Page 1333 of 1402 FirstFirst ... 33383312331283132313291330133113321333133413351336133713431383 ... LastLast
Results 33,301 to 33,325 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33301
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Broj: 01-3287/4Podgorica, 22.02.2018. godine

    RJEŠENJE o raspodjeli sredstava prema Konkursu za dodjelu sredstava omladinskim organizacijama za finansiranje i sufinansiranje projekata za mlade u 2018. godini


    II Po priloženim prijavama na Konkurs, sredstva nisu dobili sljedeći programi omladinskih organizacija, jer nisu zadovoljili kriterijume iz člana 8 Pravilnika:

    56. Udruženje profesora filozofije XXVI međunarodna filozofska olimpijada uBaru 2018. godine- tema: okolina
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #33302
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Od 86 projekata koji jesu dobili pare, najviši dodijeljeni iznos 13.350€, pri čemu su još samo dva dobila preko 10 hiljada. Đe su mislili da nađu 48 hiljada, vile znaju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #33303
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    evo ne znam. i da to košta 10k po danu, ni to mi nije jasno.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #33304
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

  5. #33305
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Kod izabranog da se uzme uput za vaskularnog - nema termina u narednih ko zna koliko mjeseci pa se daje uput za Codru.
    U Codru uzeli broj telefona i vele zvaće kad bude termina. Ako neću preko fonda nego privatno kod njih, može u roku od dan-dva. Pošto nisam htio da plaćam, ostadoh da čekam. Od tada prošlo više od dva mjeseca.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #33306
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Sve je to prezvakano 300 (hiljada) puta do sad...

    Ovo sad posto je ministrova zena onda je malo 'pikantnije' za medije, inace nista novo.

    Ja sam za CT snimak kicme mogao da biram da cekam 2-3 mjeseca u KBC (i to preko veze, inace je bilo nekih 4-5 mjeseci) ili u privatnu da zavrsim sve iduci dan... Ne mogu se sjetit' jel' bila Codra ili Hipokrat mada je to manje bitno.

    Znam da postoji ono da te kao 'preko fonta' prebace u privatnu ali opet cekas boga oca da dodjes na red i uvijek ti stoji na pameti da mozes odma to da zavrsis, "bez po' muke", samo ako platis koliko treba.

    Mislim da je suvisno pricat' u kakvom raspadu nam je zdravstvo a koliko je ono bitno za cjelokupno drustvo...


    Ono.. nema veze... oni koji imaju nece se ni lijecit' u CG. Oni koji nemaju cekace visemjesecne redove, AKO ih docekaju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #33307
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sve je to prezvakano 300 (hiljada) puta do sad...

    Ovo sad posto je ministrova zena onda je malo 'pikantnije' za medije, inace nista novo.

    Ja sam za CT snimak kicme mogao da biram da cekam 2-3 mjeseca u KBC (i to preko veze, inace je bilo nekih 4-5 mjeseci) ili u privatnu da zavrsim sve iduci dan... Ne mogu se sjetit' jel' bila Codra ili Hipokrat mada je to manje bitno.

    Znam da postoji ono da te kao 'preko fonta' prebace u privatnu ali opet cekas boga oca da dodjes na red i uvijek ti stoji na pameti da mozes odma to da zavrsis, "bez po' muke", samo ako platis koliko treba.

    Mislim da je suvisno pricat' u kakvom raspadu nam je zdravstvo a koliko je ono bitno za cjelokupno drustvo...


    Ono.. nema veze... oni koji imaju nece se ni lijecit' u CG. Oni koji nemaju cekace visemjesecne redove, AKO ih docekaju.

    tuzno, ali istinito od A do Z.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #33308
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sve je to prezvakano 300 (hiljada) puta do sad...

    Ovo sad posto je ministrova zena onda je malo 'pikantnije' za medije, inace nista novo.

    Ja sam za CT snimak kicme mogao da biram da cekam 2-3 mjeseca u KBC (i to preko veze, inace je bilo nekih 4-5 mjeseci) ili u privatnu da zavrsim sve iduci dan... Ne mogu se sjetit' jel' bila Codra ili Hipokrat mada je to manje bitno.

    Znam da postoji ono da te kao 'preko fonta' prebace u privatnu ali opet cekas boga oca da dodjes na red i uvijek ti stoji na pameti da mozes odma to da zavrsis, "bez po' muke", samo ako platis koliko treba.

    Mislim da je suvisno pricat' u kakvom raspadu nam je zdravstvo a koliko je ono bitno za cjelokupno drustvo...


    Ono.. nema veze... oni koji imaju nece se ni lijecit' u CG. Oni koji nemaju cekace visemjesecne redove, AKO ih docekaju.
    Ljudi apsolutno nisu svjesni kakvo će nam zdravstvo biti za 5 godina... Nisu svjesni da ni mlađi doktori nemaju od koga da bruse znanje jer je i medicina jedno veliko ništa ako nemate od koga iskusnijeg u praksi da naučite. Većina doktora, posebno kvalitetnijih ne vidi sebe u KBC-u recimo bez obzira što neko misli kako su oni puni ka brodovi. Zdravstvo nam se raspada pred očima. Postadoše med sestre sa srednjom školom mnoge važnije no doktori...Oni se plaćaju našim novcem a ponašaju se uglavnom veoma drsko. Što bi bilo ko čašćavao babice par stotina eura ili ginekologe, ili bilo koga? Ljudi se bre uzajmljuju da časte doktora nakon operacija. Pa koja je muka?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #33309
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jasminka Milošević, crnogorska profesorica, privukla je pažnju javnosti, kada je prije nekoliko dana na fejzbuku objavila da njena mjesečna primanja iznose 47 eura, zbog čega nije u prilici da ima obroke svakog dana.

    Milošević je generalna sekretarka NVO ,,Udruženje profesora filozofije", koje je 2018. organizovalo 26. Međunarodnu filozofsku Olimpijadu, pod generalnim pokroviteljstvom Ministarstva prosvjete.

    Troškovi Olimpijade iznosili su 48.000 eura, od čega je NVO raspolagala sa oko 12.000 eura. Da bi troškovi bili podmireni, Milošević je na sebe preuzela obavezu pronalaženja ostatka sredstava.

    Tako se, priča za Pobjedu, za potrebe Olimpijade, zadužila u restoranima, hotelima, računarskim radnjama.

    Iako je tada, očekivala da će Ministarstva pokriti troškove Olimpijade, to se nije dogodilo, pa su svi dugovi, stigli na njen račun.

    ''Ministarstvo prosvjete se u potpisanom memorandumu nije obavezalo da finansira Olimpijadu, ali i nije dostavilo rješenje o tome da li hoće ili neće dati sredstva za ovu manifestaciju. Samim tim, u daljoj proceduri, NVO ,,Udruženje profesora filozofije" nije moglo da traži sredstva od ostalih ministarstava'', priča Milošević.

    Dodaje da je tražila od aktuelnog ministra Damira Šehovića, od momenta kada je došao na tu funkciju, da je primi, kao i da se iz tog Vladinog resora izjasne, kada je došlo vrijeme za organizovanje olimpijade, da li će dati novac.

    Pošto je njena organizacija, već bila u procesu organizovanja Olimpijade, Milošević tvrdi da nije postojala mogućnost da se od nje odustane, pa su odlučili da događaj finansiraju iz prikupljenih donacija ili iz sopstvenog džepa.

    Danas, godinu dana nakon organizovanja Olimpijade, NVO duguje 33 hiljade eura. Novac potražuju hotelijeri, vlasnici restorana, operateri i mnogi drugi, a Milošević dugove vraća od svoje plate. Od ministra prosvjete, sa kojim je danas razgovarala, dobila je predlog da napiše molbu, te da će Ministarstvo pokušati da Organizaciji uplati 1.800 eura.
    50.000 za neku studensku zajebanciju?

    Recite mi da je ovo neka šala...

  10. #33310
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kod izabranog da se uzme uput za vaskularnog - nema termina u narednih ko zna koliko mjeseci pa se daje uput za Codru.
    U Codru uzeli broj telefona i vele zvaće kad bude termina. Ako neću preko fonda nego privatno kod njih, može u roku od dan-dva. Pošto nisam htio da plaćam, ostadoh da čekam. Od tada prošlo više od dva mjeseca.

    aKo ćeš na dopler bolje ti je u Dalmatinsku

    Ne znam zbog čega uopšte gubite vrijeme i idete u društvenu
    One Ring to Rule them all...

  11. #33311
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ljudi apsolutno nisu svjesni kakvo će nam zdravstvo biti za 5 godina... Nisu svjesni da ni mlađi doktori nemaju od koga da bruse znanje jer je i medicina jedno veliko ništa ako nemate od koga iskusnijeg u praksi da naučite. Većina doktora, posebno kvalitetnijih ne vidi sebe u KBC-u recimo bez obzira što neko misli kako su oni puni ka brodovi. Zdravstvo nam se raspada pred očima. Postadoše med sestre sa srednjom školom mnoge važnije no doktori...Oni se plaćaju našim novcem a ponašaju se uglavnom veoma drsko. Što bi bilo ko čašćavao babice par stotina eura ili ginekologe, ili bilo koga? Ljudi se bre uzajmljuju da časte doktora nakon operacija. Pa koja je muka?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Vec smo na dnu, ali mi probijamo nova dna iz godine u godinu.

    Kod nas hiljade ljudi svake godine umire prijevremeno usred raspada sistema, ali to se ne moze dobro izmjeriti, inace bi zdravstveni genocid bio proglasen.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  12. #33312
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    kad ce se objavit ovaj telefonski razgovora sa inspektorom?

    ali kom " da je putin imao konsultante kao vi ,on to ne bi napravio" hahaha e kakvo je ovo smece debelo ,al isitina ziva za soci , totalni fijasko
    Last edited by Poker_Sindrom; 11-11-19 at 22:25.

  13. #33313
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vjerovatno bi bilo pametnije da sam ostao pri citanju al prevladah lijenost pa sam se registrovao. Ponekad se stvarno zapitam gdje nam je dno. Priznajem da nisam pojma imao sta je uopste ta manifestacija, ali prostom pretragom dodjes do podatka da je to uz matematicku olimpijadu jedno od dva najprestiznija i najveca svjetska takmicenja srednjoskolaca pod pokroviteljstvom UNESCO. Te godine je ucestvovalo preko 200 ucenika i profesora iz 50 drzava. Vjerujem da je sama aplikacija i dobijanje organizacije bilo zahtjevno i da je za te likove to bio vrhunac. E sad, vidjevsi profesoricu ono vece u studiju sve se svodi na to da je ona jednostavno naivno vjerovala da ce drzava i svi kojima je to u krajnjem slucaju u opisu posla uciniti sve da Crnu Goru bar po necemu svrstaju u neku normalnu pricu i da odavde nisu pobjegli svi iole normalni, a ostale samo goozice.

  14. #33314
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jasminka Milošević, crnogorska profesorica, privukla je pažnju javnosti, kada je prije nekoliko dana na fejzbuku objavila da njena mjesečna primanja iznose 47 eura, zbog čega nije u prilici da ima obroke svakog dana.

    Milošević je generalna sekretarka NVO ,,Udruženje profesora filozofije", koje je 2018. organizovalo 26. Međunarodnu filozofsku Olimpijadu, pod generalnim pokroviteljstvom Ministarstva prosvjete.

    Troškovi Olimpijade iznosili su 48.000 eura, od čega je NVO raspolagala sa oko 12.000 eura. Da bi troškovi bili podmireni, Milošević je na sebe preuzela obavezu pronalaženja ostatka sredstava.

    Tako se, priča za Pobjedu, za potrebe Olimpijade, zadužila u restoranima, hotelima, računarskim radnjama.

    Iako je tada, očekivala da će Ministarstva pokriti troškove Olimpijade, to se nije dogodilo, pa su svi dugovi, stigli na njen račun.

    ''Ministarstvo prosvjete se u potpisanom memorandumu nije obavezalo da finansira Olimpijadu, ali i nije dostavilo rješenje o tome da li hoće ili neće dati sredstva za ovu manifestaciju. Samim tim, u daljoj proceduri, NVO ,,Udruženje profesora filozofije" nije moglo da traži sredstva od ostalih ministarstava'', priča Milošević.

    Dodaje da je tražila od aktuelnog ministra Damira Šehovića, od momenta kada je došao na tu funkciju, da je primi, kao i da se iz tog Vladinog resora izjasne, kada je došlo vrijeme za organizovanje olimpijade, da li će dati novac.

    Pošto je njena organizacija, već bila u procesu organizovanja Olimpijade, Milošević tvrdi da nije postojala mogućnost da se od nje odustane, pa su odlučili da događaj finansiraju iz prikupljenih donacija ili iz sopstvenog džepa.

    Danas, godinu dana nakon organizovanja Olimpijade, NVO duguje 33 hiljade eura. Novac potražuju hotelijeri, vlasnici restorana, operateri i mnogi drugi, a Milošević dugove vraća od svoje plate. Od ministra prosvjete, sa kojim je danas razgovarala, dobila je predlog da napiše molbu, te da će Ministarstvo pokušati da Organizaciji uplati 1.800 eura.
    Ne bih da kazem neku tesku rijec, ali ako nam svi profesori budu ucili djecu da zive na veresiju, onda bolje da nas nema.

  15. #33315
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,258
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizareta View Post
    Vjerovatno bi bilo pametnije da sam ostao pri citanju al prevladah lijenost pa sam se registrovao. Ponekad se stvarno zapitam gdje nam je dno. Priznajem da nisam pojma imao sta je uopste ta manifestacija, ali prostom pretragom dodjes do podatka da je to uz matematicku olimpijadu jedno od dva najprestiznija i najveca svjetska takmicenja srednjoskolaca pod pokroviteljstvom UNESCO. Te godine je ucestvovalo preko 200 ucenika i profesora iz 50 drzava. Vjerujem da je sama aplikacija i dobijanje organizacije bilo zahtjevno i da je za te likove to bio vrhunac. E sad, vidjevsi profesoricu ono vece u studiju sve se svodi na to da je ona jednostavno naivno vjerovala da ce drzava i svi kojima je to u krajnjem slucaju u opisu posla uciniti sve da Crnu Goru bar po necemu svrstaju u neku normalnu pricu i da odavde nisu pobjegli svi iole normalni, a ostale samo goozice.
    Sve to stoji ali nije posao nevladinih organizacija da organizuju ovakva takmičenja na svoju ruku bez zatvorene finansijske konstrukcije i sa neizvjesnim nadanjima da će država finansijski pomoći.Gospođu mi je žao ali stvarno upuštati se u ovakvu avanturu bez stabilne finansijske potpore bukvalno kroz neki entuzijazam je blago rečeno nepromišljeno.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #33316
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sabro oprosti im ne znaU šta čine

    Ahhahahahahahaha
    One Ring to Rule them all...

  17. #33317
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sabro oprosti im ne znaU šta čine

    Ahhahahahahahaha
    Ovo je preblizu i trosak bi bio smijesno mali u poredjenju sa nekim prethodnim destinacijama pa ko vele, da preskocimo... Aok mene...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #33318
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Sve to stoji ali nije posao nevladinih organizacija da organizuju ovakva takmičenja na svoju ruku bez zatvorene finansijske konstrukcije i sa neizvjesnim nadanjima da će država finansijski pomoći.Gospođu mi je žao ali stvarno upuštati se u ovakvu avanturu bez stabilne finansijske potpore bukvalno kroz neki entuzijazam je blago rečeno nepromišljeno.
    Naravno, zato sam i upotrebio preblag termin "naivno vjerujuci". Jednostavno mi je zasmetalo sto smo zenu razapeli brojeci joj zalogaje, kilometre, saljuci je u narodne kuhinje i seleci iz Bara u Podgoricu i nazad. I pitanje svih pitanja sta je ona imala od svega toga, pa neko je gore napisao kako je olimpijadu organizovala da vrati dugove.
    Sa druge strane sta god mislio o trenutnom stanju i ljudima sa obje strane korita raduje me svaka vijest da se Crna Gora u bilo kom segmentu privrednom, kulturnom, naucnom, sportskom, nebitno, bar korak priblizila krugu zemalja kojima pripadamo. Kako oni kojima je to posao ne umiju i nece te korake prave pojedinci kojima je stalo. Kakvu im poruku kao drustvo saljemo.
    Kakvo smo bolesno drustvo postali evo i ja dok ovo kucam u podsvjesti imam misao samo da me ona sutra sama ne demantuje. Pi

  19. #33319
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Bečić plagjator - komentara nula? Ne traže se ostavke?
    Licemjerni malo?

    Pitanje je retoričko, ne morate odgovarati
    In vino veritas

  20. #33320
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Bečić plagjator - komentara nula? Ne traže se ostavke?
    Licemjerni malo?

    Pitanje je retoričko, ne morate odgovarati
    Hahaha, reče lik koji je svaku od ovih tema propratio konstruktivnim komentarom (stanovi, zdravstvo, tužilaštvo, Pomorski saobraćaj..... more drugih).

    Bečić je za mene partitokrata, plagirao ili ne svoj magistarski rad. Nemam previsoko mišljenje o njemu, tako da mi je relativno nebitan njegov rad.

    BTW, istine radi, zar ne napiše da 21.4 % rada nije korektno citirano i da nema odgovornosti.

    Ili čitaš i prenosiš zaključke Dnevnih novina i Pobjede kao ultimativne istine?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  21. #33321
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Meni je taj mali vazda bio komičan, sa sve njegovim naglašavanjem titule magistra. U doba bolonje i ovakvih fakulteta, magistratura ne znači ama baš ništa. Što se plagijata tiče, ne mislim da ima 5% magistara koji su do zvanja došli tako što su napisali u potpunosti originalan rad, koji daje neki doprinos struci, neku novu vrijednost. Svakako ga ne vidim kao nekoga koje sposoban da vodi državu, 21% neadekvatno citiranog magistarskog rada ne mijenja tu sliku.

    Sa druge strane, prepisat 21% svog diplomskog rada nije u istom univerzumu kao prepisivanje od 75 do 98% tuđeg rada (Vlahovićka, Babović i ova aktuelna profesorica). Ovo su oni za koje postoje dokazi. Plejada dpsovaca i satelitskih stručnjaka iz Novog Pazara, Foče, sa Megatrenda i sličnih podruma priča su za sebe.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #33322
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Suštinski je nebitno da li je neko magistar, doktor, odžačar ili tužni Gašo, bitno je da kvalitetno obavlja posao za koji je angažovan. Stari kažu da nas je najbolje "vodio" jedan bravar, pa eto nam primjera iz prve ruke.

    Naši političari su većinom mediokriteti, dok god je nakon izbora prva aktivnost dogovor oko raspodjele fotelja, ne može nam biti bolje. O foteljama treba raspravljati tek kada se naprave planovi za rješavanje egzistencijalnih pitanja.

  23. #33323
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Suštinski je nebitno da li je neko magistar, doktor, odžačar ili tužni Gašo, bitno je da kvalitetno obavlja posao za koji je angažovan
    Da, ali kad ga zaposljavaju (citaj: USTOLICUJU) onda bi valjda trebalo da postoji makar neko sa menadzerskom crticom ko ce da se zapita:

    ''Ako lik nije bio u stanju da se potrudi zavrsi normalan fakultet, napise diplomski/magistarski rad, no je i to trebao neko da mu PLATI DA ZAVRSI ili NAPISE UMJESTO NJEGA, kako onda od ovakve persone da ocekujem da ista u zivotu SHVATI OZBILJNO i ne prokocka ili svali na drugog?''

    Takvi likovi vode u Crnoj Gori projekte koji se mjere stotinama miliona eura. Ljudi koji ne umiju najobicniju analizu da urade barataju parama gradjana i bacaju ih u smece. Kad vidim ko nam vodi investicije osjecam se isto kao da sam mu dao pare da ide u kazino, pa ako sto bude bude.

  24. #33324
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Da, ali kad ga zaposljavaju (citaj: USTOLICUJU) onda bi valjda trebalo da postoji makar neko sa menadzerskom crticom ko ce da se zapita:

    ''Ako lik nije bio u stanju da se potrudi zavrsi normalan fakultet, napise diplomski/magistarski rad, no je i to trebao neko da mu PLATI DA ZAVRSI ili NAPISE UMJESTO NJEGA, kako onda od ovakve persone da ocekujem da ista u zivotu SHVATI OZBILJNO i ne prokocka ili svali na drugog?''

    Takvi likovi vode u Crnoj Gori projekte koji se mjere stotinama miliona eura. Ljudi koji ne umiju najobicniju analizu da urade barataju parama gradjana i bacaju ih u smece. Kad vidim ko nam vodi investicije osjecam se isto kao da sam mu dao pare da ide u kazino, pa ako sto bude bude.
    Miloš Popović likes this

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #33325
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Sve to stoji ali nije posao nevladinih organizacija da organizuju ovakva takmičenja na svoju ruku bez zatvorene finansijske konstrukcije i sa neizvjesnim nadanjima da će država finansijski pomoći.Gospođu mi je žao ali stvarno upuštati se u ovakvu avanturu bez stabilne finansijske potpore bukvalno kroz neki entuzijazam je blago rečeno nepromišljeno.
    U principu jeste posao NVO ili neke slične organizacije jer se takve stvari uglavnom ne organizuju preko vladinih tijela iako se očekuje da finansira iste projekte. Da ne obrazlažem zašto je tome tako.
    Ja sam napisao moj slučaj koji me je podsjetio na ovo, tako da je to naivnost.

    Sent from my Motorola 8400

Page 1333 of 1402 FirstFirst ... 33383312331283132313291330133113321333133413351336133713431383 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •