Page 804 of 1402 FirstFirst ... 3047047547948008018028038048058068078088148549041304 ... LastLast
Results 20,076 to 20,100 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #20076
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Просјечан ДПС гласач, чим поменеш алтернативу њиховој партији, одмах крене са причом о Србији, Русији, четницима и партизанима. Тотално им је мозак испран.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Полакоте!

  2. #20077
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ovo zadnje je bitno da narod shvati
    Ali bojim se nece skoro

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
    Hoce hoce i prije nego oni misle... I onda pjesma :


    Ponekad sjetim se
    Starog Mila s' Bistrice
    Sto od kad za sebe zna
    je bio premijer drzave

    Sa dvadeset Milo se ozenio(politikom)
    Prvi put se napio
    i vise nikada otrijeznio

    Put je bio dug
    duzi nego sto je trebalo
    jer istim stopama
    niko nije dalje stigao.
    Za svoje godine
    Mili nije mario
    cuteci skriv'o bol
    i prebrzo stario

    Jos uvijek sjecam se
    Branove poslednje recenice
    sva se loza popila
    te noci Bistrica ga odnijela


    Last edited by Gandalf_White; 22-05-18 at 21:22.
    One Ring to Rule them all...

  3. #20078
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Znaci padaju ovaj put definitivno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  4. #20079
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Znaci padaju ovaj put definitivno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ne moraju ovaj put...

    Godinu dvije pet ... Ali pasce, a kad padnu, zapamti dobro ovo tvoje botovanje... Brzo se strane promijene
    One Ring to Rule them all...

  5. #20080
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Znaci ti sad njemu prijetis? Kad se promijene strane, pa po cemu si drugaciji od njih?

  6. #20081
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Znaci ti sad njemu prijetis? Kad se promijene strane, pa po cemu si drugaciji od njih?
    Kako prijetim ?

    Jednostavno nece se moci kao sto se naviklo, da tipovi kao Vujosevic i njemu slicni koji pisu ovdje dodju u priliku da se bilo sta pitaju.

    Kraj


    Nema prijetnje to je cinjenica.


    Ne glasaju oni DPS zbog patriotizma nego se boje svome dupetu.

    60k zaposlenih je na drzavnom budzetu. Po preporukama MMF DPS je trebao da se rijesi vise hiljada, sada vec gledamo u nekih 15k koji ce morati kuci. To je neminovno. Opozicija ce samo ubrzati taj proces i nece time nista izgubiti iz prostog razloga jer ti ljudi ne glasaju opoziciju.
    Ljudi koji su na drzavnoj sisi 10-20-30 godina i nijesu nidje prispjeli znaju da je to za njih to, nema dalje.


    Dalje,

    Nece biti malverzacija, sajtova od 200 000, javnih nabavki i neposrednih pogodbi itd itd.

    Ja nijesam niko da prijetim, to su samo cinjenice i svaka ex komunisticka zemlja je to prosla prije 20-30 godina osim nas.


    I da ne zaboravim moje 3 omiljene rijeci :


    LUSTRACIJA
    NACIONALIZACIJA
    KONFISKACIJA
    Last edited by Gandalf_White; 22-05-18 at 21:37.
    One Ring to Rule them all...

  7. #20082
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Pogrešno sam ukapirao, ne mijesam se u diskusiju, nego mi ne zaoalo za oko. Tri puta san pročitao i opet shvatio kao prijetnju do mene je

  8. #20083
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    U PG padaju pa sad viđi.

    Sent from my LG-D620 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  9. #20084
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Znaci padaju ovaj put definitivno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    zar nisu pali kad bjehu predsjednički?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #20085
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/vecina-stu...-u-crnoj-gori/

    Moze li neko od ovih studenata da mi ovo pojani malo, sto se po ovim sadasnjim fakultetima uci za sto ih tamo spremaju ?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  11. #20086
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Pogrešno sam ukapirao, ne mijesam se u diskusiju, nego mi ne zaoalo za oko. Tri puta san pročitao i opet shvatio kao prijetnju do mene je


    Dobro si ti razumio

    Mora da su mu obecali mjesto u ministarstvu turizma , za razvoj Zabljaka....zato je ovoliko grlat.

    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #20087
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Dobro si ti razumio

    Mora da su mu obecali mjesto u ministarstvu turizma , za razvoj Zabljaka....zato je ovoliko grlat.

    To u neke novine pise ili ti izmisljas? Zar se to moze na ovu temu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #20088
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Dobro si ti razumio

    Mora da su mu obecali mjesto u ministarstvu turizma , za razvoj Zabljaka....zato je ovoliko grlat.


    Vidis to je razlika izmedju mene i vas...


    Meni ne treba niko nista da pokloni, da ili obeca. Ja cu sve sam stvoriti i nijesam zainteresovan da mi drzava daje platu i da parazitam kao ti i tebi slicni.
    Od drzave samo trazim da mogu da prosetam dijete da nas ne raznese bomba ili pogodi zalutali metak, da ako se razbolim imam adekvatnu njegu, da se servisiraju gradjani kroz infrustrukturalne projekte, socijalna politika poboljsa i da se stvore uslovi za razvoj privrede i da se naravno pohapse oni koji su pljackali.


    DPS je napravio sve suprotno od toga i doveo zemlju do prosjackog stapa.

    Ja sam "grlat" jer ne zelim da moje dijete zivi u zemlji kriminala, veza i parazita. Ne zelim mu buducnost kakva nam je sadasnjost, sa bezumnim rezimskim kerovima koji se ne pitaju a bi da vode zemlju a uz put se ugradjuju, naustrb svih ostalih.
    U zemlji gdje djeca umiru od gladi i bolesti, gdje se na ulicama ubijaju a gradjani prodaju za 50eur, nema napretka.
    Svoju zemlju volim, i dugujem joj. Ovako joj ja vracam, a vi otimate.


    poyy za tebe


    P.S.

    Na ovom forumu pisem 15 godina. Na politici sam aktivan makar 12.

    Pitam se ko mi je prije 12 godina nudio mjesta i pare da budem "grlat"
    Last edited by Gandalf_White; 22-05-18 at 23:25.
    One Ring to Rule them all...

  14. #20089
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    U PG padaju pa sad viđi.

    Sent from my LG-D620 using Tapatalk
    mora dps pustit nešto providno bi bilo da drže sve
    She is only here to annoy herself!

  15. #20090
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Vidis to je razlika izmedju mene i vas...


    Meni ne treba niko nista da pokloni, da ili obeca. Ja cu sve sam stvoriti i nijesam zainteresovan da mi drzava daje platu i da parazitam kao ti i tebi slicni.
    Od drzave samo trazim da mogu da prosetam dijete da nas ne raznese bomba ili pogodi zalutali metak, da ako se razbolim imam adekvatnu njegu, da se servisiraju gradjani kroz infrustrukturalne projekte, socijalna politika poboljsa i da se stvore uslovi za razvoj privrede i da se naravno pohapse oni koji su pljackali.


    DPS je napravio sve suprotno od toga i doveo zemlju do prosjackog stapa.

    Ja sam "grlat" jer ne zelim da moje dijete zivi u zemlji kriminala, veza i parazita. Ne zelim mu buducnost kakva nam je sadasnjost, sa bezumnim rezimskim kerovima koji se ne pitaju a bi da vode zemlju a uz put se ugradjuju, naustrb svih ostalih.
    U zemlji gdje djeca umiru od gladi i bolesti, gdje se na ulicama ubijaju a gradjani prodaju za 50eur, nema napretka.
    Svoju zemlju volim, i dugujem joj. Ovako joj ja vracam, a vi otimate.


    poyy za tebe


    P.S.

    Na ovom forumu pisem 15 godina. Na politici sam aktivan makar 12.

    Pitam se ko mi je prije 12 godina nudio mjesta i pare da budem "grlat"
    Али ти се не слажеш са ДПС-ом, што ће рећи да си "непријатељ државе." Јел тако?

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Полакоте!

  16. #20091
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A o ovome niš':

    Pacijenti putem video linka mogu dobiti dijagnozu, ne moraju da putuju u KCCG
    Crnogorsko zdravstvo od danas postaje umrežen i jedinstven sistem, a telemedicina donosi benefite zdravstvenim radnicima i pacijentima, koji više ne moraju da putuju u Klinički centar Crne Gore KCCG radi dobijanja stručnog mišljenja i nastavka adekvatnog medicinskog tretmana.
    “I ubuduće će građani iz bolnica dobijati mogućnost da dobiju i drugo referentno mišljenje iz Kliničkog centra. Ovo je pilot projekat i počeli smo sa tri bolnice, a to su Pljevlja, Berane i Bar. Drugi korak jeste umrežavanje i ostalih bolnica u Crnoj Gori“, kazao je Hrapović.Sljedeći korak u razvoju projekta telemedicine je, kako je rekao, da se Klinički centar uveže sa regionalnim centrima.
    “I na taj način da, ukoliko postoji potreba, i ljekari Kliničkog centra dobiju dodatno mišljenje kolega iz regije da bi dobili kvalitetnu dijagnostiku za našeg pacijenta. Takođe, sljedeći korak jeste da se Klinički centar uveže sa poznatim svjetskim centrima, u cilju razmjene informacija“, rekao je Hrapović.
    “Takođe, telemedicina omogućava kontinuiranu edukaciju zdravstvenih radnika, u smislu neposrednog učešća u raznim vrstama edukativnih procesa, učešća na seminarima, predavanjima, prezentacijama bez potrebe za odsustvom sa posla u toku procesa edukacije“, objasnio je Gadžo.
    Projekat razvoja i implemenatacije telemedicine u crnogorskom zdravstvu realizuju Ministarstvo zdravlja, Klinički centar Crne Gore KCCG, Crnogorska akademija nauka i umjetnosti CANU i Fond za zdravstveno osiguranje, a donaciju od 900 hiljada eura obezbijedila je kompanije Mtel.
    https://m.cdm.me/drustvo/telemedicin...i-pacijentima/
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  17. #20092
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne moraju ovaj put...

    Godinu dvije pet ... Ali pasce, a kad padnu, zapamti dobro ovo tvoje botovanje... Brzo se strane promijene
    E kad ti kažeš da sad neće pasti (prvi put da ja znam), padaju 100%


    PS.
    nisam sarkastičan
    Last edited by Rakun; 23-05-18 at 03:14.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #20093
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Али ти се не слажеш са ДПС-ом, што ће рећи да си "непријатељ државе." Јел тако?

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Ne stavljaj sebe u isti koš sa Gandalfom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #20094
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ovo bi bilo dobro kad bi mogli i da se vrnu okle su sljegli.pa sve putem video linka.
    ...

  20. #20095
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Skandalozni spot „Koalicije za 21. vijek”

    OSVRT: Izjednačili pristalice CPC i sljedbenike četnika

    U predizbornom spotu ,,Koalicije za 21. vijek“ Bečićevih Demokrata i Abazovićeve Ure, koji je na društvenim mrežama emitovan prije tri dana, vrijednosno su izjednačene pristalice Crnogorske pravoslavne crkve i sljedbenici četničkog pokreta i posredno su označeni kao nosioci podjela u Crnoj Gori. Spot „Koalicije za 21. vijek“ proslijeđen je brojnim korisnicima društvenih mreža i odmah je izazvao buru protesta. Bura s razlogom: U nešto više od dva minuta infantilno zamišljenog skeča besprizorno se u istu političku ravan stavljaju pristalice Crnogorske crkve i sljedbenici četničkog pokreta, saradnici okupatora u Drugom svjetskom ratu. Krst CPC i kokarda predstavljeni su kao simboli nosilaca podjela u današnjoj Crnoj Gori, a sve to još dodatno podgrijava stanoviti Emir, islamske vjere!

    Autor:
    Draško Đuranović

    DETALJI
    Za one koji nijesu imali priliku da se upoznaju sa video uratkom, valja napomenuti neke detalje. Sve se odigrava u nekom amfiteatru punom nemirnih đaka, među kojima se ističe jedan kovrdžavi lik sa brčićima, za koga ćemo kasnije znati da se zove
    –Emir. Elem, u amfiteatar ulazi stroga profesorica, zavodi red i disciplinu i posebno opominje Emira, koji priča mobilnim telefonom. Potom postavlja pitanja iz anatomije studentima/učenicima. „Lateralni meniskus ima oblik jednog slova. Da li znate kojeg?“, pita namrgođena profesoresa, a odmah se izdvaja, pogađate, Emir. „Ima oblik – CPC“, odgovori Emir kao iz topa.
    Na čuđenje profesorice, pojavi se u kadru još jedan mladić, takođe sa brčićima: „Jest, ovoga mi krsta, piše na strani 22“, potvrdi Emirovu hipotezu bezimeni student-vjernik. Kad su tako targetirali CPC, profesorica je uputila još jedno, za ovaj predizborni spot ne manje značajno pitanje: „Za što se hvataju ligament klavikule?“ Opet Emir, pripadnik manjinskog naroda spreman da unese zabunu: „Za kokardni nastavak!“

    PROFESORICA
    E, tu se javi hrabri – da l’ Demokrata ili neko iz Ure nije pojašnjeno –objasni da je sve to loše zapisano u knjigama vlasti (pogađate: DPS vlasti), a da u knjizi za 21. vijek piše drugačije… Da skratimo: stroga profesorica, očito član vladajuće DPS koalicije, izbaci sa časa predstavnika mladih, hrabrih. Htjede da izbaci i „našeg“ Aleksu Bečića i „našeg“ Dritana Abazovića, koji su sjedjeli u prvom redu.
    Ali, mladi, lijepi u crvenim kravatama se ne izbacuju tako lako, makar na njihovim spotovima. Umjesto izbacivanja, poruka Bečića: „Brat na brata je njihova jedina ideologija i sada, nakon više od sedamdeset godina…“ Pa onda Abazović, o dinastijama, da uzeše sve „i vazduh, i vodu…“

    Nestašnog Emira više nije bilo u kadru, pa je ostala nepoznanica je li ostao pristalica vladajuće koalicije i dežurni mutivoda, ili se možda poslije govora Bečićevog prizvao pameti. U samo dva minuta političke propagande kreatori spota „Koalicije za 21. vijek“ uspjeli su da pokažu istorijsko neznanje o položaju Crnogorske crkve i ulozi četničkog pokreta, političko neobrazovanje i uvredljivo portretisanje pripadnika manjinskih naroda, kao generatora ili podstrekivača političkih razračunavanja.

    Ali, i licemjerstvo skaradnim spajanjem nespojivog u jedan stupidni, politički nekorektni, bućkuriš. Fali još da naprave remiks ovog spota sa onom porukom da će, kada dođu na vlast, sagraditi nove kapele i proširiti broj grobnih mjesta. Politika za 21. vijek?

  21. #20096
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Iz prostog razloga sto drzava tj. Vlada radi ono sto treba da radi - da servisira stanovnistvo tj. Infrastrukturu, zdravstvo, najjace zakone o radu itd itd
    A nije brate, nego zato sto na svakom koraku vrijeba nekakva otrovna zivuljka pa slave dok mogu, dok im nesto ne dodje glave
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #20097
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post

    Ali, i licemjerstvo skaradnim spajanjem nespojivog u jedan stupidni, politički nekorektni, bućkuriš.
    eh
    She is only here to annoy herself!

  23. #20098
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/kladion...-miliona-eura/

    Vlasnici kladionica imali su u posljednje dvije godine čistu dobit od skoro 16 miliona eura. Tokom prošle godine prijavljena su 2.572 radnika u tim objektima, a prosječna bruto plata koju daju radnicima iznosi 325 eura, što je neto plata od 200 eura, pokazuju podaci Poreske uprave PU.
    Na crno a

    https://www.cdm.me/ekonomija/odbijan...une-za-struju/

    Kompanija Uniprom, koja od sredine 2014. upravlja Kombinatom aluminijuma, prošle godine je podnijela zahtjev za utvrđivanje statusa zatvorenog distributivnog sistema električne energije preko koje industrijska zona KAP-a dobija struju, saopšteno je iz Regulatorne agencije za energetiku RAE. U slučaju da RAE odbije zahtjev Uniproma, postoji opasnost da dođe do povećanja računa za struju.
    KAP će nas zakopati kad tad.

  24. #20099
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    ДПС економија.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Полакоте!

  25. #20100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    https://www.cdm.me/ekonomija/kladion...-miliona-eura/

    Vlasnici kladionica imali su u posljednje dvije godine čistu dobit od skoro 16 miliona eura. Tokom prošle godine prijavljena su 2.572 radnika u tim objektima, a prosječna bruto plata koju daju radnicima iznosi 325 eura, što je neto plata od 200 eura, pokazuju podaci Poreske uprave PU.

    Evo vele da je prosjecna plata 550 eur
    One Ring to Rule them all...

Page 804 of 1402 FirstFirst ... 3047047547948008018028038048058068078088148549041304 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •