Thread: Iz raznih novina III

  1. #27576
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default


  2. #27577
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ne mogu bas sliku, jer naravno nece pravit pustos dje ima masa ljudi, al na ova prekogranicna sela itekako.
    Eo samo skorije sta je.bilo

    Mještani Banjana sumnjaju da su migranti krivi za zapaljene štale, obijene kuće...
    09 March 2019 piše: Željko Vuksanović
    Iz policije nisu odgovorili da li su baš migranti odgovorni za uništavanje imovine žitelja Banjana, ali je poznato da su nedavno procesuirali dvojicu Sirijaca koji su opljačkali Crkveno-narodni dom u jednom selu

    Zapaljena štala u Banjanima(Foto: TV Vijesti)
    Zapaljena štala u Banjanima (Foto: TV Vijesti)

    Obijene kuće i drugi objekti, zapaljene štale, samo su dio onoga što, kako sumnjaju mještani nikšićkih pograničnih sela između Crne Gore i Bosne i Hercegovine, iza sebe ostavljaju migranti.

    Mještani pograničnih sela prema BiH tvrde da upravo ovim putem prolazi najveći broj migranata. Njihova kretanja su obično noću.

    Zbog svega toga, u ovim selima u posljednjih mjesec dana je zavladao strah.


    "Od prije mjesec dana počeli su da provaljuju u kuće, da pale sijeno u štalama, da lupaju tokom noći, tako da čim sunce zađe, ne smijemo se kretati od njih. Čim mrkne, njih dovezu taksisti donekle. Iskrcaju ih, uzmu pare od njih i oni dalje idu i operišu", kaže Koviljka Komar iz Vraćenovića.

    Koviljka kaže da gotovo i ne spava od kad su prije nekoliko dana migranti provalili u kuću njenog brata od strica, koja se nalazi pored njene, gdje sama živi.

    "Ponijeli su razne stvari, garderobu, hranu, piće, svaku noć su ovuda. Šta da vam kažem. Kako me nije strah".

    I osamdesetčetvorogodišnja Ikonija Šupić iz banjskog sela Podvrš, koja sama živi pored puta Petrovići-Vraćenovići, a čija je kuća udaljena više stotina metara od prvih komšija, strahuje od migranata.

    "Noćivaju nam u štalama. U ovoj donjoj i to ne jednom, nego ko zna koliko puta. To smo vidjeli po tragovima u snijegu. Slomili su mi vrata tamo. Mora me biti strah", kaže ona.

    Da migranti ne idu samo magistralnim putem, nego i kroz dalja mjesta, tvrde mještani sela Klenak.

    "Nailaze, prolaze neke grupe, ko su šta su, ja ne znam. Nekoliko puta mi smo ih gledali pored kuće su prolazili u sred podne. Pozdrave te, mahnu.. Preko noći ja ne znam ko ide i šta ko radi", kaže Risto Baćović iz Klenaka.

    Baćoviću je prije nekoliko dana izgorjelo oko deset tona sijena, koje je bilo smješteno u štali koju mu je porodica Komnenović dala na korišćenje. Štala nije bila priključena na elektromrežu niti je te noći bilo nevrijeme.

    Zbog svega, žitelji Banjana su nedavno održali zbor sa koga su zatražili od nadležnih da ih zaštite. Iz policije nijesu odgovorili da li su migranti odgovorni za uništavanje imovine žitelja Banjana, ali je poznato da su nedavno procesuirali dvojicu državljana Sirije koji su opljačkali Crkveno-narodni dom u selu Broćanac Grahovski.





    V. KADIĆ | 02. mart 2019. 13:02 | Komentara: 1
    Žitelji Banjana u nikšićkom kraju traže pomoć od institucija Crne Gore zbog nevolja sa migrantima. U domaćinstva upadaju po grupama, kradu hranu, piće, obuću i odeću



    Risto Baćović pored izgorele štale / Foto Z. Šapurić
    Risto Baćović pored izgorele štale / Foto Z. Šapurić

    SRODNE VESTI
    Izašao izveštaj o nasilju nad migrantima u Hrvatskoj, traži se hitna reakcija
    Izašao izveštaj o nasilju nad migrantima u Hrvatskoj, traži se hitna reakcija

    Savet ministara BiH jača nadzor nad istočnim granicama
    Savet ministara BiH jača nadzor nad istočnim granicama

    Migranti pronađeni u muljačama za grožđe i ispod šasija

    SKANDAL U NEMAČKOJ: Nisu ni proveravali da li ima ratnih zločinaca među migrantima?

    Kuršumlija: Migranti obijaju kuće u Merdaru

    MEŠTANI Banjana u nikšićkoj opštini, graničnom pojasu prema Republici Srpskoj sve češće imaju probleme sa migrantima čiji putevi sa Dalekog istoka i ratom zahvaćenih područja vode preko Crne Gore i dalje ka zemljama Evropske unije. Ponašaju se bahato, a u domaćinstva upadaju po grupama, kradu, noseći sa sobom šta nađu - hranu, piće, obuću i odeću.


    Meštaninu Ristu Baćoviću iz sela Klenak pre nekoliko dana izgorelo je oko deset tona sena, koje je bilo smešteno u objektu koji mu je porodica Komnenović dala na korišćenje. Sumnja se da su požar izazvali migranti, jer štala nije bila priključena na elektromrežu, niti je te noći bilo nevreme. Priča se da su stranci najverovatnije dok su prolazili tim krajem u gluvo doba noći pokušali da nađu sklonište, ušli u štalu, a da je potom od upaljene cigarete buknula vatra.


    PROČITAJTE JOŠ: EPILOG ZLOČINA KOD PLAVA: Konataru i Šoškiću po 40 godina

    - Šteta je ogromna. Sve je stutnjelo. Mi živimo od stočarstva, izdržavamo šestoro dece. Verujte da ne znam šta da činim i kako da ih prehranim. Šta da radim sa stokom koja je ostala bez hrane? Da je pustim da ugine, ne mogu - priča ogorčeni Risto Baćović.

    Sve ovo mobilisalo je žitelje Banjana koji su zatražili od nadležnih državnih institucija da ih zaštite od najezde migranata i problema koje im gotovo svakog dana prave. U selu Petrovići, održan je zbor, sa kojeg su poslali poruku da ukoliko država ne bude mogla da ih zaštiti, da će oni biti primorani da se brane i sačuvaju svoju imovinu. Meštani su primetili da se migranti kreću uglavnom po grupama. Pre desetak dana u Vraćenovićima su provalili u kuću Zdravka Komara koji živi na primorju. Iživljavali su se, polomili kućni inventar, kao i vrata i prozore, da bi potom pobegli noseći sve vredno što su u domu Komara zatekli.


    OBILI CRKVENI DOM
    DVOJICU migranata iz Sirije policija je privela zbog sumnje da su u selu Broćanac nedaleko od Nikšića provalili u Crkveni dom, polomili stakla na dva prozora i demolirali unutrašnjost prostorije. Policija ih je zatekla u alkoholisanom sanju, a potom privela.
    - Tek ujutro videla sam pustoš koju su iza sebe ostavili. Bila sam užasnuta - kaže Komarova sestra od strica Koviljka. - Strah me je ljudi, u blizini nemamo komšije. Bojim se da ne naprave neki novi problem, zapale kuću. Tu su i dve štale, a u jednoj je seno i nekoliko mojih ovaca. Uveče nemam sna, jer strepim da migranti ne provale u kuću. Ovako se više ne može živeti. Ako država ne pomogne, ne znam šta ćemo ni kuda ćemo.

    Mira nije imala ni starica Dunja Knežević (85) koja sama živi u zaseoku Crvena Stijena. Prošlog vikenda lupali su joj na vrata i prozor, vriskali. Sve to je trajalo satima, ali baka je nekako uspela telefonom da pozove rodbinu u Nikšiću koji su potom obavestili policiju.

    - Ako država ne može ovaj problem da reši neka nam da oružje i mi ćemo se znati sačuvati - kazao je na zboru Dunjin sin Čedo Knežević.

    Skup meštana Banjana


    Predsednik Mesne zajednice Petrovići Novak Popović kaže da "noćni posetioci" Banjana odvaljuju poklopce sa bistijerni pa stanovnici strahuju od zagađenja vode.

    - Oni nemaju kontrolu, ne poznaju puteve, lutaju. Moramo uvesti straže i organizovati se na svoj način - kategoričan je Popović.


    POLICIJA

    NA zboru meštana bili su prisutni i predstavnici Granične policije Dragan Backović i Milan Vukadinović, koji su naveli da migranti po ulasku u Crnu Goru od nadležnih traže azil za šta dobijaju potvrdu za slobodno kretanje.

    - Preduzimamo sve što možemo. Tu smo da vam pomognemo. Javite nam bilo kad da ih vidite kako bismo ih priveli - kazali su policajci.
    mislim da Banjani ovo sami rade,a krive migrante......
    da su migranti u pitanju ti bi se gradjani sami obracunali sa njima.granicni je to narod,stara hercegovina,ne boje se oni nekakvih migranata.

  3. #27578
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Pri cemu su naoruzani bolje no al kaida, mislim banjani

  4. #27579
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Za toliko godina, kad ne ostane ama bas nista, sami ce oni poc.
    oni mogu i sad poc i imaju i za unuke da im ne mogu potrosit...

  5. #27580
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Pri cemu su naoruzani bolje no al kaida, mislim banjani
    to sigurno,a i trebaju biti...

  6. #27581
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/glavni-gr...cnih-autobusa/

    Uvođenjem električnih autobusa u saobraćaj riješio bi se problem gradskog prevoza, koji trenutno nije nešto što zadovoljava potrebe građana i Glavni grad već razmišlja o ovoj soluciji, saopštila je Lazarela Kalezić, sekretar za saobraćaj, piše Dan.
    https://www.cdm.me/ekonomija/na-trzi...voda-iz-uvoza/

    Na tržištu još uvijek prednjače strani brendovi: Dvije trećine potrošnje i dalje čini voda iz uvoza

    Iako domaći proizvođači flaširanih voda za piće kontinuirano povećavaju proizvodnju, koja je lani dostigla 26,6 miliona litara, njihov plasman i dalje je daleko od polovine ukupnih količina koje se prodaju na tržištu, saopšteno je Pobjedi iz Privredne komore Crne Gore.
    Prema raspoloživim podacima Privredne komore, o uvozu, izvozu i ostvarenoj proizvodnji domaća proizvodnja u potrošnji učestvuje sa oko 38 odsto, dok je to učešće u 2017. godini iznosilo oko 34 procenta.

  7. #27582
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sto se vode tice samo Rosa,Prolom i Knjaz Milos u staklenu flasu.

  8. #27583
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ja vodu ako nema cg ne uzimam... Suza, Monte Minerale, Diva su mi prvi izbor...

    A ovaj tekst za buseve... Eh, da nam je...

    Dobar je jedan komentar na tekst - kako da se uvedu el.busevi kad ne moze bulevar kroz Donju G da se uradi, ni da je 40km puta... Jos su onako teatralno rekli 28.03. ni dana vise i cvrc... Sad jos mjesec na to da se doda...
    Last edited by Ben Dover; 17-03-19 at 10:41.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #27584
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    mislim da Banjani ovo sami rade,a krive migrante......
    da su migranti u pitanju ti bi se gradjani sami obracunali sa njima.granicni je to narod,stara hercegovina,ne boje se oni nekakvih migranata.
    Nadam se da se salis.
    Forever young, i want to be forever young

  10. #27585
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zbog struje nikakvih protesta, interesantno...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  11. #27586
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  12. #27587
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nadam se da se salis.
    gore kupujem meso..

  13. #27588
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nadam se da se salis.
    Raspitao sam se malo.

    Od 4 do 12 marta su bile 4 patrole stacionirane dosta policajaca u civilu + granicna policija.

    Nijesu naisli ni na jednog migranta a i policija sumnja ali ne moze javno da se oglasi da su banjani sami sebi zapalili stale da bi izvukli odstetu od drzave.

    Sto se tice ove 2 sto su uhapsili, obili su crkveni dom da se ogriju, nasli rakiju tamo i unistili se

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #27589
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    patrole su svaku noc i sa nase i sa Bosanske strane.postoji tacn trasa kojom se moze proci i to se sa nase strane kontrolise redovno.
    i banjani izmedju sebe pricaju da je to neko uradio kao sto Gando rece.

  15. #27590
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    A nemojte ljudi molim vas, znaci 'inside job.' Ao. Drug mi radi na zeljeznicku, dosta sam kod njega, izblejimo malo do autobuske, svaku noc su tamo kod taksista, izricito su im zabranili da ih vose voze koliko ih je bilo. Nemojte me, molim vas, cerat da sad listam index koliko je bilo incidenata, paljevina i premetacina u napustene seoske objekte kod Velike Kladuse na prelaz izmadju BIH i HR. Mozda je i to 'inside job,' kako se bas potrefilo to sve na migrantsku rutu da ljudi sami sebi pale imovinu.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #27591
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default


    Lazarela agronom pa o saobraćaju.

    A što se vode tiče, imali Rade u prodaji? Tražim je već 15tak dana, odkad je počela proizvodnja i ništa. Ili veliki marketi odbijaju prodaju, ni to ne bi bilo čudo.

  17. #27592
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    I ja prežim Radu ali za sada ništa...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #27593
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Otac zlostavljane djevojčice: Živote su nam upropastili, nismo ovo zaslužili
    https://vijesti.me/vijesti/crna-hron...-ovo-zasluzili


    Što reći a da nije tuširanje roditelja tih dječaka bacačem plamena.

  19. #27594
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    roditelje u zatvor po kratkom postupku


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #27595
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...o-da-ide-dalje

    Brod kojim je dopremljen isplovio je jer je bio na redovnoj liniji”, rekao je sagovornik iz Uprave policije


    Zamislite vi, nadjete brod pun kokaina i pustite isti dan da isplovi iz luke jer je na "REDOVNOJ LINIJI", dakle sve je jasno, pasce cijena koksa na nasim ulicama ovih dana to je sigurno.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  21. #27596
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa da familiju u viši jad pošalje?

  22. #27597
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,307
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,625
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...o-da-ide-dalje

    Brod kojim je dopremljen isplovio je jer je bio na redovnoj liniji”, rekao je sagovornik iz Uprave policije


    Zamislite vi, nadjete brod pun kokaina i pustite isti dan da isplovi iz luke jer je na "REDOVNOJ LINIJI", dakle sve je jasno, pasce cijena koksa na nasim ulicama ovih dana to je sigurno.
    Evo sa druge teme, da se ne ponavljam... https://forum.cdm.me/showthread.php?...81#post5098981

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vise informacija?

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...o-da-ide-dalje

    Pustili su brod koji je donio kokain jer je "bio na redovnoj liniji"?

    Ovo ne samo da se kosi sa zdravim razumom nego i sa medjunarodnim zakonima.

    Da se razumijemo... obicno u ovakvim slucajevima odma se sazna ko su odgovorni sa broda donijeli ili dopustili da se donese droga i takvi se odma hapse. Kompanija je ta koja obicno urgira i vrsi pritisak jer ne zeli da joj zadrze brod dok se istraga ne zavrsi.

    Kod nas i dalje "istrazuju", brod su pustili da isplovi sa svim clanovima posade a iz Bara/CG niko nije saslusan.

    Diznilend.
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    “Zanimljivo je da je ovo prvi put da je droga pronađena u kontejneru dopremljenom iz Indije. Niko iz Bara nije saslušavan. Brod kojim je dopremljen isplovio je jer je bio na redovnoj liniji”, rekao je sagovornik iz UP.

    "Droga, međutim, nije pronađena u dijelu gdje je smješteno povrće, već u onom gdje su rashladni uređaji za kontejnere."

    Rashladni uredjaji za kontejnere? Postoje "obicni" kontejneri i rashladni (riferi). O kakvim rashladnim uredjajima se radi?

    Ne znam sto se opterecujem ali ovdje se ne zna ko se manje sa mozgom pita... policija ili novinari.



    Motor od rifera?

    Evo kako izgleda..



    Aj smjesti po 15 paketa u ovim motorima koji prije svega nisu suplji da bi se u njima ista moglo skladistit'.

    Bilo kako bilo, opet je u kontejneru ma u kom dijelu kontejnera to bilo. Naravno da se uvijek krije, nikad droga nije "na izvolte". Gdje se tacno krije je manje bitno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #27598
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  24. #27599
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Vucic je presao igricu. Kakav Milo, Slobo i ostali...

    https://www.kurir.rs/vesti/politika/...om-i-tajkunima

    Sta radi Pink kakva crna Zadruga ovo je rijaliti nad rijalitijima

  25. #27600
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Znaci suze mi idu od smijeha


Page 1104 of 1402 FirstFirst ... 104604100410541094110011011102110311041105110611071108111411541204 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •