Thread: Iz raznih novina III

  1. #29051
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako ti nije jasno procitaj opet.


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    OK, trebao sam objasniti, da bi bilo jasno.

    Ovo je kljucni argument Mitrica, ostalo je naklapanje (u cemu je Baco vjest)

    "Tako, na primjer, kad reguliše institute mandata državnih organa i državnih funkcionera onda postoje univerzalna opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava kojim se trajanje mandata državnih funkcionera određuje na dva mandata sa određenim brojem godina, najčešće četiri ili pet, ali akcenat se stavlja na to da može biti najviše dva puta u karijeri ili najviše dva puta uzastopno", kaže Mitrić.

    .................................................. ..........

    Zaključuje da ako član 9 Ustava Crne Gore uređuje pravni poredak Crne Gore na taj način što opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava su sastavni dio unutrašnjeg poretka, tada imaju primat nad domaćim zakonodavstvom i uvijek se neposredno primjenjuju kada pojedine odnose uređuju drukčije od unutrašnjeg zakonodavstva, dalja polemika je sasvim suvišna."


    Sad da objasnim. Bacova poenta je da "postoje univerzalna opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava kojim se trajanje mandata državnih funkcionera određuje na dva mandata sa određenim brojem godina". Na ovo se nadovezuje zakljucak u kojem kaze da kako član 9 Ustava Crne Gore uređuje pravni poredak Crne Gore na taj način što opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava su sastavni dio unutrašnjeg poretka, tada imaju primat nad domaćim zakonodavstvom i uvijek se neposredno primjenjuju kada pojedine odnose uređuju drukčije od unutrašnjeg zakonodavstva".Bacov zakljucak je da je Crna Gora obavezana " opšteprihvaćenim pravila međunarodnog prava kojim se trajanje mandata državnih funkcionera određuje na dva mandata."

    Ovo nema blage veze. Prvo, zato sto kod izbora sudija Vrhovnog (ili Ustavnog) suda ne postoje "opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava". Svaka drzava je suverena da ovo pitanje slobodno uredjuje. U SAD se sudije Vrhovnog suda biraju dozivotno i kljucnu ulogu u njihovom izboru ima predsjednik SAD. Posto sam jedno vrijeme zivio u Njemackoj, sjecam se rasprava o izboru sudija Ustavnog suda. Mislim da se biraju na 12 godina, ili mozda dizivotno (nebitno za ovu pricu). U svakom slucaju, nema reizbora. Virnuh na google. U Sloveniji se sudije Ustavnog suda biraju na 9 godina, u Hrvatskoj na 8. Za razliku od SAD, u Evropi sudije obicno bira skupstina, u nekim drzavama ih formalno nominuje predsjednik.... ni u tom dijelu ne postoje "opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava".

    Baco je pobrkao babe i zabe, i to fino upakovao, tako da oni koji ovo ne razumiju misle da je Baco u pravu. Ka' Gandalf

    Vezano za clan 9 Ustava, on se prventsveno primjenjuje na medjunarodne konvencije/ugovore koje je ratifikovala Crna Gora, jer je to za Crnu Goru obavezujuce. Sto se tice izbora sudija i predsjednika sudova, tu ne postoje nikakva "opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava". Kao prvo, na medjunarodnom nivou uopste ne postoje harmonizovana pravila, ko sto se vidi iz par primjera koje sam dao. Kad bih dalje guglao nasao bih sigurno jos razlicitih primjera. Posebno kad se radi o pitanju izbora sudija Vrhovnog i Ustavnog suda tu nema ni logike da postoje "opšteprihvaćena pravila međunarodnog prava" koja bi bila obavezujuca za sve drzave, jer bi se time zadiralo u osjetljiva pitanja koja se odnose na suverenost drzava.

    Ajd, na kraju, da nesto dam za pravo Bacu. Postoji praksa da kad se radi o reizboru sudija Ustavnog i Vrhovnog suda, taj reizbor ne prelazi dva mandata. Radi se o uobicajenoj "dobroj" praksi, a nikako o nekakvim "opšteprihvaćenim pravilina međunarodnog prava", koja su na temelju clana 9 Ustava pravno obavezujuca za Crnu Goru. Veze s vezom nema.

    Potrudio sam se da objasnim. Trebalo bi da je toliko jasno da je dalja polemika, sto bi rek'o Baco "sasvim suvišna":fat:

    Baca sam imao priike da upoznam. Lijepo je s njime sjedeti u kafani. Stari blefer. Vjerujem da mu je kocka dobro isla. Meni je simpatican, osim kad pocne pricu o politici i "primusu".

    U vezi Medenice, sjetih se jednog traca od proslog ljeta, i to od jednog visoko pozicioniranog clana DPS-a. Navodno je glavni kapo:anonymous: kad se radi o korupciji u sudstvu. Siroke je ruke, tako da i druge sudije dobijaju svoj dio. I veli taj lik, "Ogrezla je u korupciju. Do balcaka!" :greedy_dollars:

    E, propalo se. I s Bacom i Vesnom, ako su to perjanice pravnog znanja u CG.:upset:

  2. #29052
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kamataše ne bih svrstao u "sivu" već u "crnu" ekonomiju
    Zavisi šta se smatra kamatašem. Ako nekome trebaju pare pa se dogovoriš sa njim da mu pozajmiš pod nekim razumnim uslovima i on sve to ispoštuje, ti si zaradio, on je završio posao, jesi li ti onda kamataš?

    Isto radi i alter modus npr, samo što oni imaju registrovanu djelatnost i uredno izmiruju porez.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #29053
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako ti nije jasno procitaj opet.


    U medjuvremenu Orav piski po opoziciji

    Orav: Riješiti aferu Koverat
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-aferu-koverat

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Da sam na mjestu tih sto ih Orav proziva i meni bi lagano pucao tuki sta on ima da kaze.
    Da pojasnim.
    Pritisli su DPS da prihvati platformu Demokrate/URA. To se pokrenulo tek poslije 5 mjeseci i to tako sto DPS ne zeli da komisija ima mandat za izmjene, vec samo dorade unutar postojeceg zakona. I imaju vecinu za glasanje.
    Tako da samo naivna budala ne vidi da je to kozmeticki, sto se evo godinu i po vidi jer Misko Vukovic ne saziva sjednice niti ga briga za to. Sastali se dva puta da ispune formu
    Reakcija Orava je institucije rade
    Zamijeni se kompletna “izdajnicka” postava u RTCG, i svi znaju zasto. Sve uz pomoc ASK koji donosi nebulozan zakljucak. Parlament ih smojeni
    Orav izrazava zabrinutost u izvjestaju.
    Sud kaze da su nezakonito smijenjeni, naravno ne moze da ih vrati na posao jer je to odluka poslanika glasanjem
    Institucije sistema rade.
    Ista stvar je i sa ASK i sa Vanjom Calovic. Apsulutno ista
    Isto Orav izrazava zabrinutost

    I da ga neko slusa. I negove ostre tonove i izvjestaje. Koga vise boli tuki za njihovu zabrinutost. Krenes sa planom da dobijes izbore(smatram da su Demokrate mini DPS) na nacin kako mislis da treba u ovakvom drustvu.
    A Orav....pa neka se slika sa svojim prijetnjama.
    I mi i oni znamo da od prosirenja nema nista 2025te bez ako se neko cudo ne desi
    Last edited by Hell Raiser; 02-06-19 at 16:40.

  4. #29054
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ostoja tako fino objasnis. Kao sto rekoh prije Baca ne volim ali jbga ipak je kakav takav autoritet u pravu.

    Hvala na objasnjenju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #29055
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Crna nam Gora je jedina drzava u Evropi koju nikada nijesu posjetili predsjednici SAD i Rusije.
    Jedna smo od 3 drzave koje nikada nije posjetio predsjednik SAD.

    Drzava smo koja je u 5 maticnih drzava najvecih svjetskih jezika, poslala Ambasadore koji ne govore te jezike.

    Drzava smo koja mora malo da poradi na samopostovanju, koje se ugleda u rangu gostiju koje primaju drzavnici, kao i broju nerezidentnih Ambasadora iz susjednih zemalja (npr. Portugalija ne prima nerezidentne Ambasadore iz Spanije).

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #29056
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    "Država koja treba da radi na samopoštovanju" kažeš. Śutra bi bio prvi koji bi bio protiv ukidanja stranaka koje su po svome programu državni neprijatelji. Ne zato što si (daleko bilo) njihov glasač već što ne da ti iz meni neshvatljivog razloga njihovo postojanje ne predstavlja problem već si i za saradnju sa njima


    PS.
    Zaboravio si jedina država čiji preśednik ne zna ni riječi Engleskog
    Last edited by Rakun; 03-06-19 at 06:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #29057
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dobro jutro vilajcani ...

    Zinite da Vam se piljar Bokan popiski usta....

    http://www.bankar.me/2019/06/03/boka...vo-zaposlenih/


    Jel cajna na akciju ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #29058
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Evo procitah, Orban daje kredite majkama od 36.000E, ako rodi troje djece kredit se ne vraca, sa 4-ro djece oslobodjena je placanja poreza drzavi.

  9. #29059
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default



    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  10. #29060
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ovaj podatak je nestvaran, dok se u izvor ne može sumnjati, čim je od PU direktno. Šokovi. A onda imamo i prirodni ne-priraštaj.

    https://investitor.me/2019/06/02/bud...-plav-na-nuli/

    Čak 15 od 23 crnogorske opštine, ili 65 odsto, ima negativan prirodni priraštaj, podaci su statističkog zavoda Monstat. Dakle, u samo šest opština je više rođenih nego umrlih a taj odnos najpovoljniji je u Budvi. Slijede Rožaje, Podgorica, Tivat, Bar i Kotor.
    Nultu stopu priraštaja bilježe Nikšić i Plav.


    Last edited by Samo Niksic; 03-06-19 at 08:52.

  11. #29061
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post


    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Nisu predali IOPPD obrasce

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #29062
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kad nocas legnete u topli krevet, pogledate u taj grb CG na zidu. Uzmete kljuceve od auta ujutro na kojim je privezak sa CG zastavom znajte samo da to nije patriotizam.

    Ovo je ljubav prema Crnoj Gori !

    Jedino ovako ce se nesto rijesiti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #29063
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...jek-isplacenih

    Monstat: Naša plata je prosjek, a Poreske prosjek isplaćenih

    Iz Zavoda za statistiku navode da obje institucije rade prema svojim nadležnostima i metodologijama.

  14. #29064
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Nemojmo da panicimo i sirimo fejk njuz, sve je dobro, svi smo najbolje verzije sebe. Ponavljati to 3 puta dnevno, ukljucujuci i vikende

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  15. #29065
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ena-generacija

    Zašto smo tu gdje jesmo i ljubav u doba proleterijata

  16. #29066
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Ако сам ја добро разумио, у најбољем случају, држава није способна да наплати порез за око 20% укупног износа свих плата.
    Односно да се дио нето зараде исплаћује на црно.

    Знам лично много примјера људи који зарађују добре нето плате, 800е, 900е, а осигурани су на минималац, неки чак и на онај најмањи, од четири сата.
    Аутомеханичари, разни монтери, козметичарке итд.

    Мени је то помало тужно, јер ће цијену тога плаћати будуће генерације, мада већ плаћамо.Или сви рачунају да ћемо наћи нафту.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #29067
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ако сам ја добро разумио, у најбољем случају, држава није способна да наплати порез за око 20% укупног износа свих плата.
    Односно да се дио нето зараде исплаћује на црно.

    Знам лично много примјера људи који зарађују добре нето плате, 800е, 900е, а осигурани су на минималац, неки чак и на онај најмањи, од четири сата.
    Аутомеханичари, разни монтери, козметичарке итд.

    Мени је то помало тужно, јер ће цијену тога плаћати будуће генерације, мада већ плаћамо.Или сви рачунају да ћемо наћи нафту.
    Nijesi dobro razumio.

    Monstatovi podaci su anketni podaci na nekom sitnom uzorku :

    "Prosječnu zaradu Monstat dobija u skladu sa međunarodnom metodologijom anketnim istraživanjem na reprezentativnom uzorku, tako što privredna društva mjesečno dostavljaju popunjene anketne upitnike u kojima navode broj zaposlenih i sumu isplaćenih zarada."

    Po Monstatu u CG radi 237 000 ljudi a po PU 190(ovo nije relevantan podatak jer ne racuna se prosjek vec najjaci mjesec ili nesto tako). U ovo 190k ljudi ulazi par desetina hiljada sezonskih radnika.

    Postoji odredjeni broj ljudi koji primaju 1000+ eur

    A i veliki broj zaposlenih koji primaju 3.500-60.000 mjesecno (preko 3500 se vrsi povrat doprinosa).

    CG je premala zemlja da bi se koristila metodologija "prosjecne" plate. Izracunavanjem medijalne plate dobijamo pravi iznos zarade u CG.

    Nekih 380 eur ili nesto tako.

    Po podacima PU preko 70% svih zaposlenih u CG prima platu manju od prosjecne.

    Prije nego sto mi kazes ovo za minimalac (u cemu sam saglasan) zamisli ovo :


    60 000 radi u javnoj upravi
    37 000 u trgovini
    10 000 radi u medijima, bankama, telekomunikacijama i fin sektoru.

    Znaci to je oko 110 000 zaposlenih koji sigurno nijesu prijavljeni na minimalac.

    Znaci ako uzmemo da su od ovih 80 000 ostalih svi do jednog prijavljeni na minimalac ili sa cifrom do 511 eur(a nisu) opet nemamo 70% ljudi sa platom ispod 500eur.


    Medijalna plata jedina odrzava realno stanje prosjecne zarade u CG i tacka.

    37000 ljudi u trgovini SIGURNO nema platu 512 eur. Njihova prosjecna plata je oko 350-370 eur

    Nekih 40 000 zaposlenih u turizmu SIGURNO nemaju prosjecnu platu 512 eur nego 350-450.

    To je vec 80k ljudi.
    I o cemu mi pricamo odje ?


    Dalje u nezaposlenost se racuna samo "aktivno" stanovnistvo. Izmedju ostalog Ako nijesi na birou onda si "neaktivan" iako si nezaposlen statistika te prepoznaje kao takvog ahhahaaahhaha


    U CG trenutno ima oko 230 000 neaktivnog stanovnistva




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 03-06-19 at 12:53.
    One Ring to Rule them all...

  18. #29068
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ако сам ја добро разумио, у најбољем случају, држава није способна да наплати порез за око 20% укупног износа свих плата.
    Односно да се дио нето зараде исплаћује на црно.

    Знам лично много примјера људи који зарађују добре нето плате, 800е, 900е, а осигурани су на минималац, неки чак и на онај најмањи, од четири сата.
    Аутомеханичари, разни монтери, козметичарке итд.

    Мени је то помало тужно, јер ће цијену тога плаћати будуће генерације, мада већ плаћамо.Или сви рачунају да ћемо наћи нафту.
    mislim da dosta ljudi ne bi imalo problema da plaćaju regularno porez kad bi se isti namjenski trošio a ne onako kako se troši...
    She is only here to annoy herself!

  19. #29069
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mislim da dosta ljudi ne bi imalo problema da plaćaju regularno porez kad bi se isti namjenski trošio a ne onako kako se troši...

    Drzava sa moronskom politikom - svakome ista globa, veliki su povlasceni - tjera ljude u sivu zonu.

    I onda mi dodje neko i kaze druze ako ne mozes da placas porez ti fino zatvori.


    Skoro je bio poreski karavan na zhb. Ustaje se vlasnik jednog hotela koji je poreski duznik i ne postuje reprogram i kaze - Ja ne postujem reporgram jer nemam odakle da platim. Cijelu zimu nijesam zaradio nista, otisao sam u minus jer nema zimske sezone, prije 5 dana su poceli prvi gosti da stizu, morao sam pare na kamatu da uzmem da renoviram dio hotela koji je unisten od leda, molim vas sacekajte me jos mjesec dana pa cu poceti da placam.

    Gospodja iz PU Pljevlja govori mu LADNO - gospodine ako nijeste u stanju da izmirujete poreske dugove vi onda prodajte objekat pa ce neko to mozda bolje voditi i izmirivati obaveze. HAHAHAHAHHAHAHA GASENJE


    Niko ne uzima u obzir da mi i danas lozimo evo 3jun, da je renoviranje na zhb OBAVEZNO poslije zimske sezone (vecina ljudi zatvori objekte) pa ukrka, voda, led itd. Da se ne griju objekti samo 60-70dana godisnje, da su troskovi poslovanja masu veci nego na primorju, da je teze naci radnu snagu itd...

    I placamo recimo isti porez kao na primorju a vece poreske stope kao Zaqn 5 star Radulovic


    Sa moronskom politikom te svjesno tjeraju u sivu zonu - visoke poreske stope, visoki doprinosi, nikakvi stimulansi, turisticke takse, pristupni putevi, komunalno opremanje, prirezi, najskuplja struja.

    I onda odes u bolnicu kazu ti idi kod privatnika
    Povedes dijete u zabaviste ono 60oro djece na jednu vaspitacicu - ti idi kod privatnika
    Docekas penziju ona 130eur - uiplacuj privatno penziono da ne umres od gladi kad dodjes pod stare dane
    itd itd itd

    I za sta placamo porez ono tacno ?

    Da debili iz DPS mogu da sjede na TA-pec u kancelariji dje ih je vec 10 prekobrojnih i nista ne rade
    One Ring to Rule them all...

  20. #29070
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Tetak i tetka, oboje po 40 god radnog staža, jedno 130e, drugo 160e penzije... Porezi i doprinosi veliš...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  21. #29071
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ако сам ја добро разумио, у најбољем случају, држава није способна да наплати порез за око 20% укупног износа свих плата.
    Односно да се дио нето зараде исплаћује на црно.

    Знам лично много примјера људи који зарађују добре нето плате, 800е, 900е, а осигурани су на минималац, неки чак и на онај најмањи, од четири сата.
    Аутомеханичари, разни монтери, козметичарке итд.

    Мени је то помало тужно, јер ће цијену тога плаћати будуће генерације, мада већ плаћамо.Или сви рачунају да ћемо наћи нафту.
    Pa ovo treba prvo prevesti na normalni jezik, a ne anketno i stvarno.
    Prva greska je zakljucak Monstata na kraju da je u pitanju firme koje izmiruju poreze. Firma moze da izmiruje poresku obavezu PDV i dobiti, ali da ne placa poreze i prireze, kao i doprinose na plate zaposlenih.
    Konfuzni kao i uvijek.
    Kada ga prevedes na normalni jezik, oni posalju meni kao firmi obrazac. Ja tu napisem koliko imam radnika i koliko im placam. Manje vise to niko ne provjerava. Sve i da su podaci o tome tacni, ja imam 25 radnika(obratiti paznju da firme ispod 10 radnika NE ULAZE U OBRACUN, cak i ovako nakaradan) i prijavim im plate od 500 eur. Ako ja ne uplacujem obaveze za te radnike onda je ta cifra cista prevara. Na ovaj nacin moze da udju plate Vektre Jakcic koja je de facto bankrotirala, ali do zavrsetka stecajnog postupka 80 zaposljenih ulazi u statistiku.
    I vec godinama svi znamo da je Monstatova plata cista prevara, ali se i ovdje i u medijima ta cifra branila.
    Ne vidim forumske jastrebove da sad makar kazu “izvinite, nismo znali...” nego se standardno cuti.
    Zivo me zanima kad se konacno sazna cifra za auto put hoce li iko ovdje reci “ok nisam znao bili ste u pravu”

  22. #29072
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Pravi opozicionar se nikad nece provozat tim autoputem! Za inat...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  23. #29073
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Pravi opozicionar se nikad nece provozat tim autoputem! Za inat...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Za takav projekat trebao se raspisati referendum. Pa da se javno prezentuje ugovor, pa da se prezentuju benefiti, da se prezentuje cija ce unucad to vracati.

    A ne da se placa porez da bi kinezi ponijeli kesh u kinu hahahhahaha

    A neces se ni ti niti iko drugi vozati tim autoputem makar do 2030 Tako da ti je svejedno, a pare vracas vec ove godine

    I da svako 10 dana iskace 20-50 - 100 miliona ZABORAVILI VELI HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH
    ZABORAVILI RASVJETU VODOVOD PETLJU
    One Ring to Rule them all...

  24. #29074
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,356
    Thanks Thanks Given 
    3,487
    Thanks Thanks Received 
    8,469
    Thanked in
    4,568 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/nije-luksuz...udu-besplatne/

    Zbog lošeg materijalnog stanja roditelji neke djece, koja imaju određene nepravilnosti vilice, nijesu u mogućnosti da izdvoje 600 eura za fiksnu protezu za jednu vilicu, odnosno 1.200 eura za obje. Zbog toga je Udruženje Roditelji danas predalo zahtjev Fondu za zdravstveno osiguranje kojim traže da fiksne proteze za djecu budu besplatne.

    ovo bi bilo odlično, samo ne znam koliko je ovo moguće s obzirom da zubari mlate velike pare zbog proteza


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #29075
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    To je sad moderno, u moje pero ako ti je zub kvaran odmah se vadi ili se zlatom zaliva.
    Kakve crne proteze, to su nam sa zapada donijeli da nas spijuniraju i zrače.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 1163 of 1402 FirstFirst ... 163663106311131153115911601161116211631164116511661167117312131263 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •