Page 634 of 1402 FirstFirst ... 1345345846246306316326336346356366376386446847341134 ... LastLast
Results 15,826 to 15,850 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #15826
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    172
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    http://www.portalanalitika.me/clanak...-uruciti-otkaz

    Nacrt zakona o državnim službenicima i namještenicima taksativno određuje u kojim slučajevima prestaje radni odnos državnom službeniku po sili zakona, odnosno kada mu se može uručiti otkaz. Iako je novi propis veoma sličan onom iz 2011.godine, radi interesovanja javnosti, Portal Analitika prenosi djelove ovog propisa.
    Zaboravili su da navedu ako ne zaokruze
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  2. #15827
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    crkva - jezik - zastava - branioci novisnosti


    DF: Katnić hitno da sasluša sina Duška Markovića

    22/08/2017 - 19:03
    Autor:Fos Media
    745 pregleda



    Demokratski front (DF) poziva glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića da povodom hapšenja Marinka Banovića, hitno sasluša sina Duška Markovića, koji je sa uhapšenim Banovićem prije dvadesetak dana sjedio u jednom podgoričkom lokalu, navode iz te stranke.

    (Foto: RTCG



    Podsjećamo, da je podgorička policija na osnovu operativnih saznanja uhapsila sinoć oko 22.30 sata u Zagoriču 41-godišnjeg Banovića kod koga je, prilikom pretresa land rovera pronašla dvije snajperske puške sa prigušivačem i određenu količinu municije.
    "Ukoliko bude imao hrabrosti da sprovede istražne radnje, specijalni državni tužilac će doći do nepobitnih dokaza da sin crnogorskog premijera i Marinko Banović često vode povjerljive razgovore u separeima podgoričkih kafića. Zbog toga očekujemo da Milivoje Katnić u ovom slučaju pokaže upola entuzijazma kao što to radi u progonu i obračunu sa DF-om, tim prije što su kod uhapšenog Banovića pronađena dva snajpera sa optičkim nišanom i prigušivačima i određenu količinu municije, koju sigurno nije kupio od Paje Velimirovića", navode u saopštenju.
    Podsjećamo: Banović se brani ćutanjem, pritvor do 72 sata; Vujović u bjekstvu
    Moguća istraga bi pokazala, ističu u DF-u, u kakvim su relacijama sin Duška Markovića i Marinko Banović.
    "Takođe je neophodno da Milivoje Katnić, ako to već nije uradio, sasluša i Mirka Banovića, komandanta SAJ-a, i brata uhapšenog Marinka. Ovom prilikom podsjećamo crnogorsku javnost da je aktuelni komandant SAJ-a, Mirko Banović, bio jedan od glavnokomandujućih za razbijanje narodnih protesta i batinjanje nedužnih građana 24. oktobra 2015. godine, dok je njegov brat Marinko predvodio huligane u fantomkama koji su izazvali incident. Takođe podsjećamo da smo 13. oktobra 2016.", dodali su u saopštenju.
    Iz DF-a podsjećaju da su Milivoju Katniću prije podnijeli krivičnu prijavu i saopštili mu njihova saznanja protiv Marinka Bojovića.
    "On je trebalo sa huliganama obučenim u majice DF-a da zapali TV Pink i prostorije DPS, za šta bi bili optuženi lideri našeg saveza, koje je trebalo pohapsiti ili ubiti ako bi pružili otpor. Naravno, na sve ove okolnosti Marinko Banović nije ni saslušan od strane Milivoja Katnića, a i kako bi mogao biti, kad je specijalni državni tužilac tih dana zajedno s njim aktivno učestvovao u režiji državnog udara. Svaki pokušaj zataškavanja hapšenja Marinka Bojovića predstavljaće saučesništvo u planiramo zločinu, i niko u tužilaštvu, makar to bili Ivica Stanković i Milivoje Katnić ne smiju uklanjati tragove povezanosti režima i mafijaških klanova", piše u saopštenju.
    DF još jednom poziva specijalnog tužioca da ih na ovom primjeru demantuje tako što će saslušati sina Duška Markovića i brata uhapšenog Banovića.
    "Da je Crna Gora demokratski uređena država premijer Marković i komandant SAJ-a bi zbog svega što smo saopštili već danas podnijeli ostavke, a Katnić bi to morao uraditi ukoliko ne sprovede istragu protiv njih. Ali znajući njhov metod rada, neće nas začuditi ako se u naredna dva dana pojavi 'specijalni svjedok saradnik', i saopšti da je u stvari DF iznajmio Banovića kako bi likvidirao Mila Đukanovića i Milivoja Katnića", zaključili su u saopštenju.
    ОклеН им сад ово, откуд овај код Мојковчана? Зар Медо није река да је овај Милов војник и да је хтио да снајперише по Марковићевима?
    Можда до сјутра смисле нешто боље.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #15828
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Ne moraju ništa smišljat. O ovakvim ljuđima, gromadama takoreći, zna se dobro što su.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #15829
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/arapin-...vjezdica-u-cg/


    Valorizacija spaljene zemlje

    Idemo udri me Arapine
    One Ring to Rule them all...

  5. #15830
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Opet izlaze na vazduh chim je zahladilo,ove 3+,dje su bile na 50 stepeni...na more garant,i sad fali para...
    ...

  6. #15831
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Opet izlaze na vazduh chim je zahladilo,ove 3+,dje su bile na 50 stepeni...na more garant,i sad fali para...
    Obraza nemas.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #15832
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Zashto se vrijedjash Vanja,ako si majka i imash 3+ jesam ti shto skrivio?
    ...

  8. #15833
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Opet izlaze na vazduh chim je zahladilo,ove 3+,dje su bile na 50 stepeni...na more garant,i sad fali para...
    Sticajem okolnosti, lično ne znam nijednu ženu, a ni čovjeka, koji su učestvovali u protestima. No, siguran sam da se u velikoj mjeri radi o ljudima u vrlo teškoj materijalnoj situaciji, pa je tvoj komentar prilično ružan.

  9. #15834
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Aha,a kad su pocheli ti protesti,ona Savković ili kako već je bila u jakni od 500€,dok joj neko nije skrenuo pažnju...
    Komentar jeste možda ružan kako kažesh,ali aj prodji od hotela CG do preko Morache ako trebash tuda?
    Treća stvar,znam dosta parova kad su chuli za ovo da požure da dobiju i treće dijete,to mi je jedino pozitivno od svega ovoga
    ...

  10. #15835
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Ne postoji siromašni građanin u CG, sve je to iluzija.Rusi, krugovi oko Koštunice i čiča Draža su nešto usuli u vodu ovim ženama.


    Krsto Popović likes this.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  11. #15836
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ne postoji siromašni građanin u CG, sve je to iluzija.Rusi, krugovi oko Koštunice i čiča Draža su nešto usuli u vodu ovim ženama.


    Krsto Popović likes this.
    Ne oglasavaju se forumski metilji povodom prepisivanja u srcu obrazovanja CG
    One Ring to Rule them all...

  12. #15837
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zashto se vrijedjash Vanja,ako si majka i imash 3+ jesam ti shto skrivio?
    Zasto mislis da se ja vrijedjam? Vec sam pisao da se ne slazem sa zakonom o naknadama. Ne prebacuj svoj fukarluk na mene, da te zamolim. Ovo je samo tvoja sramota.
    Last edited by VanjaTheMan; 24-08-17 at 10:46.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #15838
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Zasto mislis da se ja vrijedjam? Vec sam pisao da se ne slazem sa zakonom o naknadama. Ne prebacuj svoj fukarluk na mene, da te zamolim. Ovo je samo tvoja sramota.
    Fukarluk?
    Volio bih ovo da mi u RL kazesh,aj popih kafu+smutać pa se kasnije zabavljam sa tobom.
    P.S.Nikakvu sramotu ne osjećam,ovo shto sam napisao,stojim iza toga,kome se ne svidja,mora da nije iz Pg i da mu ne treba prolazak tuda,ajde bre posle se chudish na milion poreza,a jedva su chekale da batale posao i da primaju nadoknade.
    ...

  14. #15839
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Fukarluk?
    Volio bih ovo da mi u RL kazesh
    Pazi gangstera lol.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #15840
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pazi gangstera lol.
    Lolaj se ti do prekosjutra,no dobro,aj sad imam posla.
    ...

  16. #15841
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Korać: Iza ponašanja Srbije je priča o NATO-u, Vučić i Dačić upozoravaju i Crnu Goru


    Poslanik na listi Liberalno-demokratske partije u Skupštini Srbije Žarko Korać u izjavi za Danas kaže da iza svega, što se proteklih dana događa na relaciji Srbija-Makedonija, stoji eksplicitna želja Vlade Zaeva da uđe u NATO. Korać smatra da Vučić i Dačić svojim ponašanjem ne upozoravaju samo Makedoniju već i Crnu Goru.
    "Neobjašnjivo ponašanje vlasti u Srbiji se sada može već sasvim ozbiljno posmatrati kao želja da se poremete odnosi u regionu. Pokazuje se da Srbija danas zapravo radi ono što je radio Slobodan Milošević-sistematski se kvare odnosi sa svim susjedima.
    Tema članstva Kosova u Unesko nema veze sa ovim slučajem, već iza svega stoji priča oko pristupanja Makedonije NATO savezu"- ocjenjuje Korać.
    „Za cijelu situaciju postoji vrlo logično objašnjenje, a ono se ogleda u eksplicitnoj želji Vlade Zaeva da uđe u NATO. Imali smo pokušaj puča i ubistva Mila Đukanovića u Crnoj Gori, sada je na snazi pokušaj da se što više suzi manevarski politički prostor Zaevu, a kome je to u interesu neka odgovore čitaoci“- kaže Korać.
    On u kontekstu priče o KiM podsjeća da su i Makedonija i Crna Gora priznale Kosovo, što je, kako kaže, politička realnost u kojoj živimo i dodaje da ove aktivnosti izuzetno štetno utiču na dalji put Srbije ka EU. Neobjašnjiva mu je i višemjesečna medijska kampanja koja se u Srbiji vodi protiv aktuelnog makedonskog premijera.
    „Ne samo da ovim Vučić i Dačić upozoravaju Makedoniju, već upozoravaju i Crnu Goru. Ne shvatam šta znače ove prijetnje, prije svega Makedoniji, sa vrlo nejasnom formulacijom o nekakvom obavještajnom djelovanju iako ono što smo vidjeli proteklih mjeseci pokazuje obavještajno djelovanje Srbije u Makedoniji. Na putu evropskih integracija, sa stanovišta Evrope, apsolutno ključna stvar su odnosi u regionu, i ovo su teški udarci našim integracijama. Potpuno sami izazivamo ozbiljne probleme. Mi vodimo medijsku kampanju protiv Zaeva još prije njegovog izbora, koja je očigledna svima u Evropi, iako je i stranka Gruevskog sa tim istim albanskim partijama, sa istim ljudima, imala koaliciju. Zaista potpuno neobjašnjivo ponašanje Srbije"- kaže Korać.
    Korać je govorio i o telefonskom razgovoru Vučića i Zaeva:
    „To je očigledno pokušaj da se sanira kriza koju smo sami izazvali. Kao kad čovjek sam sebe ubode u nogu, a onda izjavljuje da će sam da se liječi. Ova kriza je buknula odjednom sa povlačenjem cjelokupnog osoblja ambasade uz vrlo nejasno objašnjenje i zanimljive prijetnje da je u to uključena jedna strana sila. Mislim da Srbija neće odustati od ovoga što radi“-zaključuje Korać.

  17. #15842
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Lolaj se ti do prekosjutra,no dobro,aj sad imam posla.
    Imas post dje pise da se *****o arkanu, devedesetih, pokazujuci mu partijsku knjizicu lscg-a, pa bolje primiri.

  18. #15843
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Imas post dje pise da se *****o arkanu, devedesetih, pokazujuci mu partijsku knjizicu lscg-a, pa bolje primiri.
    E,shto ti nije jasno,ili ludish dje nisi imao priliku da upoznash svojeg idola,da ga taknesh?
    ...

  19. #15844
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Partija = privatna firma = organizovana kriminalna grupa

    Last edited by Gandalf_White; 24-08-17 at 13:18.
    One Ring to Rule them all...

  20. #15845
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Korać: Iza ponašanja Srbije je priča o NATO-u, Vučić i Dačić upozoravaju i Crnu Goru


    Poslanik na listi Liberalno-demokratske partije u Skupštini Srbije Žarko Korać u izjavi za Danas kaže da iza svega, što se proteklih dana događa na relaciji Srbija-Makedonija, stoji eksplicitna želja Vlade Zaeva da uđe u NATO. Korać smatra da Vučić i Dačić svojim ponašanjem ne upozoravaju samo Makedoniju već i Crnu Goru.
    "Neobjašnjivo ponašanje vlasti u Srbiji se sada može već sasvim ozbiljno posmatrati kao želja da se poremete odnosi u regionu. Pokazuje se da Srbija danas zapravo radi ono što je radio Slobodan Milošević-sistematski se kvare odnosi sa svim susjedima.
    Tema članstva Kosova u Unesko nema veze sa ovim slučajem, već iza svega stoji priča oko pristupanja Makedonije NATO savezu"- ocjenjuje Korać.
    „Za cijelu situaciju postoji vrlo logično objašnjenje, a ono se ogleda u eksplicitnoj želji Vlade Zaeva da uđe u NATO. Imali smo pokušaj puča i ubistva Mila Đukanovića u Crnoj Gori, sada je na snazi pokušaj da se što više suzi manevarski politički prostor Zaevu, a kome je to u interesu neka odgovore čitaoci“- kaže Korać.
    On u kontekstu priče o KiM podsjeća da su i Makedonija i Crna Gora priznale Kosovo, što je, kako kaže, politička realnost u kojoj živimo i dodaje da ove aktivnosti izuzetno štetno utiču na dalji put Srbije ka EU. Neobjašnjiva mu je i višemjesečna medijska kampanja koja se u Srbiji vodi protiv aktuelnog makedonskog premijera.
    „Ne samo da ovim Vučić i Dačić upozoravaju Makedoniju, već upozoravaju i Crnu Goru. Ne shvatam šta znače ove prijetnje, prije svega Makedoniji, sa vrlo nejasnom formulacijom o nekakvom obavještajnom djelovanju iako ono što smo vidjeli proteklih mjeseci pokazuje obavještajno djelovanje Srbije u Makedoniji. Na putu evropskih integracija, sa stanovišta Evrope, apsolutno ključna stvar su odnosi u regionu, i ovo su teški udarci našim integracijama. Potpuno sami izazivamo ozbiljne probleme. Mi vodimo medijsku kampanju protiv Zaeva još prije njegovog izbora, koja je očigledna svima u Evropi, iako je i stranka Gruevskog sa tim istim albanskim partijama, sa istim ljudima, imala koaliciju. Zaista potpuno neobjašnjivo ponašanje Srbije"- kaže Korać.
    Korać je govorio i o telefonskom razgovoru Vučića i Zaeva:
    „To je očigledno pokušaj da se sanira kriza koju smo sami izazvali. Kao kad čovjek sam sebe ubode u nogu, a onda izjavljuje da će sam da se liječi. Ova kriza je buknula odjednom sa povlačenjem cjelokupnog osoblja ambasade uz vrlo nejasno objašnjenje i zanimljive prijetnje da je u to uključena jedna strana sila. Mislim da Srbija neće odustati od ovoga što radi“-zaključuje Korać.
    Ne zna Vuchić shto ce...na jednu stranu bi da primi poklone,na drugu mu kažu aj primi ih ako smijesh...na jade je,propa' je dobro!
    ...

  21. #15846
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Dok Crnogorci leže, Hrvati odradili njihov posao: Osim TZK, prepisivačina i iz Povijesti, Hrvatskog, Engleskog
    Izvor: srednja.hr

    Crnogorske vlasti kažu da nisu puno prepisale od Hrvatske
    Izvor: slobodnaevropa.org


    Kakav šamar zdravom razumu. Čovječe, ovom logikom se onda svaki krimos danas može odbraniti..



    ____________

    Nego, đe je i što i čini ova mlada intelektualka dok joj je na terenu požar. Nadam se da ne bira šešire, već da sprema obraćanje javnosti jednako žustro kao ono prošlo (ničim izazvano)

    The more things change, the more they stay the same.

  22. #15847
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Sad će da se prave "mrtvi" do sledeće afere sa nekim drugim akterima, znamo svi da je u ovim vremenima kratko pamćenje.

  23. #15848
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Sad će da se prave "mrtvi" do sledeće afere sa nekim drugim akterima, znamo svi da je u ovim vremenima kratko pamćenje.

    Jok sad ce

    crkva - jezik - zastava - odbrana tekovina neovisnosti

    Opet neki lazni teroristicki napad

    ili

    Rusija nas preuzima

    Ili

    Jokic je imao srpsko drzavljanstvo ne moze on bit' poglavnik, tj gradonacelnik
    Last edited by Gandalf_White; 24-08-17 at 15:32.
    One Ring to Rule them all...

  24. #15849
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nego, đe je i što i čini ova mlada intelektualka dok joj je na terenu požar. Nadam se da ne bira šešire, već da sprema obraćanje javnosti jednako žustro kao ono prošlo (ničim izazvano)

    Zvanicno zastitno lice svih crnogorskih glupaca.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #15850
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Kaj da se radi ne? O djevico Marijo...
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 634 of 1402 FirstFirst ... 1345345846246306316326336346356366376386446847341134 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •