Page 801 of 1402 FirstFirst ... 3017017517917977987998008018028038048058118519011301 ... LastLast
Results 20,001 to 20,025 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #20001
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    3 dana se ta rasvjeta postavljala inače...Da li su je mogli skinuti za jednu noć pitanje je. Još je interesantnije kad se zapitaš šta će im to i kako misle da ga prebace van granice...prodaja i korišćenje u CG ne može proći neopaženo.
    Ko zna što je tu bilo... dosta nelogičnosti.
    Ja prođoh kroz tunel i ona konstrukcija sa svjetiljkama na plafonu i dalje stoji, e sad što je ukradeno i da li je moguće da to košta 250000 treba da odgovori neko pametniji od mene.

  2. #20002
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    NEKO DRUGI


    19.5.2018 10:03

    Pravi li Đukanović paralelnu vladu

    Da bi nesmetano gomilao bogatstva, Đukanović će morati još brutalnije da se obračunava sa političkim protivnicima, vidljivim i manje vidljivim, unutrašnjim i spoljnjim. Ovaj užas sa Oliverom je najava opasnih vremena
    50PREGLEDA
    0KOMENTARA

    ĐukanovićFOTO: REUTERS
    Share





    Ovo bi mogao biti Đukanovićev najmračniji mandat. Finalna završnica. On se vratio na državnu funkciju da bi dovršio projekat totalnog preuzimanja zemlje, njenih najvrednijih resursa, jer to familiju ispunjava. Male i velike hidroelektrane, solarna energija, EPCG, zemlja uz obalu, rudna bogatstva, procenat od stranih investitora...
    Đukanović je i prije inauguracije krenuo da pravi paralelnu vladu. Prema našim informacijama, u zgradi na Bulevaru Svetog Petra po novoosnovanim sekretarijatima zapošljava desetine ljudi, iako je zakon o predsjedniku tek u nacrtu. Tim se zakonom na mala vrata uvodi polupredsjednički sistem. Đukanović hoće da, kao Vučić, umjesto premijera ima namjesnika. A oba su tu školu naučili od Miloševića.
    Kao i u prethodnim epizodama sa Šturanovićem i Lukšićem, Đukanoviću je bilo potrebno nešto duže od godinu da se odmori od državnih funkcija, u stvari da mu zasmeta Vlada Duška Markovića, koja je umjesto razvojnih prioriteta ili, bolje, porodičnih projekata šefa DPS-a, ponekad znala i da oslušne šta poručuje Evropska unija, MMF i Svjetska banka.
    Prisjetimo se: Vladi je Đukanović zamjerio što je odustala od prodaje Luke Bar i to partneru Pejovićevog Uniproma; što nije krenula u cementiranje Buljarice; što je prekrižila gradnju Drugog bloka termoelektrane Pljevlja... Zbog neprincipijelne podrške Vladi oko Luke, Đukanović je izvršio kadrovske smjene u Baru i nagovijestio da će na sličan način osvježiti kadrove i u drugim sredinama. Marković je postajao sve sumnjiviji i u patriotskim glasilima.
    Da stvari ne idu u dobrom pravcu, Đukanović se, dakle, uvjerio prošle jeseni kada mu pozicija šefa stranke nije više omogućavala da progura baš sve odluke oko projekata koje je naumio. Nakon toga je pokušao da preuzme premijersku fotelju. Probao je da ubijedi Markovića da uđe u predsjedničku utrku i da mu oslobodi stolicu u Vladi.
    Kad mu ni to nije pošlo za rukom, kandidovao se za predsjednika, uprkos ranijem obećanju da će se povući sa državnih funkcija da ne bi predstavljao „prepreku daljem jačanju institucija i demokratizaciji zemlje”.
    Ovaj sukob unutar DPS-a se još ne ispoljava na površini. Pitanje je da li će eskalirati, iako situacija na terenu podsjeća na devedesete, kada su takođe na ulicama ginuli vojnici suprotstavljenih kriminalnih vrhova DPS-a. Ako dođe do otvorenog sukoba, ni jedan ni drugi klan nijesu bez šansi.
    Marković je ozbiljniji takmac Đukanoviću od prethodnika. Kao dugogodišnji šef bezbjednosnih službi mnogo bolje od Lukšića i Šturanovića poznaje tajne moći. Zna ko je švercovao, ko naređivao likvidacije, ali i kojim su putem išli novci familije.
    Milo Đukanović bi mogao konačno izgubiti podršku Zapada, koji mu je gledao kroz prste pred ove izbore zbog priče o navodnoj ruskoj okupaciji Crne Gore, na kojoj DPS igra od 2016. Zapad već vidi da je iza scene Đukanović pripremio teren, to jest stare spoljnopolitičke saveze, koji mu u nedostatku totalne zapadne podrške mogu pomoći u održanju mračnog poretka korupcije i nepotizma. Ko su ti saveznici, pogodio je Aleksa Bečić kada je podsjetio da su izbornu pobjedu Đukanoviću prvo čestitali Milorad Dodik, Aleksandar Vučić i Vladimir Putin.
    Pucanj u nogu novinarke Olivere Lakić pokrenuo je, kao nikad dosad, reakcije od Brisela do Vašingtona. Nema zapadnog medija koji nije podsjetio kako Đukanović opresivno vlada korumpiranom zemljom. Izjava komesara Hana u redakciji Vijesti da bi se mogla pokrenuti klauzula balansa konačno je pomutila idiličnu priču o EU i njenom najboljem đaku.
    Teško je zamisliti da će Đukanovića pokolebati poruke Brisela i Vašingtona. On ulazi u posljednju fazu zavođenja totalne vlasti. Saveznike će bez kompleksa tražiti, ako bude nužde, i u Beogradu i u Moskvi. I među najrigodnijim evropskim desničarima.
    Svojevremeno je slično postupio Gruevski u Makedoniji, što ga je koštalo gubitka vlasti. Đukanović, međutim, misli da je nepobjediv. I da mu se može sve.
    Kojim god da se savezima okrene, jedno je jasno: da bi nesmetano gomilao bogatstva, moraće još brutalnije da se obračuna sa političkim protivnicima, onim vidljivim i manje vidljivim, onim unutrašnjim i spoljnjim. Ovaj užas sa Oliverom je najava opasnih vremena.
    One Ring to Rule them all...

  3. #20003
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,065
    Thanked in
    1,301 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja prođoh kroz tunel i ona konstrukcija sa svjetiljkama na plafonu i dalje stoji, e sad što je ukradeno i da li je moguće da to košta 250000 treba da odgovori neko pametniji od mene.
    Ja sam jutros gledao prilog na tv. Snimali su kontrolne ormarice koji su van tunela... Obijeni i pokradena oprema iz njih. Oprema kojom se kontrolise i regulise led rasvjeta unutar tunela...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #20004
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema mjesta za paniku vele, situacija je normalna, uippp.

    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  5. #20005
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja prođoh kroz tunel i ona konstrukcija sa svjetiljkama na plafonu i dalje stoji, e sad što je ukradeno i da li je moguće da to košta 250000 treba da odgovori neko pametniji od mene.
    Ukradena je oprema i automatika iz ormara na kraju tunela(po jedan ormar na obije strane). Sta unutar tog ormara kosta 125k eura(x2) je meni van pameti.
    Automatika za paljenje i gasenje nema sanse da toliko kosta. Koliko je meni poznato tunel niti ima ventilatore za dim, niti ima automatiku za brojanje vozila, ne sjecam se da sam vidio video nadzor ili protivpozarni sistem/sistem za detekciju gasa.
    Tako da su samo zdravo sa tom cifrom
    Last edited by Hell Raiser; 19-05-18 at 13:34.

  6. #20006
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Samo se pitam moze li ova nenormalna prica da prodje i oce li se ovo ispitat' kako treba...

    Meni je cijela prica sumnjiva, od toga da je neko mogao nesmetano da pokrade sve to sto se prica da je pokradeno, da niko nista vidio nije i da sad sve to kosta 'samo' cetvrtinu miliona eura...

    Mislim da postavljamo nove rekorde kad su prazne price i ugradjivanja u pitanju...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #20007
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pećanin: Vijesti i Ivanović najbolji izdanak džuboks novinarstva

    Istaknuti bosanskohercegovački analitičar i novinar Senad Pećanin u "Dnevniku" Radija Slobodna Evropa ocijenio je da su direktor Vijesti Željko Ivanović i taj list, kako je kazao, najbolji izdanak u regiji široko rasprostranjenog džuboks novinarstva.

    Integralno prenosimo šta je Pećanin napisao.

    "Ponovo sam u Crnoj Gori, ovaj put zbog jedne zanimljive regionalne konferencije koja se održava u Bečićima. Uvijek se radujem susretu sa crnogorskim prijateljima. Divno vrijeme provodim družeći se sa književnikom Miloradom Popovićem. Mijo je prošle godine zasluženo dobio "Njegoševu nagradu" za sjajni roman "Čovjek bez lica". No, danas u Vijestima Željko Ivanović u pismu Milu Đukanoviću Milorada Popovića naziva "bokserom". I Ivanović i Vijesti su najbolji izdanak u regiji široko rasprostranjenog džuboks novinarstva: ko plaća - taj i bira melodiju.

    Nekada je to bio upravo Đukanović i Vijesti su tada bile u prvom ešalonu borbe za crnogorsku nezavisnost; danas su to rusko-četničke političke stranke i njihovi sponzori, od kojih ogromne prihode inkasiraju i Vijesti i dobar dio nevladinog sektora.

    Primjećujem i da su snagom svog medijskog koncerna, Vijesti nametnule svojevrstan reketaški teror nad svakim ko nije spreman na "saradnju".

    Ali, upravo zato, očito je da Đukanović ne mora brinuti za svoju političku budućnost dok god u ime demokratske javnosti govore novinari kao Ivanović. Njegove kritike Đukanoviću, osim zasljepljujuće mržnje, obiluju nepismenim pretjerivanjem: crnogorskog lidera u današnjem tekstu poredi sa Hitlerom, Staljinom, Pol Potom i Idi Aminom, optužujući ga pri tom i za 250 milijardi nečega koje je navodno poklonio svojim saradnicima.

    S druge strane, reakcija crnogorskih vlasti na ranjavanje novinarke Olivere Lakić je sramotna: umjesto da konačno otkriju počinioce i napadače na novinarku oni, baš kao da su neka nevladina organizacija, osuđuju napad i izražavaju solidarnost sa ranjenom novinarkom.

    Ovaj neveseli dnevnik završavam razmišljajući da bih baš volio znati kako bi izgledao moj sljedeći, za nekih dvadesetak godina. Predlažem Slobodnoj Evropi da me prozove tada, baš da i to vidimo", napisao je Pećanin.

  8. #20008
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,196
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Radnica zaključala pljačkaša u Pošti

    Nikšićka policija je identifikovala sugrađanina Lj.M.(37) kao osumnjičenog za pokušaj pljačke Poštu u Grahovu u martu. Njega je tada radnica zaključala unutra, nakon čega je pobjegao kroz prozor i oteo automobil od V.M.(44), a čak je ispalio i nekoliko hitaca preko vozila iz automatske puške.

    Radnica N.K. uspjela da zaključa metalnu kasu u kojoj se nalazi novac, pobjegne iz Pošte i zaključa osumnjičenog.
    _________

    Na koji način se Pošta CG odužila ovoj hrabroj ženi i zašto inicijali?
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #20009
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Mozda su inicijali kako bi se zastitila od mogucih saradnika lopova a moguce je da je i ona insistirala na tome iz istog razloga a i da makne medije sa sebe...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #20010
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Radnica zaključala pljačkaša u Pošti

    Nikšićka policija je identifikovala sugrađanina Lj.M.(37) kao osumnjičenog za pokušaj pljačke Poštu u Grahovu u martu. Njega je tada radnica zaključala unutra, nakon čega je pobjegao kroz prozor i oteo automobil od V.M.(44), a čak je ispalio i nekoliko hitaca preko vozila iz automatske puške.

    Radnica N.K. uspjela da zaključa metalnu kasu u kojoj se nalazi novac, pobjegne iz Pošte i zaključa osumnjičenog.
    _________

    Na koji način se Pošta CG odužila ovoj hrabroj ženi i zašto inicijali?
    Ne bi me zacudilo da su joj otkaz dali

  11. #20011
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,196
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Lik s automatskom upadne u seosku poštu na goloruku zaposlenicu,... ona izvede akciju kao da su je obučavali specijalci. Materijal za filmsku priču
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #20012
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Duboki naklon za zaposlenu, Crna Gora ipak nije skroz ostala bez junaka. S' druge strane, malo nepopularnije mišljenje, potpuno razumijem ako Pošta ne nagradi ovakvo djelo, jer ohrabrivanje neobučenih ljudi da se herojski ponašaju u ovakvim situacijama može da dovede do nepotrebnih žrtava (u dosta zemalja je to čak i kažnjivo zakonom, iako se izuzetno rijetko primjenjuje). Junaci će se ponašati kao junaci i bez pohvala i priznanja, tako da ništa nije izgubljeno.

  13. #20013
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pošta da je tuzi sto ih je dovela u rizik da se povrijedi i uzme im odstetu.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  14. #20014
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Primjećujem i da su snagom svog medijskog koncerna, Vijesti nametnule svojevrstan reketaški teror nad svakim ko nije spreman na "saradnju".
    A teror se manifestuje tako sto fasiste, hocu reci teroriste, upucavaju po ulicama, pale im kola i dizu redakcije u vazduh.

  15. #20015
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    ohrabrivanje neobučenih ljudi da se herojski ponašaju u ovakvim situacijama može da dovede do nepotrebnih žrtava
    Mozda, ali ovakve stvari se ne desavaju bas cesto na ovim prostorima i vrlo je rijetko pronaci osobu poput te zene koja bi pokusala na bilo koji nacin da se suprostavi naoruzanom pljackasu, cak i ako bi ocekivala nagradu. Vecina ljudi misli da bi nesto preduzeli, ali kad dodje do toga zalede se u trenutku.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #20016
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozda, ali ovakve stvari se ne desavaju bas cesto na ovim prostorima i vrlo je rijetko pronaci osobu poput te zene koja bi pokusala na bilo koji nacin da se suprostavi naoruzanom pljackasu, cak i ako bi ocekivala nagradu. Vecina ljudi misli da bi nesto preduzeli, ali kad dodje do toga zalede se u trenutku.
    U potpunosti se slažem, i znam šta bih ja radio da se pitam nešto. Samo kažem da bih razumio i drugu stranu argumenta, i ne bih se naročito zaprepastio ili razočarao kada bi "oduživanje" od strane Pošte izostalo.

  17. #20017
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Pa savim normalan i prirodan cin je da se lopovu udovolji, ako treba da mu se daju pare i da se pobjegne glavom bez obzira.

    Pa nego sto? Da rizikujes svoj zivot radi cega?

    Ne poznajem(o) sve detalje slucaja ali ne vidim motiv bilo kakvog suprostavljanja u tim situacijama, bilo fizicki ili na neki lukaviji nacin (kao recimo ovaj vjerovatno).

    Kad "branis" svoj dom to je vec neka druga prica. A da ne pominjem kad je u pitanju dijete i sl.

    Ali ovo? Da zastitis neke pare koje su u posti gdje radis za neku mizernu platu i od cega ti svakako posao nece zavisit' jer niko od tebe ne ocekuje da se pracakas sa lopovom. Posebno ako je naoruzan.

    Meni prvom ne bi na pamet palo, eto, da se odma razumijemo. Nikakav heroj ja tu ne bi pokusavao da budem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #20018
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Radi čijih para da rizikuje život ? Osiguravajućeg društva !
    Ni čvrgu ne bi rizikovao
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #20019
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Koje su to pare od osiguravajuceg drustva koje bi se mjerile sa vrijednoscu zivota? Ne lupaj pls.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #20020
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Aj pročitaj još jednom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #20021
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/infos/hronika/za...a-2200000-eura

    Op Trt idemo Zaki pljacka pljacka...
    DPS kadar jos jednom spasava drzavu...
    One Ring to Rule them all...

  22. #20022
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    https://fosmedia.me/infos/hronika/za...a-2200000-eura

    Op Trt idemo Zaki pljacka pljacka...
    DPS kadar jos jednom spasava drzavu...
    Ali pazi, on za skoro dva miliona biva osudjen godinu, a odlezao je sedam mjeseci i sad ce ga vjerovatno za ove dva miliona i nesto osuditi jos godinu, dakle za cetiri miliona ce robijati dvije godine, naravno pod uslovom da ne ode nedje da lijeci depresiju.

    Ovaj narod i zasluzuje takvu "pravdu"

  23. #20023
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Samoistrebljenje
    One Ring to Rule them all...

  24. #20024
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,196
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  25. #20025
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Samo za kolegu Gandalfa...

    VIDEO Milan Roćen: Žabljak će za 50-ak godina biti glavni grad Crne Gore!
    https://www.aktuelno.me/rocen-zablja...grad-crne-gore

    ..a kolega - prvi čoek u gradu.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

Page 801 of 1402 FirstFirst ... 3017017517917977987998008018028038048058118519011301 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •