Page 966 of 1402 FirstFirst ... 46686691695696296396496596696796896997097610161066 ... LastLast
Results 24,126 to 24,150 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #24126
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,787
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Kako ga izbrisaše ka gumicom.
    I uopšte sve te kadrove DPS-a koji su nešto značili u prošlom vijeku tipa Mugoše ili Vujanovića,Milice Pejanović itd nema apsolutno nidje u odnosu na ono što su bili.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  2. #24127
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Nista gore od dugogodisnjih vladara. Kako vrijeme ide samo su gori i gori. Zabranio bih vise od dva mandata. Poslije tri penzija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #24128
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Nista gore od dugogodisnjih vladara. Kako vrijeme ide samo su gori i gori. Zabranio bih vise od dva mandata. Poslije tri penzija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A tek kad nam njihov podmladak dodje... e onda ce bit veselo... a eno su poceli da ih polako provlace kroz skupstinu....

  4. #24129
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    RTCG
    Vjesnik slobode i pobjede nad fašizmom


    Saveznici su u julu 1943. izvršili invaziju na Siciliju i uspjeli da je zauzmu.

    Krajem jula italijanska vlada je svrgla Musolinija i predala komandu nad vojskom kralju Vitoriu Emanuelu III.
    Italija je stupila u tajne pregovore sa saveznicima o predaji.

    Iako su Italijani formalno tvrdili da i dalje podržavaju Njemačku, Njemci su vidjeli kuda idu stvari pa su ojačali svoje pozicije u Italiji, i do septembra podigli broj njemačkih divizija sa dvije na sedam.

    Nakon što je sporazum Italije i saveznika definitivno dogovoren 3. septembra 1943. saveznici su počeli neometano da se iskrcavaju u južnoj Italiji.
    Mir Italije sa saveznicima je zvanično objavljen 8. septembra nakon čega su Njemci krenuli u zauzimanje Italije i italijanskih okupacionih zona u Francuskoj i na Balkanu te razoružavanje italijanskih jedinica.

    Neke italijanske jedinice su pružale otpor ali su uglavnom uništene. Razoružanim Italijanima je dat izbor da nastave da se bore za Njemačku ili da budu internirani u Njemačkoj kao zarobljenici korišteni za prisilni rad u njemačkoj privredi.
    90,000 i kusur su prihvatili njemačku komandu.
    Oko 1,000,000 vojnika je razoružano i zarobljeno, ali je pri deportacijama uspjelo da pobjegne 200,000 pa je u njemačkoj završilo oko 810,000 italijanskih zarobljenika (58,000 zarobljenih u Francuskoj, 321,000 u Italiji i 430,000 na Balkanu).

    Prilikom tih dešavanja u Crnoj Gori je par italijanskih divizija pružilo otpor Njemcima i počelo saradnju sa partizanima.
    2. decembra 1943. u Pljevljima je od italijanskih trupa formirana partizanska divizija "Garibaldi" sa 5000 vojnika podijeljenih u 4 brigade.
    Danas je 75. godišnjica njenog osnivanja.


    Iako je oko 20,000 Italijana pristupilo partizanima u Jugoslaviji, divizija "Garibaldi" je bila jedina velika italijanska formacija, dok su ostali uglavnom bili rasuti po domaćim jedinicama.

    Montenegrina
    Lando MANUĆI (LANDO MANUZZI):
    DIVIZIJA „GARIBALDI” U CRNOJ GORI

    Wikipedija
    Divizija Garibaldi
    Last edited by ASC; 02-12-18 at 21:36.

  5. #24130
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DPS je kao Juventus u Italiji , nema protivnika. Crnoj Gori treba opozicija da bi bila normalna zemlja. Opozicija koja je odana svojoj državi , koja nije anticrnogorska , antievropska , putinovska i velikosrpska. Treba nam opozicija , koja ima program , ideje , vizije a ne samo mržnju prema dps-u , Milu i Crnoj Gori. Trebaju nam političari koji će da rešavaju probleme , kao Zaev u Makedoniji , koji imaju odgovore na sva pitanja. A ne oni koji nemaju stav ni o čemu , koji sve guraju pod tepih , demagoškim parolama , pobjede a ne podjele , pa kad ti problemi isplivaju optužuju dps. Trebaju nam potpuno novi ljudi , obrazovani , stručni , sposobni , pošteni , koji nijesu ničiji plaćenici i marionete , koji nijesu kompromitovani , kojima politika nije jedino zanimanje i jedini izvor prihoda , koji ne duguju nikome ništa i koje niko ne drži u šaci , koji nijesu izašli ni iz milovog ni iz miloševićevog ni iz amfilohijevog šinjela , evropski ljudi 21 vijeka a ne ljudi izgubljeni u prostoru i vremenu. Sa takvom opozicijom , imali bismo po prvi put izbore koji nijesu sudnji dan , na kojima se ne brani država , koji nijesu referendum o državi , EU , NATO paktu. Imali bismo izbore , poslije kojih se zna , ko je pobijedio a ko izgubio , a ne kao sada da su svi pobjednici i svi zadovoljni , poslije kojih bi svi priznali rezultate i poraženi čestitali pobjednicima i preuzeli odgovornost za poraz. Do tada , Juventus će da gazi a gubitnici će da se žale na suđenje.

  6. #24131
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,895
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,419
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Takvi ljudi o kojima pričaš nikad za sebe ne bi pomislili da su najbolji izbor za vođenje države i za rad u opštem interesu. Jedan od osnovnih razloga što mislim da su političari spodobe jeste upravo taj što moraš da imaš bolesno visoko mišljenje o sebi da bi se smatrao sposobnim da vodiš državu ili da uopšte pričaš u ime velikog broja ljudi. Ta vjera u sebe potiče od najmlađih dana, otud i gomila likova koji nikad nisu ni radili nijedan posao prije bavljenja politikom. Ne računam to što odjednom "razviju sposobnost" za privatni biznis kad se dovoljno dobro ušeme i sebi obezbijede dobijanje poslova bez konkurencije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #24132
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Ovo je tako glupa prica da je nema potrebe ni komentarisati. Tipican primjer CG apstinenta koji u sustini podrzava trenutno stanje. Ne glasa za njih ali mu odgovara sistem koji je stvoren, jer je u takvom sistemi najlakse zavrsiti nesto sto ti treba.
    Sta ti treba opozicija, tebi,marku, janku, peru... da izadjete i kazete ne moze nesto ovako(gradnja, rusenje, porezi..). Sve je neko organizovao proteste u Parizu oko cijena goriva, da narod izadje i kaze da im se ne svidja.
    To sto smo mi misevi, je jedini razlog i pozicije i opozicije.
    Ali znam da je lakse opravdati nemanje cohonesa nekim apstraktnim opisima, nego sebi priznati da si pizda

  8. #24133
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    DPS je kao Juventus u Italiji , nema protivnika. Crnoj Gori treba opozicija da bi bila normalna zemlja. Opozicija koja je odana svojoj državi , koja nije anticrnogorska , antievropska , putinovska i velikosrpska. Treba nam opozicija , koja ima program , ideje , vizije a ne samo mržnju prema dps-u , Milu i Crnoj Gori. T
    A nije na nije bilo takvih partija.
    Imao si Pokret za promjene u pocetku, kasnije Pozitivnu i sada URA-u. Od toga je Pozitivna bila najperspektivnija.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #24134
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/partizanka-...jska-pogibija/

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #24135
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Vidjeh jedan simpatican komentar na tom linku.. Zbilja, zna li neko detaljnije kako je poginuo Nikola Popovic, sin Krstov?


  11. #24136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo je tako glupa prica da je nema potrebe ni komentarisati. Tipican primjer CG apstinenta koji u sustini podrzava trenutno stanje. Ne glasa za njih ali mu odgovara sistem koji je stvoren, jer je u takvom sistemi najlakse zavrsiti nesto sto ti treba.
    Sta ti treba opozicija, tebi,marku, janku, peru... da izadjete i kazete ne moze nesto ovako(gradnja, rusenje, porezi..). Sve je neko organizovao proteste u Parizu oko cijena goriva, da narod izadje i kaze da im se ne svidja.
    To sto smo mi misevi, je jedini razlog i pozicije i opozicije.
    Ali znam da je lakse opravdati nemanje cohonesa nekim apstraktnim opisima, nego sebi priznati da si pizda
    Tako je.

    Ne moze se opozicija kriviti za to sto narod nema hrabrosti.
    Sto je preplasen, ubijen u pojam i doveden na rub egzistencije.

    Ja apsolutno ne mogu da vjerujem da poslije 30 godina vlasti DPS, pljacke, unistavanja, ubistava krive opoziciju za nesto.

    To moze samo DPS simpatizer, normalna osoba nikako...


    P.S.


    DF potpuno izgubio kompas znaci ne znaju dje su. Ni ovo oko hapsenja ih ne vraca u zivot.

    Nocas je bilo max 100 ljudi pred skupstinu od toga 15 poslanika 50 clanova GO partija koje cine DF i funkcionera iz NK i PG.

    Ostalo su bili neki stari besposlicari i par mladjih avetinja.

    Nesretni Pipun htio da se preda i odlezi to 2 mjeseca. Mandic mu nije dao.

    Hahahahhahaha

    Pustite coeka da robija navika je


    P.P.S.

    Mora se priznati i Medu i Pipunu da imaju dobar ukus za zene ;D
    Last edited by Gandalf_White; 02-12-18 at 21:04.
    One Ring to Rule them all...

  12. #24137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Vidjeh jedan simpatican komentar na tom linku.. Zbilja, zna li neko detaljnije kako je poginuo Nikola Popovic, sin Krstov?
    Mislis na ovog penala ? Ahhahahahhahaha

    Nikola umro prije 15 godina u BG kao general hahahaha

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #24138
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Apsolutni pobjednik protesta je Bosanac koji je slučajno naišao i opleo po policajcima jer je nepravedno bio u zatvoru, u Bosni

  14. #24139
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio je samo LSCG. Kakva crna pozitivna , ura , pzp ... to su sve projekti udbe i medijske mafije.

    Koliko treba biti glup , pa vjerovati da je ovo u Francuskoj spontani bunt zbog cijena goriva? Zna se kome smeta Makron i ko vodi rat protiv EU i liberalne demokratije. Lako je rušiti , paliti , ubijati ali zlo dobra donijeti neće. Ja nijesam nacionalista , fašista , anarhista , komunista , ja vjerujem samo u demokratiju. Slavko je govorio da nećemo ratovati za CG , da nije vrijedna jedne kapi krvi. Dva puta su Crnogorci rušili trulu , lopovsku vlast pa ujedno rušili i državu. Pa sad veličamo one koje smo rušili 1918 , 1989 -90. Da ne bismo Mila i dps jednog dana veličali i pitali se đe nam je bila pamet , treba nam demokratska opozicija i demokratska promjena a ne još jedan prevrat. Zato nikad više 1918 , 1989 , 1990.

  15. #24140
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nikola umro prije 15 godina u BG kao general hahahaha
    Izgleda da je na Neretvi poginuo.. Ma Radovan, znam da mu je jedan sin poginuo u partizanima.


  16. #24141
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne krivim opoziciju , ja tvrdim da opozicije nema. Jedina opozicija je bio LSCG. Sve ostalo je ološ i šljam četnički , udbaški , mafijaški , plaćenički.

  17. #24142
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,261
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    Ja ne krivim opoziciju , ja tvrdim da opozicije nema. Jedina opozicija je bio LSCG. Sve ostalo je ološ i šljam četnički , udbaški , mafijaški , plaćenički.
    A to sto te vlast 30 godina laze i gazi to nema veze
    Mazohizam na djelu

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  18. #24143
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mazohizam je glasati za svakoga ko vikne milo lopove , pa se poslije kajati. Ja sam tu lekciju davno naučio. Bio sam na mitinzima LSCG i narodne sloge i pamtim kilibardu , drecuna , živkovića i druge koji su to vikali , pa znamo đe su danas. Pamtim kad su rakčević , krivokapić i medijska mafija bili uz Mila i rušili LSCG. Sad treba da vjerujem njima i glasam za njihove projekte , ne pada mi na pamet. Dps se više mijenjao za ovih 30 godina nego tzv opozicija. Veći dio dps , koji je kriv za rat , sankcije , hiperinflaciju je sad u opoziciji. Glasati za dps iz devedesetih da bi srušili današnji dps to bi tek bio teški mazohizam.

  19. #24144
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,261
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    Mazohizam je glasati za svakoga ko vikne milo lopove , pa se poslije kajati. Ja sam tu lekciju davno naučio. Bio sam na mitinzima LSCG i narodne sloge i pamtim kilibardu , drecuna , živkovića i druge koji su to vikali , pa znamo đe su danas. Pamtim kad su rakčević , krivokapić i medijska mafija bili uz Mila i rušili LSCG. Sad treba da vjerujem njima i glasam za njihove projekte , ne pada mi na pamet. Dps se više mijenjao za ovih 30 godina nego tzv opozicija. Veći dio dps , koji je kriv za rat , sankcije , hiperinflaciju je sad u opoziciji. Glasati za dps iz devedesetih da bi srušili današnji dps to bi tek bio teški mazohizam.
    Znaci nema kajanja sto te neko laze i gazi zadnjih 30 godina
    Slabo je tebi pamcenje dobro, dobro.
    Andrija Nikolic like this
    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Last edited by crane_operator; 02-12-18 at 22:17.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  20. #24145
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    DPS je kao Juventus u Italiji , nema protivnika. Crnoj Gori treba opozicija da bi bila normalna zemlja. Opozicija koja je odana svojoj državi , koja nije anticrnogorska , antievropska , putinovska i velikosrpska.
    Može biti stranka antievropska i putinovska, ali ne može biti anticrnogorska. Svaka država ima neku antievropsku desnicu, ali ni jedna nema antidržavnu daleko bilo antinacionalnu
    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    Veći dio dps , koji je kriv za rat , sankcije , hiperinflaciju je sad u opoziciji.
    Al Milo ostaje
    Last edited by Rakun; 02-12-18 at 23:26.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #24146
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    A nije na nije bilo takvih partija.
    Imao si Pokret za promjene u pocetku, kasnije Pozitivnu i sada URA-u. Od toga je Pozitivna bila najperspektivnija.
    PzP je bio 100 puta perspektivniji nego Pozitivna
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #24147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    PzP je bio 100 puta perspektivniji nego Pozitivna
    Da je tako ne bi Medo bio u zatvoru a Pajovic u ambasadorskoj limuzini.

  23. #24148
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da je tako ne bi Medo bio u zatvoru a Pajovic u ambasadorskoj limuzini.
    ja rekoh "bio"
    Kad se PzP pojavio uzeli su 11 mandata
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #24149
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poaro View Post
    Mazohizam je glasati za svakoga ko vikne milo lopove , pa se poslije kajati. Ja sam tu lekciju davno naučio. Bio sam na mitinzima LSCG i narodne sloge i pamtim kilibardu , drecuna , živkovića i druge koji su to vikali , pa znamo đe su danas. Pamtim kad su rakčević , krivokapić i medijska mafija bili uz Mila i rušili LSCG. Sad treba da vjerujem njima i glasam za njihove projekte , ne pada mi na pamet. Dps se više mijenjao za ovih 30 godina nego tzv opozicija. Veći dio dps , koji je kriv za rat , sankcije , hiperinflaciju je sad u opoziciji. Glasati za dps iz devedesetih da bi srušili današnji dps to bi tek bio teški mazohizam.
    Ali medijska mafija Pa DPS je los ali su ovi gori, pa se obavezno provuce da se Vlasi ne dosjete ono oko LSCG... Ova razmisljanja kao da stampaju nedje pa ih svi napamet naucili kako da opravdaju svoju pasivnost u odnosu na rezim. Da ne ulazim u razloge te pasivnosti a odnose se na neglasanja, neprotestvovanja i sl., mada su mi vecinom poznata ali od rijeci do rijeci svima ista prica. Elem, da se ne vracamo na onaj audio snimak ... Dobro veli covjek, cist mazohizam vidjeti sve ovo oko sebe pa se pravdati ovakvim trivijama...

  25. #24150
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


Page 966 of 1402 FirstFirst ... 46686691695696296396496596696796896997097610161066 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •