Thread: Iz raznih novina III

  1. #28651
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    hmmm... bdp 69300 plata 4500 bruto… -znaci 54 000 je prosjecna plata a bdp prihod 69300
    bdp 6900 plata 770 bruto… u CG 9200 je prosjecna plata, a prihod bdp je 6900
    U Cg nemate prihod ni prosjecne plate po glavi stanovnika.
    O cemu se radi?


    Hvala Lepo

  2. #28652
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Neka nam je sa srecom Dan nezavisnosti .. evo da se podsjetimo ko nam se to srao i sada se sere u zemlju
    Ponosni sinovi i shceri
    Fragmenti samo



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #28653
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pt2

    Malo ih je za 1 post

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #28654
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Znaci, necemo da odradimo ad hoc sensibility studiu sa javno poznatim info cg vs norveska, koliko crnogoraca radi za prosjecnu platu, koliki se prihodi, rashodi itd?
    Matematika ...male sive celijice, ovo-ono..bez monstata glat.. oni kostaju
    Ako se Gandalf smiri malo pa... sutra je praznik de..

    Hvala Lepo

  5. #28655
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije njegov
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  6. #28656
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Mislim da je malo populisticki poredit Norvesku i CG. Jeste da bih ja prvi volio da imamo preslikane njihove brojke, a i uslove, al bas rijetko koja drzava u svijetu moze da priusti luksuz socijalizma koji Norveska ima, jer su prebogati naftom, nisu je dali drugima (citaj: privatnim korporacijama/pijavicama), nego je sami eksploatisu, imaju poseban drzavni fond koji decenijama uspjesno investira te pare od naftnih prihoda i jos vise ih uvecao, ne znam sad da ne lupam koliko je tacno taj fond napravio bogatstvo, ali sam citao podatak da je toliko da je u prosjeku svaki Norvezanin milioner. Gleda sam cak neku emisiju da rudari rade nedelju dana, pa nedelju dana odmaraju, a imaju bas neke astronomske plate, tako da lako mi ke za njih. Ono cemu prvo treba tlda tezimo je da se ostvari njihova transparentnost, demokratija i vladavin prava u punom smislu, a ne ovaj privid ili Matrix u kojem mi zivimo.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #28657
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To posle praznika,
    do tada da uzivamo u ovom nasem rastu i prosperitetu
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Znaci, necemo da odradimo ad hoc sensibility studiu sa javno poznatim info cg vs norveska, koliko crnogoraca radi za prosjecnu platu, koliki se prihodi, rashodi itd?
    Matematika ...male sive celijice, ovo-ono..bez monstata glat.. oni kostaju
    Ako se Gandalf smiri malo pa... sutra je praznik de..

    Hvala Lepo

  8. #28658
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...banske-zastave

    Подјеле су и даље ту.

    Само да Срби не дођу на власт... 😁😁😁

  9. #28659
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I nije realno uporedjivati ih,
    ali Norvezani nijesu prodavali svoje monopole uz 7% provizije njihovim privm familijama, ili aerodrume za 10 godina buduceg profita, i slicno, vec kucili.
    Kod nas ruka na srcu, nazoves Milocer rupom, glasas za prodaju grckom protocnom bojleru i postanes ambasador
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Mislim da je malo populisticki poredit Norvesku i CG. Jeste da bih ja prvi volio da imamo preslikane njihove brojke, a i uslove, al bas rijetko koja drzava u svijetu moze da priusti luksuz socijalizma koji Norveska ima, jer su prebogati naftom, nisu je dali drugima (citaj: privatnim korporacijama/pijavicama), nego je sami eksploatisu, imaju poseban drzavni fond koji decenijama uspjesno investira te pare od naftnih prihoda i jos vise ih uvecao, ne znam sad da ne lupam koliko je tacno taj fond napravio bogatstvo, ali sam citao podatak da je toliko da je u prosjeku svaki Norvezanin milioner. Gleda sam cak neku emisiju da rudari rade nedelju dana, pa nedelju dana odmaraju, a imaju bas neke astronomske plate, tako da lako mi ke za njih. Ono cemu prvo treba tlda tezimo je da se ostvari njihova transparentnost, demokratija i vladavin prava u punom smislu, a ne ovaj privid ili Matrix u kojem mi zivimo.

  10. #28660
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Norveški državni fond sa parama od nafte ima oko 770 milijardi eura.

  11. #28661
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    I nije realno uporedjivati ih,
    ali Norvezani nijesu prodavali svoje monopole uz 7% provizije njihovim privm familijama, ili aerodrume za 10 godina buduceg profita, i slicno, vec kucili.
    Kod nas ruka na srcu, nazoves Milocer rupom, glasas za prodaju grckom protocnom bojleru i postanes ambasador
    Znam ja to odlicno, al ne treba brkati babe i zabe, malo koja drzava svijeta moze da se pohvali njihovim bogatsvom, najvise zahvaljujuci nafti. Prvo scemu mi treba da se okrenemo je demokratizacija drustva i transparentnost, dzaba nam i da su nam ekonomski parametri na nivou jedne Norveske, ako nemamo osnovna ljudska prava, tj imamo privid istih.
    Forever young, i want to be forever young

  12. #28662
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne bi nagadjali
    https://www.nbim.no/
    svakog sekunda se mijenja stanje koje je trenutno na oko 925 milijard Eura ili oko 1 Trillion dolara
    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Norveški državni fond sa parama od nafte ima oko 770 milijardi eura.

  13. #28663
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...banske-zastave

    Подјеле су и даље ту.

    Само да Срби не дођу на власт...
    Oni se makar udostoje pa stave i crnogorske zastave, Srbi je ne vole ni vidjet a kamoli postavit. Volio bih da vidim kako izgleda Pluzine ili Savnik (mjesto dje SNP glat dobija) za vrijeme praznika

  14. #28664
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Mislim da je malo populisticki poredit Norvesku i CG.
    Brale promasio si poentu...

    Jedini parametar kojim se Vlada CG ponosi i kojim moze da se ponosi je "rast BDP", Milos je ovim poredjenjem sa Norveskom pokusao da obesmisli tj. pokaze koliko je rast BDP kao standalone podatak glup i irelevantan.

    Pogotov kada je dosao Kurc pa rekao da CG ima jaci rast BDP od Austrije. To sto bi nam trebalo 110 godina da ih stignemo ako nastavimo ovim rastom a oni se zadrze na istom to nikome nista.

    Mogli smo uporediti sa bilo kojom zemljom, Norveska je samo eto primjer. Jedan od najjacih standarda na svijetu ima 3 puta manji rast od mocne CG ekonomije
    One Ring to Rule them all...

  15. #28665
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Ada samo kod nas ima da se hvalis rastom BDP bez da se hvalis rastom plata uporedo koji mora jedno drugo pratiti, nego to Dule onako populisticki navodi za ove neuke koji ga glasaju da se osjete napredno i bogato.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #28666
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Brale promasio si poentu...

    Jedini parametar kojim se Vlada CG ponosi i kojim moze da se ponosi je "rast BDP", Milos je ovim poredjenjem sa Norveskom pokusao da obesmisli tj. pokaze koliko je rast BDP kao standalone podatak glup i irelevantan.

    Pogotov kada je dosao Kurc pa rekao da CG ima jaci rast BDP od Austrije. To sto bi nam trebalo 110 godina da ih stignemo ako nastavimo ovim rastom a oni se zadrze na istom to nikome nista.

    Mogli smo uporediti sa bilo kojom zemljom, Norveska je samo eto primjer. Jedan od najjacih standarda na svijetu ima 3 puta manji rast od mocne CG ekonomije
    Letimicno sam preletio preko posta, u pravu si :-D
    A mislim sto se tice poente, cus rast BDP-a, jos jedna glupa statisticka alatka za manipulaciju sirokim narodnim masama/ovcama. Pa ovako ocajna ekonomija kao nasa nema kud da ide osim da raste, to je ono kao Slobo posle hiper inflacije kad se hvalio rastom kupivne moci od 300%, pa normalno kad prije toga za platu nisi mogao kupit hleb i mlijeko.
    Sto se ovi nasi strucnjaci ne pohvale BDP-om po glavi stanovnika?
    Forever young, i want to be forever young

  17. #28667
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    catch up effect na djelu
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  18. #28668
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Neko je u zandnjih nekoliko mjeseci kačio Pobjedin članak iz 1995. u kojoj se dps hvali kako je industrijska proizvodnja porasla za 1477% u odnosu na prethodnu godinu. Takav je neki procenat bio, ali siguran sam da nisu slagali.

    EDIT: Možda je bio youtube snimak nekog dnevnika nisam siguran da je bila Pobjeda.

  19. #28669
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Letimicno sam preletio preko posta, u pravu si :-D
    A mislim sto se tice poente, cus rast BDP-a, jos jedna glupa statisticka alatka za manipulaciju sirokim narodnim masama/ovcama. Pa ovako ocajna ekonomija kao nasa nema kud da ide osim da raste, to je ono kao Slobo posle hiper inflacije kad se hvalio rastom kupivne moci od 300%, pa normalno kad prije toga za platu nisi mogao kupit hleb i mlijeko.
    Sto se ovi nasi strucnjaci ne pohvale BDP-om po glavi stanovnika?
    Jos gore od toga, nama raste BDP jer to finansiramo zaduzujuci se. Placamo Kineze da nam grade autoput, a onda pricamo kako se kod nas puno radi.

  20. #28670
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	ekonomski rast.jpg 
Views:	71 
Size:	15.3 KB 
ID:	162909

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Brale promasio si poentu...

    Jedini parametar kojim se Vlada CG ponosi i kojim moze da se ponosi je "rast BDP", Milos je ovim poredjenjem sa Norveskom pokusao da obesmisli tj. pokaze koliko je rast BDP kao standalone podatak glup i irelevantan.

    Pogotov kada je dosao Kurc pa rekao da CG ima jaci rast BDP od Austrije. To sto bi nam trebalo 110 godina da ih stignemo ako nastavimo ovim rastom a oni se zadrze na istom to nikome nista.

    Mogli smo uporediti sa bilo kojom zemljom, Norveska je samo eto primjer. Jedan od najjacih standarda na svijetu ima 3 puta manji rast od mocne CG ekonomije

  21. #28671
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Deplasirano je u bilo kom elementu porediti razvijene zemlje i nas. Mi smo jos u nekoj preddemokratskoj fazi evolucije, ima jos feudalnog sa elementima plemenskog…
    Strahe je odmah podneo ostavku iako je vidno pripit na onom snimku i nije uzeo nikakvu kovertu, cak se raspisuju i opsti izbori u Austriji… A mi ovde nesto drobimo o rastu naseg BDP-a vecem od Austrijskog ili Norveskog…

  22. #28672
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takoe Medolino

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  23. #28673
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Austrija ( izmedju ostalog ) ima svoju kompaniju koja izvlači naftu&gas iz Jemena i mi koji ni sopstvene resurse ne koristimo je uporedjivanje ravno mercedes i fića !!! Tako da je izjava njihovog kancelara bila više sprdnja nego što to ima veze sa mozgom ali ajde da se priča o nečemu
    edit: ovo kad kažem da ni sopstvene resurse ne koristimo ne mislim na ove umnobolne inicijative za mini-HE koje samo unište životnu sredinu zbog koristi jednog čovjeka već na pravu HE koja se može napravit da nam makar auto-put lakše pane ...
    Last edited by night_silence; 20-05-19 at 22:09.
    deuscroix

  24. #28674
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/americki...-u-crnoj-gori/

    Ovi ce dobro doci nama, napadaju i nas u zadnje vrijeme pogotovo na dan izbora, pa dps vazda tijesno pobijedi.

  25. #28675
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Deplasirano je u bilo kom elementu porediti razvijene zemlje i nas. Mi smo jos u nekoj preddemokratskoj fazi evolucije, ima jos feudalnog sa elementima plemenskog…
    Strahe je odmah podneo ostavku iako je vidno pripit na onom snimku i nije uzeo nikakvu kovertu, cak se raspisuju i opsti izbori u Austriji… A mi ovde nesto drobimo o rastu naseg BDP-a vecem od Austrijskog ili Norveskog…
    Nema jos feudalnog no smo mi feudalna drzava u potpunosti, vec je generacija sinova i cerki sadasnjih glavesina pozicionirana na drzavnickim funkcijama ili im se daju milionski poslovi da se igraju biznismena
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

Page 1147 of 1402 FirstFirst ... 147647104710971137114311441145114611471148114911501151115711971247 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •