Page 753 of 1402 FirstFirst ... 2536537037437497507517527537547557567577638038531253 ... LastLast
Results 18,801 to 18,825 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #18801
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Odje neki znaju bolje istoriju i ekonomsku politiku Rusije nego zemlje u kojoj zive.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  2. #18802
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Odje neki znaju bolje istoriju i ekonomsku politiku Rusije nego zemlje u kojoj zive.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Da znas, mnogo nas informisu taman kao da zivimo tamo.

    Da bolje gledamo svoju kucu bolje bi nam i bilo, ovako zasluzujemo ovako kako je, no se bojati da je jos dobro pri sto ce tek pritisnuti ovaj bolji zivot !

  3. #18803
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne smatrash ga krivim???
    A da je raznio nekog ni krivog ni duznog tu i ti i ova shto se nadovezala na tvoj stupidni post bi pisali isto ovako?
    Dje vam je obraz,pih.
    Naravno da ga ne smatram krivim. Da je raznio jos petoro oko njega. I objasnih zasto.

    Drzzava mora da vodi brigu o takvim ljudima. Znajuci sta moze da bude.
    Ja imam komsiju koji da bilo koga ubije, a sklon je agresiji, dana zatvora odlezat nece. Kad nekog ubije, ne daj Boze, hoce li biti on kriv? Ne, ni pred zakonom, ni pred Bogom.

    Sad sto ti ne razumijes o cemu ja govorim, to je drugo. Kad ne rqzumijes najlakse je reci da je drugi glup, a ne onaj sto cita.

    Vidjeh neko da spomenu Slobodana.
    Ne zanima mene koja je vlast tu, mene Milo, Momir, Slobo...ne interesuju. Oni su tu da se nakradu i da robiju izbjegnu. Ja pricam o odnosu drzave.

    Ja sam Radulovic. Moj djed, pradjed, cukundjed..cukundjedov otac..svi su stradali u ratovima. Sta ja imam danas od tog patriotizma? Ponos? Jebe se meni za to. Ja bih srecniji bio da sam djeda upoznao, da je moj tata nije rastao bez roditelja. Medalje, odlikovanja i plakete ..kakvu to vrijednost ima?

    Treba malo dublje gledati na sve to. Ne povrsno... Zato ja tvrdim da ga je drsava ubila, odnosom prema njemu. Ne samo njega, nego mnoge druge. Koliko znam on je skoro ostao i bez posla u Aluminiski.

    Ja ne velicam cin, niti njega. Kazem samo da je na pogresnu adresu otisao.

  4. #18804
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  5. #18805
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dotakli smo dno.

  6. #18806
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  7. #18807
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Ne razumijem pamet koja opravdava ovaj cin i na jedan nacin. Samoubistvo je cin ludila ili kukavicluka nema treceg. Rijetko kada je samoubistvo cin hrabrosti a to je kada se zrtvujes radi spasavanja drugih zivota i dobara. U istoriji je bilo samoubistava kojima se nesto htjelo poruciti ali i tu se radilo o ljudima sa margina i sa ne bas pohvalnim stanjem svijesti. No ovdje cak ni toga bilo nije. Jedan cisti transfer nekih licnih nezadovoljstava na politicka desavanja kojih mozete vidjeti na svakom koraku. Nema te drzave, niti te vlasti koja tim ljudima moze pomoci. Uvijek ce im biti isto.

  8. #18808
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovo je nerealno sto nam serviraju novinari, a na forum prenose zapadni mudolizi !

    No kad vec pomenuste Putina, ajde da prokomentarisemo, znamo svi kad je Putin dosao na vlast sta je zatekao od drzave i u kakvom stanju, kolike su bile devizne i zlatne rezerve, koliki je bio BDP Rusije, a koliko je danas sve to. Treba li da vas podsjecam da Rusija ne duguje nikom nista, da se danas njoj duguje, da joj sankcijama ne mogu nista iako se trude kukavci iz petnih zila, treba li da vas podsjetim da je modernizovala vojsku i da su njeni resursi ostali njeni, zahvaljujuci upravo Putinu, da su za zapad postali nedostupni.

    Sad pogledajte ove nase, sta voze i sta imaju, a kakvu su oni drzavu naslijedili od prethodne vlasti i ciji su sada resursi i sve ostalo sto je nekad bilo nase, a sto je nama ostalo i koliko smo jos preko toga duzni ?
    svaka cast,apsolutno realno i istina

  9. #18809
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rodion romanovich View Post
    jedan cisti transfer nekih licnih nezadovoljstava na politicka desavanja kojih mozete vidjeti na svakom koraku.
    М' да.

    К'о Јан Палах.

  10. #18810
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Naravno da ga ne smatram krivim. Da je raznio jos petoro oko njega.
    ne bi smatrao krivim osobu koja ubije petoro oko njega? au.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #18811
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    pojedini su kupovali vazelin

    GRUNA ???


    ma, ne vjerujem
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #18812
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    GRUNA ???


    ma, ne vjerujem
    Nema ko drugi..hahahah

  13. #18813
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    М' да.

    К'о Јан Палах.
    1. Gavrilo Princip
    2. Jan Palah
    3. Svetac
    4. Heroj - junak
    5. ...

  14. #18814
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Naravno da ga ne smatram krivim. Da je raznio jos petoro oko njega. I objasnih zasto.

    Drzzava mora da vodi brigu o takvim ljudima. Znajuci sta moze da bude.
    Ja imam komsiju koji da bilo koga ubije, a sklon je agresiji, dana zatvora odlezat nece. Kad nekog ubije, ne daj Boze, hoce li biti on kriv? Ne, ni pred zakonom, ni pred Bogom.

    Sad sto ti ne razumijes o cemu ja govorim, to je drugo. Kad ne rqzumijes najlakse je reci da je drugi glup, a ne onaj sto cita.

    Vidjeh neko da spomenu Slobodana.
    Ne zanima mene koja je vlast tu, mene Milo, Momir, Slobo...ne interesuju. Oni su tu da se nakradu i da robiju izbjegnu. Ja pricam o odnosu drzave.

    Ja sam Radulovic. Moj djed, pradjed, cukundjed..cukundjedov otac..svi su stradali u ratovima. Sta ja imam danas od tog patriotizma? Ponos? Jebe se meni za to. Ja bih srecniji bio da sam djeda upoznao, da je moj tata nije rastao bez roditelja. Medalje, odlikovanja i plakete ..kakvu to vrijednost ima?

    Treba malo dublje gledati na sve to. Ne povrsno... Zato ja tvrdim da ga je drsava ubila, odnosom prema njemu. Ne samo njega, nego mnoge druge. Koliko znam on je skoro ostao i bez posla u Aluminiski.

    Ja ne velicam cin, niti njega. Kazem samo da je na pogresnu adresu otisao.

    Tvoja priča itekako ima smisla, jutros sam čuo da mu je djed bio narodni heroj Jauković, kad si tako mlad istripovan na ideale još ti djed toliko bitan tip bio, pođeš i ti da braniš svoju zemlju, posle te država odbači a ona te poslala, ovo dođe onda kao logičan slijed događaja...

  15. #18815
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/osnovci-u-t...i-elektro-sok/

    U tivatskoj Osnovnoj školi „Drago Milović“ juče se desio teži incident u kome su učenici jednog od devetih razreda polili vodom prekidač za svijetlo u učionici i time doveli u opasnost život profesora fizike i matematike, saznaje Radio Tivat.

    Učenici su ogolili žice na prekidaču i polili ga vodom




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #18816
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/izvrsni-direkto...faso/?lang=lat

    Iako ne citam Gnojka... Zanimljiv mi je bio naslov i clanak generalno, da jedan stranac prica o nasoj realnosti otvoreno itd... Pobunio se protiv necega i ispljuvao pa kao dao ostavku.


    Danas su ga vec makli kao oni hahahahgagagaha :


    http://www.bankar.me/2018/02/23/odbo...-kliendiensta/
    Last edited by Gandalf_White; 23-02-18 at 16:48.
    One Ring to Rule them all...

  17. #18817
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Čitam šta pojedini pišu o momku koji se raznio i ne mogu očima da vjerujem da ima tako teških bolesnika u Crnoj Gori
    Vlast ga je natjerala. Najveći domet vlasti je da natjera ljude da odu iz zemlje.
    Potpuno podržavam ljudsko pravo da se ubije, njegov/njen problem, ali ne ugrožavaj druge.

    Posebno retardirana izjava "Ne krivim ga. Da je raznio još petoro ljudi". Tebe druže očigledno ne raznose dovoljno pa hraniš frustracije na taj način
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #18818
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čilikov: Pogađa me što studenti najmanje znaju o Crnoj Gori


    Nije dobro bilo koga unaprijed osuđivati. Kada se završe svi poslovi u vezi sa problematikom vezanom za aktivnosti Narodnog muzeja i dobiju potpuno pouzdane informacije tek onda možemo govoriti o odgovornosti moralnoj, profesionalnoj pa i krivičnoj, kaže za Vikend novine Aleksandar Čilikov. On je naglasio i da ge veoma pogađa činjenica da studenti kojima je godinama predavao imaju najoskudnija znanja o svojoj kulturnoj baštini.


    Čilikov povodm aktuelnih dešavanja o skandalu oko nestanka 2.900 predmeta iz fundusa Narodnog muzeja Crne Gore, koji je, nedavno, potresao crnogorsku javnost ističe da sudeći prema do sada iznesenim informacijama u medijima, problematika u vezi sa manjkavostima u muzejskoj dokumentaciji i podaci o nestalim eksponatima mogu se pratiti više decenija unazad.
    “Tokom prethodnih pola vijeka muzej je pretrpio više reorganizacija smijenilo se dosta uprava i bio je aktivan niz stručnjaka od kojih danas, nažalost, neki nijesu živi. Ukoliko se, nakon obavljenih kompletnih revizija, pokaže da je riječ o visokom intenzitetu nedostataka u višedecenijskom radu Narodnog muzeja onda nijesu samo zakazali muzejski stručnjaci i uprave već i političke institucije kao organi koji nadziru rad najznačajnije kulturne institucije u Crnoj Gori”, rekao je on.
    Na pitanja kakav rasplet očekuje i da li će se identifikovati krivci za nemar koji je doveo do ovakvog stanja, te da li će oni snositi odgovornost Čilikov je odgovorio da nije dobro bilo koga unaprijed osuđivati.
    “Kada se završe svi poslovi u vezi sa problematikom vezanom za aktivnosti Narodnog muzeja i dobiju potpuno pouzdane informacije tek onda možemo govoriti o odgovornosti moralnoj, profesionalnoj, pa i krivičnoj s obzirom na činjenicu da je podnesena krivična prijava koja je u fazi izviđaja. Shvatam da je ova tema izuzetno zanimljiva za medije i treba da bude međutim, bolje da ne donosimo bilo kakve apsolutne kvalifikacije prije završetka rada stručnih komisija i nadležnog tužilaštva”, poručio je on.



    Čilikov je podsjetio da je stalno isticao da naše stanovništvo nema dovoljno saznanja o kvalitetu i kvantitetu naše veoma značajne u van domicilnog prostora kulturne baštine.
    “Takva konstatacija se pogotovo odnosi na periode praistorije, antike i srednjeg vijeka. Crna Gora ima odgovarajuće institucije, zakonsku normativu i dosta stručnjaka koji mogu unaprijediti sadašnje stanje sa kojim ne mođemo u potpunosti biti zadovoljni. Iako je nedovoljno finansiranje jedan od problema glavnu manu ovakvom stanju vidim u nastavnim programima ne mogu da shvatim da u predfakultetskom obrazovanju ne figuriraju posebni predmeti vezani za domicilnu istoriju umjetnosti, a isto tako za predmet ekologije koja spada u državni atribut. Veoma me pogađa činjenica da studenti koj ima sam godinama predavao imaju najoskudnija znanja o svojoj kulturnoj baštini. Inače, na Univerzitetu Crne Gore gdje sam predavao i na UDG gdje sada predajem, najviše interesovanja, u okviru mog angažmana, ima za predmet koji se zove Istorija umjetnosti Crne Gore”, pojasnio je Aleksandar Čilikov.
    On pojasnio i zašto mu je važan značaj Etnogtafskog muzeja.
    “Baveći se više od četiri decenije umjetničkom kulturom i kulturnom baštinom imao sam dovoljno vremena da dođem do saznanja o visokim kvalitetima koji prate nevjerovatnu crnogorsku etnologiju kako po pitanju materijalne, tako i po pitanju nematerijalne baštine. Multikonfesionalno i multietničko društvo, kakvo je naše, u domenu takozvanog narodnog stvaralaštva nam je ostavilo djela evropskih, pa i svjetskih, vrijednosti za mene su to čisto umjetničke kreacije, često ravne po kvalitetima oficijelnoj umjetnosti. Isto mišljenje imaju i brojne inostrane kolege, kao i moji studenti pa me prosto srce zaboli kada vidim Etnografski muzej smješten kao siroče u skučeni prostor nekadašnje srpske ambasade. Crna Gora mora izgraditi monumentalni etnografski muzej i budite sigurni da bi se ponosili sa njime pred bilo kim, a za turističku ponudu bila bi to svojevrsna atrakcija”, zaključio je Čilikov.
    Last edited by McS; 24-02-18 at 08:08.

  19. #18819
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/forum/vremeplo...oslenih-977163

    Lako je bilo najavljivat 82 % veću platu kad su Rusi ulagali a danas da nema Kineza ne bi imali nikakvu aktivnost koja generiše obrt nekog većeg novca nego bi se sve završavalo na tome da čekamo odobrenje kredita kako bi servisirali najobičnije obaveze ...
    deuscroix

  20. #18820
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    jao, kako dobar vremeplov


  21. #18821
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ne znam za vas ali meni je veca i 10 puta ponekad. Samo sad robujem i sluzim debele amere tamo daleko. A tada sam robovao pobjednicima tranzicije.

  22. #18822
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Znaci Filipu i Milu da zafalim za ovo.

  23. #18823
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Robovi tamnog vilajeta.

  24. #18824
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ne znam za vas ali meni je veca i 10 puta ponekad. Samo sad robujem i sluzim debele amere tamo daleko. A tada sam robovao pobjednicima tranzicije.

    Zivot je nekad siv - nekad zhut...


    Prije 10 godina 50eur je bilo BOGOTAC, pivo je bilo 0.8 cenja, gorivo ispod eura, cigare 0.8 cenja, kilo mesa 3eur.... Na plate od 200-300eur.. I tada je bilo tesko i zaebaoto



    A Sad su na plate od 300-400eur sve cijene x2 ili x3


    #pishpishpish
    #malenisirotani
    #glasacemoDPSpadacemo*****jes
    One Ring to Rule them all...

  25. #18825
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 753 of 1402 FirstFirst ... 2536537037437497507517527537547557567577638038531253 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •