Thread: Iz raznih novina III

  1. #30301
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Vrijeme je da se S otcijepi od D na celu s Brajovicem i ovo sprovede do kraja.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  2. #30302
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ovo mora kroz parlament da prodje???
    Ako mora onda samo svi napuste sjednicu I nema kvoruma...
    Ne bi me cudilo da DF ostane "da glasa protiv"

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  3. #30303
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Kukali SD, osta bez radnih mjesta. Sto ce kukavci sad imat da ponude svojim blavorima?

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Nista, taman dako se ugasi ta raspala partija, poltronska.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  4. #30304
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A koliko će našem dragom premijeru da sleti u džep ako prođe ovo...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Taman koliko i tebi.

  5. #30305
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Kome nije po volji,ima na jesen onaj smješni kamiončić sa ozvučenjem i ona bina,pa prdunjajte do proljeća i kuražite se po foruma.
    Do tada malo prekomponovanje vlasti u Budvi,stabilizacija Kotora,i ljuljanje Herceg Novog

  6. #30306
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,881
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Sigurno. Pozdravljam te iz Dubaija.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #30307
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    4,661
    Thanked in
    2,485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    Kome nije po volji,ima na jesen onaj smješni kamiončić sa ozvučenjem i ona bina,pa prdunjajte do proljeća i kuražite se po foruma.
    Do tada malo prekomponovanje vlasti u Budvi,stabilizacija Kotora,i ljuljanje Herceg Novog
    Istinski drps partijski vojnik, podrzace i kad je lose po drzavu, jer partija>drzava.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #30308
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Tako rade depesovski botovi, za 300 eura i sendvic, dae vjecna

  9. #30309
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    aerodromi se ne smiju pustiti.

    To je kapija u CG a ispregovarano je da se daju turcima.
    One Ring to Rule them all...

  10. #30310
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://investitor.me/2019/07/26/opt...javnoj-upravi/

    Optimizacija na crnogorski način: Otkud 50 novozaposlenih u javnoj upravi

  11. #30311
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pa to je optimizacija. Inace bi ih bilo 1000

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  12. #30312
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pošto imam tu nekih poznanika koji rade u EPCG, rekoše da je sada u vrijeme odmora pridošlo novih fakultetlija lijepi broj. A oglasa niđe.

  13. #30313
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Što se tiče posla u Njemačkoj čišćenja klozeta, teškog fizikalisanja evo iskustva koleginicinog brata. Završio čovjek fakultet i u potrazi bio za poslom. Porodica mu nije dobrostojeća potreban mu je bio novac. Nadao se da će otići na brod ili ovdje naći nekakav posao al ništa od toga. Dobio je ponudu da radi u Njemačkoj. Sam se Njemcima ponudio da konobariše i sl. Za to su ga odbili i rekli mu da će mu naći posao koji je u skladu sa njegovom stručnom spremom. Baš sam se prijatno iznenadio kada sam to čuo.

    A evo i drugog iskustva. Moj brat od tetke je informatičar, živi u Beogradu i završio je FON (ima i master). Početak mu je bio težak, morao je da trpi nekakve kretene al na kraju se izborio za dobru platu i poziciju (ne bi me iznenadilo da je makar 2000 eura). Dobio je ponudu za posao u Francuskoj. Otišao je na probni period. Stan koji je tamo dobio je bio mali + je bio sam. Plata koju su mu ponudili je veća od one u Beogradu ali kada se uzmu u obzir troškovi života + kirija ispade da bi bolje prošao u Beogradu. Na stranu što su mu svi dragi ljudi u Beogradu. Na kraju je odbio ponudu iz Francuske.

  14. #30314
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ftiniji-pasosi

    Aj dako se i ovo doceka eo 2. god. prdnjave i nikako da se zavrsi.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  15. #30315
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...tal%2bexchange

    Znaci Vlada prodaje investitoru (doo u kom funkcioner DPSa ima 40% vlasnistva) zemlju na obali mora za 132€/m2.

    Za parcelu pored opstina je donijela odluku da ne moze da se proda ispod 380€/m2

    Alo ljudi ovo je nasa, drzavna zemlja.

    Dje je odje logika? Dje je odje zdrav razum?


    Idemo dalje, jos jedna vijest, veoma bitna:


    WWF Adria (World Wide Fund of Nature), jedna od najvećih i najuticajnijih svjetskih organizacija za zaštitu prirode, crnogorskoj Vladi uputila je inicijativu da obustavi aktivnosti na izgradnju malih hidroelektrana i formira radnu grupu koja bi preispitala koncesionu politiku u toj oblasti.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...e-u-crnoj-gori

    Svijet stiti prirodu od nas samih I pohlepnih povlascenih investitora.

    Da se bilo koja od ovih vijesti desava u nekoj normalnoj zemlji haos bi se napravio, a kod nas totalna ravnodusnost.

    Oguglali smo skroz, samo cekamo da vidimo dje je dno, a dok padamo dajte da se pokoljemo malo oko crkve, jer ako crkveno pitanje ne rijesimo sve propade.

    U medjuvremenu se Budvanska rivijera dijeli na dva dijela, Ćoćo dobija zemlju u bescijenje pored skijalista u koje se ulazu drzavni milioni, zlatna koka od Aerodroma se daje strancima I ko zna sta jos sve se zavrsava a da se I ne zna ... ali ajde prvo crkvu da rijesimo.





    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-07-19 at 21:46.

  16. #30316
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Fenomenalna kolumna Petra Glendže

    https://www.vijesti.me/kolumne/spijanje-za-mila

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  17. #30317
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Što se tiče posla u Njemačkoj čišćenja klozeta, teškog fizikalisanja evo iskustva koleginicinog brata. Završio čovjek fakultet i u potrazi bio za poslom. Porodica mu nije dobrostojeća potreban mu je bio novac. Nadao se da će otići na brod ili ovdje naći nekakav posao al ništa od toga. Dobio je ponudu da radi u Njemačkoj. Sam se Njemcima ponudio da konobariše i sl. Za to su ga odbili i rekli mu da će mu naći posao koji je u skladu sa njegovom stručnom spremom. Baš sam se prijatno iznenadio kada sam to čuo.

    A evo i drugog iskustva. Moj brat od tetke je informatičar, živi u Beogradu i završio je FON (ima i master). Početak mu je bio težak, morao je da trpi nekakve kretene al na kraju se izborio za dobru platu i poziciju (ne bi me iznenadilo da je makar 2000 eura). Dobio je ponudu za posao u Francuskoj. Otišao je na probni period. Stan koji je tamo dobio je bio mali + je bio sam. Plata koju su mu ponudili je veća od one u Beogradu ali kada se uzmu u obzir troškovi života + kirija ispade da bi bolje prošao u Beogradu. Na stranu što su mu svi dragi ljudi u Beogradu. Na kraju je odbio ponudu iz Francuske.
    Ono sto dosta ljudi brka kod nas je fax i radno iskustvo. Sto mislis kao neko sa zavrsenim faxom bez dana radnog staza treba li da bude odma direktor? Problem je sto mi nemamo trenutno da ponudimo Njemackoj nista preko konobara, sobarica, cistacica, radnika na gradjevini. Koji ce da rade za platu duplo vecu nego kod nas. Ali zamajavanje da ce se po Evropi zaradit pare neko sa nasih prostora ko nije "Skilled worker" je smijesno. Ne bi da ubijem volju ikome. Pare ce zaradit i to duplo vece nego kod nas ali ne dovoljne za nas nacin zivota u Njemackoj.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  18. #30318
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...tal%2bexchange

    Znaci Vlada prodaje investitoru (doo u kom funkcioner DPSa ima 40% vlasnistva) zemlju na obali mora za 132€/m2.

    Za parcelu pored opstina je donijela odluku da ne moze da se proda ispod 380€/m2

    Alo ljudi ovo je nasa, drzavna zemlja.

    Dje je odje logika? Dje je odje zdrav razum?


    Idemo dalje, jos jedna vijest, veoma bitna:


    WWF Adria (World Wide Fund of Nature), jedna od najvećih i najuticajnijih svjetskih organizacija za zaštitu prirode, crnogorskoj Vladi uputila je inicijativu da obustavi aktivnosti na izgradnju malih hidroelektrana i formira radnu grupu koja bi preispitala koncesionu politiku u toj oblasti.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...e-u-crnoj-gori

    Svijet stiti prirodu od nas samih I pohlepnih povlascenih investitora.

    Da se bilo koja od ovih vijesti desava u nekoj normalnoj zemlji haos bi se napravio, a kod nas totalna ravnodusnost.

    Oguglali smo skroz, samo cekamo da vidimo dje je dno, a dok padamo dajte da se pokoljemo malo oko crkve, jer ako crkveno pitanje ne rijesimo sve propade.

    U medjuvremenu se Budvanska rivijera dijeli na dva dijela, Ćoćo dobija zemlju u bescijenje pored skijalista u koje se ulazu drzavni milioni, zlatna koka od Aerodroma se daje strancima I ko zna sta jos sve se zavrsava a da se I ne zna ... ali ajde prvo crkvu da rijesimo.





    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ovo je sve za kosijerom po noga, ali sto ocekujes kad se ljudi prodaju za 20e.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  19. #30319
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Ono sto dosta ljudi brka kod nas je fax i radno iskustvo. Sto mislis kao neko sa zavrsenim faxom bez dana radnog staza treba li da bude odma direktor? Problem je sto mi nemamo trenutno da ponudimo Njemackoj nista preko konobara, sobarica, cistacica, radnika na gradjevini. Koji ce da rade za platu duplo vecu nego kod nas. Ali zamajavanje da ce se po Evropi zaradit pare neko sa nasih prostora ko nije "Skilled worker" je smijesno. Ne bi da ubijem volju ikome. Pare ce zaradit i to duplo vece nego kod nas ali ne dovoljne za nas nacin zivota u Njemackoj.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Kod nas se toliko završeni fakultet cijeni da većina smatra da do kraja života treba da primaju debele plate (i u starost penzije) a da ne moraju da ih stvarno i odrađenim poslom zarađuju.
    Što je najjače dostina njih zapravo tako i završi u državne i ostale jače firme. Lezi lebu da te jedem.

    Dostina njih je i bilo direktor odma posle završetka fakulteta. Znam jednoga koji je danas savjetnik Milu, gle čuda.

  20. #30320
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Kod nas se toliko završeni fakultet cijeni da većina smatra da do kraja života treba da primaju debele plate (i u starost penzije) a da ne moraju da ih stvarno i odrađenim poslom zarađuju.
    Što je najjače dostina njih zapravo tako i završi u državne i ostale jače firme. Lezi lebu da te jedem.

    Dostina njih je i bilo direktor odma posle završetka fakulteta. Znam jednoga koji je danas savjetnik Milu, gle čuda.
    Zato i jesmo u debelom problemu. Moj savjet svima koji se misle da pobjegnu sto prije nazalost jer kod nas bez debele veze ne mozes da budes ni cistac klozeta. A firme nam i jesu tu dje jesu bas radi takvog kadra.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  21. #30321
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Zato i jesmo u debelom problemu. Moj savjet svima koji se misle da pobjegnu sto prije nazalost jer kod nas bez debele veze ne mozes da budes ni cistac klozeta. A firme nam i jesu tu dje jesu bas radi takvog kadra.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Ne mozes bit cistac klozeta bez debele veze?
    Nemoj da precerujemo... Posla ima, samo sto mi ocemo sve i odma to je drugi problem. A i konkurencija je jaka. Ima dosta ljudi koji su obrazovani i sa iskustvom, pa se ljudi obeshrabre kad ne prodju 5-6 intervjua, zacude se kako to, oni su najpametniji... Pa onda se prosipaju razne price... Ko je uporan i ima viziju... Sve se moze.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  22. #30322
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne mozes bit cistac klozeta bez debele veze?
    Nemoj da precerujemo... Posla ima, samo sto mi ocemo sve i odma to je drugi problem. A i konkurencija je jaka. Ima dosta ljudi koji su obrazovani i sa iskustvom, pa se ljudi obeshrabre kad ne prodju 5-6 intervjua, zacude se kako to, oni su najpametniji... Pa onda se prosipaju razne price... Ko je uporan i ima viziju... Sve se moze.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Dobro mozda jest precerano ali generalno iako ima posla poso kod nas je cisto izrabljivanje radnika. Pogledaj samo koliko radnika radi bukvalno za nista. Sto jedan takav radnik treba da ocekuje od svega toga ako radi za 300 eura. Za poso cistacice u drzavnu firmu svakako da treba veza i to debela. O pravima radnika ja mislim da je suvisno trosit rijeci. Ambicioznih i vrijednih sigurno da ima mozda 5% a sto sa ovim ostalim?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  23. #30323
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Dobro mozda jest precerano ali generalno iako ima posla poso kod nas je cisto izrabljivanje radnika. Pogledaj samo koliko radnika radi bukvalno za nista. Sto jedan takav radnik treba da ocekuje od svega toga ako radi za 300 eura. Za poso cistacice u drzavnu firmu svakako da treba veza i to debela. O pravima radnika ja mislim da je suvisno trosit rijeci. Ambicioznih i vrijednih sigurno da ima mozda 5% a sto sa ovim ostalim?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Neambiciozni i nevrijedni? takvi mogu da pasaju slobodno, da necemo da im damo socijalnu pomoc?

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  24. #30324
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/sest-firmi-bran...javnosti-foto/


    Je li tužilaštvo na kolektivnom odmoru?

  25. #30325
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 1213 of 1402 FirstFirst ... 213713111311631203120912101211121212131214121512161217122312631313 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •