Page 873 of 1402 FirstFirst ... 3737738238638698708718728738748758768778839239731373 ... LastLast
Results 21,801 to 21,825 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #21801
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zašto imam osjećaj da bi Milašu sve bilo oprošteno samo da napravi zaokret prema 4s? Toliko o brizi za napaćenom Crnom Gorom.

  2. #21802
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znaci treba mijenjat vlast ili treba mijenjat drzavni okvir da bi Srbi bili srecni???

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ako mogu da dam jedan prijedlog. Kad je već zabranjeno koristiti pravo ime da se crnogorski "srbin" piše malim slovom, čisto iz poštovanja prema pravim Srbima.

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #21803
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    [/FONT][/COLOR]Ђе су сад оне веље патриоте, увијек прве на бранику Монтенегра , да нам прозборе и баче коју мудру на ова дешавања у Тузима.
    Moj stav oko stranih zastava je više puta ponavljan na forumu
    Ali kako me niko nije pitao za dozvolu za srpsku u sred Kotora tako me niko ne pita za albansku u Tuzima.
    Strane zastave uključujući tebi dražu od crnogorske i tebi mrsku albansku je dozvolila vlast koji si TI doveo(ako si mlađi to se odnosi na tvoj profil "ljudi"). Dodao bih i bosansku koja se vijori na nekim mjestima po sjeveru Crne Gore

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 02-09-18 at 13:45.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #21804
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znaci treba mijenjat vlast ili treba mijenjat drzavni okvir da bi Srbi bili srecni???

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    У овој садашњој творевини нико није срећан без мала шака режимских лопина и њихових прилепака....

    Срећни су донекле и криминалнци који перу криминалном стечене паре, кроз куповину некретнина, јер их нико не пита за поријекло капитала....

    А обичан и поштен народ свакако да није....

    Јер су плате поштенога свијета веома мале а трошкови живота огромни....

    Више смо били независни и више смо се питали и у Краљевини Југославији, и у ФНРЈ, и у СФРЈ и у СРЈ него што смо то данас...

    То су чињенице.

  5. #21805
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Moj stav oko stranih zastava je više puta ponavljan na forumu
    Ali kako me niko nije pitao za dozvolu za srpsku u sred Kotora tako me niko ne pita za albansku u Tuzima.
    Strane zastave uključujući tebi dražu od crnogorske i tebi mrsku albansku je dozvolila vlast koji si TI doveo(ako si mlađi to se odnosi na tvoj profil "ljudi"). Dodao bih i bosansku koja se vijori na nekim mjestima po sjeveru Crne Gore

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Зашто нису реаговали државни органи? Та застава у Котор није државна застава Србије већ црквена Митрополије црногорско приморске, док је ово у Тузима државна застава Албаније колико знам и то истакнута не само на приватним већ и на државној институцији тј згради општине....

    Ал тебе изгледа вријеђа и виду ти смета само тробојка. На црвене са црним орловима не реагујеш. Оне су за вас Миловце очито пожељне...

    Очито да нијеси знао да је застава независне краљевине Црне Горе била такође тробојка црвено плаво бијеле боје што је традиционална српска застава ... А како неће и бити кад су Срби својом крвљу и борбом и створили Црну Гору , док су се ваша данашња браћа, савезници и коалициони партнери у то вријеме борила да затру свако православно уво на просторима Црне Горе, старе Херцеговине и Брда....

    Ви сте сада са њима на супротној страни, а противу нас, док смо ми остали тамо ђе су нам и преци некада били , што се и са наведене фотографије са Цетиња из 1910. и може видјети....



    The Day of Proclamation of the Kingdom of Montenegro; Cetinje, August 28, 1910


    Last edited by Kawcek; 02-09-18 at 14:26.

  6. #21806
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Zasuze mi oči kad vidim da se srboidi brinu šta je u CG ostalo "naše".
    Njima bi to "naše" jedino bilo kako treba da je srbijansko.

    Tačno je, nemamo vlast za ponos i diku, ali za srbijance smo šveđani.

    Швеђани са бушним гаћама....

    Који образ част и глас читаве фамилије продају за 20 евра или запослење неког члана породице у општину...

    Сачувај ме Господе, такве судбине...

    У ту исту Шведску тај који би слично покушао да уради би истог тренутка завршио политичку каријеру.

    А у Монтенегру се наведено чини из сваког изборног циклуса у нови изборни циклус, сви то знају, и ником ништа, неки то мисле да је демократија.


    За вас су , господо, црнци из централно афричке републике појам части, поштења, људског достојанства и моралног интегритета ....

    Јер вама очито да ништа од тога што је гузици корисно , образу није срамота....

    А јесте срамота.... Све то што чините и себи и другима је велика срамота и пропаст.
    Last edited by Kawcek; 02-09-18 at 14:35.

  7. #21807
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    У овој садашњој творевини нико није срећан без мала шака режимских лопина и њихових прилепака....

    Срећни су донекле и криминалнци који перу криминалном стечене паре, кроз куповину некретнина, јер их нико не пита за поријекло капитала....

    А обичан и поштен народ свакако да није....

    Јер су плате поштенога свијета веома мале а трошкови живота огромни....

    Више смо били независни и више смо се питали и у Краљевини Југославији, и у ФНРЈ, и у СФРЈ и у СРЈ него што смо то данас...

    То су чињенице.
    Iako nisi direktno odgovorio na pitanje da li bi Srbi bili zadovoljni sa time da se vlast promijeni ili bi za zadovoljstvo trebao da se mijenja drzavni status, odgovorio si posredno posljednjom tvrdnjom, a da ne pricamo o nazivu "tvorevina"

    Dakle Srbima iz CG je za zadovoljstvo neophodno da Crna Gora udje u neki, pretpostavljam federativni ili unutarni, oblik zajednice sa Srbijom, po mogucnosti i sa Republikom Srpskom, da Crnogorci prestanu da postoje kao nacija I da svi ucimo djecu u skolama da crnogorska nacija ne postoji I da smo mi u stvari elitni Srbi??

    Jel to to?????

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  8. #21808
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Iako nisi direktno odgovorio na pitanje da li bi Srbi bili zadovoljni sa time da se vlast promijeni ili bi za zadovoljstvo trebao da se mijenja drzavni status, odgovorio si posredno posljednjom tvrdnjom, a da ne pricamo o nazivu "tvorevina"

    Dakle Srbima iz CG je za zadovoljstvo neophodno da Crna Gora udje u neki, pretpostavljam federativni ili unutarni, oblik zajednice sa Srbijom, po mogucnosti i sa Republikom Srpskom, da Crnogorci prestanu da postoje kao nacija I da svi ucimo djecu u skolama da crnogorska nacija ne postoji I da smo mi u stvari elitni Srbi??

    Jel to to?????

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ја сам одговорио на твоје питање само се теби очито не свиђа одговор.

    А моје питање за тебе је просто, кад је обичан народ на овим просторима боље живео , онда кад смо били "зависни", или данас кад смо "независни"...

    Колико су тада радника запошљавале мега фирме као Жељезара, КАП, Улцињска солана, Плантаже а колико данас.

    Све је пропало.

    Сви знамо, да је велика већина грађана боље економски стојала тада него сада.

    Ово независни сам написао под наводницима управо зато што смо тада били далеко више независни у доношењу одлука него данас, када нам се све диктира за запада.

    Ево нпр ускоро у Црну Гору стиже пар стотина афричких муслимана имиграната , и ту ће бити трајно насељени.

    Колико ја знам то не одобрава нико од грађана Црне Горе - али ко их шта пита? Власт има путера на глави, до сржи је огрезла у организованом криминалу, што западу одговара, те стога мора све њихове налоге беспоговорно извршавати.

    И о каквој независности онда ти говориш. То је најобичнија илузија. Ми данас немамо ни Н од независности. Ми смо најобичнија колонија јужноамеричког типа са мафијом на власти.

    Половину буџета Црне Горе пуне кредити. Нисам видовит , али ми је јасно да једног тренутка, када достигнемо лимит задуживања, да ће плате и пензије морати да се смање за минимум 50% .

    Толико би и данас биле да нема тих задуживања... Биће чак и мање јер ћемо морати осим главнице да враћамо и камату. И камату на камату...
    Last edited by Kawcek; 02-09-18 at 15:20.

  9. #21809
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A jesi li možda primEtio da smo usput promijenili status svojine?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #21810
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    A jesi li možda primEtio da smo usput promijenili status svojine?
    Баш лијепо драго ми је због тебе, али те ваше промјене и реформе, којима се бусате, шта је донијело обичном народу. Веће акцизе на гориво, откази, пропаст, продаја гласа тј части и образа за 20 евра или плаћен један рачун за струју, најскупље цигаре, пуше се шверцоване јер се за ове скупе нема пара, имаш море, али ка да живиш на Гренланду, немаш га јер немаш да платиш боравак на истом....

    Пола буџета пуниш од кредита и само чекаш када ће кредитори рећи доста, и цијела земља са цијелим народом отићи у стечај и на добош....

    То је за тебе будућност коју нам нудите ? Монтенегро ка Монако?

  11. #21811
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Ја сам одговорио на твоје питање само се теби очито не свиђа одговор.

    А моје питање за тебе је просто, кад је обичан народ на овим просторима боље живео , онда кад смо били "зависни", или данас кад смо "независни"...

    Колико су тада радника запошљавале мега фирме као Жељезара, КАП, Улцињска солана, Плантаже а колико данас.

    Све је пропало.

    Сви знамо, да је велика већина грађана боље економски стојала тада него сада.

    Ово независни сам написао под наводницима управо зато што смо тада били далеко више независни у доношењу одлука него данас, када нам се све диктира за запада.

    Ево нпр ускоро у Црну Гору стиже пар стотина афричких муслимана имиграната , и ту ће бити трајно насељени.

    Колико ја знам то не одобрава нико од грађана Црне Горе - али ко их шта пита? Власт има путера на глави, до сржи је огрезла у организованом криминалу, што западу одговара, те стога мора све њихове налоге беспоговорно извршавати.

    И о каквој независности онда ти говориш. То је најобичнија илузија. Ми данас немамо ни Н од независности. Ми смо најобичнија колонија јужноамеричког типа са мафијом на власти.

    Половину буџета Црне Горе пуне кредити. Нисам видовит , али ми је јасно да једног тренутка, када достигнемо лимит задуживања, да ће плате и пензије морати да се смање за минимум 50% .

    Толико би и данас биле да нема тих задуживања... Биће чак и мање јер ћемо морати осим главнице да враћамо и камату. И камату на камату...


    Koliko si imao godina u SRJ i u SCG? Ako se tog vremena sjećaš iz perspektive djetinjstva, onda je jasna tvoja tvrdnja i teorijski može da se kaže da tvrdnja potiče iz iskrenog mišljenja. Ako je tvrdnja samo posljedica tvoje propagande, i u tom slučaju je jasna tvoja tvrdnja. Ali "iskrenost" sačuvaj za opis Pičkoustog. Koliko god da nam je korumpirana vlast, prosto je nevjerovatno da Srbi Crnu Goru nazivaju mafijaškom državom, a sama Srbija je država u kojoj je mafija bukvalno ubila premijera. I ne pada Srbima na pamet da Srbiju zovu mafijaškom državom.

  12. #21812
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Баш лијепо драго ми је због тебе, али те ваше промјене и реформе, којима се бусате, шта је донијело обичном народу. Веће акцизе на гориво, откази, пропаст, продаја гласа тј части и образа за 20 евра или плаћен један рачун за струју, најскупље цигаре, пуше се шверцоване јер се за ове скупе нема пара, имаш море, али ка да живиш на Гренланду, немаш га јер немаш да платиш боравак на истом....

    Пола буџета пуниш од кредита и само чекаш када ће кредитори рећи доста, и цијела земља са цијелим народом отићи у стечај и на добош....

    То је за тебе будућност коју нам нудите ? Монтенегро ка Монако?

    Eto vidiš kako više ne znaš.
    Pazi, to je ireverzibilan proces, osim ukoliko se opet desi neka nova komunistička revolucija, što je teško i zamisliti, obzirom da je ideja komunizma propala. Dakle sve je privatna svojina, nema više naše i vaše. Sve zemlje podliježu toj tranzicionoj promjeni. Država je sad više regulator ekonomskih dešavanja nego što je pobornik neke ideje o očuvanju nacionalnog indetiteta. To je ostavljeno pojedincu kao osnovnoj ćeliji društva i konstitutu države. Shvataš li sad đe se nalaziš?
    Last edited by Ulix; 02-09-18 at 15:42.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #21813
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Црна Гора данас, као "независна" има вјерујем највећу стопу убистава по броју становника, а самим тим и криминала у Европи.

    Кад смо били зависни тог криминала овдје није било. Ни убистава.... Ни шверца дроге , ни мафије , ван власти и на власти....


    Једноставно ништа вам не иде од руке. Осим личног богаћења на рачун грађана ове земље.

  14. #21814
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    veliš nije bilo ubistava i mafije do 2006e...
    She is only here to annoy herself!

  15. #21815
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://mondo.rs/a1129470/Sport/Fudba...aka.htmlVIDEO: I Mustafi pokazao "albanskog orla"

    Hoce li mi ko reci zasto Srbima smeta kad Albanci pokazu svoj nacionalni simbol? Kako moze nekoga da vrijedja ovako nesto? Ili misle da je i ovo upereno protiv njih kao i cijeli svijet...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #21816
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Pokajah se što sam išta pisao.

  17. #21817
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Paljevinu na ignore listu.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  18. #21818
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Кад немаш аргументе то ти једино и преостаје...

  19. #21819
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    veliš nije bilo ubistava i mafije do 2006e...
    Колика је била стопа убистава и да ли је било организованих мафијашких група у Црној Гори у периоду прије доласка џемпераша из ДПС на власт?

    Колика је била стопа незапослености тада, а колика је сада, колико су радника запошљавали КАП, Жељезара , Солана и друге највеће фирме у Црној Гори а колико данас?

    Колика је тада била индустријска производња, колики извоз , и колика покривеност увоза извозом а колико данас?

    Па ја мислим да ниједан параметер економско привредни није данас бољи него што је био прије доласка ових на власт.

  20. #21820
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A jesi li primijetio da je nacionalizam iskorišten da bi se obogatila vlast u svakoj od država bivše seferejot, osim u Sloveniji, koja je po prirodi anacionalna?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #21821
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ИСПОВЕСТ МАЈКЕ УТАМНИЧЕНЕ САРЕ: Ви Срби, нема шта да радите код мене, марш одавде!

    11:44 18.08.2018.
    17 коментара



    SMS
    Google+
    Facebook
    Vkontakte
    Twitter
    Viber
    WhatsApp


    Telegram




    Чим је видела папире рекла је: Ви сте српски држављани, немате шта да радите код мене - почиње исповест тешко потресена Оливера Видак-Ковачевић, мајка лажно оптужене Српкиње Саре Видак, коју су ухапсили и спровели у озлоглашени затвор у Спужу, под лажном оптужбом да је напала судију, и којој прети 5 година робије!

    Сарина мајка, која је и даље у Црној Гори, чекајући да јој ћерка докаже невиност, испричала је у исповести за Курир да је ћерком довела у Црну Гору на опоравак после дуге болести, а да се то претворило у хорор, јер јој је болесна, невина ћерка затворена, под лажном оптужбом, у најсуровији црногорски затвор.




    Како каже, све је почело безазленим чукањем на паркингу:– Дошло је до удеса, практично наслањања аута на ауто на паркингу испред супермаркета. Момак који нас је закачио није желео да потпише европски извештај, јер му је службени ауто. Није било штете. Сутрадан је Сарин дечко отишао код судије за прекршаје и она је била непријатна. Чим је видела папире рекла је да су српски држављани, да они немају шта да траже ту. Деца, ко деца, нису знали шта треба да раде, сишли су испред где сам их чекала, отишли смо у полицију, али нам је полицајац рекао да се поново вратимо код судије, што смо и учинили – прича Оливера, мајка лажно оптужене Саре. Чим су се попели код судије, како каже, дочекала их је дрским и повишеним тоном. Чим су се попели код судије, како каже, дочекала их је дрским и повишеним тоном.

    Није дозволила Стевану да говор, казнила га је са 90 евра. Међутим, приметила сам да је у извештају погрешно уписан регистарски број. Обратила сам се секретарици, али је тада у ходник изашла и судија и повишеним тоном нам рекла „шта ви још тражите овде, правите гужву, шта хоћете више“. Питала сам је где могу да дам приговор. Почела је да виче, рекла ми је „марш напоље“.Ћерка је најљубазније потом пришла и питала је шта да радимо, али она нас је истеривала и ухватила Сару за руку. Настао је хаос. Викала је: „Ово је напад, хапсите“. Унезверени полицајац је одгурнуо и мене, али нисам придала значај томе, а можда је требало – присећа се Оливера, која не може да верује да је њена невина и болесна ћерка у притвору са најгорим криминалцима, иако ништа није скривила.Позлило јој на саслушању

    После свега, наочиглед млађег брат (9), невина Сара је ухапшена и одведена у притвор.Не дај боже ни једној мајци да доживи ово, да јој на правди Бога ухапсе дете. Моја Сара се први пут се суочава са оваквом ситуацијом, ни прекршај у животу није имала. Посетио је адвокат, каже ми да јој је тешко и да је плакала у притвору – каже очајна мајка, која лажно оптужену ћерку чак не може ни да види јер ће бити саслушана у овом намонтираном поступку против ње.– Позлило јој је на саслушању, долазила је Хитна помоћ. Оно је било језиво гледати – додаје Оливера и каже да никада није могла ни да помисли да одмор на мору може да им се претвори у хорор и најгору ноћну мору.– Сара је имала тешку операцију пре пет година, а пре 15 дана поново је била у болницу. Неопходна јој је адекватна нега, а од понедељка мора да прима и терапију – каже Оливера, против чије се ћерке води права хајка у Црној Гори.

    Хајка против Срба

    У хајку на девојку из Србије укључили су сви државни органи Црне Горе и медији који траже најстрожу казну за Сару Видак. Тако је председница Врховног суда Црне Горе, Весна Меденица осудила наводни напад на судију Јелену Станишић, и „изразила уверење да ће државни органи Црне Горе процесуирати и санкционисати виновника овог понашања“, а у томе је подржао и потпредседник Владе и министар правде, Зоран Пажин, као и Удружење судија. Овај догађај наставак је непријатељске политике према Србима у Црној Гори.Подсетимо, пре само месец дана ћерка власника хотела на Светом Стефану у дивљачкој вожњи прегазила је момка и девојку из Србије, усмртивши младића на лицу места, док је девојка тешко повређена. У црногорским медијима овај догађај је био од далеко мањег значаја, јер о њему готово да нису ни писали, док је случај Саре Видик главна тема у свим новинама и на телевизији.Пролази пакао

    Сарин адвокат Срђан Љешковић каже да је она апсолутно негирала да је на било који начин изазвала реакцију судије и да они захтевају да се, уколико постоји, прегледа видео запис из ходника суда у ком се инцидент догодио.

    – Судски савет, министар правде и председник Врховног суда Црне Горе су Сару Видак унапред осудили, створили климу у јавности против ње и на тај начин утицали на истражног судију да јој одреди притвор. Практично су јој одредили казну, а да још није изведен ни један доказ. Уколико снимак постоји и на основу њега се утврди да је Сара говорила истину, захтевамо јавно извињење – каже адвокат и додаје да је девојка дошла на летовање, а уместо тога „преживљава пакао црногорских затвора“. Он наводе да су о целом случају обавештене амбасаде Србије и Канаде, чија држављанства има Сара као и да оне прате случај.

    https://srbin.info/2018/08/18/ispove...e-mars-odavde/


  22. #21822
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Stigoh do - ispovest za Kurir. Dalje ne mogah. Pametnome dosta.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  23. #21823
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zašto Crnogorac nije Trampa opalio glavom?

    Piše: Andrej Nikolaidis

    Otkako je Donald Trump postao predsjednik Amerike, ljudi sve češće pričaju o Trećem svjetskom ratu. O tome priča i sam Trump, koji u Crnoj Gori vidi silu koja bi mogla započeti rat za kraj svijeta. Trumpu je neko rekao da su Crnogorci agresivni.


    Oni to i jesu, ali ne na način na koji Trump misli. Crnogorci su zainteresovani da svijet opljačkaju, to da, ali da ga unište... Prisjetimo se crnogorskog napada na Dubrovnik. Naravno, tada se, retorički, od hrvatske agresije preventivno spašavala Boka, pa se obračunavalo sa „povampirenim ustaštvom“ i pravom se vlasniku vraćao „srpski Dubrovnik“...


    U praksi, crnogorska je vojska iz Konavala pokrala sve što je stigla na kamione natovariti: od opreme koja je završila na tivatskom aerodromu, preko bijele tehnike, goblena, sve do pršuta i donjeg veša Tereze Kesovije. Za razliku od krađe, crnogorski vojnici u borbi prsa u prsa nisu bili osobito efikasni: sama činjenica da sva JNA sila nije osvojila Dubrovnik, koji je branilo par stotina naoružanih ljudi, govori o tome.

    Anegdota sa dubrovačkog ratišta kaže kako su crnogorski rezervisti, kada su prvi put naišli na Hrvate sa puškama koji su zapucali na njih, iz zaklona braniocima Dubrovnika dovikivali: lakše malo, sve nas pobiste. Sa tim se složio i oficir JNA koji je tom grupom komandovao. „Ovo stvarno nije u redu, gdje im je obraz“, rekao je dok su mu meci zviždali iznad glave, „U kuću smo im došli, a oni ovako“.

    Marković propustio priliku


    Da su Crnogorci agresivni kao što američki predsjednik priča, crnogorski bi premijer Duško Marković Trumpa zavalio glavom kada ga je ovaj odgurnuo na NATO samitu. Marković je tada reagovao racionalno, a ne srčano, pa je propustio priliku da postane antiimperijalistička ikona i heroj slobodarskog dijela svijeta, barabar sa Kastrom i Čeom.

    Elem, Trump je svojom prividno nepredvidljivom (zapravo predvidljivo „nepredvidljivom“) politikom čovječanstvo uvjerio da je svijet opet mlad - da je sve opet moguće. Naročito sve loše. Naročito sve najgore.
    Rijaliti šou estetika njegove vladavine doprinosi utisku da se sve što se u Vašingtonu dešava ne dešava stvarno. Kao da je u pitanju režirana predstava u kojoj možemo uživati, koja nas može iritirati, ali u koju, na koncu, ne vjerujemo.

    To odgovara opisu kraja svijeta koji je u „Ili-ili“ ispisao Soren Kierkegaard:

    „Vatra je izbila u teatru, iza scene. Klovn je izašao na binu, da o tome obavijesti publiku. Mislili su da je to skeč, aplaudirali su. On je ponovio upozorenje, oni su se još glasnije smijali. Stoga mislim da će svijet doći do kraja uz opšte aplauze svih svjedoka, koji vjeruju da je to šala“.
    Ali ni kraj svijeta nije što je bio...

    Dobra stara abrahamska apokalipsa sa Sudnjim danom bila je duboko egalitaran koncept. Kraj je važio za sve, baš kao i Božji sud, od kojega niko nije mogao pobjeći – tu nisu pomagale ni veze ni bogatstvo, naprotiv, oni sa vezama i bogatsvom bili su viđeni za najtoplije kutke pakla. Bio je to istinski ljevičarski koncept koji je čovječanstvu jamčio apsolutnu (doduše posmrtnu, ali što vele: bolje ikad nego nikad) jednakost.

    Današnji bogataši ne vjeruju da ćeš za haram koji su činio na ovom skupo platiti na onom svijetu. Oni drže kako kraj svijeta ne znači i kraj njihovog bogatsva, pa čine sve kako bi u njemu, bogatstvu, uživali i kada svijeta ne bude.

    Skloništa za slučaj Apokalipse


    Ne tako davno, na CNN-u je objavljen članak o novoj modi u svijetu super-bogatih.

    Sad, kad su orosili sve rupe na tijelu, pojeli sve rijetke biljke i životinje što sadrže supstance koje produžavaju život, isprobali sve tehnike tjelovježbe i meditacije, uhvatilo ih je da grade skloništa za slučaj Apokalipse.
    Ta skrovišta, dakako, nisu Hitlerov, još manje jedan od Enver Hodžinih bunkera. To su vile sa bazenima i salonima za hi-tech zabavu, opremljene sa praktično beskrajnim zalihama D vitamina i bezglutenske hrane. To je napravljeno da mu ništa ne može ni asteroid, ni cunami ni neka nova kuga.
    Ima taj tip, Robert Vicino mu je ime, sa kojim je razgovarala novinarka CNN-a. On je velika faca u Vivosu, firmi koja bogatima pravi neuništive vile.
    Kao i svaki trgovac koji prodaje skupe stvari za budale, Vicino priča šuplju.

    „Bunkeri vašeg oca i djeda nisu bili osobito udobni. Bili su sivi. Bili su metalni, kao brod ili nešto vojno. A činjenica je da čovječanstvo ne može dugoročno preživjeti u tako spartanskom, bezličnom ambijentu“.

    Moj Roberte: čovječanstvo je preživjelo u pećinama, sojenicama, preživljava u vrlo „spartanskim“ igloima, preživjelo, kad smo već kod toga, i u Sparti... pa čak i na Dobrinji I.
    Ali ako prodaješ kuće od kojih svaka košta koliko Švrakino i Alipašino zajedno, moraš ljude ubijediti da im je to neophodno.
    Robert je u Njemačkoj izgradio podzemni grad za bogate. Tamo ima svega, čak i luksuznih restorana. I tramvaj. To je, tramvaj hoću reći, naročito bitno, jer su Robertove mušterije ekološki osviješteni ljudi, koji nemaju namjeru zagađivati svijet, jednom kad ga više ne bude. Nakon nuklearnog uništenja, oni će koristiti isključivo eco-friendly prevozna sredstva.

    Vivos ima i ponudu za fukaru. To je Vivos xPoint, naselje u Crnim brdima u Južnoj Dakoti. Govorimo o 575 bunkera u kojima je američka vojska do 1967. čuvala municiju. Robert i ekipa to su pretvorili u podzemni gradić za 5 000 duša. To su, takoreći, sobice koje koštaju od 25 000 do 200 000 dolara. I u tom podzemnom gradu ima svega: bioskop, učinice, bolnica pa i spa centar i teretana. To što su atomske bombe spržile sve na Zemlji nije razlog da se čovjek zapusti.

    Neki od bogataša neće sa rajom, čak ni sa onom bogatom. Kako čitam u The New Yorkeru, Antonio García Martínez, glavonja u Facebooku, kupio je sebi ostrvo u Pacifiku i tamo dopremio gomilu municije. Kad se zakuha, on će na svoje ostrvo povesti i privatnu miliciju, da ga brani od ljudi koji, čak ni nakon smaka svijeta, neće poštovati svetost privatnog vlasništva.

    Ozbiljna tržišna šansa


    Atomske bombe nisu jedino što brine bogate. Oni ozbiljno razmatraju i scenario propasti društvenog sistema u kojem su se obogatili i koji štiti njihovo bogatstvo.

    Brine ih država u haosu, nemoćna policija, kastrirano sudstvo, paravojske, bande. Na internet forumima na kojima kupci nekretnina za poslije smaka svijeta razmjenjuju iskustva, brige i nadanja, taj scenario ima i ime – W.R.O.L, „without rule of law“, dakle: „bez vladavine prava“.
    E, tu ja vidim ozbiljnu tržišnu šansu – i to kakvu! – za, da prostite, nas.
    Mi čitav život živimo bez vladavine prava. Što nas čini ekspertima za tu materiju – ili za njeno odsustvo, kako vam milo. Što bi se reklo: šta studirao pravo? Živio bez njega! Treba li bogatašima neko ko bi ih podučio životu bez vladavine prava? Naravno da treba.

    Što se države u haosu, nemoćne policije, kastriranog sudstva, paravojski i bandi tiče, svaki je građanin Sarajeva, Podgorice, Skoplja ili Prištine istinski ekspert za tu materiju. Što će reći: umjesto da ide na bauštelu ili za konobara, naš bi čovjek mogao raditi za vladare Silikonske doline, kao njihov life coach za život poslije Trećeg svjetskog rata.

    Ništa od toga, bojim se. Kapitalizam za nas ima druge planove.

    Ne samo da je, kako je promijetio Fredric Jameson, lakše zamisliti kraj svijeta nego kraj kapitalizma, nego kapitalizam planira da svoju vladavinu proširi i van granica ovog svijeta i njegovog vremena. Bude li Trećeg svjetskog rata, njega će, kao i prethodna dva, izazvati ne Crna Gora ili bilo koja druga država, nego kapitalizam i njegove sluge iz političko-vojnog kompleksa.

    Kada kapitalizam ulazi u rat, on to čini sa namjerom da iz njega izađe ne samo živ, nego još veći i snažniji. Za vas i mene rat znači manje ruku, nogu, rodnih gradova i živih članova porodice. Za kapitalizam rat, pa i Treći, pa i nuklearni, znači više novca i stabilnije uslove rasta.

  24. #21824
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Paljevinu na ignore listu.
    A vidji, ovo su DF poletarci, to je ta matrica razmisljanja sa kojom nema racionalne rasprave. Ko neka sekta bem ti.

    Al evo srecom, prvi put te grupacije hardcore Srba su na jednocifrenom procentu, a jedino sto ih moze vratiti na dvocifreni su ova nacionalba trvenja dje su oni svoji na svome.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  25. #21825
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kakva god da je, Crna Gora je i u UN i na papiru nezavisna gradjanska drzava. Koliko god koga boljelo, to je jedina nepromenjiva konstanta i tako ce ostati. Nadam se da ce naredne generacije biti svjesne toga, jer smo mi izglada suvise infantilni da to shvatimo i da se sa tim pomirimo.

Page 873 of 1402 FirstFirst ... 3737738238638698708718728738748758768778839239731373 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •