Thread: Iz raznih novina III

  1. #28526
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    4,561
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Postavio sam snimak i tamo a ime teme djelimicno promijenio...

    Nisam stavio 'rijeke' jer su i one prirodna bogatstva koja unistavamo a nisu ni one posebne jer se pokusavaju unistit' i sume i jezera i sve zivo a onda bi naziv bio predug za sve sto unistavamo na dnevnoj bazi...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #28527
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Istu sudbinu ceka i Bukovica kao i mnoge druge rijeke...

    Tuga.

    Ono sto nisu mogli Turci, Njemci i ostali da uniste, mi cemo sami. U tome smo, kako svi primjeri navode, najbolji i istinski 'lideri u regionu'.
    Znam ponešto što su Njemci napravili po CG ( tj što je vjerovatno naš narod izgradio pod njihovim nadzorom ) a zbilja mi nije poznato što je to uništeno sa njihove strane ... druga je stvar što smo bili pod njihovom čizmom ali su nas saveznici više prekopali nego oni objektivno gledajući ... mada ostavljam prostor da ima nekih znamenitosti koje su porušili jer bi to bilo logično od strane okupatora ...
    deuscroix

  3. #28528
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Nedjelja 12:00 protest crkva Ruzica Sinjajvina

    Mentalitet je nas cudo. Kako nas je ubilo 30 godina sistematskog ispiranja mozga
    Гледах емисију Аргументи на РТЦГ поводом Сињајевине.Вели пуковник ВЦГ, презименом из тог подручја, како ће се тамо гађати одједном највише водом артиљерије, (односно са највише три топа или три минобацача), 30 дана у години, са мораторијумом на бојева гађања у периоду од маја до октобра због катуна, са највише 500 кг експлозива.

    Предсједник удружења из Бјелопавлића, иначе бивше војно лице, када је остављен без аргумената, сложио се како то не може сметати природи, али вели у будућности ће Војска Црне Горе купити муницију са осиромашеним уранијумом па ће да са њом да рока по Сињајевини.

    Класичан примјер испирања мозга разним Пинковима, Првама, Хепијима, Новостима, Блицевима, Информерима, Куририма, Фармама итд.
    Нама треба под хитно дезинфекција, дезинсекција и дератизација јавног простора да би могли да кренемо даље.
    Last edited by BAR; 16-05-19 at 10:57.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #28529
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Гледах емисију Аргументи на РТЦГ поводом Сињајевине.Вели пуковник ВЦГ, презименом из тог подручја, како ће се тамо гађати одједном највише водом артиљерије, (односно са највише три топа или три минобацача), 30 дана у години, са мораторијумом на бојева гађања у периоду од маја до октобра због катуна, са највише 500 кг експлозива.

    Предсједник удружења из Бјелопавлића, иначе бивше војно лице, када је остављен без аргумената, сложио се како то не може сметати природи, али вели у будућности ће Војска Црне Горе купити муницију са осиромашеним уранијумом па ће да са њом да рока по Сињајевини.

    Класичан примјер испирања мозга разним Пинковима, Првама, Хепијима, Новостима, Блицевима, Информерима, Куририма, Фармама итд.
    Нама треба под хитно дезинфекција, дезинсекција и дератизација јавног простора да би могли да кренемо даље.
    I koju ja korist kao gradjanin Crne Gore imam od toga sto gruvaju tamo artiljerijom po Sinjajevini??

    Zar nije EU finansirala nesto I opstine organizovale neko udruzenje sa ciljem ocuvanja Sinjajevine. Za to je dato nekih, ako me sjecanje dobro sluzi, 300k€ I sad treba sve to batalit da bi Boskic paradirao pred artiljerijom.

    Edit: Evo ga

    https://m.portalanalitika.me/clanak/...ka-sinjajevina

    Pa naravno da je bolje regionalni park no poligon za artiljerijske vjezbe.

    Kad je okupljanje da se ovo ludilo mozga zaustavi???

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 16-05-19 at 11:19.

  5. #28530
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je, da se radi u Splendid za 250 e, necete mi ga vi u te Amerike ic

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  6. #28531
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    I koju ja korist kao gradjanin Crne Gore imam od toga sto gruvaju tamo artiljerijom po Sinjajevini??

    Zar nije EU finansirala nesto I opstine organizovale neko udruzenje sa ciljem ocuvanja Sinjajevine. Za to je dato nekih, ako me sjecanje dobro sluzi, 300k€ I sad treba sve to batalit da bi Boskic paradirao pred artiljerijom.

    Edit: Evo ga

    https://m.portalanalitika.me/clanak/...ka-sinjajevina

    Pa naravno da je bolje regionalni park no poligon za artiljerijske vjezbe.

    Kad je okupljanje da se ovo ludilo mozga zaustavi???

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ништа онда војска не треба да се увјежбава, него да примају плате, а онда ако не дај боже дође ситуација да се треба обрачунати са неком убаченом терористичком групом, не можеш користити подршку, јер ниси увјежбао координацију са трупама и коректуру, јер ћеш у бољој ситуацији промашивати, а горој рокати или по својима или по цивилима, или стварати непотребну материјалну штету.

    Ово карикирање око парадирања ти је срамно.

    Што се полигона тиче, он у ширем смислу заузима можда петину висоравни, а само поље које је предвиђено за гађања је јако мало, и оно је раније коришћено од ЈНА.

    То што држава не умије да стратешки промишља и што се десет година чекало да одреде полигон, је питање не за Војску него за политичаре.

    Сва је ова прича због тога што је некоме било политички корисно да се спријечи пола батерије да одради то бојево гађање, и да се форсира нека антиНАТО кампања.
    Ево су Новости и Курир почели да зову нову касарну у Андријевици НАТО базом.

    По мени је војска требала направити потпуно други принцип дјеловања, а то је успостава привремених полигона, као што је ЈНА радила.Дођеш једном годишње, обезбиједиш простор, испалиш што си предвидио, вјежбаш, и вратиш се у касарну.

    Овако су народу обећали још и пут и водовод.
    Last edited by BAR; 16-05-19 at 12:32.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #28532
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ништа онда војска не треба да се увјежбава, него да примају плате, а онда ако не дај боже дође ситуација да се треба обрачунати са неком убаченом терористичком групом, да не можеш користити подршку, јер ниси увјежбао координацију са трупама и коректуру.
    Ово карикирање око парадирања ти је срамно.

    Што се полигона тиче, он у ширем смислу заузима можда петину висоравни, а само поље које је предвиђено за гађања је јако мало, и оно је раније коришћено од ЈНА.

    То што држава не умије да стратешки промишља и што се десет година чекало да одреде полигон, је питање не за Војску него за политичаре.

    Све због тога што је некоме било политички корисно да то да се спријечи пола батерије да одради то бојево гађање.

    По мени је војска требала направити потпуно други принцип дјеловања, а то је успостава привремених полигона, као што је ЈНА радила.Дођеш једном годишње, заузмеш простор, испалиш што си предвидио, вјежбаш, и вратиш се у касарну.

    Овако су народу обећали још и пут и водовод.
    Tvoje legitimno pravo je da volis vojsku, a moje da volim prirodu.

    Za teroristicke jedinice imamo SAJ. Imamo partnere u NATO pa ajmo zajednicke vjezbe za obuku kod njih na teritoriji. Nemoj braniti zaustavljanje razvoja regionalnog parka nekim buducim eventualnim neprijateljem. Nato ima svrhu, ali sam protiv toga da po nasim planinama pravimo vojne poligone za artiljerijske vjezbe.

    Dakle ako dodju teroristicke jedinice treba da ih gadjemo artiljerijom??

    Nego, stojim iza toga da je pametnije da idemo sa razvojem Sinjajevine kao regionalnog parka, projekta gdje bi dobijali EU grantove nego da imamo poligon za vjezbanje artiljerije.

    Da li je sramno karikiranje ili ne, ostavicu drugima. Ogorcen sam sto je drzavi, ajde ti I pojedinci koji ste u manjini ste najmanji problem, prioritet da vjezba artiljeriju umjesto da razvija regionalni park sa EU grantovima.

    Molim da javite kad je okupljanje protiv ovog ludila. Dje su peticije da se ovo zaustavi?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 16-05-19 at 12:55.

  8. #28533
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,947
    Thanks Thanks Given 
    3,217
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Vojska veli da je uvjezbava? Koja vojska? Nepune 2000 ljudi? Oce na planinu da se igraju vojnika... nemojmo.

  9. #28534
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Da dodam jos.... koliko mi imamo tih artiljeraca koje treba da uvjezbamo? 20? 30? 50? Sto je problem da platimo Albaniji ili Hrvatskoj da tamo koristimo njihove poligone?? Ne, mi ocemo da unistavamo najveci pasnjak Crne Gore... Sprdnja kakve nema.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #28535
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ништа онда војска не треба да се увјежбава, него да примају плате, а онда ако не дај боже дође ситуација да се треба обрачунати са неком убаченом терористичком групом, не можеш користити подршку, јер ниси увјежбао координацију са трупама и коректуру, јер ћеш у бољој ситуацији промашивати, а горој рокати или по својима или по цивилима, или стварати непотребну материјалну штету.

    Ово карикирање око парадирања ти је срамно.

    Што се полигона тиче, он у ширем смислу заузима можда петину висоравни, а само поље које је предвиђено за гађања је јако мало, и оно је раније коришћено од ЈНА.

    То што држава не умије да стратешки промишља и што се десет година чекало да одреде полигон, је питање не за Војску него за политичаре.

    Сва је ова прича због тога што је некоме било политички корисно да се спријечи пола батерије да одради то бојево гађање, и да се форсира нека антиНАТО кампања.
    Ево су Новости и Курир почели да зову нову касарну у Андријевици НАТО базом.

    По мени је војска требала направити потпуно други принцип дјеловања, а то је успостава привремених полигона, као што је ЈНА радила.Дођеш једном годишње, обезбиједиш простор, испалиш што си предвидио, вјежбаш, и вратиш се у касарну.

    Овако су народу обећали још и пут и водовод.
    Nema potrebe za gadjalistem na sinjajvini.

    Imaju goliju, imaju nato saveznike u okruzenju.

    Vojska od par stotina ljudi nije imala gadjaliste za vrijeme SFRJ a ne sad kad smo samo paradna vojska.

    Sinjajvina je bogom dana za stocarstvo i ruralni turizam.
    Preko Sinjajvine prolazi jedna od najpoznatijih visednevnih planinarskih tura - Via Dinarica.
    Srz nase kulture - katuni su tamo.


    Pa neka pucaju nedje drugo.

    Stop ovom bezumlju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #28536
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Tvoje legitimno pravo je da volis vojsku, a moje da volim prirodu.

    Za teroristicke jedinice imamo SAJ. Imamo partnere u NATO pa ajmo zajednicke vjezbe za obuku kod njih na teritoriji. Nemoj braniti zustavljanje razvija regionalnog parka nekim buducim eventualnim neprijateljem. Nato ima svrhu, ali sam protiv toga da po nasim planinama pravimo vojne poligone za artiljerijske vjezbe.

    Dakle ako dodju teroristicke jedinice treba da ih gadjemo artiljerijom??

    Nego, stojim iza toga da je pametnije da idemo sa razvojem Sinjajevine kao regionalnog parka, projekta gdje bi dobijali EU grantove nego da imamo poligon za vjezbanje artiljerije.

    Da li je sramno karikiranje ili ne, ostavicu drugima. Ogorcen sam sto je drzavi, ajde ti I pojedinci koji ste u manjini ste najmanji problem, prioritet da vjezba artiljeriju umjesto da razvija regionalni park sa EU grantovima.

    Molim da javite kad je okupljanje protiv ovog ludila. Dje su peticije da se ovo zaustavi?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

    Опет срамно карикирање.Многима би гузице остале залеђене да их САЈ-овци и ПЈП нису на рукама ономад кроз Платије носили, но то сад није тема.

    Објаснио сам у кратким цртама један од примјера употребе артиљерије (хаубица 122мм, минобацача 120мм) и других средстава за подршку (минобацача 80мм, 60мм, ракетних бацача и слично).
    Предност професионалне војске над оном са регрутним/резервним саставом је у тренингу, тренингу и тренингу.

    А сигуран сам, да ако се жели, може наћи компромис између парка природе и успоставе полигона.Уосталом тамо неће бити никакве градње, само по неколико стотина војника који трчкарају, користе школска средства, и једном годише опале плотун.

    Да сад заређаш по катуна мислим да би нашао више експлозива него што би војска у једној таквој вјежби испалила.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #28537
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    4,561
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Kompromis kao sto se nasao kod mHE gdje su rijeke prakticno presusile?

    A ovamo ce sume da se pokidaju i nece moc' da se pridje na kilometar od samog poligona?

    Aoh.


    P.S. Protest protiv unistenja Bukovice zarad gradnje mHE i punjenje dzepova Milovim rodjacima je u subotu u podne. Protest protiv unistavanja Sinjajevine zarad poligona gdje "vojnici trckaraju i jednom godisnje opale plotun" je u nedelju u podne.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #28538
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Опет срамно карикирање.Многима би гузице остале залеђене да их САЈ-овци и ПЈП нису на рукама ономад кроз Платије носили, но то сад није тема.

    Објаснио сам у кратким цртама један од примјера употребе артиљерије (хаубица 122мм, минобацача 120мм) и других средстава за подршку (минобацача 80мм, 60мм, ракетних бацача и слично).
    Предност професионалне војске над оном са регрутним/резервним саставом је у тренингу, тренингу и тренингу.

    А сигуран сам, да ако се жели, може наћи компромис између парка природе и успоставе полигона.Уосталом тамо неће бити никакве градње, само по неколико стотина војника који трчкарају, користе школска средства, и једном годише опале плотун.

    Да сад заређаш по катуна мислим да би нашао више експлозива него што би војска у једној таквој вјежби испалила.
    Nisi mi odgovorio koliko imamo artiljeraca? Zasto je problem platiti I vjezbati ih u komsiluku?

    Nista u mom pisanju nije sramno, sraman je tvoj odnos prema prirodi.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  14. #28539
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Vojska od par stotina ljudi nije imala gadjaliste za vrijeme SFRJ a ne sad kad smo samo paradna vojska.
    У Црној Гори је ЈНА имала барем два за артиљерију.Један у реону овог полигона, а други је био Радовче који се чешће користио.
    Радовче се више не користи зато што је реституцијом повраћена имовина, а овај полигон је бољи јер је потпуно у власништву државе.

    Само као што рекох ЈНА није никога питала ђе ће и кад ће да гађа.

    Војска Црне Горе није парадна војска, него Војска која је у складу са величином и економијом Црне Горе, те у складу са задацима добијених од колективног система.

    Има алтернатива, а то је да скоро цјелокупни састав борбених јединица ВЦГ, а у будућности и дијела резервних јединица, сваке године неколико пута иде у Македонију на Криволак.Само то ће коштати, од самог превоза сваки пут до тамо и назад, других трошкова, до евентуалне изградње касарне ВЦГ у Македонији.

    Са Македонцима се успјешно сарађује и они би нама то дозволили, и чак помогли, али не видим разлог да се на то троше милиони, када се код нас то може јефтино ријешити уз никаква ремећења природе.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #28540
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nema potrebe za gadjalistem na sinjajvini.

    Imaju goliju, imaju nato saveznike u okruzenju.

    Vojska od par stotina ljudi nije imala gadjaliste za vrijeme SFRJ a ne sad kad smo samo paradna vojska.

    Sinjajvina je bogom dana za stocarstvo i ruralni turizam.
    Preko Sinjajvine prolazi jedna od najpoznatijih visednevnih planinarskih tura - Via Dinarica.
    Srz nase kulture - katuni su tamo.


    Pa neka pucaju nedje drugo.

    Stop ovom bezumlju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Vojska je nekada za obuke koristila park na Cemovskom polju i Karabusko polje za uvjezbavanje svih rodova kopnene vojske. Imali su sirine skoro do skadarskog jezera i granice sa Albanijom. Cesto su u tim vjezbama ucestvovali i iz RV stacionirani u Sipcaniku. Livade su i poligoni manje ili vise i dalje tamo, samo sto je ili uradjena restitucija ili se zbog medjunacionalnih odnosa ne smije koristiti(u to ne ulazim
    Ali da su imali dje tada i to u sirem okruzenju Podgorice, jesu.
    E sad da nema cuka nenaseljenih ka BIH granici ka Srbiji ili Kosovu, to cisto sumnjam
    Last edited by Hell Raiser; 16-05-19 at 13:12.

  16. #28541
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nisi mi odgovorio koliko imamo artiljeraca? Zasto je problem platiti I vjezbati ih u komsiluku?

    Nista u mom pisanju nije sramno, sraman je tvoj odnos prema prirodi.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Имамо Артиљеријски дивизион, од чега активну једну батерију са хаубицама 122мм и неколико резервних батерија, минобацаче 120мм као подршку у пјешадијским батаљонима (активним и резервним), уз минобацаче 80мм по четама, који не спадају у артиљерију.

    Дејство артиљерије се мора увјежбати у садејству са трупама.Ариљерија и остала подршка не дјелују независно.
    У пракси мораш научити јединицу која зове подршку да ти да информације да можеш да заузмеш елементе гађања тако прецизне, да ти је потребно што мање коректурних гађања, односно да што прије можеш да испалиш плотун.

    Срамно је што карикираш.Прихватам да се не слажемо, али нема потребе за спрдњом.
    Last edited by BAR; 16-05-19 at 13:28.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #28542
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kompromis kao sto se nasao kod mHE gdje su rijeke prakticno presusile?

    A ovamo ce sume da se pokidaju i nece moc' da se pridje na kilometar od samog poligona?

    Aoh.


    P.S. Protest protiv unistenja Bukovice zarad gradnje mHE i punjenje dzepova Milovim rodjacima je u subotu u podne. Protest protiv unistavanja Sinjajevine zarad poligona gdje "vojnici trckaraju i jednom godisnje opale plotun" je u nedelju u podne.
    Nerealno znaci ne vjerujem sta pricaju ljudi.

    Tuces artiljerijom i veli nema uticaja na zivotnu sredinu.


    Alo ARTILJERIJOM tuces.

    Tamo ima jelena, medjeda, konja, divokoza, vukova.
    Hahahahahhahahahah

    Vodoizvorista, katuna...

    Nema uticaja na zivotnu sredinu

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #28543
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ....

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #28544
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nerealno znaci ne vjerujem sta pricaju ljudi.

    Tuces artiljerijom i veli nema uticaja na zivotnu sredinu.


    Alo ARTILJERIJOM tuces.

    Tamo ima jelena, medjeda, konja, divokoza, vukova.
    Hahahahahhahahahah

    Vodoizvorista, katuna...

    Nema uticaja na zivotnu sredinu

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Типичан пример је планина Голија гдје је уништено на десетине тона експлозива, гдје је исто била прича, изворишта загадити, животиње протјерати, па ево сва испитивања која су редовно вршена и која се врше нису показала никакво ремећење природе.

    А ми овдје говоримо о смијешно малим количинама.

    Ево само да крену у реконструкцију пута Шавник-Колашин преко Боана, и да завршавају онај давно започет тунел, потрошили би више експлозива него што би ВЦГ икад потрошила.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #28545
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Типичан пример је планина Голија гдје је уништено на десетине тона експлозива, гдје је исто била прича, изворишта загадити, животиње протјерати, па ево сва испитивања која су редовно вршена и која се врше нису показала никакво ремећење природе.

    А ми овдје говоримо о смијешно малим количинама.

    Ево само да крену у реконструкцију пута Шавник-Колашин преко Боана, и да завршавају онај давно започет тунел, потрошили би више експлозива него што би ВЦГ икад потрошила.
    Ali druze ne mozes tako da pricas...

    Kad se probija tunel jednokratno se vrsi miniranje (deset dana - mjesec tri) odje ce pola godine da se tuce svake godine.

    Od tunela imaju benefit svi gradjani.

    Od gadjalista svi bez vojska imaju stetu.

    Kakva ti je to prica ?

    Najveci pasnjak evrope pretvoriti u poligon za vjezbanje...

    Plodnu zemlju


    Alooooooo

    Sta je sa glavom ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #28546
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ali druze ne mozes tako da pricas...

    Kad se probija tunel jednokratno se vrsi miniranje (deset dana - mjesec tri) odje ce pola godine da se tuce svake godine.

    Od tunela imaju benefit svi gradjani.

    Od gadjalista svi bez vojska imaju stetu.

    Kakva ti je to prica ?

    Najveci pasnjak evrope pretvoriti u poligon za vjezbanje...

    Plodnu zemlju


    Alooooooo

    Sta je sa glavom ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Ајде ти прочитај што сам написао.Војска ће користити полигон 30 дана у години, и то са забраном у периоду од маја до октобра због катуна.

    Немам појма о биљкама, али не видим шта би могло да се рентабилно сади на просјечних 1600 метара надморске висине те висоравни.

    Та висораван је једино добра као пашњак, односно за катунско сточарство, које неће бити угрожено.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #28547
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vojska Jugoslavije je imala vrlo skolovane ljude.
    VCG izgleda prilicno zatucane kadrove

  23. #28548
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ајде ти прочитај што сам написао.Војска ће користити полигон 30 дана у години, и то са забраном у периоду од маја до октобра због катуна.

    Немам појма о биљкама, али не видим шта би могло да се рентабилно сади на просјечних 1600 метара надморске висине те висоравни.

    Та висораван је једино добра као пашњак, односно за катунско сточарство, које неће бити угрожено.
    Heljda - Aronija
    Vise stotina vrsta ljekovitog bilja
    Ovcarstvo
    Stocarstvo
    Ruralni turizam
    Organska proizvodnja svega
    Planinarski turizam
    Cross country skijanje


    Ili

    Gadjaliste


    Hmm
    ....

    ....

    Wow.
    Kako tezak izbor


    Ne sprdaj se

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #28549
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Vojska Jugoslavije je imala vrlo skolovane ljude.
    VCG izgleda prilicno zatucane kadrove
    ЈНА је имала и стварала квалитетан кадар.Војска Југославије је из године у годину била све гора и гора наслиједница, да би до краја деведесетих запала у опште расуло.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #28550
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,783
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,995
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Heljda - Aronija
    Vise stotina vrsta ljekovitog bilja
    Ovcarstvo
    Stocarstvo
    Ruralni turizam
    Organska proizvodnja svega
    Planinarski turizam
    Cross country skijanje


    Ili

    Gadjaliste


    Hmm
    ....

    ....

    Wow.
    Kako tezak izbor


    Ne sprdaj se

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Сињајевина је довољно велика да се све то смјести на том подручју.Чак и да већина људи никад ни не види војника горе.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 1142 of 1402 FirstFirst ... 142642104210921132113811391140114111421143114411451146115211921242 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •