Page 664 of 1402 FirstFirst ... 1645646146546606616626636646656666676686747147641164 ... LastLast
Results 16,576 to 16,600 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #16576
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Bas , bas velika para. Taman toliko dnevno drmnu ovi iz dps, df i ostale nase profesionalne patriote koje vladaju ovom drzavom.

  2. #16577
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    srce mi moje puce za njima
    Jes, fali još samo treće oko, iluminati i svjetska zavjera.

    Plate koje primaju sigurno nijesu velike, a tome u prilog najbolje govori, ovo što si i sam rekao, da žive od milostinje obreda. Koliko je narod darežljiv, to je druga priča, dotle da trebaju da se uvode cjenovnici za obrede, što lično ja ne volim, ali kad se sjetim koliko puta sam donio nešto u Crkvu ili ostavio prilog, ipak zaćutim. A ti?

    Čisto radi razjašnjenja, monasi, a to su i Vladike, polažu zavjet o dobrovoljnom siromaštvu, odnosno nesticanju, tako da sve i što i steknu nije njihovo. Domaćinstvo je već nešto drugo.

    Sa druge strane, evo ti kaži koliko bi ti dao, da si u poziciji, sveštenstvu platu, i odakle.
    I da li bi pristao da oni tebi nakon toga odrede platu od koje ćeš moći da živiš.
    Last edited by Ulix; 23-09-17 at 11:02.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  3. #16578
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ono što je sigurno, to je da ga neće svojoj đeci ostavit, čak i da je tako kako kažeš. Za razliku od ovih drugih. Izvinjavam se EPCG ovim putem.
    Sa druge strane, kako niko ne pomene one "poglavare" koji rade u teškim uslovima i imaju manje privlačne parohije, i jedva sastavljaju kraj sa krajem i koji treba svoju đecu da školuju kao i svi mi. A njih je 90 % od ovih što vi pljujete.
    Ah da, oni su sirotilja i ko im je kriv. Zaboravih.

    Ja ne pljujem nego pišem i mislim da stvarno treba imat hrabrosti pa braniti Amfilohija Radovića od njegovih izjava.

  4. #16579
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ga stvarno ne branim, evo da ponovim. Neka se brani sam. Mene niko ne brani, no evo po vjernicima ka po pranju.
    Sve je to stvar perspektive, mene ne mogu zavadit ni sa tobom, ni sa Kimmijem, ni drugima nikakve izjave. Ni Mitropolitove, ni Milove, ni drugih zvaničnika. Što ja na neke stvari gledam drugačije, to je moj problem, ali isto valjda i ja mogu reći koju iako se kosi sa trendom nipodaštavanja religije i svega toga što je popularno sada i politički korektno.
    Vladika je nasljednik trona Sv Petra, i Petrovića i inih prije njega, i u jedno sam siguran, da, kao što rekoh, znajući na kojem se mjestu nalazi i za šta će odgovarati, ne Đukanoviću, sljedstveno tome i treba gledat njegove izjave.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #16580
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svanuce nama tek onda kad budemo gledali ko je sto ucinio, a ne ko do sad i sad što je ko rekao...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  6. #16581
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eto tako, moj dobri X.

    Odoh i ja da radim nešto pametno, namjesto što palamudim ovđe.
    Poyyy.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #16582
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja ka muva ojdok viđet ko je što i kad rekao... dako što uspijem vidjet od ostalih muva...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #16583
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Amfi je milioner. Pozdrav.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #16584
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Svanuce nama tek onda kad budemo gledali ko je sto ucinio, a ne ko do sad i sad što je ko rekao...

    Ovakvim pogledom na stvari aboliraju se svi osim direktni počinioci zar ne?

  10. #16585
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Jes, fali još samo treće oko, iluminati i svjetska zavjera.

    Plate koje primaju sigurno nijesu velike, a tome u prilog najbolje govori, ovo što si i sam rekao, da žive od milostinje obreda. Koliko je narod darežljiv, to je druga priča, dotle da trebaju da se uvode cjenovnici za obrede, što lično ja ne volim, ali kad se sjetim koliko puta sam donio nešto u Crkvu ili ostavio prilog, ipak zaćutim. A ti?

    Čisto radi razjašnjenja, monasi, a to su i Vladike, polažu zavjet o dobrovoljnom siromaštvu, odnosno nesticanju, tako da sve i što i steknu nije njihovo. Domaćinstvo je već nešto drugo.

    Sa druge strane, evo ti kaži koliko bi ti dao, da si u poziciji, sveštenstvu platu, i odakle.
    I da li bi pristao da oni tebi nakon toga odrede platu od koje ćeš moći da živiš.
    U grob bogatstvo niko ponijeti nece. Vladike se za zivota vozaju helihopterima, g klasama, blindiranim majbasima, jedu kavijar i sladoled sa sisa, opste sa djecacima i imaju po 5 ljubavnica. Da ne ponavljam ispricanu pricu o skromnosti i odricanju vec da ti odgovorim na pitanje.

    Svestenicima ne bih dao platu uopste, vec imaju hranu i smjestaj od crkve a duhovnu hranu i nagradu od Boga i to bi po njihovim zavjetima trebalo da bude dovoljno. A to sto prave po 4-5-6 djece, onanisu po kafanama i kladionicama i nece Ladu nivu nego tojotu lend kruzer to je njihov problem a i vas vjernika koji im to omogucavate prilozima i placanjem usluga koje bi trebalo da su besplatne. Priloge u crkvi prozderu i natoce dizel u 6.0 HEMI motore i ja bih se osjecao kao zadnja budala i naivcina da im ista ostavljam ali to je tvoj izbor
    One Ring to Rule them all...

  11. #16586
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    + sto klepe sa strane od milostinje +
    Ono tipa, bače u vazduh i viknu "Bože uzmi što je tvoje, a što padne to je moje"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #16587
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ono tipa, bače u vazduh i viknu "Bože uzmi što je tvoje, a što padne to je moje"

    Kad sam bio u Maroku kupio sam 3-4 Djelabe da nosim kad je zima, debele vunene + bradu pustim I one su vrlo slicne ovome sto nasi popovi nose :




    I Pop i popadija u supermarket dolaze i nose platnenu kesu PUNU metalnih eura, puna korpa svega i svacega

    I cujem ja popa pita radnicu, ko je ovaj svestenik nije odavde jel ?

    Prepa' se konkurencije
    One Ring to Rule them all...

  13. #16588
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Svestenicima ne bih dao platu uopste
    Onda i ne traži što nije tvoje.

    Poyyy.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #16589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Onda i ne traži što nije tvoje.

    Poyyy.

    Kao sto rekoh, oni su se na skromnost zakleli Tesko da se zivot svestenstva SPC moze nazvati skromnim.

    Ali dok ima budala koji misle da Bogu ostavljaju pare a ne debelim svinjama svestenickim - tko sam ja da vam sudim

    pusa i poyy
    One Ring to Rule them all...

  15. #16590
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default


  16. #16591
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    To za ovoga macana



    Što reče jedini pop kojeg smatram svještenikom
    "Šta bi tek bilo da se nismo zakleli na skromnost", Patrijarh SPC Pavle
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #16592
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kao sto rekoh, oni su se na skromnost zakleli Tesko da se zivot svestenstva SPC moze nazvati skromnim.

    Ali dok ima budala koji misle da Bogu ostavljaju pare a ne debelim svinjama svestenickim - tko sam ja da vam sudim

    pusa i poyy
    Džabe tebi pričat, nikako da pretvoriš.
    Monasi su zavjetovani na nesticanje. Monasi i sveštenstvo nijesu sinonimi obavezno.
    Pare se ne ostavljaju Bogu, već drugima daješ kao prilog, i time pokazuješ da nijesi sam sebi najpreči. Ko hoće tako, ko neće kako hoće.

    Uostalom, nemojte da ste zavidni što drugi imaju para, nije to lijepo.

    Poyyy.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #16593
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Uostalom, nemojte da ste zavidni što drugi imaju para, nije to lijepo.

    Poyyy.
    Ja stvarno mislim da ovo što Gandalf piše nije u redu. Pa i Amfibija reče da je bogoumilno da svještenstvo ne oskudjeva


    Evo primjer kako je to bogougodno
    Digne se pok. patrijarh SPC Petar sa one tramvajske klupe i kad se ustane nije ni za šta ni za vjernike. Dok kad se Amfibija ustane iz anatomski oblikovanog sjedišta neke A8 spreman je ka zapeta puška, ako treba i knjige svojih hotela da sređuje i usput oglašava stanove na prodaju i prodaje crkvenu zemlju mafiji. I uz sve to ima vremena za svoje stado ovčica
    Ko zna zašto je to dobro
    Last edited by Rakun; 23-09-17 at 13:20.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #16594
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve vas ja razumijem što pišete, i potpuno ste u pravu. Vjeruj mi.

    Sporcki pozdrav.

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #16595
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Sve vas ja razumijem što pišete, i potpuno ste u pravu. Vjeruj mi.

    Sporcki pozdrav.

    Jel' to onaj što vam daje pare za nagrde koje Amfibija diže po Crnoj Gori ?

    PS.


    Trebba si Eskobarovu sliku zakačit i reć "SPC vam smeta, a ovaj vam ne smeta. Pu, kakvi ste"
    Last edited by Rakun; 23-09-17 at 13:41.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #16596
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default








    poyy sirotiljo
    One Ring to Rule them all...

  22. #16597
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aj neka mod prebaci sve ovo u Rat svjetova, da ne smaramo temu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #16598
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Jes, sve po principu dok se Vlasi ne dosjete.
    To što si ti pisao za vrijeme trajanja Eurobasketa, nema veze sa košarkom, već je bilo klasično botovanje i spinovanje. Poslije što je bilo, e to već ne znam. Čemu potezanje te priče na ovoj temi? Pa upravo to pokazuje šta si radio na onoj o sportu.

    Što se tiče, mrziteljstva i hejtovanja, klasična zamjena teza. Ne ulazim ko koga mrzi i koliko, i kako to pokazuje, ali da vidimo gdje nas to vodi.
    Budućnost kažnjena, jer se govorilo protiv vlasti, danas Montenegro prajd, gdje se isprobava naša tolerantnost i koliko smo smanjili hejt na svjetske trendove, ukoliko izjaiš nešto protiv NATO alijanse ide kazna momentalno, ali eto ostala nam je Crkva pravoslavna da po njoj mlatimo kako se kome ćefne, i to ne nekažnjeno, nego je čak i poželjno.

    Neka toga izigravanja žrtava, ne leži vam.
    Ovo cist primjer lokalnih opterecenih stereotipa dje je ljudima potreban bilo kajav dogadjaj da bi slavili, trubili i "prkosili" u nekim sebi svojstvenim fantazijama navodnim "neprijateljima".

    Dakle, ja u tom trenutku pisem iz srca Beograda i prenosim utisak ljudi oko mene i sopstveni ali lokalnim opsjenarima sa daj sto das pa i srebro samo da slavimo u cisto sportskoj prici koja je i potvrdjena kasnijim dogadjajima likovi pronalaze mrznju, frustracije!? Znaci ja kome su rodjaci Srbi, koji sam svako malo tamo i koji je navijao za Srbiji u tom mecu sam mrzitelj Srbije optuzen od ovih koji Srbiju gledaju na razglednicama zato sto sam rekao da je Srbija favorit!? Pa imali dalje od toga koliko je odredjeni dio stanovnista upao u pogubljenosti.

    Usput, ovo sta ti radis danas na ovoj temi je botovanje i spinovanje. Zelja i potreba da skrenes pricu sa odredjene teme i prebacis na drugu. Razlika je sto nas par ovdje kritikujemo i te pojave na koje asociras dok si ti slijep za ove. Sto se mene tice ti si klasicni "opozicionar" depeseovskog mentalnog sklopa.

  24. #16599
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Pa kaže napada se samo pravoslavna crkva, bespomoćna mala crkva.. Mapet show.

    Napadam i napadaću svaku vjersku instituciju koja pređe određenu mjeru oličenu u uplitanje u dvenvo političke i državne teme. Vjera nema šta da traži u politici. Na kraju krajeva svi su oni meni isti ali ne sporim nikom pravo da vjeru praktikuje u svoja četiri zida.
    Ne pročitah nikog na ovom forumu da kritikuje Amfija zbog toga kako vrši službu u Cetinjskom ili bilo kojem drugom manastiru. Kritike se odnose u njegov upliv u politiku i bahanalije njegovog sveštenstva.

    Pa kaže vjernici.. Znao sam par takvih vjernika, tj. znam ih i danas ali se držim podalje od istih. Davnih devedesetih su im bili pokliči ''Risto Turčine!'' a onda po raznih sabora počeše da ljube ruku i skuti dotičnom. Isti oni ''vjernici'' koji su iz svake državne firme uzeli debeli kolač a danas im je za to kriv Nato, Vatikan, kopilad Milovana Đilasa.. Isti oni vjernici koji išikaniraju svakog ko im nije po političkoj a i bilo kojoj drugoj volji. Da ima boga vjerovatno bi se stidio i takvih vjernika a i predstavnika njegove volje na zemlji..
    Bitno je odbraniti Amfija i nejač popadijsku od vaskolikih volova i koza a nije bitno što u frižideru truli parizer od 2 mjeseca i što đeca nemaju mjesta da se upišu u školu, ne ne bitno je odbraniti nemoćnog popa u svojoj G klasi..

    Na kraju krajeva, kakvi vjernici takav i poglavar.

    Dok god Amfi bude zadirao u poslove koji se njega ne tiču i treba da je na udaru. Na kraju krajeva, u crkvu mu nikad neću ući niti me zanima šta propovijeda unutar četiri zida.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #16600
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tako je. Svak svoj posao i neće bit problema.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 664 of 1402 FirstFirst ... 1645646146546606616626636646656666676686747147641164 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •