dobiju dozvolu navedene madam. Još jedino nijesmo sigurni što će biti sa trubačima i turbo folk maestrima. Kako smo saznali iz izvora bliskih ostalim koalicionim čimbenicima, oni su izuzeti ovom obavezujućom uredbom. Što znači da će biti muzike koja, na žalost sve više poprima ambijentalni karakter.

    Svijest građana se, po receptu madam URA mora mijenjati. Valjda je svima jasno da to ne može milom. Zato je u pomoć pozvana sila, što će reći Komunalna policija da zamisli madam URA sprovede u djelo. Za sada, ali samo za sada to će biti udarom na džep. Sistem sankcija i dalje funkcionisanje represivnog aparata će se razrađivati u hodu.
    Za iduću godinu, opet kako saznajemo, jer je u pitanju strogo čuvana tajna, madam URA predviđa i obavezni stajling. Prvo će se morati obući po receptu učesnici parade, a nakon toga i građani i brojni turisti. Za učesnike, u koje spadaju: ugostitelji, opštinski namještenici, komunalni radnici, taksi i trokoličar prevoznici, hotelijeri, kulturni i javni radnici, profesori, doktori i trgovci, biće obavezno da na sebi imaju plitki šorc boje meda, makar na jednoj nogavici, bijelu košuju sa obavezujućom kragnom, crveno crnu koalicionu kravatu sa ružom u sredini, mornarsku kapu sa obaveznom kokardom. Ko se ne bude pridržavao ovoga drugog obavezujućeg upustva, platiće kaznu u rasponu od 10 do 100 hiljada eura. Pa kad je bal, nek je maskenbal.
    Nakon Bokeljske noći, sve se vraća u pređašnje stanje. Zavijanje anti muzike sa trgova, pjaca i pjaceta drevnoga Kotora je poželjno. Ta milozvučna turistička atrakcija je recept za uspješnu berbu novca.
    Na kraju smo sami svjedoci da je ideja madam URA sjajna kombinacija ličnog uma i dodatnih partijsko koalicionih sugestija. Uvjereni da to nije glupost, kako bi se moglo zaključiti sa početka teksta, izražavamo zadovoljstvo i dajemo punu podršku zabrani muzike koja nije strogo uređena obavezujućim upustvom. Odlučni smo u stavu da odbranimo ideju i njenu tvoriteljku na sve (ne)dozvoljene načine.
    Možda na kraju samo poruka da se tradicija ne brani silom i snagom autoriteta vlasti. Čak ne i ako nema ni toga autoriteta i te vlasti. To je proces za koji je potrebno vrijeme. A kroz vrijeme edukacija koje nema. Zbog toga smu tu đe smo.
    Slavko Mandić

  20. #15745
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    STRAH OD MRTVIH: Može li Josip Broz Tito pobijediti na izborima u BiH?

    Piše: Andrej Nikolaidis
    Šta ako bi Drug Tito izašao na izbore u Bosni i Hercegovini – jal kao kandidat za člana Predsjedništva, jal kao budući Premijer?
    Ovo ne pitam u šali. Ozbiljan sam koliko ozbiljan mogu biti. Jer to što je Tito mrtav, kazuje savremena politička praksa, nije razlog da na izbore ne izađe i na njima ne pobijedi.
    KONSTANTINU JE BIO MRTAV
    Listajući svoje arhive bizarnih vijesti, naiđem na jednu staru desetak godina, koja kaže kako su stanovnici malog mjesta M. u Rumuniji na fer i demokratskim izborima odlučili da funkciju gradonačelnika i naredne četiri godine obavlja Georgi Konstantinu. U narodu omiljeni Konstantinu vladao je dvije decenije. Njegova (još jedna) izborna pobjeda nikoga ne bi iznenadila. Da Konstantinu nije bio mrtav.
    Gradonačelnik je usred kampanje umro zbog problema sa jetrom. Na neki način, to je bila cijena vlasti. Dobri Georgi je svoju popularnost u mjestu dugovao, između ostalog, i tome što je u lokalnim kafanama često pio sa svojim glasačima.
    Umro je u pedesetsedmoj godini, na vrhuncu popularnosti.
    Rumunska javnost bila je uznemirena izbornom pobjedom mrtvog čovjeka. Stav o nesvakidašnjoj zloupotrebi demokratije zauzela je i Evropska unija, čiji je Rumunija član. Slijedeći upute upravnih tijela EU, gdje je razvijena nova forma demokratije koju bismo mogli nazvati „izglasavanje unaprijed zadatih odluka i kandidata“, po kojima se demokratski izražena volja naroda ima ignorisati ukoliko je u suprotnosti sa voljom Brisela, rumunska je Vlada saopštila da se rezultat izbora u M.-u ne može prihvatiti, te naložila novo glasanje za gradonačelnika.
    Razmislimo na trenutak. Nadam se da smo apsolvirali da to što je neko žena, ne-bijelac, gej ili ima naočare, ne može biti razlog da ne bude izabran/a na političku funkciju. Ali zašto u tome sprječavati mrtve, naročito ako ih živi podržavaju?
    Može li nečiji bračni, fejsbuk ili, eto, ontološki status, biti valjan razlog da taj neko bude isključen iz političke utrke? Je li to što je neko mrtav zaista razlog da mu budu uskraćena (politička) prava?
    STRAH OD MRTVIH
    Po meni posve razumljivo, diskriminatorska odluka rumunske Vlade razbjesnila je lokalno stanovništvo. Građani M.-a insistirali su da njihovim gradom i dalje upravlja Konstantinu, koga su doživljavali (i doživljavaju) kao uglednog domaćina, nepotkupljivog i posvećenog interesima naroda. Jedan od gradonačelnikovih pristalica CNN-u je rekao kako on, naravno, “zna da je Konstantinu umro, ali ne želi nikakvu promjenu”.
    Njegova je izjava zanimljiva jer otkriva kako se u istinskom, dosljednom odbijaju promjene, tvrdom konzervativizmu, već nalazi sjeme najliberalnijih tendencija. Da bi konzervirali stanje i spriječili promjenu, građani M.-a morali su ekscesivno liberalizovati izborni proces i razmišljati emancipatorski i progresivno, zalažući se za politička prava mrtvih i njihovu bolju socijalnu inkluziju.
    Rumunska Socijaldemokratska partija, čiji je kandidat za gradonačelnika u M.-u na izborima izgubio od mrtvog čovjeka, rezultat izbora nazvala je kvazi-demokratskom travestijom i grubom povredom ne samo izbornog, nego i prirodnog zakona. Kolumnisti evropskih prijestoničkih novina raspravljali su o mogućim posljedicama izbora u M.-u na buduće izbore širom Evrope.
    “Šta ako se na narednim izborima za Predsjednika Francuske kao kandidat pojavi Napoleon Bonaparta? Šta ako Englezi riješe da još jednu priliku pruže Vinstonu Čerčilu?”.
    Otkud taj strah od mrtvih?
    Nije li jasno da mi poštujemo običaje, religije i političke prakse koje su ustanovili mrtvi? Čitamo knjige mrtvih, kuvamo po njihovim receptima, živimo u gradovima koje su oni podigli. Ako vladamo, prodajemo i krademo ono što su oni stvorili.
    Suprotno uvriježenom mišljenju, budućnost ne pripada živima. Naša je prošlost, koju trošimo kao što motori troše fosilna goriva.
    Ovo nije naš, nego svijet mrtvih, u kojem mi tek gostujemo.

  21. #15746
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  22. #15747
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    http://balkans.aljazeera.com/video/o...kao-niko-drugi



    suva istina.. koju samo nasi milogorci ne mogu da vide


  23. #15748
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    A ima li odje pristalica SD-a pitam se i isto tako imate li obraza, lopovi iz Ramade
    Sate sate sate

  24. #15749
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ima dva stana, tri kuće, tri automobila...

    Adrović ima dva stana od 75 i 86 metara kvadratnih i tri kuće od 120, 150 i 250 metara kvadratnih
    1390PREGLEDA
    9KOMENTARA

    Adrović (drugi slijeva)FOTO: GOV.MEAUTOR: Miloš Rudović

    Share







    Predsjednik petnjičkog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Mehmet Adrović vlasnik je dva stana, tri kuće i više od 2.700 metara kvadratnih poslovnog prostora, piše u njegovom imovinskom kartonu objavljenom na sajtu Agencije za sprečavanje korupcije (ASK).
    Adrović ima dva stana od 75 i 86 metara kvadratnih i tri kuće od 120, 150 i 250 metara kvadratnih. Sve nekretnine je, kako se navodi u kartonu za prošlu godinu, on kupio.
    Adrović je vlasnik dva poslovna prostora od 864 i 1.878 metara kvadratnih i pomoćne zgrade od 945 metara kvadratnih. Kao osnov sticanja za te tri nekretnine navodi se gradnja. Adrović je kupio pašnjake od 20.320 metara kvadratnih, ali i naslijedio 1.388 metara kvadratnih nepolodnog zemljišta.
    U imovinskom kartonu za 2014. godinu, takođe dostupnom na sajtu Agencije za sprečavanje korupcije, tadašnji odbornik u Skupštini opštine Petnjica prijavio je samo stan od od 86 metara kvadratnih u Beranama i poslovni prostor i neplodno zemljište u Savinom Boru u Petnjici od 1.200 metara kvadratnih.
    Posljednji imovinski karton, za 2016, Adrović je prijavio kao član Upravnog odbora Komunalnog preduzeća Petnjica. Kako se navodi u imovinskom kartonu, on za to ne prima naknadu. Adrović je, međutim, prijavio platu od 2.000 eura kao izvršni direktor kompanije “Simon Voyages”.
    U istoj kompaniji zapošljena je i njegova supruga, Dalisa Adrović. Njena plata iznosi 1.000 eura.
    Adrović je, prema Centralnom registru privrednih subjekata (CRPS), osnivač i vlasnik 50 odsto akcija u “Simon Voyagesu”.
    Kompanija, koja se bavi prevozom putnika, osnovana je 2004. godine.
    Suvlasnik kompanije je, stoji na CRPS-u, Simon Bernard.
    Šef petnjičkog DPS-a je i vlasnik tri automobila. On ima “fijat punto” iz 2009, a iz 2013. ima dva automobila - “tojotu jaris” i “audi Q7”. Kako se navodi, Adrović ima i pet komada “zastavinog” oružja.
    On je kupio “zastavu 9mm”, “M70” i lovačku pušku “12PA” proizvedeni 1992. godine, a “M91” i “M70” iz 1993. godine, navodi se u kartonu za prošlu godinu.
    Adrović je na čelo petnjičkog odbora DPS-a došao početkom maja 2015. godine.

    One Ring to Rule them all...

  25. #15750
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ovakvi nam trebaju, alhemičari koji iz ničeg stvaraju nešto.

Page 630 of 1402 FirstFirst ... 1305305806206266276286296306316326336346406807301130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •