Thread: Iz raznih novina III

  1. #29551
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    U toku je, veli, ubistvo Kutske rijeke.
    Najbolje je da srusimo sve hidroelektrane, da rijeke opet normalno počnu da teku, ostanemo bez struje ili da termoelektranama od čitave Crne Gore napravimo Pljevlja i životni vijek spuštimo ispod 50 godina.
    I onda se odje pojavi neka budala i kaže "Što ne pravimo solarne i vjetroelektrane?". Zato, Ćiro, što one proizvode struju periodično, a ne konstantno i što bi sa infrastrukturom, koštale Crnu Goru par milijardi, pa bi odje kw/h bio nekih 30 centi, kao u Danskoj. Onda bi nam smetala cijena struje.
    Ali ne, sačuvajmo sve rijeke, Adu Bojanu, ostrvo Sveti Nikola i tome slično. Krepavajmo kao i do sad, neka Milo bude kriv, a milijarde eura neka mirno protiču ispod Blažovog mosta kao i do sad.
    Ovi što im sve smeta, i vlast, i korupcija, neka urade dvije stvari.
    1) Shvate da smo trenutno na vrhuncu, otkad postoji Crna Gora. Ekonomskom, tehnološkom. Kakvom god.
    2) Uredno plate porez. Jer sto bi rekli jedni americki reperi "There is no such thing as a halfway crook". Ili si pokvaren ili nijesi, ne mozes biti malo pokvaren. Tako da ako sad zajebavate sistem, zajebavacete i kad budete milioneri i ne budete imali potrebe za tim.
    Last edited by Sandor Kolar; 21-06-19 at 00:48.

  2. #29552
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    U toku je, veli, ubistvo Kutske rijeke.
    Najbolje je da srusimo sve hidroelektrane, da rijeke opet normalno počnu da teku, ostanemo bez struje ili da termoelektranama od čitave Crne Gore napravimo Pljevlja i životni vijek spuštimo ispod 50 godina.
    I onda se odje pojavi neka budala i kaže "Što ne pravimo solarne i vjetroelektrane?". Zato, Ćiro, što one proizvode struju periodično, a ne konstantno i što bi sa infrastrukturom, koštale Crnu Goru par milijardi, pa bi odje kw/h bio nekih 30 centi, kao u Danskoj. Onda bi nam smetala cijena struje.
    Ali ne, sačuvajmo sve rijeke, Adu Bojanu, ostrvo Sveti Nikola i tome slično. Krepavajmo kao i do sad, neka Milo bude kriv, a milijarde eura neka mirno protiču ispod Blažovog mosta kao i do sad.
    Ovi što im sve smeta, i vlast, i korupcija, neka urade dvije stvari.
    1) Shvate da smo trenutno na vrhuncu, otkad postoji Crna Gora. Ekonomskom, tehnološkom. Kakvom god.
    2) Uredno plate porez. Jer sto bi rekli jedni americki reperi "There is no such thing as a halfway crook". Ili si pokvaren ili nijesi, ne mozes biti malo pokvaren. Tako da ako sad zajebavate sistem, zajebavacete i kad budete milioneri i ne budete imali potrebe za tim.
    Da ostanemo bez struje? Kako smo imali struje prije malih hidroelektrana?

    Nece Ćiro milajrde ic' ispod Blazovog mosta nego u Blazov dzep. Iz naseg dzepa.

    Koji procenat od ukupne proizvodnje struje doprinose mHE?

    Imas li mozda podatak da su HE Perucica i HE Piva prosle godine (2018.) proizvele preko 2000GWh struje a da su sve druge mHE ZAJEDNO ukupno proizvele 4GWh?

    Ne no treba unistit' svaku rijeku i iskidat' sve sume pa da poslije izmislimo cime cemo turiste da privlacimo posto je turizam jedina grana od koje CG profitira.

    Na ekonomskom vrhuncu a potrosacka korpa skoro 2x veca od prosjecne plate, u dugovima preko 3 milijarde eura... LOL

    Na tehnoloskom vrhuncu? Odje vec ne znam ni dje bi poceo... Ne znam sto ti je dalo taj utisak i toliko te obmanulo.


    EDIT: Ispisah ovo a onda shvatih da si troll nego ajde... neka stoji. Da se neko slucajno ne zezne i pomisli da si ozbiljan ili da tvoja prica ima veze s' mozgom.
    Last edited by Fidel Castro; 21-06-19 at 02:57.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #29553
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post


    Pazite ovu logiku i ovo rezonovanje:
    Ministarstvo vanjskih poslova je izdalo državu i predsjednika zato što peru ruke od nje. :-D
    Ona sebe naziva diplomatom. E kuku ti zemljo sa ovakvim kadrovima...

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  4. #29554
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Treba da se ugleda na ovog srpskog diplomatu...
    ...

  5. #29555
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Treba da se ugleda na ovog srpskog diplomatu...
    Mislis li na Dacica?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  6. #29556
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Mislis li na Dacica?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    aha,na malog Sloba...
    ...

  7. #29557
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Opet crnogorci o Blažu.
    Napravite firmu pa uzmite i vi koncesiju nad nekom rijekom. Možete i vi sve ovo izvesti pod istim uslovima, niko vam ne brani.
    Kako smo dosad imali struje?
    Sad nam treba više.
    Raste broj ljudi, raste broj turista, proširuje se infrastruktura, raste broj stambenih jedinica.
    Pa nijesu nam isti zahtjevi za energijom sad i prije 20 godina. Necega se moramo odreci, pa cemo biti Monako ili Filipini.

  8. #29558
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne znam što se pridaje značaj raznim dukljanskim polupismenim šizofreničarima koji su kao sitne prodane duše se domogle nekih "funkcija" pa usput lajinajju po fejzbuku da skrenu pažnju na sebe jer su inače beznačajni.

  9. #29559
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,280
    Thanks Thanks Given 
    14,568
    Thanks Thanks Received 
    4,042
    Thanked in
    2,050 Posts

    Default

    Zato što to nije jedinka, nego ih je mnogo. Samo se prikrivaju. Ili nisu glasni kao ova.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #29560
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ko ih yebe, nikada neću biti dio njihove priče, njihovog sistema, njihovog baljezganja o takozvanom patriotizmu, mržnji. Ja u njihove "vjerske" objekte nikad kročit neću niti me zanimaju. Ako misle da će silom nešto postići tu laž neka pojedu sa ostalim govnima koja izlaze iz njih. Mogu samo da nam šepu.

  11. #29561
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Neka bude borba neprestana.
    Min. Polj. Potvrdilo nase tvrdnje.
    Moze svaka mhe da padne

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #29562
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Gledam jedan dan snimak neđe sa Lima đe neka žena prosipa smeće . To je inače višedecenijska slika, slika stanja svijesti ljudi koji ođe žive, primitivizam, zatucanost. Od rijeka su napravili deponije i kolektore, od ovakve obale ruglo i haos. Ostalo je to brda i planina da se oplemene. Ribolov sam batalio jer je sve potamanjeno dinamitima po rijekama a sve je inače i zatrovano

  13. #29563
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Rijeke ostaju bez potočne pastrmke
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tocne-pastrmke

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #29564
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Ona sebe naziva diplomatom. E kuku ti zemljo sa ovakvim kadrovima...

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Treba da se ugleda na ovog srpskog diplomatu...
    al ovo je najjace i nikad necu ukapirat ove komplekse, dje god se ukaze na neku slabost u nasem sistemu (a imamo ih na izvoz), dodju likovi sa nekim poluizgovorom 'al u Srbiju je gore.' Ne mora izricito bit Srbija u pitanju, ponekad bude i neka druga zemlja regiona, zavisi od kompleksa, al vecinom bude Srbija.









    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Opet crnogorci o Blažu.
    Napravite firmu pa uzmite i vi koncesiju nad nekom rijekom. Možete i vi sve ovo izvesti pod istim uslovima, niko vam ne brani.
    Kako smo dosad imali struje?
    Sad nam treba više.
    Raste broj ljudi, raste broj turista, proširuje se infrastruktura, raste broj stambenih jedinica.
    Pa nijesu nam isti zahtjevi za energijom sad i prije 20 godina. Necega se moramo odreci, pa cemo biti Monako ili Filipini.
    aha, doci ces na red od povlascenih brace i kumova, sanjaj. jesi to upa u neku fotelju u opstinu te si poceo da siris propagandu? doci cu da mi neke papire zavrsis u katastar.
    Last edited by technus; 21-06-19 at 10:35.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #29565
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    @technus,opleti jedno Žikino u sred NK i ne smaraj sreće ti
    ...

  16. #29566
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ma kakav Dacić, ona se ugledala na trgovce organima sa KSV . Cijenim ipak to što se izjasnila javno i rekla ono što drugi žele jako ali se uvijaju.

  17. #29567
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    al ovo je najjace i nikad necu ukapirat ove komplekse, dje god se ukaze na neku slabost u nasem sistemu (a imamo ih na izvoz), dodju likovi sa nekim poluizgovorom 'al u Srbiju je gore.' Ne mora izricito bit Srbija u pitanju, ponekad bude i neka druga zemlja regiona, zavisi od kompleksa, al vecinom bude Srbija.











    aha, doci ces na red od povlascenih brace i kumova, sanjaj. jesi to upa u neku fotelju u opstinu te si poceo da siris propagandu? doci cu da mi neke papire zavrsis u katastar.
    Nijesam vala, ali i meni treba veza u katastar, čekam neku parcelaciju ko zna otkad, jer je sistem sjeban, ali to ne znači da ću se priključiti većini.
    U Crnoj Gori sam naučio da čim si dio većine, onda je velika šansa da nijesi u pravu.
    Nijesam ja da se MHE prave tamo dje se to kosi sa zdravim razumom, i borim se da se ne prave, ali ovi "zeleni" poneseni pobjedama sad oće sve da zaustave, a oće Švajcarsku od Crne Gore. Ne ide, brate.
    Ljudi ođe pojma nemaju. Ovi ko Gando pričaju o nekakvom razvoju, ali i o totalnom prestanku eksploatisanja prirodnih bogatstava.
    Pa te najbogatije zemlje nemaju nijednu rijeku sa slobodnim tokom. Austrija ima jednu, bar je imala do unazad 5 godina.
    Onda.. Svajcarska poljoprivreda i stocarstvo.
    Mislim da imaju jedan ili dva registrovana čopora vukova u cijeloj zemlji. Imaju par međeda, koji migriraju iz Njemačke pa se stalno diže frka što ih Švajcarski stočari ubijaju.
    Poenta je: Ako želiš privredni rast nečega se odričeš. Ne moraju to biti rijeke pod zaštitom UNESCO-a, ili rijeke sa vodom A1 kvaliteta, rijeke bogate autohtonoim vrstama pastrmke, rijeke pored kojih živi veliki broj ljudi, ali nemoj da mi pričaš o nekom jebenom potoku ili nekoj bujičnoj rijeci koja je rijeka 3 mjeseca godišnje i da mi navodiš Blaža jebenog kao razlog.
    Danas su Plužine najbogatija opština u Crnoj Gori. Zbog čega?

  18. #29568
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    @technus,opleti jedno Žikino u sred NK i ne smaraj sreće ti
    cus Zikino, ao, oces to da kazes da sam sad i ja Srbin? axaxaaxax, cudo su kompleksi kunem ti se, ti i takvi poput tebe (neko bi rekao da ste fasisti i mrzitelji, ja necu) svuda vide ono sto mrze (pogledati sliku iznad)
    Last edited by technus; 21-06-19 at 11:48.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #29569
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Eto,o chemu govori ovaj post sem o tvojoj percepcji i tebi lichno? I shto si tolko isfrustriran druze?
    Odavno sam ti rekao a ti opet uporan,batali neshto za shta nemash kapaciteta jbg,ne ide ti i ćao
    ...

  20. #29570
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Nijesam vala, ali i meni treba veza u katastar, čekam neku parcelaciju ko zna otkad, jer je sistem sjeban, ali to ne znači da ću se priključiti većini.
    U Crnoj Gori sam naučio da čim si dio većine, onda je velika šansa da nijesi u pravu.
    Nijesam ja da se MHE prave tamo dje se to kosi sa zdravim razumom, i borim se da se ne prave, ali ovi "zeleni" poneseni pobjedama sad oće sve da zaustave, a oće Švajcarsku od Crne Gore. Ne ide, brate.
    Ljudi ođe pojma nemaju. Ovi ko Gando pričaju o nekakvom razvoju, ali i o totalnom prestanku eksploatisanja prirodnih bogatstava.
    Pa te najbogatije zemlje nemaju nijednu rijeku sa slobodnim tokom. Austrija ima jednu, bar je imala do unazad 5 godina.
    Onda.. Svajcarska poljoprivreda i stocarstvo.
    Mislim da imaju jedan ili dva registrovana čopora vukova u cijeloj zemlji. Imaju par međeda, koji migriraju iz Njemačke pa se stalno diže frka što ih Švajcarski stočari ubijaju.
    Poenta je: Ako želiš privredni rast nečega se odričeš. Ne moraju to biti rijeke pod zaštitom UNESCO-a, ili rijeke sa vodom A1 kvaliteta, rijeke bogate autohtonoim vrstama pastrmke, rijeke pored kojih živi veliki broj ljudi, ali nemoj da mi pričaš o nekom jebenom potoku ili nekoj bujičnoj rijeci koja je rijeka 3 mjeseca godišnje i da mi navodiš Blaža jebenog kao razlog.
    Danas su Plužine najbogatija opština u Crnoj Gori. Zbog čega?
    nisam siguran, al mislim da smo mi, tj. CG u suficitu sa el. energijom, tako da uopste ne vidim poentu gradjenja mHE. i kako mislis da se ne osvrcemo na ovo boldovano. pa jedini razlog sto ih i prave je sto je EPCG nametnuto (znamo i od koga) da otkupljuju Blazovu & Co struju po povlascenim cijenama (naravno u korist Blaza, brace i kumova), q.rac bi ijednu i pomislili da prave da se igra fer i po trzisnim uslovima. Pluzine? pa normalno kad imaju manje od 1.500 stanovnika, velika vecina radi u HE Piva, a znamo kolike su plate tamo. da nece ko koristi imati od mHE, osim Blaza & Co?


    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Eto,o chemu govori ovaj post sem o tvojoj percepcji i tebi lichno? I shto si tolko isfrustriran druze?
    Odavno sam ti rekao a ti opet uporan,batali neshto za shta nemash kapaciteta jbg,ne ide ti i ćao
    ja isfrustriran, ne znam ko je ostao u 90-im godinama, sanja Sloba i komaniju 30 godina posle axaxaxaa. prica mi o kapacitetima lik koji u 2019-oj jos pise 'sh,' 'ch'. Pusa moj kapacitetu :-D
    Last edited by technus; 21-06-19 at 11:53.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #29571
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default


  22. #29572
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    @technus-To ti bocka ochi,e jbg,žao mi je a Sloba pushti dje je...
    ...

  23. #29573
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    nisam siguran, al mislim da smo mi, tj. CG u suficitu sa el. energijom, tako da uopste ne vidim poentu gradjenja mHE. i kako mislis da se ne osvrcemo na ovo boldovano. pa jedini razlog sto ih i prave je sto je EPCG nametnuto (znamo i od koga) da otkupljuju Blazovu & Co struju po povlascenim cijenama (naravno u korist Blaza, brace i kumova), **** bi ijednu i pomislili da prave da se igra fer i po trzisnim uslovima.





    ja isfrustriran, ne znam ko je ostao u 90-im godinama, sanja sloba i komaniju 30 godina posle axaxaxaa. prica mi o kapacitetima lik koji u 2019-oj jos pise 'sh,' 'ch'. Pusa moj kapacitetu :-D
    Kada se sve MHE u CG naprave

    Njih 80 i sjebe se 50 rijeka koje su dio veceg sistema Evropskih rijeka proizvodice manje od 2.7% ukupne elektricne energije koja se proizvede u CG.

    Da bi docarao koliko je to zanemarljivo, toliko energije proizvede 8 od 26 vetrenjaca na krnovu

    E sad postavlja se vise pitanja :

    1. Zasto graditi 80MHE i ubiti 50 rijeka koje nijesu dovoljne da el. Energijom snadbiju grad velicine Gusinja?
    2. Zasto uopste imati povlascene prozivodjace od kojih se energija kupuje umjesto po 2 centa koliko kosta energija iz Mratinja ili Perucice ?
    3. Zbog cega EPCG ne ulozi te novce pa napravi solarne elektrane ili vjetroelektrane nego ih prave firme bliske vlasti ? Firma posluje sa velikim plusom i moze da iznese ogromne investicije (pricamo o stotinama miliona eura)


    Necu nastavljati sa pitanjima samo da jos malo pojasnim oko MHE :

    Stanovnistvo od MHE nema ama bas nikakav benefit. Ubija se rijeka gdje god, riba, vodopoji za stoku nestaju, vece rijeke koje dobijaju vodu od tih rijeka kao sto su Lim - Tara - Moraca- Piva imaju manje vode.
    Sprijecava se migracija i mrijestilista riba bivaju unistena kao i zivotna stanista ostalih vrsta.


    Znaci ekonomski benefit ne postoji - novac od MHE imaju samo "investitori".
    Gradjani tim "investitorima" placaju subvencije i struju 5 puta skuplju.
    Ne zaposljava se lokalno stanovnistvo osim par strazara eto cisto.
    I na kraju balade imas mrtvu rijeku, mrtvo selo i investitora kom tece voda a on pravi pare.



    EU je pocela da rusi svoje brane i da prelaze na vjetroelektrane i solarnu energiju ali mi smo pametniji i hocemo 2.7% energije da nam proizvedu investitori jer hocemo "Monako" sa 2.7% i 50 mrtvih rijeka.

    I to ne da cemo mi nego "investitori" : Blazo, Maksimovic, Obradovic, Buric, Bemax. . Sve do jednog izuzetni privrednici i patriote.

    Ne sprdajte se ljudi.



    P.S.

    A valjda i ta EU zna po nesto pa su nam kroz 5 izvjestaja nalozili da udjemo u reviziju svih projekata MHE, da dok se to ne zavrsi sve MHE stanu da izgradnjom.

    EBRD vec 3 godine ne finansira te projekte a nalozila je komercijalnim bankama u CG da ne daju kredite za MHE.

    Itd itd

    Ali znamo mi bolje sta je "Monako" od Monaka
    Last edited by Gandalf_White; 21-06-19 at 12:00.
    One Ring to Rule them all...

  24. #29574
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne znam što se pridaje značaj raznim dukljanskim polupismenim šizofreničarima koji su kao sitne prodane duše se domogle nekih "funkcija" pa usput lajinajju po fejzbuku da skrenu pažnju na sebe jer su inače beznačajni.
    Tek ce se pridavati znacaj.. sad je sledeci potez da ovi mrcenici Mirna i Vujke popiju, kao, neke batine od divljih Srba i u trenu postaju zrtve i borci za slobodu napacene nam Crne Gore. Ce vidis. :wink:


  25. #29575
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Tek ce se pridavati znacaj.. sad je sledeci potez da ovi mrcenici Mirna i Vujke popiju, kao, neke batine od divljih Srba i u trenu postaju zrtve i borci za slobodu napacene nam Crne Gore. Ce vidis. :wink:
    Ja ne razmišljam o prodanim dušama koji bi bili sve zarad sitnih poena i obećanih privilegija. Polako, nije ničija gorjela do zore. Čast i bruka žive dovijeka.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Last edited by Director; 21-06-19 at 12:21.

Page 1183 of 1402 FirstFirst ... 183683108311331173117911801181118211831184118511861187119312331283 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •