Page 398 of 1402 FirstFirst ... 2983483883943953963973983994004014024084484988981398 ... LastLast
Results 9,926 to 9,950 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #9926
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    najbolje je ukinuti sve fakultete ...
    Kad bi uporedili osnivanje novih firmi i produženje radnog vijeka sa ponudom siguran budi da takav potez ne bi porametio ni jedan segmet društva osim što bi na biro došao nastavni kadar a ni to se bukvalno ne bi primijetilo tj ne bi uticalo na stopu nezaposlenosti ...
    Last edited by night_silence; 24-01-17 at 14:49.
    deuscroix

  2. #9927
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Čujem ljudi, nekad u šali, da ljudi predlažu ukidanje fakulteta. Sve im izgleda besmisleno

    -Ranije je bilo: masu besmislenih ispita i ekstremno visoki kriterijumi
    -sada je situacija sledeća: masu besmislenih ispita, znatno niži kriterijumi i veze i vezice

    Jedina konstanta u svemu je besmislenost. Otud i predlog za ukidanje fakulteta.

  3. #9928
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Lagano, sve će to narod pozlatiti.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #9929
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Današnje generacije ne bi ovo znale da riješe. Mislite li da je to zbog toga što su te generacije glupe i lijene? Pa podsjetiću vas da su te generacije stvorile nešto poput Facebooka ili Googla. Toliko o njihovoj gluposti i lijenosti. U čemu je kvaka? Mozak tih generacija je drugačiji od mozga starih generacija. Oni ne mogu da riješe probleme koje su rješavale starije generacije ali mogu da naprave ne što ne bi mogle nove generacije (Facebook).
    Koje su to generacije stvorile? Danasnjih studenata sa "bolonjom"?
    Nemojte molim vas...
    Hvala Lepo

  5. #9930
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Alo ljudi o čemu mi pričamo? Zadnjih par godina univerzitet je sačinjen od par interesnih lobija (o UDG-u da ne govorim) i svako gleda svoju računicu. Jesu li protestvovali, pa dođe premijer - zovne ih na kaficu i to je to, niko ništa do vođa protesta koje su dobili neke od mnogih pogodnosti. Tada su imali šanse za reforme ili bilo što da su tražili, ali ne, bitna je sopstvena guzica (ne ova sa foruma koju ovom prilikom celivam).

    Gledam par vječnih studenata poput onog hibrida te je vodio sportski program na IN-u a i RTCG-u čini mi se, predsjednik studenata nešto, saznah da je te najbolje apartmane/sobe u novom domu on dobio i još neke stvarčice.

    Što se čudite ovim ispranim mozgovima onda? J*beš ti svo obrazovanje danas kad se na kraju gleda koja si partija.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #9931
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    od školstva je napravljena bukvalno piramidalna šema gdje ti trebaju novi studenti da bi imao od čega da platiš profesore a profesora će biti sve više kojima će trebati još više studenata i tako u krug i taj balon će se širiti dok ne pukne
    She is only here to annoy herself!

  7. #9932
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,402
    Thanked in
    1,238 Posts

    Default

    Ja sam polagala na kraju gimnazije maturski ispit, znanje sve 4 godine srednje škole, srpski jezik (mislim da se tako zvao hehe), matematika i fizika. Kraj maja. Onda prijemni ispit na fakultet pocetak jula, matematika. Sjećam se koliko sam učila i koliko se tresla čekajući rang liste, jer je na beogradskom univerzitetu bila zajednička lista za sve tehničke fakultete, pa se rasporedjivalo ko izabere koji faks.
    Ovo sad upisivanje fakulteta je presmiješno

  8. #9933
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja sam polagala na kraju gimnazije maturski ispit, znanje sve 4 godine srednje škole, srpski jezik (mislim da se tako zvao hehe), matematika i fizika. Kraj maja. Onda prijemni ispit na fakultet pocetak jula, matematika. Sjećam se koliko sam učila i koliko se tresla čekajući rang liste, jer je na beogradskom univerzitetu bila zajednička lista za sve tehničke fakultete, pa se rasporedjivalo ko izabere koji faks.
    Ovo sad upisivanje fakulteta je presmiješno
    http://coub.com/view/9m99o

    You got a pencil? Get the f*ck in there, it's physics.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #9934
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,968
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Koliko pitas, toliko ti znanja pripada. Tako vele. Ko je u fakultet radi fakulteta, a ne da nauci neku materiju, blejace poslije u neku kladionicu. A ko zeli da nauci nesto konkretno(pod uslovom da osoba od 20-22 godine uopste zna sto ga zanima u zivotu), naci ce nacina kroz praksu da se iscima da nadje posao i radi.

    Da mi je ova pamet sa 18 godina bila, ne bi bi upisivao fakultet, no bi mi dodatnih 5 godina radnog iskustva mnogo vise znacilo nego to sto sam ucio. Osim ko je doktor, pravnik, masinski iili neki drugi inzinjer, tu vec moras ici na fakultet. A ekonomija, menadzment, i ostali drustveni fakulteti su cisto bacanje vremena(i para), sve se u praksi uci.

    Kod nas studenti ne rade, ne zanima ih da uce dublje materiju, s toga izlaze takvi kakvi izlaze s fakulteta. Kapaciteti nisu bez posla, pa imali diplomu ili ne.

  10. #9935
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,584
    Thanks Thanks Given 
    7,514
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Problem je shto kod nas i oni shto zhele da pitaju ili ne mogu stici na red ili nemaju koga da pitaju...

    sent using tapatalk
    #fakenews

  11. #9936
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,854
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Ne može se uvijek polazit od sebe. Nije svako ni ambiciozan, ni laktaš, ni sposoban da se probije samostalno. Ljudi su različito i podizani i vaspitavani. Može čovjek da bude potpuno stručan, ali da nikad ne dođe do izražaja zbog toga što mu priroda nije da se ističe i neophodno je da ga neko primijeti i da mu da šansu. Ne zbog toga radnika, nego zbog toga što je sposobni šef/direktor (haha) uvidio da i sam može da se okoristi o rad stručnog radnika kojeg je sam otkrio. Neki ljudi jednostavno ne znaju da prodaju ili unovče ono što znaju.

    Da su svi jednako ambiciozni i prodorni, ni ovi koji polaze od svoje lične ambicije i prodornosti ne bi bili tako uspješni. Imali bi mnogo veću konkurenciju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #9937
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Koje su to generacije stvorile? Danasnjih studenata sa "bolonjom"?
    Nemojte molim vas...
    Hvala Lepo
    Programeri koji danas rade za Google, Microsoft i Facebook su mahom mladi ljudi u svojim dvadesetim godinama. Mark Zuckerberg je 1984. godište i ne vjerujem da bi mogao da položi onaj prijemni iz 1886. godine.

    Mislite da je prijemni rješenje za probleme? Mislite da se ne može i zloupotrebiti?

    Primjer sa Beogradskog univerziteta:

    "A šta ti je sigurica? Pa to je priprema za prijemni na željenom fakultetu. 'Ajde da ne mračim, nije ti baš sto posto garancija, ali, recimo, kad sam polagala prijemni, bilo je nekih 85 odsto pitanja sa tih priprema, pa, ono, imaš šanse. Kaže naš Ustav „svi građani imaju, pod jednakim uslovima, pristup visokoškolskom obrazovanju". Nemam duhovit komentar. "

    Link ka cijelom tekstu https://www.vice.com/rs/article/fina...is-na-fakultet

    Mislite li da se ovo ne bi dešavalo i u zemlji gdje se izuzetno cijeni kada je neko "učinjen"?
    Last edited by Kaz; 24-01-17 at 19:24.

  13. #9938
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ma to su samo nastavljaci tudjeg projekta najvece vojne firme za istrazivanja u USA... I to puste u etar kad I'm se hoce, pa I nakon 20 god od otkrica..
    Rade kako su nauceni I programiraju na alatima koji su I'm ustupljeni of onih koji su to radili 50tih I ranije. Pa I Mark Zuckemberg je to isto I FB nije njegov projekat nego te agencije.
    No da vidimo sta ce ovi nasi lokalci da naprave.. Dobri su neki sa ETF-a ali mislim da ce zavrsiti svi van CG..
    Ostalo boo...
    Hvala Lepo

  14. #9939
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Jeste li ikada programirali? Jel znate koliko je programerskog znanja potrebno da biste radili na projektima (čak i kao, kako posprdno kažete "nastavljač"? Jel znate kako izgleda intervju za ulazak u Microsoft Development Center u Beogradu? Ja mislim da o svemu ovome znate koliko i babe iz mog komsiluka.

    Uzgred ovo sa alatima iz 50-ih je biser samo takav. Za ocekivati od nekog ko veze nema sa modernim razvojem softvera. Eh da sam ja to odvalio profesoru Draganu Djuricu, uh...

    Uzgred samo je jedna Silicijumska dolina. Ona s razlogom postoji SAMO u Americi (SAD). Ni Norveska nema Silicijumsku dolinu, pa je nerealno ocekivati da je ima i CG.
    Last edited by Kaz; 24-01-17 at 19:46.

  15. #9940
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Paaa recimo, vjerovali ili ne...da sam u tim programerskim vodama od IT starta u Evropi.. . Moja malenkost je u CG donijela prve knjige o programiranju uz ostalu opremu decku koji je rasturio I u USA u mnogo cemu pa I u tome.. Mada, ako cemo iskreno I moja mama radi deceniju na svim op programima.. Jako talentovana dama.
    Microsoft u BG.. Pa znam ih slucajno sve.. Rade u 8mini plate sto bi dobijali za isti posao u USA kod njh... Uglavnom ex student I djake koji su obavili ponesto od studija u USA..
    I sta ovo treba da objasni? Veze sa mnom a nisam skromna.. Sve vlasnistvo USA vojne industrije koju pratim kao dnevne novine koliko je kad dostupno da ustupe na kasicicu...
    Veze s Vama?
    Hvala Lepo

  16. #9941
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja pa ja i opet ja, prvi sam u svemu i u sve se razumijem.
    Da nije bilo mene vi seljaci u CG i ne biste znali sta je komjuter.
    Kao zacin C sam, u sve se mijesam.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #9942
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Skoro pa istina...
    Hvala Lepo

  18. #9943
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Metodologije i alati programiranja su se VEOMA promjenili od 50-ih na ovamo. A alati su se toliko promjenili da moja jedna moja stara profesorica nije mogla da vjeruje da su izmislili automatsku obradu izuzetaka dok nije vidjela taj programski jezik na djelu. U programiranju važi da ako danas naučite jedno to može biti totalno prevaziđeno za pet godina. I da biste nekad naučili novo morate prvo da se "odreknete" starih navika koje za novu tehnologiju mogu biti lose. Rijec je o jednom bas dinamicnom zanimanju gdje se cesto desava da covjek STALNO mora da uci da bi ostao konkurentan.

  19. #9944
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mi smo u startu na studijama mijenjali 8 gradacija istog programa u 3 mjeseca... kako je to islo I u startu, a kamoli sad. Sa razlikom sto se sada stopira promjena iz komercijalnih razloga. Ko se ne usavrsava citav zivot I svaki trenutak, taj mi se I ne dopada.

    Hvala Lepo

  20. #9945
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ali programiranje je bas cini mi se bas specificno kada je to usavrsavanje u pitanju.

    Dakle morate da naucite kako nesto brzo da naucite (programski jezik) a onda kada ucite novi programski jezik morate biti spremni da brzo zaboravite i odreknete se svojih starih navika jer vam one mogu biti prepreka u ucenju novog programskog jezika.

    I u programiranju i informatici 5 godina je OGROMAN period. Tu se sve jako brzo mijenja. To nije recimo stvar sa knjizevnoscu itd.

  21. #9946
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    5 godina je mala maca, 8 promjena programa u 3 mjeseca je bio odlican trening...
    Multimedia..
    p.s. Profesori su ok ako su iz aktuelne prakse.. Nasi su svi bili aktivni u vodecim IT kompanijama, pa I'm je bilo simpa da u istom vremenu promjene rade sa nama.. Profesori koji su fixni .. uh dosadni I sebi I drugima.Prevazidjeni od prvog dana radnog ugovora.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 24-01-17 at 20:32.

  22. #9947
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,854
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Sad malo bijednih pokušaja pranja od brabonjaka koje su sami stavili na papir i potpisali:

    Studenti za slobodu: Nekorektno je protumačena naša izjava

    http://cdm.me/drustvo/studenti-za-sl...a-nasa-izjava/

    Sad tvrde da su htjeli da kažu da besplatne studije neće riješit probleme studenata i da im je drago što su oni ponovo započeli priču o studentskim problemima. A u onom njihovom obraćanju "analizirali" isključivo posljedice ukidanja školarine. Čuš pogrešno protumačeni. Sve i da je to istina, kakav blam da "akademski" građani nisu sposobni da napismeno iskažu ono što im je u glavama. Možda je crnogorski problem odliv mozgova iz države, ali je problem ovih likova odliv mozgova iz glava.

    Teško da postoje dovoljno velike uši kojima mogu da se pokriju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #9948
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Sve neshvaceni umjetnik do neshvacenog umjetnika. Svaka recenica je avantura.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #9949
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Briga njih sto su budale kad imaju para da plate studiranje.

  25. #9950
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Meni je fascinantno da ljudi čim se pomene fakultet oni odma navale na programiranje pa bi čovjek pomislio da u CG žive sve programeri a evo koliko surfujem po internetu ne vidjoh ni jedan program ili igricu da su napravili ljudi odavde dok u okruženju ima takvih primjera !!! Informatika nije samo programiranje i svako će se složit da u toj oblasti nemamo neke šanse za uspjeh ali je neshvatljivo da fakulteti nemaju u svakom trenutku otvorenih po 20-30 projekata koje traži neki privredni subjekt u cilju racionalizacije troškova ili efikasnijeg poslovanja ili nešto treće !!! Kod nas se sve svodi da se uradi logo ili neka aplikacija za telefon što ne može obezbijedit izvor prihoda na duže staze pa stoga nije ni atraktivno ...
    deuscroix

Page 398 of 1402 FirstFirst ... 2983483883943953963973983994004014024084484988981398 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •