Page 566 of 1402 FirstFirst ... 664665165565625635645655665675685695705766166661066 ... LastLast
Results 14,126 to 14,150 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #14126
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Crna Gora ima more problema koje treba rijesiti. Naravno. vozacka (ne)kutura je uzas - kao i mnogi drugi aspekti (ne)kulture. Kao napr. bacanje smeca dje mu mjesto nije - bio sam svjedok kesa sa smecem koje su letjele s terase u pravcu kontejnera, jer je vlasniku smeca bilo tesko da sidje niza stepenice. Prolazak kroz crveno je gotovo pa normalna stvar u CG. Ako i nije normalna, onda je cesta. Takva je kakva je svijest onih koji to cine, a njih bi se tesko moglo nazvati normalnim. Jer, niko ko je normalan ne prolazi kroz crveno. S tim da je ta granica izmedju onog sto je normalno i onog sto nije mnogima nije jasna. I cesto smatraju da je normalno ono sto je nenomarlno (evo me ka' Sveto Marovic:stupid: Policija, nazalost, ne radi svoj posao kako treba. Sto je, opet, samo dio opsteg nerofesionalizma koji dominara u CG - cast izuzecima. U nekim zemljama imaju kamere koje snimaju brzinu voznje na mjestima dje postoji rizik razvijanja opasne brzine. Pitanje je koliko bi to bilo efikasno u CG. Dzaba se nekom oduzima v. dozvola, kad ce je dobiti nazad "intervencijom".

    Znam da je ovo prazna prica i da se ovakve stvari ne mogu rijesiti pisanjem na cdm (nijesam mislio na pishanje:beguiled:

  2. #14127
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Šta se jede u najmlađoj NATO članici, part 2

    Uništeno voće i povrće bez porijekla na barskoj i ulcinjskoj pijaci


    The more things change, the more they stay the same.

  3. #14128
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav, da li mi moze neko objasnit ovaj status o majkama sa troje i vise djece koje su bile na biro 15 godina i stekle pravo na penziju a vidim sad ukinuto...

    Da li ima neki pravnik da mi moze objasnit: ovim novim zakonima hoce li dobit kakvu kompenzaciju ili ostaju bez ikakvih primanja?

    hvala

  4. #14129
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://techcrunch.com/2017/06/09/th...-royal-family/

    pa se vi žalite na 10 godina za nato :loyal:

  5. #14130
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

  6. #14131
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ahahaha a da pozovu isti bi ovaj reka Nije ulica mjesto za promjene i bla bla truć truć. A drugo, niko ne bi doša na protest no bi i toj šačici ljudi psovali familiju što ne mogu proć bulevarom.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  7. #14132
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ovo me vazda podsjeti na jedan film gdje sin graje na oca da treba ovo, ono, da je kukavica... ovaj kulira. Film se zavrsava tako sto sin ostara i sad njegov sin govori njemu isto sto i on svome ocu po istim stvarima a ovaj kulira. E tako bi bilo isto da se ko od ovih bundzija nadje na mjesto lidera opozicije. Ponasali bi se isto kao i oni.

    Nije nama problem opozicija vec ukupan narod. Vlast i opozicija su samo ogledalo tog naroda a ne postoji niko dovoljno harizmatican i drzavnik da bi mijenjao narod.

    Ovako napravices protest na koji ce ti u prvom redu biti esalon ovih 'bundzija' koji ce se u*rati u taj protest. Ovi ce reci da su sve to udbasi, "udbasi" ce reci da je opozicija izdajnicka... bla, bla, truc... Sve vidjeno hiljadu puta.

  8. #14133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma ima takvih ljudi no ljudi ne vole takve. Čine im se mlaki. Ovi vole nekog da je bikac al ne njih da prca... što je nemoguće.

  9. #14134
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Pokvaren je ovaj narod mnogo, vise su se obradovali ovim ukidanjem a ne da se ocekuje protest.

    Mene je milo sto je opozicija pokazala svoje sramno lice.

    Problem je sto su sve nagomilovali redom, ekonomske mjere, naknade i opet cutimo...

    Pametnome dosta!

  10. #14135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Podizan je da bude takav. Vlast na koju su uvijek dolazili oni sa lažnim motivima, nikad nisu željeli da narod bude drugačiji. Jel da ima sposobnosti da prepoznaju ko je prevarant a ko je pravi.
    Jel da bude obrazovan i mudro bira svoje političke predatavnike, izbjegava šalabajzere a bira znalce.

    I to nađoh da nije ništa novo. U knjizi "Politika" od Aristotela on je zabilježio takve fwnomene društva koje su elite dugo stvarale da im niko koga nr mogu kontrolisati ne može se baviti politikom, da ositomaše svoj narod tako da niko imućan ne može da se stvori da bi im parirao i sl.

    Sveje to staro ka grčka... samo što nikad se ne pitaju kako će završiti.

  11. #14136
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Crna Gora ima more problema koje treba rijesiti. Naravno. vozacka (ne)kutura je uzas - kao i mnogi drugi aspekti (ne)kulture.
    Mislim da je mali kriterijum pri polaganju vozačkog krivac koliko i nekultura i divljaštvo.

    Moj vozački se sastojao u jednom krugu oko američke ambasade što može svako, i to zatvorenih očiju. Trebalo bi za polaganje vozačkog barem proći čitavu Podgoricu, i ne samo to već bi moralo da se uvede da čitava Crna Gora polaže u Podgorici
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #14137
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mislim da je mali kriterijum pri polaganju vozačkog krivac koliko i nekultura i divljaštvo.
    Ne sporim da se do vozacke dolazi lakse no bi trebalo. Imam vozacku pa se sjecam i instruktora koji bi me poveo na neki poligon, a on posao u kafanu dok prodje taj sat vremena za koji je bio placen da me obucava. A sjecam se i polaganja vozackog. Ja sam tek nakon sto sam dobio vozacku s jednim drugom koji je bio iskusan vozac vjezbao voznju. Ipak, po meni je glavni problem bahatost i nekultura. Kroz crveno prolazi onaj ko je bahat i brige ga nije za propise, a ne onaj ko je los vozac (mada, jedno ne iskljucuje drugo). Glavni uzrok udesa je neprilagodjena brzina i nepostovanje propisa. Opet,onaj ko vozi, recimo 150 km na sat na dijelu dje je ogranicenje 80 km, to radi zato sto je bahati divljak, a ne zbog toga sto nije naucio da vozi. Samo zamisli za volanom onog divljeg covjeka kojeg pomenuh da baca kese smeca sa svog balkona. E kad imas takve divljake, a divljak je jos i blag termin za takvu stoku, i jos mu das v. dozvolu, u zemlji dje se smatra "m*donjom" i "junakom" onaj ko vozi ludacki i krsi saobracajne propise, stvari se nece promijeniti dok vladaju takvi naopaki kriterijumi vrijednosti . I sve dok ne preovlada stav da se ne radi ni o kakvim "junacima", vec o primitivnim budalama, problem ce postojati. Jer, nasi macho Crnogorcii vole kad ih drugi smatraju "m*udonjama" kojima niko ne moze nista, a bas i ne vole ako ga smatraju primitivcem i kretenom.

  13. #14138
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    i ne samo to već bi moralo da se uvede da čitava Crna Gora polaže u Podgorici
    LEL

    Podgorica, u kojoj u prosjeku od 15 samo jedna osoba zna pravila kružnog toka i pridržava se istih.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #14139
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default



    Da parafraziram neke teze koje Mandić izbacio, kome je muka da sluša:
    - Od ukupnog stanovništa u Crnoj Gori, Srba ima trećina po nacionalnosti, govornika srpskog polovina, a vjernika Srpske pravoslavne crkve 2/3 stanovništva
    - Srbi mogu da dođu na vlast i imajući u vidu ovo gore imaju potencijal da ojačaju po prvoj stavci - tj. brojnosti u nacionalnom izjašnjavanju, te su svi pravoslavci u Crnoj Gori prije 100 godina bili Srbi
    - Ideja o ujedinjenju Srba u jednu državu nije ništa oslabila, iako prilike nisu trenutno naklonjene da mogu da se naprave veliki iskoraci u realizaciji te ideje, ali Srbi mogu da se organizuju i odrede prema tome kao konačnom cilju, te se "južno krilo srpskog naroda" u Crnoj Gori drži veoma dobro
    - Srba u Crnoj Gori ima najviše na primorju na "srpskom moru"
    Last edited by ASC; 10-06-17 at 14:25.

  15. #14140
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slozio bi se sa ovim zadnjim pasusom.

  16. #14141
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Poslušah sve, nažalost. Da slušate njega, stekli biste utisak da je open season na Srbe u CG, da ne smiju izaći iz kuće i da nemaju nikakvih prava.

    Praktično, kao gej osobe u Čečeniji.

  17. #14142
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kakvo smece fasisticko

  18. #14143
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    ne treba neka prevelika bistrina za to, dovoljno je regularno zavrsit osnovnu i ne zavisit finansijski od dpsa
    She is only here to annoy herself!

  19. #14144
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/nezapo...edicine-941754

    Na evidenciji Zavoda za zapošljavanje (ZZZCG) početkom juna bilo je 38 nezaposlenih visokoškolaca sa zanimanjem doktor medicine, što u odnosu na isti period prethodne godine predstavlja smanjenje od 40 odsto.

  20. #14145
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default



    Jel moguće da se lik ovako izglupirao da oće da briše firme iz registra koje su se ( makar je takvo bilo pitanje navodnog premijera Ukrajine ) bavile pranjem para !!! DPS je prošlost iz prostog razloga jer su se previše kompromitovali iako EU vjerovatno nema ništa protiv da mafija gradi institucije ...
    deuscroix

  21. #14146
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Petnjica munjevito postaje generator razvoja i industrijske proizvodnje u CG

    U fabrici Euro Bor uspješno proizveden prvi peškir

    The more things change, the more they stay the same.

  22. #14147
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    LEL

    Podgorica, u kojoj u prosjeku od 15 samo jedna osoba zna pravila kružnog toka i pridržava se istih.
    O tome i pričam. Kakva god da je Podgorica, ima najkomplikovaniji saobraćaj u Crnoj Gori i treba se uvesti da i Bjelopoljac, Cetinjanin, Baranin, Nikšićanin, Budvanin... polažu u Podgorici


    PS.
    Ako 14 vozača vozi u kružnom na jedan način, a ti na drugi. Šta misliš kolika je mogućnost da si ti jedini pojmaš ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #14148
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    U Podgorici je danas poslije 17 sati počela potraga za Almom Kriještoraca (28) koja je nestala juče ujutro.

    Građani su podijeljeni u dvije grupe – jedna se okupila na Trgu nezavisnosti, a druga na Starom aerodromu.


    Pretražuju se Ćemovsko Polje i dio grada kod Željezničke stanice.
    Kako nezvanično saznaje TVCG, u potragu je uključeno i kajakaško društvo koje sa sedam kajaka od Vezirovog mosta pretražuje Moraču. Alma je juče izašla iz kuće u pidžami i klompama.
    Visoka je oko 170 centimetara i ima dugu, smeđu kosu.Ukoliko imate neke informacije javite na broj 069 178 892.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #14149
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Никшић
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/svijet/nato-av...j-sojgu-943250
    Ovo je skandalozno, a evo i snimka

  25. #14150
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šojgu je u tom trenutku bio na putu ka ruskoj enklavi Kaljiningradu.


    To je ona teritorija sto je Rusija OTELA ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

Page 566 of 1402 FirstFirst ... 664665165565625635645655665675685695705766166661066 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •