Page 816 of 1402 FirstFirst ... 3167167668068128138148158168178188198208268669161316 ... LastLast
Results 20,376 to 20,400 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #20376
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve u svemu....ti kao i tvoj voljeni lider ....sve uradis ali ne odgovoris na pitanje.

    Sto se grbo rodi - vrijeme ne ispravi ... prastaj
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #20377
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina III

    http://mondo.rs/a1110215/Info/Ex-Yu/...a-Srbi.htmlSve više Srba kupuje stanove na primorju

    Kupovina nekretnina je zakonska osnova za dobijanje ličnih isprava za strance, pa posle pet godina strani vlasnik ima pravo da se kandiduje za dobijanje crnogorskog državljanstva.

    Srbizacija Crne Gore is coming.

  3. #20378
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Sve u svemu....ti kao i tvoj voljeni lider ....sve uradis ali ne odgovoris na pitanje.

    Sto se grbo rodi - vrijeme ne ispravi ... prastaj
    Mozes li mi reci ko je moj voljeni lider?

    Quote Originally Posted by Tattoo
    Ček...ček... Milo lagano dobija izbore sa nezavisnom Kadijom i bez pomoci RTCG -a , a onda kazes da ako postave OPET nekog nezavisnog kao sto je bila Kadija - pada 100 % ???
    Naravno da ne mogu garantovati da 100% pada. Ovo je naravno moje vidjenje situacije - DPS je imao priliku da postavi nekog svog, medjutim Savjet (koji je smijenio Vojvodica) je izabrao Kadiju.
    Pitanje za tebe.
    Quote Originally Posted by Antares
    S obzirom da DPS ima vecinu i moze izabrati svog covjeka, nema sanse da se na mjesto generalnog pojavi neko drugi, jel tako? Ako ne bude tako, sto onda moze bit?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #20379
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    What the fuckkk ?
    Na pitanje novinarke "Ali ne treba da protjerujemo šefa EU delegacije iz CG", Mandić odgovara:

    "A zašto ako je on zaslužio? Ko je to on? Zašto i zbog čega se dozvoljava nekom ko je ovdje došao kao ambasador, kao neko ko bi trebao da bude diplomata prvenstveno, bilo kakav osioni odnos. Vidjeli ste kad je gospodin Đukanović sada bio u Briselu, on tamo stoji u ćošku, i tamo mu je mjesto ako mu je uopšte mjesto tamo. Ne smijemo da dozvolimo više da nam neko, ma ko to bio, udara na državu”, kazao je Mandić.


    Diktatura


    http://www.vijesti.me/vijesti/brutal...box=1528560238

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #20380
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Evo upravo gledam tu emisiju na YT, i ne mogu da vjerujem koji je ono gadluk. Ne samo od dotičnog Mandića nego od većine njih u studiju. I ono cerekanje i podbadanje, daboksačuva. Ali nije meni iznenađenje Mandić, nego Marko Novaković kojeg nešto i ne primjećivah još od vremena Montene. Što se učinje od nekadašnjeg liberala. Jadno.

  6. #20381
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ista priča ka i Koča Pavlović, ko ih ne zna skupo bi ih platio.

  7. #20382
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno cu pocet da sumnjam da su Marko i Koca "viđeni" forumaši
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #20383
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Evo upravo gledam tu emisiju na YT, i ne mogu da vjerujem koji je ono gadluk. Ne samo od dotičnog Mandića nego od većine njih u studiju. I ono cerekanje i podbadanje, daboksačuva. Ali nije meni iznenađenje Mandić, nego Marko Novaković kojeg nešto i ne primjećivah još od vremena Montene. Što se učinje od nekadašnjeg liberala. Jadno.
    Nista novo od njega jos od kada je kao "veliki liberal" posao na izbornu noc da hvata cepove od sampanjca po kancelarijama DPS, kako bi rekao Miro Vickovic. Inace sada urednik "ugledne" 777 tv.

    Ovaj drugi nije vrijedni ni komentara
    Last edited by Rodion Romanovich; 10-06-18 at 01:52.

  9. #20384
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Tacno cu pocet da sumnjam da su Marko i Koca "viđeni" forumaši
    Sve u svemu....ti kao i tvoj voljeni lider ....sve uradis ali ne odgovoris na pitanje.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #20385
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default


    MILAN POPOVIĆ
    NEKO DRUGI


    9.6.2018 11:26

    Saučesnici

    Još jednom o najnovijem Izveštaju Evropske komisije o napretku Crne Gore u evropskim integracijama
    722PREGLEDA
    2KOMENTARA

    IlustracijaFOTO: SHUTTERSTOCK
    Share





    Najnoviji Izveštaj Evropske komisije (EK) o napretku Crne Gore u evropskim integracijama, iz aprila ove godine, zajedno sa onim strateškim dokumentom Briselske svete stolice koji mu je prethodio, ponovio je onaj, malo je reći neobičan, toplo-hladno, crno-belo, dobar-loš policajac, obrazac iz ranijih izveštaja, samo što je ovog puta, ovaj obrazac doveden do svog i našeg nepodnošljivog vrhunca. Pa je tako crnogorska država odnosno vlast, (p)ostala i „lider u regionu“, i „zarobljena država“, i zemlja koja je značajno napredovala u mnogim „poglavljima“, eh ta divna poglavlja, i država koja i dalje pati od velikog nedostatka vladavine prava, endemske korupcije, i organizovanog kriminala na svim, čitaj i najvišim nivoima.
    Opskurni obrazac dobio je i svoja prva rasvetljenja i objašnjenja. Posebno ono Ljupke Kovačević, o razlici i povezanosti između evropskih integracija, geopolitike i diplomatije. I ono Miodraga Lekića, o „neobičnom partnerstvu“ između vladajuće briselske birokratije i crnogorske oligarhije. Ovaj kratki tekst nastavlja u istom smeru.
    Za početak, on to čini aktiviranjem onog starog, dobrog, holističkog metoda približavanja udaljavanjem. Rasvetljavanja suštine stvari, sagledavanjem celine kojoj ta stvar pripada. A suština u ovoj stvari, jeste fenomenalno, strukturno i istorijsko slabljenje nacije-države, naravno ne samo crnogorske, nego nacije-države uopšte. Fenomenalno, ovo slabljenje najbolje je opisao Moizes Naime, u svom, sada već proslavljenom tekstu „Mafia States“, objavljenom u majsko-junskom dvobroju Foreign Affairs 2012, strukturno, najbolje ga je, kao „anomiju“, još pre oko sto godina, objasnio Emil Dirkem, istorijski, kao „odumiranje države“, još pre više od stopedeset godina, Karl Marks.
    Navođenje tri gornje reference, tri velika autora, nije imalo za cilj, da svemoćnu EK, u ime objektivne istorije, oslobodi subjektivne odgovornosti, nego da ovoj njenoj odgovornosti, posebno onom njenom, malo je reći neumerenom, „liderstvu u regionu“ i „napretku u poglavljima“, da pravo mesto. Da se kvalifikacija koja sledi ne bi shvatila kao nerazumevanje njene dubinske odnosno najdublje istorijske uslovljenosti.
    A kvalifikacija je žestoka. Saučesništvo. I to ne tek onako literarno, metaforički i slikovito.I ne tek onako moralno-politički, indirektno i generalno. Nego baš onako egzaktno i precizno. Krivično-pravno. U ovom potonjem je i najdublje objašnjenje opskurnog obrasca s početka ovog teksta. Pored ostalog, briselska birokratija je i mnogo upućenija, obrazovanija i informisanija od podgoričke oligarhije. Za razliku od ove, naime, ona veoma dobro zna i za dvostrukost u koju se upušta. I za magnum krimen koji podržava, zbog one opskurne geopolitike. Pa onom klauzulom dekriminalizacije, da ju tako i mi briselski nazovemo, kojom podgoričku oligarhiju istovremeno kriminalizuje, a sebe dekriminalizuje, pokušava da i vuk bude sit i ovce na broju. Ali neće moći, za razliku od politike, krivično pravo je kao matematika, dva plus dva je četiri. I tačka.
    Na samom kraju, da kažemo i ovo. Ono što je u ovom tekstu izneto na račun Briselske svete stolice, nije učinjeno da bi se opozicija i alternativa u Crnoj Gori, u borbi za ostvarivanje evropskih odnosno univerzalnih ljudskih sloboda i prava, obeshrabrila, nego naprotiv, da bi se, u toj borbi, što pre i što više osvestila, i u najvećoj mogućoj meri, oslonila na sopstvene snage, kako se to obično kaže. Naravno, i na snage onih u Evropi i svetu, koji su sa njima odnosno nama, u tome solidarni.



    MILAN POPOVIĆ
    NEKO DRUGI


    9.6.2018 11:26

    Saučesnici

    Još jednom o najnovijem Izveštaju Evropske komisije o napretku Crne Gore u evropskim integracijama
    722PREGLEDA
    2KOMENTARA

    IlustracijaFOTO: SHUTTERSTOCK
    Share





    Najnoviji Izveštaj Evropske komisije (EK) o napretku Crne Gore u evropskim integracijama, iz aprila ove godine, zajedno sa onim strateškim dokumentom Briselske svete stolice koji mu je prethodio, ponovio je onaj, malo je reći neobičan, toplo-hladno, crno-belo, dobar-loš policajac, obrazac iz ranijih izveštaja, samo što je ovog puta, ovaj obrazac doveden do svog i našeg nepodnošljivog vrhunca. Pa je tako crnogorska država odnosno vlast, (p)ostala i „lider u regionu“, i „zarobljena država“, i zemlja koja je značajno napredovala u mnogim „poglavljima“, eh ta divna poglavlja, i država koja i dalje pati od velikog nedostatka vladavine prava, endemske korupcije, i organizovanog kriminala na svim, čitaj i najvišim nivoima.
    Opskurni obrazac dobio je i svoja prva rasvetljenja i objašnjenja. Posebno ono Ljupke Kovačević, o razlici i povezanosti između evropskih integracija, geopolitike i diplomatije. I ono Miodraga Lekića, o „neobičnom partnerstvu“ između vladajuće briselske birokratije i crnogorske oligarhije. Ovaj kratki tekst nastavlja u istom smeru.
    Za početak, on to čini aktiviranjem onog starog, dobrog, holističkog metoda približavanja udaljavanjem. Rasvetljavanja suštine stvari, sagledavanjem celine kojoj ta stvar pripada. A suština u ovoj stvari, jeste fenomenalno, strukturno i istorijsko slabljenje nacije-države, naravno ne samo crnogorske, nego nacije-države uopšte. Fenomenalno, ovo slabljenje najbolje je opisao Moizes Naime, u svom, sada već proslavljenom tekstu „Mafia States“, objavljenom u majsko-junskom dvobroju Foreign Affairs 2012, strukturno, najbolje ga je, kao „anomiju“, još pre oko sto godina, objasnio Emil Dirkem, istorijski, kao „odumiranje države“, još pre više od stopedeset godina, Karl Marks.
    Navođenje tri gornje reference, tri velika autora, nije imalo za cilj, da svemoćnu EK, u ime objektivne istorije, oslobodi subjektivne odgovornosti, nego da ovoj njenoj odgovornosti, posebno onom njenom, malo je reći neumerenom, „liderstvu u regionu“ i „napretku u poglavljima“, da pravo mesto. Da se kvalifikacija koja sledi ne bi shvatila kao nerazumevanje njene dubinske odnosno najdublje istorijske uslovljenosti.
    A kvalifikacija je žestoka. Saučesništvo. I to ne tek onako literarno, metaforički i slikovito.I ne tek onako moralno-politički, indirektno i generalno. Nego baš onako egzaktno i precizno. Krivično-pravno. U ovom potonjem je i najdublje objašnjenje opskurnog obrasca s početka ovog teksta. Pored ostalog, briselska birokratija je i mnogo upućenija, obrazovanija i informisanija od podgoričke oligarhije. Za razliku od ove, naime, ona veoma dobro zna i za dvostrukost u koju se upušta. I za magnum krimen koji podržava, zbog one opskurne geopolitike. Pa onom klauzulom dekriminalizacije, da ju tako i mi briselski nazovemo, kojom podgoričku oligarhiju istovremeno kriminalizuje, a sebe dekriminalizuje, pokušava da i vuk bude sit i ovce na broju. Ali neće moći, za razliku od politike, krivično pravo je kao matematika, dva plus dva je četiri. I tačka.
    Na samom kraju, da kažemo i ovo. Ono što je u ovom tekstu izneto na račun Briselske svete stolice, nije učinjeno da bi se opozicija i alternativa u Crnoj Gori, u borbi za ostvarivanje evropskih odnosno univerzalnih ljudskih sloboda i prava, obeshrabrila, nego naprotiv, da bi se, u toj borbi, što pre i što više osvestila, i u najvećoj mogućoj meri, oslonila na sopstvene snage, kako se to obično kaže. Naravno, i na snage onih u Evropi i svetu, koji su sa njima odnosno nama, u tome solidarni.
    One Ring to Rule them all...

  11. #20386
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Milan Popovic je jedan od rijetkih ljudi u Crnoj Gori za kojeg bih bio spreman da stavim ruku u vrelo ulje. Jedino se ne bih slozio ovo za Krivicno pravo. Pravo, pa ni Krivicno pravo nije egzaktna nauka: 2+2 ne mora biti 4. Nadjes dobrog advokata, ili jos bolje, uzmes za advokaticui onu gospodju koja je dobila certifikat da je najbolji/a advokat/ica u Crnoj Gori.... ili potplatis sudiju i...dalje znate sami sto bi se desilo.

    Ovo je, ipak, sporedna stvar u odnosu na sustinu Milanovog teksta.

  12. #20387
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    E, da, suludo je ocekivat da ce biti HD signala kada imas 3-4 analogno digitalne konverzije koje degradiraju kvalitet dok signal ne dodje do krajnjeg korisnika
    Stiglo i objašnjenje iz Bastilje



    Ko nam je kriv što smo izbacili CRT ekrane prije više od 10 godina pa nismo u toku sa tehnologijama na RTCG i u ItalijU.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #20388
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ni ja se ne bih slozio. Mislim da je Evropska komisija sasvim jasna. Crna Gora jeste i relativno dobra u odnosu na region i zarobljena i korumpirana drzava. Sve zavisi od toga sa kim se poredis. U odnosu na ekvatorijalnu Afriku Crna Gora je ne lider nego ideal.

    E, sad, u odnosu na normalnu drzavu Crna Gora je poludiktatura. I to Evropska komisija otvoreno kaze. Medjutim, sa tom poludiktaturom Brisel mora da saradjuje ako hoce da popravi stvari, makar koliko-toliko. Nema se sa kim drugim. Dakle, Brisel kaze vi ste lopovi i autokrate, ali cemo da saradjujemo sa vama dok vas crnogorski narod ne zamijeni sa nekim boljim.

    Ne znam sta bi mogli da kazu korektnije od toga. Ako Popovic misli da bi bolje bilo da zatvore granice i uvedu sankcije dok rezim ne padne - ne, ne bi. Samo bi poludiktatura postala diktatura, a Pink i Pobjeda poceli da proizvode "Crna Gora se saginjati nece" histeriju.

  14. #20389
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Gandalfe, dobro je da si ovo postavio. Postojala je objektivna opasnost da neki od kolega temu pretvore u oglasnu tablu dje se objavljuju bljuvotine djuranovica, sukovica i ostalih medijskih gnjida.

  15. #20390
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    McS, ako te je pogodilo zasto ne uzmes tvoje omoljene novinare javno u zastitu nego mi dajes crvene kartoncice

  16. #20391
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Negativna reputacija gradi karakter.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #20392
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  18. #20393
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    kakva tacno kafa, molim lepo?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #20394
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Popices je u Rim za 80 centi sigurno. Mozda kad operu solju toliko kosta

  20. #20395
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Negativna reputacija gradi karakter.
    Ni najmanje me nije briga kako neki dozivljavaju moje komentare, da mi on recimo da pozitivnu reputaciju to bi bilo zabrinjavajuce i znak da treba nesto mijenjati

  21. #20396
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ja gledah emisiju Gorana Milića na HRT vezano za Moskvu pred SP i čovjek priča da ima izuzetno skupih djelova kao City kvart dje nekoliko kafa i kiselih košta oko 100€ ali u običnu prodavnicu možeš kupit original Marlboro za 1€ što kod nas nema ni ovih divljih za 1€ ...
    deuscroix

  22. #20397
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Daj za pivo

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  23. #20398
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Popices je u Rim za 80 centi sigurno. Mozda kad operu solju toliko kosta
    Ja je pio (Kapućino) u Rim prije po' godine za nešto jače od 1.5 €
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #20399
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ja gledah emisiju Gorana Milića na HRT vezano za Moskvu pred SP i čovjek priča da ima izuzetno skupih djelova kao City kvart dje nekoliko kafa i kiselih košta oko 100€ ali u običnu prodavnicu možeš kupit original Marlboro za 1€ što kod nas nema ni ovih divljih za 1€ ...
    Jeste. Original Malboro, original "made in Rusia"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #20400
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja je pio (Kapućino) u Rim prije po' godine za nešto jače od 1.5 €
    Mogao si i za euro. Ako je pijes na sanku s nogu.

Page 816 of 1402 FirstFirst ... 3167167668068128138148158168178188198208268669161316 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •