Page 746 of 1402 FirstFirst ... 2466466967367427437447457467477487497507567968461246 ... LastLast
Results 18,626 to 18,650 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #18626
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Upravo je ovo ono o cemu pricam. Vidi se policijska obuka i mentalitet.
    I sta kad ti dijete dodje polomljeno jer mu je neko vikao uiip, a jaci je i stariji od njega.
    Tacno vidim da ces ri da dijelis pravdu. Tatin ponos. A to sto ti sin nece biti nasilnik, kada ukapira da je jaci od vrsnjaka i da ce ako ga polome jaci doci tata da rjesava problem....
    Procice generacije dok se ovo ovdje ne dovede u normalan okvir
    Pa kad je glup da se zalijece na jaceg i starijeg direknto, neka dodje, sta cu mu ja...

    A eto mali je, ali vec je naucio lekciju da tata nece ici da dijeli pravdu. Ne projektuj sebe i svoje razmisljanje na mene
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  2. #18627
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Oprosti Isuse nisam te prepoznao, evo, poslusacu te, izigravacu bozanstvo dacu sebi za pravo da vrijedjam i omalovazavam, a da zauzvrat ocekujem novcanu kaznu
    Legendo, ti si upravo rekao da ucis dijete da nekome slomi ruku jer mu je rekao uiiip. A po opisu mislim da su ti ovo ili nekad bile kolege ili su jos uvijek.
    Nevjerovatno je da izjavis slomi mu ruku nemoj da ga osakatis za cio zivot jer, pazi sad, nismo zivotinje.
    Jesi legendo, i odgajas jos jednu
    I onda problem vranjacko nasilje. Bas iznenadjujuce

  3. #18628
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Legendo, ti si upravo rekao da ucis dijete da nekome slomi ruku jer mu je rekao uiiip. A po opisu mislim da su ti ovo ili nekad bile kolege ili su jos uvijek.
    Nevjerovatno je da izjavis slomi mu ruku nemoj da ga osakatis za cio zivot jer, pazi sad, nismo zivotinje.
    Jesi legendo, i odgajas jos jednu
    kako je lako sa malo sarkazma izvuci najgore iz ljudi. Hvala sto si mi dijete nazvao zivotinjom, pazi se kad ga sretnes, mozda te i ujede ako ga budes prvi dirao i vikao uip za njim. Ali vikat uip i nipodostavat te na bilo koji nacin, to nece sigurno
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  4. #18629
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Da, jer je to najgore u ljudima. Nazvati nekoga i njegovo dijete tako, posto se ukapira sta je receno.
    Da, bas si bio sarkastican. Evo i ja sam.
    Moze tako
    Last edited by Hell Raiser; 21-02-18 at 13:02.

  5. #18630
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Niko, pa đeca svakako piju. To što će neko svoje dijete vaspitat ne znači da zna kako će mu se dijete ponašat kad se napije. Oće li vrijeđat policajca, oće li razbijat trafiku, oće li se tuć sa narodom.

    Što se tiče afekta. Eto pomenusmo đecu. Da vidiš kako ti neko maklja dijete, potpuno bi bilo razumljivo da nastupi afekat i da se tome nekome krvi napiješ. Sa druge strane, ako isti nagon dobiješ i istu stvar odradiš kad ti neko kaže "kretenu" ili "šta me gledaš", onda toliko nizak prag za nastupanje afekta znači da nisi zdrav u glavu. A ako takvoga postaviš da bude policajac, to je još gore, jer bi oni morali da imaju mnogo viši prag tolerancije od običnog naroda.
    E pa da...Oni bi morali?!

    Morao bi i državni tužilac da bude elokventniji od nekog proseka.

    Morali bi i političari biti neka društvena elita, koja vodi računa isključivo o interesu države i naroda.

    Morali bi se i doktori držati Hipokratove zakletve, a ne čekati da im se tutne koverta u ruke.

    Morali bi i lokali voditi računa o radnom vremenu.
    Morali bi i konobari voditi računa kome toče alkohol.

    Dakako, morali bi se i policajci striktno držati propisa i zakona.

    Ali onda se društveno-socijalni položaj policajca mora uzdići, kako ne bi bilo "bolje ćerka *****, nego sin policajac", morao bi se eliminisati nepotizam prilikom prijema u policiju i tako izvršiti pozitivna selekcija i izabrati nešto najpribližnije Robocopu. To bi bilo idealno.

    Ali i policija je svuda ogledalo društvo.
    I ovakvo ponašanje policije nije nikakva specifičnost Balkana.

  6. #18631
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Da vas po treci put priupitam, vas koji mislite da treba isprebijat svakog ko vikne "uiip".. sta ti nasi hrabri policajci onda treba da rade teroristima koji su pokusali da nam ubiju premijera?


  7. #18632
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Vjerovao ili ne, ovo je najbolja definicija nekog reda i poretka koji ja zamisljam. Jer sam misljenja da osobu koja ce iz cista mira viknuti uiiiip nekome, pa i policajcu, treba da bude isamarana i bez suda i porote osudjena na 3 mjeseca ispitivanja. Jer ne vidim sta drugo uraditi nekome ko se zanima uiipanjem za nekim. Tu zatvor ne pomaze. Nesto nije u redu tu, klinicki, uiipati za nekim.
    ti onda bolje da ne dovodiš sina da gleda fudbal ovamo na arenu kod trgovinske, jer iz "publike" svako malo neko(pa čak i oni što rade kao policajci) vikne uipp kad dolje neko promaši cijeli fudbal
    She is only here to annoy herself!

  8. #18633
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne bih želio da prejudiciram, ali po nekim saznanjima izgleda da su upućene uvrede i psovke organima reda što je izazvalo takvu reakciju. Ako je to slučaj, ovo može poslužiti kao pouka da nije prepametno psovati policju ni kod nas, a još manje u svijetu.


    Uzgred rečeno mislim da je nemoguće naći nekoga ko bi radio taj ili bilo koji posao gdje je izložen uvredama i psovkama prilikom rada. Pođite od sebe.


    Naravno ovim ne opravdavam slučajeve gdje dolazi do prekoračenja službenih ovlašćenja, ispoljavanja frustracija itd.

  9. #18634
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da jer je to najgore u ljudima. Nazvati nekoga i njegovo dijete tako, posto se ukapira sta je receno.
    Da bas si bio sarkastican. Evo i ja sam.
    Moze tako
    Ja s tobom polemisem o vaspitanju, u sustini, a ne pitah te imas li ti djece?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #18635
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forum View Post
    Ne bih želio da prejudiciram, ali po nekim saznanjima izgleda da su upućene uvrede i psovke organima reda što je izazvalo takvu reakciju. Ako je to slučaj, ovo može poslužiti kao pouka da nije prepametno psovati policju ni kod nas, a još manje u svijetu.


    Uzgred rečeno mislim da je nemoguće naći nekoga ko bi radio taj ili bilo koji posao gdje je izložen uvredama i psovkama prilikom rada. Pođite od sebe.


    Naravno ovim ne opravdavam slučajeve gdje dolazi do prekoračenja službenih ovlašćenja, ispoljavanja frustracija itd.
    moguće tj. vjerovatno jedan od njih i jeste psovao(budala nam ne fali) ali zašto su onda udarali svu trojicu?!
    She is only here to annoy herself!

  11. #18636
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ja s tobom polemisem o vaspitanju, u sustini, a ne pitah te imas li ti djece?
    Zamisli imam, i zamisli jos nismo dosli do lomljenja ruku kad ti neko nesto kaze. Mislim da i necemo

  12. #18637
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Da vas po treci put priupitam, vas koji mislite da treba isprebijat svakog ko vikne "uiip".. sta ti nasi hrabri policajci onda treba da rade teroristima koji su pokusali da nam ubiju premijera?

    Jel mogu ja...jel mogu ja ... ?


    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #18638
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ali kad zapjene hell raiser i prijeki - a kad im je idejni vodja knezevic skaka trupacke u policajca to je bilo bvz, nista strasno, ada nisu mu ne moze nit. Kad ste toliki moralisti, onda ni ovima od dva samara nista ne moze bit.

    Velikani postenja...

    A da zaboravih, - ,, crnogorska,, policija


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prijeki je napisao da je Milan za onakav napad zasluzio primjenu sile od policajca. Zali postp i ti i on ste spijuni ANB-a i radite za DPS prosa je kako je prosa.

  14. #18639
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    moguće tj. vjerovatno jedan od njih i jeste psovao(budala nam ne fali) ali zašto su onda udarali svu trojicu?!
    Nemoj bolan NSX makar ti...

    Policajci moraju sa prodju psiholosku evaluaciju, savjetovanje, psiholoske treninge, medijaciju, rjesavanje konflikata mirnim putem itd itd To je kod nas sve na papiru.

    Na verbalnu uvredu iskoristili su fizicku silu, sto se vidi samo u zemljama poput Turske, Irana, Sudana, Saudi arabije gdje vladaju diktatorski rezimi ili gdje vlada jednoumlje.

    Kao sto rekoh - svakako i u slucaju odbijanja postupanja po naredjenju zna se koja su sredstva prinude.

    Jedan od ovih brava krvnicki momka bije pesnicom u glavu a onda kada su vec na zemlji ih gaze... Alo sta je to ?

    Da je srece i oni sto su izbili Mija Martinovica onda bi svi ostali bez posla, ali posto se " ne zna " ko su, njihov je nacelnik malkice suspendovan pa sad ceka unapredjenje.

    Kao sto rekoh to moze samo u drzavama dje bi policija pucala na narod po naredjenju DPS-a, ne vlasti ili ministra policije nego direkt DPS-a...

    Sramno i ljigavo



    Last edited by Gandalf_White; 21-02-18 at 15:18.
    One Ring to Rule them all...

  15. #18640
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    E krs' vas smeo o čemu oni razglabaju..

    Evo ja bih vam nešto rekao, ono što se kaže iz prve ruke a vi to protumačite kako želite.

    U konkretnom slučaju, snimak uopšte ne daje nikakav povod za takvu reakciju policije. Zna se tačno kako se postupa kad ti lice pruža pasivni a zna se i kako se postupa kad je u pitanju aktivni otpor. Sve da su ih momci psovali (a opet u javnosti iskaču priče i ispada da oni uopšte nisu cvećke) ovo je bilo sve bez profesionalna reakcija policije. Neko izjavi kako bi ste vi reagovali na psovke - reagovao bi onako kako piše u zakonu i pravilniku o ponašanju u dotičnim situacijama, ni manje ni više. Svaka reakcija preko toga je neprofesionalna, kao što se da vidjeti u ovom slučaju.
    Dalje, moram da ustvrdim sa ličnog stanovišta da je interventa u PG mnogo drugačija od one u Baru ili Nikšiću. Zna se da su Barani dosta prijeki i da redovno intervenišu i u Budvi, Nikšićani kakvi god da su, iz nekog mog kontakta sa njima, uvijek su bili i više nego korektni. Posebno u NK znam par slučajeva gdje su takođe mladi momci psovali policiju pa su ih privodili bez incidenata, po 500e za omalovažavanje OPS-a pa ti udri.
    Eto što kaže Prijeki, mladi momci plus friški sa akademije i ovako reaguju? E to je zabrinjavajuće u svemu ovome. Pa onda opet da ponovim da je psiho spremnost potpuno nebitna stvar za prijem na akademiju, bitno je samo da si manjina.. To dovoljno govori u kakvom stanju se nalazi naša policija, generalno.

    Ali mene u svemu ovome najviše iznenađuje brza reakcija Stojanovića i smjena komandira. Ili je neka čistka u pitanju pa se čekala greška ili je nešto druo po srijedi.. Opet igrom slučaja, znam par njih koji su prekoračili ovlašćenja pa su ih zatrpali u papirologiji i birokratiji po par mjeseci dok se javnost nije smirila a posle pojeo vuk magarca.. Opet ponavljam, začuđujuće brza reakcija koja nije uslijedila kao odgovor na pritiske javnosti, ali ni najmanje.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #18641
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Znajuci djaka generacije i Furtulu tesko da ce bez posla ostat ti momci. Buduci komandiri.

  17. #18642
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Policija treba da ih privede u CB zbog vrijeđanja službenog lica i podnese prijavu, i to je to, bez fantaziranja šta bi bilo kad bi bilo.
    Tačno tako ! Policija treba da ih sprovede, a ako oni neće ta policija izma ZAKONSKU OBAVEZU da primjeni silu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #18643
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Znajuci djaka generacije i Furtulu tesko da ce bez posla ostat ti momci. Buduci komandiri.
    Uh da znaš neke koje ja znam (a postali su komandiri), želudac bi ti se prevrnuo..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #18644
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nemoj bolan NSX makar ti...

    Policajci moraju sa prodju psiholosku evaluaciju, savjetovanje, psiholoske treninge, medijaciju, rjesavanje konflikata mirnim putem itd itd To je kod nas sve na papiru.

    Na verbalnu uvredu iskoristili su fizicku silu, sto se vidi samo u zemljama poput Turske, Irana, Sudana, Saudi arabije gdje vladaju diktatorski rezimi ili gdje vlada jednoumlje.

    Kao sto rekoh - svakako i u slucaju odbijanja postupanja po naredjenju zna se koja su sredstva prinude.

    Jedan od ovih brava krvnicki momka bije pesnicom u glavu a onda kada su vec na zemlji ih gaze... Alo sta je to ?

    Da je srece i oni sto su izbili Mija Martinovica onda bi svi ostali bez posla, ali posto se " ne zna " ko su, njihov je nacelnik malkice suspendovan pa sad ceka unapredjenje.

    Kao sto rekoh to moze samo u drzavama dje bi policija pucala na narod po naredjenju DPS-a, ne vlasti ili ministra policije nego direkt DPS-a...

    Sramno i ljigavo



    Tog istog Mija bi u USA (zemlji koja je san i krajnji cilj mnogima)ubili kao zeca kao što su ubili trudnicu iz istog razloga
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #18645
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ali ne bih rekao da bi mu uništavali imovinu (auto u konkretnom slučaju) kao najzadnji divljaci
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. #18646
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tačno tako ! Policija treba da ih sprovede, a ako oni neće ta policija izma ZAKONSKU OBAVEZU da primjeni silu
    Tacno, ima zakonsku obavezu da primijeni silu u postupku hapsenja, za sta su oni vise nego obuceni. To znaci da primijene razlicite vrste poluga, zahvata i sl, da savladaju lica i da im stave lisice, da ih pod prisilom sprovedu u vozila ako se i dalje opiru itd. Nemaju nijedan zakonski osnov da ih udaraju. To smiju samo ako su ovi nasrnuli fizicki na njih, kao samoodrbanu, sto ovdje nije bio slucaj, jer se na snimku sve vidi jasno kao dan.

  22. #18647
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Jel mogu ja...jel mogu ja ... ?


    Znaci, prepoznao si se u ove sto misle da treba prebijat ljude zbog verbalnog delikta?


  23. #18648
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tog istog Mija bi u USA (zemlji koja je san i krajnji cilj mnogima)ubili kao zeca kao što su ubili trudnicu iz istog razloga
    Iz kajeg razloga? Dokazano je da su ga sajovci prebili bez povoda. I od kad se USA uzima kao reper policijske koreknosti?
    One Ring to Rule them all...

  24. #18649
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forum View Post
    ovo može poslužiti kao pouka da nije prepametno psovati policju
    Ako ove sirovine dobiju otkaze, sta mislis ko ce i kakvu pouku izvuci iz ovoga? Onda se mogu ocekivati jos gore provokacije od strane gradjana, jer ce panduri morati da pripaze na svoje ponasanje.


  25. #18650
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Zasto bi policajci ako su ispravno postupili falsifikovali dooument. Zasto nijesu napisali u zvanicni dokument da su hapsili primjenom sile. Da su sve uradili kako treba ne bi Stojanovic rekao "saznali smo sa snimka".

Page 746 of 1402 FirstFirst ... 2466466967367427437447457467477487497507567968461246 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •