Page 1357 of 1402 FirstFirst ... 3578571257130713471353135413551356135713581359136013611367 ... LastLast
Results 33,901 to 33,925 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33901
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Kad se prestane sa intervencijama, cilj bude znanje a ne ocjena, roditelji se zainteresuju za djecu prije negoli dođe do zaključivanja istih,itd itd,možda bude bolje.

  2. #33902
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Kad se prestane sa intervencijama, cilj bude znanje a ne ocjena, roditelji se zainteresuju za djecu prije negoli dođe do zaključivanja istih,itd itd,možda bude bolje.
    Svaka cast za opservaciju...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #33903
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...cutao-i-gledao


    Kontroverzni biznismen, tužilac, pripadnik mup-a, samo im je falio neko iz parlamenta.
    Kako moze ovo da bude tjelohranitelj
    One Ring to Rule them all...

  4. #33904
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Bolovanje, neplaceno odsustvo itd...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #33905
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Ne vjerujem da je mislio odakle mu vremena da bude tjelohranitelj, nego ko mu je dozvolio da bude istovremeno i tjelohranitelj i policajac.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #33906
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    hahahahaha

    mora da su te korumpirali ovi kriminalci iz Avale, vidiš li kako je završio Bošković inspektor koga su kriminalci iz Avale plaćali, tako ćeš i ti brzo, i ti i taj što te štiti i tebe i kriminalce iz Avale, čuveni Milivoje, svi će te vi vrlo brzo u zatvor, tamo đe je mjesto svim korumpiranim činovnicima, živi bili pa viđeli, pa me pitaš što ti se ne javljam, lažovčino, jos si me zvao prije deset dana da mi pokažes tvoje argumente, jebo te Katnić, godinu ipo prikrivaš očigledno krivično djelo organizovane kriminalne grupe, kako te nije sramota, kao da nemas đecu, lažovčino, pa ujutru se požali tom Polakote, da krene da me hapsi kao 48-e, obojicu vas nabijem na *****, smradu lažljivi, zato što godinu prikrivas krivično djelo i krađu države, vrlo brzo ćeš odgovarati splačino kolašinska.''


    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...e-u-moj-progon

  7. #33907
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne vjerujem da je mislio odakle mu vremena da bude tjelohranitelj, nego ko mu je dozvolio da bude istovremeno i tjelohranitelj i policajac.
    Tjelohranitelj nije zaposlenje i mislim da ne postoji za sad posebno odobrenje za to. Tako da nema prepreka sto se tice poreske.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. #33908
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    oce ljudi da kazu da sa sadasnjom profesijom to ne smije da radi, koliko mi se cini.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #33909
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Kad se prestane sa intervencijama, cilj bude znanje a ne ocjena, roditelji se zainteresuju za djecu prije negoli dođe do zaključivanja istih,itd itd,možda bude bolje.
    Ima i toga... ali realno i kad batale sa gradivom koje u osmom razredu osnovne škole podrazumijeva zadavanje komplikovanog zadatka na pismenom iz fizike, a koji glasi:

    Marko je bacio loptu vertikalno navise brzinom 2 metra u sekundi a Maša je istovremeno pustila loptu slobodno da pada sa visine od 30 metara. Izračunaj vrijeme poslije kog su se sudarile i visinu na kojoj su se sudarile.

    Kakve su ovo gluposti ljudi?? Molio bi da mi neko pojasni za šta je ovo primjenjivo kasnije u životu? Umjesto da ih osposobljavaju za život, maltretiraju djecu glupostima koje im neće trebati u životu ni za šta. Imam utisak da ti u ministarstvu koji pišu planove i programe žive u nekom paralelnom univerzumu.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. #33910
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Marko je bacio loptu vertikalno navise brzinom 2 metra u sekundi a Maša je istovremeno pustila loptu slobodno da pada sa visine od 30 metara. Izračunaj vrijeme poslije kog su se sudarile i visinu na kojoj su se sudarile.

    Kakve su ovo gluposti ljudi?? Molio bi da mi neko pojasni za šta je ovo primjenjivo kasnije u životu? Umjesto da ih osposobljavaju za život, maltretiraju djecu glupostima koje im neće trebati u životu ni za šta. Imam utisak da ti u ministarstvu koji pišu planove i programe žive u nekom paralelnom univerzumu.
    Neko je gledao Good Will Hunting
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #33911
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima i toga... ali realno i kad batale sa gradivom koje u osmom razredu osnovne škole podrazumijeva zadavanje komplikovanog zadatka na pismenom iz fizike, a koji glasi:

    Marko je bacio loptu vertikalno navise brzinom 2 metra u sekundi a Maša je istovremeno pustila loptu slobodno da pada sa visine od 30 metara. Izračunaj vrijeme poslije kog su se sudarile i visinu na kojoj su se sudarile.

    Kakve su ovo gluposti ljudi?? Molio bi da mi neko pojasni za šta je ovo primjenjivo kasnije u životu? Umjesto da ih osposobljavaju za život, maltretiraju djecu glupostima koje im neće trebati u životu ni za šta. Imam utisak da ti u ministarstvu koji pišu planove i programe žive u nekom paralelnom univerzumu.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Treba li uzeti u obzir usporenje lopte uslijed dejstva gravitacionog polja (ova Mašina lopta pada uslijed djelovanja tog polja) ili je 2 m/s prosječna brzina lopte do sudara

    Sent from my Motorola 8400

  12. #33912
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima i toga... ali realno i kad batale sa gradivom koje u osmom razredu osnovne škole podrazumijeva zadavanje komplikovanog zadatka na pismenom iz fizike, a koji glasi:

    Marko je bacio loptu vertikalno navise brzinom 2 metra u sekundi a Maša je istovremeno pustila loptu slobodno da pada sa visine od 30 metara. Izračunaj vrijeme poslije kog su se sudarile i visinu na kojoj su se sudarile.

    Kakve su ovo gluposti ljudi?? Molio bi da mi neko pojasni za šta je ovo primjenjivo kasnije u životu? Umjesto da ih osposobljavaju za život, maltretiraju djecu glupostima koje im neće trebati u životu ni za šta. Imam utisak da ti u ministarstvu koji pišu planove i programe žive u nekom paralelnom univerzumu.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ako je taj zadatak komplikovan, ne znam šta bih rekao za zadatke koje smo imali u osnovnoj prije 20 godina...

    Ozbiljno pitaš za šta je u životu primjenjivo OSNOVNO znanje fizike...? Ovo mali Kinezi vjerovatno rade u 5-6 razredu, zato smo i đe jesmo na PISA testovima...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. #33913
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Treba li uzeti u obzir usporenje lopte uslijed dejstva gravitacionog polja (ova Mašina lopta pada uslijed djelovanja tog polja) ili je 2 m/s prosječna brzina lopte do sudara

    Sent from my Motorola 8400
    Naravno da se uzima u obzir uticaj gravitacije...
    Lopta loja ide gore vertikalno gore usporava a ona koja je puštena sa 30m visine ubrzava...





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #33914
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Treba li uzeti u obzir usporenje lopte uslijed dejstva gravitacionog polja (ova Mašina lopta pada uslijed djelovanja tog polja) ili je 2 m/s prosječna brzina lopte do sudara

    Sent from my Motorola 8400
    Naglasi se u zadatku... Koliko se śećam čak i u srednjoj, a i na fax-u, obično isključe uticaj trenja i g polja...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. #33915
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ako je taj zadatak komplikovan, ne znam šta bih rekao za zadatke koje smo imali u osnovnoj prije 20 godina...

    Ozbiljno pitaš za šta je u životu primjenjivo OSNOVNO znanje fizike...? Ovo mali Kinezi vjerovatno rade u 5-6 razredu, zato smo i đe jesmo na PISA testovima...

    Sent using Tapatalk
    Što veliš to...ajde riješi ga fizičaru

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #33916
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Naglasi se u zadatku... Koliko se śećam čak i u srednjoj, a i na fax-u, obično isključe uticaj trenja i g polja...

    Sent using Tapatalk
    Da je samo to, mi smo na fakultetu (računanje krajnje brzine po stepenima prenosa) zanemarivali gubitke u prenosu, aerodinamični otpor, otpor kotrljanja i mnoge druge stavke, no nebitno, to je samo vježba (koja je potrebna), nema te škole gdje se uče praktična znanja.

    Sent from my Motorola 8400

  17. #33917
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Tjelohranitelj nije zaposlenje i mislim da ne postoji za sad posebno odobrenje za to. Tako da nema prepreka sto se tice poreske.

    Ne mislim na obaveze prema poreskoj. Čini mi se da policajci ne smiju da budu ni obezbjeđenje po lokalima. Makar je nekad bilo tako pa su se pravili nevješti kad im dođe kontrola. Kao oni su samo izašli u grad, ne rade.

    Na šta liči kad policajac čuva civile, a da to nije po nalogu nekog državnog organa? Ako se zakači civil sa drugim civilom, kao što je to i sad bio slučaj, na šta to liči kad policajac šikanira jednog civila u korist drugog civila koji ga plaća?

    Policajac nije policajac samo u toku radnog vremena. Makar nije na njihovu priču, kad nešto zas.eru , potuku se sa nekim i onda tuže tog nekog za napad na službeno lice.

    Ne držite me za riječ, ne tvrdim da sam u pravu. Ali jednostavno nema smisla da mu je dozvoljeno da bude i policajac i da se bavi komercijalnim tjelohraniteljstvom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #33918
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trenutno je na zapadu u zamahu neki trend umotan u rasnu , polnu ili drugu diskriminaciju da se pokusa uticati na skolske programe u cilju smanjenja ovih tzv pitanja koje ne koriste kako kimmi rece. Cilj skole u mnogim sistemima je i da razdvoji djecu , pomogne im da odrede opredjeljenja, afinitete i slicno.
    Ovaj tvoj problem je vjerovatno standardan u fizici za djecu 8 razreda. Nekom ce biit vrlo razumljiv i koristan, neko ce misliti da je glupost.
    Licno mislim da je ovo odlicno pitanje jer je izvedeno iz koncepta i mislim da bi u CG trebao da ga razumije svaki recimo vozac,
    pa da shvati da ne moze da ukoci dok vozi 100 na sat u pet metara.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima i toga... ali realno i kad batale sa gradivom koje u osmom razredu osnovne škole podrazumijeva zadavanje komplikovanog zadatka na pismenom iz fizike, a koji glasi:

    Marko je bacio loptu vertikalno navise brzinom 2 metra u sekundi a Maša je istovremeno pustila loptu slobodno da pada sa visine od 30 metara. Izračunaj vrijeme poslije kog su se sudarile i visinu na kojoj su se sudarile.

    Kakve su ovo gluposti ljudi?? Molio bi da mi neko pojasni za šta je ovo primjenjivo kasnije u životu? Umjesto da ih osposobljavaju za život, maltretiraju djecu glupostima koje im neće trebati u životu ni za šta. Imam utisak da ti u ministarstvu koji pišu planove i programe žive u nekom paralelnom univerzumu.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  19. #33919
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    oce ljudi da kazu da sa sadasnjom profesijom to ne smije da radi, koliko mi se cini.
    Samo me zanima kako ?

    Osoba koja je službeno lice, nosi službeni pištolj može da bude tjelohranitelj bezbjednosno interesantnog lica ?

    Vrlo dobro znamo svi da tjelohranitelji i voze i putuju sa patronima svojim.
    Radi li to u radnom vremenu ili van ?
    Kako moze da bude i jedno i drugo ?

    Itd itd
    One Ring to Rule them all...

  20. #33920
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Oće li se ikad iz ovolike pisanije rodit neka ideja...
    Ili svi sve znamo i ne radimo ništa...

  21. #33921
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Jedino da Gandush osnuje stranku,ne zezam se uopshte!
    ...

  22. #33922
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Što veliš to...ajde riješi ga fizičaru

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Nije ti tačna (tj logična) postavka zadatka... Druga lopta će biti na zemlji prije nego prva padne, tako da će se tu i dodirnuti... Logično bi bilo da je bacio brzinom od npr 20m/s...

    Inače za rješenje zadatka se koriste 2 formule (pređeni put za slobodni pad i hitac naviše)... Ne vjerujem da je to preteško za učenika 8og razreda...
    Last edited by MeDo_JE; 04-12-19 at 15:14.
    #fakenews

  23. #33923
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Oće li se ikad iz ovolike pisanije rodit neka ideja...
    Ili svi sve znamo i ne radimo ništa...
    kreni, mi cemo za tobom
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #33924
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kakvog posla, sjedi i prilezi, viđećeš proći će te...

  25. #33925
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Jedino da Gandush osnuje stranku,ne zezam se uopshte!
    Jedino bih zbog njega opet izašao na izbore pa ako me izgori ka Pajović prosto mu bilo

Page 1357 of 1402 FirstFirst ... 3578571257130713471353135413551356135713581359136013611367 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •