Page 916 of 1402 FirstFirst ... 4168168669069129139149159169179189199209269661016 ... LastLast
Results 22,876 to 22,900 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #22876
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Evo Pobjeda opet laze oci u oci...

    Za polumjesec na zastavi treba da glasa 54 poslanika i 321.000 birača

    https://portalanalitika.me/clanak/31...321-000-biraca

    Ustav kaze samo da je "zastava Crne Gore crvene boje sa grbom na sredini i zlatnim obrubom". Sve ostalo definise zakon i za ovo sto trazi BS treba samo promjena zakona.
    За полумјесец мимо грба на застави наравно да треба та сложена процедура.
    Али оно на што пуца БС и сви остали који би ревизију симбола, је грб, односно чињеница да у Уставу није детаљено прецизиран, осим да се ради о златном двоглавом орлу, са лавом на штиту.
    Ако би се измијенио грб, аутоматски би се промијенила и застава.

    По мени додавање некаквих ствари по грбу Петровића, невезано за религију, било да се ради о полумјесецу, давидовој звијезди, уклањању плусића са круне, кугле или скиптара, или сличним стварима, је провокација прве врсте, и скрнављење.

    Ако господи је господи из БС, који су за бошњачки народ обезбиједили боље политичке услове него што их имају Бошњаци у БиХ, а економске једнаке као и остали грађани, то све мало, онда им се треба захвалити на сарадњи, и отићи на нове изборе.

    Оно што ме више брине је што се у оквиру евентуалне промјене изборног законодавства, све више, са разних страна почињу помињати захтјеви да се мијења карактер државе Црне Горе, што по питању уређења државе, што по питању симбола.
    А симболи су једино што је истински црногорско у садашњој држави.

    По мени руководство ДПС-а ако већ коментарише свакаве изјаве дементног патријарха СПЦ, онда свакако треба стати у одбрану симбола.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #22877
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    За полумјесец мимо грба на застави наравно да треба та сложена процедура....
    Polumjesec se definitivno moze ubaciti bez promjene ustava. Nista od onoga sto ustav definise se ne mijenja. Pobjeda izmislja slozenu proceduru koja se ne primjenjuje na ovaj slucaj.

  3. #22878
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Polumjesec se definitivno moze ubaciti bez promjene ustava. Nista od onoga sto ustav definise se ne mijenja. Pobjeda izmislja slozenu proceduru koja se ne primjenjuje na ovaj slucaj.
    Član 4
    Grb Crne Gore je zlatni dvoglavi orao sa lavom na prsima.
    Zastava Crne Gore je crvene boje sa grbom na sredini i zlatnim obrubom. Himna Crne Gore je "Oj svijetla majska zoro".
    Član 157
    Promjena članova 1, 2, 3, 4, 12, 13, 15, 45 i 157 konačna je ako se na državnom referendumu za promjenu izjasni najmanje tri petine svih birača.
    Елементи на застави су, црвена боја, златни обруб и грб.Не може се ништа додати.Зато се напада грб.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #22879
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Zastava Crne Gore je crvene boje sa grbom na sredini i zlatnim obrubom.
    Cak i za grb kaze "Grb Crne Gore je zlatni dvoglavi orao sa lavom na prsima". Ne pominje se ni skiptar, ni sar, ni krst. To su detalji koje dodatno definise zakon o drzavnim simobolima.

    Mozes dodati polumjesec a da zastava Crne Gore ostane crvene boje, sa grbom na sredini i zlatnim obrubom. Mozes ga cak dodati i na grb a da grb ostane "zlatni dvoglavi orao sa lavom na prsima".

    Nezavisno od toga ima li zahtjev smisla ili ne, Pobjeda laze kad tvrdi da je potrebna procedura promjene ustava.

  5. #22880
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Cak i za grb kaze "Grb Crne Gore je zlatni dvoglavi orao sa lavom na prsima". Ne pominje se ni skiptar, ni sar, ni krst. To su detalji koje dodatno definise zakon o drzavnim simobolima.

    Mozes dodati polumjesec a da zastava Crne Gore ostane crvene boje, sa grbom na sredini i zlatnim obrubom. Mozes ga cak dodati i na grb a da grb ostane "zlatni dvoglavi orao sa lavom na prsima".

    Nezavisno od toga ima li zahtjev smisla ili ne, Pobjeda laze kad tvrdi da je potrebna procedura promjene ustava.
    Прије бих рекао да грб није у складу са Уставом, него да је застава подложна кићењу мимо референдума.Уосталом о свему томе се мора очитовати Уставни суд.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #22881
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne laze pobjeda nista, za svaku promjenu bilo kojeg od simbola iz čl. 4 je potrebna verifikacija na referendumu. E sad moze se postaviti pitanje legitimnosoti tog člana obzirom da sam Ustav nije verifikovan tom vecinom na referendumu nakon donosenja istog

    Poslato uz pomoć Tapatoka

  7. #22882
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Sve je ovo pipanje pulsa,ne vjerujem da ce se zaostravati odnosi unutar vlade po ovom pitanju.
    Ono sto je cinjenica je da Muslimani/Bosnjaci zajedno sa Albancima obezbedjuju maltene pola glasova vladajucoj koaliciji a te birace bas zabolje za krstove i lavove razna zezla itd bas kao i za Njegosa i Kisa a koliko ce daleko ici u svojoj zelji da odstrane prisustvo istih na zastavi ili u skolskom programu ostaje da se vidi.
    Po mom misljenju danasnju Crnu Goru mnogo bolje izrazava grb koji predlazu oni nego ovaj danasnji a i ne vidim sto bi se Njegos proucavao kad da je kojim slucajem ziv bio bi na optuzenickoj klupi kod Katnica
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  8. #22883
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Njegos proucavao kad da je kojim slucajem ziv bio bi na optuzenickoj klupi kod Katnica
    Његош је био аустрофил.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #22884
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Da citiram Husovica predsjednika Bosnjacke stranke od prije 5 godina - “Monarhistička i jednovjerska obilježja u crnogorskom grbu nijesu primjerena građanskom i multivjerskom karakteru države i treba ih mijenjati”.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  10. #22885
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default



    Meme materijal prve kategorije

    Last edited by ASC; 20-10-18 at 17:13.

  11. #22886
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Прије бих рекао да грб није у складу са Уставом, него да је застава подложна кићењу мимо референдума.Уосталом о свему томе се мора очитовати Уставни суд.
    I ja bih to rekao, i da krstu i kruni nije mjesto na grbu. Ali ocigledno je da se ti detalji definisu zakonom, a ne ustavom.

  12. #22887
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skubaja View Post
    Ne laze pobjeda nista, za svaku promjenu bilo kojeg od simbola iz čl. 4 je potrebna verifikacija na referendumu. E sad moze se postaviti pitanje legitimnosoti tog člana obzirom da sam Ustav nije verifikovan tom vecinom na referendumu nakon donosenja istog

    Poslato uz pomoć Tapatoka
    Ne radi se o promjeni simbola iz clana 4 ustava. Ustav samo kaze "Grb Crne Gore je zlatni dvoglavi orao sa lavom na prsima".
    Dalji detalji, sta drzi u kandzama taj orao, skiptar, sar, krst, kruna, sve je to definisano zakonom o drzavnim simbolima. Promjena tih detalja (ukljucujuci i eventualno dodavanje polumjeseca) je promjena zakona, a ne ustava.

  13. #22888
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Potpredsjednik skupstine CG gospodin Rifat Rastoder iz ondasnjeg jedinstvenog SDP-a u svom kabinetu drzao je grb bez krune i krsta ali niko nije previse zatezao oko toga.
    Jednostavno su glasovi Muslimana suvise vazni pa se u ovakvim i slicnim prilikama ne insistira na cistunstvu.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  14. #22889
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Ima jedna država gdje samo hrišćani imaju prava, ostali (muslimani, jevreji, budisti, hindu,...) teško dolaze do posla, socijalnih prava, ... Kako to znam? Pa, na Švajcarskoj zastavi je krst, a šta on može drugo da znači... Simboli, crkva, ugroženost, da, mamac je bačen a mi grizemo li grizemo.

  15. #22890
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Moze li mi iko tacno definisati ko su ili sta su bosnjaci i koja je razlika izmedju njih i muslimana koji se izjasnjavaju kao crnogorci?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #22891
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,395
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Politicka razlika
    Dakle bosnjaci vataju radna mjesta, procenat od izbora kako bi mogli da se uvaljuju. To ti je nesto kao ona grujicina stranka.

    Najlakse je ovako objasnit - bosnjaci su glasaci za dps i bosnjacku stranku. Muslimani crnogorci su ti normalni narod koji ne gleda da se tiska i da radi u drzavne sluzbe i organe

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  17. #22892
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,714
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Hahahah znaci ko hoce da radi u drzavno taj nije normalan, sjajan rezon
    Muslimani Crnogorci su uglavnom Staro veli Podgoricani i svi do jednog glasaju dps, na pricu niko ali provjereno glasaju vlast
    Na zadnjem popisu nije se mnogo muslimana izjasnilo kao Crnogorci, a mislim na sljedecem ce jos manje
    Meni su samo nejasni ljudi koji se izjasnjavaju kao Muslimani a to je vjeroispovijest


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #22893
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Bosnjaci su neka verzija Muslimanskih Srba.
    Ljudi koji su od vajkada odje rodjeni odje koji se groze toga sto se neko izjasnjava kao Srbin a onda izadje i izjasni se kao Bosnjak. Ne razumijem. Pogotovo komsije staropodgoricke familije iz Stare Varosi dje mi dodje momak I izjasni se kao Bosnjak. Kako prijatelju.

  19. #22894
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,786
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Dodje momak pa u punoj kafani zena on startuje muskarca-danas je takvo vrijeme doslo da ima coek pravo da bira i ime i prezime.
    Neko prihvati ono koje su mu dali otac i majka a neko ocei da se zove drugacije.
    Koliko znam beogradski muftija Abdulah Numan rodjen je kao Ivan Trifunovic molim lijepo,izabrao covjek za sebe nesto drugo.
    Ne znam cemu toliko isčudjavanje?
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  20. #22895
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,395
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Hahahah znaci ko hoce da radi u drzavno taj nije normalan, sjajan rezon
    Muslimani Crnogorci su uglavnom Staro veli Podgoricani i svi do jednog glasaju dps, na pricu niko ali provjereno glasaju vlast
    Na zadnjem popisu nije se mnogo muslimana izjasnilo kao Crnogorci, a mislim na sljedecem ce jos manje
    Meni su samo nejasni ljudi koji se izjasnjavaju kao Muslimani a to je vjeroispovijest

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znas kako, kome je san da sa fakultetom ima 400-550e i da ne radi nista, samo dize ruku kad terba i zaokruzi sta treba nije normalan
    Mada tripleta kapiram da si momak a ne porodican covjek pa ti je mozda i 500e momackih puna kapa i ne terba vise. Jos kad se na majkinu supu i tatin krevet dan provede
    onda dje ces bolje. Za dojc, kladzu i poneko putovanje i robu na rate puna kapa

    P.S

    Ovo ne znaci da mislim na tebe, ne poznajem te ali to je moje vidjenje radnika u drzavnoj sluzbi

  21. #22896
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Meni su samo nejasni ljudi koji se izjasnjavaju kao Muslimani a to je vjeroispovijest


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kakav si ti mozak pobro ?

    A sta je Bosnjak ?

    Sta je razlika izmedju Bosnjaka i Crnogoraca koji se izjasnjavaju kao Srbi ?

    Nema je ...

    Ni jedni ni drugi nikakve veze nemaju sa maticnom drzavom.

    I jedni i drugi su rodjeni ovdje vuku korjene odavde ali imaju krizu identiteta.

    Kraj price.


    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Bosnjaci su neka verzija Muslimanskih Srba.
    Ljudi koji su od vajkada odje rodjeni odje koji se groze toga sto se neko izjasnjava kao Srbin a onda izadje i izjasni se kao Bosnjak. Ne razumijem. Pogotovo komsije staropodgoricke familije iz Stare Varosi dje mi dodje momak I izjasni se kao Bosnjak. Kako prijatelju.
    Imam jedan klip za tebe da me ispostujes




    Eo jos jedan hahahahaha

    Last edited by Gandalf_White; 20-10-18 at 17:44.
    One Ring to Rule them all...

  22. #22897
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    I ja bih to rekao, i da krstu i kruni nije mjesto na grbu.
    Interesantno viđenje jednog od najvećih rusofila CdM-a

    Osim ako Putin nije proglašen za vladiku

    Ne da samo imaju krunu i krs' no su nakalemili i Đoleta
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #22898
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Moze li mi iko tacno definisati ko su ili sta su bosnjaci i koja je razlika izmedju njih i muslimana koji se izjasnjavaju kao crnogorci?
    Bošnjaci kao narod u nekoj formi postoje u Bosni od srednjeg vijeka.(tada su uglavnom po spisima pominjani kao Bošnjani).
    Međutim taj njihov bosanski/bošnjački identitet nikada nije bio pretjerano izražen.

    Muslimani među njima se nisu bahćali izgradnjom nacionalne ideje u 19. vijeku kao drugi narodi već su bili više vezani za religiju i odani Osmanskom carstvu.
    U takvim uslovima, bosanski pravoslavci i katolici su se lagano utopili u Srbe i Hrvate.
    A u Kraljevini SHS, Srbi i Hrvati su posvojatali i same muslimane, tako da su prvom polovinom 20. vijeka praktično svi stanovnici Bosne smatrani za Srbe i Hrvate.

    "Nacionalno osvješćivanje" Bošnjaka je organizovano krenulo tek 60-ih godina među islamskom populacijom Bosne.
    Tražili su da se prizna i bosanska nacionalnost, ali im KPJ, odnosno Srbi i Hrvati, nisu dali da koriste ime Bosanci jer nisu htjeli da im se time zadire u bosanske pravoslavce i katolike, i da se širi bosanski identitet na štetu njihovog.
    Prihvatili su Muslimane po nacionalnosti čime su se pomirili sa tim da otpišu samo onaj islamizovani dio stanovništva.

    "Muslimani" su priznati kao nacija i prvi put popisani na popisu 1971.
    Hamdija Pozderac, predsjednik predsjeništva BIH je tada izjavio:
    "Ne daju bosanstvo, nude muslimanstvo... Da prihvatimo i to što nude, makar i pogrešno ime, ali ćemo otvoriti proces."
    Međutim, priznavanje muslimanske nacije je uzelo maha i van Bosne, jer se islamizovano stanovništvo u Crnoj Gori i Srbiji slabo identifikovalo sa Crnogorcima i Srbima, naročito na prostoru Sandžaka, jer su stotinama godina bili na suprotnoj strani i ne baštine zajedničku kulturu sa nama u periodu koji je vezan za osmansku vladavinu...
    Rezultat toga je da su se 1971. pojavili Muslimani po nacionalnosti i u Srbiji i Crnoj Gori.

    Nakon što se SFRJ raspala 1990-ih, bosanski muslimani su se preimenovali u Bošnjake (naziv koji je bio aktuelan u 19. vijeku).
    Značajan broj crnogorskih muslimana ih je u tome ispratio, jer ih doživljava svojom identitetskom i kulturnom maticom, iako ih u suštini veže samo religijska pripadnost.

    Oni koji se i dalje izjašnjavaju kao Muslimani po nacionalnosti, žele da i dalje zadrže određenu distancu u odnosu na Crnogorce, ali su stava da im je Crna Gora matična država a da sa Bosnom i Bošnjacima nemaju veze.

    Po popisu iz 2011. godine u islamskom stanovništvu Crne Gore ima:
    oko 54,000 Bošnjaka
    oko 20,500 Muslimana po nacionalnosti
    oko 13,000 Crnogoraca
    Last edited by ASC; 20-10-18 at 18:13.

  24. #22899
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Po popisu iz 2011 oko 119k stanovnika praktikuje Islam.


    Dje nam je 40k ljudi?

    Kako se oni pisu

    Moja losa dosta je albanaca muslimana
    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 20-10-18 at 18:19.
    One Ring to Rule them all...

  25. #22900
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Po popisu iz 2011 oko 119k stanovnika praktikuje Islam.


    Dje nam je 40k ljudi?

    Kako se oni pisu

    Moja losa dosta je albanaca muslimana
    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    22,000 Albanaca
    7,000 Roma i "Egipćana"
    par hiljada ostalih

Page 916 of 1402 FirstFirst ... 4168168669069129139149159169179189199209269661016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •