Thread: Iz raznih novina III

  1. #29276
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Zakleo bih se da ti je brat vodja DF, zvucis mi kao on ovo lupam mada sam mozda i pogodio
    Nista od toga stari, toga se necemo igrat.
    Promjena mora da ide na bolje a ne promjena na isto. Ne znaci meni nista ko ce doc na vlast ukoliko taj neko bude samo htio svoju guzicu da podnjivi. Tako da malo razmisli. Mi smo odje da se mijenja skolstvo, sudstvo, zakoni, da stasavaju nove generacije koje ce imat sansu za uspjeh i oporavak ove drzave a ne da se mijenjaju zaposleni pa da imamo istu sudbinu dosadasnju.
    Moras malo sire da gledas ako navijas ili si ovaj odozgo samo radi svoje guzice onda si se preskartao.
    Ne zamjeri ali prica ti je bas ona prava za nikad srece u CG.

    P.S
    Ne kladim se vise ali 50e iskrenih i javno dajem ako nisi glasac DF. Znaci prica ti je prava DF. Da postavite svoje direktore, da se usemite u agencije i da pocne burdikovanje

    Ovo nije namjera da te uvrijedim vec samo citam sta pises



    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

    Nijesam clan ni glasac DF-a, ali sta i da jesam? Smeta ti opozicioni DF koji je osnovan prije nepunih deset godina. Ti hoces da ti drugi srede drzavu i drustvo. Drugi da izvedu promjene pa tebe da zaposle. A ti nit luk jeo niti mirisao.

    Tvoja prica je za nikad srece u CG ! Ti si pravi primjer gradjanina, ilI bolje reci malogradjanina, koji sprecava promjenu vlasti.
    Crnogorci su inace takvi, rijetko kada idu protiv vlasti direktno. Sa svakim se sprdaju osim sa vlastima.

  2. #29277
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A ko ce nas da zaposli, koji nismo clanovi nijedne stranke?

    Oce li doc' red na nas za jedno 200-300 godina?

    Nijesam ni ja clan niti jedne partije, ako ces mi vjerovati.

    Ti ako nijesi clan niti jedne partije mojim prijedlozima imas sanse da se zaposlis, kao i svi opozicionari(pretpostavljam da si opozicija), dok se za vladavine DPS-a neces nikada zaposliti u neki drzavni organ.

  3. #29278
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Drugi da izvedu promjene pa tebe da zaposle. A ti nit luk jeo niti mirisao.
    Prica je malo infantilna i djetinjasta. Oni su zaposlili 670, hajde i mi toliko da zaposlimo… Da li da otpustimo ovih njihovih 670 ili da ove nase zaposlimo preko njih? Ko da ishrani toliku zgadiju? Za stalno zaposleni ljudi ostvaruju neko pravo iz radnog odnosa na neodredjeno vreme i sl. Nekako, kao da smo jos uvijek u plemenskoj zajednici, pa dodje novi knjaz i onda otpusta i prima kako mu padne na pamet. Ne ide to tako ni u jednoj evropskoj drzavi pa ni u C. Gori, pogotovu na drzavnim jaslama. San prosecnog Crnogorca je da bude poslanik u Skupstini, da se hrani i poji u skupstinskom restoranu a na sjednice ne ide nego samo podize putne troskove i platu…

  4. #29279
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A ko ce nas da zaposli, koji nismo clanovi nijedne stranke?

    Oce li doc' red na nas za jedno 200-300 godina?
    A ko gubi vrijeme chitajuci umotvorine ovoga PR-a...ja samo preskochim.
    ...

  5. #29280
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A ko ce nas da zaposli, koji nismo clanovi nijedne stranke?

    Oce li doc' red na nas za jedno 200-300 godina?
    Ada privatnici i grande Radulović, da crnčimo u Splendid ��

  6. #29281
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Nijesam ni ja clan niti jedne partije, ako ces mi vjerovati.

    Ti ako nijesi clan niti jedne partije mojim prijedlozima imas sanse da se zaposlis, kao i svi opozicionari(pretpostavljam da si opozicija), dok se za vladavine DPS-a neces nikada zaposliti u neki drzavni organ.
    Pa tesko mi je vjerovat'.

    Tvoja prica zvuci kao da si clan Demokrata i vec ti je obecan posao, samo da oni otpuste par DPS-ovaca i ubace par Demokrata... Par ili stotinu, manje bitno.

    Nisu bitni uhljebi koji nam prazne dzepove nego iz koje su partije ti uhljebi.

    Za posao nisu bitne moje prekvalifikacije i kvaliteti nego jesam li opozicija ili DPS.

    Po meni jako losa prica, da ne upotrijebim neku tezu rijec.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #29282
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Ne znam, necemo o tome, mislim nedje bih se mozda i zainatio da vidim jesi li mozda uzeo neku otpremninu dje pa sad mene ucis promjenama
    Ne sjekiraj se, dajem ja podrsku otporu ovom beznadju ali samo na malo drugaciji nacin od tebe
    Vidis ja bih promjene bez licne koristi, dakle trazim promjenu za buducnost nasu i nasih potomaka a to bi znacilo promjenu sistema dok si ti samo za promjenu odijela. Od toga nema srece. Mogao bi malo da prelistas teme prije nego udjes u debatu pa ces vidjet koliko je ko za vlast i trenutno stanje u drzavi

    Samo sto za mene ko je za DF je takodje za vlast, zao mi je ali nema protiv argumenta ovome
    A i ti ga stari opozicionaru nac ne mozes. Pozdravio bih te sad ako budes dje dokon mogao bi mi samo argumentovat kako bi nam to DF sredio drzavu a ja cu ti okacit jedan video za laku noc

    https://www.facebook.com/vasilije.mi...7829442349267/

    Ne znam mozes li otvorit ja sam uspio iako nemam fb odavno

  8. #29283
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa tesko mi je vjerovat'.

    Tvoja prica zvuci kao da si clan Demokrata i vec ti je obecan posao, samo da oni otpuste par DPS-ovaca i ubace par Demokrata... Par ili stotinu, manje bitno.

    Nisu bitni uhljebi koji nam prazne dzepove nego iz koje su partije ti uhljebi.

    Za posao nisu bitne moje prekvalifikacije i kvaliteti nego jesam li opozicija ili DPS.

    Po meni jako losa prica, da ne upotrijebim neku tezu rijec.

    Formalno prica jeste losa, ali sa druge strane kada se pogleda poslednjih 30 godina gdje su prosle nama a gdje njima iz vlasti.

    Borba za pravedno drusrvo je borba i za DPS birace. Ne znam jesam li spreman boriti se za tako nesto. Ko ce platiti ovolike privilegije koje su imali biraci vlasti za poslednjih par decenija? I pride nas jos proglasili izdajnicima.

  9. #29284
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Formalno prica jeste losa, ali sa druge strane kada se pogleda poslednjih 30 godina gdje su prosle nama a gdje njima iz vlasti.

    Borba za pravedno drusrvo je borba i za DPS birace. Ne znam jesam li spreman boriti se za tako nesto. Ko ce platiti ovolike privilegije koje su imali biraci vlasti za poslednjih par decenija? I pride nas jos proglasili izdajnicima.
    Ti smatras da su posljednjih 30 godina protracene.

    Ja se slazem.

    Ti mislis da sad treba jos 30 godina da se protrace, ali samo od strane drugih dirigenata, tj. u drugom odlijelu sto bi kaemSe rekao.

    Ja se apsolutno ne slazem.

    Da se ne ponavljam... sve sam rekao u zadnjih par post-ova + u potpunosti potpisujem kaemSe i sa tim odoh i ja u krevet, dosta je bilo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #29285
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Samo sto za mene ko je za DF je takodje za vlast, zao mi je ali nema protiv argumenta ovome
    A i ti ga stari opozicionaru nac ne mozes. Pozdravio bih te sad ako budes dje dokon mogao bi mi samo argumentovat kako bi nam to DF sredio drzavu a ja cu ti okacit jedan video za laku noc

    https://www.facebook.com/vasilije.mi...7829442349267/

    Ne znam mozes li otvorit ja sam uspio iako nemam fb odavno


    Sta da ti kazem na ovo. Izgleda kao da si za promjenu vlasti, ali da Srbi ne dodju na vlast ako je moguce. Nacionalno si opterecen. Zapravo ti si jedna zrtva propagande i ne zamjeram ti.

    DF jos nije bio na vlasti i zaista nijesam prorok da vidim kako bi se ponasali da jesu.
    Moj stav je da je bolje i DF nego DPS\SD\BS.
    Ti ocigledno smatras da je DF nanio zla nasem drustvu i drzavi isto koliko I DPS. Ja ne smatram. Prema tome razlikuju nam se stavovi.

    Ostajem pri stavu da si tipican primjer covjeka koji sprecava promjenu vlasti.

  11. #29286
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Mala je Crna Gora, jadna je i žalosna. Gogoljev “Šinjel “ je skoro pa postao slika i prilika partijskih uhljeba. Nema se ni za odjeću, ali bolje išta nego ništa… Uskoro će neki izbori pa će tu da se okreću neke pare da se popuni kućni budžet ili bar potrošaćka korpa toga mjeseca. Privatni fakulteti ne daju nikakvo ni obrazovanje ni znanje da se opstane u nekom poslu ali daju veći platni razred na državnim jaslama. Sve menadžer do menadžera, stručnjak do stručnjaka, moj do mojega… U diplomatiju ide i onaj koji nije prešao granicu osim u Bari, šverc komerc, ali ima vezu i član je vladajuće klike… Tuga na svim nivoima, od stražara do sekretara i predsjednika suda…
    Veći je problem naći konobara tokom ljetnje sezone, nego konzula ili sekretara neke ambasade. Konobar mora znati strani jezik, mora biti komunikativan spretan i okretan, konzul, sekretar, pa ni ambasador daleko bilo, bogme ne moraju znati čak ni jezik zemlje u koju idu da rade…
    Ne očekujem ni kad se promijeni vlast da bude nešto drugačije, jer Crna Gora ima nažalost ograničene ljudske resurse kako god okreneš…

  12. #29287
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Pozdrav za tebe bonvivan. Veze sa mozgom nemas o cemu pricam. Upravo si ti taj koji bi da zamijenis ove da dodjete vi. Dje mene nadje kao ostrasnjenog a dajem ti klip drugara ti kako bi on samo nastavio po istom principu. Zao mi je sto ti je propao posao u agenciju vjerujem da si vec mislio sa proslim izborima ce to. Sjedi kuckaj zasluzio si.


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  13. #29288
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pozdrav za tebe bonvivan. Veze sa mozgom nemas o cemu pricam. Upravo si ti taj koji bi da zamijenis ove da dodjete vi. Dje mene nadje kao ostrasnjenog a dajem ti klip drugara ti kako bi on samo nastavio po istom principu. Zao mi je sto ti je propao posao u agenciju vjerujem da si vec mislio sa proslim izborima ce to. Sjedi kuckaj zasluzio si.


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

    Samo ti kalkulisi, DF ovakav, Demokrate onakve, SNP isto....vidim da kalkulises. Mozda sam pogrijesio u vezi tvoje ostrascenosti, izvini ako je tako, ali nijesam u vezi tvojih kalkulacija. Ne samo tvojih nego ubjedljive vecine foruma.

    Neprestano komentarisete opoziciju u negativnom kontekstu.
    Nazivate je lopovskom,cetnickom, izdajnickom, placenickom, udbaskom.....dok DPS I Mila ne smijete ni spomenuti. Malogradjanski mentalitet.

    Pozdrav.

  14. #29289
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kao i na oglasima, na ovom podforumu bi trebalo stavit limit za nove korisnike. Limit u vidu broja postova i vremena provedenih na forumu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #29290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sistem je bolestan i treba ga mijenjati.
    Expertska vlada ljudi sa iskustvom i vidjenijih ljudi.

    Dobrih i "postenih" nam je momaka iz dobbrih famelja dosta vise

    Jebase majku eo 30 godina

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  16. #29291
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Dobro je jedan čovjek pametni reka` davno.
    Ekonomiju i standard mogu ispeglat 2-3 vlade ali moral naroda ne mogu ni vjekovi nažalost...

  17. #29292
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Šavničani odgovorili Vujačiću na optužbe da Bukovicu brane politički: Dižu tenzije i među glasačima DPS-a
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...lasacima-dps-a

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #29293
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sistem je bolestan i treba ga mijenjati.
    Expertska vlada ljudi sa iskustvom i vidjenijih ljudi.

    Dobrih i "postenih" nam je momaka iz dobbrih famelja dosta vise

    Jebase majku eo 30 godina

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Sumnjam da ima pametnih i sposobnih da bi preuzeli posao sa budalama,shto ce im problem ogroman u vjerovatno njihovim sredjenim i lijepim životima.
    Nije uopće lako maći sa TA peći hiljade i hiljade maminih i tatinih sinova i kćeri...to je spremno na sve,vidish li onoga Borka posranog,ode u prdaru koji dan,sad ce zatashkat sve uz advokate a vi se ovce yebite...josh će kao takav važit za uzornog gradjanina,pasmtr.
    ...

  19. #29294
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    CRNU GORU MOŽE NAPUSTITI OKO 10.000 STANOVNIKA
    Novi talas migracija isprazniće sjever države

    Novi paket migracijskih zakona koji olakšava useljavanje za potrebe njemačkog tržišta rada, usvojen u petak, mogao bi da pokrene iseljenje većeg broja crnogorskih državljana, naročito sa sjevera Crne Gore, vjeruju u nevladinom sektoru i opozicionim političkim partijama iz Bijelog Polja.

    Iz NVO “Euromost” tvrde da Crnu Goru od Nove godine može napustiti oko 10.000 stanovnika, mahom sa sjevera.

    “Na taj način biće povećan deficit radne snage, jer očekujemo da će veliki broj crnogorskih građana koji su sada zaposleni, posebno u kompanijama koje se bave proizvodnjom, vozači, građevinski radnici i radnici u zdravstvu, napustiti ta radna mjesta i naći posao u Njemačkoj. Sada se može sa sigurnošću tvrditi da će, ako se nešto ne učini i pomognu mladi na sjeveru, taj region za 10 do 15 godina imati 100.000 manje stanovnika i da će čitav sjeverni region imati 67.000 građana, na šta ukazuju i svi zvanični podaci iseljavanja i negativnog prirodnog priraštaja”, kazao je Almer Mekić iz te NVO, dodajući da će među iseljenicima biti najveći broj onih koji primaju plate od 250 eura i rade neprijavljeni.



    94 odsto srednjoškolaca izjasnilo se da će odmah nakon završene srednje škole napustiti sjeverni region, jer ne vide nikakvu perspektivu. To su pokazali rezultati ankete NVO"Euromost” iz novembra 2018. godine, u kojoj je učestvovalo 510 mladih sa sjevera Crne Gore
    On podsjeća da je poslije 60 godina prvi put u opštini Bijelo Polje u prošloj godini zabilježen negativan prirodni priraštaj.

    Iz Ujedinjene Crne Gore kažu da će novi set zakona koje je usvojio Bundestag, izazvati migratorni cunami iz Crne Gore.

    “Zakoni otežavaju postupak dobijanja azila, ali olakšavaju priliv kvalifikovane i visokokvalifikovane radne snage, bez obzira da li su ta zanimanja deficitarna u Njemačkoj. I upravo je taj dio zakona naišao na razumijevanje svih aktera na njemačkoj političkoj sceni”, kazao je predsjednik Opštinskog odbora UCG Bijelo Polje Nikola Raosavljević.

    Teške posljedice: Raosavljević
    On je ocijenio da ni Vlada nije bila “lijena”, pa je napravila ambijent koji onemogućava egzistenciju mladim porodičnim ljudima i stvorila bezbjednosnu i političku klimu, koje se svi razumni ljudi plaše.

    “Posljedice će biti teže od onih koje su ratovi i epidemije kuge ostavljali u prošlosti. To je depopulacija sjevera”, smatra Raosavljević.

    Goran Drobnjak iz bjelopoljskog odbora Pokreta za promjene smatra da je došlo na naplatu sve ono što je vlast radila proteklih trideset godina. “Kad imate situaciju da namjerno držite većinu stanovništva na prosjačkom štapu kako bi imali što više glasača, čim se pruži neka prilika za poslom i boljim životom, glasači odoše. U slučaju kad vlast ne mari za dobrobit države, svjesno upropašćava privredu, ne poštuje radnička i ljudska prava njenih građana, izbor da se ode za Njemačku je lak. Ovaj talas iseljavanja neće prestati skorije, sve dok bude tražnje za našim radnicima na zapadu, što će dovesti u pitanje funkcionisanje države uopšte. Sve to ide na dušu partijama na vlasti i njihovoj vojsci uhljeba”, kazao je Drobnjak.

    Čabarkapa: To se odnosi najviše na kvalifikovane kadrove

    Bjelopoljac Nikola Čabarkapa koji radi u Njemačkoj više od dvije godine kazao je da je svaka procjena broja ljudi koji će se iz Crne Gore doseliti u Njemačku paušalna.

    Nije sve tako jednostavno: Čabarkapa
    “Novi njemački zakon olakšava umnogome proceduru, u prvom redu se skraćuje čekanje u ambasadama. Ovaj zakon je u prvom redu usmjeren na kvalifikovane i visokoobrazovane radnike, gdje se automatski dobija ulazna viza na šest mjeseci i tokom tog perioda radnik je u obavezi da nađe posao u Njemačkoj. Kada nađe posao, završava sve što se tiče radne dozvole, što znači da ta lica više neće ići preko ambasade, da predaju ugovore o radu i odobrenje za rad”, kazao je Čabarkapa.

    On je dao savjet mladima prije odlaska: da je potrebno obezbijediti priznavanje, odnosno nostrifikaciju stečene diplome kod zvaničnih institucija u Njemačkoj, znanje jezika na nivou minimum B1, kao i obezbjeđivanje sredstava izdržavanja za period traženja posla u Njemačkoj, jer to ne pada na teret države, odnosno socijalnih institucija.

    izvor: www.vijesti.me

  20. #29295
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sistem je bolestan i treba ga mijenjati.
    Expertska vlada ljudi sa iskustvom i vidjenijih ljudi.

    Dobrih i "postenih" nam je momaka iz dobbrih famelja dosta vise

    Jebase majku eo 30 godina

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ono sto svi ovdje zborqvljate je da ti eksperti moraju da rade sa nekim. A to su kadrovi koji su 30 godina zaposljavani po tacno odredjenoj matrici i oni ce nastaviti da rade po istoj.
    Da priblizim vidjenje. Dovedi maga upravljanjem opstinama. I neka ima jos 3 savjetnika koji su 80% njegovih sposobnosti. Imas direktora kommunalnog koji je aparatcik iz DPS-a. Sta mislte kakve ce odluke da donosi taj lik. Kada se oglasi konkurs za zaposljavanje dje on i njegov kum koji je na celu HR u komunalnom, sta mislite koga ce da zaposle? Najboljeg na konkursu?
    Ajde nemoj da smo bas bas toliko naivni

    Ps. Evo ti ga primjer tih komita iz Bukovice. Mislis li da ce ti ljudi kada se to zavrsi, a sa ponosom govore kako im pomazu ljudi iz cijele CG, stvarno mislis da ce se oni prikljuciti slicnoj akciji u najblizoj opstini. Ajde molim te...

  21. #29296
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ono sto svi ovdje zborqvljate je da ti eksperti moraju da rade sa nekim. A to su kadrovi koji su 30 godina zaposljavani po tacno odredjenoj matrici i oni ce nastaviti da rade po istoj.
    Da priblizim vidjenje. Dovedi maga upravljanjem opstinama. I neka ima jos 3 savjetnika koji su 80% njegovih sposobnosti. Imas direktora kommunalnog koji je aparatcik iz DPS-a. Sta mislte kakve ce odluke da donosi taj lik. Kada se oglasi konkurs za zaposljavanje dje on i njegov kum koji je na celu HR u komunalnom, sta mislite koga ce da zaposle? Najboljeg na konkursu?
    Ajde nemoj da smo bas bas toliko naivni

    Ps. Evo ti ga primjer tih komita iz Bukovice. Mislis li da ce ti ljudi kada se to zavrsi, a sa ponosom govore kako im pomazu ljudi iz cijele CG, stvarno mislis da ce se oni prikljuciti slicnoj akciji u najblizoj opstini. Ajde molim te...
    Direktor komunalnog je funkcija gdje se obicno mijenjaju ljudi nakon izbora.

    Otpustanje nekoliko desetina hiljada ljudi podrazumijeva nekoliko desetina hiljada otpremnina, plus radni sporovi I ostale zajebancije. Nije jednostavno, ali.......
    Kartice za ulazak I izlazak I pauza od samo 30 minuta koja se moze koristiti u periodu od 11h do 12h. Kasnjenja buc po plati.
    Software koji svakom zaposlenom namece obavezu da napise sta je taj dan uradio. Testiranja....pa preraspodjele pozicija I zaduzenja nakon testiranja. Postavljanje ciljeva I uvodjenje varijabile na bazi ostvarenih rezultata.

    Dakle ima nacina da se administracija dovede u red.

    A sto veli @kaemse, ako nemamo kadra odje treba platit strance da odrade posao.

    Vise odje vecina nas ima radnog iskustva u reaonom I finansijskom sektoru od 90% politicara koji nam kroje subine (pozicija I opozicija). Ali eto pustamo da nam neznalice vode drzavu. Jer umjesto da ljudi ostvareni u poslu uzimaju u ruke buducnost drzave mi imamo ljude koji nikad nista van stranke I poslova koje stranka namjesti u javnoj upravi nijesu radili. Alo nama je Migo bio ministar prosvjete, u MORTu nema ljudi koji su ikada u svom zivotu zaradili dinar od turizma. O cemu pricamo dalje.

    DPS ima par kadrova sa CVem, ali to su takvi kadrovi koji bi da je srece bili u zatvoru. Cist primjer nekog sa CVem a koji je sa rukama do ramena u kradji je Petar Ivanovic. Tako da bolje da ih nemaju.

    Vojni kadar treba da vodi odbranu, neki mozda nase gore list sa iskustvom u Interpolu MUP, diplomata diplomatiju, ljekar zdravstvo itd.....

    Da je srece da se stvori snaga koja bi stvorila uslove da kaze: ajde saljite svoje CVe za mjesta ministara I pomocnika ministara, direktore agencija I uprava itd itd. A ne ovaj je nas, donio nam je toliko glasova daj njega on je dobar za partiju. Pih.





    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  22. #29297
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Nemoj misliti da se ne slazem sa tvojim vidjenjem. Samo nisam ni pristalica ajde nema veze, ti su ljudi tamo gdje jesu.
    Moje vidjenje situacije je malko dalje, ukapiraces odmah.
    Stava sam da se trebaju precesljati sva radna mjesta kao i da li su zaposljeni sa odgovarajucim kvalifikacijama. Ukoliko nisu, a rezultati im nisu izvaredni pokrenuti postupak raskida ugovora na osnovu prekrsenog zakona o zaposljavanju.
    Istovremeno podnijeti tuzbu protiv starjesine organa koji ga je zaposlio za krsenje zakona o radnom pravu i diskriminaciji ostalih kandidata. I to nezavisno od funkcije koju sada obavlja, tipa Maja Catovic.
    E tad mozemo pricati o tome da ce ljudi da rade i da paze sta rade ubuduce.
    Kako pozicija tako i opozicija. Do tad.....mehhhh....

  23. #29298
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci zakljucili smo da treba dovesti strance umjesto DPS-a. Opoziciju niko ne uzima u obzir jer navodno nema strucnih kadrova.

    Promjena vlasti moze, ali samo ako ce doci stranci na vlast a ne crnogorska opozicija.

  24. #29299
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nemoj misliti da se ne slazem sa tvojim vidjenjem. Samo nisam ni pristalica ajde nema veze, ti su ljudi tamo gdje jesu.
    Moje vidjenje situacije je malko dalje, ukapiraces odmah.
    Stava sam da se trebaju precesljati sva radna mjesta kao i da li su zaposljeni sa odgovarajucim kvalifikacijama. Ukoliko nisu, a rezultati im nisu izvaredni pokrenuti postupak raskida ugovora na osnovu prekrsenog zakona o zaposljavanju.
    Istovremeno podnijeti tuzbu protiv starjesine organa koji ga je zaposlio za krsenje zakona o radnom pravu i diskriminaciji ostalih kandidata. I to nezavisno od funkcije koju sada obavlja, tipa Maja Catovic.
    E tad mozemo pricati o tome da ce ljudi da rade i da paze sta rade ubuduce.
    Kako pozicija tako i opozicija. Do tad.....mehhhh....
    To mi je potpuno ok, kao dodatni mehanizam za dovodjenje u red administracije.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  25. #29300
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ne. Da li opozicija ili ne nema strucnih ljudi to ne tvrdim. Ali da imamo isti sistem a druge aktere to ne.
    Sta ti procitas iz jasno napisanih stvari je tvoj problem. Vidis ti si tip kadra kojeg imamo i previse, pa nam ne trebaju isti samo iz druge partije.
    Animirati ljude da kada steknu neko znanje u nekoj struci, to znanje primijene za opste dobro.
    A ne to tvoje ja znam najbolje, u tekstu pise jedno ti izvlacis 15te zakljucke iz toga.....Taman si za ministra ili za ministarstvo turizma

Page 1172 of 1402 FirstFirst ... 172672107211221162116811691170117111721173117411751176118212221272 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •