Page 1337 of 1402 FirstFirst ... 33783712371287132713331334133513361337133813391340134113471387 ... LastLast
Results 33,401 to 33,425 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33401
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    [QUOTE=Viscount;5232455]Dobra ideja. Žarište bi možda bio Trg Svetog Petra Cetinjskog - tu je Univerzitet, tu su državne institucije, tu su banke, tu je Capital, tu su kafići i restorani./QUOTE]

    Hahaha da, ali tu je i kruzni tok u kojem vjerovatno znas desavanja od 3:30-5:30 popodne + da ne pricamo sto bi se jos sve desilo kad bi pristigla istovremeno jos 3 autobusa/tramvaja jedan za drugim da se odrade presijedanja da ne pricam o tome da povrsina da se izgradi stanica tog kapaciteta bukvalno ne postoji

  2. #33402
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Pa ne mora biti tačno tu, nego na raskrsnici Moskovska/Bulevar revolucije.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. #33403
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Slažem se.

    Samo, pri kreiranju mreže javnog prevoza potrebno je definisati ključnu tačku gdje se većina linija ukršta i gdje je najveći broj presijedanja.

    Primjera radi u Londonu je to Liverpool Street, u Madridu je Sol, u Moskvi je Leningratsky, u Ljubljani Bavarski Dvor/Kongresni trg. Koju lokaciju izabrati u Podgorici kao "žarište"?

    Totalno nejasan grad. Nigdje nije dovoljno frekventno. Da me je neko pitao prije 10 godina bez razmisljanja bih mu rekao Hotel Crna Gora, a danas? Najveca fluktuacija ljudi je u City Kvartu, a to je bukvalno izlaz iz grada.
    Tačno, ali to je trend.
    Trgovinama je prije bio interesantan centar grada, no neadekvatnom komunikacijom centra sa periferijom (ne samo PG) trgovinama prestaje biti interesantan centar grada te grade svoje centre na periferiji (lakša organizacija parkinga i lakši pristup većeg broja ljudi). Uz trgovinu idu i ostale djelatnosti. Time se dešava da centri gradova gube svoju bit (prije par godina sam čitao interesantnu studiju o tome), te prestaju biti sjedište dešavanja i razmjene (novčane, kulturne,...). Upravo želja očuvanja tzv. centra grada mnogi posežu za efikasnim javnim prevozom kako bi se ljudi zadržali tu, kako bi grad bio živ i u sociološkim smislu. Onog momenta kada cjena nekretnine u centru grada bude manja nego na periferiji može se reći da je počelo umiranje centra grada. Poenta, naravno da je tačno sve što si napisao jer se ništa ne nije radilo/radu već se sve prepušta stihiji.

    Sent from my Motorola 8400

  4. #33404
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo je starija vijest ali aktuelna jer se primice 1 januar

    Od 01.01.2020 u Njemačku bez radnih viza

    Njemački Bundestag prihvatio je zakon koji reguliše useljavanje stručne radne snage iz zemalja van EU.

    Parlament je usvojio paket zakona koji se odnose na migracije.

    Kako prenosi Dojče Vele, novi zakon se ne odnosi samo na vrhunske stručnjake, nego za sve one koji pronađu zaposlenje "koje odgovara njihovoj kvalifikaciji".
    I to za sva zanimanja, a ne samo za ona koje njemačka Agencija za zapošljavanje proglasi deficitarnim, kao što je to bio slučaj i do sada.

    Dolazak pa traženje posla

    Velika novost je i da će onima sa stručnom kvalifikacijom biti omogućeno i da prije samog zaposlenja dođu u Njemačku kako bi tražili posao. Taj boravak je ograničen na šest mjeseci, a uslov je da se osoba može sama izdržavati.

    Hoće li iko ostati u CG


    https://m.dw.com/sr/novim-zakonom-se...ije/a-49106593
    nije 01.01., nego 01.03. valjda?

    inace od 01.07. Austrijanci ukidaju radne dozvole za Hrvate, tj. nece im bit potrebne uopste, moci ce sa pasosem da rade.
    tek je u Hr egzodus od kad su usli u EU, vise od pola Slavonije im se odseli, a tek ce sad jer im je Austrija bukvalno odma tu.

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Tramvaj Konik/Stari aerodrom - budući stadion - željeznička stanica - Gintaš - Union bridge - KBC - Univerzitet/City kvart bi po meni bio revolucija za Podgoricu.

    Pri planiranju saobraćaja jako je bitno uvezati što više tačaka prema kojima gravitira veliki broj ljudi (željezničke i autobuske stanice, obrazovne ustanove, pijace, bolnice, tržne centre, sportske objekte i slično). Tramvaj jeste skup i jeste neisplativ, ali, brate, kad vidiš tramvaj, kaže sebi - e ovo je GRAD. Pritom, to je ekološki najisplativiji vid prevoza.

    A pošto se svi pitaju okle pare, neka imaju u vidu samo jedno: kad su već na desetine miliona naših para otišle na razne Limenke, Carine, KAP-ove i Telekome, ne znam zašto ne bi moglo i na tramvaj. Uostalom, tramvaj će se isplatiti - donijeće bolji kvalitet života, čistiji vazduh, manje gužve, veću mogućnost kretanja za slabo pokretljive, bolje zdravlje i sve što ide uz to. Afeere se neće isplatiti nikad.

    Isto tako, moramo misliti i na jednu jako bitnu stvar: crnogorska populacija stari, produžava se životni vijek, i imaćemo sve veći broj ljudi koji će imati ogromnu potrebu za javnim prevozom. Stariji treba da idu do doktora, do pijace, do familije. Postavlja li neko pitanje kako će ti ljudi da obavljaju sve ove stvari? To je dovoljan razlog da napravimo potpuni zaokret u organizaciji saobraćaja.

    Kako napraviti prostor za tramvaj? Vrlo lako. Opredijeliti po jednu traku u oba smjera bulevara samo za tramvaj ili bus. Što je to teško?

    Sad će se neki pametni da skoče: "A što veliš to, druže?? Pa tek će onda biti gužve, i ovako ne znamo đe ćemo s autima". E tu je glavna caka. Možda će biti šok u početku, ali će ljudi vrlo brzo uvidjeti da je javni prevoz sasvim dostojna alternativa. I promijeniće navike bez problema.

    a ne ide to bas tako, da ostavis bulevar sa po jednom trakom u oba smjera.
    sta ces sa vozilima za hitne slucajeva, vatrogasci, policija itd? ne mogu oni cekat da se isprazni jedna jedina traka. mozda bi jedino solucija bila da oni mogu da koriste i sinsku traku za tramvaj, al onda ona ne bi smjela bit ogradjena, a mogu mislit na sta bi to licilo sa nasim mentalitetom na guzvu dje je samo 1 traka dostupna, pa vise od pola ljudi bi islo sinskom trakom.
    mozda bi moglo bit resenje da se prostor 'ukrade' vecim djelom od trotoara i manjim od 4 kolovozne trake.
    svakako da se saobracaj u Pg mora na neki nacin regulisati, jer sto kaze Mojsije ovo trenutno lici na Kambodzu.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #33405
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    SDT istražuje Ivana Brajovića
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...vana-brajovica

    Prc
    "...formirani spisi predmeta poslovne oznake Ktr-S 235/17..."

    Znači formirani 2017 godine i još izviđaju...



    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
    ...

  6. #33406
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    svi imate manje vise pogresne pocetne stavke. da je tipa autobus na svakih 10 minuta i da je organizovan kako treba, tj da postoji vise tacaka ukrstanja, bilo bi i manje vozila. trenutno stanje da ako hoces od delte do splicanke na zabjelo je glupost od organizacije preko pola grada pa opet pjeske. i naravno da kasne, a red voznje je na svakih 40 minuta
    drugi problem je sto mi nismo isplanirali kao ostali grad uopste.
    godinama pricam da je mugi grobar ovog grada, ali se velika vecina nije slagala, vec je tvrdila da mugi pravi metropolu. eto vam je sad metropola i nije mi zao iskreno ni jednog podrzavaoca mugijeve izgradnje. i treba da se vozite po 3 sata za 2 kilometra.
    parkinzi na trotoarima preko morace. koliko lud treba da budes da napravis onakve parkinge u moskovskoj i u svetozara markovica
    selo u eu je bolje urbanizovano nego "mugijeva metropola"

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #33407
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Pa eno recimo u Sarajevu se traka za tramvaj kroz centar koristi i za tramvaj i za vozila. U Pragu je cini mi se isto tako. Nije to nista strano, a i pravila su tu definisana. A ovo sto @Viscount rece je ziva istina. Tek kad i ako Pg dobije tramvaj, moci ce covjek reci, e ovo je grad. A to sto se tice guzve i uskakanja ispred tramvaja i slicno, mislim da bi uvodjenjem tramvaja guzva bila mnogo manja, samim tim i nervoze bi bilo mnogo manje. Danas svi nedje "zure".
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #33408
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Kod mene ovamo u Nikšić cijena karte je 60 centi , a mjesečna za srednjoškolce 17 eura.
    Pa još ko je kao ja tako "namješten" da mu odgovaraju obje linije prevoznika , ima bus svako pola sata.
    Banja. Ne sjećam se kad sam zadnji put išao taksijem do grada i nazad.
    Sve gradskim prevozom.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока
    xxaxax, nzm dje zivis u NK, evo nocas s;ucajno saznajem za slucaj da su Glusice ukinule liniju za Kocane i za Ozrinice, a ovaj prijatelj mi iz Kocana radi u Srnu u Ozrinice, isao je mjesecnom na posao.
    srecom imaju auto, pa ide sa njim sad, valjda mu se isplati jer ima finu platu.
    al sta sad neko ko nema auto da radi, kako da predje (cijenim da ima toliko) po 10 km u oba pravca?
    Forever young, i want to be forever young

  9. #33409
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod stadiona bi ja stajaliste, nije sto mi je najblize (), al odatle moze svuda.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  10. #33410
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Pa eno recimo u Sarajevu se traka za tramvaj kroz centar koristi i za tramvaj i za vozila. U Pragu je cini mi se isto tako. Nije to nista strano, a i pravila su tu definisana. A ovo sto @Viscount rece je ziva istina. Tek kad i ako Pg dobije tramvaj, moci ce covjek reci, e ovo je grad. A to sto se tice guzve i uskakanja ispred tramvaja i slicno, mislim da bi uvodjenjem tramvaja guzva bila mnogo manja, samim tim i nervoze bi bilo mnogo manje. Danas svi nedje "zure".
    da samo što sarajevski bulevar ima 8 traka...i ljude koji su u autoškoli učili kako se vozi u takvim situacijama, kod nas bi izašli da se biju sa vozačem tramvaja što neće da ih pusti...
    She is only here to annoy herself!

  11. #33411
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Polako, mi smo još uvijek zaglavljeni na pravilima kružnog toka.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #33412
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Polako, mi smo još uvijek zaglavljeni na pravilima kružnog toka.
    I postoji li brza i spora traka ili ne.

    Stanje redovno, isto kao i od kad se uveo prvi kruzni tok i put za dvije trake.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #33413
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    ja bih volio da neko snimi jednu emisiju šta se radi na onaj kružni kod RTCG oko 3 popodne mada i onaj kod hitne je zanimljiv


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #33414
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Ja bih volio neko da snimi kad se nekome ne čeka u koloni na semaforu pa se popne na trotoar i da po gasu, a ja se bacam u stranu da me ne zgazi. Samo što imam lične razloge za tu želju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #33415
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Osim Banjevića, u tom predmetu osumnjičeni su i srpski državljanin Dejan Sekulić, kum bankara sa potjernice Duška Kneževića, Duško Đukanović i nekadašnja izvršna direktorica Atlas banke Vesna Pavlović Furth i holandski državljanin Ben Zion Benajahoe Schijveshuurder.

    ja bih da katnic izgovori ime holandjanina na nekoj presici.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #33416
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Ben Zion.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #33417
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    nja nja ime srednje ime nadimak prezime
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #33418
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Njemu bi previše i ono Furth bilo, dobro ga nađe da čita Benayahoo Šljivovicu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #33419
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    imao bi opravdanje jer su prezime pogrešno napisali (dovoljno je jedno slovo da od brusioca postane neko ko iznajmljuje CDove)
    Last edited by NSX; 13-11-19 at 19:55.
    She is only here to annoy herself!

  20. #33420
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    xxaxax, nzm dje zivis u NK, evo nocas s;ucajno saznajem za slucaj da su Glusice ukinule liniju za Kocane i za Ozrinice, a ovaj prijatelj mi iz Kocana radi u Srnu u Ozrinice, isao je mjesecnom na posao.
    srecom imaju auto, pa ide sa njim sad, valjda mu se isplati jer ima finu platu.
    al sta sad neko ko nema auto da radi, kako da predje (cijenim da ima toliko) po 10 km u oba pravca?
    Carev most , ovamo Gluneks drži i Kličevo i Straševinu.
    A od jesenas je nastala ta frka sa ukidanjem linija.
    Ođe su ukinuli radnim danima linije poslije 8 uveče (ranije zadnja bila u 11) , a vikendom i praznicima sad zadnja linija u 3.

    Послато са SM-A105F помоћу Тапатока

  21. #33421
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/brajovic...du-sa-zakonom/


    Cdm ladno nije objavio komentar za Goveđu Glavu, a samo sam mu citirao "Uvjeren da sam sve radio po zakonu" i rekao da ne priča o zakonu, samo neka odgovori na dva pitanja: Da li je imao dug od 50 hiljada na rivolving karticu i da li je taj dug otpisan. Nisam ga čak ni nazvao punim imenom i prezimenom: Goveđa Glava.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #33422
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Nemojte ljudi, samo je jedna Goveđa Glava, smišljajte druge nadimke.
    War. War never changes.

  23. #33423
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Dvije su Goveđe Glave. Već sam neđe rekao da se goveda kreću u krdima i postavio egzistencijalno pitanje: Đe si vidio govedo samotnjaka?
    Last edited by NHM; 14-11-19 at 08:02. Reason: g
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #33424
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cookie View Post
    "...formirani spisi predmeta poslovne oznake Ktr-S 235/17..."

    Znači formirani 2017 godine i još izviđaju...



    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
    Brajovićeva kartica pod lupom već dvije godine
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...c-dvije-godine
    One Ring to Rule them all...

  25. #33425
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Dvije su Goveđe Glave. Već sam neđe rekao da se goveda kreću u krdima i postavio egzistencijalno pitanje: Đe si vidio govedo samotnjaka?
    But, but....



    Dan: Zemlju "kupljenu" od Brajovića "prodao" 100.000 jeftinije
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-000-jeftinije
    Last edited by Gandalf_White; 14-11-19 at 09:30.
    One Ring to Rule them all...

Page 1337 of 1402 FirstFirst ... 33783712371287132713331334133513361337133813391340134113471387 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •